cpio-2.12 - en to nl translation catalogue (308 entries)

en: 
    License GPLv3+: GNU GPL version 3 or later <http://gnu.org/licenses/gpl.html>.
    This is free software: you are free to change and redistribute it.
    There is NO WARRANTY, to the extent permitted by law.
nl: 
    Dit is vrije software: u mag het vrijelijk wijzigen en verder verspreiden.
    De precieze licentie is GPL-3+: GNU General Public License versie 3 of later.
    Zie http://gnu.org/licenses/gpl.html voor de volledige (Engelse) tekst.
    Deze software kent GEEN GARANTIE, voor zover de wet dit toestaat.

en: 
    Report bugs to: %s
nl: 
    Rapporteer gebreken in het programma aan <%s>;
    meld fouten in de vertaling aan <vertaling@vrijschrift.org>.

en:   or:
nl:      of:

en:  [OPTION...]
nl:  [OPTIE...]

en: %.*s: ARGP_HELP_FMT parameter requires a value
nl: %.*s: Parameter in ARGP_HELP_FMT vereist een waarde

en: %.*s: Unknown ARGP_HELP_FMT parameter
nl: %.*s: Onbekende parameter in ARGP_HELP_FMT

en: %lu block
     | %lu blocks
nl[0]: %lu blok
nl[1]: %lu blokken

en: %s home page: <%s>
nl: Webpagina van %s: <%s>

en: %s home page: <http://www.gnu.org/software/%s/>
nl: Webpagina van %s: <http://www.gnu.org/software/%s/>

en: %s is meaningless with %s
nl: %s is betekenisloos samen met %s

en: %s is not a character special file
nl: '%s' is geen byte-apparaat

en: %s is not a directory
nl: '%s' is geen map

en: %s linked to %s
nl: %s is gekoppeld aan %s

en: %s not created: newer or same age version exists
nl: %s is niet aangemaakt: nieuwere of even oude versie bestaat al

en: %s not dumped: not a regular file
nl: %s is niet gearchiveerd: geen gewoon bestand

en: %s: Cannot %s
nl: %s: Functie %s() is mislukt

en: %s: Cannot change mode to %s
nl: %s: Kan modus niet wijzigen naar %s

en: %s: Cannot change ownership to uid %lu, gid %lu
nl: %s: Kan eigenaar niet wijzigen naar UID %lu, GID %lu

en: %s: Cannot create symlink to %s
nl: Kan geen symbolische koppeling maken van %s naar %s

en: %s: Cannot hard link to %s
nl: Kan geen harde koppeling maken van %s naar %s

en: %s: Cannot seek to %s
nl: %s: Kan in bestand niet naar %s springen

en: %s: Cannot symlink to %s
nl: Kan geen symbolische koppeling maken van %s naar %s

en: %s: Read error at byte %s, while reading %lu byte | %s: Read error at byte %s, while reading %lu bytes
nl[0]: %s: Leesfout op byte %s, tijdens lezen van %lu byte
nl[1]: %s: Leesfout op byte %s, tijdens lezen van %lu bytes

en: %s: Too many arguments
nl: %s: Te veel argumenten

en: %s: Warning: Cannot %s
nl: %s: Waarschuwing: functie %s() is mislukt

en: %s: Warning: Cannot seek to %s
nl: %s: Waarschuwing: kan in bestand niet naar %s springen

en: %s: Warning: Read error at byte %s, while reading %lu byte | %s: Warning: Read error at byte %s, while reading %lu bytes
nl[0]: %s: Waarschuwing: leesfout op byte %s, tijdens lezen van %lu byte
nl[1]: %s: Waarschuwing: leesfout op byte %s, tijdens lezen van %lu bytes

en: %s: Wrote only %lu of %lu byte | %s: Wrote only %lu of %lu bytes
nl[0]: %s: Slechts %lu van %lu byte geschreven
nl[1]: %s: Slechts %lu van %lu bytes geschreven

