GTKSOURCEVIEW 2.16 - en to mg translation catalogue (291 entries)

en: '#if 0' Comment
mg: Fanamarihana '#if 0'

en: ANSI Datatypes
mg: Karazan-data ANSI

en: ANSI Reserved Words
mg: Teny voatokana ANSI

en: Added line
mg: Tsipika nampiana

en: Aggregate Functions
mg: Asa feno

en: Analytic Functions
mg: Asa famakafakana

en: Array Operators
mg: Mpikirakira array

en: At Rules
mg: Manara-pitsipika

en: Attribute
mg: Marika manokana

en: Attribute Definitions
mg: Soritsoritry ny marika manokana

en: Attribute Value Delimiters
mg: Mpametra ny sandan'ny marika manokana

en: Auto Indentation
mg: Fiovana andalana hoazy

en: Backtick String
mg: Laha-daza anaty backtick

en: Base-N Integer
mg: Isa feno base N

en: Bash Line Comment
mg: Fanamarihan'ny andalana Bash

en: Binary Number
mg: Isa binary

en: Block Comment
mg: Fanamarihana mikasika ilay vonga

en: Block Comment 1
mg: Fanamariham-bonga 1

en: Block Comment 2
mg: Fanamariham-bonga 2

en: Boolean
mg: Boleanina

en: Boolean Bitwise Operators
mg: Mpikirakira bit boleanina

en: Boolean Value
mg: Sanda boleanina

en: Built-in Command
mg: Baiko raiki-tampisaka

en: Builtin Functions
mg: Asa raiki-tampisaka

en: Builtin Types
mg: Karazana raiki-tampisaka

en: Builtin Values
mg: Sanda raiki-tampisaka

en: C Block Comment
mg: Fanamariham-bonga C

en: C++ Line Comment
mg: Fanamarihan'andalana C++

en: Case Insensitive Keyword
mg: Teny fahatra tsy manaja haben-tsoratra

en: Case Sensitive Keyword
mg: Teny fahatra manaja haben-tsoratra

en: ChangeLog
mg: Raki-panovana

en: Changed line
mg: Tsipika nosoloina

en: Char Literal
mg: Soratry ny marika

en: Character
mg: Marika

en: Character Constant
mg: Sanda tsy miovan'ny marika

en: Character Functions Returning Character Values
mg: Asa-marika mamerina sanda-marika

en: Character Functions Returning Number Values
mg: Asa-marika mamerina sanda isa

en: Characters
mg: Marika

en: Check Brackets
mg: Zahavo ny fonon-teny

en: Class Variables
mg: Teny miovan'ny sokajy

en: Closing Bracket
mg: Fonon-teny mihidy

en: Collection Functions
mg: Asan'amboara

en: Color to use for drawing the margin overlay
mg: Ny loko ampiasaina anoritany ny overlayn'ilay olotra

en: Color to use for the right margin line
mg: Ny loko ampiasaina amin'ny tsipiky ny olotra havanana

en: Command
mg: Baiko

en: Comment
mg: Fanamarihana

en: Comment Environment
mg: Tontolon'ny fanamarihana

en: Common Command
mg: Baiko mahazatra

en: Common Macro
mg: Macro fahita

en: Conditions
mg: Fepetra

en: Configuration
mg: Kirakira

en: Configuration options for the print job
mg: Safidin'ny kirakira ho an'ny fanontana

