gsettings-desktop-schemas master - en to ms translation catalogue (596 entries)

en: A font description string describing a font for window titlebars. The size from the description will only be used if the titlebar-font-size option is set to 0. Also, this option is disabled if the titlebar-uses-desktop-font option is set to true.
ms: Satu rentetan keterangan fon yang menerangkan fon untuk palang tajuk tetingkap. Saiz dari ketetangan hanya akan digunakan jika pilihan titlebar-fon-size ditetapkan kepada 0. Dan juga, pilihan ini dilumpuhkan jika pilihan titlebar-uses-desktop-font ditetapkan kepada benar.

en: A list of IDs of applications that are excluded from this folder. This can be used to remove applications that would otherwise be included by category.
ms: Senarai ID aplikasi yang diasing dari folder ini. Ia boleh digunakan untuk membuang aplikasi yang mana jika tidak diasing mengikut kategori.

en: A list of categories for which apps will be placed into this folder by default, in addition to the apps that are listed in the apps key.
ms: Senarai kategori yang mana aplikasi diletak ke dalam folder ini secara lalai, selain dari aplikasi yang tersenarai dalam kunci aplikasi.

en: A “\n” separated list of “name:color” as defined by the “gtk-color-scheme” setting
ms: Satu senarai diasing “\n” bagi “name:color” telah ditakrif oleh tetapan “gtk-color-scheme”

en: Acceleration profile
ms: Profil pemecutan

en: Acceleration profile used for connected mice. The acceleration profile can be set to either default (“default”) which uses the default acceleration profile for each device, flat (“flat”), which accelerates by a device specific constant factor derived from the configured pointer speed, or adaptive (“adaptive”) which adapts the acceleration depending on the mouse movement. If a mouse doesn’t support the configured profile, “default” will be used.
ms: Profil pemecutan yang digunakan untuk tetikus bersambung. Profil pemecutan boleh ditetapkan sama ada lalai (“default”) yang menggunakan profil pemecutan untuk setiap peranti, flat (“flat”), yang memecut oleh satu faktor malar khusus peranti yang dipacu daripada kelajuan penuding terkonfigur, atau adaptive (“adaptive”) yang disuaikan mengikut pemecutan yang bergantung pada pergerakan tetikus. Jika tetikus tidak menyokong profil terkonfigur, “default” akan digunakan.

en: Acceleration profile used for the trackball. The acceleration profile can be set to either default (“default”) which uses the default acceleration profile, flat (“flat”), which accelerates by a device specific constant factor derived from the configured speed, or adaptive (“adaptive”) which adapts the acceleration depending on the movement. If the trackball doesn’t support the configured profile, “default” will be used.
ms: Profil pemecutan yang digunakan untuk bebola jejak. Profil pemecutan boleh ditetapkan sama ada lalai (“default”) yang menggunakan profil pemecutan, flat (“flat”), yang memecut oleh satu faktor malar khusus peranti yang dipacu daripada kelajuan penuding terkonfigur, atau adaptive (“adaptive”) yang disuaikan mengikut pemecutan yang bergantung pada pergerakan. Jika bebola jejak tidak menyokong profil terkonfigur, “default” akan digunakan.

en: Action on title bar double-click
ms: Tindakan bila dwi-klik palang tajuk

en: Action on title bar middle-click
ms: Tindakan bila klik-tengah palang tajuk

en: Action on title bar right-click
ms: Tindakan bila mengklik-kanan palang tajuk

en: Activate the window menu
ms: Aktifkan menu tetingkap

en: Activate when idle
ms: Aktifkan apabila melahu

en: Allow embedding a keyboard into the window
ms: Benarkan pembenaman papan kekunci ke dalam tetingkap

en: Allow logout
ms: Benarkan daftar keluar

en: Allow overlay scrolling
ms: Benarkan penatalan tindihan atas

en: Allow the session status message to be displayed
ms: Benarkan mesej status sesi dipaparkan

en: Allow the session status message to be displayed when the screen is locked. DEPRECATED: This key is deprecated and ignored.
ms: Benarkan mesej status sesi untuk dipaparkan bila skrin dikunci. LAPUK: Kunci ini sudah lapuk dan diabaikan.

en: Allow user switching
ms: Benarkan pertukaran pengguna

en: Allow volume above 100%
ms: Benarkan volum melebihi 100%

en: Always show the Universal Access status icon
ms: Sentiasa tunjuk ikon status Capaian Sejagat

en: Always show the text caret
ms: Sentiasa tunjuk karet teks

en: Application ID
ms: ID Aplikasi

en: Applications
ms: Aplikasi

en: Argument used to execute programs in the terminal defined by the “exec” key. DEPRECATED: This key is deprecated and ignored. The default terminal and how to invoke it is handled in GIO.
ms: Argumen yang digunakan untuk melakukan program di dalam terminal ditakrif oleh kunci "exec". TELAH LAPUK: Kunci ini telah lapuk dan diabaikan. Terminal lalai dan bagaimana ia diseru telah dikendalikan di dalam GIO.

en: Arrangement of buttons on the titlebar
ms: Penyusunan butang pada palang tajuk

en: Arrangement of buttons on the titlebar. The value should be a string, such as “menu:minimize,maximize,spacer,close”; the colon separates the left corner of the window from the right corner, and the button names are comma-separated. Duplicate buttons are not allowed. Unknown button names are silently ignored so that buttons can be added in future metacity versions without breaking older versions. A special spacer tag can be used to insert some space between two adjacent buttons.
ms: Penyusunan butang pada palang tajuk. Nilai seharusnya satu rentetan, seperti “menu:minimize,maximize,spacer,close”; tanda dua titik bertindih mengasingkan bucu kiri tetingkap dari bucu kanan, dan nama butang diasing dengan tanda-koma. Butang pendua tidak dibenarkan. Nama butang tidak diketahui diabaikan supaya butang tersebut boleh ditambah dalam versi metacity akan datang tanpa merosakkan versi lebih lama. Satu tag jarak khas boleh digunakan untuk menyisip beberapa jarak antara dua butang yang bersebelahan.

en: Authenticate proxy server connections
ms: Sahihkan sambungan pelayan proksi

en: Automatic proxy configuration URL
ms: URL konfigurasi proksi automatik

en: Automatically raises the focused window
ms: Naikkan tetingkap terfokus secara automatik

en: Automatically update timezone
ms: Kemas kini zon waktu secara automatik

en: Basename of the default keybinding theme used by gtk+.
ms: Nama dasar bagi tema pengikatan kekunci  lalai yang digunakan oleh gtk+.

en: Basename of the default theme used by gtk+.
ms: Nama dasar bagi tema lalai yang digunakan oleh gtk+.

en: Beep when a key is accepted
ms: Bip bila kekunci diterima

en: Beep when a key is first pressed
ms: Bipkan bla kekunci pertama kali ditekan

en: Beep when a key is rejected
ms: Bipkan bila kekunci ditolak

en: Beep when a keyboard accessibility feature changes
ms: Bipkan bila fitur kebolehcapaian papan kekunci berubah

en: Beep when a modifier is pressed.
ms: Bipkan  bila pengubahsuai ditekan.

en: Binding to select the next input source
ms: Pengikatan untuk memilih sumber input berikutnya

en: Binding to select the previous input source
ms: Pengikatan untuk memilih sumber input terdahulu

en: Button action
ms: Tindakan butang

en: Calendar needs terminal
ms: Kalendar perlukan terminal

en: Can Change Accels
ms: Boleh Ubah Pemecut

en: Caret Tracking Mode
ms: Mod Menjejak Karet

en: Categories
ms: Kategori

en: Change brightness of blue
ms: Ubah kecerahan biru

en: Change brightness of green
ms: Ubah kecerahan hijau

en: Change brightness of red
ms: Ubah kecerahan merah

en: Change contrast of blue
ms: Ubah beza jelas biru

en: Change contrast of green
ms: Ubah beza jelas hijau

en: Change contrast of red
ms: Ubah beza jelas merah

en: Click method
ms: Kaedah klik

en: Clicking a window while holding down this modifier key will move the window (left click), resize the window (middle click), or show the window menu (right click). The middle and right click operations may be swapped using the “resize-with-right-button” key. Modifier is expressed as "<Alt>" or "<Super>" for example.
ms: Mengklik satu tetingkap ketika menahan kunci penerang ini akan menggerakkan tetikus (klik kiri), saiz semula tetingkap (klik tengah), atau tunjuk menu tetingkap (klik kanan). Operasi klik tengah dan kanan boleh disilih menggunakan kunci “resize-with-right-button”. Penerang sebagai contoh diungkap sebagai kekunci "<Alt>" atau "<Super>".

en: Clip the crosshairs at the center
ms: Klipkan rerambut silang dipusatnya

en: Close window
ms: Tutup tetingkap

en: Color Saturation
ms: Ketepuan Warna

en: Color Shading Type
ms: Jenis Lorekan Warna

en: Color of the crosshairs
ms: Warna rerambut silang

en: Configures the maximum level of location accuracy applications are allowed to see. Valid options are “country”, “city”, “neighborhood”, “street”, and “exact” (typically requires GPS receiver). Please keep in mind that this only controls what GeoClue will allow applications to see and they can find user’s location on their own using network resources (albeit with street-level accuracy at best).
ms: Konfigur aras maksimum bagi aplikasi ketepatan lokasi yang dibenarkan melihat. Pilihan yang sah adalah “country”, “city”, “neighborhood”, “street”, dan “exact” (biasanya memerlukan penerima GPS). Ia hanya mengawal apa yang GeoClue benarkan aplikasi melihat dan dapat mencari lokasi pengguna melalui sumber rangkaiannya sendiri (sehingga yang terbaik ketepatan pada aras-jalan).

en: Consider trash and temporary files old after this many days.
ms: Anggap fail sampah dan sementara lama selepas sebanyak hari ini.

en: Control how new windows get focus
ms: Kawal bagaimana tetingkap baharu akan difokus

en: Controls visibility of personal information
ms: Kawal ketampakan maklumat peribadi

en: Current input source
ms: Sumber input semasa

en: Current theme
ms: Tema semasa

en: Cursor Blink
ms: Kelipan Kursor

en: Cursor Blink Time
ms: Masa Kelipan Kursor

en: Cursor Blink Timeout
ms: Had Masa Tamat Kelipan Kursor

en: Cursor size
ms: Saiz kursor

en: Cursor theme
ms: Tema kursor

en: Cursor theme name. Used only by Xservers that support the Xcursor extension.
ms: Nama tema kursor. Hanya digunakan oleh Pelayan-X yang menyokong sambungan Xcursor.

en: Dead area padding around the active area, in percentages. Respectively applied to left,right,top and bottom sides.
ms: Pemadatan kawasan mati di sekitar kawasan aktif, dalam peratus. Masing-masing dilaksanakan pada sisi kiri,kanan,atas dan bawah.

en: Default calendar
ms: Kalendar lalai

en: Default calendar application DEPRECATED: This key is deprecated and ignored. The preferred calendar application is the application handling the text/calendar mime type.
ms: Aplikasi kalendar lalai sudah LAPUK: Kekunci ini telah lapuk dan diabaikan. Aplikasi kalendar yang digemari adalah aplikasi yang mengendalikan jenis mime teks/kalendar.

en: Default font
ms: Fon lalai

en: Default tasks
ms: Tugas lalai

en: Default tasks application.
ms: Aplikasi tugas lalai.

en: Defines the names that should be assigned to workspaces. If the list is too long for the current number of workspaces, names in excess will be ignored. If the list is too short, or includes empty names, missing values will be replaced with the default (“Workspace N”).
ms: Takrifkan nama yang patut diumpuk pada ruang kerja. Jika senarai terlalu panjang bagi bilangan semasa ruang kerja, nama-nama akan diabaikan. Jika senarai terlalu pendek, atau melibatkan nama kosong, nilai-nilai hilang akan diganti dengan lalai (“Workspace N”).

en: Defines the situations in which the touchpad is enabled.
ms: Takrifkan situasi yang mana pad sentuh dibenarkan.