en: %s: checksum error (0x%x, should be 0x%x)
nl: %s: onjuiste controlesom (0x%x, zou 0x%x moeten zijn)

en: %s: file name too long
nl: %s: bestandsnaam is te lang

en: %s: invalid option -- '%c'
nl: %s: ongeldige optie -- '%c'

en: %s: option '%c%s' doesn't allow an argument
nl: %s: optie '%c%s' staat geen argument toe

en: %s: option '%s' is ambiguous
nl: %s: optie '%s' is niet eenduidig

en: %s: option '%s' is ambiguous; possibilities:
nl: %s: optie '%s' is niet eenduidig; mogelijkheden zijn:

en: %s: option '--%s' doesn't allow an argument
nl: %s: optie '--%s' staat geen argument toe

en: %s: option '--%s' requires an argument
nl: %s: optie '--%s' vereist een argument

en: %s: option '-W %s' doesn't allow an argument
nl: %s: optie '-W %s' staat geen argument toe

en: %s: option '-W %s' is ambiguous
nl: %s: optie '-W %s' is niet eenduidig

en: %s: option '-W %s' requires an argument
nl: %s: optie '-W %s' vereist een argument

en: %s: option requires an argument -- '%c'
nl: %s: optie vereist een argument -- '%c'

en: %s: rmtclose failed
nl: %s: rmtclose() is mislukt

en: %s: rmtioctl failed
nl: %s: rmtioctl() is mislukt

en: %s: rmtopen failed
nl: %s: rmtopen() is mislukt

en: %s: stored filename length is out of range
nl: %s: opgeslagen bestandsnaamlengte valt buiten bereik

en: %s: symbolic link too long
nl: %s: symbolische koppeling is te lang

en: %s: truncating %s
nl: %s: %s wordt afgekapt

en: %s: truncating inode number
nl: %s: inode-nummer wordt afgekapt

en: %s: unknown file type
nl: Onbekend bestandstype: %s

en: %s: unrecognized option '%c%s'
nl: %s: onbekende optie '%c%s'

en: %s: unrecognized option '--%s'
nl: %s: onbekende optie '--%s'

en: '
nl: ’

en: (C)
nl: ©

en: (PROGRAM ERROR) No version known!?
nl: **Interne programmafout**: geen versie bekend!?

en: (PROGRAM ERROR) Option should have been recognized!?
nl: **Interne programmafout**: optie had herkend moeten worden!?

en: --append is used but no archive file name is given (use -F or -O options)
nl: Optie '--append' werd opgegeven maar geen bestandsnaam;
    gebruik optie '-F' of '-O'

en: --no-preserve-owner cannot be used with --owner
nl: Opties '--owner' en '--no-preserve-owner' gaan niet samen

en: --owner cannot be used with --no-preserve-owner
nl: Opties '--owner' en '--no-preserve-owner' gaan niet samen

en: --stat requires file names
nl: Optie '--stat' vereist bestandsnamen

en: -F can be used only with --create or --extract
nl: Optie '-F' kan alleen samen met '--create' of '--extract' gebruikt worden

en: -T reads null-terminated names
nl: -T leest met NUL afgesloten namen

en: ARGP_HELP_FMT: %s value is less than or equal to %s
nl: ARGP_HELP_FMT: waarde voor '%s' is kleiner of gelijk aan %s

en: Append SIZE bytes to FILE. SIZE is given by previous --length option.
nl: BESTAND met GROOTTE aantal bytes vergroten; deze GROOTTE is met een voorafgaande optie '--length' opgegeven

en: Append to an existing archive.
nl: aan een bestaand archief toevoegen

en: Archive file is local, even if its name contains colons
nl: het archiefbestand is lokaal, ook als de naam dubbele punten bevat

en: Archive filename to use instead of standard input. Optional USER and HOST specify the user and host names in case of a remote archive
nl: te gebruiken bestandsnaam voor invoer; optioneel op een andere HOST en van een andere GEBRUIKER

en: Archive filename to use instead of standard output. Optional USER and HOST specify the user and host names in case of a remote archive
nl: te gebruiken bestandsnaam voor uitvoer; optioneel op een andere HOST en van een andere GEBRUIKER

