appstream-glib - en to gl translation catalogue (234 entries)

en: '%s' command
gl: Orde «%s»

en: A <description/> tag must not be localized in metainfo files (upstream metadata). Localize the individual paragraphs instead.
gl: A etiqueta <description/> non debe ser localizada na metainformación dos ficheiros (metadatos de upstream). Localice un parárafo individual no lugar.

en: A screenshot must contain at least one image or video in order to be useful. Please add an <image/> to it.
gl: Unha captura de pantalla debe conter cando menos unha imaxe ou un vídeo para ser útil. Engádalle unha <image/>.

en: A screenshot must contain either images or videos, but not both at the same time. Please use this screenshot exclusively for either static images or for videos.
gl: Unha captura de pantalla debe conter unha imaxe ou un vídeo, pero non os dous á vez. Empregue esta captura exclusivamente para imaxes estáticas ou para os vídeos.

en: ALL
gl: TODO

en: Ability to spend real money in-app
gl: Posibilidade de gastar diñeiro real no xogo

en: Add-ons
gl: Engadidos

en: Adults Only
gl: Só adultos

en: Also show pedantic hints.
gl: Mostrar tamén comentarios pedantes.

en: An utility to work with AppStream metadata
gl: Unha utilidade para traballar con metadatos de AppStream

en: AppStream CLI
gl: Interface de consola de AppStream

en: AppStream CLI tool version: %s
    AppStream library version: %s
gl: Versión da ferramenta de consola de AppStream: %s
    Versión da bilioteca de AppStream: %s

en: AppStream Status:
gl: Estado de AppStream:

en: AppStream command-line interface
gl: Interface por liña de ordes de AppStream

en: AppStream version: %s
gl: Versión de AppStream: %s

en: Audio & Video
gl: Son e Vídeo

en: Binaries
gl: Binarios

en: Brief artistic nudity
gl: Desnudez artística breve

en: Bundle
gl: Paquete

en: Cartoon characters in aggressive conflict
gl: Personaxes animados en conflitos agresivos

en: Cartoon characters in unsafe situations
gl: Personaxes de banda deseñada en situacións non seguras

en: Categories
gl: Categorías

[ctx: Category of Addons]
en: Codecs
gl: Códecs

[ctx: Category of Addons]
en: Fonts
gl: Tipos de letra

[ctx: Category of Addons]
en: Input Sources
gl: Fontes de entrada

[ctx: Category of Addons]
en: Language Packs
gl: Paquetes de idiomas

[ctx: Category of Addons]
en: Localization
gl: Localización

[ctx: Category of AudioVideo]
en: Audio Creation & Editing
gl: Creación e edición de son

[ctx: Category of AudioVideo]
en: Featured
gl: Destacado

[ctx: Category of AudioVideo]
en: Music Players
gl: Reprodutores de música

[ctx: Category of Communication]
en: Featured
gl: Destacado

[ctx: Category of Communication]
en: News
gl: Novas

[ctx: Category of Development]
en: Debuggers
gl: Depuradores

[ctx: Category of Development]
en: Featured
gl: Destacados

[ctx: Category of Development]
en: IDEs
gl: EID

[ctx: Category of Education]
en: Astronomy
gl: Astronomía

[ctx: Category of Education]
en: Chemistry
gl: Química

[ctx: Category of Education]
en: Featured
gl: Destacados

[ctx: Category of Education]
en: Languages
gl: Idiomas

[ctx: Category of Education]
en: Math
gl: Matemáticas

[ctx: Category of Games]
en: Action
gl: Acción

[ctx: Category of Games]
en: Adventure
gl: Aventura

[ctx: Category of Games]
en: Arcade
gl: Máquina recreativa

[ctx: Category of Games]
en: Blocks
gl: Bloques

[ctx: Category of Games]
en: Board
gl: De mesa

[ctx: Category of Games]
en: Card
gl: Cartas

[ctx: Category of Games]
en: Emulators
gl: Emuladores

[ctx: Category of Games]
en: Featured
gl: Destacados

[ctx: Category of Games]
en: Kids
gl: Nenos

[ctx: Category of Games]
en: Logic
gl: Lóxica

[ctx: Category of Games]
en: Role Playing
gl: Xogos de rol

[ctx: Category of Games]
en: Sports
gl: Deportes

[ctx: Category of Games]
en: Strategy
gl: Estratexia

[ctx: Category of Graphics]
en: 3D Graphics
gl: Gráficos 3D

[ctx: Category of Graphics]
en: Featured
gl: Destacados

[ctx: Category of Graphics]
en: Scanning
gl: Dixitalización

[ctx: Category of Graphics]
en: Vector Graphics
gl: Gráficos vectorizados

[ctx: Category of Office]
en: Calendar
gl: Calendario

[ctx: Category of Office]
en: Database
gl: Base de datos

[ctx: Category of Office]
en: Featured
gl: Destacados

[ctx: Category of Office]
en: Finance
gl: Finanzas

[ctx: Category of Science]
en: Artificial Intelligence
gl: Intelixencia artificial

