gdk-pixbuf 2.40.x - en to nb translation catalogue (194 entries)

en: A pointer to the pixel data of the pixbuf
nb: En peker til pikseldata i pixbufen

en: ANI image was truncated or incomplete.
nb: ANI-bildet er avkuttet eller ukomplett.

en: BMP image has bogus header data
nb: BMP-bilde har ugyldige data i hode

en: BMP image has oversize palette
nb: BMP-bilde har for stor palett

en: BMP image has unsupported depth
nb: BMP-bilde har ikke-støttet dybde

en: BMP image has unsupported header size
nb: BMP-bilde har ikke-støttet størrelse på hode

en: BMP image width too large
nb: Bredden på BMP-bilde er for stor

en: Bits per Sample
nb: Biter per prøve

en: Bits per channel of PNG image is invalid.
nb: Ugyldig antall biter per kanal i PNG-bilde.

en: Bits per channel of transformed PNG is not 8.
nb: Antall biter per kanal i transformert PNG er forskjellig fra 8.

en: Cannot allocate TGA header memory
nb: Kan ikke allokere minne for TGA-hode

en: Cannot allocate colormap
nb: Kan ikke allokere fargekart

en: Cannot allocate memory for TGA context struct
nb: Kan ikke allokere minne for TGA-kontekststruktur

en: Cannot allocate memory for loading PNM image
nb: Kan ikke allokere minne for lasting av PNM-bilde

en: Cannot allocate memory for loading XPM image
nb: Kan ikke allokere minne for lasting av XPM-bilde

en: Cannot allocate new pixbuf
nb: Kan ikke allokere ny pixbuf

en: Cannot read XPM colormap
nb: Kan ikke lese fargekart for XPM

en: Color profile has invalid length %d.
nb: Fargeprofilen har ugyldig lengde %d.

en: Color profile has invalid length “%u”.
nb: Fargeprofilen har ugyldig lengde «%u».

en: Colorspace
nb: Fargeområde

en: Compressed icons are not supported
nb: Komprimerte ikoner er ikke støttet

en: Could not allocate memory: %s
nb: Kan ikke allokere minne: %s

en: Could not create stream: %s
nb: Kunne ikke opprette strøm: %s

en: Could not decode ICNS file
nb: Kunne ikke dekode ICNS-fil

en: Could not get image height (bad TIFF file)
nb: Kunne ikke finne bildehøyde (ugyldig TIFF-fil)

en: Could not get image width (bad TIFF file)
nb: Kunne ikke finne bildebredde (ugyldig TIFF-fil)

en: Could not read from stream: %s
nb: Kunne ikke lese fra strøm: %s

en: Could not seek stream: %s
nb: Kunne ikke søke i strøm: %s

en: Couldn’t allocate memory for color profile
nb: Kunne ikke allokere minne for fargeprofil

en: Couldn’t allocate memory for loading JPEG file
nb: Kunne ikke allokere minne for lasting av JPEG-fil

en: Couldn’t allocate memory for loading PNG
nb: Kunne ikke allokere minne for lasting av JPEG-fil

en: Couldn’t allocate memory for saving BMP file
nb: Kunne ikke allokere minne for lagring av BMP-fil

en: Couldn’t allocate memory for stream
nb: Kan ikke allokere minne for strøm

en: Couldn’t allocate memory to buffer image data
nb: Kunne ikke allokere minne for buffer til bildedata

en: Couldn’t decode image
nb: Kunne ikke dekode bilde

en: Couldn’t load bitmap
nb: Kunne ikke laste bitkart

en: Couldn’t load metafile
nb: Kunne ikke laste metafil

en: Couldn’t recognize the image file format for file “%s”
nb: Kunne ikke gjenkjenne bildeformatet for fil «%s»

en: Couldn’t save
nb: Kunne ikke lagre

en: Couldn’t write to BMP file
nb: Kunne ikke skrive til BMP-fil

en: Couldn’t write to TIFF file
nb: Kunne ikke skrive til TIFF-fil

en: Cursor hotspot outside image
nb: Markørposisjon utenfor bildet

en: Dimensions do not match data
nb: Dimensjonene stemmer ikke overens med data

en: Dimensions of TIFF image too large
nb: TIFF-bildet er for stort

en: Error interpreting JPEG image file (%s)
nb: Feil under tolking av JPEG-bildefil (%s)