en: Archive format is not specified in copy-pass mode (use --format option)
nl: Archieftype is niet gespecificeerd; gebruik de optie '--format'

en: Archive format multiply defined
nl: Archieftype is meerdere malen opgegeven

en: Archive value %.*s is out of range
nl: Archiefwaarde %.*s valt buiten bereik

en: BLOCK-SIZE
nl: BLOKKEN

en: Both -I and -F are used in copy-in mode
nl: Zowel '-F' als '-I' werd opgegeven

en: Both -O and -F are used in copy-out mode
nl: Zowel '-F' als '-O' werd opgegeven

en: Byte count out of range
nl: Byte-aantal valt buiten bereik

en: COMMAND
nl: OPDRACHT

en: Cannot connect to %s: resolve failed
nl: Kan geen verbinding maken met %s: herleiding is mislukt

en: Cannot execute remote shell
nl: Kan gindse shell niet uitvoeren

en: Cannot open %s
nl: Kan %s niet openen

en: Cannot redirect files for remote shell
nl: Kan geen bestanden omleiden voor shell op afstand

en: Change to directory DIR
nl: werkmap wijzigen naar MAP

en: Command dumped core
nl: Opdracht resulteerde in een core-dump

en: Command exited successfully
nl: Opdracht is succesvol afgesloten

en: Command failed with status %d
nl: Opdracht is mislukt met afsluitwaarde %d

en: Command stopped on signal %d
nl: Opdracht is gestopt door signaal %d

en: Command terminated
nl: Opdracht is afgebroken

en: Command terminated on signal %d
nl: Opdracht is afgebroken door signaal %d

en: Control warning display. Currently FLAG is one of 'none', 'truncate', 'all'. Multiple options accumulate.
nl: waarschuwingenweergave; VLAG kan 'none' (geen), 'truncate' (afkappingen), of 'all' (alle) zijn

en: Create all files relative to the current directory
nl: alle bestanden relatief ten opzichte van huidige map aanmaken

en: Create device-independent (reproducible) archives
nl: reproduceerbare, apparaatonafhankelijke archieven aanmaken

en: Create file of the given SIZE
nl: een bestand van de gegeven grootte aanmaken

en: Create leading directories where needed
nl: waar nodig mappen aanmaken

en: Create the archive (run in copy-out mode)
nl: een archief aanmaken ('copy-out'-modus)

en: Creating directory `%s'
nl: Aanmaken van map '%s'

en: Creating intermediate directory `%s'
nl: Aanmaken van tussenmap '%s'

en: DEVICE
nl: APPARAAT

en: DIR
nl: MAP

en: Dereference  symbolic  links  (copy  the files that they point to instead of copying the links).
nl: symbolische koppelingen volgen; deze koppelingen zelf niet kopiëren maar de bestanden waar ze naar wijzen

en: Display executed checkpoints and exit status of COMMAND
nl: de uitgevoerde controlepunten en de afsluitwaarde van OPDRACHT tonen

en: Do not change the ownership of the files
nl: de eigenaar van bestaande bestanden niet wijzigen

en: Do not print the number of blocks copied
nl: niet het aantal gekopieerde blokken weergeven

en: Do not strip file system prefix components from the file names
nl: padnaamelementen niet uit bestandsnamen verwijderen

en: Don't store device numbers
nl: apparaatnummers niet opslaan

en: Enable debugging info
nl: uitgebreide debuginformatie weergeven

en: Error parsing number near `%s'
nl: Fout tijdens getalsontleding, nabij '%s'

en: Execute ARGS. Useful with --checkpoint and one of --cut, --append, --touch, --unlink
nl: gegeven ARGUMENTEN uitvoeren; dit is nuttig bij '--checkpoint' samen met één van '--cut', '--append', '--touch', of '--unlink'

en: Execute COMMAND
nl: OPDRACHT uitvoeren

en: Extract files from an archive (run in copy-in mode)
nl: bestanden extraheren ('copy-in'-modus)

