dpkg 1.17.0 - en to km translation catalogue (328 entries)

en: 
    Configuration file '%s', does not exist on system.
    Installing new config file as you requested.
km: 
    ឯកសារ​កំណត់​រចនាសម្ព័ន្ធ `%s' មិនមាន​នៅ​ក្នុង​ប្រព័ន្ធ ។
    ឥឡូវ​កំពុង​ដំឡើង​ឯកសារ​កំណត់​រចនាសម្ព័ន្ធ ដូច​ដែល​អ្នក​​ស្នើ ។

en:      Version in package is the same as at last installation.
km:      កំណែ​នៅ​ក្នុង​កញ្ចប់​គឺ​ដូចគ្នា​នឹង​កំណែ​ដំឡើង​ចុង​ក្រោយ ។

en:      not a plain file          %.255s
km:      មិនមែ​នជា​ឯកសារ​អត្ថបទ​ធម្មតា          %.255s

en:   %.250s (version %.250s) is to be installed.
km:   %.250s (កំណែ %.250s) ត្រូវតែ​បាន​ដំឡើង ។

en:   %.250s is %s.
km:   %.250s គឺជា %s ។

en:   %.250s is installed, but is version %.250s.
km:   %.250s ត្រូវ​តែ​បាន​ដំឡើង ប៉ុន្តែ​គឺ​ជា​កំណែ %.250s ។

en:   %.250s is not installed.
km:   %.250s មិន​ត្រូវ​បាន​ដំឡើង ។

en:   %.250s is to be deconfigured.
km:   %.250s ត្រូវតែបានកំណត់រចនាសម្ព័ន្ធ ។

en:   %.250s is to be installed, but is version %.250s.
km:   %.250s ត្រូវ​តែ​បាន​ដំឡើង ប៉ុន្តែ​គឺ​ជា​កំណែ %.250s ។

en:   %.250s is to be removed.
km:   %.250s មិន​ត្រូវ​បាន​យកចេញ​ទេ ។

en:   %.250s is unpacked, but has never been configured.
km:   %.250s ត្រូវ​បាន​ពន្លា ប៉ុន្តែ​មិន​ដែល​ត្រូវ​បាន​កំណត់​រចនាសម្ព័ន្ធ​ទេ ។

en:   %.250s is unpacked, but is version %.250s.
km:   %.250s ត្រូវ​បាន​ពន្លា ប៉ុន្តែ​គឺ​ជា​កំណែ %.250s ។

en:   %.250s latest configured version is %.250s.
km:   %.250s កំណែ​ដែល​បាន​កំណត់​រចនាសម្ព័ន្ធ​ចុង​ក្រោយ​គឺ %.250s ។

en:   %.250s provides %.250s and is to be installed.
km:   %.250s ផ្ដល់ %.250s និង​ត្រូវតែ​បាន​ដំឡើង ។

en:   %.250s provides %.250s but is %s.
km:   %.250s ផ្ដល់ %.250s ប៉ុន្តែជា %s ។

en:   %.250s provides %.250s but is to be deconfigured.
km:   %.250s ផ្ដល់ %.250s ប៉ុន្តែ​ត្រូវតែ​បាន​កំណត់​រចនាសម្ព័ន្ធ ។

en:   %.250s provides %.250s but is to be removed.
km:   %.250s ផ្ដល់ %.250s ប៉ុន្តែ​ត្រូវតែ​បាន​យក​ចេញ ។

en:   Package %s is not configured yet.
km:   កញ្ចប់ %s មិន​ត្រូវ​កំណត់​រចនាសម្ព័ន្ធ​នៅ​ឡើយ​ទេ ។

en:   Package %s is not installed.
km:   កញ្ចប់ %s មិនត្រូវ​បាន​ដំឡើង​នៅ​ឡើយ​ទេ ។

en:   Package %s is to be removed.
km:   កញ្ចប់ %s ត្រូវតែបានយកចេញ ។

en:   Package %s which provides %s is not configured yet.
km:   កញ្ចប់ %s ដែល​ផ្ដល់ %s មិន​ត្រូវ​បាន​កំណត់​រចនាសម្ព័ន្ធ​នៅ​ឡើយ​ទេ ។

en:   Package %s which provides %s is not installed.
km:   កញ្ចប់ %s ដែល​ផ្ដល់ %s មិន​ត្រូវ​បាន​ដំឡើង​នៅ​ឡើយ​ទេ ។

en:   Package %s which provides %s is to be removed.
km:   កញ្ចប់ %s ដែល​ផ្ដល់ %s ត្រូវតែ​បាន​យកចេញ ។

en:   Version of %s on system is %s.
km:   កំណែ​របស់ %s នៅ​លើ​ប្រព័ន្ធ​គឺ %s ។

en:  %d in %s:
km:  %d នៅក្នុង %s ៖

en:  %s (not a plain file)
km:  %s (មិនមែន​ជា​ឯកសារ​អត្ថបទ​ធម្មតា)

en:  ==> Keeping old config file as default.
km:  ==> រក្សាទុក​ឯកសារ​កំណត់​រចនាសម្ព័ន្ធ​ចាស់​ជា​លំនាំដើម ។

en:  ==> Package distributor has shipped an updated version.
km:  ==> អ្នក​ចែកចាយ​កញ្ចប់​បាន​បញ្ជូន​កំណែ​ដែល​បាន​ធ្វើ​ឲ្យ​ទាន់​មួយ ។

en:  ==> Using current old file as you requested.
km:  ==> ​ប្រើ​ឯកសារ​ចាស់​បច្ចុប្បន្ន​ដូច​ដែល​អ្នក​បាន​ស្នើ ។

en:  ==> Using new config file as default.
km:  ==> ប្រើ​ឯកសារ​កំណត់​រចនា​ស​ម្ព័ន្ធ​ថ្មី​ជា​លំនាំដើម ។

en:  ==> Using new file as you requested.
km:  ==> ​ប្រើ​ឯកសារ​ថ្មី​ដូច​ដែល​អ្នក​បាន​ស្នើ ។

en:  The default action is to install the new version.
km:  សកម្មភាព​លំនាំដើម​គឺ​ត្រូវ​ដំឡើង​កំណែ​ថ្មី ។

en:  The default action is to keep your current version.
km:  សកម្មភាព​លំនាំដើម​គឺ​ត្រូវ​រក្សា​កំណែ​បច្ចុប្បន្ន​របស់​អ្នក ។

en:  and
km: និង

en:  depends on
km: អាស្រ័យ​លើ​

en: %s (subprocess): %s
km: %s (ដំណើរ​កា​រ​រង​) ៖ %s

en: '%s' clashes with '%s'
km: `%s' ប៉ះអង្គិច​ជា​មួយ `%s'

en: '%s' field, invalid package name '%.255s': %s
km: វាល `%s' ឈ្មោះ​កញ្ចប់​មិន​ត្រឹមត្រូវ `%.255s' ៖ %s

en: '%s' field, missing package name, or garbage where package name expected
km: វាល `%s' ឈ្មោះ​កញ្ចប់​ដែល​បាត់ ឬ អ្វី​ដែលនៅសល់ ដែល​ឈ្មោះកញ្ចប់​ត្រូវបាន​រំពឹងទុក

en: '%s' field, reference to '%.255s':
     '%c' is obsolete, use '%c=' or '%c%c' instead
km: វាល `%s' សំអាងលើ `%.255s' ៖
     `%c' ប្រើលែង​បាន ប្រើ `%c=' or `%c%c' ជំនួស​​​វិញ

en: '%s' field, reference to '%.255s':
     bad version relationship %c%c
km: វាល `%s' សំអាង​លើ `%.255s' ៖
     ទំនាក់​ទំនង​កំណែ​មិនល្អ %c%c

en: '%s' field, reference to '%.255s':
     implicit exact match on version number, suggest using '=' instead
km: វាល `%s' សំអាងលើ `%.255s' ៖
     ពិតជាដូចនឹងើ​លេខ​កំណែ​ទាំងស្រុង ផ្ដល់យោបល់​ឲ្យប្រើ `=' ជំនួសវិញ