en: Constants
mg: Sanda tsy miova

en: Constructors
mg: Mpanamboatra

en: Conversion Functions
mg: Asa famadihana

en: Core Keywords
mg: Teny fahatr'ilay core

en: Core Types
mg: Karazan'ilay core

en: Data Mining Functions
mg: Asa fizahana data

en: Data Type
mg: Karazan'ilay data

en: Date
mg: Daty

en: Datetime Functions
mg: Asan'ny daty sy ora

en: Decimal
mg: Tafolo

en: Decimal Number
mg: Isa tafolo

en: Declarations
mg: Fanambarana

en: Default
mg: Tsotra

en: Definitions
mg: Fanoritsoritana

en: Delimiter
mg: Mpametra

en: Diff file
mg: Rakitra Diff

en: Dimension
mg: Habe

en: Directives
mg: Torolàlana

en: Double Quoted String
mg: Laha-daza anaty farango sosona

en: Email
mg: Mailaka

en: Encoding
mg: Fanafangoana

en: Encoding and Decoding Functions
mg: Asa fanafangoana sy famadiham-pango

en: Entity
mg: Entité

en: Environment and Identifier Functions
mg: Asan'ny tontolo sy ny mpamantatra

en: Error Handling
mg: Fandrindrana tsy fetezana

en: Escape Character
mg: Marika fialana

en: Escaping character for syntax patterns
mg: Marika fialana ho an'ny sora-drariteny

en: Exec Parameter
mg: Mpizahaky ny fanatanterahana

en: File
mg: Rakitra

en: File Attributes
mg: Marika manokan'ilay rakitra

en: First Open PHP Tag
mg: Tag-na Open PHP voalohany

en: Floating Point
mg: Float

en: Floating Point Number
mg: Isa float

en: Floating-Point Number
mg: Isa float

en: Flow
mg: Fisosa

en: Flow Keywords
mg: Teny fahatry ny fisosa

en: Font
mg: Endri-tsoratra

en: Font Description
mg: Soritsoritr'ilay endri-tsoratra

en: Font description to use for the line numbers
mg: Soritsoritr'endri-tsoratra ampiasaina ho an'ny isan'andalana

en: Font to use for headers and footers (e.g. "Monospace 10")
mg: Ny endri-tsoratra ampiasaina amin'ny loha sy faram-pejy (ohatra: "Monospace 10")

en: Font to use for the document text (e.g. "Monospace 10")
mg: Endri-tsoratra ampiasaina amin'ilay tahirin-kevitra (ohatra: "Monospace 10")

en: Format
mg: Lamina

en: Formatting
mg: Fanomanana

en: Function
mg: Asa

en: Function Call
mg: Fiantsoana asa

en: Functions
mg: Asa

en: Functions and Function Modifiers
mg: Asa sy mpanova asa

en: Future Reserved Words
mg: Teny voatokana amin'ny hoavy

en: Gates
mg: Vavahady

en: General Comparison Functions
mg: Asa fampitahana ankapobe

en: General Format
mg: Lamina ankapobe

en: Generated Content
mg: Mpiaty noforonina

en: Global Functions
mg: Asa ankapobe

en: Global Properties
mg: Toetoetra ankapobe

en: Global Variables
mg: Teny miova ankapobe

en: GnomeFont name to use for the document text (deprecated)
mg: Anaran'endri-tsoratry ny Gnome ampiasaina amin'ilay tahirin-kevitra (tsy ampiasaina intsony)

en: GnomeFont name to use for the header and footer (deprecated)
mg: Anaran'endri-tsoratry ny Gnome ampiasaina amin'ny loha sy faram-pejy (tsy ampiasaina intsony)

en: GnomeFont name to use for the line numbers (deprecated)
mg: Anaran'endri-tsoratry ny Gnome ampiasaina ho an'ny isan'andalana (tsy ampiasaina intsony)

en: Grave Literal
mg: Soratra grave

en: Group
mg: Vondrona

en: GtkSourceBuffer object to print
mg: Zavatra GtkSourceBuffer hatonta

en: HOME and END keys move to first/last non whitespace characters on line before going to the start/end of the line
mg: Mankeny amin'ny marika tsy fotsy voalohany/farany amin'ny andalana ny kitendry Début sy Fin alohan'ny hankanesany eny amin'ny fiantombohana/fiafaran'ilay andalana