en: Extract files to standard output
nl: bestanden naar standaaruitvoer uitpakken

en: FILE
nl: BESTAND

en: FLAG
nl: VLAG

en: FORMAT
nl: TYPE

en: File %s shrunk by %s byte, padding with zeros | File %s shrunk by %s bytes, padding with zeros
nl[0]: Bestand %s is %s byte gekrompen; opgevuld met een nul
nl[1]: Bestand %s is %s bytes gekrompen; opgevuld met nullen

en: File %s was modified while being copied
nl: Bestand %s is veranderd terwijl het gekopieerd werd

en: File creation options:
nl: Bestandsaanmaak-opties:

en: File statistics options:
nl: Bestandsstatistieken-opties:

en: Filenames in the list are delimited by null characters instead of newlines
nl: bestandsnamen in de lijst zijn afgesloten met NUL-teken in plaats van regeleindeteken

en: Fill the file with the given PATTERN. PATTERN is 'default' or 'zeros'
nl: het bestand met het gegeven PATROON vullen; PATROON is 'default' (standaard) of 'zeros' (nullen)

en: Found end of tape.  Load next tape and press RETURN.
nl: Einde van band gevonden.  Laad de volgende band en druk op Enter.

en: Found end of tape.  To continue, type device/file name when ready.
nl: Einde van band gevonden.  Typ apparaat/bestandsnaam om door te gaan.

en: GNU `cpio' copies files to and from archives
    
    Examples:
      # Copy files named in name-list to the archive
      cpio -o < name-list [> archive]
      # Extract files from the archive
      cpio -i [< archive]
      # Copy files named in name-list to destination-directory
      cpio -p destination-directory < name-list
nl: GNU 'cpio' kopieert bestanden naar of uit archieven.
    
    Voorbeelden:
      # De bestanden genoemd in de namenlijst naar het archief kopiëren:
      cpio -o  < namenlijst  [> archief]
      # Alle bestanden uit het archief kopiëren:
      cpio -i  [< archief]
      # De bestanden genoemd in de namenlijst naar de doelmap kopiëren:
      cpio -p doelmap  < namenlijst

en: Garbage command
nl: Ongeldige opdracht

en: Garbage in ARGP_HELP_FMT: %s
nl: Rommel in ARGP_HELP_FMT: %s

en: General help using GNU software: <http://www.gnu.org/gethelp/>
nl: Algemene hulp bij gebruik van GNU-software: <http://www.gnu.org/gethelp/>

en: Generate sparse file. Rest of the command line gives the file map.
nl: luchtig bestand genereren; de rest van de opdrachtregel specificeert de indeling

en: In the verbose table of contents listing, show numeric UID and GID
nl: UID's en GID's numeriek weergeven in uitgebreide inhoudsopgave

en: Interactively rename files
nl: bestanden interactief hernoemen

en: Invalid byte count
nl: Ongeldig byte-aantal

en: Invalid operation code
nl: Ongeldige bewerkingscode

en: Invalid seek direction
nl: Ongeldige sprongrichting

en: Invalid seek offset
nl: Ongeldige sprongpositie

en: Invalid size: %s
nl: Ongeldige grootte: %s

en: Invalid value for --warning option: %s
nl: Ongeldige waarde bij optie '--warning': %s

en: Link files instead of copying them, when  possible
nl: bestanden koppelen in plaats van kopiëren, indien mogelijk

en: Main operation mode:
nl: Werkingsmodus:

en: Malformed number %.*s
nl: Onjuist getal %.*s

en: Mandatory or optional arguments to long options are also mandatory or optional for any corresponding short options.
nl: Een argument dat verplicht of optioneel is voor een lange optie, is dat
    ook voor de overeenkomstige korte optie.

en: Manipulate a tape drive, accepting commands from a remote process
nl: Een magneetband manipuleren, en opdrachten accepteren van een ander proces.

