virt-manager - en to ca translation catalogue (1006 entries)

en: 
    Starting install...
ca: 
    S'està iniciant la instal·lació...

en:  (Use --check %s=off or --check all=off to override)
ca:  (Utilitzeu --check %s=off o --check all=off per evitar-ho)

en: %(current-memory)s of %(total-memory)s
ca: %(current-memory)s de %(total-memory)s

en: %(currentmem)s of %(maxmem)s
ca: %(currentmem)s de %(maxmem)s

en: %(graphicstype)s Server
ca: Servidor %(graphicstype)s

en: %(key)s must be 'yes' or 'no'
ca: %(key)s ha de ser 'yes' o 'no'

en: %(received)d %(units)s in
ca: %(received)d %(units)s d'entrada

en: %(received)d %(units)s read
ca: %(received)d %(units)s llegits

en: %(vm-name)s on %(connection-name)s
ca: %(vm-name)s en %(connection-name)s

en: %s Device
ca: Dispositiu %s

en: %s already has a USB controller attached.
    Adding more than one USB controller is not supported.
    You can change the USB controller type in the VM details screen.
ca: %s ja té un controlador USB associat.
    Afegir més d'un controlador USB no està admès.
    Podeu canviar el tipus de controlador USB en la pantalla de detalls de la MV.

en: %s available in the default location
ca: %s disponible en la localització predeterminada

en: %s corresponds to multiple node devices
ca: %s correspon a dispositius de node múltiple

en: %s must be above 5900, or -1 for auto allocation
ca: %s ha de ser superior a 5900, o bé -1 per a una assignació automàtica

en: %s network
ca: xarxa %s

en: (Insert host mem)
ca: (Insereix mem. de l'amfitrió)

en: --build-xml not supported for --%s
ca: --build-xml no està admès per --%s

en: --disk storage must be specified (override with --disk none)
ca: S'ha d'especificar un emmagatzematge --disk (ho podeu evitar amb --disk none)

en: --memory amount in MiB is required
ca: --memory requereix una quantitat en MiB

en: <b>Applications</b>
ca: <b>Aplicacions</b>

en: <b>Autostart</b>
ca: <b>Autoinici</b>

en: <b>Basic Details</b>
ca: <b>Detalls bàsics</b>

en: <b>Basic details</b>
ca: <b>Detalls bàsics</b>

en: <b>Boot device order</b>
ca: <b>Ordre dels dispositius d'arrencada</b>

en: <b>CPU usage</b>
ca: <b>Ús de la CPU</b>

en: <b>CPUs</b>
ca: <b>CPU</b>

en: <b>Configu_ration</b>
ca: <b>Configu_ració</b>

en: <b>Confirmations</b>
ca: <b>Confirmacions</b>

en: <b>Connectivity</b>
ca: <b>Connectivitat</b>

en: <b>Container init</b>
ca: <b>init de contenidor</b>

en: <b>Controller</b>
ca: <b>Controlador</b>

en: <b>Dir_ect kernel boot</b>
ca: <b>Arrencada dir_ecta del kernel</b>

en: <b>Disk I/O</b>
ca: <b>E/S del disc</b>

en: <b>Filesystem</b>
ca: <b>Sistema de fitxers</b>

en: <b>Graphical Consoles</b>
ca: <b>Consoles gràfiques</b>

en: <b>Hypervisor Details</b>
ca: <b>Detalls de l'hipervisor</b>

en: <b>Memory usage</b>
ca: <b>Ús de la memòria</b>

en: <b>Memory</b>
ca: <b>Memòria</b>

en: <b>Network I/O</b>
ca: <b>E/S de la xarxa</b>

en: <b>New VM Defaults</b>
ca: <b>Valors per defecte de la MV nova</b>

en: <b>Operating Sys_tem</b>
ca: <b>Sis_tema operatiu</b>

en: <b>Panic Notifier</b>
ca: <b>Notificador de Pànic</b>

en: <b>Random Number Generator</b>
ca: <b>Generador de Nombres Aleatoris</b>

en: <b>Redirected device</b>
ca: <b>Dispositiu redirigit</b>

en: <b>Smartcard Device</b>
ca: <b>Dispositiu de targetes intel·ligents</b>

en: <b>Sound Device</b>
ca: <b>Dispositiu de so</b>

en: <b>Stats Options</b>
ca: <b>Opcions de les estadístiques</b>

en: <b>Storage Volume Quota</b>
ca: <b>Quota del volum d'emmagatzematge</b>

en: <b>TPM Device</b>
ca: <b>Dispositiu TPM</b>

en: <b>The console is currently unavailable</b>
ca: <b>La consola no està disponible en aquest moment</b>

en: <b>To_pology</b>
ca: <b>To_pologia</b>

en: <b>Video</b>
ca: <b>Vídeo</b>

en: <b>Virtual Disk</b>
ca: <b>Disc virtual</b>

en: <b>Virtual Input Device</b>
ca: <b>Dispositiu virtual d'entrada</b>

en: <b>Virtual Network Interface</b>
ca: <b>Interfície virtual de xarxa</b>

en: <b>Volumes</b>
ca: <b>Volums</b>

en: <b>insert type</b>
ca: <b>tipus d'inserció</b>

en: <small><i>This was the most recently applied snapshot.</i></small>
ca: <small><i>Aquesta era la instantània més recentment aplicada.</i></small>

en: <small>In most configurations, macvtap does not work for host to guest network communication.</small>
ca: <small>En la majoria de configuracions, macvtap no funciona per a la comunicació de xarxa entre l'amfitrió i el convidat.</small>

en: <small>Overcommitting vCPUs can hurt performance</small>
ca: <small>El sobrepuig de les vCPU pot afectar el rendiment</small>

en: <small>QEMU usermode session is not the virt-manager
    default. It is likely that any pre-existing QEMU/KVM
    guests will not be available. Networking options
    are very limited. </small>
ca: <small>La sessió en mode d'usuari de QEMU no és la predeterminada
    de  virt-manager. És probable que qualsevol convidat QEMU/KVM
    preexistent no estigui disponible. Les opcions de xarxa són molt
    limitades. </small>

en: <small>The OS directory tree must already exist. Creating an OS directory tree for remote
    connections is not yet supported.</small>
ca: <small>L'arbre de directoris del SO ha d'existir. Encara no s'ha implementat la creació de l'arbre de directoris del SO per a connexions remotes.</small>

en: <small>The OS directory tree must already exist. To enable OS directory tree creation,
    please install <a href="https://github.com/virt-manager/virt-bootstrap">virt-bootstrap</a></small>
ca: <small>L'arbre de directoris del SO ha d'existir. Per habilitar la creació de l'arbre de directoris del SO,
    instal·leu <a href="https://github.com/virt-manager/virt-bootstrap">virt-bootstrap</a></small>

en: <small>This VM is currently running and will be forced off before being deleted</small>
ca: <small>Aquesta MV s'està executant en aquest moment, es forçarà l'apagada abans de suprimir-la</small>

en: <span size='small'>Cloning does <u>not</u> alter the guest OS contents. If you need to do things
    like change passwords or static IPs, please see the virt-sysprep(1) tool.</span>
ca: <span size='small'>La clonació <u>no</u> altera el contingut del SO del convidat. Si heu de fer coses com ara canviar 
    les contrasenyes o les adreces IP estàtiques, si us plau, consulteu l'eina virt-sysprep(1).</span>

en: A domain must be specified
ca: S'ha d'especificar un domini

en: A hostname is required for remote connections.
ca: Es requereix un nom d'amfitrió per a les connexions remotes.

en: A name is required for the new virtual machine, use '--name NEW_VM_NAME' to specify one.
ca: Es requereix un nom per a la màquina virtual nova, utilitzeu «--name NEW_VM_NAME» per especificar-ne un.

en: A name must be specified for the %s
ca: S'ha d'especificar un nom per a %s

en: A remotely accessible libvirt URI is required for tunneled migration, but the selected connection is a local URI. Libvirt will reject this unless you add a transport.
ca: Es requereix un URI de libvirt  que sigui accessible remotament per a la migració per túnel, però la connexió seleccionada és un URI local. Libvirt ho rebutjarà, llevat que hi afegiu un transport.

en: A storage path must be specified.
ca: Cal indicar un camí d'emmagatzematge.

en: A storage path to import is required.
ca: Es requereix un camí d'emmagatzematge per importar.

en: A template name is required.
ca: Es requereix el nom d'una plantilla.

en: A valid destination connection must be selected.
ca: S'ha de seleccionar una connexió de destí vàlida.

en: A_dd Hardware
ca: A_fegeix maquinari

en: A_llow unsafe:
ca: _Permet insegur:

en: A_utoconnect:
ca: A_utoconnecta:

en: A_utomatically detect from the installation media / source
ca: Detecta a_utomàticament a partir del mitjà o origen de la instal·lació

en: A_utostart:
ca: A_utoinicia:

en: Aborted at user request
ca: S'ha avortat a petició de l'usuari

en: Absolute Movement
ca: Moviment absolut

en: Ac_tion:
ca: Acc_ió:

en: Active
ca: Actiu

en: Add Connection
ca: Afegeix una connexió

en: Add Network
ca: Afegeix una xarxa

en: Add New Virtual Hardware
ca: Afegeix nou maquinari virtual

en: Add Pool
ca: Afegeix una reserva

en: Add a New Storage Pool
ca: Afegeix una nova reserva d'emmagatzematge

en: Add a Storage Volume
ca: Afegeix un volum d'emmagatzematge

en: Add given file to root of initrd from --location
ca: Afegeix el fitxer indicat a l'arrel d'initrd de --location

en: Add specified device. Example:
    --add-device --disk ...
ca: Afegeix el dispositiu especificat. Exemple:
    --add-device --disk ...

en: Additional arguments to pass to the install kernel booted from --location
ca: Arguments addicionals a passar al kernel d'instal·lació que s'arrenca des de --location

en: Additionally, there were errors removing certain storage devices:
ca: A més, s'han produït errors en eliminar determinats dispositius d'emmagatzematge:

en: Addr_ess:
ca: Adr_eça:

en: Address
ca: Adreça

en: Address:
ca: Adreça:

en: Advanced _options
ca: _Opcions avançades

en: Advanced options
ca: Opcions avançades

en: All interfaces
ca: Totes les interfícies

en: Always
ca: Sempre

en: An OS directory path is required.
ca: Es requereix un camí al directori del sistema operatiu.

en: An application path is required.
ca: Es requereix un camí d'aplicació.

en: An init path must be specified
ca: S'ha d'especificar un camí per a l'init

en: An install media selection is required.
ca: Es requereix una selecció del mitjà d'instal·lació.

en: An install method must be specified
    (%(methods)s)
ca: S'ha d'especificar un mètode d'instal·lació
    (%(methods)s)

en: An install tree is required.
ca: Es requereix un arbre d'instal·lació.