en: '%s' field, reference to '%.255s':
     version value starts with non-alphanumeric, suggest adding a space
km: វាល `%s' សំអាង​លើ `%.255s' ៖
     តម្លៃ​កំណែ​ចាប់ផ្ដើម​ដោយ​គ្មាន​អក្សរ​ក្រ​ម​លេខ​ ​ស្នើឲ្យប​ន្ថែមចន្លោះ

en: '%s' field, reference to '%.255s': version unterminated
km: វាល `%s' សំអាង​លើ `%.255s' ៖ កំណែ​មិន​បាន​បញ្ចប់

en: '%s' field, syntax error after reference to package '%.255s'
km: វាល `%s' កំហុស​វាក្យ​សម្ព័ន្ធ​បន្ទាប់​ពី​យោង​លើ​កញ្ចប់ `%.255s'

en: (Noting disappearance of %s, which has been completely replaced.)
km: (ចំណាំ​ថា ការ​មិន​បង្ហាញ​របស់ %s ដែល​ត្រូវបាន​ជំនួស​ដោយ​ជោគជ័យ ។)

en: (Reading database ...
km: (កំពុង​អាន​មូលដ្ឋាន​ទិន្នន័យ​ ...

en: (no description available)
km: (គ្មាន​សេច​ក្តីពិពណ៌នា)

en: -%c option does not take a value
km: -%c ជម្រើស​មិន​យក​តម្លៃ

en: -%c option takes a value
km: -%c ជម្រើស​យក​តម្លៃ

en: --%s --pending does not take any non-option arguments
km: --%s --ការ​រង់ចាំមិន​ត្រូវការ​អាគុយម៉ង់​ដែល​គ្មាន​ជម្រើស

en: --%s --recursive needs at least one path argument
km: --%s --រង្វិលជុំ ត្រូវការ​យ៉ាងហោចណាស់​​អាគុយម៉ង់​ផ្លូវ​មួ

en: --%s needs <name>
km: --%s ត្រូវការ <ឈ្មោះ>

en: --%s needs <name> <path>
km: --%s ត្រូវការ <ឈ្មោះ> <ផ្លូវ>

en: --%s needs a .deb filename argument
km: --%s ត្រូវការ​អាគុយម៉ង់​ឈ្មោះ​ឯកសារ .deb

en: --%s needs a <directory> argument
km: --%s ត្រូវការ​អាគុយម៉ង់ <ថត>

en: --%s needs a single argument
km: --%s ត្រូវការ​អាគុយម៉ង់​តែ​មួយ

en: --%s needs a target directory.
    Perhaps you should be using dpkg --install ?
km: --%s ត្រូវការ​ថត​គោលដៅ​មួយ ។
    ប្រហែល​ជា​អ្នក​កំពុង​ប្រើ dpkg --install ?

en: --%s needs at least one package archive file argument
km: --%s ត្រូវ​ការ​យ៉ាងហោច​ណាស់​អាគុយម៉ង់​ឯកសារ​ប័ណ្ណសារ​កញ្ចប់​មួយ

en: --%s needs at least one package name argument
km: --%s ត្រូវការ​យ៉ាងហោច​ណាស់​អាគុយម៉ង​ឈ្មោះ​កញ្ចប់​មួយ

en: --%s option does not take a value
km: --%s ជម្រើស​មិន​យក​តម្លៃ

en: --%s option takes a value
km: --%s ជម្រើស​យក​តម្លៃ

en: --%s takes at most two arguments (.deb and directory)
km: --%s ត្រូវការ​អាគុយម៉ង់​ច្រើន​បំផុត (.deb និង​ថត)

en: --%s takes no arguments
km: --%s មិន​ត្រូវការ​អាគុយម៉ង់

en: --%s takes only one argument (.deb filename)
km: --%s ត្រូវការ​តែ​អាគុយម៉ង់​តែ​មួយ​ប៉ុណ្ណោះ (ឈ្មោះ​ឯកសារ .deb)

en: --auto requires exactly one part file argument
km: --auto ត្រូវការ​អាគុយម៉ង់​ផ្នែក​ឯកសារ​ជាក់លាក់​មួយ

en: --auto requires the use of the --output option
km: --auto ត្រូវការ​ការ​ប្រើ​ជម្រើស --output

en: --compare-versions bad relation
km: --ការ​ប្រៀបធៀប​កំណែ​មាន​ទំនាក់ទំនង​មិន​ល្អ

en: --compare-versions takes three arguments: <version> <relation> <version>
km: --ការ​ប្រៀបធៀប​កំណែ​ត្រូវការ​​អាគុយម៉ង់​បី ៖ <version> <relation> <version>

en: --search needs at least one file name pattern argument
km: --ការស្វែង​រក​យ៉ាងហោចណាស់​ត្រូវការ​អាគុយម៉ង់​លំនាំ​ឈ្មោះ​ឯកសារ​មួយ

en: --split needs a source filename argument
km: --split ត្រូវការ​អាគុយម៉ង់​ឈ្មោះ​ឯកសារ​ប្រភព

en: --split takes at most a source filename and destination prefix
km: --split ត្រូវការ​បុព្វបទ​ទិសដៅ និង​ឈ្មោះ​ឯកសារ​ប្រភព​យ៉ាង​ហោច​ណាស់​មួយ

en: ; however:
km: ; ទោះ​ជា​យ៉ាងណា​ក៏ដោយ ៖

en: <deb> is the filename of a Debian format archive.
    <cfile> is the name of an administrative file component.
    <cfield> is the name of a field in the main 'control' file.
km: <deb> ជាឈ្មោះឯកសាររបស់ប័ណ្ណសារទ្រង់ទ្រាយដេបៀន ។
    <cfile> គឺជាឈ្មោះរបស់សមាសភាគឯកសាររដ្ឋបាល ។
    <cfield> គឺជាឈ្មោះរបស់វាលនៅក្នុងឯកសារ `វត្ថុបញ្ជា' មេ ។

en: Authenticating %s ...
km: កំពុងផ្ទៀងផ្ទាត់ភាពត្រឹមត្រូវ %s ...

en: Commands:
      -s|--split <file> [<prefix>]     Split an archive.
      -j|--join <part> <part> ...      Join parts together.
      -I|--info <part> ...             Display info about a part.
      -a|--auto -o <complete> <part>   Auto-accumulate parts.
      -l|--listq                       List unmatched pieces.
      -d|--discard [<filename> ...]    Discard unmatched pieces.
km: ពាក្យបញ្ជា ៖
      -s|--split <file> [<prefix>]     បំបែកប័ណ្ណសារមួយ ។
      -j|--join <part> <part> ...      តភ្ជាប់ផ្នែកចូលគ្នា ។
      -I|--info <part> ...             បង្ហាញព័ត៌មានអំពីផ្នែកមួយ ។
      -a|--auto -o <complete> <part>   ប្រមូលផ្នែកចូលគ្នាដោយស្វ័យប្រវត្តិ ។
      -l|--listq                       រាយផ្នែកដែលមិនផ្គូផ្គង ។
      -d|--discard [<filename> ...]    បោះបង់ផ្នែកដែលមិនផ្គូផ្គង ។

en: Comparison operators for --compare-versions are:
      lt le eq ne ge gt       (treat empty version as earlier than any version);
      lt-nl le-nl ge-nl gt-nl (treat empty version as later than any version);
      < << <= = >= >> >       (only for compatibility with control file syntax).
km: សញ្ញា​ប្រមាណវិធី​ប្រៀបធៀប​សម្រាប់ --ប្របៀបធៀប​កំណែ​គឺ ៖
      lt le eq ne ge gt       (ចាក់​ទុក​កំណែ​ទទេ​ជា​កំណែ​ទាប​ជាង​កំ​ណែណា​មួយ)
      lt-nl le-nl ge-nl gt-nl (ចាត់​ទុក​កំណែ​ទទេ​ជា​កំណែ​ខ្ពស់​ជាង​កំណែ​ណា​មួយ)
      < << <= = >= >> >       (សម្រាប់​តែ​ភាព​ឆបគ្នា​ជា​មួយ​វាក្យសម្ព័ន្ធ​ឯកសារ​វត្ថុ​បញ្ជា) ។