en: Error reading ICNS image: %s
nb: Feil under lesing av ICNS-bilde: %s

en: Error while decoding colormap
nb: Feil ved dekoding av fargekart

en: Error writing to image file: %s
nb: Feil under skriving til bildefil: %s

en: Error writing to image stream
nb: Feil under skriving til bildestrøm

en: Failed to allocate %d byte for file read buffer | Failed to allocate %d bytes for file read buffer
nb[0]: Klarte ikke å allokere %d byte for lesebuffer for filen
nb[1]: Klarte ikke å allokere %d bytes for lesebuffer for filen

en: Failed to allocate QTIF context structure.
nb: Klarte ikke å allokere QTIF-kontekststruktur.

en: Failed to close “%s” while writing image, all data may not have been saved: %s
nb: Feil under lukking av «%s» under skriving av bilde. Det er ikke sikkert at alle data er lagret: %s

en: Failed to create GdkPixbufLoader object.
nb: Klarte ikke å lage GdkPixbufLoader-objekt.

en: Failed to find an image data atom.
nb: Klarte ikke å finne atom for bildedata.

en: Failed to load RGB data from TIFF file
nb: Feil under lasting av RGB-data fra TIFF-fil

en: Failed to load TIFF image
nb: Feil under åpning av TIFF-bilde

en: Failed to load animation “%s”: reason not known, probably a corrupt animation file
nb: Klarte ikke å laste animasjon «%s»: årsak ikke kjent, sannsynligvis korrupt animasjonsfil

en: Failed to load image “%s”: %s
nb: Feil under lasting av bilde «%s»: %s

en: Failed to load image “%s”: reason not known, probably a corrupt image file
nb: Feil under lasting av bilde «%s»: årsak ikke kjent, sannsynligvis korrupt bildefil

en: Failed to open TIFF image
nb: Feil under åpning av TIFF-bilde

en: Failed to open file “%s”: %s
nb: Klarte ikke å åpne fil «%s»: %s

en: Failed to open temporary file
nb: Kunne ikke åpne midlertidig fil

en: Failed to open “%s” for writing: %s
nb: Feil under åpning av «%s» for skriving: %s

en: Failed to read QTIF header
nb: Klarte ikke å lese QTIF-hode

en: Failed to read from temporary file
nb: Kunne ikke lese fra midlertidig fil

en: Failed to save TIFF image
nb: Klarte ikke å lagre TIFF-bilde

en: Failed to skip the next %d byte with seek(). | Failed to skip the next %d bytes with seek().
nb[0]: Klarte ikke å hoppe over neste %d byte med seek().
nb[1]: Klarte ikke å hoppe over neste %d bytes med seek().

en: Failed to write TIFF data
nb: Klarte ikke å lagre TIFF-data

en: Failed to write to temporary file when loading XBM image
nb: Feil under skriving til midlertidig file under lasting av XBM-bilde

en: Failed to write to temporary file when loading XPM image
nb: Feil under skriving til midlertidig fil under lasting av XPM-bilde

en: Failure reading GIF: %s
nb: Feil under lesing av GIF: %s

en: Fatal error in PNG image file: %s
nb: Fatal feil i PNG-bildefil: %s

en: Fatal error reading PNG image file
nb: Fatal feil under lesing av PNG-bildefil

en: Fatal error reading PNG image file: %s
nb: Fatal feil under lesing av PNG-bildefil: %s

en: File does not appear to be a GIF file
nb: Filen ser ikke ut til å være en GIF-fil

en: File error when reading QTIF atom: %s
nb: Feil med fil under lesing av QTIF-atom: %s

en: GIF file was missing some data (perhaps it was truncated somehow?)
nb: GIF-fil mangler data (kanskje den har blitt avkuttet på en måte?)

en: GIF image has no global colormap, and a frame inside it has no local colormap.
nb: GIF-bildet har ikke globalt fargekart, og et delbilde i det har ikke lokalt fargekart.

