dpkg 1.21.20 - en to nl translation catalogue (1176 entries)

en: 
     packages' pending triggers which are or may be unresolvable:
nl: 
    in de wacht staande pakkettriggers die onoplosbaar zijn of kunnen zijn:

en: 
    Configuration file '%s', does not exist on system.
    Installing new config file as you requested.
nl: 
    Configuratiebestand '%s' bestaat niet op het systeem.
    Zoals door u gevraagd, wordt het nieuwe configuratiebestand geïnstalleerd.

en: 
    Currently enabled options:
     %s
nl: 
    Momenteel mogelijke opties:
     %s

en: 
    Debugging options can be mixed using bitwise-or.
    Note that the meanings and values are subject to change.
nl: 
    Debugopties kunnen gecombineerd worden m.b.v. bitwise-or.
    Noteer dat hun betekenis en waarde voorwerp van wijzigingen kunnen zijn.

en: 
    Use 'dpkg' to install and remove packages from your system, or
    'apt' or 'aptitude' for user-friendly package management. Packages
    unpacked using 'dpkg-deb --extract' will be incorrectly installed !
nl: 
    Gebruik 'dpkg' om pakketten te installeren en te verwijderen van uw
    systeem, of gebruik 'apt' of 'aptitude' voor gebruikersvriendelijk
    pakketbeheer. Via 'dpkg-deb --extract' uitgepakte pakketten worden
    niet juist geïnstalleerd!

en: 
    WARNING - use of options marked [!] can seriously damage your installation.
    Forcing options marked [*] are enabled by default.
nl: 
    OPGELET - opties aangeduid met [!] kunnen uw installatie ernstig beschadigen.
    Forceeropties aangeduid met [*] staan standaard aan.

en:      Not modified since installation.
nl:     Niet gewijzigd sinds de installatie.

en:      Version in package is the same as at last installation.
nl:     Versie in pakket is gelijk aan die van de laatste installatie.

en:      not a plain file          %.255s
nl:      geen gewoon bestand      %.255s

en:    What would you like to do about it ?  Your options are:
        Y or I  : install the package maintainer's version
        N or O  : keep your currently-installed version
          D     : show the differences between the versions
          Z     : start a shell to examine the situation
nl:    Wat wilt u er aan doen ?  De volgende keuzes zijn mogelijk:
        Y of I  : de versie van de pakketbeheerder installeren
        N of O  : de huidige geïnstalleerde versie behouden
          D     : de verschillen tussen de versies tonen
          Z     : een shell starten om de situatie te onderzoeken

en:   %.250s (version %.250s) is present and %s.
nl:   %.250s (versie %.250s) is aanwezig en is %s.

en:   %.250s (version %.250s) is to be installed.
nl:   %.250s (versie %.250s) moet geïnstalleerd worden.

en:   %.250s is installed, but is version %.250s.
nl:   %.250s is geïnstalleerd, maar is versie %.250s.

en:   %.250s is not installed.
nl:   %.250s is niet geïnstalleerd.

en:   %.250s is to be deconfigured.
nl:   %.250s moet gedeconfigureerd worden.

en:   %.250s is to be installed, but is version %.250s.
nl:   %.250s moet geïnstalleerd worden, maar is versie %.250s.

en:   %.250s is to be removed.
nl:   %.250s moet verwijderd worden.

en:   %.250s is unpacked, but has never been configured.
nl:   %.250s is uitgepakt, maar is nooit geconfigureerd.

en:   %.250s is unpacked, but is version %.250s.
nl:   %.250s is uitgepakt, maar is versie %.250s.

en:   %.250s latest configured version is %.250s.
nl:   %.250s laatst geconfigureerde versie is %.250s.

en:   %.250s provides %.250s and is present and %s.
nl:   %.250s levert %.250s en is aanwezig en is %s.

en:   %.250s provides %.250s and is to be installed.
nl:   %.250s levert %.250s en moet geïnstalleerd worden.

en:   %.250s provides %.250s but is %s.
nl:   %.250s levert %.250s maar is %s.

en:   %.250s provides %.250s but is to be deconfigured.
nl:   %.250s levert %.250s maar moet gedeconfigureerd worden.

en:   %.250s provides %.250s but is to be removed.
nl:   %.250s levert %.250s maar moet verwijderd worden.

en:   %s (%s) provides %s.
nl:   %s (%s) voorziet in %s.

en:   -?, --help                       Show this help message.
          --version                    Show the version.
nl:   -?, --help                       Deze hulptekst tonen.
          --version                    Het versienummer tonen.

en:   Package %s awaits trigger processing.
nl:   Pakket %s wacht op de verwerking van triggers.

en:   Package %s is not configured yet.
nl:   Pakket %s is nog niet geconfigureerd.

en:   Package %s is not installed.
nl:   Pakket %s is niet geïnstalleerd.

en:   Package %s is to be removed.
nl:   Pakket %s moet verwijderd worden.

en:   Package %s which provides %s awaits trigger processing.
nl:   Pakket %s dat voorziet in %s wacht op de verwerking van triggers.

en:   Package %s which provides %s is not configured yet.
nl:   Pakket %s dat voorziet in %s is nog niet geconfigureerd.

en:   Package %s which provides %s is not installed.
nl:   Pakket %s dat voorziet in %s, is niet geïnstalleerd.

en:   Package %s which provides %s is to be removed.
nl:   Pakket %s dat voorziet in %s moet verwijderd worden.

en:   Version of %s on system is %s.
nl:   Versie van %s op dit systeem is %s.

en:   Version of %s on system, provided by %s, is %s.
nl:   Versie van %s op dit systeem, waarin %s voorziet, is %s.

en:   Version of %s to be configured is %s.
nl:   Versie van %s die geconfigureerd moet worden, is %s.

en:   link %s is %s
nl:   koppeling %s is %s

en:   link best version is %s
nl:   koppeling beste versie is %s

en:   link best version not available
nl:   koppeling beste versie niet beschikbaar

en:   link currently absent
nl:   koppeling is momenteel afwezig

en:   link currently points to %s
nl:   koppeling verwijst momenteel naar %s

en:   slave %s is %s
nl:   slaaf %s is %s

en:   slave %s: %s
nl:   slaaf %s: %s

en:  %7jd bytes, %5d lines   %c  %-20.127s %.127s
nl:  %7jd bytes, %5d regels   %c  %-20.127s %.127s

en:  %d package, from the following section: |  %d packages, from the following sections:
nl[0]:  %d pakket uit de volgende sectie:
nl[1]:  %d pakketten uit de volgende secties:

en:  %s (%s) breaks %s and is %s.
nl:  %s (%s) maakt %s defect en is %s.

en:  %s (not a plain file)
nl:  %s (geen gewoon bestand)

en:  ==> Deleted (by you or by a script) since installation.
nl:  ==> Verwijderd (door u of door een script) sinds de installatie.

en:  ==> File on system created by you or by a script.
     ==> File also in package provided by package maintainer.
nl:  ==> Bestand op het systeem is door u of door een script gemaakt.
     ==> Bestand zit ook in het pakket van de pakketbeheerder.

en:  ==> Keeping old config file as default.
nl:  ==> Huidige oude configuratiebestand wordt als standaard bewaard.

en:  ==> Modified (by you or by a script) since installation.
nl:  ==> Gewijzigd (door u of door een script) sinds de installatie.

en:  ==> Package distributor has shipped an updated version.
nl:  ==> Pakketdistributeur heeft een bijgewerkte versie gemaakt.

en:  ==> Using current old file as you requested.
nl:  ==> Huidige oude bestand wordt gebruikt, zoals door u gevraagd.

en:  ==> Using new config file as default.
nl:  ==> Het nieuwe configuratiebestand wordt als standaard gebruikt.

en:  ==> Using new file as you requested.
nl:  ==> Nieuw bestand wordt gebruikt, zoals door u gevraagd.

en:  Package %s: part(s)
nl:  Pakket %s: de(e)l(en)

en:  The default action is to install the new version.
nl:  De standaardactie is om de nieuwe versie te installeren.

en:  The default action is to keep your current version.
nl:  De standaardactie is om uw huidige versie te behouden.

en:  and
nl:  en

en:  depends on
nl:  is afhankelijk van

en:  new Debian package, version %d.%d.
     size %jd bytes: control archive=%jd bytes.
nl:  nieuw Debian-pakket, versie %d.%d.
     grootte %jd bytes: controlearchief=%jd bytes.

en:  old Debian package, version %d.%d.
     size %jd bytes: control archive=%jd, main archive=%jd.
nl:  verouderd Debian-pakket, versie %d.%d.
     grootte %jd bytes: controlearchief=%jd, hoofdarchief=%jd.

en: %d expected program not found in PATH or not executable
    %s | %d expected programs not found in PATH or not executable
    %s
nl[0]: %d verwacht programma niet gevonden in PATH of niet uitvoerbaar
    %s
nl[1]: %d verwachte programma's niet gevonden in PATH of niet uitvoerbaar
    %s

en: %d file or directory currently installed.)
     | %d files and directories currently installed.)
nl[0]: %d bestand of map momenteel geïnstalleerd.)
nl[1]: %d bestanden en mappen momenteel geïnstalleerd.)

en: %d requested control component is missing | %d requested control components are missing
nl[0]: %d gevraagd controle-element ontbreekt
nl[1]: %d gevraagde controle-elementen ontbreken

en: %s (subprocess): %s
nl: %s (subproces): %s

en: %s - priority %d
nl: %s - prioriteit %d

en: %s assert options - assert whether features are supported:
nl: %s opties bevestigen - bevestigen of functies worden ondersteund:

en: %s breaks %s
nl: %s breekt %s

en: %s conflicts with %s
nl: %s is in strijd met %s

en: %s corrupt: %s
nl: %s beschadigd: %s

en: %s debugging option, --debug=<octal> or -D<octal>:
    
     Number  Ref. in source   Description
nl: %s debugoptie, --debug=<octaal> of -D<octaal>:
    
     Nummer  Ref. in bron     Beschrijving

en: %s depends on %s
nl: %s heeft als vereiste %s

en: %s enhances %s
nl: %s verbetert %s

en: %s forcing options - control behaviour when problems found:
      warn but continue:  --force-<thing>,<thing>,...
      stop with error:    --refuse-<thing>,<thing>,... | --no-force-<thing>,...
     Forcing things:
nl: %s forceeropties - gedrag sturen als problemen gevonden werden:
      waarschuwen maar verder gaan:
                  --force-<ding>,<ding>,...
      stoppen met foutmelding:
                 --refuse-<ding>,<ding>,... | --no-force-<ding>,...
     Dingen forceren:

en: %s is not a regular file
nl: %s is geen gewoon bestand

en: %s is not properly installed; ignoring any dependencies on it
nl: %s is niet goed geïnstalleerd; elke afhankelijkheid ervan wordt genegeerd

en: %s pre-depends on %s
nl: %s heeft als voorvereiste %s

en: %s recommends %s
nl: %s beveelt %s aan

en: %s subprocess failed with wait status code %d
nl: subproces %s is mislukt met wachtstatuscode %d

en: %s subprocess returned error exit status %d
nl: subproces %s gaf de foutwaarde %d terug

en: %s subprocess was interrupted
nl: subproces %s werd onderbroken

en: %s subprocess was killed by signal (%s)%s
nl: subproces %s werd gedood door signaal (%s)%s

en: %s suggests %s
nl: %s suggereert %s

en: %s was locked by another process
    %s
nl: %s werd vergrendeld door een ander proces
    %s

en: %s was locked by another process with pid %d
    %s
nl: %s werd vergrendeld door een ander proces met pid %d
    %s

en: %s%s/%s has been changed (manually or by a script); switching to manual updates only
nl: %s%s/%s is veranderd (handmatig of door een script). Er wordt omgeschakeld naar louter handmatige bijwerkingen

en: %s%s/%s is dangling; it will be updated with best choice
nl: %s%s/%s is een doelloze koppeling; ze wordt bijgewerkt met de best beschikbare keuze

en: %s:
        Part format version:            %d.%d
        Part of package:                %s
            ... version:                %s
            ... architecture:           %s
            ... MD5 checksum:           %s
            ... length:                 %jd bytes
            ... split every:            %jd bytes
        Part number:                    %d/%d
        Part length:                    %jd bytes
        Part offset:                    %jd bytes
        Part file size (used portion):  %jd bytes
nl: %s:
        Indelingsversie v.h. deel:                     %d.%d
        Deel van pakket:                               %s
            ... versie:                                %s
            ... architectuur:                          %s
            ... MD5-controlesom:                       %s
            ... lengte:                                %jd bytes
            ... opgesplitst elke:                      %jd bytes
        Nummer v.h. deel:                              %d/%d
        Lengte v.h. deel:                              %jd bytes
        Plaats v.h. deel:                              %jd bytes
        Bestandsgrootte v.h. deel (gebruikte portie):  %jd bytes

en: %s: cannot create zstd compression context
nl: %s: kan de zstd compressiecontext niet aanmaken

en: %s: cannot create zstd decompression context
nl: %s: kan de zstd decompressiecontext niet aanmaken

en: %s: cannot rename obsolete conffile '%s' to '%s': %s
nl: %s: kan verouderd configuratiebestand niet hernoemen van '%s' naar '%s': %s

en: %s: conffile '%.250s' is not a plain file or symlink (= '%s')
nl: %s: configuratiebestand '%.250s' is geen gewoon bestand of symbolische koppeling (= '%s')

en: %s: conffile '%.250s' resolves to degenerate filename
     ('%s' is a symlink to '%s')
nl: %s: configuratiebestand '%.250s' verwijst naar een vergane bestandsnaam
     ('%s' is een symbolische koppeling naar '%s')

en: %s: config file '%s' is a circular link
     (= '%s')
nl: %s: configuratiebestand '%s' is een circulaire verwijzing
     (= '%s')

en: %s: dependency problems, but configuring anyway as you requested:
    %s
nl: %s: vereistenproblemen, maar wordt toch geconfigureerd zoals u vroeg:
    %s

en: %s: dependency problems, but processing triggers anyway as you requested:
    %s
nl: %s: vereistenproblemen, maar op verzoek worden triggers toch behandeld:
    %s

en: %s: dependency problems, but removing anyway as you requested:
    %s
nl: %s: vereistenproblemen, maar wordt op verzoek toch verwijderd:
    %s

en: %s: error binding input to bzip2 stream
nl: %s: fout bij het koppelen van invoer aan bzip2-stroom

en: %s: error binding input to gzip stream
nl: %s: fout bij het koppelen van invoer aan gzip-stroom

en: %s: error binding output to bzip2 stream
nl: %s: fout bij het koppelen van uitvoer aan bzip2-stroom

en: %s: error binding output to gzip stream
nl: %s: fout bij het koppelen van uitvoer aan gzip-stroom

en: %s: failed to link '%.250s' to '%.250s': %s
nl: %s: kon '%.250s' niet naar '%.250s' laten verwijzen: %s

en: %s: failed to remove '%.250s' (before overwrite): %s
nl: %s: kon '%.250s' niet verwijderen (voor het overschrijven ervan): %s

en: %s: failed to remove '%.250s': %s
nl: %s: kon '%.250s' niet verwijderen: %s

en: %s: failed to remove old backup '%.250s': %s
nl: %s: kon de oude reservekopie '%.250s' niet verwijderen: %s

en: %s: failed to remove old distributed version '%.250s': %s
nl: %s: kon de oude gedistribueerde versie '%.250s' niet verwijderen: %s

en: %s: failed to rename '%.250s' to '%.250s': %s
nl: %s: kon '%.250s' niet hernoemen naar '%.250s': %s

en: %s: internal bzip2 read error
nl: %s: interne leesfout van bzip2

en: %s: internal bzip2 read error: '%s'
nl: %s: interne leesfout van bzip2: '%s'

en: %s: internal bzip2 write error
nl: %s: interne schrijffout van bzip2

en: %s: internal bzip2 write error: '%s'
nl: %s: interne schrijffout van bzip2: '%s'

en: %s: internal gzip read error
nl: %s: interne leesfout van gzip

en: %s: internal gzip read error: %s
nl: %s: interne leesfout van gzip: %s

en: %s: internal gzip read error: '%s'
nl: %s: interne leesfout van gzip: '%s'

en: %s: internal gzip write error
nl: %s: interne schrijffout van gzip

en: %s: internal gzip write error: %s
nl: %s: interne schrijffout van gzip: %s

en: %s: internal gzip write error: '%s'
nl: %s: interne schrijffout van gzip: '%s'

en: %s: lzma close error
nl: %s: sluitfout van lzma

en: %s: lzma error: %s
nl: %s: fout van lzma: %s

en: %s: lzma read error
nl: %s: leesfout van lzma

en: %s: lzma write error
nl: %s: schrijffout van lzma

en: %s: pass-through copy error: %s
nl: %s: kopieerfout bij het doorgeven: %s

en: %s: unable to open %s to compute its digest: %s
nl: %s: kan %s niet openen om zijn frommel te berekenen: %s

en: %s: unable to readlink conffile '%s'
     (= '%s'): %s
nl: %s: kan de verwijzing naar configuratiebestand '%s' niet lezen
     (= '%s'): %s

en: %s: unable to stat config file '%s'
     (= '%s'): %s
nl: %s: kan de status van configuratiebestand '%s' niet opvragen
     (= '%s'): %s

en: %s: zstd close error
nl: %s: sluitfout van zstd

en: %s: zstd error: %s
nl: %s: fout van zstd: %s

en: %s: zstd read error
nl: %s: leesfout van zstd

en: %s: zstd write error
nl: %s: schrijffout van zstd

en: '%.255s' contains no control component '%.255s'
nl: '%.255s' bevat geen controleonderdeel '%.255s'

en: '%.255s' is not a Debian format archive
nl: '%.255s' is geen archief volgens Debian-formaat

en: '%s' clashes with '%s'
nl: '%s' botst met '%s'

en: '%s' contains user-defined Priority value '%s'
nl: '%s' bevat zelf gedefinieerde 'Priority'-waarde '%s'

