make 3.82 - en to gl translation catalogue (207 entries)

en: 
    # %u pattern-specific variable values
gl: 
    # %u valores de variábeis específicos do patrón

en: 
    # Directories
gl: 
    # Directorios

en: 
    # Files
gl: 
    # Ficheiros

en: 
    # Finished Make data base on %s
gl: 
    # Base de datos de Make rematada en %s

en: 
    # Implicit Rules
gl: 
    # Regras implícitas

en: 
    # Make data base, printed on %s
gl: 
    # Base de datos de Make, imprimida en %s

en: 
    # No implicit rules.
gl: 
    # Non hai regras implícitas.

en: 
    # No pattern-specific variable values.
gl: 
    # Non hai valores específicos do patrón.

en: 
    # Pattern-specific Variable Values
gl: 
    # Valores de variábeis específicas do patrón

en: 
    # VPATH Search Paths
gl: 
    # Rutas de busca VPATH

en: 
    # Variables
gl: 
    # Variábeis

en: 
    # files hash-table stats:
    #
gl: 
    # estatísticas da táboa hash de ficheiros:
    #

en: 
    Counted %d args in failed launch
gl: 
    Contáronse %d argumentos no inicio que fallou

en: 
    This program built for %s
gl: 
    Este programa compilou para %s

en: 
    This program built for %s (%s)
gl: 
    Este programa compilou para %s (%s)

en: 
    Unhandled exception filter called from program %s
    ExceptionCode = %lx
    ExceptionFlags = %lx
    ExceptionAddress = 0x%p
gl: 
    Filtro de excepcións non manexadas chamado desde o programa %s
    ExceptionCode = %lx
    ExceptionFlags = %lx
    ExceptionAddress = 0x%p

en:   --debug[=FLAGS]             Print various types of debugging information.
gl:   --debug[=MODIFICADORES]     Mostrar varios tipos de información de depuración.

en:   --no-print-directory        Turn off -w, even if it was turned on implicitly.
gl:   --no-print-directory        Desactivar -w, incluso se se activou
                                     implicitamente.

en:   --warn-undefined-variables  Warn when an undefined variable is referenced.
gl:   --warn-undefined-variables  Avisar cando se faga referencia a
                                     unha variábel non definida.

en:   -B, --always-make           Unconditionally make all targets.
gl:   -B, --always-make           Facer todos os obxectivos incondicionalmente.

en:   -C DIRECTORY, --directory=DIRECTORY
                                  Change to DIRECTORY before doing anything.
gl:   -C DIRECTORIO, --directory=DIRECTORIO
                                  Cambiar ao DIRECTORIO antes de facer nada.

en:   -I DIRECTORY, --include-dir=DIRECTORY
                                  Search DIRECTORY for included makefiles.
gl:   -I DIRECTORIO, --include-dir=DIRECTORIO
                                  Buscar os makefiles incluídos
                                     no DIRECTORIO.

en:   -R, --no-builtin-variables  Disable the built-in variable settings.
gl:   -R, --no-builtin-variables  Desactivar os valores das variábeis incorporadas.

en:   -S, --no-keep-going, --stop
                                  Turns off -k.
gl:   -S, --no-keep-going, --stop
                                  Desactiva -k.

en:   -W FILE, --what-if=FILE, --new-file=FILE, --assume-new=FILE
                                  Consider FILE to be infinitely new.
gl:   -W FICHEIRO, --what-if=FICHEIRO, --new-file=FICHEIRO, --assume-new=FICHEIRO
                                  Tratar o FICHEIRO como infinitamente novo.

en:   -b, -m                      Ignored for compatibility.
gl:   -b, -m                      Ignorado por compatibilidade.

en:   -d                          Print lots of debugging information.
gl:   -d                          Mostrar moita información de depuración.

en:   -e, --environment-overrides
                                  Environment variables override makefiles.
gl:   -e, --environment-overrides
                                  As variábei de ambiente substitúen aos makefiles.