en: HTML Block
mg: Vonga HTML

en: Header and Footer Font
mg: Endri-tsoratry ny loha sy faram-pejy

en: Header and Footer Font Description
mg: Soritsoritr'endri-tsoratry ny loha sy faram-pejy

en: Hex Number
mg: Isa hexadécimal

en: Hexadecimal Color
mg: Loko hexadecimal

en: Hexadecimal Number
mg: Isa hexadecimal

en: Hierarchical Function
mg: Asa manaraka ambarantonga

en: Highlight
mg: Asongadino

en: Highlight current line
mg: Asongadino io andalana io

en: ID used to refer to the source tag
mg: Ny ID ilazana ny tag iaingana

en: Importance Modifier
mg: Mpanova lanja

en: Include
mg: Ampidiro

en: Include Directive
mg: Torolàlan'ny fampidirana

en: Indexing
mg: Famoronana fizahan-takila

en: Insert Spaces Instead of Tabs
mg: Hampiditra elanelana fa tsy kinifinify

en: Instance Variables
mg: Teny miovan-javatra

en: Integer
mg: Isa feno

en: Integer Literals
mg: Soratra feno

en: Integer Number
mg: Isa feno

en: Interval of printed line numbers (0 means no numbers)
mg: Elanelan'ny isan'andalana voatonta (ny 0 dia midika hoe tsy misy isa)

en: Keysymbol
mg: sariohatra fototra

en: Keyword
mg: Teny fahatra

en: Keywords
mg: Teny fahatra

en: Keywords Defined by Macros
mg: Teny fahatra voafaritry ny macro

en: Known Property Values
mg: Sandan-toetoetra fantatra

en: Language
mg: Teny

en: Language object to get highlighting patterns from
mg: Zavatry ny teny angalana ireo sora-panasongadinana

en: Language specification directories
mg: Lahatahirin'ny fifaritry ny teny

en: Large Object Functions
mg: Asa mifandraika amin-javatra lehibe

en: Line Comment
mg: Fanamarihana mikasika ny andalana

en: Line Comment 2
mg: Fanamarihan'andalana 2

en: List of directories where the language specification files (.lang) are located
mg: Lisi-dahatahiry misy ny rakitry ny fifaritry ny teny (.lang)

en: Literals
mg: Laha-daza soratra

en: Location
mg: Toerana

en: Loop, Flow, and Exceptions Keywords
mg: Teny fahatry ny verinkodina, fisosa, ary fanavahana

en: Macro Parameters
mg: Mpizahaky ny macro

en: Macros
mg: Macro

en: Margin Line Alpha
mg: Alphan'ny tsipiky ny olotra

en: Margin Line Color
mg: Lokon'ny tsipiky ny olotra

en: Margin Overlay Alpha
mg: Alphan'ny overlayn'ilay olotra

en: Margin Overlay Color
mg: Lokon'ny overlayn'ilay olotra

en: Margin Overlay Toggle
mg: Fanovana ny overlayn'ilay olotra

en: Margin position
mg: Toeran'ny olotra

en: Marker
mg: Mpanoritra

en: Markup
mg: Fanampin-teny

en: Markup (block)
mg: Fanampin--teny (vonga)

en: Markup (inline)
mg: Fanampin-teny (anaty andalana)

en: Math
mg: Matematika

en: Math Operators
mg: Mpikirakira matematika

en: Math Value Properties
mg: Toetoetran'ny sanda matematika

en: Maximum Undo Levels
mg: Tantam-panafoanana be indrindra

en: Memory
mg: Arika

en: Method Call
mg: Fiantsoana fomba fiasa

en: Model Functions
mg: Asa mifandraika amin'ny modely

en: Modifiers
mg: Mpanoava

en: Module Handler
mg: Mpandray an-tànana singa mpiorina

en: Module Handlers
mg: Mpandray an-tànana singa mpiorina

en: Multiline Comment
mg: Fanamarihana maro andalana

en: Multiline Double Quoted String
mg: Laha-daza anaty farango sosona maro andalana