en: '%s' does not take a value
nl: '%s' verwacht geen waarde

en: '%s' field present for package with inappropriate '%s' field
nl: veld '%s' aanwezig voor pakket met ongepast veld '%s'

en: '%s' field value '%.250s'
nl: waarde '%.250s' voor veld '%s'

en: '%s' field, invalid package name '%.255s': %s
nl: veld '%s', ongeldige pakketnaam '%.255s': %s

en: '%s' field, missing architecture name, or garbage where architecture name expected
nl: veld '%s', ontbrekende architectuurbenaming, of rommel waar een architectuurnaam werd verwacht

en: '%s' field, missing package name, or garbage where package name expected
nl: veld '%s', ontbrekende pakketnaam, of rommel waar een pakketnaam werd verwacht

en: '%s' field, reference to '%.255s':
     '%c' is obsolete, use '%c=' or '%c%c' instead
nl: veld '%s', verwijzing naar '%.255s':
     '%c' is verouderd, gebruik liever '%c=' of '%c%c'

en: '%s' field, reference to '%.255s':
     bad version relationship %c%c
nl: veld '%s', verwijzing naar '%.255s':
     foute versie-relatie %c%c

en: '%s' field, reference to '%.255s':
     implicit exact match on version number, suggest using '=' instead
nl: veld '%s', verwijzing naar '%.255s':
     impliciete exacte overeenkomst in versienummer, gebruik liever '='

en: '%s' field, reference to '%.255s':
     version value starts with non-alphanumeric, suggest adding a space
nl: veld '%s', verwijzing naar '%.255s':
     versiewaarde begint met een niet-alfanumeriek teken, voeg liever een spatie toe

en: '%s' field, reference to '%.255s': invalid architecture name '%.255s': %s
nl: veld '%s', verwijzing naar '%.255s': ongeldige architectuurbenaming '%.255s': %s

en: '%s' field, reference to '%.255s': version '%s'
nl: veld '%s', verwijzing naar '%.255s': versie '%s'

en: '%s' field, reference to '%.255s': version contains '%c' instead of '%c'
nl: veld '%s', verwijzing naar '%.255s': versie bevat '%c' in plaats van '%c'

en: '%s' field, reference to '%.255s': version unterminated
nl: veld '%s', verwijzing naar '%.255s': versie niet afgesloten

en: '%s' field, syntax error after reference to package '%.255s'
nl: veld '%s', syntaxisfout na verwijzing naar pakket '%.255s'

en: '%s' is not a valid architecture name in '%s' field: %s
nl: '%s' is geen geldige naam voor een architectuur in veld '%s': %s

en: '%s' needs a value
nl: '%s' verwacht een waarde

en: '%s' not found in PATH or not executable
nl: '%s' niet gevonden in PATH of niet uitvoerbaar

en: (Noting disappearance of %s, which has been completely replaced.)
nl: (Verdwijning van %s is opgemerkt; het werd totaal vervangen.)

en: (Reading database ...
nl: (Database wordt ingelezen ...

en: (no description available)
nl: (geen beschrijving beschikbaar)

en: (total %jd bytes)
nl: (totaal %jd bytes)

en: , core dumped
nl: , core gedumpt

en: -%c option does not take a value
nl: optie -%c verwacht geen waarde

en: -%c option takes a value
nl: optie -%c verwacht een waarde

en: --%s --pending does not take any non-option arguments
nl: --%s --pending accepteert geen niet-optionele argumenten

en: --%s --recursive needs at least one path argument
nl: --%s --recursive heeft op zijn minst één pad als argument nodig

en: --%s does not support (yet) reading the .deb from standard input
nl: --%s ondersteunt (nog) niet het lezen van het .deb-bestand vanuit standaardinvoer

en: --%s needs .deb filename and directory arguments
nl: --%s verwacht een .deb-bestandsnaam en een map als argumenten

en: --%s needs <link> <name> <path>
nl: --%s heeft <link> <naam> <pad> nodig

en: --%s needs <link> <name> <path> <priority>
nl: --%s heeft <link> <naam> <pad> <prioriteit> nodig

en: --%s needs <name>
nl: --%s heeft <naam> nodig

en: --%s needs <name> <path>
nl: --%s heeft <naam> <pad> nodig

en: --%s needs a .deb filename argument
nl: --%s verwacht een .deb-bestandsnaam als argument

en: --%s needs a <directory> argument
nl: --%s heeft een <map> als argument nodig

en: --%s needs a <file> argument
nl: --%s heeft als argument <bestand> nodig

en: --%s needs a single argument
nl: --%s heeft één enkel argument nodig

en: --%s needs a target directory.
    Perhaps you should be using dpkg --install ?
nl: --%s heeft een doelmap nodig.
    Zou u misschien 'dpkg --install' moeten gebruiken?

en: --%s needs a valid package name but '%.250s' is not: %s
nl: --%s vereist een geldige pakketnaam, maar '%.250s' is dat niet: %s

en: --%s needs at least one package archive file argument
nl: --%s heeft op zijn minst één pakketarchiefbestand als argument nodig

en: --%s needs at least one package name argument
nl: --%s heeft ten minste een pakketnaam als argument nodig

en: --%s needs four arguments
nl: --%s heeft vier argumenten nodig

en: --%s only allowed with --%s
nl: --%s is enkel toegelaten met --%s

en: --%s option does not take a value
nl: optie --%s verwacht geen waarde

en: --%s option takes a value
nl: optie --%s verwacht een waarde

en: --%s requires a positive octal argument
nl: --%s vereist een positief octaal als argument

en: --%s requires one or more part file arguments
nl: --%s vereist een of meerdere deelbestanden als argument

en: --%s takes at most one Packages-file argument
nl: --%s verwacht hoogstens één Packages-bestand als argument

en: --%s takes at most two arguments
nl: --%s verwacht ten hoogste twee argumenten

en: --%s takes at most two arguments (.deb and directory)
nl: --%s verwacht ten hoogste twee argumenten (.deb en map)

en: --%s takes exactly one argument
nl: --%s verwacht precies één argument

en: --%s takes exactly two arguments
nl: --%s verwacht precies twee argumenten

en: --%s takes no arguments
nl: --%s verwacht geen argumenten

en: --%s takes one <archname> argument
nl: --%s aanvaardt één <archname> als argument

en: --%s takes one <pkgname> argument
nl: --%s aanvaardt één <pkgname> als argument

en: --%s takes one <trigname> argument
nl: --%s aanvaardt één <trigname> als argument

en: --%s takes one <version> argument
nl: --%s aanvaardt één <version> als argument

en: --%s takes one package name argument
nl: --%s heeft een pakketnaam als argument nodig

en: --%s takes only one argument (.deb filename)
nl: --%s verwacht slechts een argument (.deb-bestandsnaam)

en: --%s used with obsolete relation operator '%s'
nl: --%s werd gebruikt met verouderde relatieoperator '%s'

en: --auto requires exactly one part file argument
nl: --auto vereist precies een deelbestand als argument

en: --auto requires the use of the --output option
nl: --auto vereist het gebruik van de optie --output

en: --compare-versions bad relation
nl: --compare-versions foute relatie

en: --compare-versions takes three arguments: <version> <relation> <version>
nl: --compare-versions gebruikt drie argumenten: <versie> <relatie> <versie>

en: --search needs at least one file name pattern argument
nl: --search heeft ten minste een bestandsnaam-patroon als argument nodig

en: --split needs a source filename argument
nl: --split verwacht een bronbestandsnaam als argument

en: --split takes at most a source filename and destination prefix
nl: --split verwacht hoogstens een bronbestandsnaam en doelprefix

en: --update given but %s does not exist
nl: --update is opgegeven maar %s bestaat niet

en: --update is useless for --remove
nl: --update is waardeloos voor --remove

en: ... it looks like that went OK
nl: ... het lijkt erop dat dit goed ging

en: ; however:
nl: ; maar:

en: <compress> from tar -cf
nl: <compress> van tar -cf

en: <deb> is the filename of a Debian format archive.
    <cfile> is the name of an administrative file component.
    <cfield> is the name of a field in the main 'control' file.
nl: <deb>   is de bestandsnaam van een archief in debian-formaat.
    <cbestand> is de naam van een administratief bestandscomponent.
    <cveld> is de naam van een veld in het belangrijkste 'control'-bestand.

en: <decompress>
nl: <decompressie>

en: <link> '%s' is both primary and slave
nl: de <link> '%s' is zowel primair als slaaf

en: <link> '%s' is the same as <path>
nl: <link> '%s' is hetzelfde als <pad>

en: <link> is the symlink pointing to %s/<name>.
      (e.g. /usr/bin/pager)
    <name> is the master name for this link group.
      (e.g. pager)
    <path> is the location of one of the alternative target files.
      (e.g. /usr/bin/less)
    <priority> is an integer; options with higher numbers have higher priority in
      automatic mode.
nl: <link> is de symbolische koppeling die verwijst naar %s/<naam>.
      (bv. /usr/bin/pager).
    <naam> is de hoofdnaam voor deze groep van koppelingen
      (bv. pager).
    <pad> is de plaats van een van de alternatieve doelbestanden
      (bv. /usr/bin/less).
    <prioriteit> is een geheel getal; opties met hogere getallen hebben
      hogere prioriteit in automatische modus.

en: <name> '%s' is both primary and slave
nl: de <naam> '%s' is zowel primair als slaaf

en: <package status and progress file descriptor>
nl: <bestandsindicator van pakketstatus en voortgang>

en: <standard error>
nl: <standaardfout>

en: <standard input>
nl: <standaardinvoer>

en: <standard output>
nl: <standaarduitvoer>

en: Adding '%s'
nl: '%s' wordt toegevoegd

en: Allow installation of conflicting packages
nl: De installatie van conflicterende pakketten toelaten

en: Always install missing config files
nl: Steeds ontbrekende configuratiebestanden installeren

en: Always use the new config files, don't prompt
nl: Steeds de nieuwe configuratiebestanden gebruiken; er geen vragen over stellen

en: Always use the old config files, don't prompt
nl: Steeds de oude configuratiebestanden gebruiken; er geen vragen over stellen

en: Another process has locked the database for writing, and might currently be
    modifying it, some of the following problems might just be due to that.
nl: Een ander proces heeft de database voor schrijven vergrendeld en is ze
    momenteel misschien aan het wijzigen. Enkele van de volgende problemen
    kunnen gewoon daaraan toe te schrijven zijn.

en: Architecture
nl: Architectuur

en: Authenticating %s ...
nl: Bezig met authenticeren van %s ...

en: Authentication is required to run update-alternatives
nl: Authenticatie is nodig voor het uitvoeren van update-alternatives

en: Commands:
      --add <owner> <group> <mode> <path>
                               add a new <path> entry into the database.
      --remove <path>          remove <path> from the database.
      --list [<glob-pattern>]  list current overrides in the database.
nl: Commando's:
      --add <eigenaar> <groep> <modus> <pad>
                               nieuwe <pad>-regel toevoegen in de database.
      --remove <pad>           <pad> uit de database verwijderen.
      --list [<glob-patroon>]  huidige 'overrides' in de database tonen.

en: Commands:
      --check-supported                Check if the running dpkg supports triggers.
nl: Commando's:
      --check-supported       Nagaan of het actieve dpkg triggers ondersteunt.

en: Commands:
      --install <link> <name> <path> <priority>
        [--slave <link> <name> <path>] ...
                               add a group of alternatives to the system.
      --remove <name> <path>   remove <path> from the <name> group alternative.
      --remove-all <name>      remove <name> group from the alternatives system.
      --auto <name>            switch the master link <name> to automatic mode.
      --display <name>         display information about the <name> group.
      --query <name>           machine parseable version of --display <name>.
      --list <name>            display all targets of the <name> group.
      --get-selections         list master alternative names and their status.
      --set-selections         read alternative status from standard input.
      --config <name>          show alternatives for the <name> group and ask the
                               user to select which one to use.
      --set <name> <path>      set <path> as alternative for <name>.
      --all                    call --config on all alternatives.
nl: Commando's:
      --install <link> <naam> <pad> <prioriteit>
        [--slave <link> <naam> <pad>] ...
                            een groep van alternatieven toevoegen aan het systeem.
      --remove <naam> <pad> <pad> uit de alternatievengroep <naam> verwijderen.
      --remove-all <naam>   groep <naam> uit het alternatievensysteem verwijderen.
      --auto <naam>         de hoofdlink <naam> omzetten naar automatische modus.
      --display <naam>      informatie tonen over de groep <naam>.
      --query <naam>        machineleesbare versie van --display <naam>.
      --list <naam>         alle doelen in de groep <naam> tonen.
      --get-selections      hoofdnamen van alternatieven en hun status tonen.
      --set-selections      status van alternatieven van standaard-input lezen.
      --config <naam>       alle alternatieven voor de groep <naam> tonen
                              en de gebruiker vragen welke gebruikt moet worden.
      --set <naam> <pad>    <pad> instellen als alternatief voor <naam>.
      --all                 --config uitvoeren voor alle alternatieven.

en: Commands:
      -b|--build <directory> [<deb>]   Build an archive.
      -c|--contents <deb>              List contents.
      -I|--info <deb> [<cfile>...]     Show info to stdout.
      -W|--show <deb>                  Show information on package(s)
      -f|--field <deb> [<cfield>...]   Show field(s) to stdout.
      -e|--control <deb> [<directory>] Extract control info.
      -x|--extract <deb> <directory>   Extract files.
      -X|--vextract <deb> <directory>  Extract & list files.
      -R|--raw-extract <deb> <directory>
                                       Extract control info and files.
      --ctrl-tarfile <deb>             Output control tarfile.
      --fsys-tarfile <deb>             Output filesystem tarfile.
nl: Commando's:
      -b|--build <map> [<deb>]         Een archief bouwen.
      -c|--contents <deb>              De inhoud tonen.
      -I|--info <deb> [<cbestand>...]  Info tonen op stdout.
      -W|--show <deb>                  Informatie over pakket(ten) tonen
      -f|--field <deb> [<cveld>...]    Veld(en) op stdout tonen.
      -e|--control <deb> [<map>]       Control-info uitpakken.
      -x|--extract <deb> <map>         Bestanden uitpakken.
      -X|--vextract <deb> <map>        Bestanden uitpakken en opsommen.
      -R|--raw-extract <deb> <map>     Control-info en bestanden uitpakken.
      --ctrl-tarfile <deb>             Control-tar-archief maken.
      --fsys-tarfile <deb>             Tar-archief van bestandssysteem maken.

en: Commands:
      -i|--install       <.deb file name>... | -R|--recursive <directory>...
      --unpack           <.deb file name>... | -R|--recursive <directory>...
      -A|--record-avail  <.deb file name>... | -R|--recursive <directory>...
      --configure        <package>... | -a|--pending
      --triggers-only    <package>... | -a|--pending
      -r|--remove        <package>... | -a|--pending
      -P|--purge         <package>... | -a|--pending
      -V|--verify [<package>...]       Verify the integrity of package(s).
      --get-selections [<pattern>...]  Get list of selections to stdout.
      --set-selections                 Set package selections from stdin.
      --clear-selections               Deselect every non-essential package.
      --update-avail [<Packages-file>] Replace available packages info.
      --merge-avail [<Packages-file>]  Merge with info from file.
      --clear-avail                    Erase existing available info.
      --forget-old-unavail             Forget uninstalled unavailable pkgs.
      -s|--status [<package>...]       Display package status details.
      -p|--print-avail [<package>...]  Display available version details.
      -L|--listfiles <package>...      List files 'owned' by package(s).
      -l|--list [<pattern>...]         List packages concisely.
      -S|--search <pattern>...         Find package(s) owning file(s).
      -C|--audit [<package>...]        Check for broken package(s).
      --yet-to-unpack                  Print packages selected for installation.
      --predep-package                 Print pre-dependencies to unpack.
      --add-architecture <arch>        Add <arch> to the list of architectures.
      --remove-architecture <arch>     Remove <arch> from the list of architectures.
      --print-architecture             Print dpkg architecture.
      --print-foreign-architectures    Print allowed foreign architectures.
      --assert-help                    Show help on assertions.
      --assert-<feature>               Assert support for the specified feature.
      --validate-<thing> <string>      Validate a <thing>'s <string>.
      --compare-versions <a> <op> <b>  Compare version numbers - see below.
      --force-help                     Show help on forcing.
      -Dh|--debug=help                 Show help on debugging.
nl: Commando's:
      -i|--install      <.deb-bestandsnaam> ... | -R|--recursive <map> ...
      --unpack          <.deb-bestandsnaam> ... | -R|--recursive <map> ...
      -A|--record-avail <.deb-bestandsnaam> ... | -R|--recursive <map> ...
      --configure       <pakket> ... | -a|--pending
      --triggers-only   <pakket> ... | -a|--pending
      -r|--remove       <pakket> ... | -a|--pending
      -P|--purge        <pakket> ... | -a|--pending
      -V|--verify  <pakket>  ...       De integriteit van pakket(ten) verifiëren.
      --get-selections [<patroon> ...] De lijst van selecties op stdout tonen.
      --set-selections                 Pakketselecties instellen vanuit stdin.
      --clear-selections               Elk niet-essentieel pakket deselecteren.
      --update-avail [<Packages-best>] Info over beschikbare pakketten vervangen.
      --merge-avail [<Packages-best>]  Met info uit bestand samenvoegen.
      --clear-avail                    Huidige info over beschikbaarheid vervangen.
      --forget-old-unavail             Niet-geïnstalleerde niet-beschikbare
                                         pakketten vergeten.
      -s|--status <pakket> ...         De statusinfo van pakket tonen.
      -p|--print-avail <pakket> ...    Info over beschikbare versie tonen.
      -L|--listfiles <pakket> ...      Bestanden die 'van' pakket zijn tonen.
      -l|--list [<patroon> ...]        Lijst van pakketten bondig weergeven.
      -S|--search <patroon> ...        Pakket(ten) zoeken die bestand(en) bevatten.
      -C|--audit [<pakket> ...]        Controleren op defect(e) pakket(ten).
      --yet-to-unpack                  Voor installatie geselecteerde
                                         pakketten weergeven.
      --predep-package                 Uit te pakken voorvereisten weergeven.
      --add-architecture <arch>        <arch> aan architecturenlijst toevoegen.
      --remove-architecture <arch>     <arch> uit architecturenlijst verwijderen.
      --print-architecture             dpkg-architectuur weergeven.
      --print-foreign-architectures    Toegelaten vreemde architecturen tonen.
    