en:   -f FILE, --file=FILE, --makefile=FILE
                                  Read FILE as a makefile.
gl:   -f FICHEIRO, --file=FICHEIRO, --makefile=FICHEIRO
                                  Ler o FICHEIRO como makefile.

en:   -h, --help                  Print this message and exit.
gl:   -h, --help                  Mostrar esta mensaxe e saír.

en:   -j [N], --jobs[=N]          Allow N jobs at once; infinite jobs with no arg.
gl:   -j [N], --jobs[=N]          Permitir N traballos á vez; infinitos sen
                                     un argumento.

en:   -k, --keep-going            Keep going when some targets can't be made.
gl:   -k, --keep-going            Continuar cando no se poidan facer
                                     algúns obxectivos.

en:   -l [N], --load-average[=N], --max-load[=N]
                                  Don't start multiple jobs unless load is below N.
gl:   -l [N], --load-average[=N], --max-load[=N]
                                  Non iniciar varios traballos con carga
                                    superior a N.

en:   -o FILE, --old-file=FILE, --assume-old=FILE
                                  Consider FILE to be very old and don't remake it.
gl:   -o FICHEIRO, --old-file=FICHEIRO, --assume-old=FICHEIRO
                                  Tratar o FICHEIRO como moi antigo e non refacelo.

en:   -p, --print-data-base       Print make's internal database.
gl:   -p, --print-data-base       Mostrar a base de datos interna de make.

en:   -r, --no-builtin-rules      Disable the built-in implicit rules.
gl:   -r, --no-builtin-rules      Desactivar as regras implícitas incorporadas.

en:   -t, --touch                 Touch targets instead of remaking them.
gl:   -t, --touch                 Tocar os obxectivos no canto de os refacer.

en:   -v, --version               Print the version number of make and exit.
gl:   -v, --version               Mostrar o número de versión de make e saír.

en:   -w, --print-directory       Print the current directory.
gl:   -w, --print-directory       Mostrar o directorio actual.

en:   Date %s
gl:   Data %s

en:   uid = %d, gid = %d, mode = 0%o.
gl:   uid = %d, gid = %d, modo = 0%o.

en:  (built-in):
gl:  (incorporadas):

en:  (core dumped)
gl:  (memoria envorcada)

en:  (don't care)
gl:  (non importa)

en:  (ignored)
gl:  (ignorado)

en:  (name might be truncated)
gl:  (o nome pode quedar truncado)

en:  (no default goal)
gl:  (non hai unha meta por defecto)

en:  (no ~ expansion)
gl:  (non hai expansión de ~)

en:  (remote)
gl:  (remoto)

en:  (search path)
gl:  (ruta de busca)

en:  files,
gl:  ficheiros,

en:  impossibilities
gl:  imposíbeis

en:  impossibilities in %lu directories.
gl:  imposíbeis en %lu directorios.

en:  so far.
gl:  ata aquí.

en: #  A default, MAKEFILES, or -include/sinclude makefile.
gl: #  Un ficheiro de make por defecto, MAKEFILES, ou -include/sinclude.

en: #  Also makes:
gl: #  Tamén se fai:

en: #  Command line target.
gl: #  Obxectivo da liña de ordes.

en: #  Failed to be updated.
gl: #  Produciuse un erro ao actualizar.

en: #  File does not exist.
gl: #  O ficheiro non existe.

en: #  File has been updated.
gl: #  O ficheiro foi actualizado.

en: #  File has not been updated.
gl: #  O ficheiro non foi actualizado.

en: #  File is an intermediate prerequisite.
gl: #  O ficheiro é un prerrequisito intermedio.

en: #  File is very old.
gl: #  O ficheiro é moi antigo.

en: #  Implicit rule search has been done.
gl: #  Fíxose a busca de regras implícitas.

en: #  Implicit rule search has not been done.
gl: #  Non se fixo a busca de regras implícitas.

en: #  Last modified %s
gl: #  Última modificación: %s

en: #  Modification time never checked.
gl: #  Nunca se comprobou o tempo de modificación.

en: #  Needs to be updated (-q is set).
gl: #  Ten que ser actualizado (-q está definido).