en: Delay between repeats in milliseconds.
ms: Lengah antara ulang dalam milisaat.

en: Delay in milliseconds for the auto raise option
ms: Lengah dalam milisaat bagi pilihan auto-naik

en: Determines how the image set by wallpaper_filename is rendered. Possible values are “none”, “wallpaper”, “centered”, “scaled”, “stretched”, “zoom”, “spanned”.
ms: Tentukan bagaimana imej ditetapkan oleh wallpaper_filename diterapkan. Nilai yang mungkin adalah “none”, “wallpaper”, “centered”, “scaled”, “stretched”, “zoom”, “spanned”.

en: Determines the length in pixels of the vertical and horizontal lines that make up the crosshairs.
ms: Tentukan panjang dalam piksel bagi garis menegak dan mengufuk yang membentuk rerambut silang.

en: Determines the position of the caret within magnified view. The values are: • none: no caret tracking • centered: the image of the caret is displayed at the center of the zoom region (which also represents the point under the system caret) and the magnified contents are scrolled as the system caret moves • proportional: the position of the magnified caret in the zoom region is proportionally the same as the position of the system caret on screen • push: when the magnified caret intersects a boundary of the zoom region, the contents are scrolled into view
ms: Tentukan kedudukan karet dalam pandangan dibesarkan. Nilai adalah • none: tiada penjejakan karet; • centered: imej karet dipaparkan di tengah-tengah kawasan zum (yang juga mewakili titik di bawah karet sistem) dan kandungan dibesarkan ditatal sebagai gerakan karet sistem; • proportional: kedudukan karet dibesarkan dalam kawasan zum adalah berkadaran dengan kedudukan karet sistem atas skrin; • push: bila karet dibesarkan bertindih dengan sempadan kawasan zum, kandungan ditatal ke dalam pandangan

en: Determines the position of the focused widget within magnified view. The values are: • none: no focus tracking • centered: the focused image is displayed at the center of the zoom region (which also represents the point under the system focus) and the magnified contents are scrolled as the system focus moves • proportional: the position of the magnified focus in the zoom region is proportionally the same as the position of the system focus on screen • push: when the magnified focus intersects a boundary of the zoom region, the contents are scrolled into view
ms: Tentukan kedudukan widget terfokus dalam pandangan dibesarkan. Nilai adalah • none: tiada penjejakan fokus; • centered: imej terfokus dipaparkan di tengah-tengah kawasan zum (yang juga mewakili titik di bawah fokus sistem) dan kandungan dibesarkan ditatal sebagai gerakan fokus sistem; • proportional: kedudukan fokus dibesarkan dalam kawasan zum adalah berkadaran dengan kedudukan fokus sistem atas skrin; • push: bila folus dibesarkan bertindih dengan sempadan kawasan zum, kandungan ditatal ke dalam pandangan

en: Determines the position of the magnified mouse image within the magnified view and how it reacts to system mouse movement. The values are • none: no mouse tracking; • centered: the mouse image is displayed at the center of the zoom region (which also represents the point under the system mouse) and the magnified contents are scrolled as the system mouse moves; • proportional: the position of the magnified mouse in the zoom region is proportionally the same as the position of the system mouse on screen; • push: when the magnified mouse intersects a boundary of the zoom region, the contents are scrolled into view.
ms: Tentukan kedudukan imej tetikus dibesarkan dalam pandangan dibesarkan dan bagaimana ia bertindak balas dengan pergerakan tetikus sistem. Nilai adalah • none: tiada penjejakan tetikus; • centered: imej tetikus dipaparkan di tengah-tengah kawasan zum (yang juga mewakili titik di bawah tetikus sistem) dan kandungan dibesarkan ditatal sebagai gerakan tetikus sistem; • proportional: kedudukan tetikus dibesarkan dalam kawasan zum adalah berkadaran dengan kedudukan tetikus sistem atas skrin; • push: bila tetikus dibesarkan bertindih dengan sempadan kawasan zum, kandungan ditatal ke dalam pandangan.

en: Determines the transparency of the crosshairs, from fully opaque to fully transparent.
ms: Tentukan kelutsinaran rerambut silang, dari sepenuhnya legap kepada sepenuhnya lutsinar.

en: Determines whether applications or the system can generate audible “beeps”; may be used in conjunction with “visual bell” to allow silent “beeps”.
ms: Tentukan sama ada aplikasi atau sistem boleh menjana "beeps" boleh dengar; boleh digunakan bersama-sama dengan “visual bell” untuk membenarkan “beeps” senyap.

en: Determines whether the crosshairs intersect the magnified mouse sprite, or are clipped such that the ends of the horizontal and vertical lines surround the mouse image.
ms: Tentukan sama ada rerambut silang bersilang dengan peri tetikus yang diperbesarkan, atau diklip sebegitu pada penghujung garis menegak dan mengufuk yang mengelilingi imej tetikus.

en: Determines whether the lightness values are inverted: darker colors become lighter and vice versa, and white and black are interchanged.
ms: Tentukan sama ada nilai kecerahan telah disongsangkan: warna lebih hitam menjadi lebih cerah dan sebaliknya, dan hitam dan putih boleh bertukar.

en: Direction to perform a double click (“left”, “right”, “up”, “down”).
ms: Arah untuk membuat satu dwi-klik (“left”, “right”, “up”, “down”).

en: Direction to perform a secondary click (“left”, “right”, “up”, “down”).
ms: Arah untuk membuat satu klik sekunder (“left”, “right”, “up”, “down”).

en: Direction to perform a single click (“left”, “right”, “up”, “down”).
ms: Arah untuk membuat satu klik tunggal (“left”, “right”, “up”, “down”).

en: Direction to perform dragging (“left”, “right”, “up”, “down”).
ms: Arah untuk membuat penyeretan (“left”, “right”, “up”, “down”).

en: Disable URL and MIME type handlers
ms: Lumpuhkan pengendali jenis URL dan MIME

en: Disable all external search providers
ms: Lumpuhkan semua penyedia gelintar luaran

en: Disable all external thumbnailers
ms: Lumpuhkan semua lakaran kenit luar

en: Disable command line
ms: Lumpuhkan baris perintah

en: Disable keyboard accessibility after a timeout
ms: Lumpuhkan kebolehcapaian papan kekunci selepas had masa tamat

en: Disable lock screen
ms: Lumpuhkan kunci skrin

en: Disable log out
ms: Lumpuhkan daftar keluar

en: Disable misfeatures that are required by old or broken applications
ms: Lumpuhkan tersilap-fitur yang diperlukan oleh aplikasi lama atau rosak

en: Disable print setup
ms: Lumpuhkan persediaan cetak

en: Disable printing
ms: Lumpuhkan percetakan

en: Disable saving files to disk
ms: Lumpuhkan penyimpanan fail ke cakera

en: Disable user administration
ms: Lumpuhkan pentadbiran pengguna

en: Disable user switching
ms: Lumpuhkan pertukaran pengguna

en: Disable when two keys are pressed at the same time
ms: Lumpuhkan bila dua kekunci ditekan serentak

en: Distance in pixels before movement will be recognized.
ms: Jarak dalam piksel sebelum pergerakan dikenali.

en: Do not accept a key as being pressed unless held for this many milliseconds.
ms: Jangan terima kekunci yang ditekan melainkan ia ditahan sebanyak milisaat ini.

en: Document font
ms: Fon dokumen

en: Don’t allow applications to access the camera
ms: Jangan benarkan aplikasi mencapai kamera

en: Don’t allow applications to access the microphone
ms: Jangan benarkan aplikasi mencapai mikrofon

en: Don’t allow applications to output sound
ms: Jangan benarkan aplikasi outputkan bunyi

en: Don’t use
ms: Jangan guna

en: Drawing tablet mapping
ms: Pemetaan tablet melukis

en: Duration of the disabling timeout
ms: Tempoh pelumpuhan had masa tamat

en: Duration of the timeout before disabling the keyboard accessibility.
ms: Tempoh had masa tamat sebelum melumpuhkan kebolehcapaian papan kekunci.

en: Dwell click mode
ms: Mod klik inap

en: Dwell click time
ms: Masa klik inap

en: EDID information of the output the tablet is mapped to. Must be in the format [vendor, product, serial]. ["","",""] relies on automatic mapping.
ms: Maklumat EDID bagi output tablet yang dipetakan. Mesti dalam format [vendor, product, serial]. ["","",""] bergantung pada pemetaan automatik.

en: EDID information of the output the touchscreen is mapped to. Must be in the format [vendor, product, serial]. ["","",""] relies on automatic mapping.
ms: Maklumat EDID bagi output skrin sentuh yang dipetakan. Mesti dalam format [vendor, product, serial]. ["","",""] bergantung pada pemetaan automatik.

en: Embedded keyboard command
ms: Perintah papan kekunci terbenam

en: Emulate middle click
ms: Emulasi klik tengah

en: Enable Animations
ms: Benarkan Animasi

en: Enable Toolkit Accessibility
ms: Benarkan Kebolehcapaian Kit Alat

en: Enable Visual Bell
ms: Benarkan Loceng Visual

en: Enable accessibility keyboard shortcuts
ms: Benarkan pintasan papan kekunci kebolehcapaian

en: Enable dwell clicks
ms: Benarkan klik inap

en: Enable dwell clicks.
ms: Benarkan klik inap.

en: Enable hot corners
ms: Benarkan bucu panas

en: Enable lens mode
ms: Benarkan mod kanta

en: Enable mouse clicks with touchpad
ms: Benarkan klik tetikus melalui pad sentuh

en: Enable notifications
ms: Benarkan pemberitahuan

en: Enable simulated secondary clicks
ms: Benarkan klik sekunder tersimulasi

en: Enable sound alerts
ms: Benarkan amaran bunyi

en: Enable sticky keys
ms: Benarkan kekunci lekat

en: Enable tap-and-drag with touchpad
ms: Benarkan ketik-dan-seret dengan pad sentuh

en: Enable the primary paste selection
ms: Benarkan pemilihan tampal utama

en: Enable this to allow physically rotating the tablet for left-handed setups
ms: Benarkan ini untuk membolehkan pemutaran tablet secara fizikal untuk persediaan kidal

en: Enable this to restrict the tablet area to match the aspect ratio of the output.
ms: Benarkan ini untuk bataskan kawasan tablet untuk disepadankan dengan nisbah bidang output.

en: Enable “Bounce Keys”
ms: Benarkan "Kekunci Lantun"

en: Enable “Mouse Keys”
ms: Benarkan "Kekunci Tetikus"

en: Enable “Slow Keys”
ms: Benarkan "Kekunci Perlahan"

en: Enable “Toggle Keys”
ms: Benarkan "Kekunci Togol"

en: Enables/disables display of crosshairs centered on the magnified mouse sprite.
ms: Benarkan/lumpuhkan paparan rerambut silang yang ditengahkan pada peri tetikus yang diperbesarkan.

en: Eraser pressure curve
ms: Lekuk tekanan pemadam

en: Excluded applications
ms: Aplikasi diasing

en: Exec Arguments
ms: Argumen Laku

en: FTP proxy host name
ms: Nama hos proksi FTP

en: FTP proxy port
ms: Port proksi FTP

en: Factor used to enlarge or reduce text display, without changing font size.
ms: Faktor yang digunakan untuk besar atau kecilkan paparan teks, tanpa menukar saiz fon.

en: Focus Tracking Mode
ms: Fokus, Mod Menjejak

en: Folder children
ms: Anak folder

en: Folder name
ms: Nama folder

en: For centered mouse tracking, when the system pointer is at or near the edge of the screen, the magnified contents continue to scroll such that the screen edge moves into the magnified view.
ms: Bagi penjejakan tetikus yang ditengahkan, bila penuding sistem pada atau berhampiran pinggir skrin, kandungan diperbesar terus-menerus menatal supaya pinggir skrin alih kedalam paparan diperbesar.