      --assert-help                    Hulp i.v.m. bevestigingen tonen.
    
      --assert-<functionaliteit>       Ondersteuning voor de vermelde
                                         functionaliteit bevestigen.
      --validate-<ding> <tekenreeks>   Een <tekenreeks> van <ding> valideren.
      --compare-versions <a> <op> <b>  Versienummers vergelijken - zie onder.
      --force-help                     Hulp over forceren tonen.
      -Dh|--debug=help                 Hulp over debuggen tonen.

en: Commands:
      -s, --status [<package>...]      Display package status details.
      -p, --print-avail [<package>...] Display available version details.
      -L, --listfiles <package>...     List files 'owned' by package(s).
      -l, --list [<pattern>...]        List packages concisely.
      -W, --show [<pattern>...]        Show information on package(s).
      -S, --search <pattern>...        Find package(s) owning file(s).
          --control-list <package>     Print the package control file list.
          --control-show <package> <file>
                                       Show the package control file.
      -c, --control-path <package> [<file>]
                                       Print path for package control file.
nl: Commando's:
      -s|--status <pakketnaam> ... Details over pakketstatus tonen.
      -p|--print-avail <pakketnaam> ...
                                   Details over beschikbare versie tonen.
      -L|--listfiles <pakketnaam> ...
                                   Bestanden 'van' pakket(ten) opsommen.
      -l|--list [<patroon> ...]    De pakketten beknopt opsommen.
      -W|--show [<patroon> ...]    De informatie over pakket(ten) tonen.
      -S|--search <patroon> ...    Pakket(ten) zoeken die bestand(en) bevatten.
         --control-list <pakket>   Lijst van controlebestanden v/h pakket tonen.
         --control-show <pakket> <bestand>
                                   De inhoud van het controlebestand tonen.
      -c|--control-path <pakket> [<bestand>]
                                   Het pad van het controlebestand tonen.

en: Commands:
      -s|--split <file> [<prefix>]     Split an archive.
      -j|--join <part> <part> ...      Join parts together.
      -I|--info <part> ...             Display info about a part.
      -a|--auto -o <complete> <part>   Auto-accumulate parts.
      -l|--listq                       List unmatched pieces.
      -d|--discard [<filename> ...]    Discard unmatched pieces.
nl: Commando's:
      -s|--split <bestand> [<prefix>]   Een archief splitsen.
      -j|--join <deel> <deel> ...       Delen combineren.
      -I|--info <deel> ...              Info tonen over deel.
      -a|--auto -o <compleet> <deel>    Delen auto-combineren.
      -l|--listq                        Geïsoleerde delen tonen.
      -d|--discard [<bestand> ...]      Geïsoleerde delen verwijderen.

en: Commands:
      [--add] <file>           add a diversion.
      --remove <file>          remove the diversion.
      --list [<glob-pattern>]  show file diversions.
      --listpackage <file>     show what package diverts the file.
      --truename <file>        return the diverted file.
nl: Commando's:
      [--add] <bestand>        een omleiding toevoegen.
      --remove <bestand>       de omleiding verwijderen.
      --list [<glob-patroon>]  bestandsomleidingen tonen.
      --listpackage <bestand>  tonen welk pakket het bestand omleidt.
      --truename <bestand>     vermelden wat het omgeleide bestand is.

en: Comparison operators for --compare-versions are:
      lt le eq ne ge gt       (treat empty version as earlier than any version);
      lt-nl le-nl ge-nl gt-nl (treat empty version as later than any version);
      < << <= = >= >> >       (only for compatibility with control file syntax).
nl: Vergelijkingsoperatoren voor --compare-versions zijn:
      lt le eq ne ge gt       (versieloos komt eerder dan gelijk welke versie);
      lt-nl le-nl ge-nl gt-nl (versieloos komt later dan gelijk welke versie);
      < << <= = >= >> >       (enkel voor compatibiliteit
                                met de syntaxis van control-bestanden).

en: Configuration file '%s'
nl: Configuratiebestand '%s'

en: Configuration file '%s' (actually '%s')
nl: Configuratiebestand '%s' (eigenlijk '%s')

en: Configure any package which may help this one
nl: Elk pakket configureren dat dit pakket kan helpen

en: De-configuring %s (%s), to allow configuration of %s (%s) ...
nl: Bezig met de-configureren van %s (%s), zodat %s (%s) geconfigureerd kan worden ...

en: De-configuring %s (%s), to allow installation of %s (%s) ...
nl: Bezig met de-configureren van %s (%s), zodat %s (%s) geïnstalleerd kan worden ...

en: De-configuring %s (%s), to allow removal of %s (%s) ...
nl: Bezig met de-configureren van %s (%s), zodat %s (%s) verwijderd kan worden ...

en: Debian %s package management program query tool version %s.
nl: Zoekhulpmiddel van het programma voor Debian pakketbeheer %s versie %s.

en: Debian %s package trigger utility version %s.
nl: Debian %s pakkettriggerhulpmiddel versie %s.

en: Debian %s version %s.
nl: Debian %s versie  %s.

en: Debian '%s' package archive backend version %s.
nl: Debian '%s' pakketarchiefbackend versie %s.

en: Debian '%s' package management program version %s.
nl: Programma voor Debian pakketbeheer '%s' versie %s.

en: Debian '%s' package split/join tool; version %s.
nl: Debian '%s' hulpmiddel voor splitsen/samenvoegen van pakketten; versie %s.

en: Deleted %s.
nl: %s verwijderd.

en: Dependencies and conflicts
nl: Vereisten en conflicten

en: Description
nl: Omschrijving

en: Desired=Unknown/Install/Remove/Purge/Hold
    | Status=Not/Inst/Conf-files/Unpacked/halF-conf/Half-inst/trig-aWait/Trig-pend
    |/ Err?=(none)/Reinst-required (Status,Err: uppercase=bad)
nl: Gevraagd=(U)onbekend/(I)nstalleren/ve(R)wijderen/(P)wissen/(H)ouden
    | Status=Niet/Inst/Conf/Uitgep/halF-geconf/Halfgeïnst/verWacht-trig/Trig-bezig
    |/ Fout?=(geen)/heRinst. nodig/ (Status,Fout: hoofdletter=ernstig)

en: Do not chroot into maintainer script environment
nl: Niet chrooten naar de omgeving van een pakketonderhouder-script

en: Do not perform safe I/O operations when unpacking
nl: Geen veilige I/O-bewerkingen uitvoeren bij het uitpakken

en: Errors were encountered while processing:
nl: Fouten gevonden tijdens verwerken van:

en: Exit status:
      0 = ok
      1 = with --auto, file is not a part
      2 = trouble
nl: Afsluitstatus:
      0 = oké
      1 = met --auto, bestand is geen onderdeel
      2 = problemen

en: File '%.250s' is not part of a multipart archive.
nl: Bestand '%.250s' is geen onderdeel van een meerdelig archief.

en: Format syntax:
      A format is a string that will be output for each package. The format
      can include the standard escape sequences \n (newline), \r (carriage
      return) or \\ (plain backslash). Package information can be included
      by inserting variable references to package fields using the ${var[;width]}
      syntax. Fields will be right-aligned unless the width is negative in which
      case left alignment will be used.
nl: Syntaxis voor een indeling:
      Een indeling is een tekenreeks die gebruikt wordt voor de uitvoer over
      elk pakket. De indeling mag de standaard 'escape'-sequenties bevatten:
      \n (nieuwe regel), \r (wagenterugloop), \\ (gewone backslash).
      Pakketinformatie kan ingevoegd worden door met variabelen te
      refereren naar pakketvelden via de ${var[;breedte]} syntaxis.
      Velden worden rechts uitgelijnd tenzij de breedte negatief is.
      In dat geval worden ze links uitgelijnd.

en: Generally helpful progress information
nl: Over het algemeen nuttige voortgangsinformatie

en: Ignore a missing stat override when removing it
nl: Een ontbrekende stat override negeren als deze verwijderd wordt

en: Ignoring request to remove shared diversion '%s'.
nl: Verzoek om gedeelde omleiding '%s' te verwijderen wordt genegeerd.

en: Ignoring request to rename file '%s' owned by diverting package '%s'
nl: Verzoek tot het hernoemen van bestand '%s' dat eigendom is van het omleidende pakket '%s' wordt genegeerd

en: Information about %d package was updated.
     | Information about %d packages was updated.
nl[0]: Informatie over %d pakket werd bijgewerkt.
nl[1]: Informatie over %d pakketten werd bijgewerkt.

en: Insane amounts of drivel
nl: Krankzinnig veel geklets

en: Install a package even if it fails authenticity check
nl: Een pakket installeren, zelfs als de authenticiteitstoets faalde

en: Install even if it would break another package
nl: Toch installeren, zelfs al maakt dit een ander pakket defect

en: Install or remove incidental packages even when on hold
nl: Incidentele pakketten installeren of verwijderen, ook als ze vastgehouden worden

en: Installing new version of config file %s ...
nl: Nieuwe versie van configuratiebestand %s wordt geïnstalleerd ...

en: Invocation and status of maintainer scripts
nl: Uitvoering en status van scripts van de pakketbeheerder

en: Junk files left around in the depot directory:
nl: Rommelbestanden zijn in de depotmap achtergebleven:

en: Leaving '%s'
nl: '%s' wordt gelaten

en: Lots of dependencies/conflicts output
nl: Overvloedige uitvoer i.v.m. vereisten/conflicten

en: Lots of drivel about eg the dpkg/info directory
nl: Veel gepraat over bijv. de map dpkg/info

en: Lots of output for each configuration file
nl: Overvloedige uitvoer bij elk configuratiebestand

en: Lots of output for each file processed
nl: Overvloedige uitvoer bij elk behandeld bestand

en: Lots of output regarding triggers
nl: Overvloedige uitvoer i.v.m. triggers

en: MSDOS end of file (^Z) in field name '%.*s'
nl: MSDOS bestandseinde (^Z) in veldnaam '%.*s'

en: MSDOS end of file (^Z) in value of field '%.*s' (missing newline?)
nl: MSDOS bestandseinde (^Z) in waarde van veld '%.*s' (ontbrekende nieuwe regel?)

en: More than one copy of package %s has been unpacked
     in this run !  Only configuring it once.
nl: Meer dan een kopie van pakket %s werd uitgepakt in deze ronde!
     Wordt slechts een keer geconfigureerd.

en: Name
nl: Naam

en: No diversion '%s', none removed.
nl: Er is geen omleiding '%s'; er wordt er geen verwijderd.

en: Note: removing the lock file is always wrong, can damage the locked area
    and the entire system. See <https://wiki.debian.org/Teams/Dpkg/FAQ#db-lock>.
nl: Opmerking: het grendelbestand verwijderen is steeds fout en kan leiden tot een
    beschadigd grendelgebied en het volledige systeem. Zie <https://wiki.debian.org/Teams/Dpkg/FAQ#db-lock>.

en: Note: root's PATH should usually contain /usr/local/sbin, /usr/sbin and /sbin
nl: NOOT: PATH van root zou gewoonlijk /usr/local/sbin, /usr/sbin en /sbin moeten bevatten

en: Nothing to configure.
nl: Er is niets in te stellen.

en: Obsolete conffile '%s' has been modified by you.
nl: Verouderd configuratiebestand '%s' werd door u gewijzigd.

en: Offer to replace config files with no new versions
nl: Voorstellen om configuratiebestanden te vervangen door versies die niet recenter zijn

en: Options:
          --depotdir <directory>       Use <directory> instead of %s/%s.
          --admindir <directory>       Use <directory> instead of %s.
          --root <directory>           Use <directory> instead of %s.
      -S, --partsize <size>            In KiB, for -s (default is 450).
      -o, --output <file>              Filename, for -j (default is
                                         <package>_<version>_<arch>.deb).
      -Q, --npquiet                    Be quiet when -a is not a part.
          --msdos                      Generate 8.3 filenames.
nl: Opties:
        --depotdir <map>             <map> gebruiken in plaats van %s/%s.
        --admindir <map>             <map> gebruiken in plaats van %s.
    
        --root <map>                 <map> gebruiken in plaats van %s.
        -S|--partsize <grootte>      In KiB, voor -s (standaard is 450).
        -o|--output <bestand>        Bestandsnaam, voor -j (standaard is
                                       <pakket>_<versie>_<architectuur>.deb).
        -Q|--npquiet                 Stille verwerking als -a geen deel is.
        --msdos                      Type 8.3 bestandsnamen genereren.

en: Options:
      --admindir <directory>   set the directory with the statoverride file.
      --instdir <directory>    set the root directory, but not the admin dir.
      --root <directory>       set the directory of the root filesystem.
      --update                 immediately update <path> permissions.
      --force                  deprecated alias for --force-all.
      --force-<thing>[,...]    override problems (see --force-help).
      --no-force-<thing>[,...] stop when problems encountered.
      --refuse-<thing>[,...]   ditto.
      --quiet                  quiet operation, minimal output.
      --help                   show this help message.
      --version                show the version.
nl: Opties:
      --admindir <map>        map met statusmodificatie-bestand instellen.
      --instdir <map>         hoofdmap (root) instellen,
                                maar niet de beheersmap (admindir).
      --root <map>            hoofdbestandssysteemmap instellen.
      --update                <pad>-rechten onmiddellijk bijwerken.
      --force                 verouderde alias voor --force-all.
      --force-<ding>[,...]    problemen overstijgen (zie --force-help).
      --no-force-<ding>[,...] stoppen als er problemen zijn.
      --refuse-...            idem.
      --quiet                 stille verwerking, minimale uitvoer.
      --help                  deze hulptekst tonen.
      --version               de versie tonen.

en: Options:
      --admindir=<directory>           Use <directory> instead of %s.
      --root=<directory>               Use <directory> instead of %s.
      --by-package=<package>           Override trigger awaiter (normally set
                                         by dpkg).
      --await                          Package needs to await the processing.
      --no-await                       No package needs to await the processing.
      --no-act                         Just test - don't actually change anything.
nl: Opties:
      --admindir=<map>           <map> gebruiken in plaats van %s.
      --root=<map>               <map> gebruiken in plaats van %s.
      --by-package=<pakket>      Triggerafwachter overstijgen (normaal
                                   ingesteld door dpkg).
      --await                    Pakket moet de afhandeling afwachten.
      --no-await                 Geen pakket moet de afhandeling afwachten.
      --no-act                   Enkel testen - niets echt wijzigen.

en: Options:
      --admindir=<directory>           Use <directory> instead of %s.
      --root=<directory>               Use <directory> instead of %s.
      --load-avail                     Use available file on --show and --list.
      --no-pager                       Disables the use of any pager.
      -f|--showformat=<format>         Use alternative format for --show.
nl: Opties:
      --admindir=<map>     <map> gebruiken in plaats van %s.
      --root=<map>         <map> gebruiken in plaats van %s.
      --load-avail         Bestand 'available' gebruiken bij --show en --list.
      --no-pager           Pagineringsprogramma uitzetten.
      -f|--showformat=<indeling>
                           Alternatieve indeling gebruiken voor --show

en: Options:
      --admindir=<directory>     Use <directory> instead of %s.
      --root=<directory>         Install on a different root directory.
      --instdir=<directory>      Change installation dir without changing admin dir.
      --pre-invoke=<command>     Set a pre-invoke hook.
      --post-invoke=<command>    Set a post-invoke hook.
      --path-exclude=<pattern>   Do not install paths which match a shell pattern.
      --path-include=<pattern>   Re-include a pattern after a previous exclusion.
      -O|--selected-only         Skip packages not selected for install/upgrade.
      -E|--skip-same-version     Skip packages with same installed version/arch.
      -G|--refuse-downgrade      Skip packages with earlier version than installed.
      -B|--auto-deconfigure      Install even if it would break some other package.
      --[no-]triggers            Skip or force consequential trigger processing.
      --verify-format=<format>   Verify output format (supported: 'rpm').
      --no-pager                 Disables the use of any pager.
      --no-debsig                Do not try to verify package signatures.
      --no-act|--dry-run|--simulate
                                 Just say what we would do - don't do it.
      -D|--debug=<octal>         Enable debugging (see -Dhelp or --debug=help).
      --status-fd <n>            Send status change updates to file descriptor <n>.
      --status-logger=<command>  Send status change updates to <command>'s stdin.
      --log=<filename>           Log status changes and actions to <filename>.
      --ignore-depends=<package>[,...]
                                 Ignore dependencies involving <package>.
      --force-<thing>[,...]      Override problems (see --force-help).
      --no-force-<thing>[,...]   Stop when problems encountered.
      --refuse-<thing>[,...]     Ditto.
      --abort-after <n>          Abort after encountering <n> errors.
      --robot                    Use machine-readable output on some commands.
nl: Opties:
      --admindir=<map>         <map> gebruiken in plaats van %s.
      --root=<map>             Op een andere hoofdmap installeren.
      --instdir=<map>          De hoofdmap maar niet de beheersmap veranderen.
      --pre-invoke=<command>   Een pre-invoke hook instellen.
      --post-invoke=<command>  Een post-invoke hook instellen.
      --path-exclude=<patroon> Geen paden installeren die met shell-patroon
                                 overeenkomen.
      --path-include=<patroon> Patroon terug toevoegen na een eerdere uitsluiting.
      -O|--selected-only       Pakketten die niet geselecteerd werden voor
                                 installatie/opwaardering, overslaan.
      -E|--skip-same-version   Pakketten met dezelfde versie
                                 als de geïnstalleerde, overslaan.
      -G|--refuse-downgrade    Pakketten met oudere versie
                                 dan de geïnstalleerde, overslaan.
      -B|--auto-deconfigure    Installeren, zelfs als dit een ander pakket vernielt.
      --[no-]triggers          Volgende triggerverwerking overslaan of forceren.
      --verify-format=<indeling>
                               Uitvoerindeling verifiëren (ondersteund: 'rpm').
      --no-pager               Pagineringsprogramma uitzetten.
      --no-debsig              Geen digitale handtekeningen op pakketten
                                 trachten te verifiëren.
      --no-act|--dry-run|--simulate
                               Enkel zeggen wat dpkg zou doen - het niet doen.
      -D|--debug=<octaal>      Debuggen activeren (zie -Dhelp of --debug=help).
      --status-fd <n>          Info over statuswijzigingen zenden
                                 naar bestandsindicator <n>.
      --status-logger=<commando>
                               Info over statuswijzigingen zenden
                                 naar stdin van <commando>.
      --log=<bestandsnaam>     Statusveranderingen en
                                 acties loggen naar <bestandsnaam>.
      --ignore-depends=<pakket>[,...]
                               Vereisten bij <pakket> negeren.
      --force-<ding>[,...]     Problemen overstijgen (zie --force-help).
      --no-force-<ding>[,...]  Stop bij problemen.
      --refuse-<ding>[,...]    Idem.
      --abort-after <n>        Afbreken na <n> fouten.
      --robot                  Machine-leesbare uitvoer bij sommige commando's.