en: #  Phony target (prerequisite of .PHONY).
gl: #  Obxectivo falso (prerrequisito de .PHONY).

en: #  Precious file (prerequisite of .PRECIOUS).
gl: #  Ficheiro precioso (prerrequisito de .PRECIOUS).

en: #  Successfully updated.
gl: #  Actualizado con éxito.

en: # %s (device %d, inode [%d,%d,%d]):
gl: # %s (dispositivo %d, inodo [%d,%d,%d]):

en: # %s (device %d, inode [%d,%d,%d]): could not be opened.
gl: # %s (dispositivo %d, inodo [%d,%d,%d]): non foi posíbel abrir.

en: # %s (device %ld, inode %ld):
gl: # %s (dispositivo %ld, inodo %ld):

en: # %s (device %ld, inode %ld): could not be opened.
gl: # %s (dispositivo %ld, inodo %ld): non foi posíbel abrir.

en: # %s: could not be stat'd.
gl: # %s: non foi posíbel facer a operación de stat.

en: # Not a target:
gl: # Non é un obxectivo:

en: # variable set hash-table stats:
gl: # estatísticas da táboa hash de conxunto de variábeis:

en: %s (line %d) Bad shell context (!unixy && !batch_mode_shell)
gl: %s (liña %d) Contexto do intérprete de ordes incorrecto (!unixy && !batch_mode_shell)

en: %s: Entering an unknown directory
gl: %s: Entrando nun directorio descoñecido

en: %s: Interrupt/Exception caught (code = 0x%lx, addr = 0x%p)
gl: %s: Atrapouse unha Interrupción/Excepción (código = 0x%lx, enderezo = 0x%p)

en: %s: Leaving an unknown directory
gl: %s: Saíndo dun directorio descoñecido

en: %s: Timestamp out of range; substituting %s
gl: %s: Marca de tempo fóra de rango; substituíndo %s

en: %s: illegal option -- %c
gl: %s: opción inaceptábel -- %c

en: %s: invalid option -- %c
gl: %s: opción incorrecta -- %c

en: %s: option requires an argument -- %c
gl: %s: a opción require un argumento -- %c

en: %s: user %lu (real %lu), group %lu (real %lu)
gl: %s: usuario %lu (real %lu), grupo %lu (real %lu)

en: %sBuilt for %s
gl: %sCompilado para %s

en: %sBuilt for %s (%s)
gl: %sCompilado para %s (%s)

en: %sLicense GPLv3+: GNU GPL version 3 or later <http://gnu.org/licenses/gpl.html>
    %sThis is free software: you are free to change and redistribute it.
    %sThere is NO WARRANTY, to the extent permitted by law.
gl: %sLicenza GPLv3+: GNU GPL versión 3 ou posterior <http://gnu.org/licenses/gpl.html>
    %sIsto é software libre: pode modificalo e redistribuílo.
    %sNon hai NINGUNHA GARANTÍA, ata onde o permita a lei.

en: %s[%u]: Entering an unknown directory
gl: %s[%u]: Entrando nun directorio descoñecido

en: %s[%u]: Leaving an unknown directory
gl: %s[%u]: Saíndo dun directorio descoñecido

en: *** Break.
gl: *** Interrompido.

en: *** Waiting for unfinished jobs....
gl: *** Agardando por traballos non rematados....

en: -warning, you may have to re-enable CTRL-Y handling from DCL.
gl: -aviso, pode que teña que reactivar o manexo de CTRL-Y desde o DCL.

en: .  Stop.
gl: . Detido.

en: Aborted
gl: Abortado

en: Access violation: read operation at address 0x%p
gl: Violación de acceso: operación de lectura no enderezo 0x%p

en: Access violation: write operation at address 0x%p
gl: Violación de acceso: operación de escritura no enderezo 0x%p

en: Alarm clock
gl: Temporizador

en: Avoiding implicit rule recursion.
gl: Evitando a recursión de regras implícitas.