en: Mode already defined
nl: Werkingsmodus is al bepaald

en: NAME
nl: NAAM

en: NUMBER
nl: AANTAL

en: Negative size: %s
nl: Negatieve grootte: %s

en: Not enough arguments
nl: Te weinig argumenten

en: Number out of allowed range: %s
nl: Getal valt buiten toegestaan bereik: %s

en: OFFSET
nl: POSITIE

en: OPTION
nl: OPTIE

en: Only copy files that do not match any of the given patterns
nl: alleen de bestanden kopiëren die met geen enkele van de gegeven patronen overeenkomen

en: Operation modifiers valid in any mode:
nl: Opties die in alle modi geldig zijn:

en: Operation modifiers valid in copy-in and copy-out modes
nl: Opties die geldig zijn in 'copy-in'- en 'copy-out'-modus:

en: Operation modifiers valid in copy-in and copy-out modes:
nl: Opties die geldig zijn in 'copy-in'- en 'copy-out'-modus:

en: Operation modifiers valid in copy-in and copy-pass modes:
nl: Opties die geldig zijn in 'copy-in'- en 'copy-pass'-modus:

en: Operation modifiers valid in copy-out and copy-pass modes:
nl: Opties die geldig zijn in 'copy-out'- en 'copy-pass'-modus:

en: Operation modifiers valid only in copy-in mode:
nl: Opties die alleen geldig zijn in 'copy-in'-modus:

en: Operation modifiers valid only in copy-out mode:
nl: Opties die alleen geldig zijn in 'copy-out'-modus:

en: Operation modifiers valid only in copy-pass mode:
nl: Opties die alleen geldig zijn in 'copy-pass'-modus:

en: Operation not supported
nl: Bewerking wordt niet ondersteund

en: PATTERN
nl: PATROON

en: Packaged by %s
nl: In pakketvorm gebracht door %s

en: Packaged by %s (%s)
nl: In pakketvorm gebracht door %s (%s)

en: Perform given action (see below) upon reaching checkpoint NUMBER
nl: de gegeven actie uitvoeren (zie verderop) bij bereiken van het AANTALste controlepunt

en: Premature eof
nl: Voortijdig einde van bestand

en: Print STRING when the end of a volume of the backup media is reached
nl: deze tekenreeks weergeven wanneer het einde van een reservekopie-volumen bereikt wordt

en: Print a "." for each file processed
nl: een punt weergeven voor elk verwerkt bestand

en: Print a table of contents of the input
nl: een inhoudsopgave van de invoer weergeven

en: Print contents of struct stat for each given file. Default FORMAT is:
nl: voor elk gegeven bestand de inhoud van de struct 'stat' printen; de standaardindeling is:

en: Read additional patterns specifying filenames to extract or list from FILE
nl: extra bestandsnaampatronen uit dit bestand lezen

en: Read error at byte %lld in file %s, padding with zeros
nl: Leesfout bij byte %lld in bestand %s; opgevuld met nullen

en: Read file names from FILE
nl: bestandsnamen uit BESTAND lezen

en: Removing leading `%s' from hard link targets
nl: Leidende '%s' wordt uit doelen van harde koppelingen weggelaten

en: Removing leading `%s' from member names
nl: Leidende '%s' wordt uit lidnamen weggelaten

en: Renumber inodes
nl: inodes hernummeren

en: Replace all files unconditionally
nl: alle bestanden onvoorwaardelijk vervangen

en: Report %s bugs to: %s
nl: Rapporteer gebreken in het programma '%s' aan <%s>;
    meld fouten in de vertaling aan <vertaling@vrijschrift.org>.

en: Report bugs to %s.
nl: Rapporteer gebreken in het programma aan %s;
    meld fouten in de vertaling aan <vertaling@vrijschrift.org>.