en: Any physical device
ca: Qualsevol dispositiu físic

en: Application Default
ca: Valor per defecte per a l'aplicació

en: Application container
ca: Contenidor d'aplicació

en: Application default
ca: Valor per defecte de l'aplicació

en: Apply changes to the running VM.
    With --add-device, this is a hotplug operation.
    With --remove-device, this is a hotunplug operation.
    With --edit, this is an update device operation.
ca: Aplica canvis a la MV en execució.
    Amb --add-device, això és una operació de connexió en calent.
    Amb --remove-device, això és una operació de desconnexió en calent.
    Amb --edit, això és una operació d'actualització de dispositiu.

en: Apply pool changes
ca: Aplica els canvis al conjunt

en: Architecture '%s' is not installable
ca: No es pot instal·lar l'arquitectura «%s»

en: Architecture options
ca: Opcions de l'arquitectura

en: Architecture:
ca: Arquitectura:

en: Are you sure you want to add this device?
ca: Esteu segur que voleu afegir aquest dispositiu?

en: Are you sure you want to delete the storage?
ca: Esteu segur que voleu suprimir l'emmagatzematge?

en: Are you sure you want to force poweroff '%s'?
ca: Esteu segur que voleu forçar l'apagada de «%s»?

en: Are you sure you want to force reset '%s'?
ca: Esteu segur que voleu forçar el reinici de «%s»?

en: Are you sure you want to pause '%s'?
ca: Esteu segur que voleu posar en pausa «%s»?

en: Are you sure you want to permanently delete the network %s?
ca: Esteu segur que voleu suprimir permanentment la xarxa %s?

en: Are you sure you want to permanently delete the pool %s?
ca: Esteu segur que voleu suprimir definitivament la reserva %s?

en: Are you sure you want to permanently delete the selected snapshots?
ca: Esteu segur que voleu suprimir permanentment les instantànies que heu seleccionat?

en: Are you sure you want to permanently delete the volume %s?
ca: Esteu segur que voleu suprimir permanentment el volum %s?

en: Are you sure you want to poweroff '%s'?
ca: Esteu segur que voleu apagar «%s»?

en: Are you sure you want to reboot '%s'?
ca: Esteu segur que voleu reiniciar «%s»?

en: Are you sure you want to remove this device?
ca: Esteu segur que voleu eliminar aquest dispositiu?

en: Are you sure you want to save '%s'?
ca: Esteu segur que voleu desar «%s»?

en: Authentication required
ca: Es necessita autenticació

en: Auto
ca: Automàtic

en: Auto _resize VM with window
ca: _Redimensiona automàticament la MV amb la finestra

en: Auto generate clone name and storage paths from the original guest configuration.
ca: Autogenera el nom del clon i els camins de l'emmagatzematge a partir de la configuració original del convidat.

en: B_rowse
ca: _Navega

en: B_rowse...
ca: _Navega...

en: Begin Installation
ca: Comença la instal·lació

en: Bind host:
ca: Amfitrió de la vinculació:

en: Boot Options
ca: Opcions d'arrencada

en: Boot from the network using the PXE protocol
ca: Arrencada per xarxa utilitzant el protocol PXE

en: Booted
ca: Arrencada

en: Bro_wse
ca: _Explora

en: Bro_wse...
ca: Na_vega...

en: Browse
ca: Navega

en: Browse local filesystem
ca: Navega pel sistema de fitxers local

en: Build guest around an existing disk image
ca: Muntatge del convidat sobre una imatge de disc existent

en: By default libvirt will refuse to migrate a VM for certain configurations that could lead to malfunctioning guests, like if a disk's cache mode is not 'none'.
    
    Enabling this option tells libvirt to skip those checks.
ca: Per defecte libvirt rebutjarà la migració d'una MV per a determinades configuracions que podrien dur a amfitrions que funcionin malament, igual que si el mode de memòria cau d'un disc no és 'none'.
    
    L'activació d'aquesta opció indica a libvirt que ometi aquestes comprovacions.

en: By default, the migrated VM config is removed from the source host, and saved persistently on the destination host. The destination host is considered the new home of the VM.
    
    If 'temporary' is selected, the migration is considered only a temporary move: the source host maintains a copy of the VM config, and the running copy moved to the destination is only transient, and will disappear when it is shutdown.
ca: Per defecte, la configuració de la MV migrada s'elimina de l'amfitrió origen, i desada persistentment en l'amfitrió de destinació L'amfitrió de destinació es considera la nova casa de la MV.
    
    Si se selecciona «temporary», la migració es considera només un moviment temporal: l'amfitrió origen manté una còpia de la configuració de la MV, i la còpia en curs moguda a la destinació es considera només en transició, i desapareixerà quan s'apagui.

en: CD-ROM installation media
ca: Mitjà d'instal·lació CD-ROM

en: CDROM
ca: CD-ROM

en: CDROM device
ca: Dispositiu de CD-ROM

en: CDROM media does not print to the text console by default, so you likely will not see text install output. You might want to use --location.
ca: El mitjà CD-ROM no imprimeix per defecte a la consola de text, per tant segurament no veuríeu la sortida del text d'instal·lació. Potser voldríeu utilitzar --location.

en: CPU _default:
ca: Valors per _defecte per a la CPU:

en: CPU model and features. Ex:
    --cpu coreduo,+x2apic
    --cpu host-passthrough
ca: Model i característiques de CPU. P. ex.:
    --cpu coreduo,+x2apic
    --cpu host-passthrough

en: CPU usage
ca: Ús de la CPU

en: CPUs
ca: CPU

en: C_PUs:
ca: C_PU:

en: C_hoose the operating system you are installing:
ca: _Trieu el sistema operatiu que esteu instal·lant:

en: C_lone
ca: C_lona

en: C_onnection:
ca: Co_nnexió:

en: C_reate a disk image for the virtual machine
ca: C_rea una imatge de disc per a la màquina virtual

en: C_ustomize configuration before install
ca: _Personalitza la configuració abans d'instal·lar

en: Cac_he mode:
ca: Mode de memòria ca_u:

en: Can't specify more than one of VNC, SDL, --graphics or --nographics
ca: No es pot indicar més d'un VNC, SDL, --graphics o --nographics

en: Can't use --confirm with stdin input.
ca: No es pot utilitzar --confirm amb l'entrada stdin.

en: Can't use --update with stdin input.
ca: No es pot utilitzar --update amb l'entrada stdin.

en: Cancel and close dialog
ca: Cancel·la i tanca el diàleg

en: Cancelling job...
ca: S'està cancel·lant la tasca...

en: Cannot delete SCSI device.
ca: No es pot suprimir el dispositiu SCSI.

en: Cannot delete unmanaged block device.
ca: No es pot suprimir el dispositiu de bloc no gestionat.

en: Cannot delete unmanaged remote storage.
ca: No es pot suprimir un emmagatzematge remot no gestionat.

en: Cannot display graphical console type '%s'
ca: No es pot mostrar el tipus de consola gràfica «%s»

en: Cannot mix --file, --nonsparse, or --file-size with --disk options. Use --disk PATH[,size=SIZE][,sparse=yes|no]
ca: No es pot barrejar --file, --nonsparse, o --file-size amb les opcions de --disk. Utilitzeu --disk PATH[,size=SIZE][,sparse=yes|no]

en: Cannot mix --graphics and old style graphical options
ca: No es poden barrejar opcions --graphics amb d'altres del vell estil

en: Cannot remove controller while devices are attached.
ca: No es pot treure el controlador mentre els dispositius estan associats.

en: Cannot set initrd without specifying a kernel path
ca: No es pot establir l'initrd sense l'especificació d'un camí al kernel

en: Cannot set kernel arguments without specifying a kernel path
ca: No es poden establir els arguments del kernel sense l'especificació d'un camí al kernel

en: Cannot specify storage and use --nodisks
ca: No es pot especificar un emmagatzematge i utilitzar --nodisks

en: Cannot use --add-device with --%s
ca: No es pot utilitzar --add-device amb --%s

en: Cannot use --remove-device with --%s
ca: No es pot utilitzar --remove-device amb --%s

en: Cannot use local storage on remote connection.
ca: No es pot utilitzar l'emmagatzematge local en una connexió remota.

en: Cannot use storage %(path)s: %(err)s
ca: No es pot utilitzar l'emmagatzematge %(path)s: %(err)s

en: Change guest resolution when the guest window size is changed. Only works with properly configured guest using spice and the desktop agent.
ca: Canvia la resolució del convidat quan la mida de la finestra del convidat canviï. Només funciona amb un convidat configurat correctament que utilitzi spice i l'agent d'escriptori.

en: Change storage path
ca: Canvia el camí d'emmagatzematge

en: Change...
ca: Canvia...

en: Channel
ca: Canal

en: Channel Device
ca: Dispositiu de canal

en: Check to save password, uncheck to forget password.
ca: Marqueu-ho per a desar la contrasenya, desmarqueu-ho per a oblidar la contrasenya.

en: Chipse_t:
ca: Joc de _xips:

en: Choose Memory and CPU settings:
ca: Trieu els ajusts de la memòria i de la CPU:

en: Choose Storage Volume
ca: Trieu el volum d'emmagatzematge

en: Choose _ISO or CDROM install media:
ca: Trieu la _ISO o el CDROM del mitjà d'instal·lació:

en: Choose how you would like to install the operating system
ca: Trieu com us agradaria instal·lar el sistema operatiu

en: Choose source path
ca: Trieu un camí d'origen

en: Choose target directory
ca: Trieu un directori de destinació

en: Choose the container type
ca: Trieu el tipus de contenidor

en: Choose the selected volume
ca: Tria el volum seleccionat

en: Choose virtualization type
ca: Trieu el tipus de virtualització

en: Clear CPU configuration
ca: Neteja la configuració de la CPU

en: Clone '%s' created successfully.
ca: El clon «%s» s'ha creat amb èxit.

en: Clone Virtual Machine
ca: Clona la màquina virtual

en: Clone onto existing storage volume is not currently supported: '%s'
ca: La clonació en un volum d'emmagatzematge existent actualment no està admesa: «%s»

en: Clone this disk
ca: Clona aquest disc

en: Clone...
ca: Clona...