en: BUG: num_pattern_rules is wrong!  %u != %u
gl: FALLO: num_pattern_rules é incorrecto! %u != %u

en: Bad system call
gl: Chamada ao sistema incorrecta

en: Broken pipe
gl: Canalización rota

en: Bus error
gl: Erro do bus

en: CPU time limit exceeded
gl: Excedeuse o límite de tempo de CPU

en: Cannot create a temporary file
gl: Non foi posíbel crear un ficheiro temporal

en: Child access
gl: Acceso de fillo

en: Child exited
gl: O proceso fillo saíu

en: Circular %s <- %s dependency dropped.
gl: A dependencia circular %s <- %s foi eliminada.

en: Cleaning up temp batch file %s
gl: Limpando o ficheiro de lotes temporal %s

en: Cleaning up temporary batch file %s
gl: Limpando o ficheiro de lotes temporal %s

en: Continued
gl: Continuado

en: Couldn't change back to original directory.
gl: Non foi posíbel volver ao directorio orixinal.

en: CreatePipe() failed (e=%ld)
gl: A chamada a CreatePipe() fallou (e=%ld)

en: Creating temporary batch file %s
gl: Creando un ficheiro por lotes temporal %s

en: Current time
gl: Hora actual

en: Customs won't export: %s
gl: A Aduana non exporta: %s

en: Danger signal
gl: Sinal de perigo

en: EMT trap
gl: Trampa EMT

en: Executing %s instead
gl: Executando %s no canto

en: File size limit exceeded
gl: Excedeuse o límite de tamaño do ficheiro

en: Floating point co-processor not available
gl: O coprocesador de coma flotante non está dispoñíbel

en: Floating point exception
gl: Excepción de coma flotante

en: Hangup
gl: Colgar

en: I/O possible
gl: A E/S é posíbel

en: IOT trap
gl: Trampa de IOT

en: Illegal Instruction
gl: Instrución inaceptábel

en: Information request
gl: Petición de información

en: Initialized access
gl: Acceso inicializado

en: Interrupt
gl: Interrompido

en: Killed
gl: Matado

en: Live child %p (%s) PID %s %s
gl: Proceso fillo vivo %p (%s) PID %s %s

en: Make access
gl: Acceso de make

en: Makefile from standard input specified twice.
gl: O ficheiro de make da entrada estándar especificouse dúas veces.

en: Malformed target-specific variable definition
gl: Definición dunha variábel por obxectivo mal formada

en: No
gl: Non

en: No targets
gl: Non hai obxectivos

en: No targets specified and no makefile found
gl: Non se especificaron obxectivos e non se atopou un ficheiro de make

en: Obtained token for child %p (%s).
gl: Obtívose un elemento para o proceso fillo %p (%s).

en: Options:
gl: Opcións:

en: Parallel jobs (-j) are not supported on this platform.
gl: Non se admiten os traballos en paralelo (-j) nesta plataforma.

en: Power failure
gl: Fallo de subministración eléctrica

en: Putting child %p (%s) PID %s%s on the chain.
gl: Poñendo o proceso fillo %p (%s) PID %s%s na cadea.

en: Quit
gl: Saír

en: Re-executing[%u]:
gl: Re-executando[%u]:

en: Reading makefiles...
gl: Lendo os ficheiros de make...

en: Reaping losing child %p PID %s %s
gl: Colleitando o proceso fillo perdedor %p PID %s %s

en: Reaping winning child %p PID %s %s
gl: Colleitando o proceso fillo gañador %p PID %s %s

en: Released token for child %p (%s).
gl: Liberouse un elemento para o proceso fillo %p (%s).

en: Removing child %p PID %s%s from chain.
gl: Retirando o proceso fillo %p PID %s%s da cadea.

en: Removing intermediate files...
gl: Retirando os ficheiros intermedios...

en: Report bugs to <bug-make@gnu.org>
gl: Envíe informes de fallo no programa a <bug-make@gnu.org>.
    Envíe informes de fallo na tradución a <proxecto@trasno.net>.

en: Resetting to single job (-j1) mode.
gl: Reiniciando para entrar no modo de traballo único (-j1).