en: Reset the access times of files after reading them
nl: de toegangstijdsstempels van bestanden herstellen na het lezen

en: Retain previous file modification times when creating files
nl: wijzigingstijdsstempels van aangemaakte bestanden instellen op waarden uit archief

en: Run in copy-pass mode
nl: 'copy-pass'-modus

en: SECS
nl: SECONDEN

en: SIZE
nl: GROOTTE

en: STRING
nl: TEKENREEKS

en: Seek direction out of range
nl: Sprongrichting valt buiten bereik

en: Seek offset out of range
nl: Sprongpositie valt buiten bereik

en: Seek to the given offset before writing data
nl: naar deze positie springen alvorens met schrijven te beginnen

en: Set date for next --touch option
nl: de datum voor de volgende '--touch'

en: Set the I/O block size to 5120 bytes
nl: de I/O-blokgrootte op 5120 bytes instellen

en: Set the I/O block size to BLOCK-SIZE * 512 bytes
nl: de I/O-blokgrootte op BLOKKEN*512 bytes instellen

en: Set the I/O block size to the given NUMBER of bytes
nl: de I/O-blokgrootte op dit aantal bytes instellen

en: Set the ownership of all files created to the specified USER and/or GROUP
nl: de eigenaar van alle aangemaakte bestanden instellen op deze gebruiker en/of groep

en: Size of a block for sparse file
nl: blokgrootte voor luchtig bestand

en: Substituting `.' for empty hard link target
nl: Lege doelnaam van harde koppeling wordt vervangen door '.'

en: Substituting `.' for empty member name
nl: Lege lidnaam wordt vervangen door '.'

en: Swap both halfwords of words and bytes of halfwords in the data. Equivalent to -sS
nl: zowel de bytes (in halfwoorden) als de halfwoorden (in woorden) omwisselen; hetzelfde als '-sS'

en: Swap the bytes of each halfword in the files
nl: de bytes in elk halfwoord omwisselen

en: Swap the halfwords of each word (4 bytes) in the files
nl: de halfwoorden in elk vier-bytes woord omwisselen

en: Synchronous execution actions. These are executed when checkpoint number given by --checkpoint option is reached.
nl: Synchroon uit te voeren acties.  Deze worden uitgevoerd bij het bereiken van het controlepunt opgegeven met de optie '--checkpoint'.

en: Synchronous execution options:
nl: Synchrone-uitvoer-opties:

en: To continue, type device/file name when ready.
nl: Typ apparaat/bestandsnaam om door te gaan.

en: Too many arguments
nl: Te veel argumenten

en: Truncate FILE to the size specified by previous --length option (or 0, if it is not given)
nl: BESTAND afkappen tot de grootte opgegeven met een voorafgaande optie '--length' (of 0 als niet gegeven)

en: Try '%s --help' or '%s --usage' for more information.
nl: Typ '%s --help' of '%s --usage' voor meer informatie.

en: Unexpected arguments
nl: Onverwachte argumenten

en: Unknown date format
nl: Onbekende datumopmaak

en: Unknown field `%s'
nl: Onbekend veld '%s'

en: Unknown system error
nl: Onbekende systeemfout

en: Unlink FILE
nl: BESTAND verwijderen

en: Update the access and modification times of FILE
nl: de toegangs- en wijzigingstijdsstempels van BESTAND bijwerken

en: Usage:
nl: Gebruik:

en: Use COMMAND instead of rsh
nl: deze opdracht gebruiken in plaats van 'rsh'

en: Use given archive FORMAT
nl: dit archieftype gebruiken

en: Use the old portable (ASCII) archive format
nl: oud, overdraagbaar archieftype gebruiken (ASCII)

en: Use this FILE-NAME instead of standard input or output. Optional USER and HOST specify the user and host names in case of a remote archive
nl: te gebruiken bestandsnaam voor in- of uitvoer; optioneel op andere HOST en van andere GEBRUIKER

en: Valid arguments are:
nl: Geldige argumenten zijn:

en: Verbosely list the files processed
nl: namen van verwerkte bestanden weergeven

en: When reading a CRC format archive, only verify the CRC's of each file in the archive, don't actually extract the files
nl: alleen de controlesommen verifiëren; archief niet uitpakken

en: Write files with large blocks of zeros as sparse files
nl: bestanden als luchtige bestanden aanmaken indien ze grote blokken met nullen bevatten

en: Write to file NAME, instead of standard output
nl: naar het bestand NAAM schrijven i.p.v. naar standaarduitvoer

en: Written by %s and %s.
nl: Geschreven door %s en %s.