en: Debian %s version %s.
km: ដេបៀន %s កំណែ %s ។

en: Debian '%s' package archive backend version %s.
km: ប័ណ្ណសារ​កញ្ចប់ `%s' របស់​ដេបៀន កំណែ​កម្មវិធី​ខាង​ក្រោយ %s ។

en: Debian '%s' package management program version %s.
km: កម្មវិធី​គ្រប់គ្រង​កញ្ចប់​ដេបៀន `%s' កំណែ %s ។

en: Debian '%s' package split/join tool; version %s.
km: ឧបករណ៍​តភ្ជាប់/​បំបែក​កញ្ចប់ `%s' របស់​ដេបៀន កំណែ %s ។

en: Deleted %s.
km: បានលុប %s ។

en: Description
km: សេចក្តី​ពិពណ៌នា

en: Errors were encountered while processing:
km: បាន​ជួប​ប្រទះ​កំហុស​ខណៈពេល​ដំណើ​ការ ៖

en: File '%.250s' is not part of a multipart archive.
km: ឯកសារ `%.250s' មិនមែន​ជា​ផ្នែក​របស់​ប័ណ្ណសារ​ច្រើន​ផ្នែកទេ ។

en: Format syntax:
      A format is a string that will be output for each package. The format
      can include the standard escape sequences \n (newline), \r (carriage
      return) or \\ (plain backslash). Package information can be included
      by inserting variable references to package fields using the ${var[;width]}
      syntax. Fields will be right-aligned unless the width is negative in which
      case left alignment will be used.
km: វាក្យ​​សម្ព័​ន្ធទ្រង់ទ្រាយ ៖
      ទ្រង់ទ្រាយ​គឺ​ជា​ខ្សែអក្សរ​ដែល​នឹង​ជា​លទ្ធផល​សម្រាប់​កញ្ចប់​នីមួយៗ ។ ទ្រង់ទ្រាយ
      អាច​រួម​បញ្ចូល​លំដាប់​គេច​ខ្នាតគំរូ \n (newline), \r (carriage
      return) ឬ \\ (plain backslash) ។ ព័ត៌មាន​កញ្ចប់​អាច​ត្រូវ​បាន​រួម​បញ្ចូល
      ដោយ​បញ្ចូល​សេចក្តីយោង​អថេរ​ទៅ​វាល​កញ្ចប់​ដោយ​ប្រើ​វាក្យសម្ព័ន្ធ ${var[;width]}
      ។ វាល​នឹង​ត្រូវបាន​តម្រឹម​ស្ដាំ​លុះត្រាតែ​ទទឹង​អវិជ្ជមាន ដែល
      ករណី​តម្រឹម​ឆ្វេង​នឹង​ត្រូវបាន​ប្រើ ។

en: Installing new version of config file %s ...
km: កំពុង​ដំឡើង​កំណែ​ថ្មី​របស់​ឯកសារ​កំណត់​រចនាសម្ព័ន្ធ %s ...

en: Junk files left around in the depot directory:
km: ឯកសារ​ឥត​បាន​ការ​សល់​នៅ​ជុំវិញ​ថត depot ៖

en: More than one copy of package %s has been unpacked
     in this run !  Only configuring it once.
km: មាន​ច្បាប់​ចម្លង​របស់​កញ្ចប់ %s ច្រើន​ជាង​មួយ​ត្រូវ​បាន​ពន្លា
     នៅ​ក្នុង​ការ​រត់​នេះ !  កំណត់​រចនាសម្ព័ន្ធ​វា​តែម្ដង​ប៉ុណ្ណោះ ។

en: Name
km: ឈ្មោះ

en: Package %s is on hold, not touching it.  Use --force-hold to override.
km: កញ្ចប់ %s កំពុង​រង់ចាំ មិន​ប៉ះពាល់​វា ។  ប្រើ --force-ដើម្បី​បដិសេធ ។

en: Package %s listed more than once, only processing once.
km: កញ្ចប់ %s ដែល​បាន​រាយ​ច្រើន​ជាង​មួយ ដំណើរ​ការ​តែម្ដង​ប៉ុណ្ណោះ ។

en: Package '%s' does not contain any files (!)
km: កញ្ចប់ `%s' មិនមាន​ឯកសារ​ណាមួយ​ទេ (!)

en: Packages not yet reassembled:
km: កញ្ច​ប់មិនត្រូវបានផ្គុំនៅឡើយទេ ៖

en: Part %d of package %s filed (still want
km: ផ្នែក %d របស់​កញ្ចប់ %s បាន​រាយ (នៅ​តែ​ត្រូវការ

en: Processing was halted because there were too many errors.
km: ដំណើរ​ការ​​​ត្រូវ​​បាន​​ផ្អាក ​ពី​​ព្រោះ​​មា​ន​កំហុស​ជា​ច្រើន ។

en: Recorded info about %s from %s.
km: ព័ត៌មានដែលបានកត់ត្រាអំពី %s ពី %s ។

en: Replacing available packages info, using %s.
km: ជំនួស​ព័ត៌មាន​កញ្ចប់​ដែល​មាន ដោយ​ប្រើ %s ។

en: Setting up %s (%s) ...
km: កំពុង​រៀបចំ %s (%s) ...

en: The following packages are in a mess due to serious problems during
    installation.  They must be reinstalled for them (and any packages
    that depend on them) to function properly:
km: កញ្ចប់ដូចខាងក្រោមនេះមានភាពរាយប៉ាយ ដោយសារតែមានបញ្ហាធ្ងន់ធ្ងរកំឡុងពេលដ
    ដំឡើង ។  ពួកគេត្រូវតែដំឡើងឡើងវិញសម្រាប់ពួកវា (និងកញ្ចប់មួយចំនួន
    ដែលអាស្រ័យលើពួកវា) ដើម្បីធ្វើឲ្យវាមានមុខងារយ៉ាងត្រឹមត្រូវ ៖

en: The following packages are only half configured, probably due to problems
    configuring them the first time.  The configuration should be retried using
    dpkg --configure <package> or the configure menu option in dselect:
km: កញ្ចប់​ដូច​ខាង​ក្រោម​នេះ​ត្រូវ​បាន​កំណត់​រចនាសម្ព័ន្ធ​តែ​ពាក់​កណ្ដាល​ប៉ុណ្ណោះ ប្រហែល​ជា​ដោយ​សារ​តែ​មាន​បញ្ហា
    ពេល​កំណត់​រចនាសម្ព័ន្ធ​ពួក​វាជា​លើក​ដំបូង ។  ការ​កំណត់​រចនាសម្ព័ន្ធ​គួរ​តែត្រូវ​បាន​ទាញយក ដោយ​ប្រើ
    dpkg --កំណត់​រចនាសម្ព័ន្ធ <package> ឬ​ជម្រើស​ម៉ឺនុយ​កំណត់​រចនាសម្ព័ន្ធ​មិន​បាន​ជ្រើស ៖

en: The following packages are only half installed, due to problems during
    installation.  The installation can probably be completed by retrying it;
    the packages can be removed using dselect or dpkg --remove:
km: កញ្ចប់​ដូច​ខាង​ក្រោម​ត្រូវ​បាន​ដំឡើង​តែ​ពាក់​កណ្ដាល​ប៉ុណ្ណោះ ដោយ​សារតែ​មាន​បញ្ហា​កំឡុង​ពេល
    ដំឡើង ។. ការ​ដំឡើង​អាច​ប្រហែល​ជា​ត្រូវ​បាន​បញ្ចប់​ដោយ​ទាញ​យក​វា;
    កញ្ចប់​អាច​ត្រូវ​បាន​យក​ចេញ​ដោយ​ប្រើ មិន​ជ្រើសtឬr dpkg -យកចេញ ៖:

