PackageKit - en to ca translation catalogue (312 entries)

en: (seconds)
ca: (segons)

en: A correct role is required
ca: Es requereix un rol correcte

en: A destination directory and the package names to download are required
ca: Es requereix el directori de destinació i els noms dels paquets per a la baixada

en: A filename is required
ca: Es requereix el nom d'un fitxer

en: A filename to install is required
ca: Es requereix un nom de fitxer per instal·lar

en: A licence identifier (eula-id) is required
ca: Es requereix un identificador de llicència (eula-id)

en: A package name is required
ca: Es requereix un nom del paquet

en: A package name to install is required
ca: Es requereix un nom de paquet per instal·lar

en: A package name to remove is required
ca: Es requereix un nom de paquet per eliminar

en: A package name to resolve is required
ca: Es requereix un nom de paquet per resoldre

en: A package provide string is required
ca: Es requereix una cadena de proveïdor de paquet

en: A repo id and autoremove required
ca: Es requereix un id. de dipòsit i l'autoeliminació

en: A repo name, parameter and value are required
ca: Es requereixen el nom o el paràmetre d'un dipòsit i el seu valor

en: A repository name is required
ca: Es requereix el nom d'un dipòsit

en: A search term is required
ca: Es requereix un terme de cerca

en: A search type is required, e.g. name
ca: Es requereix un mot de cerca, p. ex. nom

en: A type, key_id and package_id are required
ca: Es requereixen un tipus, un id_clau i un id_paquet

en: Accept EULA
ca: Accepta l'EULA

en: Accepting EULA
ca: Acceptació de l'EULA

en: Affected packages:
ca: Paquets afectats:

en: Affected packages: None
ca: Paquets afectats: cap

en: Agreement
ca: Acord

en: Alias to %s
ca: Àlies per %s

en: Allow packages to be downgraded during transaction
ca: Permet la reversió dels paquets durant la transacció

en: Allow packages to be reinstalled during transaction
ca: Permet la reinstal·lació dels paquets durant la transacció

en: Allow untrusted packages to be installed.
ca: Permet que s'instal·lin els paquets sense confiança.

en: An action, e.g. 'update-packages' is required
ca: Es requereix una acció, p. ex. «update-packages»

en: Application restart required by:
ca: Es requereix reiniciar l'aplicació per:

en: Authentication is required to accept a EULA
ca: Es requereix autenticació per a acceptar un EULA

en: Authentication is required to cancel a task that was not started by yourself
ca: Es requereix autenticació per cancel·lar una tasca que no la vàreu iniciar

en: Authentication is required to change software repository parameters
ca: Es requereix autenticació per canviar els paràmetres del dipòsit de programari

en: Authentication is required to clear the offline updates message
ca: Es requereix autenticació per netejar els missatges de les actualitzacions sense connexió

en: Authentication is required to consider a key used for signing software as trusted
ca: Es requereix autenticació per tenir en consideració una clau utilitzada per signar els paquets com de confiança

en: Authentication is required to downgrade software
ca: Es requereix autenticació per revertir el programari

en: Authentication is required to install software
ca: Es requereix autenticació per instal·lar programari

en: Authentication is required to install untrusted software
ca: Es requereix autenticació per instal·lar programari sense confiança

en: Authentication is required to refresh the system repositories
ca: Es requereix autenticació per refrescar els dipòsits de sistema

en: Authentication is required to reinstall software
ca: Es requereix autenticació per reinstal·lar programari

en: Authentication is required to remove software
ca: Es requereix autenticació per eliminar programari

en: Authentication is required to repair the installed software
ca: Es requereix autenticació per reparar el programari instal·lat

en: Authentication is required to set the network proxy used for downloading software
ca: Es requereix autenticació per establir el servidor intermediari de xarxa que s'utilitza per baixar el programari

en: Authentication is required to trigger offline updates
ca: Es requereix autenticació per disparar les actualitzacions sense connexió

en: Authentication is required to update software
ca: Es requereix autenticació per actualitzar programari

en: Authentication is required to upgrade the operating system
ca: Es requereix autenticació per actualitzar el sistema operatiu

en: Author
ca: Autor

en: Automatically remove unused dependencies
ca: Elimina automàticament les dependències no utilitzades

en: Available
ca: Disponible

en: Blocked
ca: Blocat

en: Bug fix
ca: Correcció d'errors

en: Cancel foreign task
ca: Cancel·la tasca externa

en: Canceling
ca: Cancel·lació

en: Cancelling
ca: Cancel·lació

en: Category
ca: Categoria

en: Change software repository parameters
ca: Canvia els paràmetres del dipòsit de sistema