en: Written by %s, %s, %s,
    %s, %s, %s, %s,
    %s, %s, and others.
nl: Geschreven door %s, %s, %s,
    %s, %s, %s, %s,
    %s, %s en anderen.

en: Written by %s, %s, %s,
    %s, %s, %s, %s,
    %s, and %s.
nl: Geschreven door %s, %s, %s,
    %s, %s, %s, %s,
    %s en %s.

en: Written by %s, %s, %s,
    %s, %s, %s, %s,
    and %s.
nl: Geschreven door %s, %s, %s,
    %s, %s, %s, %s
    en %s.

en: Written by %s, %s, %s,
    %s, %s, %s, and %s.
nl: Geschreven door %s, %s, %s,
    %s, %s, %s en %s.

en: Written by %s, %s, %s,
    %s, %s, and %s.
nl: Geschreven door %s, %s, %s,
    %s, %s en %s.

en: Written by %s, %s, %s,
    %s, and %s.
nl: Geschreven door %s, %s, %s,
    %s en %s.

en: Written by %s, %s, %s,
    and %s.
nl: Geschreven door %s, %s, %s
    en %s.

en: Written by %s, %s, and %s.
nl: Geschreven door %s, %s en %s.

en: Written by %s.
nl: Geschreven door %s.

en: [ARGS...]
nl: [ARGUMENTEN]...

en: [USER][:.][GROUP]
nl: [GEBRUIKER][:.][GROEP]

en: [[USER@]HOST:]FILE-NAME
nl: [[GEBRUIKER@]HOST:]BESTANDSNAAM

en: [destination-directory]
nl: [doelmap]

en: `
nl: ‘

en: `%s' exists but is not a directory
nl: '%s' bestaat al maar is geen map

en: ambiguous argument %s for %s
nl: argument %s van %s is niet eenduidig

en: blank line ignored
nl: lege regel genegeerd

en: cannot change to directory `%s'
nl: kan werkmap niet wijzigen naar '%s'

en: cannot generate sparse files on standard output, use --file option
nl: Kan geen luchtige bestanden genereren op standaarduitvoer; gebruik de optie '--file'

en: cannot get the login group of a numeric UID
nl: kan de login-groep bij numeriek UID niet bepalen

en: cannot link %s to %s
nl: Kan geen harde koppeling maken van %s naar %s

en: cannot make directory `%s'
nl: kan map '%s' niet aanmaken

en: cannot open %s
nl: kan %s niet openen

en: cannot open `%s'
nl: Kan '%s' niet openen

en: cannot read checksum for %s
nl: Kan controlesom van %s niet lezen

en: cannot remove current %s
nl: Kan huidige %s niet verwijderen

en: cannot seek
nl: kan niet springen

en: cannot seek on output
nl: kan geen 'seek' doen op de uitvoer

en: cannot set time on `%s'
nl: Kan tijdsstempel van '%s' niet zetten

en: cannot swap bytes of %s: odd number of bytes
nl: Kan de bytes in %s niet omwisselen: oneven aantal bytes

en: cannot swap halfwords of %s: odd number of halfwords
nl: Kan de halfwoorden in %s niet omwisselen: oneven aantal halfwoorden

en: cannot truncate `%s'
nl: Kan '%s' niet afkappen

en: cannot unlink `%s'
nl: Kan '%s' niet verwijderen

en: command failed: %s
nl: Opdracht '%s' is mislukt

en: control magnetic tape drive operation
nl: de werking van een magneetbandapparaat besturen