en: GIF image is corrupt (incorrect LZW compression)
nb: GIF-bilde er korrupt (ukorrekt LZW-kompresjon)

en: GIF image was truncated or incomplete.
nb: GIF-bildet er avkuttet eller ukomplett.

en: Has Alpha
nb: Har alfa

en: Height
nb: Høyde

en: ICO image was truncated or incomplete.
nb: ICO-bildet er avkuttet eller ukomplett.

en: Image file “%s” contains no data
nb: Bildefil «%s» inneholder ikke data

en: Image format unknown
nb: Ukjent bildeformat

en: Image header corrupt
nb: Korrupt hode i bilde

en: Image is too wide for BMP format.
nb: Bildet er for bredt for BMP-formatet.

en: Image pixel data corrupt
nb: Korrupt pikseldata i bilde

en: Image too large to be saved as ICO
nb: Bildet er for stort til å lagre som ICO

en: Image type currently not supported
nb: Bildetypen er ikke støttet

en: Image type “%s” is not supported
nb: Bildetype «%s» er ikke støttet

en: Image-loading module %s does not export the proper interface; perhaps it’s from a different gdk-pixbuf version?
nb: Modul %s for bildelasting eksporterer ikke riktig grensesnitt; kanskje den er fra en annen versjon av gdk-pixbuf?

en: Incremental loading of image type “%s” is not supported
nb: Stegvis lasting av bildetype «%s» er ikke støttet

en: Input file descriptor is NULL.
nb: Fildeskriptor for inndata er NULL.

en: Insufficient memory to load PNG file
nb: Ikke nok minne til å laste PNG-fil

en: Insufficient memory to load PNM context struct
nb: Ikke nok minne til å laste PNM kontekstdata

en: Insufficient memory to load PNM file
nb: Ikke nok minne til å laste PNM-fil

en: Insufficient memory to load XBM image file
nb: Ikke nok minne til å laste XBM-bildefil

en: Insufficient memory to load image, try exiting some applications to free memory
nb: Ikke nok minne til å laste bildet. Prøv å avslutte noen applikasjoner for å frigjøre minne

en: Insufficient memory to open JPEG 2000 file
nb: Ikke nok minne til å åpne JPEG2000-bilde

en: Insufficient memory to open TIFF file
nb: Ikke nok minne til å åpne TIFF-bilde

en: Insufficient memory to save image into a buffer
nb: Ikke nok minne til å lagre bilde til buffer

en: Insufficient memory to save image to callback
nb: Ikke nok minne til å lagre bilde til callback

en: Insufficient memory to store a %lu by %lu image; try exiting some applications to reduce memory usage
nb: Ikke nok minne til å lagre et %lu ganger %lu bilde; prøv å avslutte noen applikasjoner for å redusere minnebruken

en: Internal error: Image loader module “%s” failed to complete an operation, but didn’t give a reason for the failure
nb: Intern feil: Modul for lasting av bilder «%s» klarte ikke å fullføre en operasjon, men ga ingen årsak for feilen

en: Invalid XBM file
nb: Ugyldig XBM-fil

en: Invalid XPM header
nb: Ugyldig XPM-hode

en: Invalid header in animation
nb: Ugyldig hode i animasjon

en: Invalid header in icon
nb: Ugyldig hode i ikon

en: Invalid header in icon (%s)
nb: Ugyldig hode i ikon (%s)

en: JPEG quality must be a value between 0 and 100; value “%d” is not allowed.
nb: JPEG-kvalitet må være en verdi mellom 0 og 100; verdien «%d» er ikke tillatt.

en: JPEG quality must be a value between 0 and 100; value “%s” could not be parsed.
nb: JPEG-kvalitet må være en verdi mellom 0 og 100; verdien «%s» kunne ikke tolkes.

en: JPEG x-dpi must be a value between 1 and 65535; value “%s” is not allowed.
nb: JPEG x-dpi må være en verdi mellom 1 og 65535; verdien «%s» er ikke tillatt.

en: JPEG y-dpi must be a value between 1 and 65535; value “%s” is not allowed.
nb: JPEG y-dpi må være en verdi mellom 1 og 65535; verdien «%s» er ikke tillatt.

en: Keys for PNG text chunks must be ASCII characters.
nb: Nøkler for PNG tekstbiter må bestå av ASCII-tegn.