en: Changes
ca: Canvis

en: Checking applications in use
ca: Comprovació de les aplicacions en ús

en: Checking libraries in use
ca: Comprovació les biblioteques en ús

en: Checking signatures
ca: Comprovació de les signatures

en: Cleaned up
ca: Fes neteja

en: Cleaning up
ca: Neta

en: Cleaning up packages
ca: Neteja dels paquets

en: Clear offline update message
ca: Neteja els missatges de les actualitzacions sense connexió

en: Command failed
ca: Ha fallat l'ordre

en: Command line
ca: Línia d'ordres

en: Command not found, valid commands are:
ca: No s'ha trobat l'ordre, les ordres vàlides són:

en: Committing changes
ca: Consignació dels canvis

en: Copying files
ca: Còpia dels fitxers

en: Debugging Options
ca: Opcions de depuració

en: Description
ca: Descripció

en: Details about the update:
ca: Detalls quant a l'actualització:

en: Directory not found
ca: No s'ha trobat el directori

en: Disable the idle timer
ca: Inhabilita el temporitzador de repòs

en: Disabled
ca: Inhabilitat

en: Distribution
ca: Distribució

en: Do not install these packages unless you are sure it is safe to do so.
ca: No instal·leu aquests paquets a menys que estigueu segur que és segur fer-ho.

en: Do not install this package unless you are sure it is safe to do so.
ca: No instal·leu aquest paquet a menys que estigueu segur que és segur fer-ho.

en: Do not update these packages unless you are sure it is safe to do so.
ca: No actualitzeu aquests paquets a menys que estigueu segur que és segur fer-ho.

en: Do not update this package unless you are sure it is safe to do so.
ca: No actualitzeu aquest paquet a menys que estigueu segur que és segur fer-ho.

en: Do you accept this agreement?
ca: Accepteu aquest acord?

en: Do you accept this signature?
ca: Accepteu aquesta signatura?

en: Do you want to allow installing of unsigned software?
ca: Voleu permetre la instal·lació de programari no signat?

en: Don't clear environment on startup
ca: No netegis l'entorn durant l'inici

en: Downloaded
ca: Baixat

en: Downloading
ca: Baixada

en: Downloading details about the software repositories.
ca: Baixada dels detalls quant als dipòsits de programari.

en: Downloading file lists
ca: Baixada de la llista de fitxers

en: Downloading filelists (this may take some time to complete).
ca: Baixada de la llista de fitxers (pot trigar una estona en completar-se).

en: Downloading groups
ca: Baixada dels grups

en: Downloading list of packages
ca: Baixada de la llista de paquets

en: Downloading lists of changes
ca: Baixada de la llista de canvis

en: Downloading packages
ca: Baixada dels paquets

en: Downloading repository information
ca: Baixada de la informació dels dipòsits

en: Downloading update information
ca: Baixada de la informació d'actualitzacions

en: Duration
ca: Durada

en: Enabled
ca: Habilitat

en: End user licence agreement required
ca: Es requereix l'acord de llicència de l'usuari final

en: Enhancement
ca: Millora

en: Exit after a small delay
ca: Surt després d'un breu retard

en: Exit after the engine has loaded
ca: Surt després que el motor s'hagi carregat

en: Expected package name, actually got file. Try using 'pkcon install-local %s' instead.
ca: S'esperava el nom d'un paquet i es va obtenir el nom d'un fitxer. En lloc seu, proveu «pkcon install-local %s».

en: Failed to contact PackageKit
ca: No s'ha pogut contactar amb el PackageKit

en: Failed to get daemon state
ca: S'ha produït un error en obtenir l'estat del dimoni

en: Failed to get properties
ca: No s'han pogut obtenir les propietats

en: Failed to get the time since this action was last completed
ca: No s'ha pogut obtenir l'hora des que aquesta acció es va completar per darrera vegada

en: Failed to install packages
ca: No s'han pogut instal·lar els paquets

en: Failed to launch:
ca: S'ha produït un error en executar:

en: Failed to load the backend
ca: No s'ha pogut carregar la capa d'accés a les dades

en: Failed to load the config file
ca: No s'ha pogut carregar el fitxer de configuració

en: Failed to parse arguments
ca: No s'han pogut analitzar els arguments

en: Failed to parse command line
ca: No s'ha pogut analitzar la línia d'ordres

en: Failed to search for file
ca: S'ha produït un error en cercar el fitxer

en: Failed to unload the backend
ca: No s'ha pogut descarregar la capa d'accés a les dades