en: Cloning %(srcfile)s
ca: S'està clonant %(srcfile)s

en: Cloning will overwrite the existing file
ca: El clonatge sobreescriurà el fitxer existent

en: Co_nnect
ca: Co_nnecta

en: Configure VM lifecycle management policy
ca: Configura la política de l'administració del cicle de vida de la MV

en: Configure VM power management features
ca: Configura les característiques de l'administració d'energia de la MV

en: Configure VM resource partitioning (cgroups)
ca: Configura la repartició dels recursos de les MV (cgroups)

en: Configure a guest RNG device. Ex:
    --rng /dev/urandom
ca: Configureu un dispositiu RNG del convidat. P. ex.:
    --rng /dev/urandom

en: Configure a guest TPM device. Ex:
    --tpm /dev/tpm
ca: Configura un dispositiu TPM del convidat. P. ex.:
    --tpm /dev/tpm

en: Configure a guest communication channel
ca: Configura un canal de comunicació del convidat

en: Configure a guest input device. Ex:
    --input tablet
    --input keyboard,bus=usb
ca: Configureu un dispositiu d'entrada del convidat. P. ex.:
    --input tablet
    --input keyboard,bus=usb

en: Configure a guest memballoon device. Ex:
    --memballoon model=virtio
ca: Configura un dispositiu memballoon del convidat. P. ex.:
    --memballoon model=virtio

en: Configure a guest network interface. Ex:
    --network bridge=mybr0
    --network network=my_libvirt_virtual_net
    --network network=mynet,model=virtio,mac=00:11...
    --network none
    --network help
ca: Configura una interfície de xarxa del convidat. P. ex.:
    --network bridge=mybr0
    --network network=my_libvirt_virtual_net
    --network network=mynet,model=virtio,mac=00:11...
    --network none
    --network help

en: Configure a guest panic device. Ex:
    --panic default
ca: Configura un dispositiu de pànic del convidat. P. ex.:
    --panic default

en: Configure a guest parallel device
ca: Configura un dispositiu paral·lel del convidat

en: Configure a guest redirection device. Ex:
    --redirdev usb,type=tcp,server=192.168.1.1:4000
ca: Configura un dispositiu de redirecció del convidat. P. ex.:
    --redirdev usb,type=tcp,server=192.168.1.1:4000

en: Configure a guest serial device
ca: Configura un dispositiu sèrie del convidat

en: Configure a guest smartcard device. Ex:
    --smartcard mode=passthrough
ca: Configura un dispositiu de targetes intel·ligents del convidat. P. ex.
    --smartcard mode=passthrough

en: Configure a guest watchdog device
ca: Configura un dispositiu watchdog del convidat

en: Configure a text console connection between the guest and host
ca: Configura una connexió de consola de text entre el convidat i l'amfitrió

en: Configure grab key combination
ca: Configureu la combinació de tecles d'apropiació

en: Configure guest boot settings. Ex:
    --boot hd,cdrom,menu=on
    --boot init=/sbin/init (for containers)
ca: Configura els ajusts de l'arrencada del convidat. P. ex.:
    --boot hd,cdrom,menu=on
    --boot init=/sbin/init (per a contenidors)

en: Configure guest metadata. Ex:
    --metadata name=foo,title="My pretty title",uuid=...
    --metadata description="My nice long description"
ca: Configura les metadades del convidat. P. ex.:
    --metadata name=foo,title="La meva petita",uuid=...
    --metadata description="La meva bonica i llarga descripció"

en: Configure guest sound device emulation
ca: Configura l'emulació de dispositiu de so del convidat

en: Configure guest video hardware.
ca: Configura el maquinari de vídeo del convidat.

en: Configure physical USB/PCI/etc host devices to be shared with the guest
ca: Configura els dispositius físics USB/PCI/etc de l'amfitrió a compartir amb el convidat

en: Conflicting options %s
ca: Opcions %s en conflicte

en: Connect to _remote host over SSH
ca: Connecta't a l'amfit_rió remot a través de SSH

en: Connect to hypervisor with libvirt URI
ca: Connecta amb l'hipervisor amb un URI libvirt

en: Connecting
ca: S'està connectant

en: Connecting to graphical console for guest
ca: S'està connectant a la consola gràfica per al convidat

en: Connection does not support host device enumeration
ca: La connexió no admet l'inventari dels dispositius de l'amfitrió

en: Connection does not support storage management.
ca: La connexió no admet la gestió de l'emmagatzematge.

en: Connection not active.
ca: La connexió no està activa.

en: Conso_le
ca: Conso_la

en: Console
ca: Consola

en: Console Device
ca: Dispositiu de consola

en: Controller
ca: Controlador

en: Copy Volume Path
ca: Copia el camí del volum

en: Copy host CP_U configuration
ca: Copia la configuració de la CP_U de l'amfitrió

en: Cor_es:
ca: Nucl_is:

en: Could not build storage pool: %s
ca: No s'ha pogut construir la reserva d'emmagatzematge: %s

en: Could not define storage pool: %s
ca: No s'ha pogut definir la reserva d'emmagatzematge: %s

en: Could not detect a local session: if you are running virt-manager over ssh -X or VNC, you may not be able to connect to libvirt as a regular user. Try running as root.
ca: No s'ha pogut detectar cap sessió local: si esteu executant virt-manager per ssh -X o VNC, pot ser que no pugueu connectar a libvirt com a usuari normal. Proveu d'executar-ho com a root.

en: Could not determine original disk information: %s
ca: No s'ha pogut determinar la informació del disc original: %s

en: Could not find specified device in the inactive VM configuration: %s
ca: No s'ha pogut trobar el dispositiu especificat en la configuració de la MV inactiva: %s

en: Could not set pool autostart flag: %s
ca: No s'ha pogut establir la bandera d'autoinici de la reserva: %s

en: Could not start storage pool: %s
ca: No s'ha pogut iniciar la reserva d'emmagatzematge: %s

en: Crashed
ca: Ha fallat

en: Create OS directory tree from container image
ca: Crea l'arbre de directoris del SO a partir d'una imatge de contenidor

en: Create a new disk (c_lone) for the virtual machine
ca: Crea un nou disc (c_lon) per a la màquina virtual

en: Create a new virtual machine
ca: Crea una nova màquina virtual

en: Create a new virtual machine from specified install media.
ca: Crea una màquina virtual nova des del mitjà d'instal·lació.

en: Create a new virtual network
ca: Crea una xarxa virtual nova

en: Create a storage unit to be used directly by a virtual machine.
ca: Crea una unitat d'emmagatzematge per ser utilitzada directament amb una màquina virtual.

en: Create a transient domain.
ca: Crea un domini transitori.

en: Create new snapshot
ca: Crea una nova instantània

en: Create new volume
ca: Crea un volum nou

en: Create snapshot
ca: Crea una instantània

en: Creating Virtual Machine
ca: S'està creant la màquina virtual

en: Creating device
ca: S'està creant el dispositiu

en: Creating domain...
ca: S'està creant el domini...

en: Creating root file system in a non-empty directory might fail due to file conflicts.
    Would you like to continue?
ca: La creació del sistema de fitxers arrel en un directori no buit pot fracassar a causa de conflictes de fitxers.
    Voleu continuar?

en: Creating snapshot
ca: S'està creant una instantània

en: Creating storage pool...
ca: S'està creant una reserva d'emmagatzematge...

en: Creating storage volume...
ca: S'està creant el volum d'emmagatzematge...

en: Creating the storage pool may take a while...
ca: La creació de la reserva d'emmagatzematge pot trigar una estona...

en: Creating the storage volume may take a while...
ca: La creació del volum d'emmagatzematge pot trigar una estona...

en: Creating the virtual network may take a while...
ca: La creació de la xarxa virtual pot trigar una estona...

en: Creating virtual machine clone '%s'
ca: S'està creant el clon de la màquina virtual «%s»

en: Creating virtual machine snapshot
ca: S'està creant una instantània de la màquina virtual

en: Creating virtual network...
ca: S'està creant una xarxa virtual...

en: Credentials for accessing the source registry
ca: Especifiqueu les redencials per accedir al registre origen

en: Cu_stom URI:
ca: URI per_sonalitzat:

en: Custom: %(path)s
ca: Personalitzat: %(path)s

en: DHCP range:
ca: Interval DHCP:

en: D_TB path:
ca: Camí del D_TB:

en: D_escription:
ca: D_escripció:

en: Default
ca: Valor per defecte

en: Default CPU setting for new VMs. This is typically a tradeoff between performance
    and migration compatibility: if using the 'copy host' option, your servers will need
    identical CPUs in order to migrate the VM.
ca: L'ajust predeterminat de la CPU per a les MV noves. Aquest és típicament un compromís 
    entre el rendiment i la compatibilitat de migració: si utilitzeu l'opció «copy host», els vostres 
    servidors requeriran que les CPU siguin idèntiques per poder migrar la MV.

en: Default storage format for new disk images.
ca: El format d'emmagatzematge per defecte per a les noves imatges de discs.

en: Define '%s' with the changed XML?
ca: Voleu definir «%s» amb el XML canviat?

en: Delete Network
ca: Suprimeix la xarxa

en: Delete Pool
ca: Suprimeix la reserva

en: Delete Virtual Machine
ca: Suprimeix la màquina virtual

en: Delete _associated storage files
ca: Suprimeix els fitxers d'emmagatzematge _associats

en: Delete selected snapshot
ca: Suprimeix la instantània seleccionada

en: Delete volume
ca: Suprimeix el volum

en: Deleting path '%s'
ca: S'està eliminant el camí «%s»

en: Deleting snapshot
ca: S'està eliminant la instantània

en: Deleting snapshot '%s'
ca: S'està eliminant la instantània «%s»

en: Deleting virtual machine '%s'
ca: S'està eliminant la màquina virtual «%s»

en: Depending on the device, this may take a few minutes to complete.
ca: En funció del dispositiu, això pot trigar uns minuts a completar-se.

en: Description:
ca: Descripció:

en: Destination path is not directory: %s
ca: El camí de destinació no és un directori: %s

en: Destroyed
ca: Destruïda

en: Details
ca: Detalls

en: Detecting...
ca: S'està detectant...

en: Device Options
ca: Opcions de dispositiu

en: Device _List:
ca: _Llista de dispositius:

en: Device _Path:
ca: Camí del dis_positiu:

en: Device _Type:
ca: _Tipus de dispositiu:

en: Device could not be removed from the running machine
ca: No s'ha pogut eliminar el dispositiu de la màquina en execució

en: Device mode_l:
ca: Mode_l del dispositiu:

en: Device re_moval:
ca: _Supressió de dispositiu:

en: Device type '%s' requires a path
ca: El tipus de dispositiu «%s» requereix un camí

en: Device type:
ca: Tipus de dispositiu:

en: Device:
ca: Dispositiu:

en: Devices:
ca: Dispositius:

en: Did not find a matching node device for '%s'
ca: No s'ha trobat cap dispositiu de node que coincideixi per a «%s»

en: Did not find any UEFI binary path for arch '%s'
ca: No s'ha trobat cap camí al binari de la UEFI per a l'arquitectura «%s»

en: Direct
ca: Directe

en: Disabled
ca: Inhabilitat

en: Disabled in preferences dialog.
ca: Està inhabilitat al diàleg de preferències.

en: Disconnected
ca: Desconnectat

en: Disk I/O
ca: E/S del disc

en: Disk b_us:
ca: B_us de disc:

en: Disk device
ca: Dispositiu de disc

en: Disk path '%s' does not exist.
ca: El camí al disc «%s» no existeix.

en: Display %s
ca: Pantalla %s

en: Do not use a sparse file for the clone's disk image
ca: No utilitzis un fitxer dispers per a la imatge de disc del clon

en: Do not verify TLS certificates of registry
ca: No verifiquis els certificats TLS del registre

en: Do you really want to use the device?
ca: Realment voleu utilitzar el dispositiu?

en: Do you really want to use the disk?
ca: Realment voleu utilitzar el disc?

en: Do you want to correct this now?
ca: Voleu corregir això ara?

en: Domain '%s' defined successfully.
ca: El domini «%s» s'ha definit correctament.

en: Domain '%s' was not found.
ca: No s'ha trobat el domini «%s».

en: Domain creation completed.
ca: S'ha completat la creació del domini.