en: Force automatic expanding of banners
ms: Paksa pengembangan automatik sepanduk

en: GTK IM Module
ms: Modul IM GTK

en: GTK IM Preedit Style
ms: Gaya Pra-sunting IM GTK

en: GTK IM Status Style
ms: Gaya Status IM GTK

en: Geolocation services are enabled.
ms: Perkhidmatan geolokasi dibenarkan.

en: Gesture double click
ms: Gerak isyarat dwi-klik

en: Gesture drag click
ms: Gerak isyarat klik seret

en: Gesture secondary click
ms: Gerak isyarat klik sekunder

en: Gesture single click
ms: Gerak isyarat klik tunggal

en: Gtk+ Keybinding Theme
ms: Tema Pengikatan Kekunci Gtk+

en: Gtk+ Theme
ms: Tema Gtk+

en: HTTP proxy host name
ms: Nama hos proksi HTTP

en: HTTP proxy password
ms: Kata laluan proksi HTTP

en: HTTP proxy port
ms: Port proksi HTTP

en: HTTP proxy username
ms: Nama pengguna proksi HTTP

en: Have file manager handle the desktop
ms: Biar pengurus fail kendalikan atas meja

en: Hide all normal windows
ms: Sembunyi semua tetingkap biasa

en: Highlights the current location of the pointer.
ms: Sorot lokasi semasa penuding.

en: How input affects the pointer on the screen
ms: Bagaimana input mempengaruhi penuding di atas skrin

en: How long to accelerate in milliseconds
ms: Berapa lama untuk memecut dalam milisaat

en: How many milliseconds it takes to go from 0 to maximum speed.
ms: Berapakah milisaat bermula dari 0 ke kelajuan maksimum.

en: How many milliseconds to wait before mouse movement keys start to operate.
ms: Berapa milisaat untuk ditunggu sebelum pergerakan butang tetikus mula beroperasi.

en: How many pixels per second to move at the maximum speed.
ms: Berapa piksel sesaat hendak digerakkan pada kelajuan maksimum.

en: How to generate software-emulated buttons, either disabled (“none”), through specific areas (“areas”), number of fingers (“fingers”) or left as hardware default (“default”).
ms: Bagaimana mahu menjana butang diemulasi-perisian, sama ada dilumpuhkan (“none”), menerusi kawasan khusus (“areas”), bilangan jari (“fingers”) atau kiri sebagai lalai perkakasan (“default”).

en: How to shade the background color. Possible values are “horizontal”, “vertical”, and “solid”.
ms: Bagaimana mahu melorek warna latar belakang. Nilai yang mungkin adalah “horizontal”, “vertical”, dan “solid”.

en: Icon Theme
ms: Tema Ikon

en: Icon theme to use for the panel, nautilus etc.
ms: Tema ikon untuk digunakan pada panel, nautilus dll.

en: If FALSE, application usage will not be monitored and recorded.
ms: Jika PALSU, penggunaan aplikasi tidak akan dipantau dan dirakam.

en: If FALSE, applications will not remember recently used files.
ms: Jika PALSU, aplikasi akan tidak mengingati fail yang diguna baru-baru ini.

en: If FALSE, no anonymous installation or removal information will be sent to the vendor.
ms: JIka PALSU, tiada pemasangan awanama atau maklumat pembuangan akan dihantar kepada pembekal.

en: If TRUE, USB devices will be protected as configured in the key usb-protection-level.
ms: Jika BENAR, peranti USB akan dilindungi seperti yang terkonfigur dalam kunci usb-protection-level.

en: If TRUE, anonymized reports will be sent automatically to the vendor.
ms: Jika BENAR, laporan awanama akan dihantar secara automatik kepada pembekal.

en: If TRUE, applications should not make sound.
ms: Jika BENAR, aplikasi seharusnya tidak membuat bunyi.

en: If TRUE, applications should not use the camera.
ms: Jika BENAR, aplikasi tidak seharusnya menggunakan kamera.

en: If TRUE, applications should not use the microphone.
ms: Jika BENAR, aplikasi seharusnya tidak menggunakan mikrofon.

en: If TRUE, automatically remove files from the trash when they are older than “old-files-age” days.
ms: Jika BENAR, buang fail-fail dari tong sampah secara automatik jika ia lebih lama dari “old-files-age” hari.

en: If TRUE, automatically remove temporary files when they are older than “old-files-age” days.
ms: Jika BENAR, buang fail-fail sementara secara automatik ketika ia lebih lama dari old-files-age” hari.

en: If set to "lockscreen", only when the lock screen is present new USB devices will be rejected; if set to "always", all new USB devices will always be rejected.
ms: Jika tetapkan "skrin kunci", hanya ketika skrin kunci yang hadir peranti USB baharu akan ditolak; jika ditetapkan pada "sentiasa", semua peranti USB baharu akan sentiasa ditolak.

en: If set to true, and the focus mode is either “sloppy” or “mouse” then the focused window will be automatically raised after a delay specified by the auto-raise-delay key. This is not related to clicking on a window to raise it, nor to entering a window during drag-and-drop.
ms: Jika ditetapkan pada benar, dan mod fokus sama ada “sloppy” atau “mouse” kemudian tetingkap terfokus akan dinaikkan secara automatik selepas satu lengah yang dinyatakan oleh kunci auto-raise-delay. Tindakan ini tidak berkaitan dengan mengklik pada satu tetingkap untuk menaikkannya, atau memasuki satu tetingkap ketika seret-dan-lepas.

en: If set to true, the system will make an effort to not divulge the user’s identity on screen or on the network.
ms: Jika ditetapkan pada benar, sistem akan berusaha tidak mendedahkan identiti pengguna di atas skrin atau dalam rangkaian.

en: If set to true, then Nautilus will automatically mount media such as user-visible hard disks and removable media on start-up and media insertion.
ms: Jika ditetapkan kepada benar, Nautilus akan lekap media secara automatik sebagai cakera keras yang boleh-dilihat-pengguna dan media boleh tanggal semasa permulaan dan penyisipan media.

en: If set to true, then Nautilus will automatically open a folder when media is automounted. This only applies to media where no known x-content/* type was detected; for media where a known x-content type is detected, the user configurable action will be taken instead.
ms: Jika ditetapkan kepada benar, Nautilus akan membuka folder secara automatik bila media dilekap sendiri. Hanya boleh dilaksana pada media yang mana, kandungan-x/*jenis yang tidak diketahui dikesan; bagi media yang diketahui kandungan-x, tindakan boleh-konfigur pengguna akan diambil kira.

en: If set to true, then Nautilus will never prompt nor autorun/autostart programs when a medium is inserted.
ms: Jika ditetapkan benar, maka Nautilus tidak akan bisik ataupun jalan-sendiri/mula-sendiri program bila medium disisip masuk.

en: If set to true, then file manager will draw the icons on the desktop.
ms: Jika ditetapkan pada benar, maka pengurus fail akan melukis ikon pada atas meja.

en: If true, applications are allowed to access location information.
ms: Jika benar, permohonan dibenarkan mencapai maklumat lokasi.

en: If true, display battery percentage in the status menu, in addition to the icon.
ms: Jika benar, papar peratus bateri dalam menu status, selain dari ikon.

en: If true, display date in the clock, in addition to time.
ms: Jika benar, papar tarikh dalam Jam, sebagai tambahan kepada masa.

en: If true, display seconds in the clock.
ms: Jika benar, papar saat dalam jam.

en: If true, display the ISO week date in the calendar.
ms: Jika benar, papar tarikh minggu ISO di dalam kalendar.

en: If true, display weekday in the clock, in addition to time.
ms: Jika benar, papar tarikh dalam Jam, sebagai tambahan kepada masa.

en: If true, gtk+ uses the primary paste selection, usually triggered by a middle mouse button click.
ms: Jika benar, gtk+ menggunakan pemilihan tampal utama, biasanya dipicu oleh satu klik butang tetikus tengah.

en: If true, ignore the titlebar-font option, and use the standard application font for window titles.
ms: Jika benar, abaikan pilihan titlebar-font, dan guna fon aplikasi piawai untuk tajuk tetingkap.

en: If true, pressing a key will highlight the current pointer location on screen.
ms: Jika benar, menekan satu kekunci akan menyorot lokasi penuding semasa di atas skrin.

en: If true, the activities overview can be accessed by moving the mouse to the top-left corner.
ms: Jika benar, selayang pandang aktiviti boleh dicapai dengan menggerakkan tetikus di bahagian bucu kiri-atas.

en: If true, then connections to the proxy server require authentication. The username/password combo is defined by “/system/proxy/http/authentication-user” and “/system/proxy/http/authentication-password”. This applies only to the http proxy; when using a separate https proxy, there is currently no way to specify that it should use authentication.
ms: Jika benar, maka sambungan ke pelayan proksi memerlukan pengesahihan. Gabungan nama pengguna/kata laluan ditakrif oleh “/system/proxy/http/authentication-user” dan “/system/proxy/http/authentication-password”. Tindakn ini hanya dilaksanakan pada proksi http; jika menggunakan satu proksi https yang berasingan, maka tiada cara untuk menentukan penggunaan pengesahihan.

en: Ignore multiple presses of the same key within this many milliseconds.
ms: Abai penekanan berbilang kekunci yang sama dalam tempoh milisaat ini.

en: Initial Key Repeat Delay
ms: Lengah Ulang Kekunci Awalan

en: Initial delay in milliseconds
ms: Lengah awalan dalam milisaat

en: Initial key repeat delay in milliseconds.
ms: Lengah ulang kekunci awal dalam milisaat.

en: Input feedback sounds
ms: Bunyi maklum balas input

en: Integer factor used to scale windows by. For use on high-dpi screens. 0 means pick automatically based on monitor.
ms: Faktor integer yang digunakan untuk skalakan tetingkap. Untuk diguna pada skrin dpi-tinggi. 0 bermaksud ambil secara  automatik berdasarkan pemantau.

en: Inverse lightness
ms: Kecerahan songsang

en: Key Repeat Interval
ms: Sela Ulang Kekunci

en: Key combination for the custom action
ms: Gabungan kekunci untuk tindakan suai

en: Keyboard repeat
ms: Ulang papan kekunci

en: Keyboard shortcut to open the menu bars.
ms: Pintasan papan kekunci untuk membuka palang menu.

en: Left or Top color when drawing gradients, or the solid color.
ms: Warna kiri atau atas bila melukis gradien, atau warna tegar.

en: Length of the crosshairs in pixels
ms: Panjang rerambut silang dalam piksel

en: Length of the cursor blink cycle, in milliseconds.
ms: Panjang kitar kelipan kursor, dalam milisaat.

en: List of XKB options
ms: Senarai pilihan XKB

en: List of XKB options. Each option is an XKB option string as defined by xkeyboard-config’s rules files.
ms: Senarai pilihan XKB. Setiap pilihan ialah satu rentetan XKB yang ditakrif oleh fail-fail peraturan xkeyboard-config.

en: List of desktop file IDs for search providers sort order
ms: Senarai ID fail atsa meja untuk tertib isih penyedia gelintar

en: List of desktop file IDs for which the associated default-disabled search provider should be enabled
ms: Senarai ID fail atas meja yang mana penyedia gelintar terlumpuh-lalai berkaitan patut dibenarkan

en: List of desktop file IDs for which the associated default-enabled search provider should be disabled
ms: Senarai ID fail atas meja yang mana penyedia gelintar terbenar-lalai berkaitan patut dilumpuhkan

en: List of input source identifiers available. Each source is specified as a tuple of 2 strings. The first string is the type and can be one of “xkb” or “ibus”. For “xkb” sources the second string is “xkb_layout+xkb_variant” or just “xkb_layout” if a XKB variant isn’t needed. For “ibus” sources the second string is the IBus engine name. An empty list means that the X server’s current XKB layout and variant won’t be touched and IBus won’t be used.
ms: Senarai pengecam sumber input yang tersedia, Setiap sumber dinyatakan sebagai satu tupel bagi 2 rentetan. Rentetan pertama ialah jenis dan boleh jadi salah satu dari "xkb" atau "ibus". Untuk sumber "xkb" rentetan kedua ialah “xkb_layout+xkb_variant” atau hanyalah “xkb_layout” jika satu varian XKB tidak diperlukan. Untuk sumber-sumber “ibus” rentetan kedua ialah nama enjin IBus. Satu senarai kosong bermaksud bentangan XKB semasa bagi pelayan X dan varian tidak disentuh dan IBus tidak digunakan.