en: The following packages have been unpacked but not yet configured.
    They must be configured using dpkg --configure or the configure
    menu option in dselect for them to work:
km: កញ្ចប់​ដូច​ខាង​ក្រោម​នេះ​ត្រូវ​បាន​ពន្លា ប៉ុន្តែ​មិន​ត្រូវ​បាន​កំណត់​​រចនាស​ម្ព័ន្ធ​​នៅ​ឡើយ​ទេ ។
    ពួក​វា​ត្រូវតែ​បាន​កំណត់​រចនាសម្ព័ន្ធ​ដោយ​ប្រើ dpkg --កំណត់​រចនាសម្ព័ន្ធ ឬ
    ជម្រើ​ម៉ឺនុយ​កំណត់​រចនាសម្ព័ន្ធ​មិន​បាន​ជ្រើស​សម្រាប់​ឲ្យ​ពួកវា​ដំណើរ​ការ ៖

en: Type 'exit' when you're done.
km: វាយ `exit' នៅ​ពេល​ដែល​អ្នក​បាន​ធ្វើ​រួចរាល់ ។

en: Type dpkg-deb --help for help about manipulating *.deb files;
    Type dpkg --help for help about installing and deinstalling packages.
km: វាយ dpkg-deb --help សម្រាប់​ជា​ជំនួយ​អំពី​ការ​គណនា​ឯកសារ *.deb
    វាយ dpkg --help សម្រាប់​ជា​ជំនួយ​អំពី​ការដំឡើង និង​មិន​ដំឡើង​កញ្ចប់ ។

en: Type dpkg-split --help for help.
km: វាយ dpkg-split --help សម្រាប់​ជា​ជំនួយ ។

en: Updating available packages info, using %s.
km: ធ្វើ​ឲ្យ​ព័ត៌មាន​កញ្ចប់​ដែលមាន​ទាន់​សម័យ ដោយ​ប្រើ %s ។

en: Usage: %s [<option> ...] <command>
km: របៀប​ប្រើ ៖ %s [<ជម្រើស> ...] <ពាក្យបញ្ជា>

en: Version
km: កំណែ

en: [default=N]
km: [លំនាំដើម​=N]

en: [default=Y]
km: [លំនាំដើម​=Y]

en: [no default]
km: [គ្មាន​លំនាំ​ដើម​]

en: archive contained object '%.255s' of unknown type 0x%x
km: ប័ណ្ណសារ​​បាន​ផ្ទុក​វត្ថុ `%.255s' នៃ​ប្រភេទ​ដែល​មិន​ស្គាល់ 0x%x

en: archive has no newlines in header
km: ប័ណ្ណសារ​គ្មាន​បន្ទាត់​ថ្មី​នៅ​ក្នុង​បឋមកថា

en: broken due to postinst failure
km: បាន​ខូច​ដោយ​សា​រតែ​បាន​បរាជ័យ​ក្នុង​ការ​ដំឡើង​​ជាមុន

en: can't mmap package info file '%.255s'
km: មិន​អាច​ផ្គូផ្គង​ឯកសារ​ព័ត៌មាន​កញ្ចប់ `​%.255s' បានទេ

en: can't remove old postrm script
km: មិន​អាច​យក​ស្គ្រីប postrm ចាស់​ចេញ​បាន​ទេ

en: can't stat package info file '%.255s'
km: មិន​អាច​ចាប់ផ្ដើម​ឯកសារ​ព័ត៌មាន​កញ្ចប់ `%.255s' បាន​ទេ

en: cannot open '%.255s' (in '%.255s')
km: មិន​អាច​បើក `%.255s' (នៅ​ក្នុង `%.255s')

en: cannot open archive part file '%.250s'
km: មិន​អាច​បើក​ឯកសារ​ផ្នែក​ប័ណ្ណសារ `%.250s'

en: cannot read info directory
km: មិន​អាច​អាន​ថត​ព័ត៌មាន

en: cannot remove '%.250s'
km: មិន​អាច​យក `%.250s' ចេញ

en: cannot remove old backup config file '%.250s' (of '%.250s')
km: មិន​អាច​យក​ឯកសារ​កំណត់​រចនាម្ព័ន្ធ​បម្រុង​ទុក​ចាស់`%.250s' (នៃ `%.250s') ចេញ​បាន​ទេ

en: cannot remove old config file '%.250s' (= '%.250s')
km: មិន​អាច​យក​ឯកសារ​កំណត់​រចនាសម្ព័ន្ធ​ចាស់ `%.250s' (= `%.250s') ចេញ

en: cannot remove old files list
km: មិន​អាច​យក​បញ្ជី​ឯកសារ​ចាស់​ចេញ​បាន​ទេ

en: cannot satisfy pre-dependencies for %.250s (wanted due to %.250s)
km: មិន​អាច​ធ្វើ​ឲ្យ​ភាព​អាស្រ័យ​ពេញចិត្ត សម្រាប់ %.250s (ចង់​បាន​អាស្រ័យ​ដោយ %.250s)

en: cannot scan directory '%.255s'
km: មិន​អាច​ស្កេន​ថត `%.255s'

en: cannot scan updates directory '%.255s'
km: មិន​អា​ចវិ​ភាគ​រកថតដែលទាន់សម័យ `%.255s'

en: cannot stat '%.255s' (in '%.255s')
km: មិន​អាច​ចាប់ផ្ដើម `%.255s' (នៅ​ក្នុង `%.255s')

en: character '%c' not allowed (only letters, digits and characters '%s')
km: តួអក្សរ​ `%c' មិន​បានអនុញ្ញាត​ (បាន​តែ​អក្សរ​, តួលេខ​ និង​តួអក្សរ​ `%s')

en: conffile '%.250s' does not appear in package
km: conffile `%.250s' មិន​បង្ហាញ​នៅ​ក្នុង​កញ្ចប់

en: conffile '%.250s' is not stattable
km: conffile `%.250s' មិន​ស្ថិតស្ថេរ

en: conflicting actions -%c (--%s) and -%c (--%s)
km: សកម្មភាព​ប៉ះទង្គិច​ -%c (--%s) និង​ -%c (--%s)

en: conflicting diversions involving '%.250s' or '%.250s'
km: ប៉ះទង្គិចការបង្វែរដែលពាក់ព័ន្ធនឹង `%.250s' ឬ `%.250s'

en: conflicting packages - not installing %.250s
km: ការ​ប៉ះទង្គិច​កញ្ចប់ - មិន​ដំឡើង %.250s

en: control directory has bad permissions %03lo (must be >=0755 and <=0775)
km: ថត​វត្ថុបញ្ជា​មាន​សិទ្ធិ​មិន​ល្អ %03lo (ត្រូវ​តែ >=0755 និង <=0775)

en: couldn't open '%i' for stream
km: មិនអាចបើក​ `%i' សម្រាប់​ស្ទ្រីម​

en: dependency problems - leaving unconfigured
km: បញ្ហា​ភាព​អាស្រ័យ - មិន​បាន​កំណត់​រចនាសម្ព័ន្ធ

en: dependency problems - not removing
km: បញ្ហា​ភាព​អាស្រ័យ - មិន​យក​ចេញ

en: divert-to may not contain newlines
km: បង្វែរ​មិន​អាច​មាន​បន្ទាត់​ថ្មី

en: diverted by %s to: %s
km: បាន​បង្វែរ​ដោយ %s ទៅ ៖ %s

en: done
km: ធ្វើរួច​

en: duplicate path %s
km: ស្ទួន​ផ្លូវ %s

en: duplicate slave link %s
km: ស្ទួន​តំណ​កូន​ចៅ %s

en: duplicate value for '%s' field
km: តម្លៃ​ស្ទួ​នស​ម្រាប់វាល `%s'

en: duplicate value for user-defined field '%.*s'
km: តម្លៃ​ស្ទួន​សម្រាប់​អ្នកប្រើ-វាល​ដែល​បាន​កំណត់ `%.*s'

en: empty string from fgets reading conffiles
km: ខ្សែអក្សរទទេពីការអាន fgets conffiles