en: Domain has crashed.
ca: El domini ha fallat.

en: Domain has shutdown. Continuing.
ca: S'ha aturat el domini. Es continua.

en: Domain install interrupted.
ca: S'ha interromput la instal·lació del domini.

en: Domain installation does not appear to have been successful.
    If it was, you can restart your domain by running:
      %s
    otherwise, please restart your installation.
ca: Sembla que la instal·lació del domini no ha estat correcta.
    Si ho ha estat, podeu reiniciar el vostre domini tot executant:
      %s
    En altre cas, si us plau, reinicieu la vostra instal·lació.

en: Domain name, id, or uuid
ca: Nom de domini, id o uuid

en: Domain type 'vz' doesn't support transient installs.
ca: El tipus de domini «vz» no admet les instal·lacions transitòries.

en: Domain:
ca: Domini:

en: Don't ask about these directories again.
ca: No preguntis més sobre aquests directoris.

en: Don't ask me again
ca: No m'ho tornis a preguntar

en: Don't automatically try to connect to the guest console
ca: No intentis connectar automàticament amb la consola del convidat

en: Don't boot guest after completing install.
ca: No arrenquis el convidat després de completar la instal·lació.

en: Don't check name collision, overwrite any guest with the same name.
ca: No verifica les col·lisions de noms, sobreescriu qualsevol convidat amb el mateix nom.

en: Don't know how to --update for --%s
ca: No sé com fer --update per a --%s

en: Don't know how to create storage for path '%s'. Use libvirt APIs to manage the parent directory as a pool first.
ca: Es desconeix com crear l'emmagatzematge per al camí «%s». Primer utilitzeu les API de libvirt per gestionar el directori pare com a reserva.

en: Don't know how to match device type '%(device_type)s' property '%(property_name)s'
ca: No sé com emparellar el tipus de dispositiu '%(device_type)s' amb la propietat '%(property_name)s'

en: Don't know how to setup UEFI for arch '%s'
ca: Es desconeix com configurar la UEFI per a l'arquitectura «%s»

en: Don't warn me again.
ca: No m'avisis una altra vegada.

en: Dry run completed successfully
ca: La prova d'assaig s'ha acabat amb èxit

en: Dump guest memory core
ca: Bolca el nucli de la memòria del convidat

en: Dumping
ca: S'està abocant

en: Duplicate a virtual machine, changing all the unique host side configuration like MAC address, name, etc. 
    
    The VM contents are NOT altered: virt-clone does not change anything _inside_ the guest OS, it only duplicates disks and does host side changes. So things like changing passwords, changing static IP address, etc are outside the scope of this tool. For these types of changes, please see virt-sysprep(1).
ca: Duplica una màquina virtual, canviant tota la configuració de la banda de l'amfitrió com ara l'adreça MAC, el nom, etc. 
    
    El contingut de la MV NO queda alterat: virt-clone no canvia res _dins_ del SO convidat, només duplica discos i fa els canvis a la banda de l'amfitrió. Així que coses com ara el canvi de contrasenyes, adreces IP estàtiques, etc. es troben fora de l'abast d'aquesta eina per aquests tipus de canvis, si us plau, consulteu virt-sysprep(1).

en: E_xport filesystem as readonly mount
ca: E_xporta el sistema de fitxers com a muntatge de només lectura

en: Edit VM XML. Examples:
    --edit --disk ...     (edit first disk device)
    --edit 2 --disk ...   (edit second disk device)
    --edit all --disk ... (edit all disk devices)
    --edit target=hda --disk ... (edit disk 'hda')
ca: Edita el XML de la MV. Exemples:
    --edit --disk ...      (edita el primer dispositiu de disc)
    --edit 2 --disk ...   (edita el segon dispositiu de disc)
    --edit all --disk ...  (edita tots els dispositius de disc)
    --edit target=hda --disk ... (edita el disc 'hda')

en: Edit libvirt XML using command line options.
ca: Edita el XML de libvirt mitjançant les opcions de la línia d'ordres.

en: Either --auto-clone or --file is required, use '--auto-clone or --file' and try again.
ca: Es requereix --auto-clone o --file, utilitzeu «--auto-clone o --file» i torneu-ho a intentar.

en: Emulator:
ca: Emulador:

en: Ena_ble direct kernel boot
ca: Ha_bilita l'arrencada directa del kernel

en: Enable DHCPv4
ca: Habilita DHCPv4

en: Enable DHCPv6
ca: Habilita DHCPv6

en: Enable _system tray icon
ca: Habilita la icona a la _safata del sistema

en: Enable boot me_nu
ca: Habilita el me_nú d'arrencada

en: Enable or disable validation checks. Example:
    --check path_in_use=off
    --check all=off
ca: Habiliteu o inhabiliteu les comprovacions de validació. P. ex.:
    --check path_in_use=off
    --check all=off

en: Encountered SPICE %(error-name)s
ca: S'han trobat %(error-name)s d'SPICE

en: End:
ca: Fi:

en: Entropy Gathering Daemon
ca: Dimoni de recol·lecció d'entropia

en: Error Removing Device: %s
ca: Error en treure el dispositiu %s

en: Error cancelling migrate job: %s
ca: Error en cancel·lar el treball de migració: %s

en: Error cancelling save job: %s
ca: Error en cancel·lar la desada de la tasca: %s

en: Error changing VM configuration: %s
ca: Error en canviar la configuració de la MV: %s

en: Error changing autostart value: %s
ca: Error en canviar el valor d'autoinici: %s

en: Error changing network settings: %s
ca: Error en canviar els ajusts de la xarxa: %s

en: Error changing pool settings: %s
ca: Error en canviar els ajusts de la reserva: %s

en: Error connecting to text console: %s
ca: Error en connectar amb la consola de text: %s

en: Error creating pool: %s
ca: Error en crear la reserva: %s

en: Error creating snapshot: %s
ca: Error en crear la instantània: %s

en: Error creating virtual network: %s
ca: Error en crear la xarxa virtual: %s

en: Error creating vol: %s
ca: Error en crear el volum: %s

en: Error deleting network '%s'
ca: Error en suprimir la xarxa «%s»

en: Error deleting pool '%s'
ca: Error en eliminar la reserva «%s»

en: Error deleting snapshot '%s'
ca: Error en eliminar la instantània «%s»

en: Error deleting volume '%s'
ca: Error en suprimir el volum «%s»

en: Error initializing spice USB device widget
ca: Error en inicialitzar el giny de dispositius USB de spice.

en: Error launching 'About' dialog: %s
ca: Error en llançar el diàleg «Quant a»: %s

en: Error launching clone dialog: %s
ca: Error en llançar el diàleg de clonació: %s

en: Error launching connect dialog: %s
ca: Error en llançar el diàleg de connexió: %s

en: Error launching create dialog: %s
ca: Error en llançar el diàleg de creació: %s

en: Error launching delete dialog: %s
ca: Error en llançar el diàleg de supressió: %s

en: Error launching details: %s
ca: Error en llançar detalls: %s

en: Error launching hardware dialog: %s
ca: Error en llançar el diàleg de maquinari: %s

en: Error launching host dialog: %s
ca: Error en llançar el diàleg d'amfitrió: %s

en: Error launching libguestfs appliance: %s
ca: Error en llançar l'aparell libguestfs: %s

en: Error launching manager: %s
ca: Error en llançar l'eina de gestió: %s

en: Error launching migrate dialog: %s
ca: Error en llançar el diàleg de migració: %s

en: Error launching network wizard: %s
ca: Error en llançar l'auxiliar de xarxes: %s

en: Error launching pool wizard: %s
ca: Error en llançar l'assistent de reserves: %s

en: Error launching preferences: %s
ca: Error en llançar les preferències: %s

en: Error launching volume wizard: %s
ca: Error en llançar l'auxiliar de volums: %s

en: Error pausing domain
ca: Error en posar en pausa el domini

en: Error populating summary page: %s
ca: Error en emplenar la pàgina del resum: %s

en: Error rebooting domain
ca: Error en reiniciar el domini

en: Error refreshing hardware page: %s
ca: Error en refrescar la pàgina de maquinari: %s

en: Error refreshing pool '%s'
ca: Error en actualitzar la reserva «%s»

en: Error refreshing snapshot list: %s
ca: Error en refrescar la llista d'instantànies: %s

en: Error removing domain state: %s
ca: Error en treure l'estat del domini: %s

en: Error resetting domain
ca: Error en restablir el domini

en: Error running snapshot '%s'
ca: Error en executar la instantània: «%s»

en: Error saving domain: %s
ca: Error en desar el domini: %s

en: Error selecting network: %s
ca: Error en seleccionar la xarxa: %s

en: Error selecting pool: %s
ca: Error en seleccionar la reserva: %s

en: Error selecting snapshot: %s
ca: Error en seleccionar la instantània: %s

en: Error setting default name.
ca: Error en establir el nom per defecte.

en: Error setting installer parameters.
ca: Error en establir els paràmetres de l'instal·lador.

en: Error shutting down domain
ca: Error en tancar el domini

en: Error starting Virtual Machine Manager
ca: Error en iniciar l'eina de gestió de màquines virtuals

en: Error starting domain
ca: Error en iniciar el domini

en: Error starting network '%s'
ca: Error en iniciar la xarxa «%s»

en: Error starting pool '%s'
ca: Error en iniciar la reserva «%s»

en: Error stopping network '%s'
ca: Error en aturar la xarxa «%s»

en: Error stopping pool '%s'
ca: Error en aturar la reserva «%s»

en: Error taking screenshot: %s
ca: Error en fer la captura de pantalla: %s

en: Error unpausing domain
ca: Error en reactivar el domini

en: Error validating device parameters: %s
ca: Error en validar els paràmetres del dispositiu: %s

en: Error validating install location: %s
ca: Error en validar la ubicació d'instal·lació: %s

en: Error validating snapshot: %s
ca: Error en validar la instantània: %s

en: Errors encountered while removing certain storage devices.
ca: S'han produït errors mentre s'eliminaven determinats dispositius d'emmagatzematge.

en: Errors were encountered changing permissions for the following directories:
ca: S'han trobat errors en canviar els permisos per als següents directoris:

en: EvTouch USB Graphics Tablet
ca: Tauleta gràfica USB EvTouch

en: Event wakeup
ca: Despertament de l'esdeveniment

en: Existing disk
ca: Disc existent

en: External disk and memory
ca: Disc i memòria externs

en: External disk only
ca: Només disc extern

en: External memory only
ca: Només memòria externa

en: F_orce Reset
ca: F_orça el reinici

en: Failed
ca: Fallada

en: Feed_back
ca: Re_troacció

en: Filesystem
ca: Sistema de fitxers

en: Filesystem Directory
ca: Directori del sistema de fitxers

en: Filesystem Passthrough
ca: Traspàs del sistema de fitxers

en: Filesystem target '%s' must be an absolute path
ca: La destinació «%s» del sistema de fitxers ha de ser un camí absolut

en: Finish
ca: Finalitza

en: Floppy
ca: Disquet

en: Floppy device
ca: Dispositiu de disquet

en: Force defining the domain. Only required if a --print option was specified.
ca: Força la definició del domini. Només es requereix si s'ha especificat una opció --print.