en: List of input sources
ms: Senarai sumber input

en: List of mime-types for which external thumbnailer programs will be disabled
ms: Senarai jenis-mime bagi program lakaran kenit luar yang akan dilumpuhkan

en: List of most recently used input sources
ms: Senaraikan sumber input digunakan baru-baru ini

en: List of most recently used input sources. The value is in the same format as the available sources list.
ms: Senaraikan sumber input digunakan baru-baru ini. Nilai adalah format yang sama sebagai senarai sumber yang ada.

en: List of relative settings paths at which app-folders are stored. Each folder uses the org.gnome.desktop.app-folders.folder schema.
ms: Senarai laluan tetapan relatif yang mana app-folder disimpan. Setiap folder gunakan skema org.gnome.desktop.app-folders.folder.

en: List of symbolic names and color equivalents
ms: Senarai nama simbolik dan kesetaraan warna

en: List of x-content/* types for which the user have chosen to start an application in the preference capplet. The preferred application for the given type will be started on insertion on media matching these types.
ms: Senarai kandungan-x/* jenis yang mana pengguna akan memilih untuk memulakan aplikasi dalam capplet keutamaan. Aplikasi kegemaran untuk jenis yang diberikan akan dimulakan pada penyelitan media yang sepadan dengan jenis ini.

en: List of x-content/* types for which the user have chosen “Do Nothing” in the preference capplet. No prompt will be shown nor will any matching application be started on insertion of media matching these types.
ms: Senarai kandungan-x/* jenis yang mana pengguna perlu memilih "Jangan Buat Apa-apa" di dalam capplet keutamaan. Tiada bisikan akan ditunjukkan atau akan padankan mana-mana aplikasi dimulakan ketika menyisip media yang sepadan dengan jenis-jenis ini.

en: List of x-content/* types for which the user have chosen “Open Folder” in the preferences capplet. A folder window will be opened on insertion of media matching these types.
ms: Senarai kandungan-x/* jenis yang mana pengguna perlu memilih "Buka Folder" dalam capplet keutamaan. Satu tetingkap folder akan dibuka ketika menyisip media yang jenis ini sepadan.

en: List of x-content/* types set to “Do Nothing”
ms: Senarai kandungan-x/* jenis ditetapkan pada "Jangan Buat Apa-Apa"

en: List of x-content/* types set to “Open Folder”
ms: Senarai kandungan-x/* jenis ditetapkan untuk "Buka Folder"

en: List of x-content/* types where the preferred application will be launched
ms: Senarai kandungan-x/* jenis yang mana aplikasi digemari akan dilancarkan

en: Lock on activation
ms: Kunci semasa pengaktifan

en: Logout command
ms: Perintah daftar keluar

en: Lower window below other windows
ms: Rendahkan tetingkap di bawah tetingkap lain

en: Magnification factor
ms: Faktor pembesaran

en: Makes all installed input sources available for choosing in System Settings.
ms: Jadikan semua sumber input terpasang disediakan untuk memilih dalam Tetapan Sistem.

en: Maximize window
ms: Maksimumkan tetingkap

en: Maximize window horizontally
ms: Maksimumkan tetingkap mengufuk

en: Maximize window vertically
ms: Maksimumkan tetingkap menegak

en: Maximum age for thumbnails in the cache, in days. Set to -1 to disable cleaning.
ms: Usia maksimum untuk lakaran kenit dalam cache, didalam hari. Tetapkan kepada -1 untuk lumpuhkan pembersihan.

en: Maximum size of the thumbnail cache, in megabytes. Set to -1 to disable cleaning.
ms: Saiz maksima untuk cache lakaran kenit, dalam megabait. Tetapkan kepada -1 untuk lumpuhkan pembersihan.

en: Menubar Detachable
ms: Palang Menu Boleh Tanggal

en: Menubar accelerator
ms: Pemecut palang menu

en: Menus Have Tearoff
ms: Menu mempunyai pengoyak

en: Minimize window
ms: Minimunkan tetingkap

en: Minimum interval in milliseconds
ms: Sela minimum dalam milisaat

en: Modifier to use for modified window click actions
ms: Penerang yang digunakan untuk tindakan klik tetingkap terubah suai

en: Monospace font
ms: Fon Monospace

en: Mount removable storage devices as read-only
ms: Lekap peranti-peranti storan boleh tanggal sebagai baca-sahaja

en: Mouse Tracking Mode
ms: Mod Penjejakan Tetikus

en: Mouse button orientation
ms: Orientasi butang tetikus

en: Mouse wheel emulation button. 0 to disable the feature.
ms: Butang emulasi roda tetikus. 0 untuk lumpuhkan fitur.

en: Move window
ms: Alih tetingkap

en: Move window one workspace down
ms: Alih tetingkap satu ruang kerja ke bawah

en: Move window one workspace to the left
ms: Alih tetingkap satu ruang kerja ke kiri

en: Move window one workspace to the right
ms: Alih tetingkap satu ruang kerja ke kanan

en: Move window one workspace up
ms: Alih tetingkap satu ruang kerja  ke atas

en: Move window to bottom edge of screen
ms: Alih tetingkap ke bucu bawah skrin

en: Move window to bottom left corner
ms: Alih tetingkap ke bucu bawah kiri

en: Move window to bottom right corner
ms: Alih tetingkap ke bucu bawah kanan

en: Move window to center of screen
ms: Alih tetingkap ke tengah skrin

en: Move window to last workspace
ms: Alih tetingkap ke ruang kerja terakhir

en: Move window to left side of screen
ms: Alih tetingkap ke sisi kiri skrin

en: Move window to right side of screen
ms: Alih tetingkap ke sisi kanan skrin

en: Move window to the next monitor above
ms: Alih tetingkap ke monitor sebelah atas

en: Move window to the next monitor below
ms: Alih tetingkap ke monitor sebelah bawah

en: Move window to the next monitor on the left
ms: Alih tetingkap ke monitor sebelah kiri

en: Move window to the next monitor on the right
ms: Alih tetingkap ke monitor sebelah kanan

en: Move window to top edge of screen
ms: Alih tetingkap ke bucu atas skrin

en: Move window to top left corner
ms: Alih tetingkap ke bucu atas kiri

en: Move window to top right corner
ms: Alih tetingkap ke bucu atas kanan

en: Move window to workspace 1
ms: Alih tetingkap ke ruang kerja 1

en: Move window to workspace 10
ms: Alih tetingkap ke ruang kerja 10

en: Move window to workspace 11
ms: Alih tetingkap ke ruang kerja 11

en: Move window to workspace 12
ms: Alih tetingkap ke ruang kerja 12

en: Move window to workspace 2
ms: Alih tetingkap ke ruang kerja 2

en: Move window to workspace 3
ms: Alih tetingkap ke ruang kerja 3

en: Move window to workspace 4
ms: Alih tetingkap ke ruang kerja 4

en: Move window to workspace 5
ms: Alih tetingkap ke ruang kerja 5

en: Move window to workspace 6
ms: Alih tetingkap ke ruang kerja 6

en: Move window to workspace 7
ms: Alih tetingkap ke ruang kerja 7

en: Move window to workspace 8
ms: Alih tetingkap ke ruang kerja 8

en: Move window to workspace 9
ms: Alih tetingkap ke ruang kerja 9

en: Movement threshold
ms: Ambang pergerakan

en: Name of a monospaced (fixed-width) font for use in locations like terminals.
ms: Nama bagi fon Monospace (lebar-tetap) untuk digunakan pada lokasi seperti terminal.

en: Name of the GTK+ input method Preedit Style used by gtk+.
ms: Nama bagi Gaya Pra-sunting kaedah input GTK+ digunakan oleh gtk+.

en: Name of the GTK+ input method Status Style used by gtk+.
ms: Nama bagi Gaya Status kaedah input GTK+ digunakan oleh gtk+.

en: Name of the default font used by gtk+.
ms: Nama fon lalai digunakan oleh gtk+.

en: Name of the default font used for reading documents.
ms: Nama fon lalai yang digunakan untuk membaca dokumen.

en: Name of the input method module used by GTK+.
ms: Nama bagi modul kaedah input yang digunakan oleh GTK+.

en: Natural scrolling
ms: Penatalan tabii

en: Never prompt or autorun/autostart programs when media are inserted
ms: Jangan bisik atau auto-jalan/auto-mula program bila media disisip

en: Non-proxy hosts
ms: Hos bukan-proksi

en: NumLock state
ms: Keadaan NumLock

en: Number of days to keep trash and temporary files
ms: Bilangan hari untuk simpan fail sampah dan sementara

en: Number of days to remember recently used files for
ms: Bilangan hari untuk mengingat fail yang diguna baru-baru ini

en: Number of workspaces
ms: Bilangan ruang kerja

en: Number of workspaces. Must be more than zero, and has a fixed maximum to prevent making the desktop unusable by accidentally asking for too many workspaces.
ms: Bilangan ruang kerja. Mesti lebih dari sifar, dan mempunyai maksimum tetap untuk menghindari atas meja menjadi tidak stabil secara tidak sengaja menanya terlalu banyak ruang kerja.

en: On-screen keyboard
ms: Papan kekunci atas-skrin

en: Opacity of the crosshairs
ms: Kelegapan rerambut silang

en: Opacity with which to draw the background picture.
ms: Kelegapan yang digunakan untuk melukis gambar latar belakang.

en: Pad button action type
ms: Jenis tindakan butang pad

en: Palette used in the color selector
ms: Palet yang digunakan dalam pemilih warna

en: Palette used in the color selector as defined by the “gtk-color-palette” setting
ms: Palet yang digunakan dalam pemilih warna yang ditakrif oleh tetapan “gtk-color-palette”

en: Password to pass as authentication when doing HTTP proxying.
ms: Kata laluan untuk dilepaskan sebagai pengesahihan bila melakukan pemproksian HTTP.

en: Picture Opacity
ms: Kelegapan Gambar

en: Picture Options
ms: Pilihan Gambar

en: Picture URI
ms: URI gambar

en: Pixels per seconds
ms: Piksel sesaat

en: Pointer speed
ms: Kelajuan penunjuk

en: Pointer speed for mice. Accepted values are in the [-1..1] range (from “unaccelerated” to “fast”). A value of 0 is the system default.
ms: Kelajuan penunjuk untuk tetikus. Nilai diterima adalah dalam julat [-1..1] (dari “unaccelerated” hingga “fast”). Satu nilai 0 ialah lalai sistem.

en: Pointer speed for the touchpad. Accepted values are in the [-1..1] range (from “unaccelerated” to “fast”). A value of 0 is the system default.
ms: Kelajuan penunjuk bagi pad sentuh. Nilai diterima adalah dalam julat [-1..1] (dari “unaccelerated” hingga “fast”). Satu nilai 0 ialah lalai sistem.

en: Prevent running any URL or MIME type handler applications.
ms: Halang sebarang aplikasi pengendali jenis URL atau MIME.

en: Prevent the user from accessing the terminal or specifying a command line to be executed. For example, this would disable access to the panel’s “Run Application” dialog.
ms: Halang pengguna dari mencapai terminal atau menyatakan satu baris perintah yang boleh dilakukan. Contohnya, boleh lumpuhkan capaian ke dialog panel "Jalankan Aplikasi".

en: Prevent the user from logging out.
ms: Halang pengguna dari mendaftar keluar.

en: Prevent the user from modifying print settings. For example, this would disable access to all applications’ “Print Setup” dialogs.
ms: Halang pengguna dari mengubah suai tetapan cetak. Contohnya, lumpuhkan capaian pada semua dialog "Persediaan Cetak" aplikasi.