en: epoch in version is not number
km: សម័យ​ក្នុង​កំណែ​មិនមែន​ជា​លេខ

en: error closing %.250s
km: កំហុស​ក្នុង​ការ​បិទ %.250s

en: error closing configuration file '%.255s'
km: កំហុស​ក្នុង​ការ​បិទ​ឯកសារ​កំណត់​រចនាសម្ព័ន្ធ `%.255s'

en: error closing/writing '%.255s'
km: កំហុស​ក្នុ​​ងការបិទ/សរសេរ `%.255s'

en: error creating device '%.255s'
km: កំហុស​ក្នុង​ការ​បង្កើត​ឧបករណ៍ `%.255s'

en: error creating directory '%.255s'
km: កំហុស​ក្នុង​ការ​បង្កើត​ថត `%.255s'

en: error creating hard link '%.255s'
km: កំហុស​ក្នុង​ការ​បង្កើត​តំណរឹង `%.255s'

en: error creating pipe '%.255s'
km: កំហុស​ក្នុង​ការ​បង្កើត​បំពង់ `%.255s'

en: error creating symbolic link '%.255s'
km: កំហុស​ក្នុង​ការ​បង្កើត​តំណ​និមិត្ត​សញ្ញា `%.255s'

en: error ensuring '%.250s' doesn't exist
km: កំហុស​ដើម្បី​ឲ្យ​ប្រាកដថា `%.250s' មិន​ទាន់​មាន

en: error opening conffiles file
km: កំហុស​ក្នុង​ការ​បើក​ឯកសារ conffiles

en: error reading %.250s
km: កំហុស​ក្នុង​ការ​អាន %.250s

en: error reading %s from file %.255s
km: កំហុស​ក្នុង​ការ​អាន %s ពី​ឯកសារ %.255s

en: error reading conffiles file
km: កំហុស​ក្នុង​ការ​អាន​ឯកសារ conffiles

en: error reading from dpkg-deb pipe
km: កំហុស​ក្នុ​ងការ​អាន​ពី​បំពង់ dpkg-deb

en: error setting ownership of '%.255s'
km: កំហុស​ក្នុង​ការ​កំណត់​ភាព​ជា​ម្ចាស់​របស់ `%.255s'

en: error setting ownership of symlink '%.255s'
km: កំហុស​ក្នុង​ការ​កំណត់​ភាព​ជា​ម្ចាស់​របស់​តំណ​និមិត្ត​សញ្ញា `%.255s'

en: error setting permissions of '%.255s'
km: កំហុស​ក្នុង​ការ​កំណត់​សិទ្ធិ​របស់ `%.255s'

en: error setting timestamps of '%.255s'
km: កំហុស​ក្នុង​ការ​កំណត់ត្រា​ពេល​វេលា​របស់ `%.255s'

en: error trying to open %.250s
km: កំហុស​ក្នុង​ការ​ព្យាយាម​បើក %.250s

en: error un-catching signal %s: %s
km: កំហុស​ក្នុង​ការ​មិន​បាន​ចាប់​សញ្ញា %s ៖ %s

en: error writing '%s'
km: កំហុស​​ក្នុង​ការសរសេរ `%s'

en: error writing to stderr, discovered before conffile prompt
km: ់

en: failed to chdir to '%.255s'
km: បាន​បរាជ័យ​ក្នុង chdir ទៅជា`%.255s'

en: failed to chdir to directory
km: បាន​បរាជ័យ chdir ទៅ​ថត

en: failed to chroot to '%.250s'
km: បាន​បរាជ័យ​ដើម្បី chroot ទៅ `%.250s'

en: failed to close after read: '%.255s'
km: បាន​បរាជ័យ​ក្នុង​ការ​បិទ​បន្ទាប់​ពី​អាន ៖ `%.255s'

en: failed to create directory
km: បាន​បរាជ័យ​ក្នុង​ការ​បង្កើត​ថត

en: failed to create pipe
km: បាន​បរាជ័យ​ក្នុង​ការ​បង្កើត​បំពង់

en: failed to dup for fd %d
km: បរាជ័យ​ dup សម្រាប់​ fd %d

en: failed to dup for std%s
km: បានបរាជ័យ​ក្នុងការ​ចម្លង​សម្រាប់ std %s

en: failed to fstat archive
km: បាន​បរាជ័យ​ទៅ​នឹង​ប័ណ្ណសារ fstat

en: failed to fstat diversions file
km: បានបរាជ័យលើឯកសារបង្ខែរ fstat

en: failed to fstat statoverride file
km: បានបរាជ័យលើឯកសារ fstat statoverride

en: failed to open diversions file
km: បាន​បរាជ័យ​ក្នុង​ការ​បើក​ឯកសារ​បង្វែរ

en: failed to open package info file '%.255s' for reading
km: បាន​បរាជ័យ​ក្នុង​ការ​បើក​ឯកសារ​ព័ត៌មាន​កញ្ចប់ `%.255s' ដើម្បី​អាន

en: failed to open statoverride file
km: បាន​បរាជ័យ​ក្នុង​ការ​បើក​ឯកសារ statoverride

en: failed to read '%.255s' (in '%.255s')
km: បាន​បរាជ័យ​ក្នុង​ការ​អាន `%.255s' (នៅ​ក្នុង `%.255s')

en: failed to read archive '%.255s'
km: បាន​បរាជ័យ​ក្នុង​ការ​អាន​ប័ណ្ណសារ `%.255s'

en: failed to remove incorporated update file %.255s
km: បាន​បរាជ័​យក្នុ​ងការយកឯ​កសារទា​ន់​សម័យ​ដែលបានចូលរួមចេញ %.255s

en: failed to remove my own update file %.255s
km: បានបរាជ័យក្នុងការយកឯកសារទាន់សម័យផ្ទាល់ខ្លួនរបស់ខ្ញុំចេញ %.255s

en: failed to write details of '%.50s' to '%.250s'
km: បានបរាជ័យក្នុងការសរសេរសេចក្ដីលម្អិតរបស់ `%.50s' ទៅ `%.250s'

en: field name '%.*s' must be followed by colon
km: ឈ្មោះវាល `%.*s' ត្រូវតែបានអមដោយសញ្ញា (:)

en: file '%.250s' is corrupt - %.250s missing
km: ឯកសារ `%.250s' ខូច - បាត់ %.250s

en: file '%.250s' is corrupt - bad MD5 checksum '%.250s'
km: ឯកសារ `%.250s' ខូច - ឆេកសាំ MD5 មិនល្អ `%.250s'

en: file '%.250s' is corrupt - bad digit (code %d) in %s
km: ឯកសារ `%.250s' ខូច -តួលេខមិនត្រឹមត្រូវ (កូដ %d) នៅក្នុង %s

en: file '%.250s' is corrupt - bad magic at end of first header
km: ឯកសារ `%.250s' ខូច - មន្ដ​អាគម​មិន​ត្រឹមត្រូវ​នៅ​ចុង​បឋមក​ថា​ដំបូង

en: file '%.250s' is corrupt - bad magic at end of second header
km: ឯកសារ `%.250s' ខូច - មន្ត​អាគមន​មិនល្អ​នៅចុង​បឋមកថា​ទីពីរ

en: file '%.250s' is corrupt - bad padding character (code %d)
km: ឯកសារ `%.250s' ខូច - តួអក្សរ​ចន្លោះ​មិនល្អ (កូដ %d)

en: file '%.250s' is corrupt - missing newline after %.250s
km: ឯកសារ `%.250s' ខូច - បាត់​បន្ទាត់​ថ្មី​បន្ទាប់​ពី %.250s

en: file '%.250s' is corrupt - nulls in info section
km: ឯកសារ `%.250s' ខូច - nulls នៅ​ក្នុង​ផ្នែក​ព័ត៌មាន

en: file '%.250s' is corrupt - second member is not data member
km: ឯកសារ `%.250s' ខូច - សមាជិក​ទីពីរ​មិនមែន​ជា​សមាជិក​ទិន្នន័យ