en: created file is not sparse
nl: aangemaakt bestand is niet luchtig

en: device major number
nl: apparaat-hoofdnummer

en: device minor number
nl: apparaat-subnummer

en: device number
nl: apparaatnummer

en: error closing archive
nl: fout bij sluiten van archief

en: exec/tcp: Service not available
nl: exec/tcp: Dienst is niet beschikbaar

en: failed to return to initial working directory
nl: kan niet terugkeren naar de oorspronkelijke werkmap

en: file mode
nl: bestandsmodus

en: file name contains null character
nl: Bestandsnaam bevat een NUL-teken

en: file size
nl: bestandsgrootte

en: genfile manipulates data files for GNU paxutils test suite.
    OPTIONS are:
nl: 'genfile' manipuleert gegevensbestanden voor de testreeksen van GNU paxutils.
    OPTIES zijn:

en: gid
nl: GID

en: give a short usage message
nl: een korte gebruikssamenvatting tonen

en: give this help list
nl: deze hulptekst tonen

en: hang for SECS seconds (default 3600)
nl: dit aantal seconden pauzeren (standaard 3600)

en: incorrect mask (near `%s')
nl: Onjuist masker (nabij '%s')

en: inode number
nl: inode-nummer

en: internal error: tape descriptor changed from %d to %d
nl: *Interne fout*: band-descriptor is veranderd van %d naar %d

en: invalid archive format `%s'; valid formats are:
    crc newc odc bin ustar tar (all-caps also recognized)
nl: Ongeldig archieftype '%s';
    geldige archieftypes zijn:  crc, newc, odc, bin, ustar, tar

en: invalid argument %s for %s
nl: ongeldig argument %s van %s

en: invalid block size
nl: Ongeldige blokgrootte

en: invalid count value
nl: ongeldig aantal

en: invalid group
nl: ongeldige groep

en: invalid header: checksum error
nl: Ongeldige kop: onjuiste controlesom

en: invalid user
nl: ongeldige gebruiker

en: memory exhausted
nl: onvoldoende geheugen beschikbaar

en: modification time
nl: wijzigingstijd

en: name size
nl: naamlengte

en: no tape device specified
nl: geen band-apparaat beschikbaar

en: number of links
nl: aantal koppelingen

en: operation
nl: bewerking

en: operation [count]
nl: bewerking [aantal]

en: premature end of archive
nl: Voortijdig einde van archief

en: premature end of file
nl: Voortijdig einde van bestand

en: print program version
nl: programmaversie tonen

en: rdev major
nl: rdev-hoofdnummer

en: rdev minor
nl: rdev-subnummer

en: read error
nl: leesfout

en: rename %s ->
nl: hernoemen van %s ->

en: requested file length %lu, actual %lu
nl: gevraagde bestandslengte is %lu, werkelijke is %lu

en: set debug level
nl: debug-niveau instellen

en: set debug output file name
nl: naam van debug-uitvoerbestand instellen

en: set the program name
nl: de programmanaam instellen

en: standard input is closed
nl: standaardinvoer is gesloten

en: standard output is closed
nl: standaarduitvoer is gesloten

en: stat(%s) failed
nl: Kan status van %s niet bepalen

en: stdin
nl: standaardinvoer

en: stdout
nl: standaarduitvoer

en: too many arguments
nl: te veel argumenten

en: uid
nl: UID

en: unable to record current working directory
nl: kan de huidige werkmap niet vastleggen

en: use device as the file name of the tape drive to operate on
nl: te gebruiken bestandsnaam van het te besturen magneetbandapparaat

en: use remote COMMAND instead of rsh
nl: deze OPDRACHT gebruiken in plaats van 'rsh'

en: virtual memory exhausted
nl: onvoldoende geheugen beschikbaar

en: warning: archive header has reverse byte-order
nl: Waarschuwing: archiefkop gebruikt omgekeerde byte-volgorde

en: warning: skipped %ld byte of junk | warning: skipped %ld bytes of junk
nl[0]: Waarschuwing: %ld byte met rommel overgeslagen
nl[1]: Waarschuwing: %ld bytes met rommel overgeslagen

en: write error
nl: schrijffout

en: write error: partial write
nl: schrijffout: onvolledig geschreven