en: Prevent the user from printing. For example, this would disable access to all applications’ “Print” dialogs.
ms: Halang pengguna dari mencetak. Contohnya, boleh lumpuhkan capaian pada semua dialog "Cetak" aplikasi.

en: Prevent the user from saving files to disk. For example, this would disable access to all applications’ “Save as” dialogs.
ms: Halang pengguna dari menyimpan fail ke dalam cakera. Contohnya, boleh lumpuhkan capaian pada semua dialog "Simpan sebagai" aplikasi.

en: Prevent the user from switching to another account while his session is active.
ms: Halang pengguna dari menukar ke akaun lain semasa sesinya masih aktif.

en: Prevent the user to lock his screen.
ms: Halang pengguna mengunci skrinnya.

en: Prevent users from writing or modifying files on removable storage devices (i.e. flash disks, mobile phones, cameras).
ms: Halang pengguna dari menulis atau mengubah suai fail-fail dalam peranti-peranti storan mudah alih (seperti pena usb, telefon bimbit, kamera).

en: Primary Color
ms: Warna Utama

en: Proxy configuration mode
ms: Mod konfigurasi proksi

en: Raise window above other windows
ms: Naikkan tetingkap di atas tetingkap lain

en: Raise window if covered, otherwise lower it
ms: Naikkan tetingkap jika diliputi, jika tidak turunkannya

en: Recently used files will be remembered for this many days. If set to 0, recent files will not be remembered; if set to -1, they will be retained indefinitely.
ms: Fail-fail digunakan baru-baru ini akan diingati sebanyak hari ini. Jika ditetapkan pada 0, fail-fail baru-baru ini tidak diingati; jika ditetapkan pada -1, ia akan dikekalkan tanpa had.

en: Remember NumLock state
ms: Ingat keadaan NumLock

en: Represents a change to the color saturation, from 0.0 (grayscale) to 1.0 (full color).
ms: Mewakili perubahan pada ketepuan warna, dari 0.0 (skala kelabu) kepada 1.0 (warna penuh).

en: Represents a change to the default brightness for the blue component. Zero indicates no change, values less than zero indicate a decrease, and values greater than zero indicate an increase.
ms: Mewakili perubahan pada kecerahan lalai bagi komponen biru. Sifar menunjukkan tiada perubahan, nilai kurang dari sifar menunjukkan penurunan, dan nilai lebih besar dari sifar menunjukkan kenaikan.

en: Represents a change to the default brightness for the green component. Zero indicates no change, values less than zero indicate a decrease, and values greater than zero indicate an increase.
ms: Mewakili perubahan pada kecerahan lalai bagi komponen hijau. Sifar menunjukkan tiada perubahan, nilai kurang dari sifar menunjukkan penurunan, dan nilai lebih besar dari sifar menunjukkan kenaikan.

en: Represents a change to the default brightness of the red component. Zero indicates no change, values less than zero indicate a decrease, and values greater than zero indicate an increase.
ms: Mewakili perubahan pada kecerahan lalai bagi komponen merah. Sifar menunjukkan tiada perubahan, nilai kurang dari sifar menunjukkan penurunan, dan nilai lebih besar dari sifar menunjukkan kenaikan.

en: Represents a change to the default contrast of the blue component. Zero indicates no change in contrast, values less than zero indicate a decrease, and values greater than zero indicate an increase.
ms: Mewakili perubahan pada beza jelas lalai bagi komponen biru. Sifar menunjukkan tiada perubahan dalam beza jelas, nilai kurang dari sifar menunjukkan penurunan, dan nilai lebih besar dari sifar menunjukkan kenaikan.

en: Represents a change to the default contrast of the green component. Zero indicates no change in contrast, values less than zero indicate a decrease, and values greater than zero indicate an increase.
ms: Mewakili perubahan pada beza jelas lalai bagi komponen hijau. Sifar menunjukkan tiada perubahan dalam beza jelas, nilai kurang dari sifar menunjukkan penurunan, dan nilai lebih besar dari sifar menunjukkan kenaikan.

en: Represents a change to the default contrast of the red component. Zero indicates no change in contrast, values less than zero indicate a decrease, and values greater than zero indicate an increase.
ms: Mewakili perubahan pada beza jelas lalai bagi komponen merah. Sifar menunjukkan tiada perubahan dalam beza jelas, nilai kurang dari sifar menunjukkan penurunan, dan nilai lebih besar dari sifar menunjukkan kenaikan.

en: Resize window
ms: Saiz semula tetingkap

en: Restore window
ms: Pulihkan tetingkap

en: Results for applications contained in this list will be displayed in the specified order. Results for applications not specified in this list will be displayed last, sorted alphabetically.
ms: Keputusan aplikasi yang terkandung dalam senarai ini akan dipapar dalam tertib yang dinyatakan. Keputusan aplikasi tidak dinyatakan dalam senarai ini akan dipapar terakhir, diisih secara abjad.

en: Results for applications contained in this list will be displayed when searching.
ms: Keputusan bagi aplikasi terkandung dalam senarai ini akan dipaparkan ketika menggelintar.

en: Results for applications contained in this list will not be displayed when searching.
ms: Keputusan bagi aplikasi yang terkandung dalam senarai ini tidak akan dipaparkan bila menggelintar.

en: Reverse switch applications
ms: Tukar songsang aplikasi

en: Reverse switch system controls
ms: Tukar songsang kawalan sistem

en: Reverse switch system controls directly
ms: Tukar songsang kawalan sistem secara terus

en: Reverse switch windows
ms: Tukar songsang tetingkap

en: Reverse switch windows directly
ms: Tukar songsang tetingkap secara terus

en: Reverse switch windows of an app directly
ms: Tukar songsang tetingkap aplikasi secara terus

en: Reverse switch windows of an application
ms: Tukar secara songsang tetingkap aplikasi

en: Right or Bottom color when drawing gradients, not used for solid color.
ms: Warna Kanan atau Bawah bila melukis gradien, tidak digunakan untuk warna tegar.

en: SOCKS proxy host name
ms: Nama hos proksi SOCKS

en: SOCKS proxy port
ms: Port proksi SOCKS

en: Screen magnifier
ms: Pembesar skrin

en: Screen position
ms: Kedudukan skrin

en: Screen reader
ms: Pembaca skrin

en: Scroll magnified contents beyond the edges of the desktop
ms: Tatal kandungan  diperbesarkan melebihi pinggir atas meja

en: Secondary Color
ms: Warna Sekunder

en: Secondary button action
ms: Tindakan butang sekunder

en: Secondary click enabled
ms: Klik sekunder dibenarkan

en: Secondary click time
ms: Masa klik sekunder

en: Secondary stylus button action, this button is located along the pen handle on some styli like the Grip Pen. Other styli like the Airbrush Pen or the Inking Pen only have one button, this setting is ineffective on those.
ms: Tindakan butang stylus sekunder, butang ini berada di sepanjang pemegang pen pada sesetengah stylus seperti Grip Pen. Lain-lain stylus seperti Airbrush Pen atau Inking Pen hanya mempunyai satu butang, tetapan ini tidak berkesan pada kedua-duanya.

en: Secure HTTP proxy host name
ms: Nama hos proksi HTTP selamat

en: Secure HTTP proxy port
ms: Port proksi HTTP selamat

en: Select the proxy configuration mode. Supported values are “none”, “manual”, “auto”. If this is “none”, then proxies are not used. If it is “auto”, the autoconfiguration URL described by the “autoconfig-url” key is used. If it is “manual”, then the proxies described by “/system/proxy/http”, “/system/proxy/https”, “/system/proxy/ftp” and “/system/proxy/socks” will be used. Each of the 4 proxy types is enabled if its “host” key is non-empty and its “port” key is non-0. If an http proxy is configured, but an https proxy is not, then the http proxy is also used for https. If a SOCKS proxy is configured, it is used for all protocols, except that the http, https, and ftp proxy settings override it for those protocols only.
ms: Pilih mod konfigurasi proksi. Nilai disokong adalah “none”, “manual”, “auto”. Jika “none”, maka proksi tidak digunakan. Jika “auto”, URL auto-kconfigurasi dijelaskan oleh kunci “autoconfig-url” digunakan. Jika “manual”, maka proksi dijelaskan oleh “/system/proxy/http”, “/system/proxy/https”, “/system/proxy/ftp” dan “/system/proxy/socks” akan digunakan. Setiap dari 4 jenis proksi dibenarkan jika kunci “hostnya bukan-kosong dan kunci “port”nya juga bukan-0. Jika satu proksi http telah dikonfigur, tetapi proksi https tidak, maka proksi http juga digunakan untuk https. Jika satu proksi SOCKS dikonfigur, ia digunakan untuk semua protokol, kecuali tetapan-tetapan proksi http, https, dan ftp membatalkannya untuk protokol-protokol tersebut sahaja.

en: Send reports of technical problems to the vendor
ms: Hantar laporan masalah tekniknal kepada pembekal

en: Send statistics when applications are removed or installed
ms: Hantar statistik bila aplikasi dibuang atau dipasang

en: Session type
ms: Jenis sesi

en: Set or unset window to appear always on top
ms: Tetap dan nyahtetap tetingkap sentiasa ada di atas

en: Set this to TRUE to activate the screensaver when the session is idle. DEPRECATED: This key is deprecated and ignored. Set org.gnome.desktop.session idle-delay to 0 if you do not want to activate the screensaver.
ms: Tetapkan ini ke BENAR untuk aktifkan penyelamat skrin bila sesi melahu. LAPUK: Kunci ini telah lapuk dan diabaikan. Tetapkan org.gnome.desktop.session idle-delay ke 0 jika anda tidak mahu aktifkan penyelamat skrin.

en: Set this to TRUE to allow embedding a keyboard into the window when trying to unlock. The “keyboard_command” key must be set with the appropriate command. DEPRECATED: This key is deprecated and ignored.
ms: Tetapkan ini pada BENAR, untuk membolehkan pembenaman satu papan kekunci ke dalam tetingkap ketika cuba menyahkunci. Kunci “keyboard_command” mesti ditetapkan dengan perintah yang sesuai. TELAH LAPUK: Kunci ini telah lapuk dan diabaikan.

en: Set this to TRUE to be able to send mouse clicks by tapping on the touchpad.
ms: Tetapkan ini kepada BENAR untuk benarkan penghantaran klik tetikus bila mengetuk pada pad sentuh.

en: Set this to TRUE to be able to start a drag by tapping and immediately moving the finger that’s now pressed on the touchpad.
ms: Tetapkan ini pada BENAR untuk boleh memulakan satu seret dengan mengetuk dan serta-merta menggerakkan jari yang kini ditekan di atas pad sentuh.

en: Set this to TRUE to enable keyboard repeat.
ms: Tetapkan ini pada BENAR untuk benarkan ulang papan kekunci.

en: Set this to TRUE to enable middle click during simultaneous left and right click.
ms: Tetapkan ini pada BENAR untuk membenarkan klik tengah ketika mengklik kiri dan kanan serentak.

en: Set this to TRUE to enable natural (reverse) scrolling for mice.
ms: Tetapkan ini pada BENAR untuk benarkan penatalan (songsang) tabii bagi tetikus.

en: Set this to TRUE to enable natural (reverse) scrolling for touchpads.
ms: Tetapkan ini pada BENAR untuk benarkan penatalan (songsang) tabii untuk pad sentuh.

en: Set this to TRUE to lock the screen when the screensaver goes active.
ms: Tetapkan ini pada BENAR bagi mengunci skrin apabila penyelamat skrin menjadi aktif.

en: Set this to TRUE to offer an option in the unlock dialog to allow logging out after a delay. The delay is specified in the “logout_delay” key. DEPRECATED: This key is deprecated and ignored.
ms: Tetapkan ini pada BENAR untuk menawarkan satu pilihan dalam dialog nyahkunci yang membolehkan pendaftaran keluar selepas satu lengah. Lengah dinyatakan dalam kunci "logout_delay” key. TELAH LAPUK: Kunci ini telah lapuk dan diabaikan.