en: False
ca: Fals

en: Fatal error
ca: Error greu

en: File already exists: %s
ca: El fitxer ja existeix: %s

en: Finished
ca: Finalització

en: Generating package lists
ca: Generació de les llistes de paquets

en: Getting categories
ca: Obtenció de les categories

en: Getting dependencies
ca: Obtenció de les dependències

en: Getting details
ca: Obtenció dels detalls

en: Getting file list
ca: Obtenció de la llista de fitxers

en: Getting information
ca: Obtenció de la informació

en: Getting packages
ca: Obtenció dels paquets

en: Getting provides
ca: Obtenció què proporciona

en: Getting repositories
ca: Obtenció dels dipòsits

en: Getting requires
ca: Obtenció dels requeriments

en: Getting system upgrades
ca: Obtenció de les actualitzacions del sistema

en: Getting the list of files failed
ca: Obtenció de la llista dels fitxers que han fallat

en: Getting transactions
ca: Obtenció de les transaccions

en: Getting update details
ca: Obtenció dels detalls de l'actualització

en: Getting updates
ca: Obtenció de les actualitzacions

en: Getting upgrades
ca: Obtenció de les actualitzacions

en: ID
ca: Id.

en: Icon
ca: Icona

en: Install already installed package again
ca: Torna a instal·lar els paquets ja instal·lats

en: Install older version of installed package
ca: Instal·la una versió més antiga del paquet instal·lat

en: Install package
ca: Instal·la el paquet

en: Install package '%s' to provide command '%s'?
ca: Voleu instal·lar el paquet «%s» per proveir l'ordre «%s»?

en: Install signed package
ca: Instal·la el paquet signat

en: Install the packages without asking for confirmation
ca: Instal·la els paquets sense demanar la confirmació

en: Install untrusted local file
ca: Instal·la el fitxer local sense confiança

en: Installed
ca: Instal·lat

en: Installing
ca: Instal·lació

en: Installing System Upgrade
ca: Instal·lació d'actualitzacions del sistema

en: Installing Updates
ca: Instal·lació de les actualitzacions

en: Installing files
ca: Instal·lació dels fitxers

en: Installing packages
ca: Instal·lació dels paquets

en: Installing signature
ca: Instal·lació de la signatura

en: Installing system upgrade; this could take a while...
ca: Instal·lació de l'actualització del sistema; això pot trigar una estona...

en: Installing updates
ca: Instal·lació de les actualitzacions

en: Installing updates; this could take a while...
ca: Instal·lació de les actualitzacions; això pot trigar una estona...

en: Issued
ca: Emès

en: Key ID
ca: ID de la clau

en: Key Timestamp
ca: Marca de temps de la clau

en: Key URL
ca: URL de la clau

en: Key fingerprint
ca: Empremta de la clau

en: Key user
ca: Usuari de la clau

en: Loading cache
ca: Càrrega de la memòria cau

en: Loading list of packages.
ca: Càrrega de la llista de paquets.

en: Media change required
ca: Cal canviar el medi

en: Media label
ca: Etiqueta del medi

en: Media type
ca: Tipus de medi

en: Modifying repository
ca: Modificació del dipòsit

en: More than one package matches:
ca: S'han trobat més d'un paquet que coincideixen amb:

en: Name
ca: Nom

en: No files
ca: Sense fitxers

en: No packages require updating to newer versions.
ca: No hi ha paquets que requereixin l'actualització a versions més recents.

en: No packages were found
ca: No s'han trobat els paquets

en: Obsoleted
ca: Devaluat

en: Obsoletes
ca: Devalua

en: Obsoleting
ca: Devaluació

en: Obsoleting packages
ca: Devaluació dels paquets

en: Option '%s' is not supported
ca: L'opció «%s» no està disponible

en: Package
ca: Paquet

en: Package description
ca: Descripció del paquet

en: Package files
ca: Fitxers del paquet

en: Package not found
ca: No s'ha trobat el paquet

en: PackageKit Console Interface
ca: Interfície de consola de PackageKit

en: PackageKit Monitor
ca: Monitor de PackageKit

en: PackageKit service
ca: Servei del PackageKit

en: Packages providing this file are:
ca: Paquets que proveeixen aquest fitxer són:

en: Packaging backend to use, e.g. dummy
ca: Programari específic d'empaquetament a utilitzar, p. ex. dummy

en: Parent
ca: Pare

en: Percentage
ca: Percentatge

en: Please choose a command to run
ca: Trieu una ordre per a executar

en: Please choose a package to install
ca: Seleccioneu el paquet a instal·lar

en: Please choose the correct package:
ca: Escolliu el paquet correcte:

en: Please enter a number from 1 to %i:
ca: Introduïu un número de l'1 fins al %i:

en: Please insert the correct media
ca: Inseriu el medi correcte

en: Please logout and login to complete the update as important security updates have been installed.
ca: S'han instal·lat actualitzacions de seguretat importants. Sortiu i torneu a entrar per completar l'actualització.