en: Options:
      --altdir <directory>     change the alternatives directory
                                 (default is %s).
      --admindir <directory>   change the administrative directory
                                 (default is %s).
      --instdir <directory>    change the installation directory.
      --root <directory>       change the filesystem root directory.
      --log <file>             change the log file.
      --force                  allow replacing files with alternative links.
      --skip-auto              skip prompt for alternatives correctly configured
                               in automatic mode (relevant for --config only)
      --quiet                  quiet operation, minimal output.
      --verbose                verbose operation, more output.
      --debug                  debug output, way more output.
      --help                   show this help message.
      --version                show the version.
nl: Opties:
      --altdir <map>       de map met alternatieven veranderen.
                              (standaard is %s).
      --admindir <map>     de beheersmap veranderen.
                              (standaard is %s).
      --instdir <map>      de installatiemap veranderen.
      --root <map>         de basismap voor het bestandssysteem wijzigen.
      --log <bestand>      het logbestand veranderen.
      --force              toelaten dat bestanden vervangen worden
                             door alternatieven-koppelingen.
      --skip-auto          in automatische modus prompt overslaan bij correct
                             geconfigureerde alternatieven (enkel voor --config)
      --quiet              stille verwerking, minimale uitvoer.
      --verbose            luidruchtige verwerking, meer uitvoer.
      --debug              debug-uitvoer, veel meer uitvoer.
      --help               deze hulptekst tonen.
      --version            de versie tonen.

en: Options:
      --package <package>      name of the package whose copy of <file> will not
                                 be diverted.
      --local                  all packages' versions are diverted.
      --divert <divert-to>     the name used by other packages' versions.
      --rename                 actually move the file aside (or back).
      --no-rename              do not move the file aside (or back) (default).
      --admindir <directory>   set the directory with the diversions file.
      --instdir <directory>    set the root directory, but not the admin dir.
      --root <directory>       set the directory of the root filesystem.
      --test                   don't do anything, just demonstrate.
      --quiet                  quiet operation, minimal output.
      --help                   show this help message.
      --version                show the version.
nl: Opties:
      --package <pakket>       naam van het pakket wiens exemplaar van <bestand>
                                 niet omgeleid zal worden.
      --local                  alle versies van pakketten worden omgeleid.
      --divert <omleiden-naar> de naam die door de versies van andere pakketten
                                 gebruikt wordt.
      --rename                 het bestand werkelijk weg- (of terug-)zetten.
      --no-rename              het bestand niet weg- (of terug-)zetten.
                                 (standaard).
      --admindir <map>         de map met het omleidingenbestand instellen.
      --instdir <map>          de hoofdmap (root) instellen,
                                 maar niet de beheersmap (admindir).
      --root <map>             de map van het hoofdbestandssysteem instellen.
      --test                   niets doen, enkel tonen wat zou gebeuren.
      --quiet                  stille verwerking, minimale uitvoer.
      --help                   deze hulptekst tonen.
      --version                de versie tonen.

en: Options:
      -v, --verbose                    Enable verbose output.
      -D, --debug                      Enable debugging output.
          --showformat=<format>        Use alternative format for --show.
          --deb-format=<format>        Select archive format.
                                         Allowed values: 0.939000, 2.0 (default).
          --nocheck                    Suppress control file check (build bad
                                         packages).
          --root-owner-group           Forces the owner and groups to root.
          --threads-max=<threads>      Use at most <threads> with compressor.
          --[no-]uniform-compression   Use the compression params on all members.
      -z#                              Set the compression level when building.
      -Z<type>                         Set the compression type used when building.
                                         Allowed types: gzip, xz, zstd, none.
      -S<strategy>                     Set the compression strategy when building.
                                         Allowed values: none; extreme (xz);
                                         filtered, huffman, rle, fixed (gzip).
nl: Opties:
      -v, --verbose                  Uitvoerige uitvoer activeren.
      -D, --debug                    Debug-uitvoer activeren.
          --showformat=<formaat>     Andere indeling gebruiken met --show.
          --deb-format=<formaat>     Archiefformaat selecteren.
                                      Geldige waarden: 0.939000, 2.0 (standaard).
          --nocheck                  Toets van 'control'-bestand onderdrukken
                                      (bouwt ongeldige pakketten).
          --root-owner-group         Stelt eigenaar en groep dwingend in op root.
          --threads-max=<threads>    Maximaal <threads> gebruiken met compressor.
          --[no-]uniform-compression De compressieparameters gebruiken
                                      voor alle elementen.
      -z#                            Bouwcompressieniveau instellen.
      -Z<type>                       Bouwcompressietype instellen.
                                      Geldige types: gzip, xz, zstd, none.
      -S<strategie>                  Bouwcompressiestrategie instellen.
                                      Geldige waarden: none; extreme (xz);
                                      filtered, huffman, rle, fixed (gzip).

en: Output for each configuration file
nl: Uitvoer bij elk configuratiebestand

en: Output for each file processed
nl: Uitvoer bij elk behandeld bestand

en: Overwrite a diverted file with an undiverted version
nl: Een omgeleid bestand overschrijven met een niet-omgeleide versie

en: Overwrite a file from one package with another
nl: Een bestand uit een pakket overschrijven met dat uit een ander pakket

en: Overwrite an existing stat override when adding it
nl: Een bestaande stat override overschrijven als deze toegevoegd wordt

en: Overwrite one package's directory with another's file
nl: Een map van een pakket overschrijven met een bestand uit een ander pakket

en: PATH is missing important programs, problems likely
nl: PATH loopt belangrijke programma's mis; problemen zijn waarschijnlijk

en: PATH is not set
nl: PATH is niet ingesteld

en: Package %s is on hold, not touching it.  Use --force-hold to override.
nl: Pakket %s wordt vastgehouden; er wordt niets mee gedaan.
     Gebruik --force-hold om deze richtlijn te negeren.

en: Package %s listed more than once, only processing once.
nl: Pakket %s wordt meer dan eens vermeld, wordt slechts een keer behandeld.

en: Package '%s' does not contain any files (!)
nl: Pakket '%s' bevat geen enkel bestand (!)

en: Packages not yet reassembled:
nl: Nog niet opnieuw samengevoegde pakketten:

en: Part %d of package %s filed (still want
nl: Deel %d van pakket %s opgeslagen (ik wil nog

en: Path
nl: Pad

en: Preparing to unpack %s ...
nl: Uitpakken van %s wordt voorbereid...

en: Press <enter> to keep the current choice[*], or type selection number:
nl: Druk <enter> om de huidige keuze[*] te behouden, of typ een keuzenummer in:

en: Priority
nl: Prioriteit

en: Process even packages with wrong or no architecture
nl: Ook pakketten verwerken met foute of ontbrekende architectuur

en: Process even packages with wrong versions
nl: Zelfs pakketten met foute versienummers verwerken

en: Processing triggers for %s (%s) ...
nl: Bezig met afhandelen van triggers voor %s (%s) ...

en: Processing was halted because there were too many errors.
nl: Verwerking werd afgebroken omdat er te veel fouten waren.

en: Purging configuration files for %s (%s) ...
nl: Configuratiebestanden voor %s (%s) worden gewist ...

en: Putting package %s together from %d part:  | Putting package %s together from %d parts:
nl[0]: Pakket %s wordt samengesteld uit %d onderdeel:
nl[1]: Pakket %s wordt samengesteld uit %d onderdelen:

en: Recorded info about %s from %s.
nl: Informatie over %s uit %s is opgenomen.

en: Remove a protected package
nl: Een beschermd pakket verwijderen

en: Remove an essential package
nl: Een essentieel pakket verwijderen

en: Remove packages which require installation
nl: Pakketten verwijderen die een installatie vereisen

en: Removing %s (%s) ...
nl: %s (%s) wordt verwijderd ...

en: Removing %s (%s), to allow configuration of %s (%s) ...
nl: Bezig met verwijderen van %s (%s), zodat %s (%s) geconfigureerd kan worden ...

en: Removing '%s'
nl: '%s' wordt verwijderd

en: Removing obsolete conffile %s ...
nl: Verouderd configuratiebestand %s wordt verwijderd ...

en: Replace a package with a lower version
nl: Een pakket vervangen door een eerdere versie

en: Replaced by files in installed package %s (%s) ...
nl: Vervangen door bestanden uit geïnstalleerd pakket %s (%s) ...

en: Replacing available packages info, using %s.
nl: De oude info over beschikbare pakketten wordt vervangen door %s.

en: Replacing files in old package %s (%s) ...
nl: Bezig met vervangen van bestanden in het oude pakket %s (%s) ...

en: Run update-alternatives to modify system alternative selections
nl: Voer update-alternatives uit om de alternatievenselecties op het systeem te wijzigen

en: Running version of dpkg does not support %s.
     Please upgrade to at least dpkg %s, and then try again.
nl: De actieve versie van dpkg ondersteunt %s niet.
     Waardeer ten minste op naar dpkg %s en probeer dan opnieuw.

en: Saving as %s ...
nl: Wordt bewaard als %s ...

en: Selecting previously unselected package %s.
nl: Voorheen niet geselecteerd pakket %s wordt geselecteerd.

en: Selection
nl: Keuze

en: Set all force options
nl: Alle forceeropties instellen

en: Setting up %s (%s) ...
nl: Instellen van %s (%s) ...

en: Silly amounts of output regarding triggers
nl: Belachelijk veel uitvoer i.v.m. triggers

en: Skipping unselected package %s.
nl: Niet geselecteerd pakket %s wordt overgeslagen.

en: Splitting package %s into %d part:  | Splitting package %s into %d parts:
nl[0]: Pakket %s wordt in %d deel opgedeeld:
nl[1]: Pakket %s wordt in %d delen opgedeeld:

en: The following packages are awaiting processing of triggers that they
    have activated in other packages.  This processing can be requested using
    dselect or dpkg --configure --pending (or dpkg --triggers-only):
nl: De volgende pakketten wachten op het verwerken van triggers die zij
    geactiveerd hebben bij andere pakketten. De verwerking ervan kan
    gevraagd worden met dselect of dpkg --configure --pending
    (of dpkg --triggers-only):

en: The following packages are in a mess due to serious problems during
    installation.  They must be reinstalled for them (and any packages
    that depend on them) to function properly:
nl: De volgende pakketten zijn een rommeltje wegens ernstige problemen
    tijdens de installatie.  Ze moeten opnieuw geïnstalleerd worden om ze (en
    pakketten die ervan afhankelijk zijn) goed te laten functioneren:

en: The following packages are missing the list control file in the
    database, they need to be reinstalled:
nl: De volgende pakketten hebben geen bestandslijst-controlebestand in de
    database; zij moeten opnieuw geïnstalleerd worden:

en: The following packages are missing the md5sums control file in the
    database, they need to be reinstalled:
nl: De volgend pakketten hebben geen controlebestand met md5-controlesommen
    in de database; zij moeten opnieuw geïnstalleerd worden:

en: The following packages are only half configured, probably due to problems
    configuring them the first time.  The configuration should be retried using
    dpkg --configure <package> or the configure menu option in dselect:
nl: De volgende pakketten zijn slechts half geconfigureerd, waarschijnlijk
    wegens problemen tijdens de eerste configuratiepoging.  Het
    configureren zou opnieuw moeten gebeuren met dpkg --configure <pakket>
    of met de menuoptie Configureren in dselect:

en: The following packages are only half installed, due to problems during
    installation.  The installation can probably be completed by retrying it;
    the packages can be removed using dselect or dpkg --remove:
nl: De volgende pakketten zijn slechts half geïnstalleerd, wegens
    problemen met de installatie.  De installatie kan waarschijnlijk
    afgerond worden na een nieuwe poging; de pakketten kunnen verwijderd
    worden met dselect of met dpkg --remove:

en: The following packages do not have an architecture:
nl: De volgende pakketten hebben geen archtectuuraanduiding:

en: The following packages have an illegal architecture:
nl: De volgende pakketten gebruiken een ongeldige architectuuraanduiding:

en: The following packages have an unknown foreign architecture, which will
    cause dependency issues on front-ends. This can be fixed by registering
    the foreign architecture with dpkg --add-architecture:
nl: De volgende pakketten geven een onbekende vreemde architectuur op; dit 
    zal tot vereistenproblemen leiden bij frontends. Dit kan gerepareerd
    worden door de architectuur te registreren met dpkg --add-architecture:

en: The following packages have been triggered, but the trigger processing
    has not yet been done.  Trigger processing can be requested using
    dselect or dpkg --configure --pending (or dpkg --triggers-only):
nl: De volgende pakketten werden getriggerd, maar het verwerken van de
    triggers gebeurde nog niet. Het verwerken van de triggers kan gevraagd
    worden met dselect of met dpkg --configure --pending
    (of dpkg --triggers-only):

en: The following packages have been unpacked but not yet configured.
    They must be configured using dpkg --configure or the configure
    menu option in dselect for them to work:
nl: De volgende pakketten zijn uitgepakt maar nog niet geconfigureerd.  Ze
    moeten geconfigureerd worden met dpkg --configure of de menuoptie
    Configureren in dselect om ze te laten werken:

en: There is %d choice for the alternative %s (providing %s). | There are %d choices for the alternative %s (providing %s).
nl[0]: Er is %d beschikbare keuzemogelijkheid voor het alternatief %s (dat voorziet in %s).
nl[1]: Er zijn %d beschikbare keuzemogelijkheden voor het alternatief %s (dat voorziet in %s).

en: There is no program which provides %s.
nl: Er is geen programma dat %s voorziet.

en: This is free software; see the GNU General Public License version 2 or
    later for copying conditions. There is NO warranty.
nl: Dit is vrije programmatuur; zie de GNU General Public Licentie versie 2
    of later voor kopieervoorwaarden. Er is GEEN garantie.

en: Trigger activation and processing
nl: Activering en verwerking van triggers

en: Try to (de)install things even when not root
nl: Trachten om zaken te (de)installeren, zelfs al bent u geen systeembeheerder

en: Turn all dependency problems into warnings
nl: Alle vereistenproblemen omzetten naar waarschuwingen

en: Turn dependency version problems into warnings
nl: Alle versiegebonden vereistenproblemen omzetten naar waarschuwingen

en: Type 'exit' when you're done.
nl: Typ 'exit' als u klaar bent.

en: Type dpkg --help for help about installing and deinstalling packages [*];
    Use 'apt' or 'aptitude' for user-friendly package management;
    Type dpkg -Dhelp for a list of dpkg debug flag values;
    Type dpkg --force-help for a list of forcing options;
    Type dpkg-deb --help for help about manipulating *.deb files;
    
    Options marked [*] produce a lot of output - pipe it through 'less' or 'more' !
nl: Typ dpkg --help voor hulp met installatie en deïnstallatie van pakketten [*];
    Gebruik 'apt' of 'aptitude' voor gebruikersvriendelijk pakketbeheer;
    Typ dpkg -Dhelp voor een lijst van dpkg debugopties;
    Typ dpkg --force-help voor een lijst met forceeropties;
    Typ dpkg-deb --help voor hulp met manipuleren van *.deb-bestanden;
    
    Opties gemarkeerd met [*] geven veel uitvoer - pijp die door 'less' of 'more'!

en: Type dpkg-deb --help for help about manipulating *.deb files;
    Type dpkg --help for help about installing and deinstalling packages.
nl: Typ dpkg-deb --help voor hulp bij manipuleren van *.deb-bestanden;
    Typ dpkg --help voor hulp bij installeren en verwijderen van pakketten.

en: Type dpkg-split --help for help.
nl: Typ dpkg-split --help voor hulp.

en: Type dpkg-trigger --help for help about this utility.
nl: Typ dpkg-trigger --help voor hulp over dit hulpmiddel.

en: Unpacking %s (%s) ...
nl: Bezig met uitpakken van %s (%s) ...

en: Unpacking %s (%s) over (%s) ...
nl: Bezig met uitpakken van %s (%s) over (%s) ...

en: Updating available packages info, using %s.
nl: De info over beschikbare pakketten wordt bijgewerkt met %s.

en: Usage: %s [<option> ...] <command>
nl: Gebruik: %s [<optie> ...] <commando>

en: Usage: %s [<option>...] <command>
nl: Gebruik: %s [<optie>...] <commando>

en: Usage: %s [<option>...] <trigger-name>
           %s [<option>...] <command>
nl: Gebruik: %s [<opties>...] <triggernaam>
             %s [<opties>...] <commando>

en: Use '%s --help' for program usage information.
nl: Gebruik '%s --help' voor informatie over het gebruik van het programma.

en: Use 'apt' or 'aptitude' for user-friendly package management.
nl: Gebruik 'apt' of 'aptitude' voor gebruikersvriendelijk pakketbeheer.

en: Use --help for help about diverting files.
nl: Gebruik --help voor hulp i.v.m. het omleiden van bestanden.

en: Use --help for help about overriding file stat information.
nl: Gebruik --help voor hulp over het overstijgen van bestandsstatusinfo.