en: Set this to TRUE to offer an option in the unlock dialog to switch to a different user account.
ms: Tetapkan ini kepada BENAR bagi menawarkan pilihan didalam dialog buka untuk ditukarkan kepada akaun pengguna lain.

en: Set this to true to resize with the right button and show a menu with the middle button while holding down the key given in “mouse-button-modifier”; set it to false to make it work the opposite way around.
ms: Tetapkan ini pada benar untuk saizkan semula butang kanan dan tunjuk satu menu dengan butang tengah ketika menahan kunci yang diberi dalam mouse-button-modifier”; tetapkannya pada palsu untuk berfungsi secara berlawanan.

en: Set this to x1, y1 and x2, y2 of the pressure curve applied to the eraser.
ms: Tetapkan ini pada x1, y1 dan x2, y2 bagi lekuk tekanan yang dilaksanakan oleh pemadam.

en: Set this to x1, y1 and x2, y2 of the pressure curve applied to the stylus.
ms: Tetapkan ini pada x1, y1 dan x2, y2 bagi lekuk tekanan yang dilaksanakan oleh stylus.

en: Set to true to disable all external search provider programs, whether or not they are independently disabled or enabled. External search providers are installed by applications in $XDG_DATA_DIR/gnome-shell/search-providers.
ms: Tetapkan kepada benar untuk lumpuhkan semua program penyedia gelintar luaran, sama ada ia atau tidak dilumpuhkan atau dibenarkan secara bebas. Penyedia gelintar luaran dipasang oleh aplikasi di dalam $XDG_DATA_DIR/gnome-shell/search-providers.

en: Set to true to disable all external thumbnailer programs, independent on whether they are independently disabled/enabled.
ms: Tetapkan kepada benar untuk lumpuhkan semua program lakaran kenit luar, bebas dihidupkan sama ada ia secara bebas dilumpuhkan/dibenarkan.

en: Show all installed input sources
ms: Tunjuk semua sumber input terpasang

en: Show battery percentage
ms: Tunjuk peratusan bateri

en: Show click type window
ms: Tunjuk tetingkap jenis klik

en: Show click type window.
ms: Tunjuk tetingkap jenis klik.

en: Show date in clock
ms: Tunjuk tarikh dalam jam

en: Show details in the lock screen
ms: Tunjuk perincian dalam skrin kunci

en: Show full name in the lock screen
ms: Tunjuk nama penuh dalam skrin kunci

en: Show full name in the user menu
ms: Tunjuk nama penuh dalam menu pengguna

en: Show in the lock screen
ms: Tunjuk dalam skrin kunci

en: Show notification banners
ms: Tunjuk sepanduk pemberitahuan

en: Show notifications in the lock screen
ms: Tunjuk pemberitahuan dalam skrin kunci

en: Show or hide crosshairs
ms: Papar atau sembunyi rerambut silang

en: Show the activities overview
ms: Tunjuk selayang pandang aktiviti

en: Show the run command prompt
ms: Tunjuk bisikan perintah jalan

en: Show the week date in the calendar
ms: Tunjuk tarikh minggu dalam kalendar

en: Show weekday in clock
ms: Tunjuk tarikh dalam jam

en: Size of icons in toolbars, either “small” or “large”.
ms: Saiz ikon dalam palang alat, sama ada “small” atau “large”.

en: Size of the cursor used as cursor theme.
ms: Saiz bagi kursor yang digunakan sebagai tema kursor.

en: Some applications disregard specifications in ways that result in window manager misfeatures. This option puts the WM in a rigorously correct mode, which gives a more consistent user interface, provided one does not need to run any misbehaving applications.
ms: Sesetengah aplikasi abaikan spesifikasi dalam cara yang terhasil dalam fitur-tersilap pengurus tetingkap. Pilihan ini meletak WM dalam mod betul yang sebenarnya, iaitu memberi lebih antara muka pengguna yang konsisten, melainkan tidak perlu jalankan sebarang aplikasi yang tidak beroperasi dengan baik.

en: Sound theme name
ms: Nama tema bunyi

en: Sounds for events
ms: Bunyi bagi peristiwa

en: Specify the locale to be used for displaying dates, times and numbers formats.
ms: Nyatakan penyetempatan yang digunakan unuk memaparkan format tarikh, masa dan angka.

en: Stop the user from modifying user accounts. By default, we allow adding and removing users, as well as changing other users settings.
ms: Hentikan pengguna dari mengubah suai akaun pengguna. Secara lalai, kami benarkan menambah dan membuang pengguna, selai dari menukar tetapan pengguna lain.

en: Stylus button action, this button is located along the pen handle.
ms: Tindakan butang stylus, butang ini berada sepanjang pemegang pen.

en: Stylus pressure curve
ms: Lekuk tekanan stylus

en: Swap left and right mouse buttons for left-handed mice with “left”, “right” for right-handed, “mouse” to follow the mouse setting.
ms: Silih butang tetikus kiri dengan kanan untuk tetikus kidal dengan “left”, “right” untuk bukan-kidal, "mouse” untuk mengikuti tetapan tetikus.

en: Swap left and right mouse buttons for left-handed mice.
ms: Silih butang kiri dan kanan tetikus untuk tetikus kidal.

en: Switch applications
ms: Tukar aplikasi

en: Switch input source
ms: Tukar sumber input

en: Switch input source backward
ms: Tukar sumber input mengundur

en: Switch system controls
ms: Tukar kawalan sistem

en: Switch system controls directly
ms: Tukar kawalan sistem secara terus

en: Switch to last workspace
ms: Beralih ke ruang kerja terakhir

en: Switch to workspace 1
ms: Beralih ke ruang kerja 1

en: Switch to workspace 10
ms: Beralih ke ruang kerja 10

en: Switch to workspace 11
ms: Beralih ke ruang kerja 11

en: Switch to workspace 12
ms: Beralih ke ruang kerja 12

en: Switch to workspace 2
ms: Beralih ke ruang kerja 2

en: Switch to workspace 3
ms: Beralih ke ruang kerja 3

en: Switch to workspace 4
ms: Beralih ke ruang kerja 4

en: Switch to workspace 5
ms: Beralih ke ruang kerja 5

en: Switch to workspace 6
ms: Beralih ke ruang kerja 6

en: Switch to workspace 7
ms: Beralih ke ruang kerja 7

en: Switch to workspace 8
ms: Beralih ke ruang kerja 8

en: Switch to workspace 9
ms: Beralih ke ruang kerja 9

en: Switch to workspace above
ms: Beralih ke ruang kerja atas

en: Switch to workspace below
ms: Beralih ke ruang kerja bawah

en: Switch to workspace left
ms: Beralih ke ruang kerja kiri

en: Switch to workspace right
ms: Beralih ke ruang kerja kanan

en: Switch windows
ms: Tukar tetingkap

en: Switch windows directly
ms: Tukar tetingkap secara terus

en: Switch windows of an app directly
ms: Tukar tetingkap aplikasi secara terus

en: Switch windows of an application
ms: Tukar tetingkap aplikasi

en: System Bell is Audible
ms: Loceng Sistem Boleh Didengar

en: Tablet area
ms: Kawasan tablet

en: Tablet aspect ratio
ms: Nisbah bidang tablet

en: Tablet left-handed mode
ms: Mod  kidal tablet

en: Tablet mapping
ms: Pemetaan tablet

en: Tasks needs terminal
ms: Tugas perlukan terminal

en: Tells the WM how to implement the visual indication that the system bell or another application “bell” indicator has been rung. Currently there are two valid values, “fullscreen-flash”, which causes a fullscreen white-black flash, and “frame-flash” which causes the titlebar of the application which sent the bell signal to flash. If the application which sent the bell is unknown (as is usually the case for the default “system beep”), the currently focused window’s titlebar is flashed.
ms: Beritahu WM bagaimana hendak melaksanakan penunjuk visual iaitu loceng sistem atau lain-lain penunjuk "bell" aplikasi dibunyikan. Buat masa ini terdapat dua nilai yang sah, “fullscreen-flash”, yang menyebabkan satu denyar hitam-putih berskrin penuh, dan “frame-flash” yang menyebabkan palang tajuk aplikasi menghantar isyarat loceng untuk didenyarkan. Jika aplikasi yang menghantar loceng tidak diketahui (biasanya bagi kes “bip sistem” lalai), palang tajuk tetingkap terfokus semasa didenyarkan.

en: Terminal application
ms: Aplikasi terminal

en: Terminal program to use when starting applications that require one. DEPRECATED: This key is deprecated and ignored. The default terminal is handled in GIO.
ms: Program fail yang digunakan bila memulakan aplikasi yang memerlukannya. LAPUK: Kekunci ini telah lapuk dan diabaikan. Terminal lalai dikendali dalam GIO.

en: Tertiary button action
ms: Tindakan butang ketiga

en: Tertiary stylus button action, this button is located along the pen handle on some styli like the 3D Pen. Other styli like the Grip Pen only have two buttons, this setting is ineffective on those.
ms: Tindakan butang stylus ketiga, butang ini berada di sepanjang pemegang pen pada sesetengah stylus seperti 3D pen. Lain-lain stylus seperti Grip Pen hanya mempunyai dua butang, tetapan ini tidak berkesan padanya.

en: Text scaling factor
ms: Faktor penskalaan teks

en: The XDG sound theme to use for event sounds.
ms: Tema bunyi XDG yang diguna untuk peristiwa bunyi.

en: The active dwell click mode. Possible values are “window” and “gesture”.
ms: Mod klik inap aktif. Nilai yang mungkin adalah "windows" dan "gesture".

en: The application that this policy is for.
ms: Aplikasi yang mana untuk dasar ini.

en: The color of the the vertical and horizontal lines that make up the crosshairs.
ms: Warna bagi garis menegak dan mengufuk yang membentuk rerambut silang.

en: The command that will be run, if the “embedded_keyboard_enabled” key is set to TRUE, to embed a keyboard widget into the window. This command should implement an XEMBED plug interface and output a window XID on the standard output. DEPRECATED: This key is deprecated and ignored.
ms: Perintah yang akan dijalankan, jika kunci “embedded_keyboard_enabled” ditetapkan pada BENAR, untuk membenamkan satu widget papan kekunci ke dalam tetingkap. Perintah ini patut laksanakan satu antara muka XEMBED dan outputkan satu XID tetingkap pada output piawai. TELAH LAPUK: Kunci ini telah lapuk dan diabaikan.

en: The command to invoke when the logout button is clicked. This command should simply log the user out without any interaction. This key has effect only if the “logout_enable” key is set to TRUE. DEPRECATED: This key is deprecated and ignored.
ms: Perintah yang diseru ketika butang daftar keluar diklik. Perintah ini patut hanya daftar keluarkan pengguna tanpa apa-apa interaksi. Kunci ini hanya berkesan jika kunci “logout_enable” ditetapkan pada BENAR. TELAH LAPUK: Kunci ini telah lapuk dan diabaikan.

en: The default, true, indicates that a window will be raised whenever its client area or its frame is clicked. Setting this to false means that a window will not be raised if it is clicked on the client area. To raise it, one can click anywhere in the window’s frame, or Super-click on any part of the window. This mode is useful if one uses many overlapping windows.
ms: Nilai lalai, benar, menunjukkan satu tetingkap akan dinaikkan bila kawasan kliennya atau bingkainya diklik. Penetapan ini pada palsu menyebabkan tetingkap tidak dinaikkan walaupun ia diklik pada kawasan klien. Untuk menaikannya, boleh klik pada mana-mana sahaja di dalam bingkai tetingkap, atau Super-klik pada mana-mana bahagian tetingkap. Mod ini berguna jika ada terlalu banyak tetingkap yang bertindihan.

en: The keyboard shortcut generated when the button is pressed for custom actions.
ms: Pintasan papan kekunci dijanakan bila butang ditekan untuk tindakan suai.

en: The list of IDs of applications that are explicitly included in this folder.
ms: Senarai ID aplikasi yang disertakan dalam folder ini.