en: Multiline Single Quoted String
mg: Laha-daza anaty farango tokana maro andalana

en: Multiline String
mg: Laha-daza maro andalana

en: Multiline String 2
mg: Laha-daza maro andalana 2

en: NLS Character Functions
mg: Asan'ny marika NLS

en: NULL-Related Functions
mg: Asa mifandraika amin'ny NULL

en: Nested Comment
mg: Fanamarihana mifampiditra

en: Non Standard Key
mg: Tsy famaha tsotra

en: Null
mg: Foana

en: Number
mg: Isa

en: Number Literals
mg: Isa miendri-tsoratra

en: Number of undo levels for the buffer
mg: Isan'ny tantam-panafoanana be indrindra ho an'ny buffer

en: Numbers Font
mg: Endri-tsoratry ny isa

en: Numeric
mg: Ara-isa

en: Object Functions
mg: Asan'ilay zavatra

en: Object Properties
mg: Toetoetran'ilay zavatra

en: Object Reference Functions
mg: Asa fiantsoana zavatra

en: Objects
mg: Zavatra

en: Octal Number
mg: Isa octal

en: Octave
mg: Havaloana

en: Old Style Comment
mg: Fanamarihana fanao taloha

en: Operator
mg: Mpikirakira

en: Operators
mg: Mpikirakira

en: Oracle Built-in Datatypes
mg: Karazan-data raiki-tampisaka Oracle

en: Oracle Reserved Words
mg: Teny voatokana Oracle

en: Oracle-Supplied Types
mg: Karazana vatsian'ny Oracle

en: Others
mg: Hafa

en: Others 2
mg: Hafa 2

en: Others 3
mg: Hafa 3

en: Position of the right margin
mg: Toeran'ny olotra havanana

en: Preprocessor
mg: Préprocesseur

en: Preprocessor Defines
mg: Famaritan'ny préprocesseur

en: Preprocessor Definition
mg: Soritsoritry ny préprocesseur

en: Preprocessor Definitions
mg: Famaritan'ny préprocesseur

en: Preprocessor Keyword
mg: Teny fahatry ny préprocesseur

en: Primitives
mg: Primitive

en: Print Footer
mg: Manontà faram-pejy

en: Print Header
mg: Manontà loha-pejy

en: Print Line Numbers
mg: Atontay ny isan'andalana

en: Property Names
mg: Anaran-toetoetra

en: Pseudo Variables
mg: Sarin-teny miova

en: Punctuator
mg: Mari-tsoratra

en: Punctuators
mg: Mari-tsoratra

en: Read/Write
mg: Mamaky/Manoratra

en: Redirection
mg: Familiana làlana

en: RegExp Variables
mg: Teny miova RegExp

en: Removed line
mg: Tsipika nesorina

en: Reserved Class
mg: Sokajy voatokana

en: Reserved Constant
mg: Sanda tsy miova voatokana

en: SQL Statements
mg: Laza SQL

en: SQL*Plus At Sign
mg: Arobase SQL *Plus

en: SQL*Plus Commands
mg: Baiko SQL *Plus

en: SQL*Plus Double At Sign
mg: Arobase roa SQL *Plus

en: SQL*Plus Slash
mg: Slash SQL *Plus

en: SQL/DS and DB2 Datatypes
mg: Karazan-data SQL/DS sy DB2

en: Scheme
mg: Amboaran-doko

en: Scripts
mg: Baiko soratra

en: Sectional
mg: Ara-paritra

en: Sectioning
mg: Fizarazarana

en: Selector Grammar
mg: Fitsipi-pitenin'ny mpisafidy

en: Selector Pseudo Classes
mg: Sarin-tsokajin'ny mpisafidy

en: Selector Pseudo Elements
mg: Sarin-tsingataharon'ny mpisafidy

en: Self
mg: Ny tena

en: Show Line Markers
mg: Asehoy ny mpanoritra andalana

en: Show Line Numbers
mg: Asehoy ny isan'andalana

en: Show Right Margin
mg: Asehoy ny olotra havanana