en: Force to copy devices (eg, if 'hdc' is a readonly cdrom device, --force-copy=hdc)
ca: Força la còpia de dispositius (p. ex., si «hdc» és un dispositiu de CD-ROM de només lectura, --force-copy=hdc)

en: Forcefully power off the guest
ca: Atura el convidat de manera forçada

en: Forcefully reset the guest
ca: Reinicia el convidat de manera forçada

en: Format attribute not supported for this volume type
ca: L'atribut de format no està admès per a aquest tipus de volum

en: Forwarding:
ca: Reenviament:

en: From snapshot
ca: Des de la instantània

en: Fullscreen only
ca: Només pantalla completa

en: General Options
ca: Opcions generals

en: Generated URI:
ca: URI generat:

en: Gluster Filesystem
ca: Sistema de fitxers Gluster

en: Gr_ab keys:
ca: Tecles d'_apropiació:

en: Gra_phics type:
ca: Ti_pus de gràfics:

en: Gracefully shutdown the guest
ca: Atura el convidat de manera segura

en: Graphical Console
ca: Consola gràfica

en: Graphical console _scaling:
ca: Canvi d'e_scala de la consola gràfica:

en: Graphical console connection for a virtual machine
ca: Connexió a la consola gràfica per a una màquina virtual

en: Graphical console not configured for guest
ca: La consola gràfica no està configurada per al convidat

en: Graphically manage KVM, Xen, or LXC via libvirt
ca: Gestiona de forma gràfica KVM, Xen, o LXC a través de libvirt

en: Graphics
ca: Gràfics

en: Graphics requested but DISPLAY is not set. Not running virt-viewer.
ca: S'han sol·licitat els gràfics però no s'ha establert DISPLAY. El virt-viewer no s'està executant.

en: Guest
ca: Convidat

en: Guest Configuration Options
ca: Opcions de configuració del convidat

en: Guest agent is not available.
ca: L'agent del convidat no està disponible.

en: Guest has crashed.
ca: El convidat ha fallat.

en: Guest is configured for TLS only which does not work over SSH.
ca: El convidat només està configurat per TLS, el qual no funciona a través de SSH.

en: Guest is not running.
ca: El convidat no està en execució.

en: Guest is on a remote host with transport '%s' but is only configured to listen locally. To connect remotely you will need to change the guest's listen address.
ca: El convidat es troba en un amfitrió remot amb transport «%s», però només està configurat per escoltar localment. Per connectar de forma remota heu de canviar l'adreça d'escolta del convidat.

en: Guest is on a remote host, but is only configured to allow local file descriptor connections.
ca: El convidat es troba en un amfitrió remot, però només està configurat per permetre connexions de descriptors de fitxers locals.

en: Guest name '%s' is already in use.
ca: El nom de convidat «%s» ja s'està utilitzant.

en: H_ostname:
ca: N_om d'amfitrió:

en: Hard Disk
ca: Disc dur

en: Hardware
ca: Maquinari

en: Have domain autostart on host boot up.
ca: Permet l'autoinici del domini en arrencar l'amfitrió.

en: Host
ca: Amfitrió

en: Host CPU usage
ca: Ús de la CPU de l'amfitrió

en: Host Device:
ca: Dispositiu de l'amfitrió:

en: Host Na_me:
ca: No_m de l'amfitrió:

en: Host _Device:
ca: _Dispositiu de l'amfitrió:

en: Hypervisor Default
ca: Valor per defecte per a l'hipervisor

en: Hypervisor default
ca: Valor per defecte de l'hipervisor

en: Hypervisor does not support removing this device
ca: L'hipervisor no admet l'eliminació d'aquest dispositiu.

en: Hypervisor name to use (kvm, qemu, xen, ...)
ca: Nom de l'hipervisor a utilitzar (kvm, qemu, xen, ...)

en: Hypervisor:
ca: Hipervisor:

en: I/O error
ca: Error d'E/S

en: I_P address:
ca: Adreça I_P:

en: Import _existing disk image
ca: Importació d'una imatge de disc que ja _existeixi

en: Import existing OS image
ca: Importa la imatge d'un SO existent

en: Improper value for 'size': %s
ca: Valor incorrecte per a «size»: %s

en: Inactive
ca: Inactiu

en: Init _path:
ca: _Camí de l'init:

en: Init ar_gs:
ca: Ar_gs de l'init:

en: Initiator _IQN:
ca: _IQN de l'iniciador:

en: Input
ca: Entrada

en: Input Error
ca: Error en l'entrada

en: Install
ca: Instal·la

en: Installation Method Options
ca: Opcions del mètode d'instal·lació

en: Installation aborted at user request
ca: S'ha avortat la instal·lació a petició de l'usuari

en: Installation has exceeded specified time limit. Exiting application.
ca: La instal·lació ha superat el temps límit especificat. S'està sortint de l'aplicació.

en: Interface %s
ca: Interfície %s

en: Invalid --edit option '%s'
ca: L'opció «%s» no és vàlida per a --edit

en: Invalid guest name
ca: El nom del convidat no és vàlid

en: Invalid name for new guest: %s
ca: El nom per al nou convidat no és vàlid: %s

en: Isolated network
ca: Xarxa aïllada

en: Isolated network, internal routing only
ca: Xarxa aïllada, només amb encaminament intern

en: Isolated network, routing disabled
ca: Xarxa aïllada, amb l'encaminament desactivat

en: KVM is not available. This may mean the KVM package is not installed, or the KVM kernel modules are not loaded. Your virtual machines may perform poorly.
ca: KVM no està disponible. Això podria significar que el paquet KVM no estigués instal·lat, o bé que no s'hagin carregat els mòduls del kernel KVM. Les vostres màquines virtuals podrien tenir un rendiment molt baix.

en: Ke_rnel path:
ca: _Camí del nucli:

en: Kerne_l options:
ca: Opcions del Kerne_l:

en: Kernel ar_gs:
ca: Ar_guments del kernel:

en: Keyboard
ca: Teclat

en: LUN Passthrough
ca: Traspàs del LUN

en: LVM Volume Group
ca: Grup de volums LVM

en: L_isten type:
ca: T_ipus d'escolta:

en: Leave fullscreen
ca: Surt de la pantalla completa

en: Let libvirt decide
ca: Permet que libvirt decideixi

en: Libvirt URI:
ca: URI de Libvirt:

en: Libvirt connection does not support snapshots.
ca: La connexió libvirt no admet instantànies.

en: Libvirt connection does not support storage management.
ca: La connexió libvirt no admet la gestió de l'emmagatzematge.

en: Libvirt connection does not support virtual network management.
ca: La connexió libvirt no admet la gestió de xarxes virtuals.

en: Libvirt did not detect any UEFI/OVMF firmware image installed on the host.
ca: El libvirt no va detectar cap imatge instal·lada de microprogramari UEFI/OVMF en l'amfitrió.

en: Libvirt or hypervisor does not support UEFI.
ca: O bé libvirt o l'hipervisor no admet UEFI.

en: Libvirt version does not support UEFI.
ca: La versió de Libvirt no admet UEFI.

en: Libvirt version does not support remote URL installs.
ca: La versió de libvirt no admet instal·lacions d'URL remot.

en: Libvirt version does not support video devices.
ca: La versió de libvirt no admet dispositius de vídeo.

en: Link _state:
ca: E_stat de l'enllaç:

en: Local CDROM/ISO
ca: CD-ROM/ISO local

en: Localhost only
ca: Només localhost

en: Locate ISO media
ca: Cerca el mitjà ISO

en: Locate ISO media volume
ca: Cerca un volum de mitjà ISO

en: Locate directory volume
ca: Cerca el volum del directori

en: Locate existing storage
ca: Cerca un emmagatzematge existent

en: Locate floppy media
ca: Cerca el mitjà de disquet

en: Locate floppy media volume
ca: Cerca el volum de mitjà de disquet

en: Locate or create storage volume
ca: Cerca o crea un volum d'emmagatzematge

en: Location:
ca: Ubicació:

en: Logical host CPUs:
ca: CPU lògiques de l'amfitrió:

en: Machine _Type:
ca: _Tipus de màquina:

en: Main manager window
ca: Finestra principal del gestor

en: Manage VM snapshots
ca: Gestiona les instantànies de la MV

en: Manage virtual machines
ca: Gestioneu les màquines virtuals

en: Manuall_y set CPU topology
ca: Estableix _manualment la topologia de la CPU

en: Media Unknown
ca: Mitjà desconegut

en: Memory
ca: Memòria

en: Memory usage
ca: Ús de la memòria

en: Memory:
ca: Memòria:

en: Migrate the virtual machine
ca: Migra la màquina virtual

en: Migrate...
ca: Migra...

en: Migrated
ca: Migrada

en: Migrating
ca: S'està migrant

en: Migrating VM '%s'
ca: S'està migrant la MV «%s»

en: Migrating domain
ca: S'està migrant el domini

en: Migration canceled
ca: S'ha cancel·lat la migració

en: Minutes to wait for install to complete.
ca: Minuts d'espera per completar la instal·lació.

en: Miscellaneous Options
ca: Altres opcions

en: Mouse
ca: Ratolí

en: Multipath Device Enumerator
ca: Enumerador de dispositiu multicamí

en: Multiple snapshots selected.
ca: S'han seleccionat múltiples instantànies.

en: Must specify storage creation parameters for non-existent path '%s'.
ca: S'han d'especificar els paràmetres de la creació d'emmagatzematge per al camí inexistent «%s».

en: NAT to %s
ca: NAT a %s

en: NAT to any device
ca: NAT a qualsevol dispositiu

en: N_etwork selection
ca: S_elecció de la xarxa

en: N_ew VM
ca: No_va MV

en: Name
ca: Nom

en: Name '%s' already in use by another network.
ca: El nom «%s» ja s'està utilitzant en una altra xarxa.

en: Name '%s' already in use by another pool.
ca: El nom «%s» ja s'està utilitzant en una altra reserva.

en: Name '%s' already in use by another volume.
ca: El nom «%s» ja s'està utilitzant en un altre volum.

en: Name for the new guest
ca: Nom per al nou convidat

en: Name of the guest instance
ca: Nom de la instància del convidat

en: Name:
ca: Nom:

en: Nearest host CPU model
ca: Model de CPU més proper al de l'amfitrió

en: Network
ca: Xarxa

en: Network (PXE)
ca: Xarxa (PXE)

en: Network Exported Directory
ca: Directori exportat a la xarxa

en: Network I/O
ca: E/S de la xarxa

en: Network _Install (HTTP, HTTPS, or FTP)
ca: _Instal·lació per xarxa (HTTP, HTTPS o FTP)

en: Network:
ca: Xarxa:

en: Networking Configuration
ca: Configuració de xarxa

en: Networks
ca: Xarxes

en: Never
ca: Mai

en: New
ca: Nou

en: New VM
ca: MV nova

en: New file to use as storage for nvram VARS
ca: El fitxer nou a utilitzar com a emmagatzematge nvram VARS

en: New file to use as the disk image for the new guest
ca: Fitxer nou a utilitzar com a imatge de disc per al nou convidat

en: New fixed MAC address for the clone guest. Default is a randomly generated MAC
ca: Nova adreça MAC fixa per al clon del convidat. Per defecte es genera una MAC aleatòria

en: No --%s objects found in the XML
ca: No s'ha trobat cap objecte --%s al XML

en: No Devices Available
ca: Cap dispositiu disponible

en: No action
ca: Cap acció

en: No active connection to install on.
ca: No hi ha cap connexió activa per instal·lar-hi.