en: The locale to use for dates / numbers formats
ms: Penyetempatan yang digunakan untuk format tarikh / nombor

en: The machine name to proxy FTP through.
ms: Nama mesin supaya FTP proksi melaluinya.

en: The machine name to proxy HTTP through.
ms: Nama mesin supaya proksi HTTP melaluinya.

en: The machine name to proxy secure HTTP through.
ms: Nama mesin supaya proksi HTTP selamat melaluinya.

en: The machine name to use as a SOCKS proxy.
ms: Nama mesin yang digunakan sebagai proksi SOCKS.

en: The magnified view either fills the entire screen, or occupies the top-half, bottom-half, left-half, or right-half of the screen.
ms: Paparan diperbesarkan sama ada isi keseluruhan skrin, atau penuhi separuh-atas, separuh-bawah, separuh-kiri, atau separuh-kanan skrin.

en: The maximum accuracy level of location.
ms: Aras ketepatan maksimum bagi lokasi.

en: The name of the application folder.
ms: Nama folder aplikasi.

en: The name of the session to use. Known values are “gnome” and “gnome-fallback”.
ms: Nama sesi yang digunakan. Nilai yang diketahui adalah “gnome” dan “gnome-fallback”.

en: The names of the workspaces
ms: Nama bagi ruang kerja

en: The number of seconds after screensaver activation before locking the screen.
ms: Bilangan saat selepas pengaktifan penyelamat skrin sebelum mengunci skrin.

en: The number of seconds after the screensaver activation before a logout option will appear in the unlock dialog. This key has effect only if the “logout_enable” key is set to TRUE. DEPRECATED: This key is deprecated and ignored
ms: Bilangan saat selepas pengaktifan penyelamat skrin sebelum satu pilihan daftar keluar akan muncul dalam dialog nyahkunci. Kunci ini hanya memberi kesan jika kunci “logout_enable” ditetapkan pada BENAR. TELAH LAPUK: Kunci ini telah lapuk dan diabaikan

en: The number of seconds of inactivity before the session is considered idle.
ms: Bilangan saat ketidakaktifan sebelum sesi dianggap melahu.

en: The port on the machine defined by “/system/proxy/ftp/host” that you proxy through.
ms: Port pada mesin yang ditakrif oleh “/system/proxy/ftp/host” yang proksi anda melaluinya.

en: The port on the machine defined by “/system/proxy/http/host” that you proxy through.
ms: Port pada mesin yang ditakrif oleh “/system/proxy/http/host” yang proksi anda melaluinya.

en: The port on the machine defined by “/system/proxy/https/host” that you proxy through.
ms: Port pada mesin yang ditakrif oleh “/system/proxy/https/host” yang proksi anda melaluinya.

en: The port on the machine defined by “/system/proxy/socks/host” that you proxy through.
ms: Port pada mesin yang ditakrif oleh “/system/proxy/socks/host” yang proksi anda melaluinya.

en: The power of the magnification. A value of 1.0 means no magnification. A value of 2.0 doubles the size.
ms: Kuasa pembesaran. Nilai 1.0 bermaksud tiada pembesaran. Nilai 2.0 ganda duakan saiz tersebut.

en: The remembered state of the NumLock LED.
ms: Keadaan diingati bagi LED NumLock.

en: The theme determines the appearance of window borders, titlebar, and so forth. DEPRECATED: This key is deprecated and ignored.
ms: Tema yang menentukan penampilan sempadan tetingkap, palang tajuk, dan seterusnya. TELAH LAPUK: Kunci ini telah lapuk dan diabaikan.

en: The time delay before raising a window if auto-raise is set to true. The delay is given in thousandths of a second.
ms: Lengah masa sebelum menaikkan tetingkap jika naik-sendiri ditetapkan kepada benar. Lengah diberikan dalam seribu persaat.

en: The type of action triggered by the button being pressed.
ms: Jenis tindakan dipicu oleh butang bila ditekan.

en: The window focus mode indicates how windows are activated. It has three possible values; “click” means windows must be clicked in order to focus them, “sloppy” means windows are focused when the mouse enters the window, and “mouse” means windows are focused when the mouse enters the window and unfocused when the mouse leaves the window.
ms: Mod fokus tetingkap menunjukkan bagaimana tetingkap diaktifkan. Ia mempunyai tiga nilai yang mungkin; “click” bermaksud tetingkap mesti diklik supaya kekal fokus padanya, “sloppy” bermaksud tetingkap terfokus ketika penuding tetikus memasuki tetingkap, dan “mouse” bermaksud tetingkap terfokus ketika penuding tetikus memasuki tetingkap dan hilang fokus bila meninggalkan tetingkap.

en: The zero-based index into the input sources list specifying the current one in effect. The value is automatically capped to remain in the range [0, sources_length) as long as the sources list isn’t empty. DEPRECATED: This key is deprecated and ignored.
ms: Indeks berasaskan-sifar ke dalam senarai sumber input menyatakan yang semasa berkesan. Nilai diletak secara automatik untuk kekal dalam julat [0, sources_length) selagi mana senarai sumber tidak kosong. TELAH LAPUK: Kunci ini telah lapuk dan diabaikan.

en: Thickness of the crosshairs in pixels
ms: Ketebalan rerambut silang dalam piksel

en: This key contains a list of hosts which are connected to directly, rather than via the proxy (if it is active). The values can be hostnames, domains (using an initial wildcard like *.foo.com), IP host addresses (both IPv4 and IPv6) and network addresses with a netmask (something like 192.168.0.0/24).
ms: Kunci ini mengandungi senarai hos yang disambung secara terus, bukannya melalui proksi (jika ia aktif). Nilai boleh jadi nama hos, domain (menggunakan kad liar awalan seperti *.sebol.com), Alamat hos IP (kedua-dua IPv4 dan IPv6) dan alamat rangkaian dengan topeng internet (seperti 192.168.0.0/24).

en: This key is not used, and should not be read or modified.
ms: Kunci ini tidak digunakan, dan patut tidak boleh dibaca atau diubah suai.

en: This key is not used; HTTP proxying is enabled when the host key is non-empty and the port is non-0.
ms: Kunci ini tidak digunakan; proksi HTTP ini dibenarkan bila kunci hos bukan-kosong dan port adalah bukan-0.

en: This key overrides the automatic hiding of the Universal Access status icon when no accessibility features are enabled.
ms: Kunci ini membatalkan penyembunyian ikon status Capaian Sejagat secara automatik bila tiada fitur kebolehcapaian dibenarkan.

en: This key overrides the hiding of the text caret in noneditable text in applications.
ms: Kunci ini membatalkan penyembunyian karet teks pada teks tidak-boleh-sunting dalam aplikasi.

en: This option determines the effects of double-clicking on the title bar. Current valid options are “toggle-shade”, which will shade/unshade the window, “toggle-maximize” which will maximize/unmaximize the window, “toggle-maximize-horizontally” and “toggle-maximize-vertically” which will maximize/unmaximize the window in that direction only, “minimize” which will minimize the window, “shade” which will roll the window up, “menu” which will display the window menu, “lower” which will put the window behind all the others, and “none” which will not do anything.
ms: Pilihan ini menentukan kesan dwi-klik pada palang tajuk. Pilihan sah semasa adalah “toggle-shade”, yang akan lorek/nyahlorek tetingkap, “toggle-maximize” yang akan maksimum/nyahmaksimum tetingkap, “toggle-maximize-horizontally” dan “toggle-maximize-vertically” yang akan maksimum/nyahmaksimum tetingkap dalam arah tersebut sahaja, “minimize” yang akan minimumkan tetingkap, “shade” yang menggulung tetingkap ke atas, “menu” yang akan paparkan menu tetingkap, “lower” yang akan meletak tetingkap di sebalik yang lain, dan “none” yang tidak membuat apa-apa tindakan.

en: This option determines the effects of middle-clicking on the title bar. Current valid options are “toggle-shade”, which will shade/unshade the window, “toggle-maximize” which will maximize/unmaximize the window, “toggle-maximize-horizontally” and “toggle-maximize-vertically” which will maximize/unmaximize the window in that direction only, “minimize” which will minimize the window, “shade” which will roll the window up, “menu” which will display the window menu, “lower” which will put the window behind all the others, and “none” which will not do anything.
ms: Pilihan ini menentukan kesan klik-tengah pada palang tajuk. Pilihan sah semasa adalah “toggle-shade”, yang akan lorek/nyahlorek tetingkap, “toggle-maximize” yang akan maksimum/nyahmaksimum tetingkap, “toggle-maximize-horizontally” dan “toggle-maximize-vertically” yang akan maksimum/nyahmaksimum tetingkap dalam arah tersebut sahaja, “minimize” yang akan minimumkan tetingkap, “shade” yang menggulung tetingkap ke atas, “menu” yang akan paparkan menu tetingkap, “lower” yang akan meletak tetingkap di sebalik yang lain, dan “none” yang tidak membuat apa-apa tindakan.

en: This option determines the effects of right-clicking on the title bar. Current valid options are “toggle-shade”, which will shade/unshade the window, “toggle-maximize” which will maximize/unmaximize the window, “toggle-maximize-horizontally” and “toggle-maximize-vertically” which will maximize/unmaximize the window in that direction only, “minimize” which will minimize the window, “shade” which will roll the window up, “menu” which will display the window menu, “lower” which will put the window behind all the others, and “none” which will not do anything.
ms: Pilihan ini menentukan kesan klik-kanan pada palang tajuk. Pilihan sah semasa adalah “toggle-shade”, yang akan lorek/nyahlorek tetingkap, “toggle-maximize” yang akan maksimum/nyahmaksimum tetingkap, “toggle-maximize-horizontally” dan “toggle-maximize-vertically” yang akan maksimum/nyahmaksimum tetingkap dalam arah tersebut sahaja, “minimize” yang akan minimumkan tetingkap, “shade” yang menggulung tetingkap ke atas, “menu” yang akan paparkan menu tetingkap, “lower” yang akan meletak tetingkap di sebalik yang lain, dan “none” yang tidak membuat apa-apa tindakan.

en: This option provides additional control over how newly created windows get focus. It has two possible values; “smart” applies the user’s normal focus mode, and “strict” results in windows started from a terminal not being given focus.
ms: Pilihan ini menyediakan kawalan tambahan bagaimana tetingkap baharu dicipta mendapat fokus. Ia mempunyai dua nilai yang mungkin; “smart” laksanakan mod fokus biasa pengguna, dan “strict” mengakibatkan tetingkap yang bermula melalui satu terminal tidak mendapat fokus.

en: Thumbnails will not be created for files whose mime-type is contained in the list.
ms: Lakaran kenit tidak akan dicipta bagi fail yang mana jenis-mime terkandung dalam senarai.

en: Time after which the cursor stops blinking, in seconds.
ms: Masa selepas kursor henti mengelip, dalam saat.

en: Time before locking
ms: Masa sebelum dikunci

en: Time before logout option
ms: Had masa tamat sebelum pilihan  daftar keluar

en: Time before session is considered idle
ms: Had masa tamat sebelum sesi dianggap melahu

en: Time in seconds before a click is triggered.
ms: Masa dalam saat sebelum klik dipicu.

en: Time in seconds before a simulated secondary click is triggered.
ms: Masa dalam saat sebelum klik sekunder tersimulasi dipicu.

en: Timeout before click repeat
ms: Had masa tamat sebelum ulang klik

en: Timeout between click repeats
ms: Had masa tamat diantara ulangan klik

en: Timeout in milliseconds before a click starts repeating (on spinner buttons for example).
ms: Had masa tamat dalam milisaat sebelum klik mula mengulang (contohnya pada butang angka).

en: Timeout in milliseconds between repeated clicks when a button is left pressed.
ms: Had masa tamat dalam milisaat diantara klik berulang bila butang kiri ditekan.