en: Use --help for help about querying packages.
nl: Gebruik --help voor hulp over zoekopdrachten op pakketten.

en: Use MAC based security if available
nl: MAC-gebaseerde beveiliging gebruiken, indien beschikbaar

en: Use dpkg --contents (= dpkg-deb --contents) to list archive files contents.
nl: Gebruik dpkg --contents (= dpkg-deb --contents) om de inhoud van archiefbestanden weer te geven.

en: Use dpkg --info (= dpkg-deb --info) to examine archive files.
nl: Gebruik dpkg --info (= dpkg-deb --info) om archiefbestanden te bekijken.

en: Use dpkg with -b, --build, -c, --contents, -e, --control, -I, --info,
      -f, --field, -x, --extract, -X, --vextract, --ctrl-tarfile, --fsys-tarfile
    on archives (type %s --help).
nl: Gebruik dpkg met -b, --build, -c, --contents, -e, --control, -I, --info,
      -f, --field, -x, --extract, -X, --vextract, --ctrl-tarfile, --fsys-tarfile
    op archieven (typ %s --help.)

en: Use the default option for new config files if one
    is available, don't prompt. If no default can be found,
    you will be prompted unless one of the confold or
    confnew options is also given
nl: De standaardoptie gebruiken voor nieuwe configuratiebestanden als zo een
    standaard bestaat; er geen vragen over stellen. Als geen standaard gevonden
    wordt, zal er u een vraag over gesteld worden, tenzij ook de optie
    confold of de optie confnew ingesteld is

en: Useful environment variables:
nl: Handige omgevingsvariabelen:

en: Validatable things: pkgname, archname, trigname, version.
nl: Valideerbare zaken zijn: pkgname, archname, trigname, version.

en: Version
nl: Versie

en: When adding, default is --local and --divert <original>.distrib.
    When removing, --package or --local and --divert must match if specified.
    Package preinst/postrm scripts should always specify --package and --divert.
nl: Bij het toevoegen zijn de standaardopties --local en --divert <original>.distrib.
    Bij het verwijderen --package of --local en, indien opgegeven, moet --divert overeenkomen.
    De preinst/postrm-scripts van pakketten moeten altijd --package en --divert opgeven.

en: Would remove or purge %s (%s) ...
nl: Zou %s (%s) verwijderen of wissen ...

en: [default=N]
nl: [standaard=N]

en: [default=Y]
nl: [standaard=Y]

en: [no default]
nl: [geen standaard]

en: admindir must be inside instdir for dpkg to work properly
nl: de beheersmap (admindir) moet onder de hoofdmap (instdir) liggen opdat dpkg goed zou kunnen functioneren

en: also configuring '%s' (required by '%s')
nl: ook '%s' wordt geconfigureerd (vereist door '%s')

en: alternative %s (part of link group %s) doesn't exist; removing from list of alternatives
nl: alternatief %s (deel van koppelingsgroep %s) bestaat niet; wordt verwijderd van lijst van alternatieven

en: alternative %s can't be master: it is a slave of %s
nl: alternatief %s kan geen primair zijn: het is een slaaf van %s

en: alternative %s can't be slave of %s: it is a master alternative
nl: alternatief %s kan geen slaaf van %s zijn: het is een primair alternatief

en: alternative %s can't be slave of %s: it is a slave of %s
nl: alternatief %s kan geen slaaf van %s zijn: het is een slaaf van %s

en: alternative %s for %s not registered; not removing
nl: alternatief %s voor %s is niet geregistreerd. Wordt niet verwijderd

en: alternative %s for %s not registered; not setting
nl: alternatief %s voor %s is niet geregistreerd. Wordt niet ingesteld

en: alternative %s unchanged because choice %s is not available
nl: alternatief %s is niet gewijzigd want keuze %s is niet beschikbaar

en: alternative link %s is already managed by %s
nl: de verwijzing naar alternatief %s wordt reeds door %s beheerd

en: alternative link %s is already managed by %s (slave of %s)
nl: de verwijzing van alternatief %s wordt reeds door %s beheerd (slaaf van %s)

en: alternative link is not absolute as it should be: %s
nl: de verwijzing naar het alternatief is niet absoluut zoals ze hoort te zijn: %s

en: alternative name (%s) must not contain '/' and spaces
nl: de naam (%s) voor een alternatief mag geen '/' en geen spaties bevatten

en: alternative path %s%s doesn't exist
nl: het alternatievenpad %s%s bestaat niet

en: alternative path is not absolute as it should be: %s
nl: het pad van het alternatief is niet absoluut zoals het hoort te zijn: %s

en: alternatives ('|') not allowed in '%s' field
nl: alternatieven ('|') niet toegestaan in veld '%s'

en: ambiguous package name '%s' with more than one installed instance
nl: dubbelzinnige pakketnaam '%s' met meer dan een geïnstalleerd exemplaar

en: an error occurred with no error handling in place
nl: er is een fout opgetreden zonder dat er een foutafhandeling is uitgevoerd

en: an override for '%s' already exists, but --force specified so will be ignored
nl: er bestaat reeds een overstijging voor '%s', maar --force is opgegeven waardoor dit genegeerd wordt

en: an override for '%s' already exists; aborting
nl: er bestaat reeds een overstijging voor '%s'; er wordt gestopt

en: any diversion of %s
nl: elke omleiding van %s

en: any diversion of %s to %s
nl: elke omleiding van %s naar %s

en: ar member name '%s' length too long
nl: de naam '%s' van het ar-element is te lang

en: ar member size %jd too large
nl: de omvang %jd van het ar-element is te groot

en: ar member time %jd too large
nl: de tijd %jd van het ar-element is te groot

[ctx: architecture]
en: <empty>
nl: <leeg>

[ctx: architecture]
en: <none>
nl: <geen>

[ctx: architecture]
en: <unknown>
nl: <onbekend>

en: architecture '%s' is illegal: %s
nl: architectuur '%s' is ongeldig: %s

en: architecture '%s' is reserved and cannot be added
nl: architectuur '%s' is gereserveerd en kan niet toegevoegd worden

en: architecture name '%s' is invalid: %s
nl: architectuurnaam '%s' is niet geldig: %s

en: archive '%.250s' contains two control members, giving up
nl: archief '%.250s' bevat twee controle-elementen; er wordt opgegeven

en: archive '%s' has premature member '%.*s' before '%s', giving up
nl: in archief '%s' komt element '%.*s' voortijdig voor '%s'; er wordt opgegeven

en: archive '%s' is not a regular file
nl: archief '%s' is geen gewoon bestand

en: archive '%s' uses unknown compression for member '%.*s', giving up
nl: archief '%s' gebruikt een onbekende compressie voor element '%.*s'; er wordt opgegeven

en: archive contained object '%.255s' of unknown type 0x%x
nl: archief bevatte object '%.255s' van het onbekende type 0x%x

en: archive control member size
nl: grootte van het controle-element van het archief

en: archive details '%s' field not allowed in status file
nl: veld '%s' met de archiefdetails niet toegestaan in statusbestand

en: archive has invalid format version: %s
nl: archief gebruikt een ongeldig formaatversienummer: %s

en: archive has malformed control member size '%s'
nl: de grootte van het controle-element van het archief is opgegeven in een verkeerd formaat '%s'

en: archive has no newlines in header
nl: archief heeft geen nieuwe regels in koptekst

en: archive information header member
nl: element van archiefinformatiekoptekst

en: archive is format version %d.%d; get a newer dpkg-deb
nl: het formaatversienummer van het archief is %d.%d; u heeft een nieuwere dpkg-deb nodig

en: archive magic version number
nl: magisch versienummer van het archief

en: archive member header
nl: koptekst van archiefelement

en: archive part numbers
nl: nummers van archiefonderdelen

en: archive part offset
nl: plaats van het archiefonderdeel

en: archive parts number
nl: nummer van archiefonderdelen

en: archive total size
nl: totale grootte van het archief

en: auto mode
nl: automatische modus

en: automatic updates of %s/%s are disabled; leaving it alone
nl: automatische opwaarderingen van %s/%s zijn uitgeschakeld; het wordt met rust gelaten.

en: awaiting trigger processing by another package
nl: het verwerken van triggers door een ander pakket wordt afgewacht

en: blank line in value of field '%.*s'
nl: lege regel in waarde van veld '%.*s'

en: boolean (yes/no) '%s' field: %s
nl: booleaans (yes/no) veld '%s': %s

en: broken due to failed removal or installation
nl: defect wegens een mislukte poging om te verwijderen of te installeren

en: broken due to postinst failure
nl: defect wegens mislukte poging tot uitvoeren 'postinst'-script

en: building an unknown package in '%s'.
nl: een onbekend pakket wordt gebouwd in '%s'.

en: building package '%s' in '%s'.
nl: pakket '%s' wordt gebouwd in '%s'.

en: can't install unknown choice %s
nl: kan onbekende keuze %s niet installeren

en: can't mmap package info file '%.255s'
nl: kan bestand '%.255s' met pakketinformatie niet met mmap laden

en: can't remove old postrm script
nl: kan oud postrm-script niet verwijderen

en: can't stat package info file '%.255s'
nl: kan status van bestand '%.255s' met pakketinformatie niet opvragen

en: cannot access archive '%s'
nl: krijg geen toegang tot archief '%s'

en: cannot append ar member file (%s) to '%s': %s
nl: kan bestand (%s) van ar-elementen niet toevoegen aan '%s': %s

en: cannot append split package part '%s' to '%s': %s
nl: kan het deel '%s' van een opgesplitst pakket niet toevoegen aan '%s': %s

en: cannot append to '%s'
nl: kan niets toevoegen aan '%s'

en: cannot close decompressor pipe
nl: kan de pijp van het decompressieprogramma niet sluiten

en: cannot compute MD5 digest for file '%.255s' in tar archive: %s
nl: kan de MD5-frommel voor bestand '%.255s' in het tar-archief niet berekenen: %s

en: cannot compute MD5 digest for file '%s': %s
nl: kan de MD5-frommel voor bestand '%s' niet berekenen: %s

en: cannot convert multibyte sequence '%s' to a wide character
nl: kan multibyte sequentie '%s' niet omzetten naar een van het type 16 bits

en: cannot convert multibyte string '%s' to a wide-character string
nl: kan multibyte tekenreeks '%s' niet naar een 16 bits tekenreeks omzetten

en: cannot copy '%s' into archive '%s': %s
nl: kan '%s' niet naar archief '%s' kopiëren: %s

en: cannot copy '%s' to '%s': %s
nl: kan '%s' niet naar '%s' kopiëren: %s

en: cannot copy archive member from '%s' to decompressor pipe: %s
nl: kan het archiefelement van '%s' niet kopiëren naar de pijp van het decompressieprogramma: %s

en: cannot copy extracted data for '%.255s' to '%.255s': %s
nl: kan uitgepakte gegevens voor '%.255s' niet kopiëren naar '%.255s': %s

en: cannot create administrative directory '%s'
nl: kan beheersmap '%s' niet aanmaken

en: cannot create alternatives directory '%s'
nl: kan alternatievenmap '%s' niet aanmaken

en: cannot create base directory for %s
nl: kan basismap voor %s aanmaken

en: cannot create directory %s
nl: kan map %s niet aanmaken

en: cannot create log directory '%s'
nl: kan logmap '%s' niet aanmaken

en: cannot create the dpkg database directory %s
nl: kan de dpkg-databasemap %s niet aanmaken

en: cannot create the dpkg updates directory %s
nl: kan de map %s met dpkg-updates niet maken

en: cannot divert directories
nl: kan geen mappen omleiden

en: cannot divert file '%s' to itself
nl: kan bestand '%s' niet naar zichzelf omleiden

en: cannot extract control file '%s' from '%s': %s
nl: kan controlebestand '%s' niet uit '%s' extraheren: %s

en: cannot extract split package part '%s': %s
nl: kan deel '%s' van opgedeeld pakket niet uitpakken: %s

en: cannot get local time to log into '%s'
nl: kan lokale tijd niet verkrijgen om te loggen naar '%s'

en: cannot get local time to log into '%s': %s
nl: kan lokale tijd niet verkrijgen om te schrijven naar logbestand '%s': %s

en: cannot get package %s filesystem last modification time
nl: kan laatste wijzigingstijd in het bestandssysteem niet verkrijgen voor pakket %s

en: cannot get security labeling handle
nl: krijg geen greep op beveiligingsmarkering

en: cannot grow varbuf to size %zu; it would overflow
nl: kan varbuf niet laten aangroeien tot de grootte %zu; het zou overlopen

en: cannot open %s
nl: kan %s niet openen

en: cannot open '%.255s' (in '%.255s')
nl: kan '%.255s' niet openen (in '%.255s')

en: cannot open archive part file '%.250s'
nl: kan het archiefonderdeel, bestand '%.250s', niet openen

en: cannot open directory '%s'
nl: kan map '%s' niet openen

en: cannot open file %s
nl: kan bestand %s niet openen

en: cannot open security status notification channel
nl: kan het meldingskanaal voor de veiligheidsstatus niet openen

en: cannot parse debug mask from environment variable %s
nl: kan foutopsporingsmasker van omgevingsvariabele %s niet ontleden

en: cannot parse dpkg running version '%s': %s
nl: kan de actieve '%s' van dpkg niet ontleden: %s

en: cannot read %s
nl: kan %s niet lezen

en: cannot read config file directory '%.250s' (from '%.250s')
nl: kan configuratiemap '%.250s' niet lezen (van '%.250s')

en: cannot read info directory
nl: kan infomap niet lezen

en: cannot remove '%.250s'
nl: kan '%.250s' niet verwijderen

en: cannot remove architecture '%s' currently in use by the database
nl: kan architectuur '%s' die momenteel door de database gebruikt wordt, niet verwijderen

en: cannot remove non-foreign architecture '%s'
nl: kan niet-vreemde architectuur '%s' niet verwijderen

en: cannot remove old backup config file '%.250s' (of '%.250s')
nl: kan oude reservekopie van configuratiebestand '%.250s' (van '%.250s') niet verwijderen

en: cannot remove old config file '%.250s' (= '%.250s')
nl: kan oud configuratiebestand '%.250s' niet verwijderen (= '%.250s')

en: cannot remove old files list
nl: kan oude bestandenlijst niet verwijderen

en: cannot rename '%s' to '%s'
nl: kan '%s' niet als '%s' hernoemen

en: cannot satisfy pre-dependencies for %.250s (wanted due to %.250s)
nl: kan niet voldoen aan voor-vereisten voor %.250s (gewenst wegens %.250s)

en: cannot scan directory '%.255s'
nl: kan map '%.255s' niet aflezen

en: cannot scan updates directory '%.255s'
nl: kan map `%.255s' met bijwerkingen niet doorzoeken

en: cannot see how to satisfy pre-dependency:
     %s
nl: kan geen manier vinden om aan voor-vereiste te voldoen:
     %s

en: cannot set primary group ID to root
nl: kan primaire groeps-ID niet instellen op root

en: cannot set security context for file object '%s'
nl: kan de beveiligingscontext voor bestandsobject '%s' niet instellen

en: cannot set security execution context for maintainer script
nl: kan voor de uitvoering van het pakketbeheerdersscript de veiligheidscontext niet instellen

en: cannot set symlink '%s' timestamp
nl: kan tijdstempel van symbolische koppeling '%s' niet instellen

en: cannot skip archive control member from '%s': %s
nl: kan het archiefcontrole-element van '%s' niet overslaan: %s

en: cannot skip archive member from '%s': %s
nl: kan archiefelement van '%s' niet overslaan: %s

en: cannot skip file '%.255s' (replaced or excluded?) from pipe: %s
nl: kan in de pijp bestand '%.255s' (vervangen of uitgesloten?) niet overslaan: %s

en: cannot skip padding for file '%.255s': %s
nl: kan het opvullen van bestand '%.255s' niet overslaan: %s

en: cannot skip split package header for '%s': %s
nl: Kan de kop van een opgesplitst pakket voor '%s' niet overslaan: %s

en: cannot stat %s
nl: kan de status van %s niet opvragen

en: cannot stat '%.255s' (in '%.255s')
nl: kan de status van '%.255s' niet opvragen (in '%.255s')

en: cannot stat file '%s%s'
nl: kan de status van bestand '%s%s' niet opvragen

en: cannot stat file '%s'
nl: kan de status van bestand '%s' niet opvragen

en: cannot stat pathname '%s'
nl: kan de status van padnaam '%s' niet opvragen

en: cannot write file %s into the pager
nl: kan bestand %s niet naar het pagineringsprogramma schrijven

en: cannot write to log file '%s': %s
nl: kan niet schrijven naar logbestand '%s': %s

en: cannot zap possible trailing zeros from dpkg-deb: %s
nl: kan eventuele nakomende nullen van dpkg-deb niet vernietigen: %s

en: character '%c' not allowed (only letters, digits and characters '%s')
nl: teken `%c' is niet toegestaan (enkel letters, cijfers en de tekens '%s')

en: compressed data is corrupt
nl: gecomprimeerde gegevens zijn beschadigd

en: compressing tar member
nl: tar-element wordt gecomprimeerd

en: conffile '%.250s' does not appear in package
nl: configuratiebestand '%.250s' zit niet in het pakket

en: conffile '%.250s' is not stattable
nl: status van configuratiebestand '%.250s' is niet opvraagbaar

en: conffile '%s' is not a plain file
nl: configuratiebestand '%s' is geen gewoon bestand

en: conffile '%s' is present but is requested to be removed
nl: configuratiebestand '%s' is aanwezig maar er is gevraagd het te verwijderen

en: conffile '%s' marked for removal on upgrade, shipped in package
nl: configuratiebestand '%s' staat gemarkeerd om bij opwaardering verwijderd te worden, zit in het pakket

en: conffile difference visualizer
nl: hulpmiddel voor het weergeven van verschillen in configuratiebestanden

en: conffile file contains an empty line
nl: configuratiebestand bevat een lege regel

en: conffile filename '%s' contains trailing white spaces
nl: bestandsnaam van configuratiebestand '%s' eindigt met witruimte

en: conffile name '%s' is duplicated
nl: naam van configuratiebestand '%s' werd gedupliceerd

en: conffile name '%s' is not an absolute pathname
nl: naam van configuratiebestand '%s' is geen absolute padnaam

en: conffile name '%s' is too long, or missing final newline
nl: naam van configuratiebestand '%s' is te lang, of afsluitende nieuwe regel ontbreekt

en: conffile name missing after flag '%s'
nl: naam van configuratiebestand ontbreekt na vlag '%s'

en: conffile shell
nl: configuratie-shell

en: configuration error: %s:%d: %s
nl: configuratiefout: %s:%d: %s

en: conflicting actions -%c (--%s) and -%c (--%s)
nl: tegenstrijdige acties -%c (--%s) en -%c (--%s)

en: conflicting diversions involving '%.250s' or '%.250s'
nl: tegenstrijdige omleidingen waarbij '%.250s' of '%.250s' betrokken zijn

en: conflicting packages - not installing %.250s
nl: conflicterende pakketten - %.250s wordt niet geïnstalleerd

en: considering deconfiguration of %s, which would be broken by installation of %s ...
nl: het afbouwen van de configuratie van %s, dat door de installatie van %s defect gemaakt zou worden, wordt overwogen...