en: Keys for PNG text chunks must have at least 1 and at most 79 characters.
nb: Nøkler for PNG tekstbiter må minst ha mellom 1 og 79 tegn.

en: Loop
nb: Løkke

en: Malformed chunk in animation
nb: Feil i en del av animasjonen

en: Maximum color value in PNM file is 0
nb: Maksimal fargeverdi i PNM-filen er 0

en: Maximum color value in PNM file is too large
nb: Maksimal fargeverdi i PNM-filen er for stor

en: No XPM header found
nb: Fant ikke XPM-hode

en: Not all frames of the GIF image were loaded.
nb: Lastet ikke alle bildene i GIF-animasjonen.

en: Not enough memory to load GIF file
nb: Ikke nok minne til å laste GIF-bilde

en: Not enough memory to load ICO file
nb: Ikke nok minne til å laste ICO-fil

en: Not enough memory to load animation
nb: Ikke nok minne til å laste animasjon

en: Not enough memory to load bitmap image
nb: Ikke nok minne til å laste bitkart-bilde

en: Not enough memory to load icon
nb: Ikke nok minne til å laste ikon

en: Number of Channels
nb: Antall kanaler

en: PNG compression level must be a value between 0 and 9; value “%d” is not allowed.
nb: Nivået på PNG-komprimering må være en verdi mellom 0 og 9; verdien «%d» er ikke tillat.

en: PNG compression level must be a value between 0 and 9; value “%s” could not be parsed.
nb: Nivået til PNG-komprimeringen må være en verdi mello 0 og 9; verdi «%s» kan ikke brukes.

en: PNG x-dpi must be greater than zero; value “%s” is not allowed.
nb: PNG x-dpi må være større enn 0; verdien «%s» er ikke tillatt.

en: PNG y-dpi must be greater than zero; value “%s” is not allowed.
nb: PNG y-dpi må være større enn 0; verdien «%s» er ikke tillatt.

en: PNM file has an image height of 0
nb: PNM-filen har en bildehøyde på 0

en: PNM file has an image width of 0
nb: PNM-filen har en bildebredde på 0

en: PNM file has an incorrect initial byte
nb: PNM-filen har ukorrekt initiell byte

en: PNM file has an invalid height
nb: PNM-filen har en ugyldig høyde

en: PNM file has an invalid width
nb: PNM-filen har en ugyldig bredde

en: PNM file is not in a recognized PNM subformat
nb: PNM-filen er ikke i et gjenkjent PNM-underformat

en: PNM image loader does not support this PNM subformat
nb: PNM-bildelaster støtter ikke dette PNM-underformatet

en: PNM loader expected to find an integer, but didn’t
nb: PNM-laster ventet å finne et heltall, men gjorde ikke det

en: Pixel Bytes
nb: Pixelbytes

en: Pixels
nb: Piksler

en: Premature end-of-file encountered
nb: Prematur slutt-på-fil funnet

en: Pseudocolor image does not contain a colormap
nb: Pseudofargebilde inneholder ikke et fargekart

en: QTIF atom size too large (%d byte) | QTIF atom size too large (%d bytes)
nb[0]: Størrelse på QTIF-atom for stor (%d byte)
nb[1]: Størrelse på QTIF-atom for stor (%d bytes)

en: Raw PNM formats require exactly one whitespace before sample data
nb: Ubehandlede PNM-formater krever eksakt ett blankt felt før eksempeldata

en: Raw PNM image type is invalid
nb: Rå PNM-bildetype er ugyldig

en: Readonly pixel data
nb: Skrivebeskyttede pikseldata

en: Resulting GIF image has zero size
nb: GIF-bildet har størrelse null

en: Rowstride
nb: Radlengde

en: TGA image has invalid dimensions
nb: TGA-bilde har ugyldige dimensjoner

en: TGA image type not supported
nb: TGA bildetype er ikke støttet

en: TGA image was truncated or incomplete.
nb: TGA-bildet er avkuttet eller ukomplett.

en: TIFF bits-per-sample doesn’t contain a supported value.
nb: TIFF biter-per-prøve inneholder ikke en støttet verdi.

en: TIFF compression doesn’t refer to a valid codec.
nb: TIFF-komprimering har ingen referanse til en gyldig kodek.