en: file '%.250s' is corrupt - size is wrong for quoted part number
km: ឯកសារ `%.250s' ខូច - ខុស​ទំហំ​សម្រាប់លេខ​ផ្នែក​ដែល​បានស្រង់

en: file '%.250s' is corrupt - too short
km: ឯកសារ `%.250s' ខូច - ខ្លីពេក

en: file '%.250s' is corrupt - wrong number of parts for quoted sizes
km: ឯកសារ `%.250s' ខូច​ - ខុស​លេខ​នៃ​ទំហំ​ដែល​បានដកស្រង់

en: file '%.250s' is not an archive part
km: ឯកសារ `%.250s' មិនមែន​ជា​ផ្នែក​ប័ណ្ណសារ

en: file '%s' is not an archive part
km: ឯកសារ `%s' មិនមែន​ជា​ផ្នែក​ប័ណ្ណសារ

en: file may not contain newlines
km: ឯកសារ​មិន​អាច​មាន​បន្ទាត់ថ្មី

en: filename "%s" is not absolute
km: ឈ្មោះ​ឯកសារ "%s" មិន​ពេញលេញ

en: files '%.250s' and '%.250s' are not parts of the same file
km: ឯកសារ `%.250s' និង `%.250s' មិនមែន​ជា​ផ្នែក​របស់​ឯកសារ​ដូចគ្នា​ទេ

en: files list file for package '%.250s' contains empty filename
km: ឯកសារ​រាយ​ឯកសារ​សម្រាប់​កញ្ចប់ `%.250s' ដែល​មាន​ឈ្មោះ​ឯកសារ​ទទេ

en: fork failed
km: ចម្លង​ខ្លួនឯ​ង​បាន​បរាជ័យ

en: illegal package name at line %d: %.250s
km: ឈ្មោះ​កញ្ចប់​មិន​ត្រឹមត្រូវ​នៅ​បន្ទាត់ %d ៖ %.250s

en: installed
km: បាន​ដំឡើង​

en: invalid integer for --%s: '%.250s'
km: ចំនួន​គត់​មិន​ត្រឹមត្រូវ​សម្រាប់ --%s: `%.250s'

en: locally diverted to: %s
km: បាន​បង្វែរ​ជា​មូលដ្ឋាន​ទៅ ៖ %s

en: maintainer script '%.50s' has bad permissions %03lo (must be >=0555 and <=0775)
km: ស្គ្រីប​អ្នក​ថែទាំ `%.50s' មាន​សិទ្ធិ​មិន​ល្អ %03lo (ត្រូវតែ >=0555 និង <=0775)

en: maintainer script '%.50s' is not a plain file or symlink
km: ស្គ្រីប​អ្នក​ថែទាំ `%.50s' មិនមែន​ជា​ឯកសារ​អត្ថបទ​ធម្មតា ឬតំណ​និមិត្ត​សញ្ញា​ទេ

en: maintainer script '%.50s' is not stattable
km: ស្គ្រីបអ្នកថែទាំ `%.50s' មិនស្ថិតស្ថេរ

en: may not be empty string
km: មិន​អាច​ជា​ខ្សែអក្សរ​ទទេ​

en: mismatch on divert-to
      when removing '%s'
      found '%s'
km: មិន​ផ្គូផ្គង​នៅ​ពេល​បង្វែរ
      នៅ​ពេ​លយក `%s' ចេញ
      រកឃើញ `%s'

en: mismatch on package
      when removing '%s'
      found '%s'
km: មិន​ផ្គូផ្គង​តាម​កញ្ចប់
      នៅ​ពេលយក `%s' ចេញ
      រកឃើញ `%s'

en: need an action option
km: ត្រូវ​ការ​ជម្រើស​សកម្មភាព​មួយ

en: newline in field name '%.*s'
km: បន្ទាត់​ថ្មី​នៅ​ក្នុង​ឈ្មោះ​វាល `%.*s'

en: newlines prohibited in update-alternatives files (%s)
km: បន្ទាត់​ថ្មី​បាន​ហាមឃាត់​ក្នុង​ឯកសារ​ជម្រើស​ធ្វើឲ្យ​ទាន់​សម័យ (%s)

en: no package information in '%.255s'
km: គ្មាន​ព័ត៌មាន​កញ្ចប់​នៅ​ក្នុង `%.255s'

en: no package named '%s' is installed, cannot configure
km: គ្មាន​កញ្ចប់​ដែល​មាន​ឈ្មោះ `%s' ត្រូវ​បាន​ដំឡើង​ទេ មិន​អាច​កំណត់​រចនា​សម្ព័ន្ធ

en: not installed
km: មិនបានដំឡើង

en: not installed but configs remain
km: មិន​បាន​ដំឡើង ប៉ុន្តែ​បាន​កំណត់​រចនាសម្ព័ន្ធ

en: nothing after colon in version number
km: គ្មាន​អ្វី​បន្ទាប់​ពី​សញ្ញា (:) នៅ​ក្នុង​លេខ​កំណែ

en: old version of package has overly-long info file name starting '%.250s'
km: កំណែ​ចាស់​របស់​កញ្ចប់​មាន​ឈ្មោះ​ឯកសារ​ព័ត៌មាន​វែង​ពេក ដោយ​ចាប់ផ្ដើម​ដោយ `%.250s'

en: open component '%.255s' (in %.255s) failed in an unexpected way
km: បើក​សមាសភាគ​`%.255s' (នៅ %.255s)​ បានបរាជ័យ​តាម​វិធី​ដែលមិន​បាន​រំពឹង​ទុក

en: out of memory for new cleanup entry
km: អស់​សតិ​សម្រាប់​ការ​សម្អាត​ធាតុ​ថ្មី

en: out of memory for new cleanup entry with many arguments
km: អស់​សតិ​សម្រាប់​ការ​សម្អាត​ធាតុ​ថ្មី​ដែលមាន​អាគុយម៉ង់ជា​ច្រើន

en: package %.250s is already installed and configured
km: កញ្ចប់ %.250s ត្រូវ​បាន​ដំឡើង និង​កំណត់​រចនាសម្ព័ន្ធ​រួច​ហើយ

en: package %.250s is not ready for configuration
     cannot configure (current status '%.250s')
km: កញ្ចប់ %.250s មិន​ទាន់​រួចរាល់ ដើម្បី​កំណត់​រចនាសម្ព័ន្ធ
     មិន​អាច​កំណត់​រចនាសម្ព័ន្ធ (ស្ថានភាព​បច្ចុប្បន្ន `%.250s')

en: package architecture (%s) does not match system (%s)
km: ស្ថាបត្យកម្ម​កញ្ចប់ (%s) មិន​ផ្គូផ្គង​នឹង​ប្រព័ន្ធ (%s)

en: package contains overly-long control info file name (starting '%.50s')
km: កញ្ចប់​មាន​ឈ្មោះ​ឯកសារ​ព័ត៌មាន​វែងពេក (ចាប់​ផ្តើម​ `%.50s')

en: package control info contained directory '%.250s'
km: ព័ត៌មាន​វត្ថុ​បញ្ជា​កញ្ចប់​មាន​ថត `%.250s'

en: package control info rmdir of '%.250s' didn't say not a dir
km: ព័ត៌មាន​វត្ថុបញ្ជា​កញ្ចប់ rmdir របស់ `%.250s' មិនបាន​ចែង​ថាជា​ថត​ទេ

en: package diverts others to: %s
km: កញ្ចប់​បង្វែរ​កញ្ចប់​ផ្សេង​ទៀត​ទៅ ៖ %s

en: package may not contain newlines
km: កញ្ចប់​មិនអាច​មាន​បន្ទាត់​ថ្មី

en: package name has characters that aren't lowercase alphanums or '-+.'
km: ឈ្មោះ​កញ្ចប់​មាន​តួអក្សរ​ដែល​មិនមែន​ជា​អក្សរ​ក្រម​លេខ​អក្សរតូច ឬ `-+.'