en: considering deconfiguration of essential
     package %s, to enable removal of %s
nl: er wordt overwogen om de configuratie van het essentiële
     pakket %s af te bouwen, om het verwijderen van %s mogelijk te maken

en: considering deconfiguration of protected
     package %s, to enable removal of %s
nl: er wordt overwogen om de configuratie van het beschermde
     pakket %s af te bouwen, om het verwijderen van %s mogelijk te maken

en: considering removing %s in favour of %s ...
nl: het verwijderen van %s ten gunste van %s wordt overwogen...

en: control directory has bad permissions %03lo (must be >=0755 and <=0775)
nl: controlemap heeft foutieve permissies %03lo (moet >=0755 en <=0775 zijn)

en: control directory is not a directory
nl: controlemap is geen map

en: control file '%s' does not exist
nl: controlebestand '%s' bestaat niet

en: control file '%s' for package '%s' contains empty filename
nl: controlebestand '%s' voor pakket '%s' bevat een lege bestandsnaam

en: control file '%s' for package '%s' is missing final newline
nl: controlebestand '%s' voor pakket '%s' heeft geen afsluitend regeleinde

en: control file '%s' for package '%s' is missing value
nl: controlebestand '%s' voor pakket '%s' heeft een ontbrekende waarde

en: control file '%s' for package '%s' is missing value separator
nl: controlebestand '%s' voor pakket '%s' heeft een ontbrekend waardescheidingsteken

en: control file contains %c
nl: controlebestand bevat %c

en: control member
nl: controle-element

en: corrupt info database format file '%s'
nl: beschadigd opmaakbestand '%s' van de infodatabase

en: corrupted filesystem tarfile in package archive
nl: beschadigd tar-bestand met het bestandssysteem in pakketarchief

en: could not open log '%s': %s
nl: kon logbestand '%s' niet openen: %s

en: could not stat old file '%.250s' so not deleting it: %s
nl: kon status niet opvragen van het oude bestand '%.250s', dus wordt het niet verwijderd: %s

en: couldn't open '%i' for stream
nl: kon '%i' niet openen voor een stroom

en: current alternative %s is unknown, switching to %s for link group %s
nl: huidig alternatief %s is onbekend; er wordt overgeschakeld op %s voor koppelingsgroep %s

en: cycle found while processing triggers:
     chain of packages whose triggers are or may be responsible:
nl: cyclus aangetroffen tijdens het afhandelen van triggers:
     reeks pakketten wiens triggers verantwoordelijk zijn of kunnen zijn:

en: data member
nl: gegevenselement

en: decompressing archive '%s' (size=%jd) member '%s'
nl: archief '%s' (grootte=%jd) zijn element '%s' wordt gedecomprimeerd

en: dependency problems - leaving triggers unprocessed
nl: vereistenproblemen - triggers blijven onbehandeld

en: dependency problems - leaving unconfigured
nl: vereistenproblemen - blijft ongeconfigureerd

en: dependency problems - not removing
nl: vereistenproblemen - wordt niet verwijderd

en: dependency problems prevent configuration of %s:
    %s
nl: vereistenproblemen verhinderen de configuratie van %s:
    %s

en: dependency problems prevent processing triggers for %s:
    %s
nl: vereistenproblemen verhinderen de triggerafhandeling voor %s:
    %s

en: dependency problems prevent removal of %s:
    %s
nl: vereistenproblemen verhinderen het verwijderen van %s:
    %s

en: deprecated --%s option; use --%s instead
nl: verouderde optie --%s; gelieve in plaats ervan --%s te gebruiken

en: discarding obsolete slave link %s (%s)
nl: verouderde slaafkoppeling %s wordt weggegooid (%s).

en: diversion by %s from: %s
nl: omleiding door %s van: %s

en: diversion by %s to: %s
nl: omleiding door %s naar: %s

en: diversion of %s by %s
nl: omleiding van %s door %s

en: diversion of %s to %s by %s
nl: omleiding van %s naar %s door %s

en: divert-to may not contain newlines
nl: omleiden-naar mag geen regeleinden bevatten

en: diverted by %s to: %s
nl: omgeleid door %s naar: %s

en: diverting file '%s' from an Essential package with rename is dangerous, use --no-rename
nl: omleiden met 'rename' van bestand '%s' uit een Essentieel pakket is gevaarlijk; gebruik --no-rename

en: done
nl: klaar

en: downgrading %.250s from %.250s to %.250s
nl: %.250s wordt gedegradeerd van %.250s naar %.250s

en: dpkg database lock
nl: dpkg-databasevergrendeling

en: dpkg frontend lock
nl: dpkg-frontendvergrendeling

en: duplicate awaited trigger package '%.255s'
nl: verwacht triggerpakket '%.255s' in het dubbel

en: duplicate file trigger interest for filename '%.250s' and package '%.250s'
nl: bestandstrigger voor bestandsnaam '%.250s' en pakket '%.250s'is tweemaal aanwezig

en: duplicate path %s
nl: dubbel pad %s

en: duplicate pending trigger '%.255s'
nl: dubbele in de wacht staande trigger '%.255s'

en: duplicate slave <link> '%s'
nl: dubbele slaaf<link> '%s'

en: duplicate slave <name> '%s'
nl: dubbele slaaf<naam> '%s'

en: duplicate slave link %s
nl: dubbele slaafkoppeling %s

en: duplicate slave name %s
nl: dubbele slaafnaam %s

en: duplicate value for '%s' field
nl: dubbele waarde voor veld '%s'

en: duplicate value for user-defined field '%.*s'
nl: dubbele waarde voor door gebruiker gedefinieerd veld '%.*s'

en: empty and whitespace-only lines are not allowed in conffiles
nl: lege regels en regels met enkel witruimte zijn niet toegelaten in configuratiebestanden

en: empty archive details '%s' field
nl: leeg veld '%s' met archiefdetails

en: empty field name
nl: lege veldnaam

en: empty string from fgets reading conffiles
nl: lege tekenreeks van fgets bij lezen van configuratiebestanden

en: empty trigger names are not permitted
nl: lege triggernamen zijn niet toegelaten

en: empty value for '%s' field
nl: lege waarde voor veld '%s'

en: end of file after field name '%.*s'
nl: einde bestand na veldnaam '%.*s'

en: end of file before value of field '%.*s' (missing final newline)
nl: bestandseinde komt voor de waarde van veld '%.*s' (ontbrekende afsluitende nieuwe regel)

en: end of file during value of field '%.*s' (missing final newline)
nl: bestandseinde in waarde van veld '%.*s' (ontbrekende afsluitende nieuwe regel)

en: end of file on stdin at conffile prompt
nl: bestandseinde op stdin bij de configuratie-prompt

en: epoch in version is empty
nl: epoch in versienummer is leeg

en: epoch in version is negative
nl: epoch in versienummer is negatief

en: epoch in version is not number
nl: epoch in versienummer is geen nummer

en: epoch in version is too big
nl: epoch in versienummer is te groot

en: epochs in versions
nl: epochs in versienummers

en: error
nl: fout

en: error checking '%s'
nl: fout bij het controleren van '%s'

en: error closing %.250s
nl: fout bij sluiten van %.250s

en: error closing configuration file '%.255s'
nl: fout bij sluiten van configuratiebestand '%.255s'

en: error closing/writing '%.255s'
nl: fout bij het sluiten van/schrijven naar '%.255s'

en: error creating device '%.255s'
nl: fout bij het aanmaken van het apparaatbestand '%.255s'

en: error creating directory '%.255s'
nl: fout bij het maken van de map '%.255s'

en: error creating hard link '%.255s'
nl: fout bij het maken van de vaste koppeling '%.255s'

en: error creating new backup file '%s'
nl: fout bij het aanmaken van nieuw back-upbestand '%s'

en: error creating pipe '%.255s'
nl: fout bij het aanmaken van de pijp '%.255s'

en: error creating symbolic link '%.255s'
nl: fout bij het maken van de symbolische koppeling '%.255s'

en: error ensuring '%.250s' doesn't exist
nl: fout bij verifiëren dat '%.250s' niet bestaat

en: error executing hook '%s', exit code %d
nl: fout bij het uitvoeren van uitbreiding '%s'; foutcode %d

en: error formatting string into varbuf variable
nl: fout bij het opmaken van de tekenreeks als varbuf-variabele

en: error in show format: %s
nl: fout in formaat voor show: %s

en: error installing new file '%s'
nl: fout bij installeren van nieuw bestand '%s'

en: error opening conffiles file
nl: fout bij openen van conffiles-bestand

en: error opening configuration directory '%s'
nl: fout bij openen van configuratiemap '%s'

en: error processing archive %s (--%s):
     %s
nl: fout bij verwerken van archief %s (--%s):
     %s

en: error processing package %s (--%s):
     %s
nl: fout bij verwerken van pakket %s (--%s):
     %s

en: error reading %.250s
nl: fout bij lezen van %.250s

en: error reading %s from file %.255s
nl: fout bij lezen van %s uit bestand %.255s

en: error reading conffiles file
nl: fout bij lezen van conffiles-bestand

en: error reading from dpkg-deb pipe
nl: fout bij het lezen uit de 'dpkg-deb'-pijp

en: error reading triggers deferred file '%.250s'
nl: fout bij lezen van bestand '%.250s' met uitgestelde triggers

en: error removing old backup file '%s'
nl: fout bij het verwijderen van oud back-upbestand '%s'

en: error setting ownership of '%.255s'
nl: fout bij het instellen van de eigenaar van '%.255s'

en: error setting ownership of symlink '%.255s'
nl: fout bij het instellen van de eigenaar van de symbolische koppeling '%.255s'

en: error setting permissions of '%.255s'
nl: fout bij het instellen van de rechten op '%.255s'

en: error setting timestamps of '%.255s'
nl: fout bij het instellen van de tijdsgegevens voor '%.255s'

en: error trying to open %.250s
nl: fout bij openen van %.250s

en: error un-catching signal %s: %s
nl: fout bij het stoppen met afvangen van signaal %s: %s

en: error while cleaning up
nl: fout tijdens opruimen

en: error while writing '%s'
nl: fout bij schrijven naar '%s'

en: error writing '%s'
nl: fout bij schrijven naar '%s'

en: error writing to '%s'
nl: fout bij schrijven naar '%s'

en: error writing to architecture list
nl: fout bij schrijven naar de lijst van architecturen

en: error writing to stderr, discovered before conffile prompt
nl: fout bij schrijven naar stderr, ontdekt vóór de configuratie-prompt

en: failed to allocate memory
nl: geheugen toewijzen is mislukt

en: failed to allocate memory for new entry in list of failed packages: %s
nl: geheugen vrijmaken voor nieuwe regel in lijst van mislukte pakketten is mislukt: %s

en: failed to chdir to '%.255s'
nl: chdir naar '%.255s' is mislukt

en: failed to chdir to directory
nl: chdir naar de map is mislukt

en: failed to chroot to '%.250s'
nl: chroot naar '%.250s' is mislukt

en: failed to close after read: '%.255s'
nl: kan niet afsluiten na lezen: '%.255s'

en: failed to create directory
nl: aanmaken map is mislukt

en: failed to create pipe
nl: aanmaken van pijp is mislukt

en: failed to dup for fd %d
nl: dup op bestandsindicator %d is mislukt

en: failed to dup for std%s
nl: dup op std%s is mislukt

en: failed to fstat ar member file (%s)
nl: kon status van bestand (%s) van ar-elementen niet opvragen met fstat

en: failed to fstat archive
nl: kan status van archief niet opvragen

en: failed to fstat diversions file
nl: kon de status van het omleidingenbestand niet opvragen

en: failed to fstat statoverride file
nl: kan de status van het statusmodificatie-bestand niet opvragen

en: failed to make temporary file (%s)
nl: aanmaken van tijdelijk bestand (%s) is mislukt

en: failed to open configuration file '%.255s' for reading: %s
nl: kon configuratiebestand '%.255s' niet openen om te lezen: %s

en: failed to open diversions file
nl: kon omleidingenbestand niet openen

en: failed to open package info file '%.255s' for reading
nl: fout bij het openen van bestand '%.255s' met pakketinformatie om er uit te lezen

en: failed to open statoverride file
nl: kan statusmodificatie-bestand niet openen

en: failed to open trigger interest list file '%.250s'
nl: openen van bestand '%.250s' met triggeraangelegenheden is mislukt

en: failed to read
nl: lezen is mislukt

en: failed to read '%.255s' (in '%.255s')
nl: kan '%.255s' niet lezen (in '%.255s')

en: failed to read archive '%.255s'
nl: kan niet lezen uit archief '%.255s'

en: failed to remove incorporated update file %.255s
nl: kon ingebouwd bijwerkingenbestand %.255s niet verwijderen

en: failed to remove my own update file %.255s
nl: kon mijn eigen bijwerkingenbestand %.255s niet verwijderen

en: failed to rewind temporary file (%s)
nl: terugspoelen van tijdelijk bestand (%s) is mislukt

en: failed to rewind trigger interest file '%.250s'
nl: terugspoelen van bestand '%.250s' met triggeraangelegenheden is mislukt

en: failed to seek
nl: zoekbewerking mislukte

en: failed to stat (dereference) existing symlink '%.250s'
nl: kon de status (via pointer) van bestaande symbolische koppeling '%.250s' niet opvragen

en: failed to stat (dereference) proposed new symlink target '%.250s' for symlink '%.250s'
nl: de status opvragen (via pointer) van de voorgestelde nieuwe bestemming '%.250s' voor symbolische koppeling '%.250s' is mislukt

en: failed to stat temporary file (%s)
nl: status bepalen van tijdelijk bestand (%s) is mislukt

en: failed to unlink temporary file (%s), %s
nl: koppeling verwijderen van tijdelijk bestand (%s) is mislukt, %s

en: failed to write
nl: schrijven is mislukt

en: failed to write %s database stanza about '%s' to '%s'
nl: het schrijven van databaseonderdeel %s over '%s' naar '%s' is mislukt

en: failed to write details of '%.50s' to '%.250s'
nl: wegschrijven van details van '%.50s' naar '%.250s' is mislukt

en: failed to write filename to tar pipe (%s)
nl: schrijven van bestandsnaam naar de 'tar'-pijp (%s) is mislukt

en: fgets gave an empty string from '%.250s'
nl: fgets kwam terug met een lege tekenreeks uit '%.250s'

en: field name '%.*s' cannot start with hyphen
nl: veldnaam '%.*s' mag niet beginnen met een koppelteken

en: field name '%.*s' must be followed by colon
nl: veldnaam '%.*s' moet gevolgd worden door een dubbele punt

en: field width is out of range
nl: veldgrootte valt buiten het bereik

en: file '%.250s' has invalid format version: %s
nl: bestand '%.250s' heeft een ongeldig formaat-versienummer: %s

en: file '%.250s' is corrupt - %.250s missing
nl: bestand '%.250s' is beschadigd - %.250s ontbreekt

en: file '%.250s' is corrupt - bad MD5 checksum '%.250s'
nl: bestand '%.250s' is beschadigd - foutieve MD5-controlesom '%.250s'

en: file '%.250s' is corrupt - bad archive header magic
nl: bestand '%.250s' is beschadigd - foutief magisch nummer van archiefkoptekst

en: file '%.250s' is corrupt - bad archive part number
nl: bestand '%.250s' is beschadigd - foutief nummer van archiefonderdeel

en: file '%.250s' is corrupt - bad digit (code %d) in %s
nl: bestand '%.250s' is beschadigd - foutief cijfer (code %d) in %s

en: file '%.250s' is corrupt - bad magic at end of first header
nl: bestand '%.250s' is beschadigd - foute magische code na het einde van de eerste kop

en: file '%.250s' is corrupt - bad magic at end of second header
nl: bestand '%.250s' is beschadigd - foutieve magische code aan einde tweede kop

en: file '%.250s' is corrupt - bad number of archive parts
nl: bestand '%.250s' is beschadigd - foutief aantal archiefonderdelen

en: file '%.250s' is corrupt - bad padding character (code %d)
nl: bestand '%.250s' is beschadigd - foutief opvulteken (code %d)

en: file '%.250s' is corrupt - missing newline after %.250s
nl: bestand '%.250s' is beschadigd - ontbrekende nieuwe regel na %.250s

en: file '%.250s' is corrupt - no slash between archive part numbers
nl: bestand '%.250s' is beschadigd - geen slash tussen de nummers van de archiefonderdelen

en: file '%.250s' is corrupt - nulls in info section
nl: bestand '%.250s' is beschadigd - nultekens in infosectie

en: file '%.250s' is corrupt - second member is not data member
nl: bestand '%.250s' is beschadigd - tweede element is geen data-element

en: file '%.250s' is corrupt - size is wrong for quoted part number
nl: bestand '%.250s' is beschadigd - grootte is fout voor opgegeven deelnummer

en: file '%.250s' is corrupt - too short
nl: bestand '%.250s' is beschadigd - te kort

en: file '%.250s' is corrupt - wrong number of parts for quoted sizes
nl: bestand '%.250s' is beschadigd - foutief aantal onderdelen voor opgegeven groottes

en: file '%.250s' is format version %d.%d; get a newer dpkg-split
nl: bestand '%.250s' heeft indeling versie %d.%d; u heeft een nieuwere dpkg-split nodig

en: file '%.250s' is not a Debian binary archive (try dpkg-split?)
nl: bestand '%.250s' is geen binair archief van Debian (dpkg-split proberen?)