en: Please logout and login to complete the update.
ca: Si us plau, sortiu i torneu a entrar per completar l'actualització.

en: Please restart the computer to complete the update as important security updates have been installed.
ca: S'han instal·lat actualitzacions de seguretat importants. Reinicieu l'ordinador per completar l'actualització.

en: Please restart the computer to complete the update.
ca: Si us plau, reinicieu l'ordinador per completar l'actualització.

en: Prepare the transaction by downloading packages only
ca: Prepara la transacció amb només la baixada dels paquets

en: Prepared updates:
ca: Actualitzacions preparades:

en: Print to screen a machine readable output, rather than using animated widgets
ca: Imprimeix per pantalla una sortida que pugui llegir la màquina, en lloc d'utilitzar els ginys animats

en: Proceed with changes?
ca: Voleu aplicar els canvis?

en: Querying
ca: Consulta

en: Real name
ca: Nom real

en: Rebooting after installing updates…
ca: Reinici després d'instal·lar les actualitzacions...

en: Refresh system repositories
ca: Refresca els dipòsits del sistema

en: Refresh the cache
ca: Refresca la memòria cau

en: Refresh the cache (forced)
ca: Refresca la memòria cau (forçat)

en: Refreshing cache
ca: Refresc de la memòria cau

en: Refreshing software list
ca: Refresc de la llista de programari

en: Reinstalled
ca: Reinstal·lat

en: Reinstalling
ca: Reinstal·lació

en: Remove package
ca: Elimina el paquet

en: Removed
ca: Eliminat

en: Removing
ca: Eliminació

en: Removing packages
ca: Eliminació dels paquets

en: Removing repository
ca: Eliminació del dipòsit

en: Repackaging files
ca: Reempaquetament dels fitxers

en: Repair System
ca: Repara el sistema

en: Requesting data
ca: Sol·licitud de les dades

en: Resolving
ca: Resolució

en: Resolving dependencies
ca: Resolució de les dependències

en: Restart
ca: Reinicia

en: Results:
ca: Resultats:

en: Role
ca: Rol

en: Run similar command:
ca: Executa una ordre similar:

en: Run the command using idle network bandwidth and also using less power
ca: Executa l'ordre mitjançant l'amplada de banda inactiva de la xarxa i també amb menys energia

en: Running
ca: Execució

en: Running hooks
ca: Execució dels enclavaments

en: Scanning applications
ca: Exploració de aplicacions

en: Search by details
ca: Cerca per detall

en: Search by files
ca: Cerca per fitxer

en: Search by names
ca: Cerca per nom

en: Searching by details
ca: Cerca pels detalls

en: Searching by file
ca: Cerca pel fitxer

en: Searching by name
ca: Cerca amb el nom

en: Searching groups
ca: Cerca dels grups

en: Security
ca: Seguretat

en: Session restart (security) required:
ca: Es requereix reiniciar la sessió (seguretat):

en: Session restart required:
ca: Es requereix reiniciar la sessió:

en: Set network proxy
ca: Estableix el servidor intermediari

en: Set repository options
ca: Estableix les opcions del dipòsit

en: Set the filter, e.g. installed
ca: Estableix el filtre, p. ex. installed

en: Setting data
ca: Establiment de les dades

en: Show debugging information for all files
ca: Mostra la informació de depuració per a tots els fitxers

en: Show debugging options
ca: Mostra les opcions de depuració

en: Show the program version and exit
ca: Mostra la versió de l'aplicació i surt

en: Show version and exit
ca: Mostra la versió i surt

en: Shutting down after installing updates…
ca: Aturada després d'instal·lar les actualitzacions...