en: part %d is missing
km: បាត់​ផ្នែក %d

en: part file '%.250s' is not a plain file
km: ផ្នែក​ឯកសារ `%.250s' មិនមែន​ជា​ឯកសារ​អត្ថបទ​ធម្មតា​ទេ

en: part size is far too large or is not positive
km: ផ្នែក​ទំហំ​ធំ​ខ្លាំង​ណាស់ ឬ​មិនមែ​នជា​លេខ​វិជ្ជមាន

en: passed
km: បានហុច

en: pre-dependency problem - not installing %.250s
km: បញ្ហា​ភាព​អាស្រ័យ​ជា​មុន - មិន​ដំឡើង %.250s

en: read error in %.250s
km: អាន​កំហុស​នៅ​ក្នុង %.250s

en: read error in configuration file '%.255s'
km: កំហុស​អាន​នៅ​ក្នុង​ឯកសារ​កំណត់​រចនាសម្ព័ន្ធ `%.255s'

en: read error on standard input
km: អាន​កំហុស​អំពី​ការ​បញ្ចូល​ជា​ខ្នាតគំរូ

en: read error on stdin at conffile prompt
km: អាន​កំហុស​នៅលើ​ stdin នៅ​ប្រអប់​បញ្ចូល conffile

en: reassembled package file
km: ឯកសារ​កញ្ចប់​ដែល​បាន​ផ្ដុំឡើង​វិញ

en: rename involves overwriting '%s' with
      different file '%s', not allowed
km: ប្ដូរ​ឈ្មោះ​ពាក់ព័ន្ធ​នឹង​ការ​សរសេរ​ជាន់​លើ `%s' ដោយ
      ឯកសារ​ផ្សេង `%s' មិន​បាន​អនុញ្ញាត

en: requested operation requires superuser privilege
km: ប្រតិបត្តិការ​​ដែ​លបាន​ស្នើ​ត្រូវការ​សិទ្ធិ​ជា​អ្នក​ប្រើ​ជាន់ខ្ពស់

en: searched, but found no packages (files matching *.deb)
km: បានស្វែងរក ប៉ុន្តែរកមិនឃើញកញ្ចប់ (ការផ្គូផ្គងឯកសារ *.deb)

en: several package info entries found, only one allowed
km: រកឃើញ​ធាតុ​ព័ត៌មាន​កញ្ចប់​ជា​ច្រើន មាន​តែ​មួយ​ប៉ុណ្ណោះ​បាន​អនុញ្ញាត

en: slave link same as main link %s
km: តំណ​កូនចៅ​ដូច​តំណ​មេ %s

en: source file '%.250s' not a plain file
km: ឯកសារ​ប្រភព `%.250s' មិនមែន​ជា​ឯកសារ​អត្ថបទ​ធម្មតា

en: statoverride file contains empty line
km: ឯកសារ statoverride មាន​បន្ទាត់​ទទេ

en: stripping trailing /
km: ស្នាម​ឆ្នូត​ /

en: subprocess %s returned error exit status %d
km: ដំណើរការ​រង %s បានត្រឡប់​កំហុស​ស្ថានភាព​ចេញ %d

en: target is directory - cannot skip control file check
km: គោលដៅគឺជាថត - មិន​អាច​រំលង​ការ​ពិនិត្យ​ឯកសារ​វត្ថុ​បញ្ជា

en: there are several versions of part %d - at least '%.250s' and '%.250s'
km: មាន​កំណែ​ជា​ច្រើន​របស់​ផ្នែក %d - យ៉ាង​ហោចណាស់ `%.250s' និង `%.250s'

en: there is no script in the new version of the package - giving up
km: គ្មាន​ស្គ្រីប​នៅ​ក្នុង​កំណែ​ថ្មី​របស់​កញ្ចប់ - បោះបង់

en: unable to (re)open input part file '%.250s'
km: មិន​អា​ចបើក/បើក​ផ្នែក​ឯកសារ `%.250s' ឡើង​វិញ​បាន​ទេ

en: unable to check existence of '%.250s'
km: មិន​អាច​ពិនិត្យ​មើល​ភាព​មាន​ស្រាប់​របស់`%.250s'

en: unable to check for existence of archive '%.250s'
km: មិន​អាច​ពិនិត្យ​ភាព​មាន​ស្រាប់​របស់​ប័ណ្ណសារ `%.250s'

en: unable to chown backup symlink for '%.255s'
km: មិន​អាច chown តំណ​និមិត្ត​សញ្ញា​ព័ត៌មាន​បម្រុង​ទុក​សម្រាប់ `%.255s'

en: unable to clean up mess surrounding '%.255s' before installing another version
km: មិន​អាច​សម្អាត​ភាព​រាយប៉ាយ​នៅ​ជុំវិញ `%.255s' មុនពេល​ដំឡើង​កំណែ​ផ្សេងៗ​ទៀត

en: unable to close updated status of '%.250s'
km: មិនអាចបិទស្ថានភាពដែលបានធ្វើឲ្យទាន់សម័យរបស់ `%.250s'

en: unable to create '%.255s'
km: មិន​អាច​បង្កើត​ `%.255s'

en: unable to delete control info file '%.250s'
km: មិន​អាច​លុប​ឯកសារ​ព័ត៌មាន​វត្ថុ​បញ្ជា `%.250s'

en: unable to delete used-up depot file '%.250s'
km: មិន​អាច​លុប​ឯកសារ depot `%.250s' ដែល​បាន​ប្រើ​បាន​ទេ

en: unable to discard '%.250s'
km: មិន​អាច​បោះបង់ `%.250s'

en: unable to fill %.250s with padding
km: មិនអាចបំពេញ %.250s ដោយចន្លោះ

en: unable to flush %.250s after padding
km: មិន​អាច​បញ្ចូល %.250s បន្ទាប់​ពី​ចន្លោះ

en: unable to flush updated status of '%.250s'
km: មិន​អាច​បញ្ចូល​ស្ថានភាព​ដែលបាន​ធ្វើ​ឲ្យ​ទាន់សម័យ​របស់ `%.250s'

en: unable to fstat source file
km: មិន​អាច​ចូល​ទៅ​ឯកសារ​ប្រភព fstat

en: unable to fsync updated status of '%.250s'
km: មិនអាច fsync ស្ថានភាព​ដែលបានធ្វើឲ្យទាន់សម័យនៃ `%.250s' បានឡើ

en: unable to install '%.250s' as '%.250s'
km: មិន​អាច​ដំឡើង​ `%.250s' ជា​ `%.250s' បានទេ

en: unable to install (supposed) new info file '%.250s'
km: មិន​អាច​ដំឡើង​ (សន្មតថា​) ឯកសារ​ព័ត៌មាន​ថ្មី​ `%.250s'

en: unable to install new info file '%.250s' as '%.250s'
km: មិន​អាច​ដំឡើង​ឯកសារ​ព័ត៌មាន​ថ្មី `%.250s' ជា `%.250s' បាន​ទេ

en: unable to install new version of '%.255s'
km: មិន​អាច​ដំឡើង​កំណែ​ថ្មី​របស់ `%.255s'

en: unable to install updated status of '%.250s'
km: មិនអាចដំឡើងស្ថានភាពដែលបានធ្វើឲ្យទាន់សម័យរបស់`%.250s'

en: unable to make backup link of '%.255s' before installing new version
km: មិន​អាច​បង្កើត​តំណ​ព័ត៌មាន​បម្រុងទុក​របស់ `%.255s' មុន​ពេល​ដំឡើង​កំណែ​ថ្មី

en: unable to make backup symlink for '%.255s'
km: មិន​អាច​បង្កើត​តំណ​និមិត្ត​សញ្ញា​ព័ត៌មាន​បម្រុង​ទុក​សម្រាប់ `%.255s'

en: unable to move aside '%.255s' to install new version
km: មិន​អាច​ផ្លាស់ទី​ផ្នែក `%.255s' ដើម្បី​ដំឡើង​កំណែ​ថ្មី