en: file '%.250s' is not an archive part
nl: bestand '%.250s' is geen onderdeel van het archief

en: file '%s' is corrupt; out of range integer in %s
nl: bestand '%s' is beschadigd; geheel getal in %s valt buiten het bereik

en: file '%s' is not an archive part
nl: bestand '%s' is geen archiefonderdeel

en: file format not recognized
nl: bestandsformaat niet herkend

en: file looks like it might be an archive which has been
     corrupted by being downloaded in ASCII mode
nl: bestand ziet er uit alsof het een archief is dat beschadigd
     werd door het te downloaden in ASCII-modus

en: file may not contain newlines
nl: bestand mag geen regeleinden bevatten

en: file triggers record mentions illegal package name '%.250s' (for interest in file '%.250s'): %.250s
nl: staat van bestandstriggers vermeldt een ongeldige pakketnaam '%.250s' (voor een aangelegenheid in bestand '%.250s'): %.250s

en: filename "%s" is not absolute
nl: bestandsnaam "%s" is niet absoluut

en: files '%.250s' and '%.250s' are not parts of the same file
nl: bestanden '%.250s' en '%.250s' zijn geen onderdelen van hetzelfde bestand

en: files list file for package '%.250s' contains empty filename
nl: bestand met de lijst bestanden van pakket '%.250s' bevat een lege bestandsnaam

en: files list file for package '%.250s' is missing final newline
nl: bestand met de lijst bestanden van pakket '%.250s' heeft geen afsluitend regeleinde

en: files list file for package '%.250s' missing; assuming package has no files currently installed
nl: bestand met de lijst bestanden van pakket'%.250s' ontbreekt; aangenomen
    wordt dat het pakket momenteel geen geïnstalleerde bestanden heeft

en: first (want) word in '%s' field: %s
nl: eerste woord (want) in het veld '%s': %s

en: forcing reinstallation of alternative %s because link group %s is broken
nl: het opnieuw installeren van alternatief %s wordt afgedwongen, omdat koppelingsgroep %s defect is

en: fork failed
nl: afsplitsen van nieuw proces is mislukt

en: format version followed by junk
nl: formaat van het versienummer eindigt met rommel

en: format version has no dot
nl: formaat van het versienummer bevat geen punt

en: format version number
nl: formaat-versienummer

en: format version with empty major component
nl: formaat van het versienummer bevat een lege hoofdversiecomponent

en: format version with empty minor component
nl: formaat van het versienummer bevat een lege onderversiecomponent

en: format version with too big major component
nl: formaat van het versienummer bevat een te hoge hoofdversiecomponent

en: format version with too big minor component
nl: formaat van het versienummer bevat een te hoge onderversiecomponent

en: found unknown packages; this might mean the available database
    is outdated, and needs to be updated through a frontend method;
    please see the FAQ <https://wiki.debian.org/Teams/Dpkg/FAQ#set-selections>
nl: onbekende pakketten gevonden; dit kan betekenen dat de database van beschikbare
    pakketten verouderd is en bijgewerkt moet worden door een frontend;
    gelieve de FAQ <https://wiki.debian.org/Teams/Dpkg/FAQ#set-selections> te raadplegen

en: generated corrupt ar header for '%s'
nl: er werd een beschadigde ar-kop voor '%s' gemaakt

en: group '%s' does not exist
nl: groep '%s' bestaat niet

en: has invalid value '%.50s'
nl: heeft de ongeldige waarde '%.50s'

en: has trailing junk
nl: heeft rommel achteraan

en: header is too long, making part too long; the package name or version
    numbers must be extraordinarily long, or something; giving up
nl: de kop is te lang, waardoor het deel te lang wordt; de naam van het
    pakket of het versienummer moeten uitzonderlijk lang zijn of iets
    dergelijks; ik geef het op

en: ignoring %d warning about the control file(s) | ignoring %d warnings about the control file(s)
nl[0]: %d waarschuwing over de controlebestand(en) wordt genegeerd
nl[1]: %d waarschuwingen over de controlebestand(en) worden genegeerd

en: ignoring breakage, may proceed anyway!
nl: het defect wordt genegeerd; er wordt mogelijk toch doorgegaan!

en: ignoring conflict, may proceed anyway!
nl: conflict wordt genegeerd, er wordt mogelijk toch doorgegaan!

en: ignoring dependency problem with installation of %s:
    %s
nl: vereistenprobleem bij de installatie van %s wordt genegeerd:
    %s

en: ignoring dependency problem with removal of %s:
    %s
nl: vereistenprobleem bij het verwijderen van %s wordt genegeerd:
    %s

en: ignoring pre-dependency problem!
nl: voor-vereistenprobleem wordt genegeerd!

en: ignoring request to remove %.250s which isn't installed
nl: verzoek om %.250s te verwijderen wordt genegeerd omdat het niet geïnstalleerd is

en: ignoring request to remove %.250s, only the config
     files of which are on the system; use --purge to remove them too
nl: verzoek om %.250s te verwijderen wordt genegeerd. Alleen de
     configuratiebestanden ervan staan nog op het systeem.
     Gebruik --purge om ook die te verwijderen

en: illegal architecture name in specifier '%s:%s': %s
nl: ongeldige architectuurnaam in aanduiding '%s:%s': %s

en: illegal awaited package name '%.250s': %.250s
nl: ongeldige naam voor pakket waarop gewacht wordt '%.250s': %.250s

en: illegal package name at line %d: %.250s
nl: ongeldige pakketnaam op regel %d: %.250s

en: illegal package name in awaited trigger '%.255s': %s
nl: ongeldige pakketnaam in verwachte trigger '%.255s': %s

en: illegal package name in specifier '%s%s%s': %s
nl: ongeldige pakketnaam in aanduiding '%s%s%s': %s

en: illegal pending trigger name '%.255s': %s
nl: ongeldig naam voor in de wacht staande trigger '%.255s': %s

en: info database format (%d) is bogus or too new; try getting a newer dpkg
nl: opmaak van infodatabase (%d) bevat fouten of is te nieuw; probeer het met een nieuwere versie van dpkg

en: info file %s/%s not associated to any package
nl: infobestand %s/%s aan geen enkel pakket gekoppeld

en: installed
nl: geïnstalleerd

en: installed %s package %s script
nl: van pakket %s werd script %s geïnstalleerd

en: installing %.250s would break %.250s, and
     deconfiguration is not permitted (--auto-deconfigure might help)
nl: het installeren van %.250s zou %.250s defect maken, en de configuratie
    afbouwen is niet toegestaan (--auto-deconfigure zou kunnen helpen)

en: installing %.250s would break existing software
nl: het installeren van %.250s zou bestaande programmatuur defect maken

en: internal error
nl: interne fout

en: internal error (bug)
nl: interne fout (bug)

en: invalid character '%c' in archive '%.250s' member '%.16s' size
nl: ongeldig teken '%c' in grootte van element '%.16s' van archief '%.250s'

en: invalid character '%c' in field width
nl: ongeldig teken '%c' in veldgrootte

en: invalid character in revision number
nl: ongeldig teken in het revisienummer

en: invalid character in version number
nl: ongeldig teken in het versienummer

en: invalid compression level %d
nl: ongeldig compressieniveau %d

en: invalid compressor parameters: %s
nl: ongeldige compressieparameters: %s

en: invalid deb format version: %s
nl: ongeldig deb-formaat-versienummer: %s

en: invalid integer for -%c: '%.250s'
nl: ongeldig getal voor -%c: '%.250s'

en: invalid integer for --%s: '%.250s'
nl: ongeldig geheel getal voor --%s: '%.250s'

en: invalid or unknown syntax in trigger name '%.250s' (in trigger interests for package '%.250s')
nl: ongeldige of onbekende syntaxis in triggernaam '%.250s' (in triggeraangelegenheden voor pakket '%.250s')

en: invalid package name '%.250s' in triggers deferred file '%.250s'
nl: ongeldige pakketnaam '%.250s' in bestand '%.250s' met uitgestelde triggers

en: invalid package name in '%s' field: %s
nl: ongeldige pakketnaam in veld '%s': %s

en: invalid statoverride gid %s
nl: ongeldige statusmodificatie-gid %s

en: invalid statoverride mode %s
nl: ongeldige statusmodificatie-modus %s

en: invalid statoverride uid %s
nl: ongeldige statusmodificatie-uid %s

en: invalid status
nl: ongeldige status

en: invalid tar header checksum
nl: ongeldige checksum van de tar-archiefkop

en: invalid tar header checksum field
nl: ongeldig veld met de checksum van de tar-archiefkop

en: invalid tar header gid field
nl: ongeldig veld met de 'guid' van de tar-archiefkop

en: invalid tar header mtime field
nl: ongeldig veld met de 'mtime' van de tar-archiefkop

en: invalid tar header size field
nl: ongeldig veld met de grootte van de tar-archiefkop

en: invalid tar header uid field
nl: ongeldig veld met de 'uid' van de tar-archiefkop

en: invalid tar header with empty name field
nl: ongeldige tar-archiefkop met leeg naamveld

en: invalid trigger name '%.250s': %.250s
nl: ongeldige triggernaam '%.250s': %.250s

en: is missing a value
nl: mist een waarde

en: line not terminated while trying to read %s
nl: geen regeleinde bij het proberen lezen van %s

en: line too long or not terminated while trying to read %s
nl: te lange regel of geen regeleinde bij een poging %s te lezen

en: line with conffile filename '%s' has leading white spaces
nl: regel met bestandsnaam van configuratiebestand '%s' heeft witruimte aan het begin

en: loading control file '%s' for package '%s'
nl: controlebestand '%s' voor pakket '%s' wordt geladen

en: loading files list file for package '%s'
nl: bestand met de bestandenlijst van pakket '%s' wordt geladen

en: local diversion from: %s
nl: lokale omleiding van: %s

en: local diversion of %s
nl: lokale omleiding van %s

en: local diversion of %s to %s
nl: lokale omleiding van %s naar %s

en: local diversion to: %s
nl: lokale omleiding naar: %s

en: locally diverted to: %s
nl: lokaal omgeleid naar: %s

en: long filenames in .deb archives
nl: lange bestandsnamen in .deb-archieven

en: maintainer script '%.50s' has bad permissions %03lo (must be >=0555 and <=0775)
nl: beheerdersscript '%.50s' heeft foute permissies %03lo (moet >=0555 en <=0775 zijn)

en: maintainer script '%.50s' is not a plain file or symlink
nl: beheerdersscript '%.50s' is geen gewoon bestand of symbolische koppeling

en: maintainer script '%.50s' is not stattable
nl: status van beheerdersscript '%.50s' is niet opvraagbaar

en: malloc failed (%zu bytes)
nl: malloc is mislukt (%zu bytes)

en: manual mode
nl: handmatige modus

en: master file
nl: hoofdbestand

en: master link
nl: hoofdkoppeling

en: may have trouble removing %s, as it provides %s ...
nl: mogelijk geeft het verwijderen van %s problemen, aangezien het in %s voorziet ...

en: may not be empty string
nl: mag geen lege tekenreeks zijn

en: memory usage limit reached
nl: limiet van geheugengebruik werd bereikt

en: mismatch on divert-to
      when removing '%s'
      found '%s'
nl: omleiden-naar komt niet overeen
      bij het verwijderen van '%s'
      '%s' gevonden

en: mismatch on package
      when removing '%s'
      found '%s'
nl: pakketnaam komt niet overeen
      bij het verwijderen van '%s'
      '%s' gevonden

en: missing '%s' field
nl: ontbrekend veld '%s'

en: missing closing brace
nl: afsluitende accolade ontbreekt

en: missing program name in argv[0]
nl: ontbrekende programmanaam in argv[0]

en: mixed non-coinstallable and coinstallable package instances present; most probably due to an upgrade from an unofficial dpkg
nl: een gemengd geheel van pakketten die niet en wel samen geïnstalleerd mogen worden is aanwezig; hoogstwaarschijnlijk te wijten aan een opwaardering vanuit een niet-officiële dpkg

en: multi-arch fields and semantics
nl: multi-archvelden en semantiek

en: multiple Conflicts and Replaces
nl: meerdere malen komt Conflicts en Replaces voor

en: multiple non-coinstallable package instances present; most probably due to an upgrade from an unofficial dpkg
nl: meerdere exemplaren van pakketten die niet samen geïnstalleerd kunnen worden, zijn aanwezig; hoogstwaarschijnlijk te wijten aan een opwaardering vanuit een niet-officiële dpkg

en: multiple statoverrides present for file '%.250s'
nl: er zijn meerdere statusmodificaties voor bestand '%.250s'

en: must be called from a maintainer script (or with a --by-package option)
nl: moet geactiveerd worden door een pakketbeheerdersscript (of door de optie --by-package)

en: must start with an alphanumeric
nl: moet beginnen met een alfanumeriek teken

en: must start with an alphanumeric character
nl: moet beginnen met een alfanumeriek teken

en: need --%s, --%s, --%s, --%s, --%s, --%s, --%s, --%s, --%s, --%s, --%s or --%s
nl: heb --%s, --%s, --%s, --%s, --%s, --%s, --%s, --%s, --%s, --%s, --%s of --%s nodig

en: need an action option
nl: heb een actie-optie nodig

en: new %s package %s script
nl: van het nieuwe pakket %s het script %s

en: newline in field name '%.*s'
nl: nieuwe regel in veldnaam '%.*s'

en: newline not allowed in archive object name '%.255s'
nl: een nieuwe regel is niet toegelaten in de archiefobjectbenaming '%.255s'

en: newline not allowed in pathname '%s'
nl: nieuwe regel is niet toegestaan in padnaam '%s'

en: newlines prohibited in update-alternatives files (%s)
nl: regeleinden zijn niet toegelaten in 'update-alternatives'-bestanden (%s)

en: no 'control' file in control archive!
nl: geen 'control'-bestand in controlearchief!

en: no alternatives for %s
nl: geen alternatieven voor %s

en: no override present
nl: geen overstijging aanwezig

en: no package information in '%.255s'
nl: geen pakketinformatie in '%.255s'

en: no package named '%s' is installed, cannot configure
nl: er is geen pakket met de naam '%s' geïnstalleerd; kan het niet configureren

en: no packages found matching %s
nl: geen pakketten gevonden die overeenkomen met %s

en: no path found matching pattern %s
nl: geen pad gevonden dat overeenkomt met %s

en: no, %s is essential, will not deconfigure
     it in order to enable removal of %s
nl: nee, %s is essentieel; ik zal de configuratie niet
     ongedaan maken om het verwijderen van %s mogelijk te maken

en: no, %s is protected, will not deconfigure
     it in order to enable removal of %s
nl: nee, %s is beschermd; zal de configuratie niet
     ongedaan maken om het verwijderen van %s mogelijk te maken

en: no, cannot proceed with installation of %s (--auto-deconfigure will help):
    %s
nl: nee, kan niet verder gaan met de installatie van %s (--auto-deconfigure kan helpen):
    %s

en: no, cannot proceed with removal of %s (--auto-deconfigure will help):
    %s
nl: nee, kan niet verder gaan met het verwijderen van %s (--auto-deconfigure kan helpen):
    %s

en: not checking contents of control area
nl: de inhoud van het controlegebied wordt niet geverifieerd

en: not enough privileges to change root directory with --force-not-root, consider using --force-script-chrootless?
nl: onvoldoende privileges om de hoofdmap te veranderen met --force-not-root, het gebruik van --force-script-chrootless in overweging nemen?