[ctx: Category of Science]
en: Astronomy
gl: Astronomía

[ctx: Category of Science]
en: Chemistry
gl: Química

[ctx: Category of Science]
en: Featured
gl: Destacados

[ctx: Category of Science]
en: Math
gl: Matemáticas

[ctx: Category of Science]
en: Robotics
gl: Robótica

[ctx: Category of Utility]
en: Featured
gl: Destacados

[ctx: Category of Utility]
en: File System
gl: Sistema de ficheiros

[ctx: Category of Utility]
en: Security
gl: Seguridade

[ctx: Category of Utility]
en: System Monitoring
gl: Monitorización do sistema

[ctx: Category of Utility]
en: Terminal Emulators
gl: Emuladores de terminal

[ctx: Category of Utility]
en: Text Editors
gl: Editores de texto

en: Characters in aggressive conflict easily distinguishable from reality
gl: Personaxes en conflitos agresivos distinguíbeis facilmente da realidade

en: Characters in unsafe situations easily distinguishable from reality
gl: Personaxes en situacións non seguras distinguíbeis facilmante da realidade

en: Checking for the latest application version
gl: Buscando a última versión da aplicación

en: Communication & News
gl: Comunicación e novas

en: Compare two version numbers.
gl: Comparar dous números de versión.

en: Component
gl: Compoñente

en: Compulsory for
gl: Obrigatorio para

en: Could not find component providing '%s::%s'.
gl: Non foi posíbel atopar un compoñente que forneza «%s::%s».

en: D-Bus Session Services
gl: Servidos de D-Bus da sesión

en: D-Bus System Services
gl: Servizos de D-Bus do sistema

en: Dead human remains that are exposed to the elements
gl: Restos humanos mortos que están expostos aos elementos

en: Default Screenshot URL
gl: URL predeterminada da captura de pantalla

en: Depictions of bloodshed and the mutilation of body parts
gl: Representacións de masacres e mutilación de partes do corpo

en: Depictions of modern-day human desecration
gl: Representacións da profanación humana moderna

en: Depictions of modern-day slavery
gl: Representacións de escravitude moderna

en: Depictions of or references to historical desecration
gl: Representacións ou referencias á profanación histórica

en: Depictions of or references to historical slavery
gl: Representacións ou referencias á escravitude histórica

en: Depictions of realistic characters in aggressive conflict
gl: Representacións de personaxes realistas en conflitos agresivos

en: Description
gl: Descrición

en: Developer
gl: Desenvolvedor

en: Developer Tools
gl: Ferramentas de desenvolvemento

en: Direct references to adultery
gl: Referencias directas ao adulterio

en: Direct references to prostitution
gl: Referencias directas á prostitución

en: Discrimination designed to cause emotional harm
gl: Discriminación para causar dano emocional

en: Don't show colored output.
gl: Non mostrar a saída con cores.

en: Early Childhood
gl: Nenos pequenos

en: Education
gl: Educación

en: Enforce a cache refresh.
gl: Forzar a actualización da caché.

en: Everyone
gl: Calquera

en: Everyone 10+
gl: Con máis de 10 anos

en: Explicit discrimination based on gender, sexuality, race or religion
gl: Discriminación explícita baseada en xénero, sexualidade, raza ou relixión

en: Explicit references to specific brands or trademarked products
gl: Referencias explícitas a marcas concretas ou produtos de marcas rexistradas

en: Extends
gl: Extende

en: File '%s' does not exist.
gl: O ficheiro «%s» non existe.