en: unable to open new depot file '%.250s'
km: មិន​អាច​បើក​ឯកសារ depot `%.250s' ថ្មី​បាន​ទេ

en: unable to open output file '%.250s'
km: មិន​អាច​បើក​ឯកសារ​លទ្ធផល `%.250s' បាន​ទេ

en: unable to open source file '%.250s'
km: មិន​អាច​បើក​ឯកសារ​ប្រភព `%.250s'

en: unable to open temp control directory
km: មិន​អាច​បើក​ថត​វត្ថុ​បញ្ជា temp បាន​ទេ

en: unable to read depot directory '%.250s'
km: មិន​អាច​អាន​ថត depot `%.250s' បាន​ទេ

en: unable to read filedescriptor flags for %.250s
km: មិនអាច​អាន​ទង់​កម្មវិធី​ពណ៌នា​ឯកសារ សម្រាប់ %.250s បានឡើយ

en: unable to read link '%.255s'
km: មិន​អាច​អាន​តំណ `%.255s'

en: unable to read part file '%.250s'
km: មិន​អាច​អាន​ផ្នែក​ឯកសារ `%.250s'

en: unable to remove newly-extracted version of '%.250s'
km: មិន​អាច​យក​កំណែ​របស់ `%.250s' ដែល​បាន​ស្រង់​ចេញ​ថ្មីៗ​ចេញ​បា​នទេ

en: unable to remove newly-installed version of '%.250s'
km: មិន​អាច​យក​កំណែ​របស់ `%.250s' ដែល​បាន​ដំឡើង​ថ្មីៗ​ចេញ​បាន​ទេ

en: unable to remove newly-installed version of '%.250s' to allow reinstallation of backup copy
km: មិន​អាច​យក​កំណែ​របស់ `%.250s' ដែល​បាន​ដំឡើង​ថ្មីៗ​ចេញ​បាន​ទេ ដើម្បី​អនុញ្ញាត​ការ​ដំឡើង​ឡើងវិញ​របស់​ច្បាប់​ចម្លង​ព័ត៌មាន​បម្រុង​ទុក

en: unable to remove obsolete info file '%.250s'
km: មិន​អាច​យក​ឯកសារ​ព័ត៌មាន​ដែល​លែង​ប្រើ​ចេញ `%.250s'

en: unable to rename new depot file '%.250s' to '%.250s'
km: មិន​អាច​ប្ដូរ​ឈ្មោះ​ឯកសារ depot `%.250s' ទៅ `%.250s' ថ្មី​បាន​ទេ

en: unable to reopen part file '%.250s'
km: មិន​អាច​បើក​ផ្នែក​ឯកសារ `%.250s' ឡើង​វិញ​បាន​ទេ

en: unable to restore backup version of '%.250s'
km: មិន​អាច​ស្ដារ​កំណែ​ព័ត៌មាន​បម្រុង​ទុក​របស់ `%.250s' បាន​ទេ

en: unable to seek to start of %.250s after padding
km: មិន​អាច​ស្វែងរក​ដើម្បី​ចាប់ផ្ដើម %.250s បន្ទាប់​ពី​ចន្លោះ

en: unable to set close-on-exec flag for %.250s
km: មិនអាចកំណត់​ទង់​បិទនៅពេល​ប្រតិបត្តិ សម្រាប់​ %.250s បានឡើ

en: unable to set execute permissions on '%.250s'
km: មិន​អាច​កំណត់​សិទ្ធិ​ប្រតិបត្តិ​នៅ​លើ `%.250s'

en: unable to stat %s '%.250s'
km: មិន​អាច​ចាប់ផ្ដើម %s `%.250s'

en: unable to stat '%.250s'
km: មិន​អាច​ចាប់ផ្ដើម `%.250s'

en: unable to stat current installed conffile '%.250s'
km: មិនអាច​ថ្លែង conffile ដែលបាន​ដំឡើង​បច្ចុប្បន្ន `%.250s'

en: unable to stat other new file '%.250s'
km: មិន​អាច​ចាប់ផ្ដើម​ឯកសារ​ថ្មី​ផ្សេង​ទៀត​ទេ `%.250s'

en: unable to stat restored '%.255s' before installing another version
km: មិន​អាច​ចាប់​ផ្ដើម​ស្ដារ `%.255s' មុន​ពេល​ដំឡើង​កំណែ​ផ្សេងៗ​ទៀត

en: unable to truncate for updated status of '%.250s'
km: មិនអាចកាត់ឲ្យខ្លីសម្រាប់ស្ថានភាពដែលបានធ្វើឲ្យទាន់សម័យរបស់`%.250s'

en: unable to write updated status of '%.250s'
km: មិន​អាច​សរសេរ​ស្ថានភាព​ដែល​បាន​ធ្វើឲ្យ​ទាន់សម័យ​របស់`%.250s'

en: unexpected data after package and selection at line %d
km: ទិន្នន័យ​ដែល​មិន​រំពឹងទុក បន្ទាប់​ពី​កញ្ចប់ និង​ជម្រើស​នៅ​បន្ទាត់ %d

en: unexpected end of file in %s in %.255s
km: ចុង​ឯកសារ​ដែល​មិន​រំពឹង​នៅ​ក្នុង %s ក្នុង %.255s

en: unexpected end of line after package name at line %d
km: ចុង​បន្ទាត់​ដែល​មិន​រំពឹង​ទុក បន្ទាប់​ពី​ឈ្មោះ​កញ្ច​ប់នៅ​បន្ទាត់ %d

en: unexpected end of line in package name at line %d
km: ចុង​បន្ទាត់​ដែល​មិន​រំពឹង​​ទុកក្នុង​ឈ្មោះ​កញ្ចប់​នៅ​បន្ទាត់ %d

en: unknown argument '%s'
km: មិន​ស្គាល់​អាគុយម៉ង់​ `%s'

en: unknown compression type '%s'!
km: មិនស្គាល់​ប្រភេទ​បង្ហាប់ `%s' !

en: unknown force/refuse option '%.*s'
km: ជម្រើស​បង្ខំ/បដិសេធ​ដែល​មិនស្គាល់ `%.*s'

en: unknown option -%c
km: មិន​ស្គា​ល់ជម្រើស -%c

en: unknown option --%s
km: មិន​ស្គាល់​ជម្រើស --%s

en: unknown wanted status at line %d: %.250s
km: មិន​ស្គាល់​ស្ថានភាព​ដែល​ចង់​បាន​នៅ​បន្ទាត់ %d ៖ %.250s

en: unpacked but not configured
km: បាន​ពន្លា ប៉ុន្តែ​មិន​បាន​កំណត់​រចនាសម្ព័ន្ធ

en: updates directory contains file '%.250s' whose name is too long (length=%d, max=%d)
km: ថតភាព​ទាន់សម័យ​មានឯកសារ `%.250s' ដែលវាមានឈ្មោះវែងពេក (ប្រវែង=%d, អតិ=%d)

en: updates directory contains files with different length names (both %d and %d)
km: ធ្វើ​ឲ្យទាន់សម័​យនូវថត​ដែ​លមានឯកសារ ដែលមានឈ្មោះប្រវែងខុសគ្នា (ទាំង %d និង %d)

en: user-defined field name '%.*s' too short
km: អ្នក​ប្រើ-ឈ្មោះ​វាល​ដែល​បាន​កំណត់ `%.*s' ខ្លី​ពេក

en: version string has embedded spaces
km: ខ្សែ​អក្សរ​កំណែ​បាន​បង្កប់​ចន្លោះ

en: version string is empty
km: ខ្សែ​អក្សរ​កំណែ​គឺ​ទទេ

en: warning
km: ការ​ព្រមាន​

en: you must specify packages by their own names, not by quoting the names of the files they come in
km: អ្នក​ត្រូវតែ​បញ្ជាក់​កញ្ចប់​តាម​ឈ្មោះ​ផ្ទាល់​របស់​ពួកវា មិនមែន​តាម​សម្រង់​ឈ្មោះ​របស់​ឯកសារ​ដែល​ពួក​វា​មាន​ទេ