en: No available device
ca: No hi ha disponible cap dispositiu

en: No bootable devices
ca: No hi ha dispositius d'arrencada

en: No change specified.
ca: No s'ha especificat cap canvi.

en: No console to launch for the guest, defaulting to --wait -1
ca: Sense consoles per llançar al convidat, es predetermina a --wait -1

en: No graphical console available
ca: Cap consola gràfica disponible

en: No hypervisor options were found for this connection.
ca: No s'ha trobat cap opció d'hipervisor per aquesta connexió.

en: No install methods available for this connection.
ca: No hi ha cap mètode d'instal·lació disponible per aquesta connexió.

en: No media detected
ca: No s'ha detectat cap mitjà

en: No screenshot available
ca: No hi ha cap captura disponible

en: No snapshot selected.
ca: No s'ha seleccionat cap instantània.

en: No storage pool selected.
ca: No s'ha seleccionat cap reserva d'emmagatzematge.

en: No storage to clone.
ca: No hi ha cap emmagatzematge per clonar.

en: No text console available
ca: Cap consola de text disponible

en: No usable connections available.
ca: No hi ha cap connexió que es pugui utilitzar.

en: No virtual network selected.
ca: No s'ha seleccionat cap xarxa virtual.

en: No write access to parent directory.
ca: Sense accés d'escriptura al directori del nivell superior.

en: No write access to path.
ca: No hi ha accés d'escriptura al camí.

en: No write permissions for directory path: %s
ca: No hi ha permisos d'escriptura per al camí del directori: %s

en: None
ca: Cap

en: None detected
ca: Cap detectat

en: Not supported
ca: No admès

en: Not supported for containers
ca: No és compatible per als contenidors

en: Not supported for this guest type.
ca: No admès per a aquest tipus de convidat.

en: Not supported for this hypervisor/libvirt/arch combination.
ca: No admès per aquesta combinació d'hipervisor/libvirt/arquitectura.

en: OS information
ca: Informació del SO

en: OS options
ca: Opcions del SO

en: OS root directory is not empty
ca: El directori arrel del SO no està buit

en: O_perating system container
ca: C_ontenidor de sistema operatiu

en: Off
ca: Apagat

en: On
ca: Engegat

en: On Boot
ca: En arrencar

en: One of %s must be specified.
ca: S'ha d'especificar un de %s.

en: Only one change operation may be specified (conflicting options %s)
ca: Només es pot especificar una operació de canvi (opcions %s en conflicte)

en: Only print the requested change, in diff format
ca: Imprimeix només el canvi demanat, en format diff

en: Only print the requested change, in full XML format
ca: Imprimeix només el canvi demanat, en format XML complet

en: Open
ca: Obre

en: Operating system container
ca: Contenidor de sistema operatiu

en: Operation in progress
ca: Operació en progrés

en: Output options
ca: Opcions de sortida

en: Output to a file
ca: Sortida a un fitxer

en: Overview
ca: Resum

en: PCI Device
ca: Dispositiu PCI

en: PCI Host Device
ca: Dispositiu d'amfitrió PCI

en: PNG files
ca: Fitxers PNG

en: P_olling
ca: C_onsultes

en: Pa_ssword:
ca: Contra_senya:

en: Panic Notifier
ca: Notificador de pànic

en: Panicked
ca: En pànic

en: Parallel
ca: Paral·lel

en: Parallel Device
ca: Dispositiu paral·lel

en: Pass host directory to the guest. Ex: 
    --filesystem /my/source/dir,/dir/in/guest
    --filesystem template_name,/,type=template
ca: Passa el directori al convidat. P. ex.: 
    --filesystem /my/source/dir,/dir/in/guest
    --filesystem template_name,/,type=template

en: Passthrough
ca: Traspàs

en: Password:
ca: Contrasenya:

en: Path does not exist.
ca: No existeix el camí.

en: Path:
ca: Camí:

en: Pause
ca: Posa en pausa

en: Pause the guest
ca: Posa en pausa el convidat

en: Pause the virtual machine
ca: Posa en pausa la màquina virtual

en: Paused
ca: En pausa

en: Performance
ca: Rendiment

en: Permissions on '%s' did not stick
ca: Els permisos a «%s» no lliguen

en: Physical %s Device
ca: Dispositiu %s físic

en: Physical Disk Device
ca: Dispositiu de disc físic

en: Please enter 'yes' or 'no'.
ca: Si us plau, introduïu 'yes' o 'no'.

en: Please press desired grab key combination
ca: Si us plau, premeu la combinació de tecles d'apropiació desitjada

en: Please specify password for accessing source registry
ca: Especifiqueu la contrasenya per accedir al registre origen

en: Please wait a few moments...
ca: Si us plau, espereu un moment...

en: Poll C_PU usage
ca: Consulta la utilització de la C_PU

en: Poll _Disk I/O
ca: Consulta l'E/S del _disc

en: Poll _Memory stats
ca: Consulta les estadístiques de la _memòria

en: Poll _Network I/O
ca: Consulta l'E/S de la _xarxa

en: Pool does not support volume creation
ca: La reserva no admet la creació de volums

en: Possible URL formats:
     * file:///path/to/rootfs.tar
     * docker://registry:port/image:tag
     * virt-builder://template
ca: Formats possibles de l'URL:
     * file:///camí/a/rootfs.tar
     * docker://registre:port/imatge:etiqueta
     * virt-builder://plantilla

en: Power on the virtual machine
ca: Engega la màquina virtual

en: Powered by libvirt
ca: Impulsat per libvirt

en: Poweroff/_Reboot/Save:
ca: Apaga, _reinicia o desa:

en: Pre-Formatted Block Device
ca: Dispositiu de bloc preformatat

en: Preferences
ca: Preferències

en: Press %s to release pointer.
ca: Premeu %s per alliberar el punter.

en: Primary Console
ca: Consola primària

en: Print debugging information
ca: Imprimeix la informació de depuració

en: Print the generated domain XML rather than create the guest.
ca: Imprimeix el XML del domini generat en lloc de crear el convidat.

en: Processing...
ca: S'està processant...

en: Provide the _application path:
ca: Indiqueu el camí de l'_aplicació:

en: Provide the existing OS root _directory:
ca: Indiqueu el _directori arrel del SO existent:

en: Provide the existing stora_ge path:
ca: Proporciona el camí a l'emma_gatzematge existent:

en: Provide the operating system install U_RL:
ca: Proporcioneu l'U_RL d'instal·lació del sistema operatiu:

en: RADOS Block Device/Ceph
ca: Ceph/Dispositiu de blocs RADOS

en: R_eadonly:
ca: De només l_ectura:

en: R_esume
ca: R_eprèn

en: Random
ca: Aleatori

en: Random Number Generator
ca: Generador de Nombres Aleatoris

en: Read Only
ca: Només de lectura

en: Ready to begin the installation
ca: A punt per començar la instal·lació

en: Redirect host USB device to virtual machine with SPICE graphics.
ca: Redirigeix el dispositiu USB del convidat cap a la màquina virtual amb gràfics SPICE.

en: Refresh
ca: Refresca

en: Refresh snapshot list
ca: Refresca la llista d'instantànies

en: Refresh volume list
ca: Actualitza la llista de volums

en: Relative Movement
ca: Moviment relatiu

en: Removab_le:
ca: Extraïb_le:

en: Remove specified device. Examples:
    --remove-device --disk 1 (remove first disk)
    --remove-device --disk all (remove all disks)
    --remove-device --disk /some/path
ca: Elimina el dispositiu especificat. Exemples:
    --remove-device --disk 1 (elimina el primer disc)
    --remove-device --disk all (elimina tots els discs)
    --remove-device --disk /algun/camí

en: Remove this device from the virtual machine
ca: Suprimeix aquest dispositiu de la màquina virtual

en: Removing disk '%s'
ca: S'està traient el disc «%s»

en: Removing disk images
ca: Eliminació de les imatges dels discs

en: Removing disk images we created for this virtual machine.
ca: Eliminació de les imatges dels discs que vam crear per aquesta màquina virtual.

en: Requested installation does not have XML step 2
ca: La instal·lació sol·licitada no té XML step 2

en: Require confirmation before saving any results.
ca: Demana la confirmació abans de desar qualsevol resultat.

en: Restarting guest.
ca: S'està reiniciant el convidat.

en: Restored
ca: Restaurada

en: Restoring Virtual Machine
ca: S'està restaurant la màquina virtual

en: Restoring virtual machine memory from disk
ca: S'està restaurant des de disc la memòria de la màquina virtual

en: Resume the virtual machine
ca: Reprèn la màquina virtual

en: Root password:
ca: Contrasenya de root:

en: Route to %s
ca: Encaminament a %s

en: Routed
ca: Encaminat

en: Routed network
ca: Xarxa encaminada

en: Run
ca: Executa

en: Run selected snapshot
ca: Executa la instantània seleccionada

en: Run through install process, but do not create devices or define the guest.
ca: Executa el procés d'instal·lació, però no creïs dispositius ni defineixis el convidat.

en: Running
ca: En execució

en: Running snapshot
ca: S'està executant una instantània

en: Running snapshot '%s'
ca: S'està executant la instantània «%s»

en: SCSI Host Adapter
ca: Adaptador d'amfitrió SCSI

en: SPICE _USB Redirection:
ca: Redirecció SPICE _USB:

en: SSH tunnel error output: %s
ca: Sortida de l'error del túnel SSH: %s

en: Sa_ve
ca: _Desa

en: Save Virtual Machine Screenshot
ca: Deseu una captura de la màquina virtual

en: Save canceled
ca: S'ha cancel·lat la desada

en: Save updated snapshot metadata
ca: Desa les metadades de la instantània actualitzades

en: Saved
ca: Desada

en: Saving
ca: S'està desant

en: Saving Virtual Machine
ca: Desant la màquina virtual

en: Saving domain to disk
ca: S'està desant el domini a disc

en: Saving virtual machine memory to disk
ca: S'està desant a disc la memòria de la màquina virtual

en: Screenshot:
ca: Captura:

en: See man page for examples and full option syntax.
ca: Consulteu la pàgina man per obtenir exemples i sintaxi completa de les opcions.