en: Flashed Firmware
gl: Firmware instalado

en: Fonts
gl: Tipos de letra

en: Gambling on random events using tokens or credits
gl: Xogo en eventos aleatorios usando créditos ou vidas

en: Gambling using real money
gl: Xogo usando diñeiro real

en: Gambling using “play” money
gl: Xogo usando diñeiro virtual

en: Games
gl: Xogos

en: General
gl: Xeral

en: Graphic depictions of desecration of human bodies
gl: Representacións gráficas de profanación de corpos humanos

en: Graphic depictions of modern-day desecration
gl: Representacións gráficas da profanación moderna

en: Graphic depictions of modern-day slavery
gl: Representacións gráficas de escravitude moderna

en: Graphic depictions of the act of adultery
gl: Representacións gráficas ao acto do adulterio

en: Graphic depictions of the act of prostitution
gl: Representacións gráficas do acto da prostitución

en: Graphic sexual behavior
gl: Comportamento sexual gráfico

en: Graphic sexual behavior between people of the same gender
gl: Comportamento sexual gráfico entre persoas do mesmo sexo

en: Graphic violence easily distinguishable from reality
gl: Violencia gráfica distinguíbel facilmente da realidade

en: Graphic violence involving cartoon characters
gl: Violencia gráfica con personaxes animados

en: Graphic violence involving realistic characters
gl: Violencia gráfica con personaes realistas

en: Graphics & Photography
gl: Imaxes e fotografía

en: Homepage
gl: Sitio web

en: Icon
gl: Icona

en: Iconsets
gl: Conxuntos de iconas

en: Identifier
gl: Identificador

en: Indirect references to adultery
gl: Referencias indirectas ao adulterio

en: Indirect references to homosexuality
gl: Referencias indirectas á homosexualidade

en: Indirect references to prostitution
gl: Referencias indirectas á prostitución

en: Kissing between people of the same gender
gl: Bicos entre persoas do mesmo xénero

en: Libraries
gl: Bibliotecas

en: License
gl: Licenza

en: Manually selected location of AppStream cache.
gl: Estabelecer manualmente a localización da caché de AppStream.

en: Manually selected location of AppStream metadata to scan.
gl: Estabelecer manualmente a localización do metadato de AppStream para analizar.

en: Mature
gl: Maduro

en: Mature or sexual humor
gl: Humor adulto ou sexual

en: Media types
gl: Tipos de medios

en: Mild or infrequent use of profanity
gl: Uso moderado ou pouco frecuente da blasfemia

en: Mildly realistic characters in unsafe situations
gl: Personaxes semi-realistas en situacións non seguras

en: Moderate use of profanity
gl: Uso moderado da blasfemia

en: Moderated chat functionality between users
gl: Funcionalidade de chat moderado entre usuarios

en: Name
gl: Nome

en: Negativity towards a specific group of people
gl: Negatividade cara un determinado grupo de persoas

en: No ability to spend money
gl: Sen posibilidade de gastar

en: No advertising of any kind
gl: Sen publicidade de ningún tipo

en: No bloodshed
gl: Sen masacres

en: No cartoon violence
gl: Sen violencia con personaxes animados

en: No component matching '%s' found.
gl: Non hai ningún compoñente que coincida con «%s».

en: No discriminatory language of any kind
gl: Sen idioma discriminatorio de calqueira tipo

en: No fantasy violence
gl: Sen violencia fantástica

en: No gambling of any kind
gl: Sen apostas de ningún tipo

en: No inappropriate humor
gl: Sen humor non axeitado

en: No nudity of any sort
gl: Sen desnudos de ningún tipo

en: No profanity of any kind
gl: Sen blasfemia de ningún tipo

en: No realistic violence
gl: Sen violencia realista

en: No references to adultery
gl: Sen referencias ao adulterio

en: No references to alcohol
gl: Sen referencias a bebidas alcohólicas

en: No references to desecration
gl: Sen referencias á profanación

en: No references to homosexuality
gl: Sen referencias a homosexualidade

en: No references to illicit drugs
gl: Sen referencias a drogas ilegais

en: No references to or depictions of sexual nature
gl: Sen representacións ou referencias sexuais

en: No references to prostitution
gl: Sen referencias a prostitución

en: No references to slavery
gl: Sen referencias á escravitude

en: No references to tobacco products
gl: Sen referencias a produtos de tabaco

en: No sexual violence
gl: Sen violencia sexual

en: No sexualized characters
gl: Sen personaxes sexualizados

en: No sharing of physical location with other users
gl: Non comparte a localización física con outros usuarios

en: No sharing of social network usernames or email addresses
gl: Non comparte nas redes socaiais de nomes de usuario ou enderezos de correo-e

en: No sharing of user information with third parties
gl: Non comnparte a información do usuario con terceiros

en: No visible dead human remains
gl: Non hai restos humanos mortos visíbeis

en: No way to chat with other users
gl: Sen posibilidade de chatear con outros usuarios

en: No way to talk with other users
gl: Sen posibilidade de falar con outros usuarios

en: Office
gl: Oficina

en: Option '%s' is unknown.
gl: Orde «%s» descoñecida.