en: Single Quoted String
mg: Laha-daza anaty farango tokana

en: Source Buffer
mg: Buffer loharano

en: Sources
mg: Loharano

en: Special Targets
mg: Kinendry manokana

en: Special Tokens
mg: Token manokana

en: Special case
mg: Fisehon-javatra manokana

en: Standard Key
mg: Famaha tsotra

en: State
mg: Toetra

en: String
mg: Laha-daza

en: String 2
mg: Laha-daza 2

en: String Literal
mg: Sora-daha-daza

en: String2
mg: Laha-daza2

en: String3
mg: Laha-daza3

en: Symbols
mg: Sariohatra

en: Tabs Width
mg: Indran'ny kinifinify

en: Tag ID
mg: ID tag

en: Tag style
mg: Endrik'ilay tag

en: Targets
mg: Kinendry

en: Text Literals
mg: Sora-dahabolana

en: The style associated with the source tag
mg: Ny endrika mifandraika amin'ilay tag iaingana

en: Transparency of the margin line
mg: Ny hazavan'ny tsipiky ny olotra

en: Transparency of the margin overlay
mg: Ny hazavan'ny overlayn'ilay olotra

en: True And False
mg: Marina sy diso

en: True and False
mg: Marina sy diso

en: Type
mg: Karazana

en: Type or Constructor
mg: Karazana na mpanamboatra

en: Type, Class and Object Keywords
mg: Teny fahatry ny Karazana, sokajy, ary zavatra

en: Types
mg: Karazana

en: Unicode Character Reference
mg: Fiantsoana ny marika Unicode

en: Unicode Escape Sequence
mg: Fisesisesim-pialana Unicode

en: Unicode Range
mg: Elanelan'ny Unicode

en: Unlimited
mg: Tsy voafetra

en: Use smart home/end
mg: Ampiasao ny kitendry début/fin kinga

en: Variable
mg: Teny miova

en: Variables
mg: Teny miova

en: Whether to check and highlight matching brackets
mg: Raha zahavana sy asongadina ny fonon-teny mifamaly

en: Whether to display line marker pixbufs
mg: Raha aseho pixbufn'ny mpanoritra andalana

en: Whether to display line numbers
mg: Raha aseho ny isan'andalana

en: Whether to display the right margin
mg: Raha aseho ny olotra havanana

en: Whether to draw the right margin overlay
mg: Raha soritana ny overlayn'ny olotra havanana

en: Whether to enable auto indentation
mg: Raha alefa ny fiovana andalana hoazy

en: Whether to highlight syntax in the buffer
mg: Raha asongadina ny rariteny ao anatin'ny buffer

en: Whether to highlight the current line
mg: Raha asongadina io andalana io

en: Whether to insert spaces instead of tabs
mg: Raha hampiditra elanelana fa tsy kinifinify

en: Whether to print a footer in each page
mg: Raha anontana faram-pejy ny pejy tsirairay avy

en: Whether to print a header in each page
mg: Raha anontana loham-pejy ny pejy tsirairay avy

en: Whether to print the document with highlighted syntax
mg: Raha ataonta miaraka amin'ny rariteny voasongadina ilay tahirin-kevitra

en: Width in equivalent space characters of tabs
mg: Indran'ny kinifinify mitovy amin'ny mariky ny elanelana

en: Word Operators
mg: Mpikirakitra teny

en: Word wrapping mode
mg: Fomba fanapahan-teny

en: Wrap Mode
mg: Fomba midina an-dàlana

en: XML Functions
mg: Asa XML

en: gettext translation
mg: Dika teny gettext