en: See the man page for examples of using --location with CDROM media
ca: Consulteu la pàgina man per als exemples d'utilització de --location amb un mitjà CD-ROM

en: Select USB devices for redirection
ca: Seleccioneu dispositius USB per a la redirecció

en: Select _container template:
ca: Seleccioneu la plantilla del _contenidor:

en: Send _Key
ca: Envia te_cles

en: Send key combination
ca: Envia la combinació de tecles

en: Serial
ca: Sèrie

en: Serial %d
ca: Sèrie %d

en: Serial Device
ca: Dispositiu sèrie

en: Serial console not available for inactive guest
ca: La consola sèrie no està disponible per a un convidat inactiu

en: Set domain <clock> XML. Ex:
    --clock offset=localtime,rtc_tickpolicy=catchup
ca: Estableix el XML del <clock> del domini. P. ex.:
    --clock offset=localtime,rtc_tickpolicy=catchup

en: Set memory backing policy for the domain process. Ex:
    --memorybacking hugepages=on
ca: Estableix la política de suport de memòria per al procés del domini. P. ex:
    --memorybacking hugepages=on

en: Setting the graphics device port to autoport, in order to avoid conflicting.
ca: S'està establint el port del dispositiu gràfic a autoport, per tal d'evitar conflictes.

en: Share disk with %s
ca: Comparteix aquest disc amb %s

en: Sharea_ble:
ca: Comparti_ble:

en: Sheepdog Filesystem
ca: Sistema de fitxers Sheepdog

en: Show passwor_d
ca: Mostra la contrasen_ya

en: Show the graphical console
ca: Mostra la consola gràfica

en: Show the virtual machine console and details
ca: Mostra la consola i els detalls de la màquina virtual

en: Show virtual hardware details
ca: Mostra els detalls del maquinari virtual

en: Shut Down
ca: Aturat

en: Shut down
ca: Aturat

en: Shut down the virtual machine
ca: Apaga la màquina virtual

en: Shutoff
ca: Apagat

en: Shutting Down
ca: S'està aturant

en: Shutting down
ca: S'està aturant

en: Size
ca: Mida

en: Size must be specified for non existent volume '%s'
ca: S'ha d'especificar la mida per al volum no existent «%s»

en: Size:
ca: Mida:

en: Smartcard
ca: Targeta intel·ligent

en: Sna_pshots
ca: Ins_tantànies

en: Snapshot Mode:
ca: Mode d'instantània:

en: Snapshots
ca: Instantànies

en: Snapshots are only supported if all writeable disks images allocated to the guest are qcow2 format.
ca: Només s'admeten instantànies, si totes les imatges dels discs assignades al convidat tenen el format qcow2.

en: Snapshots require at least one writeable qcow2 disk image allocated to the guest.
ca: Les instantànies requereixen almenys una imatge de disc qcow2 amb permís d'escriptura assignada al convidat.

en: Socke_ts:
ca: Sòco_ls:

en: Sound
ca: So

en: Sound %s
ca: So %s

en: Source URI:
ca: URI d'origen:

en: Source URL is required
ca: Es requereix l'URL d'origen

en: Source host:
ca: Amfitrió origen:

en: Source path:
ca: Camí d'origen:

en: Sparse logical volumes are not supported, setting allocation equal to capacity
ca: Els volums lògics dispersos no estan admesos, s'estableix l'assignació igual que la capacitat

en: Specify storage with various options. Ex.
    --disk size=10 (new 10GiB image in default location)
    --disk /my/existing/disk,cache=none
    --disk device=cdrom,bus=scsi
    --disk=?
ca: Especifiqueu l'emmagatzematge amb diverses opcions. P. ex.:
    --disk size=10 (imatge nova de 10 GiB a la ubicació per defecte)
    --disk /my/existing/disk,cache=none
    --disk device=cdrom,bus=scsi
    --disk=?

en: Spice agent
ca: Agent spice

en: Spice channel
ca: Canal spice

en: Spice port
ca: Port spice

en: Spice server
ca: Servidor spice

en: Start Network
ca: Inicia la xarxa

en: Start Pool
ca: Inicia la reserva

en: Start virt_ual machine on host boot up
ca: Inicia la màquina virt_ual en arrencar l'amfitrió

en: Start:
ca: Inici:

en: State:
ca: Estat:

en: Status:
ca: Estat:

en: Step %(current_page)d of %(max_page)d
ca: Pas %(current_page)d de %(max_page)d

en: Stop Network
ca: Atura la xarxa

en: Stop Pool
ca: Atura la reserva

en: Storage
ca: Emmagatzematge

en: Storage Configuration
ca: Configuració d'emmagatzematge

en: Storage Path
ca: Camí d'emmagatzematge

en: Storage Pools
ca: Reserves d'emmagatzematge

en: Storage is a media device.
ca: L'emmagatzematge és un dispositiu de mitjans.

en: Storage is marked as shareable.
ca: L'emmagatzematge està marcat com a recurs compartit.

en: Storage is read-only.
ca: L'emmagatzematge és de només lectura.

en: Storage object
ca: Objecte d'emmagatzematge

en: Storage parameter error.
ca: Error al paràmetre d'emmagatzematge.

en: Storage size:
ca: Mida de l'emmagatzematge:

en: Storage volume must be specified as vol=poolname/volname
ca: Un volum d'emmagatzematge s'ha d'especificar com a vol=poolname/volname

en: Suppress non-error output
ca: Suprimeix la sortida sense errors

en: Suspended
ca: Suspès

en: Switch to fullscreen view
ca: Canvia a la visualització de pantalla completa

en: System default (%s)
ca: Valor per defecte del sistema (%s)

en: TCP net console
ca: Consola de xarxa TCP

en: T_itle:
ca: Tít_ol:

en: T_oolbar
ca: _Barra d'eines

en: T_ype:
ca: T_ipus:

en: Ta_rget path:
ca: _Camí de destinació:

en: Tablet
ca: Tauleta gràfica

en: Target
ca: Destinació

en: Target name:
ca: Nom de destinació:

en: Target type:
ca: Tipus de destinació:

en: Te_mplate:
ca: _Plantilla:

en: Text Console %d
ca: Consola de text %d

en: The CPU architecture to simulate
ca: L'arquitectura de CPU a simular

en: The MAC address '%s' is in use by another virtual machine.
ca: L'adreça MAC «%s» s'està utilitzant en una altra màquina virtual.

en: The URL could not be accessed, maybe you mistyped?
ca: No es pot accedir a l'URL, potser l'heu teclejat malament?

en: The device is already in use by other guests %s
ca: El dispositiu ja s'està utilitzant per a altres convidats %s.

en: The domain could not be restored. Would you like
    to remove the saved state and perform a regular
    start up?
ca: No s'ha pogut restaurar el domini. Voleu suprimir
    l'estat desat i realitzar una engegada normal?

en: The emulator may not have search permissions for the path '%s'.
ca: Podria ser que l'emulador no tingui permisos de cerca per al camí «%s».

en: The filesystem will not have enough free space to fully allocate the sparse file when the guest is running.
ca: El sistema de fitxers no tindrà prou espai lliure per ubicar totalment el fitxer dispers quan el convidat s'estigui executant.

en: The following paths will be deleted:
    
    %s
ca: Els següents camins se suprimiran:
    
    %s

en: The import path must point to an existing storage.
ca: El camí d'importació ha d'apuntar a un emmagatzematge existent.

en: The machine type to emulate
ca: El tipus de màquina a emular

en: The remote host requires a version of netcat/nc which supports the -U option.
ca: L'amfitrió remot requereix una versió de netcat/nc que admeti l'opció -U.

en: The virtual machine is now being created. Allocation of disk storage and retrieval of the installation images may take a few minutes to complete.
ca: S'està creant la màquina virtual ara. L'assignació d'espai de disc i la recuperació de les imatges d'instal·lació poden trigar uns minuts a acabar.

en: There are unapplied changes. Would you like to apply them now?
ca: Hi ha canvis pendents que no s'han aplicat. Voleu aplicar-los ara?

en: There is not enough free space to create the disk.
ca: No hi ha prou espai disponible per crear el disc.

en: These changes will take effect after the next guest shutdown.
ca: Aquests canvis es faran efectius després de la següent aturada del convidat.

en: This change will take effect after the next guest shutdown.
ca: Aquest canvi tindrà efecte després de la següent aturada del convidat.

en: This device could not be attached to the running machine. Would you like to make the device available after the next guest shutdown?
ca: Aquest dispositiu no s'ha pogut associar a la màquina en execució. Voleu que el dispositiu estigui disponible després de la següent aturada del convidat?

en: This guest should be a container guest
ca: Aquest convidat hauria de ser un convidat contenidor

en: This guest should be a fully virtualized guest
ca: Aquest convidat hauria de ser un convidat totalment virtualitzat

en: This guest should be a paravirtualized guest
ca: Aquest convidat hauria de ser un convidat paravirtualitzat

en: This usually means that QEMU or KVM is not installed on your machine, or the KVM kernel modules are not loaded.
ca: Sovint això vol dir que QEMU o KVM no es troben instal·lats al vostre ordinador, o bé que no s'han carregat els mòduls del kernel KVM.

en: This will abort the installation. Are you sure?
ca: Això avortarà la instal·lació. Esteu segur?

en: This will immediately poweroff the VM without shutting down the OS and may cause data loss.
ca: Això farà que la MV s'apagui immediatament sense aturar el SO i pot provocar la pèrdua d'informació.

en: This will immediately reset the VM without shutting down the OS and may cause data loss.
ca: Això farà que la MV es reiniciï sense aturar el SO i pot provocar la pèrdua d'informació.

en: This will overwrite the existing path '%s'
ca: Això sobreescriurà el camí existent «%s»

en: This will remove the connection:
    
    %s
    
    Are you sure?
ca: Això eliminarà la connexió:
    
    %s
    
    Esteu segur?

en: Thread_s:
ca: Fil_s d'execució:

en: Timestamp:
ca: Marca horària:

en: Total host memory:
ca: Memòria total de l'amfitrió:

en: Tune CPU parameters for the domain process.
ca: Ajusta els paràmetres de la CPU per al procés del domini.

en: Tune NUMA policy for the domain process.
ca: Ajusta la política NUMA per al procés del domini.

en: Tune blkio policy for the domain process.
ca: Ajusta la política blkio per al procés del domini.

en: Tune memory policy for the domain process.
ca: Ajusta la política de memòria per al procés del domini.

en: Tunnel migration through the libvirtd connection channel, rather than having the hypervisor open a separate network connection to the destination. The source libvirt instance connects directly to the destination libvirt instance.
    
    This can simplify setup since no additional firewall ports need to be open, and will encrypt migration traffic if your libvirt connection is encrypted. But it can be difficult to make this work with SSH transport.
ca: La migració per túnel a través d'un canal de connexió libvirtd, en comptes que l'hipervisor obri una connexió de xarxa separada a la destinació. La instància libvirt de l'origen connecta directament a la instància libvirt de destinació.
    