en: Overtly sexualized human characters
gl: Caracteres humanos abertamente sexualizados

en: Package
gl: Paquete

en: Print detailed explanation for found issues.
gl: Mostrar a información detallada para atopar erros.

en: Print detailed output about found components.
gl: Mostrar a información detallada sobre os compoñentes atopados.

en: Product placement
gl: Venta de produtos

en: Project Group
gl: Grupo do proxecto

en: Prolonged nudity
gl: Desnudez prolongada

en: Provided Items
gl: Elementos fornecidos

en: Provocative references or depictions
gl: Representacións ou referencias provocativas

en: Python (Version 2)
gl: Python (Versión 2)

en: Rape or other violent sexual behavior
gl: Violación ou outro comportamento sexual violento

en: Realistic bloodshed
gl: Masacre realista

en: References to alcoholic beverages
gl: Referencias a bebeidas alcohólicas

en: References to illicit drugs
gl: Referencias a drogas ilegais

en: References to tobacco products
gl: Referencias ao tabaco

en: Run '%s --help' to see a full list of available command line options.
gl: Execute «%s --help» para ver a lista completa de opcións de liña de ordes dispoñíbeis.

en: Scantily clad human characters
gl: Personaxes humanos escasamente vestidos

en: Science
gl: Ciencias

en: Search the component database.
gl: Buscar na base de datos de compoñentes.

en: Sexual references or depictions
gl: Representacións ou referencias sexuais

en: Sharing diagnostic data that does not let others identify the user
gl: Compartición de datos de diagnóstico que non lle permite a outros identificar ao usuario

en: Sharing information that lets others identify the user
gl: Compartición de información identificable ao usuario

en: Sharing physical location with other users
gl: Compartición da localización física con outros usuarios

en: Sharing social network usernames or email addresses
gl: Compartición en redes sociais de nomes de usuario ou enderezos de correo-e

en: Show extra debugging information.
gl: Mostrar información de depuración adicional.

en: Show the program version.
gl: Mostrar a versión do programa.

en: Slapstick humor
gl: Humor

en: Strong or frequent use of profanity
gl: Uso amplio ou frecuente da blasfemia

en: Subcommands:
gl: Subordes:

en: Summary
gl: Resumo

en: Summary:
gl: Resumo:

en: Teen
gl: Adolescentes

en: The .desktop file '%s' does not exist.
gl: O ficheiro .desktop «%s» non existe.

en: The XML of this file is malformed.
gl: O XML deste ficheiro está mal formado.

en: Unable to find component matching %s!
gl: Non foi posíbel atopar os compoñentes que coinciden con %s!

en: Unable to find component with ID '%s'!
gl: Non foi posíbel atopar compoñentes co identificador «%s».

en: Uncontrolled audio or video chat functionality between users
gl: Funcionalidade de son ou vídeo sen controlar entre usuarios

en: Uncontrolled chat functionality between users
gl: Funcionalidade de chat sen controlar entre usuarios

en: Unrealistic bloodshed
gl: Masacre non realista

en: Use of alcoholic beverages
gl: Use de bebidas alcohólicas

en: Use of illicit drugs
gl: Uso de drogas ilegais

en: Use of tobacco products
gl: Uso de tabaco

en: User-to-user interactions without chat functionality
gl: Interaccións de usuario a usuario sen a funcionalidade de chat

en: Users are encouraged to donate real money
gl: Incítase aos xogadores a donar diñeiro real

en: Users are encouraged to purchase specific real-world items
gl: Incítase aos xogadores a comprar determian dos elementos do mundo real

en: Validation failed: %s
gl: Fallou a validación: %s

en: Validation was successful.
gl: Validación rematada con éxito.

en: Validation was successful: %s
gl: Validación rematada con éxito: %s

en: Visible dead human remains
gl: Restos humanos mortos visíbeis

en: Vulgar or bathroom humor
gl: Humor vulgar ou estolóxico

en: You need to specify a command.
gl: Debe especificar unha orde.

en: You need to specify a component-ID.
gl: Debe especificar un identificador de compoñente.

en: You need to specify a root directory to start validation!
gl: Debe especificar un directorio raíz para comezar a validación!

en: You need to specify a term to search for.
gl: Debe especifica-lo termo a procurar.

en: You need to specify an input and output file.
gl: Debe especificar un ficheiro de entrada e un de saída.

en: You need to specify at least one file to validate!
gl: Debe especificar cando menos un ficheiro a validar!

en: app;application;package;program;programme;suite;tool
gl: app;aplicativo;aplicación;paquete;programa;suite;ferramenta