en: Toggle fullscreen mode
ms: Togol mod skrin penuh

en: Toggle maximization state
ms: Togol keadaan maksimum

en: Toggle shaded state
ms: Togol keadaan terlorek

en: Toggle window always appearing on top
ms: Togol tetingkap sentiasa muncul diatas

en: Toggle window on all workspaces or one
ms: Togol tetingkap pada semua ruang kerja atau satu sahaja

en: Toggle window to be always on top
ms: Togol tetingkap sentiasa ada di atas

en: Toolbar Detachable
ms: Palang Alat Boleh Tanggal

en: Toolbar Icon Size
ms: Saiz Ikon Palang Alat

en: Toolbar Style
ms: Gaya Palang Alat

en: Toolbar Style. Valid values are “both”, “both-horiz”, “icons”, and “text”.
ms: Gaya Palang Alat. Nilai yang sah adalah “both”, “both-horiz”, “icons”, dan “text”.

en: Touchpad button orientation
ms: Orientasi butang pad sentuh

en: Touchpad enabled
ms: Pad sentuh dibenarkan

en: Touchscreen output mapping
ms: Pemetaan output skrin sentuh

en: Translate the name
ms: Terjemah nama

en: Turns on a visual indication when an application or the system issues a “bell” or “beep”; useful for the hard-of-hearing and for use in noisy environments.
ms: Hidupkan satu penunjuk visual ketika satu aplikasi atau sistem membunyikan “bell” atau “beep”; berguna bagi masalah-pendengaran dan untuk kegunaan dalam persekitaran bising.

en: URI to use for the background image. Note that the backend only supports local (file://) URIs.
ms: URI yang digunakan untuk imej latar belakang. Perhatian bahagian belakang hanya menyokong URI (file://) setempat.

en: URL that provides proxy configuration values. When mode is “auto”, this URL is used to look up proxy information for all protocols.
ms: URL yang menyediakan nilai-nilai konfigurasi proksi. Bila mod ialah "auto", URL ini digunakan untuk mencari maklumat proksi bagi semua protokol.

en: Unused; ignore
ms: Tidak digunakan; abaikan

en: Use different input sources for each window
ms: Guna sumber input berbeza untuk setiap tetingkap

en: Use standard system font in window titles
ms: Guna fon sistem piawai pada tajuk tetingkap

en: User name to pass as authentication when doing HTTP proxying.
ms: Nama pengguna untuk dihantar sebagai pengesahihan bila melakukan pemproksian HTTP.

en: Visual Bell Type
ms: Jenis Loceng Visual

en: When USB devices should be rejected
ms: Bila peranti USB patut ditolak

en: When enabled, input sources get attached to the currently focused window when activated.
ms: Bila dibenarkan, sumber input dipautkan dengan tetingkap terfokus semasa semasa aktif.

en: When enabled, touchpads that support edge scrolling will have that feature enabled.
ms: Bila dibenarkan, pad sentuh yang menyokong penatalan-pinggir akan mempunyai fitur dibenarkan.

en: When enabled, touchpads that support two-finger scrolling will have that feature enabled.
ms: Bila dibenarkan, pad sentuh yang menyokong penatalan dua-jari akan mempunyai fitur yang dibenarkan.

en: When enabled, touchpads will be disabled while typing on the keyboard.
ms: Bila dibenarkan, pad sentuh akan dilumpuhkan ketika menaip dengan papan kekunci.

en: When set to true, GNOME will remember the state of the NumLock LED between sessions.
ms: Bila ditetapkan pada benar, GNOME akan mengingati keadaan LED NumLock antara sesi.

en: Whether animations should be displayed. Note: This is a global key, it changes the behaviour of the window manager, the panel etc.
ms: Sama ada animasi patut dipaparkan. Perhatian: Ini adalah kekunci sejagat, ia menukar kelakuan bagi pengurus tetingkap, panel dll.

en: Whether edge scrolling is enabled
ms: Sama ada penatalan pinggir dibenarkan

en: Whether menus should have a tearoff.
ms: Sama ada menu patut mempunyai pengoyak.

en: Whether notification banners are visible for application notifications.
ms: Sama ada sepanduk pemberitahuan adalah tampak untuk pemberitahuan aplikasi.

en: Whether notification banners for this application are shown or not. Does not affect clicking on message tray buttons.
ms: Sama ada sepanduk pemberitahuan untuk aplikasi ini dipaparkan atau tidak. Tidak mempengaruhi pengklikan pada butang talam mesej.

en: Whether notifications are globally enabled for this application.
ms: Sama ada pemberitahuan dibenarkan secara sejagat untuk aplikasi ini.

en: Whether notifications are shown in the lock screen or not.
ms: Sama ada pemberitahuan dipaparkan dalam skrin kunci ataupun tidak.

en: Whether notifications from this application are expanded automatically when in banner mode.
ms: Sama ada pemberitahuan dari aplikasi ini dikembang secara automatik bila dalam mod sepanduk.

en: Whether notifications from this application are shown when the screen is locked.
ms: Sama ada pemberitahuan dari apliaksi ini ditunjukkan bila skrin dikunci.

en: Whether notifications should be accompanied by sound alerts.
ms: Sama ada pemberitahuan seharusnya disertakan dengan amaran bunyi.

en: Whether scrollbars should be overlayed as indicators. Depending on input devices in use, permanent scrollbars may still be displayed.
ms: Sama ada palang tatal patut ditindih atas sebagai penunjuk. Bergantung pada peranti-peranti input yang digunakan, palang tatal kekal masih dapat dipaparkan.

en: Whether the clock displays in 24h or 12h format
ms: Sama ada paparan jam dalam format 24j atau 12j

en: Whether the clock shows seconds
ms: Sama ada jam menunjukkan saat

en: Whether the cursor should blink.
ms: Sama ada kursor patut berkelip.

en: Whether the default calendar application needs a terminal to run. DEPRECATED: This key is deprecated and ignored. The preferred calendar application is the application handling the text/calendar mime type, whether it needs a terminal is taken from its desktop file.
ms: Sama ada aplikasi kalendar lalai perlukan terminal untuk dijalankan. LAPUK: Kekunci ini telah lapuk dan diabaikan. Aplikasi kalendar digemari adalah aplikasi yang mengendalikan jenis mime teks/kalendar, sama ada ia perlukan terminal diambil dari fail atas mejanya.

en: Whether the default tasks application needs a terminal to run.
ms: Sama ada aplikasi tugas lalai perlukan terminal untuk dijalankan.

en: Whether the magnified view should be centered over the location of the system mouse and move with it.
ms: Sama ada paparan diperbesarkan patut ditengahkan pada lokasi tetikus sistem dan gerak dengannya.

en: Whether the name key is a filename to be looked up in /usr/share/desktop-directories.
ms: Sama ada kunci nama adalah nama fail yang dicari dalam /usr/share/desktop-directories.

en: Whether the on-screen keyboard is turned on.
ms: Sama ada papan kekunci atas-skrin dihidupkan.

en: Whether the screen magnifier is turned on.
ms: Sama ada pembesar skrin dihidupkan.

en: Whether the screen reader is turned on.
ms: Sama ada pembaca skrin dihidupkan.

en: Whether the sticky keys accessibility feature is turned on.
ms: Sama ada fitur kebolehcapaian kekunci lekat dihidupkan.

en: Whether the summary and body of notifications from this application will be visible in the locked screen.
ms: Sama ada ringkasan dan badan pemberitahuan dari aplikasi ini akan tampak dalam skrin kunci.

en: Whether the user can detach menubars and move them around.
ms: Sama ada pengguna boleh tanggalkan palang menu dan gerakkan mereka.

en: Whether the user can detach toolbars and move them around.
ms: Sama ada pengguna boleh tanggalkan palang alat dan gerakkan mereka.

en: Whether the user can dynamically type a new accelerator when positioned over an active menuitem.
ms: Sama ada pengguna boleh taip pemecut baharu secara dinamik apabila berada atas satu item menu aktif.

en: Whether the users full name is shown in the user menu or not.
ms: Sama ada nama penuh pengguna ditunjukkan dalam menu pengguna atau sebaliknya.

en: Whether the user’s full name is shown in the lock screen or not. This only affects the screen shield, the name is always shown in the unlock dialog.
ms: Sama ada nama penuh pengguna yang ditunjukkan dalam skrin kunci atau sebaliknya. Ia hanya mempengaruhi perisai skrin, nama sentiasa ditunjukkan dalam dialog nyahkunci.

en: Whether the “Bounce Keys” keyboard accessibility feature is turned on.
ms: Sama ada fitur kebolehcapaian papan kekunci "Kekunci Lantun" dihidupkan.

en: Whether the “Mouse Keys” accessibility feature is turned on.
ms: Sama ada fitur kebolehcapaian "Kekunci Tetikus" dihidupkan.

en: Whether the “Slow Keys” accessibility feature is turned on.
ms: Sama ada fitur kebolehcapaian "Kekunci Perlahan" dihidupkan.

en: Whether the “Toggle Keys” accessibility feature is turned on.
ms: Sama ada fitur kebolehcapaian "Kekunci Togol" dihidupkan.

en: Whether to automatically mount media
ms: Sama ada hendak lekap media secara automatik

en: Whether to automatically open a folder for automounted media
ms: Sama ada untuk buka folder secara automatik untuk media terlekap sendiri

en: Whether to automatically update the timezone using geolocation.
ms: Sama ada hendak kemas kini zon waktu secara automatik menggunakan geo-lokasi.

en: Whether to beep when a key is accepted.
ms: Sama ada hendak bipkan bila kekunci diterima.

en: Whether to beep when a key is first pressed.
ms: Sama ada hendak bipkan bila kekunci kali pertama ditekan.

en: Whether to beep when a key is rejected.
ms: Sama ada hendak bipkan bila kekunci ditolak.

en: Whether to beep when a keyboard accessibility feature is enabled or disabled.
ms: Sama ada hendak bipkan bila fitur kebolehcapaian papan kekunci dibenarkan atau dilumpuhkan.

en: Whether to beep when a modifier key is pressed.
ms: Sama ada hendak bipkan bila kekunci pengubahsuai ditekan.

en: Whether to disable keyboard accessibility after a timeout, useful for shared machines.
ms: Sama ada mahu lumpuhkan kebolehcapaian papan kekunci selepas had masa tamat, berguna untuk komputer yang berkongsi.

en: Whether to disable sticky keys if two keys are pressed at the same time.
ms: Sama ada hendak lumpuhkan kekunci lekat jika dua kekunci ditekan serentak.

en: Whether to disable the touchpad while typing
ms: Sama ada hendak lumpuhkan pad sentuh ketika menaip

en: Whether to play sounds on input events.
ms: Sama ada hendak mainkan bunyi pada peristiwa input.

en: Whether to play sounds on user events.
ms: Sama ada hendak mainkan bunyi pada peristiwa pengguna.

en: Whether to protect USB devices
ms: Sama ada mahu melindungi peranti USB

en: Whether to remember application usage
ms: Sama ada mahu mengingat penggunaan aplikasi

en: Whether to remember recently used files
ms: Sama ada hendak mengingat fail diguna baru-baru ini

en: Whether to remove old files from the trash automatically
ms: Sama ada mahu membuang fail lama dari tong sampah secara automatik

en: Whether to remove old temporary files automatically
ms: Sama ada mahu membuang fail sementara lama secara automatik

en: Whether to resize with the right button
ms: Sama ada hendak saizkan semula dengan butang kanan

en: Whether toolkits should load accessibility related modules.
ms: Sama ada kit alat patut muat modul berkaitan kebolehcapaian.

en: Whether volume can be set above 100%, using software amplification.
ms: Sama ada volum boleh ditetapkan melangkaui 100%, menggunakan penguatan perisian.

en: Whether windows should be raised when their client area is clicked
ms: Sama ada tetingkap patut diangkat bila kawasan klien diklik

en: Width in pixels of the vertical and horizontal lines that make up the crosshairs.
ms: Lebar dalam piksel bagai garis menegak dan mengufuk yang membuat rerambut silang.

en: Window focus mode
ms: Mod fokus tetingkap

en: Window scaling factor
ms: Faktor penskalaan tetingkap

en: Window title font
ms: Fon tajuk tetingkap