    Això pot simplificar la configuració, ja que no cal obrir ports addicionals al tallafoc, i el trànsit de la migració es xifrarà si la vostra connexió de libvirt és xifrada. Tanmateix pot ser difícil fer que això funcioni amb transport SSH.

en: Tunnelled
ca: Per túnel

en: Type to start searching...
ca: Teclegeu per iniciar la cerca...

en: Type:
ca: Tipus:

en: UDP net console
ca: Consola de xarxa UDP

en: URL Install Tree
ca: URL de l'arbre d'instal·lació

en: URL _Options
ca:  _Opcions de l'URL

en: USB Device
ca: Dispositiu USB

en: USB Host Device
ca: Dispositiu d'amfitrió USB

en: USB Redirection
ca: Redirecció USB

en: USB redirection error
ca: Error en la redirecció USB

en: Unable to add device: %s
ca: No es pot afegir el dispositiu: %s

en: Unable to complete install: '%s'
ca: No s'ha pogut completar la instal·lació: «%s»

en: Unable to connect to graphical console: virt-viewer not installed. Please install the 'virt-viewer' package.
ca: No s'ha pogut connectar a la consola gràfica: virt-viewer no està instal·lat. Si us plau, instal·leu el paquet «virt-viewer».

en: Unable to connect to libvirt %s.
ca: No s'ha pogut connectar a libvirt %s.

en: Unable to migrate guest: %s
ca: No s'ha pogut migrar el convidat: %s

en: Uncaught error validating input: %s
ca: Error no capturat en validar l'entrada: %s

en: Uncaught error validating install parameters: %s
ca: Error no capturat en validar els paràmetres d'instal·lació: %s

en: Unknown
ca: Desconegut

en: Unknown XML step request '%s', must be 1, 2, or all
ca: Petició de pas XML desconeguda «%s», ha de ser 1, 2 o all

en: Unpaused
ca: Reactivada

en: Up to %(maxmem)s available on the host
ca: FIns a %(maxmem)s disponibles en l'amfitrió

en: Use '--option=?' or '--option help' to see available suboptions
ca: Utilitzeu «--option=?» o «--option help» per veure les subopcions disponibles

en: Used By
ca: Utilitzat per

en: User
ca: Usuari

en: User session
ca: Sessió d'usuari

en: Usermode networking
ca: Xarxa en mode d'usuari

en: Username:
ca: Nom d'usuari:

en: Using an existing image will overwrite the path during the clone process. Are you sure you want to use this path?
ca: Si utilitzeu una imatge existent, se sobreescriurà el camí durant el procés de clonatge. Esteu segur que voleu utilitzar aquest camí?

en: VM '%s' didn't show up after expected time.
ca: La MV «%s» no ha aparegut després del temps esperat.

en: VM State:
ca: Estat de la MV:

en: VNC server
ca: Servidor VNC

en: VZ templates
ca: plantilles VZ

en: Validation Error: %s
ca: Error de validació: %s

en: Verify that the 'libvirtd' daemon is running on the remote host.
ca: Verifiqueu que el dimoni «libvirtd» s'estigui executant en l'amfitrió remot.

en: Verify that the 'libvirtd' daemon is running.
ca: Verifiqueu que el dimoni «libvirtd» s'estigui executant.

en: Verify that:
     - A Xen host kernel was booted
     - The Xen service has been started
ca: Verifiqueu que:
     - S'hagi arrencat un kernel d'amfitrió Xen
     - S'hagi iniciat el servei Xen

en: Version
ca: Versió

en: Video
ca: Vídeo

en: Video %s
ca: Vídeo %s

en: Video Device
ca: Dispositiu de vídeo

en: Viewer authentication error: %s
ca: Error en l'autenticació del visualitzador: %s

en: Viewer was disconnected.
ca: S'ha desconnectat el visualitzador.

en: Virtual Machine
ca: Màquina virtual

en: Virtual Machine Manager
ca: Eina de gestió de màquines virtuals

en: Virtual Machine Manager Connection Failure
ca: La connexió amb l'eina de gestió de màquines virtuals ha fallat

en: Virtual Machine Manager provides a graphical tool for administering virtual machines for KVM, Xen, and LXC. Start, stop, add or remove virtual devices, connect to a graphical or serial console, and see resource usage statistics for existing VMs on local or remote machines. Uses libvirt as the backend management API.
ca: Virtual Machine Manager proporciona una eina gràfica per administrar màquines virtuals per KVM, Xen i LXC. Comenceu, atureu, afegiu o suprimiu dispositius virtuals, connecteu-vos a una consola gràfica o sèrie i consulteu les estadístiques d'ús dels recursos per a les MV existents en màquines locals o remotes. Utilitza libvirt com a API d'administració del dorsal.

en: Virtual Network '%s' is not active. Would you like to start the network now?
ca: La xarxa virtual «%s» no està activada. Voleu iniciar la xarxa ara?

en: Virtual Network is not active.
ca: La xarxa virtual no està activada.

en: Virtual _Machine
ca: _Màquina virtual

en: Virtual machine configuration screen
ca: Pantalla de configuració de la màquina virtual

en: Virtual network
ca: Xarxa virtual

en: Virtualization Platform Options
ca: Opcions de plataforma de virtualització

en: Virtuozzo container
ca: Contenidor Virtuozzo

en: Volumes
ca: Volums

en: Watchdog Device
ca: Dispositiu de watchdog

en: Would you still like to remember this connection?
ca: Us agradaria recordar encara aquesta connexió?

en: XML actions
ca: Accions XML

en: XML file to use as the original guest.
ca: Fitxer XML a utilitzar com al convidat original.

en: XML options
ca: Opcions XML

en: You can now define grab keys by pressing them.
    To confirm your selection please click OK button
    while you have desired keys pressed.
ca: Podeu definir les tecles d'apropiació tot prement-les.
    Per confirmar la vostra selecció, feu clic al botó «D'acord»
    mentre manteniu premudes les tecles desitjades.

en: You can restart your domain by running:
      %s
ca: Podeu reiniciar el vostre domini amb l'execució:
      %s

en: You must select an OS.
ca: Heu de seleccionar un SO.

en: ZFS Pool
ca: Reserva ZFS

en: _3D acceleration:
ca: Acceleració _3D:

en: _Add Connection...
ca: _Afegeix una connexió...

en: _Add Hardware
ca: _Afegeix maquinari

en: _Address:
ca: _Adreça:

en: _Always
ca: _Sempre

en: _Application container
ca: _Contenidor d'aplicació

en: _Architecture:
ca: _Arquitectura:

en: _Auto socket:
ca: Sòcol _automàtic:

en: _Autoconnect:
ca: _Autoconnecta:

en: _Begin Installation
ca: _Inicia la instal·lació

en: _Browse
ca: _Navega

en: _Browse Local
ca: _Navega localment

en: _Browse...
ca: _Navega...

en: _Bus type:
ca: Tipus de _bus:

en: _Cancel Installation
ca: _Cancel·la la instal·lació

en: _Channel:
ca: _Canal:

en: _Connection Details
ca: Detalls de la _connexió

en: _Console
ca: _Consola

en: _Container
ca: _Contenidor

en: _Delete
ca: _Suprimeix

en: _Delete snapshot
ca: S_uprimeix la instantània

en: _Deleting storage:
ca: _Eliminació d'emmagatzematge:

en: _Description:
ca: _Descripció:

en: _Details
ca: _Detalls

en: _Device type:
ca: Tipus de _dispositiu:

en: _Disk I/O
ca: E/S del _disc

en: _Driver:
ca: Controla_dor:

en: _Edit
ca: _Edita

en: _Enable storage for this virtual machine
ca: _Habilita l'emmagatzematge per aquesta màquina virtual

en: _File
ca: _Fitxer

en: _Finish
ca: _Finalitza

en: _Force Off
ca: _Força l'apagada

en: _Force Poweroff:
ca: _Força l'apagada:

en: _Fullscreen
ca: _Pantalla completa

en: _Graph
ca: _Gràfiques

en: _Guest CPU Usage
ca: Ús de la CPU del _convidat

en: _Help
ca: _Ajuda

en: _Host CPU Usage
ca: Ús de la CPU de l'_amfitrió

en: _Hypervisor:
ca: _Hipervisor:

en: _Initrd path:
ca: Camí de l'_initrd:

en: _Local install media (ISO image or CDROM)
ca: Mitjà d'instal·lació _local (imatge ISO o CD-ROM)

en: _Login
ca: _Entra

en: _MAC address:
ca: Adreça _MAC:

en: _Machine Type:
ca: Tipus de _Màquina:

en: _Manage...
ca: _Gestiona...

en: _Memory Usage
ca: Ús de la _memòria

en: _Memory:
ca: _Memòria:

en: _Migrate
ca: _Migra

en: _Name:
ca: _Nom:

en: _Network I/O
ca: E/S de la _xarxa

en: _Network source:
ca: Orige_n de la xarxa:

en: _Network:
ca: _Xarxa:

en: _Never
ca: _Mai

en: _New Virtual Machine
ca: _Nova màquina virtual

en: _Only when Fullscreen
ca: _Només en pantalla completa

en: _Open
ca: _Obre

en: _Overview
ca: _Resum

en: _Password:
ca: _Contrasenya:

en: _Path:
ca: _Camí:

en: _Pause
ca: _Posa en pausa

en: _Pause:
ca: _Posa en pausa:

en: _Reboot
ca: _Reinicia

en: _Redirect USB device
ca: _Redirigeix el dispositiu USB

en: _Remove Hardware
ca: _Suprimeix maquinari

en: _Resize guest with window:
ca: _Redimensiona el convidat amb finestra:

en: _Resize to VM
ca: _Redimensiona a la MV

en: _Restore
ca: _Restaura

en: _Run
ca: _Executa

en: _Save this password in your keyring
ca: De_sa aquesta contrasenya al vostre clauer

en: _Scale Display
ca: _Ajusta la visualització

en: _Select or create custom storage
ca: _Selecciona o crea un emmagatzematge personalitzat

en: _Show Virtual Machine Manager
ca: _Mostra l'eina de gestió de màquines virtuals

en: _Shut Down
ca: _Atura

en: _Source IQN:
ca: IQN de l'_origen:

en: _Source Path:
ca: Camí d'_origen:

en: _Source path:
ca: _Camí d'origen:

en: _Start snapshot
ca: _Inicia instantània

en: _Storage
ca: Emmaga_tzematge

en: _Storage format:
ca: Format d'emmaga_tzematge:

en: _Take Screenshot
ca: C_aptura de pantalla

en: _Temporary move:
ca: Moviment _temporal:

en: _Type:
ca: _Tipus:

en: _Unapplied changes:
ca: _Canvis no aplicats:

en: _Update status every
ca: Act_ualitza l'estat cada

en: _Username:
ca: Nom d'_usuari:

en: _Version:
ca: _Versió:

en: _View
ca: _Visualitza

en: _View Manager
ca: _Visualitza l'eina de gestió

en: _Virt Type:
ca: Tipus de _Virt.:

en: _Virtual Machine Details
ca: Detalls de la _màquina virtual

en: _Virtual Networks
ca: Xarxes _virtuals

en: _Virtual machine
ca: Màquina _virtual

en: _Xen Type:
ca: Tipus _Xen:

en: active
ca: actiu

en: iSCSI Target
ca: Destinació iSCSI

en: label
ca: etiqueta

en: panic
ca: pànic

en: seconds
ca: segons

en: size is required for non-existent disk '%s'
ca: Es requereix la mida per al disc «%s» inexistent

en: use btrfs COW lightweight copy
ca: utilitza la còpia lleugera CoW de btrfs

en: user session
ca: sessió d'usuari