en: Resource lost
gl: Recurso perdido

en: Segmentation fault
gl: Fallo de segmento

en: Stopped
gl: Detido

en: Stopped (signal)
gl: Detido (sinal)

en: Stopped (tty input)
gl: Detido (entrada de consola)

en: Stopped (tty output)
gl: Detido (saída de consola)

en: Terminated
gl: Terminado

en: Trace/breakpoint trap
gl: Trampa de trazado/punto de detención

en: Updating goal targets....
gl: Actualizando os obxectivos meta....

en: Updating makefiles....
gl: Actualizando os ficheiros de make....

en: Urgent I/O condition
gl: Condición de E/S urxente

en: Usage: %s [options] [target] ...
gl: Uso: %s [opcións] [obxectivo] ...

en: User access
gl: Acceso de usuario

en: User defined signal 1
gl: Sinal definido polo usuario 1

en: User defined signal 2
gl: Sinal definido polo usuario 2

en: Virtual timer expired
gl: Temporizador virtual esgotado

en: Window changed
gl: A xanela cambiou

en: automatic
gl: automático

en: can't allocate %lu bytes for hash table: memory exhausted
gl: non se poden reservar %lu bytes para a táboa hash: memoria esgotada

en: cannot enforce load limit:
gl: non é posíbel impoñer un límite de carga:

en: cannot enforce load limits on this operating system
gl: non é posíbel impoñer límites de carga neste sistema operativo

en: command line
gl: liña de ordes

en: creating jobs pipe
gl: creando a canalización de traballos

en: default
gl: por defecto

en: empty string invalid as file name
gl: a cadea baleira non é válida como nome de ficheiro

en: empty variable name
gl: nome de variábel baleiro

en: environment
gl: ambiente

en: environment under -e
gl: ambiente baixo -e

en: find_and_set_shell() path search set default_shell = %s
gl: A busca de rutas de find_and_set_shell() define default_shell = %s

en: find_and_set_shell() setting default_shell = %s
gl: find_and_set_shell() definindo default_shell = %s

en: fopen (temporary file)
gl: fopen (ficheiro temporal)

en: fwrite (temporary file)
gl: fwrite (ficheiro temporal)

en: init jobserver pipe
gl: inicializar a canalización do servidor de traballos

en: invalid syntax in conditional
gl: sintaxe non válida no condicional

en: lbr$ini_control() failed with status = %d
gl: a chamada a lbr$ini_control() fallou con estado = %d

en: lbr$set_module() failed to extract module info, status = %d
gl: a chamada a lbr$set_module() fallou ao extraer a información do módulo, estado = %d

en: make reaped child pid %s, still waiting for pid %s
gl: make colleitou un proceso fillo de pid %s, aínda se agarda polo pid %s

en: makefile
gl: ficheiro de make

en: missing target pattern
gl: falta un patrón obxectivo

en: mixed implicit and normal rules
gl: regras implícitas e normais mesturadas

en: mixed implicit and static pattern rules
gl: regras de patrón implícitas e estáticas mesturadas

en: multiple target patterns
gl: patróns de obxectivo múltiples

en: no
gl: non

en: process_easy() failed to launch process (e=%ld)
gl: produciuse un erro ao iniciar process_easy() o proceso (e=%ld)

en: read jobs pipe
gl: lectura da canalización de traballos

en: sys$search() failed with %d
gl: a chamada a sys$search() fallou con %d

en: touch archive member is not available on VMS
gl: a operación de tocar un membro do arquivo non está dispoñíbel en VMS

en: unknown signal
gl: sinal descoñecido

en: unlink (temporary file):
gl: unlink (ficheiro temporal)

en: unterminated variable reference
gl: referencia a variábel non rematada

en: warning:  Clock skew detected.  Your build may be incomplete.
gl: aviso: Detectáronse inconsistencias de reloxo. A operación pode quedar incompleta.

en: warning: NUL character seen; rest of line ignored
gl: aviso: viuse un carácter NUL; ignórase o resto da liña

en: windows32_openpipe(): process_init_fd() failed
gl: windows32_openpipe(): a chamada a process_init_fd() fallou