en: TIFF x-dpi must be greater than zero; value “%s” is not allowed.
nb: TIFF x-dpi må være større enn 0; verdien «%s» er ikke tillatt.

en: TIFF y-dpi must be greater than zero; value “%s” is not allowed.
nb: TIFF y-dpi må være større enn 0; verdien «%s» er ikke tillatt.

en: The colorspace in which the samples are interpreted
nb: Fargeområde hvor prøvene blir fortolket

en: The number of bits per sample
nb: Antall biter per prøve

en: The number of bytes between the start of a row and the start of the next row
nb: Antall bytes mellom starten på en rad og starte på den neste raden

en: The number of columns of the pixbuf
nb: Antall kolonner i pixbufen

en: The number of rows of the pixbuf
nb: Antall rader i pixbufen

en: The number of samples per pixel
nb: Antall prøver per piksel

en: This build of gdk-pixbuf does not support saving the image format: %s
nb: Dette versjonen av gdk-pixbuf støtter ikke lagring av bildeformatet: %s

en: Topdown BMP images cannot be compressed
nb: Topdown BMP-bilder kan ikke komprimeres

en: Transformed JPEG has zero width or height.
nb: Transformert JPEG har bredde eller høyde lik null.

en: Transformed JPEG2000 has zero width or height
nb: Transformert JPEG2000 har bredde eller høyde lik null

en: Transformed PNG has unsupported number of channels, must be 3 or 4.
nb: Transformert PNG har et ikke-støttet antall kanaler, må være 3 eller 4.

en: Transformed PNG has zero width or height.
nb: Transformert PNG har bredde eller høyde lik null.

en: Transformed PNG not RGB or RGBA.
nb: Transformert PNG er ikke RGB eller RGBA.

en: Unable to load image-loading module: %s: %s
nb: Kan ikke laste modul for innlesing av bilder: %s: %s

en: Unexpected bitdepth for colormap entries
nb: Uventet oppløsning for fargekartoppføringer

en: Unexpected end of PNM image data
nb: Uventet slutt på PNM-bildedata

en: Unexpected icon chunk in animation
nb: Uventet ikondel i animasjonen

en: Unrecognized image file format
nb: Ikke-gjenkjent bildeformat

en: Unsupported JPEG color space (%s)
nb: JPEG-fargeområde ikke støttet (%s)

en: Unsupported depth for ICO file: %d
nb: Ikke støttet dybde for ICO-fil: %d

en: Unsupported icon type
nb: Ikontype ikke støttet

en: Unsupported image format for GDI+
nb: Bildeformat ikke støttet for GDI+

en: Unsupported number of color components (%d)
nb: Ikke støttet antall fargekomponenter (%d)

en: Value for PNG text chunk %s cannot be converted to ISO-8859-1 encoding.
nb: Verdi for PNG-tekstbit %s kan ikke konverteres til ISO-8859-1-koding.

en: Version %s of the GIF file format is not supported
nb: Versjon %s av GIF filformatet er ikke støttet

en: Whether the animation should loop when it reaches the end
nb: Om animasjonen skal starte på nytt når den er ferdig

en: Whether the pixbuf has an alpha channel
nb: Om pixbufen har en alfakanal

en: Width
nb: Bredde

en: Width or height of TIFF image is zero
nb: Bredde eller høyde på TIFF-bilde er null

en: XPM file has image height <= 0
nb: XPM-filen har en bildehøyde <= 0

en: XPM file has image width <= 0
nb: XPM-filen har en bildebredde <= 0

en: XPM file has invalid number of colors
nb: XPM-filen har et ugyldig antall farger

en: XPM has invalid number of chars per pixel
nb: XPM har et ugyldig antall tegn per piksel

en: failed to allocate image buffer of %u byte | failed to allocate image buffer of %u bytes
nb[0]: klarte ikke å allokere bildebuffer på %u byte
nb[1]: klarte ikke å allokere bildebuffer på %u bytes

[ctx: image format]
en: MacOS X icon
nb: MacOS X ikon

[ctx: image format]
en: Windows animated cursor
nb: Windows animert markør

[ctx: image format]
en: Windows icon
nb: Windows ikon