en: Similar command is:
ca: Una ordre similar és:

en: Similar commands are:
ca: Ordres similars són:

en: Software source name
ca: Nom de l'origen del programari

en: Software source signature required
ca: Es requereix la signatura de l'origen del programari

en: Starting
ca: Inici

en: State
ca: Estat

en: Status
ca: Estat

en: Subcommands:
ca: Subordres:

en: Succeeded
ca: Fet

en: Suitable packages are:
ca: Paquets adequats són:

en: Summary
ca: Resum

en: System restart (security) required by:
ca: Es requereix reiniciar el sistema (seguretat):

en: System restart required by:
ca: Es requereix reiniciar el sistema:

en: System time
ca: Hora del sistema

en: Testing changes
ca: Prova dels canvis

en: The agreement was not accepted.
ca: No s'ha acceptat l'acord.

en: The correct media was not inserted.
ca: No s'ha inserit el medi correcte.

en: The daemon crashed mid-transaction!
ca: Ha fallat el dimoni durant una transacció.

en: The filter specified was invalid
ca: El filtre especificat no era vàlid

en: The following packages are untrusted:
ca: Els següents paquets no són de confiança:

en: The following packages have to be downgraded:
ca: S'ha de desfer l'actualització dels següents paquets:

en: The following packages have to be installed:
ca: S'han d'instal·lar els següents paquets:

en: The following packages have to be obsoleted:
ca: Els paquets següents han de ser devaluats:

en: The following packages have to be reinstalled:
ca: S'han de reinstal·lar els següents paquets:

en: The following packages have to be removed:
ca: S'han d'eliminar els següents paquets:

en: The following packages have to be updated:
ca: S'han d'actualitzar els següents paquets:

en: The maximum metadata cache age. Use -1 for 'never'.
ca: L'antiguitat màxima de la memòria cau de les metadades. Utilitzeu -1 per a «mai».

en: The package providing this file is:
ca: El paquet que proveeix aquest fitxer és:

en: The proxy could not be set
ca: No s'ha pogut establir el servidor intermediari

en: The signature was not accepted.
ca: No s'ha acceptat la signatura.

en: The software is not from a trusted source.
ca: El programari no prové d'un origen de confiança.

en: The transaction did not proceed.
ca: No s'ha continuat amb la transacció.

en: The transaction failed
ca: La transacció ha fallat

en: The unsigned software will not be installed.
ca: No s'instal·larà el programari no signat.

en: There are no packages to update.
ca: No hi ha cap paquet a actualitzar.

en: There are no updates available at this time.
ca: En aquest moment no hi ha disponible cap actualització.

en: There are no upgrades available at this time.
ca: En aquest moment no hi ha disponible cap actualització a nivell de llançament.

en: This tool could not find all the packages: %s
ca: Aquesta eina no ha pogut trobar tots els paquets: %s

en: This tool could not find any available package: %s
ca: Aquesta eina no ha pogut trobar cap paquet disponible: %s

en: This tool could not find the installed package: %s
ca: Aquesta eina no ha pogut trobar el paquet instal·lat: %s

en: This tool could not find the package: %s
ca: Aquesta eina no ha pogut trobar el paquet: %s

en: Time since
ca: Hora des de

en: Transaction
ca: Transacció

en: Trigger offline updates
ca: Dispara les actualitzacions sense connexió

en: True
ca: Cert

en: Trust a key used for signing software
ca: Confia en una clau que s'utilitzi per a la signatura de paquets

en: Type
ca: Tipus

en: Unavailable
ca: No disponible

en: Unknown role type
ca: Tipus de rol desconegut

en: Unknown state
ca: Estat desconegut

en: Update software
ca: Actualitza el programari

en: Update text
ca: Actualitza el text

en: Updated
ca: Actualitzat

en: Updates
ca: Actualitzacions

en: Updating
ca: Actualització

en: Updating packages
ca: Actualització dels paquets

en: Updating running applications
ca: Actualització de les aplicacions en execució

en: Upgrade System
ca: Actualització del sistema

en: User ID
ca: id. d'usuari

en: User aborted selection
ca: L'usuari ha avortat la selecció

en: Username
ca: Nom d'usuari

en: Vendor
ca: Proveïdor

en: Waiting for authentication
ca: A l'espera de l'autenticació

en: Waiting for package manager lock
ca: A l'espera del bloqueig del gestor de paquets

en: Waiting for package manager lock.
ca: A l'espera del bloqueig del gestor de paquets.

en: Waiting in queue
ca: A l'espera a la cua

en: You need to specify a list file to create
ca: Cal que especifiqueu un fitxer de llista a crear

en: command not found
ca: no s'ha trobat l'ordre