en: not installed
nl: niet geïnstalleerd

en: not installed but configs remain
nl: niet geïnstalleerd maar configuratie is achtergebleven

en: not removing %s since it's not a symlink
nl: %s wordt niet verwijderd omdat het geen symbolische koppeling is

en: not replacing %s with a link
nl: %s wordt niet vervangen door een koppeling

en: nothing after colon in version number
nl: er komt niets na de dubbele punt in het versienummer

en: null package name in --%s comma-separated list '%.250s'
nl: lege pakketnaam in door komma's gescheiden lijst '%.250s' van --%s

en: number of archive parts
nl: aantal archiefonderdelen

en: obsolete '%s' field used
nl: verouderd veld '%s' gebruikt

en: obsolete '--%s' option; unavailable packages are automatically cleaned up
nl: verouderde optie '--%s'; niet-beschikbare pakketten worden automatisch opgeruimd

en: obsolete compression type '%s'; use xz instead
nl: verouderd compressietype '%s'; gebruik liever xz

en: obsolete compression type '%s'; use xz or gzip instead
nl: verouderd compressietype '%s'; gebruik liever xz of gzip

en: obsolete force/refuse option '%s'
nl: verouderde force/refuse optie '%s'

en: obsolete option '--%s'
nl: verouderde optie '--%s'

en: old %s package %s script
nl: van het verouderd pakket %s het script %s

en: old conffile '%.250s' was an empty directory (and has now been deleted)
nl: oude configuratiebestand '%.250s' was een lege map (en is nu verwijderd)

en: old file '%.250s' is the same as several new files! (both '%.250s' and '%.250s')
nl: het oude bestand '%.250s' is hetzelfde als verschillende nieuwe bestanden! (zowel '%.250s' als '%.250s')

en: old version of package has overly-long info file name starting '%.250s'
nl: oude versie van pakket heeft te lange infobestandsnaam beginnend met '%.250s'

en: only exact versions may be used for '%s' field
nl: enkel exacte versies mogen gebruikt worden voor het veld '%s'

en: open component '%.255s' (in %.255s) failed in an unexpected way
nl: openen van onderdeel '%.255s' (in %.255s) is op onverwachte wijze mislukt

en: out of memory for new cleanup entry
nl: geen geheugen meer voor een nieuw opschoningsitem

en: out of memory for new cleanup entry with many arguments
nl: geen geheugen meer voor een nieuw opschoningsitem met veel argumenten

en: out of memory for new error context
nl: geen geheugen meer voor een nieuwe foutcontext

en: outside error context, aborting
nl: buiten de foutcontext; er wordt gestopt

en: overriding problem because --force enabled:
nl: probleem wordt genegeerd omdat --force aanstaat:

en: package %.250s is already installed and configured
nl: pakket %.250s is reeds geïnstalleerd en geconfigureerd

en: package %.250s is not ready for configuration
     cannot configure (current status '%.250s')
nl: pakket %.250s is niet gereed voor configuratie
     kan het niet configureren (huidige status '%.250s')

en: package %.250s is not ready for trigger processing
     (current status '%.250s' with no pending triggers)
nl: pakket %.250s is niet gereed voor het afhandelen van triggers
     (huidige status '%.250s' zonder in de wacht staande triggers)

en: package %s %s cannot be configured because %s is at a different version (%s)
nl: pakket %s %s kan niet geconfigureerd worden, omdat %s van een andere versie is (%s)

en: package %s (%s) with field '%s: %s' is not co-installable with %s which has multiple installed instances
nl: pakket %s (%s) met veld '%s: %s' mag niet samen geïnstalleerd worden met %s waarvan meerdere exemplaren geïnstalleerd zijn

en: package %s cannot be configured because %s is not ready (current status '%s')
nl: pakket %s kan niet geconfigureerd worden, omdat %s niet gereed is (huidige status '%s')

en: package %s contained list as info file
nl: pakket %s bevatte een lijst als infobestand

en: package %s requires reinstallation, but will remove anyway as you requested
nl: pakket %s behoeft herinstallatie, maar op uw aanvraag wordt het toch verwijderd

en: package %s requires reinstallation, will not remove
nl: pakket %s behoeft herinstallatie; zal het niet verwijderen

en: package %s was on hold, processing it anyway as you requested
nl: pakket %s was vastgehouden; wordt toch verwerkt zoals door u gevraagd

en: package '%s' is not available
nl: pakket '%s' is niet beschikbaar

en: package '%s' is not installed
nl: pakket '%s' is niet geïnstalleerd

en: package '%s' is not installed and no information is available
nl: pakket '%s' is niet geïnstalleerd en er is geen info beschikbaar

en: package architecture
nl: pakketarchitectuur

en: package architecture (%s) does not match system (%s)
nl: pakketarchitectuur (%s) komt niet overeen met het systeem (%s)

en: package architecture is missing or empty
nl: pakketarchitectuur ontbreekt of is leeg

en: package contains overly-long control info file name (starting '%.50s')
nl: bestandsnaam van het controle-infobestand van dit pakket is te lang (beginnend met '%.50s')

en: package control info contained directory '%.250s'
nl: controle-info van het pakket bevatte map '%.250s'

en: package control info rmdir of '%.250s' didn't say not a dir
nl: rmdir '%.250s' uit pakketcontrole-info zei niet dat het niet om een map gaat

en: package control information extraction
nl: controle-informatie wordt uit het pakket geëxtraheerd

en: package diverts others to: %s
nl: pakket leidt andere om naar: %s

en: package field value extraction
nl: uitpakken van de waarde van het pakketveld

en: package file MD5 checksum
nl: MD5-controlegetal van het pakketbestand

en: package filesystem archive extraction
nl: uitpakken van archief met het bestandssysteem van het pakket

en: package has '%s' field but is architecture '%s'
nl: pakket bevat veld '%s' maar is van het architectuurtype '%s'

en: package has '%s' field but is missing architecture
nl: pakket bevat veld '%s' maar de architectuur ontbreekt

en: package has status %s and has conffiles, forgetting them
nl: het pakket heeft status %s en het heeft configuratiebestanden, ze worden vergeten

en: package has status %s but no triggers awaited
nl: de status van het pakket is %s maar er wordt niet op triggers gewacht

en: package has status %s but no triggers pending
nl: de status van het pakket is %s maar er staan geen triggers in de wacht

en: package has status %s but triggers are awaited
nl: de status van het pakket is %s maar er wordt op triggers gewacht

en: package has status %s but triggers are pending
nl: de status van het pakket is %s maar er staan triggers in de wacht

en: package is in a very bad inconsistent state; you should
     reinstall it before attempting a removal
nl: pakket bevindt zich in een erg slechte en inconsistente staat; u zou het
     opnieuw moeten installeren alvorens het te proberen verwijderen

en: package is in a very bad inconsistent state; you should
     reinstall it before attempting configuration
nl: pakket verkeert in een heel slechte en inconsistente staat; u zou het
     opnieuw moeten installeren alvorens het te configureren

en: package may not contain newlines
nl: pakket mag geen regeleinden bevatten

en: package name
nl: pakketnaam

en: package name '%s' is invalid: %s
nl: pakketnaam '%s' is niet geldig: %s

en: package name has characters that aren't lowercase alphanums or '-+.'
nl: pakketnaam heeft tekens die geen kleine letters of cijfers of '-+.' zijn

en: package not in status nor available database at line %d: %.250s
nl: pakket op regel %d: %.250s komt niet voor in status-bestand noch in available-bestand (database van beschikbare pakketten)

en: package signature verification
nl: verifiëren van ondertekening van het pakket

en: package version number
nl: pakket-versienummer

en: pager to show file
nl: pagineringsprogramma om bestand weer te geven

en: parsing file '%.255s' near line %d:
nl: ontleden van bestand '%.255s' bij regel %d:

en: parsing file '%s' near line %d package '%s':
nl: ontleden van bestand '%s' bij regel %d pakket '%s':

en: part %d is missing
nl: deel %d ontbreekt

en: part file '%.250s' is not a plain file
nl: deelbestand '%.250s' is geen gewoon bestand

en: part size is far too large or is not positive
nl: grootte van het onderdeel is veel te groot of niet positief

en: part size must be at least %d KiB (to allow for header)
nl: een deel moet ten minste %d kB groot zijn (om ruimte voor een kop te hebben)

en: partially read tar header
nl: tar-archiefkop gedeeltelijk gelezen

en: passed
nl: geslaagd

en: paste
nl: plakken

en: path may not contain newlines
nl: pad mag geen regeleinden bevatten

en: please specify --no-rename explicitly, the default will change to --rename in 1.20.x
nl: gelieve --no-rename expliciet te vermelden. In versie 1.20.x wordt --rename de standaard

en: pre-dependency problem - not installing %.250s
nl: voor-vereistenprobleem - %.250s wordt niet geïnstalleerd

en: priority
nl: prioriteit

en: priority '%s' is out of range
nl: prioriteit '%s' valt buiten het bereik

en: priority '%s' must be an integer
nl: prioriteit '%s' moet een geheel getal zijn

en: priority of %s is out of range: %s
nl: prioriteit van %s valt buiten het bereik: %s

en: priority of %s: %s
nl: prioriteit van %s: %s

en: quadstate (foreign/allowed/same/no) '%s' field: %s
nl: vierstatusveld (foreign/allowed/same/no) '%s': %s

en: read error in %.250s
nl: leesfout in %.250s

en: read error in '%.250s'
nl: leesfout in '%.250s'

en: read error in configuration file '%.255s'
nl: leesfout in configuratiebestand '%.255s'

en: read error on standard input
nl: leesfout op standaardinvoer

en: read error on stdin at conffile prompt
nl: leesfout op stdin bij de configuratie-prompt

en: reading package info file '%.255s'
nl: er wordt gelezen uit bestand '%.255s' met pakketinformatie

en: reading package info file '%s': %s
nl: er wordt gelezen uit bestand '%s' met pakketinformatie: %s

en: reading statoverride file '%.250s'
nl: statusmodificatie-bestand '%.250s' wordt gelezen

en: reassembled package file
nl: pakketbestand opnieuw samengesteld

en: regarding %s containing %s, pre-dependency problem:
    %s
nl: betreffende %s dat %s bevat, voor-vereistenprobleem:
    %s

en: regarding %s containing %s:
    %s
nl: betreffende %s dat %s bevat:
    %s

en: removing architecture '%s' currently in use by database
nl: architectuur '%s' die momenteel door de database gebruikt wordt, wordt verwijderd

en: removing manually selected alternative - switching %s to auto mode
nl: handmatig geselecteerd alternatief wordt verwijderd - %s wordt omgezet naar automatische modus

en: rename involves overwriting '%s' with
      different file '%s', not allowed
nl: hernoemen impliceert overschrijven van '%s' met
      ander bestand '%s'; niet toegelaten

en: rename: remove duplicate old link '%s'
nl: hernoemen: verwijder oude dubbele link '%s'

en: renaming %s link from %s%s to %s%s
nl: koppeling %s wordt hernoemd van %s%s naar %s%s

en: renaming %s slave link from %s%s to %s%s
nl: slaafkoppeling %s wordt hernoemd van %s%s naar %s%s

en: requested operation requires superuser privilege
nl: deze bewerking kan alleen uitgevoerd worden door de systeembeheerder

en: required read/write access to the dpkg database directory %s
nl: lees- en schrijftoegang tot de dpkg-databasemap %s is vereist

en: required write access to dpkg database directory '%s' for bulk available update
nl: schrijftoegang tot databasemap '%s' van dpkg is vereist voor een grote bijwerking van beschikbare pakketten

en: revision number is empty
nl: het revisienummer is leeg

en: rm command for cleanup
nl: commando rm om op te schonen

en: root or empty directory listed as a conffile in '%s' field
nl: hoofd- of lege map wordt genoemd als een configuratiebestand in veld '%s'

en: searched, but found no packages (files matching *.deb)
nl: er werd gezocht, maar er zijn geen pakketten gevonden (bestanden die overeenkomen met *.deb)

en: second (error) word in '%s' field: %s
nl: tweede woord (error) in het veld '%s': %s

[ctx: section]
en: <unknown>
nl: <onbekend>

en: selecting alternative %s as auto
nl: alternatief %s wordt als automatisch geselecteerd

en: selecting alternative %s as choice %s
nl: alternatief %s wordt als keuze %s geselecteerd

en: setting up automatic selection of %s
nl: automatische keuze van %s wordt ingesteld

en: several package info entries found, only one allowed
nl: meerdere keren het item pakketinformatie gevonden, slechts eenmaal toegestaan

en: shell command to move files
nl: shell-opdracht om bestanden te verplaatsen

en: showing package list on pager
nl: pakketlijst wordt getoond met pagineringsprogramma

en: skip creation of %s because associated file %s (of link group %s) doesn't exist
nl: sla het aanmaken van %s over omdat het eraan gekoppelde bestand %s (van koppelingsgroep %s) niet bestaat

en: skip invalid selection line: %s
nl: ongeldige selectieregel wordt overgeslagen: %s

en: skip unknown alternative %s
nl: onbekend alternatief %s overslaan

en: slave file
nl: slaafbestand

en: slave link
nl: slaafkoppeling %s

en: slave link same as main link %s
nl: slaafkoppeling is hetzelfde als de hoofdkoppeling %s

en: slave name
nl: slaafnaam

en: source file '%.250s' not a plain file
nl: bronbestand '%.250s' is geen gewoon bestand

en: split package reassembly
nl: opgesplitst pakket opnieuw samenstellen

en: statoverride file contains empty line
nl: statusmodificatie-bestand bevat een lege regel

en: statoverride file is missing final newline
nl: het afsluitende regeleinde ontbreekt in het statusmodificatie-bestand

en: status logger
nl: statuslogger

en: stripping trailing /
nl: / op het einde wordt weggehaald

en: subprocess %s returned error exit status %d
nl: subproces %s gaf een foutwaarde %d terug

en: symbolic link '%.250s' size has changed from %jd to %zd
nl: de grootte van de symbolische koppeling '%.250s' ging van %jd naar %zd

en: syntax error in file triggers file '%.250s'
nl: syntaxisfout in bestand '%.250s' met triggers voor bestanden

en: syntax error in statoverride file
nl: syntaxisfout in het statusmodificatie-bestand

en: syntax error in triggers deferred file '%.250s' at line %d character %zd '%s'
nl: syntaxisfout in bestand '%.250s' met uitgestelde triggers bij regel %d teken %zd '%s'

en: takes one argument, the trigger name
nl: verwacht slechts een argument, de naam van de trigger

en: target is directory - cannot skip control file check
nl: doel is een map - kan controle van controlebestand niet overslaan

en: the Pre-Depends field
nl: het veld Pre-Depends

en: the Protected field
nl: het veld Protected

en: there are several versions of part %d - at least '%.250s' and '%.250s'
nl: er zijn meerdere versies van deel %d - ten minste '%.250s' en '%.250s'

en: there is no program which provides %s
nl: er is geen programma dat %s voorziet

en: there is no script in the new version of the package - giving up
nl: er is geen script in de nieuwe versie van het pakket - er wordt opgegeven

en: third (status) word in '%s' field: %s
nl: derde woord (status) in het veld '%s': %s

en: this is a protected package; it should not be removed
nl: dit is een beschermd pakket - het mag niet verwijderd worden

en: this is an essential package; it should not be removed
nl: dit is een essentieel pakket - het mag niet verwijderd worden

en: to return to automatic updates use '%s --auto %s'
nl: om automatische opwaarderingen weer in te schakelen kunt u '%s --auto %s' gebruiken.

en: too few values in archive details '%s' field (compared to others)
nl: te weinig waarden in veld '%s' met de archiefdetails (vergeleken met andere)

en: too many errors, stopping
nl: te veel fouten; er wordt gestopt

en: too many nested errors during error recovery
nl: te veel geneste fouten tijdens foutherstel

en: too many values in archive details '%s' field (compared to others)
nl: te veel waarden in veld '%s' met de archiefdetails (vergeleken met andere)

en: too-long line or missing newline in '%.250s'
nl: '%.250s' bevat een te lange regel of het regeleinde ontbreekt

en: treewalk root %s is not a directory
nl: hoofdmap %s voor het doorlopen van de boomstructuur is geen map

en: trigger interest file '%.250s' syntax error; illegal package name '%.250s': %.250s
nl: bestand '%.250s' met triggeraangelegenheden bevat een syntaxisfout; ongeldige pakketnaam '%.250s': %.250s

en: trigger name '%s' is invalid: %s
nl: triggernaam '%s' is niet geldig: %s

en: trigger name contains invalid character
nl: triggernaam bevat een ongeldig teken

en: trigger records not yet in existence
nl: triggerregister bestaat nog niet

en: triggered
nl: getriggerd

en: triggers ci file '%.250s' contains illegal trigger syntax in trigger name '%.250s': %.250s
nl: ci-triggerbestand '%.250s' bevat een niet-geldige triggersyntaxis in triggernaam '%.250s': %.250s

en: triggers ci file contains unknown directive '%.250s'
nl: ci-triggerbestand bevat de onbekende richtlijn '%.250s'

en: triggers ci file contains unknown directive syntax
nl: ci-triggerbestand bevat een richtlijn in een onbekende syntaxis

en: triggers data directory not yet created
nl: gegevensmap voor triggers nog niet aangemaakt

en: triggers database lock
nl: triggersdatabankvergrendeling

en: triggers looping, abandoned
nl: eindeloze triggerlus; afgebroken

en: trying script from the new package instead ...
nl: script uit het nieuwe pakket wordt geprobeerd als alternatief...

en: trying to overwrite '%.250s', which is also in package %.250s %.250s
nl: poging tot overschrijven van '%.250s', wat ook in pakket %.250s %.250s zit

en: trying to overwrite '%.250s', which is the diverted version of '%.250s'
nl: poging tot overschrijven van '%.250s', wat de omgeleide versie is van '%.250s'

en: trying to overwrite '%.250s', which is the diverted version of '%.250s' (package: %.100s)
nl: poging tot overschrijven van '%.250s', wat de omgeleide versie is van '%.250s' (pakket: %.100s)

en: trying to overwrite directory '%.250s' in package %.250s %.250s with nondirectory
nl: poging tot overschrijven van map '%.250s' in pakket %.250s %.250s met iets dat geen map is

en: trying to overwrite shared '%.250s', which is different from other instances of package %.250s
nl: poging tot overschrijven van gedeelde '%.250s', dat verschilt van andere exemplaren van pakket %.250s

en: two commands specified: --%s and --%s
nl: twee commando's opgegeven: --%s en --%s

en: unable to (re)open input part file '%.250s'
nl: kan invoer-onderdelenbestand '%.250s' niet (opnieuw) openen

en: unable to access dpkg database directory '%s' for bulk available update
nl: kan de databasemap '%s' van dpkg niet benaderen voor een grote bijwerking van beschikbare pakketten

en: unable to access the dpkg database directory %s
nl: kan dpkg-databasemap %s niet benaderen

en: unable to change ownership of target file '%.250s'
nl: kan de eigenaar van doelbestand '%.250s' niet veranderen

en: unable to check existence of '%.250s'
nl: kan het bestaan van '%.250s' niet verifiëren

en: unable to check file '%s' lock status
nl: kan de vergrendelingsstatus van bestand '%s' niet nagaan

en: unable to check for existence of archive '%.250s'
nl: kan het bestaan van het archief '%.250s' niet verifiëren

en: unable to check lock file for dpkg database directory %s
nl: kan het vergrendelingsbestand voor de dpkg-databasemap %s niet controleren

en: unable to chown backup symlink for '%.255s'
nl: kan de eigenaar van de reservekoppeling voor '%.255s' niet wijzigen

en: unable to clean up mess surrounding '%.255s' before installing another version
nl: kan de rommel rond '%.255s' niet opruimen alvorens een nieuwe versie te installeren

en: unable to close file '%s'
nl: kan bestand '%s' niet sluiten

en: unable to close new file '%.250s'
nl: kan nieuw bestand `%.250s' niet sluiten

en: unable to close new triggers deferred file '%.250s'
nl: kan nieuw bestand '%.250s' met uitgestelde triggers niet sluiten

en: unable to close updated status of '%.250s'
nl: kan de nieuwe status van '%.250s' niet afsluiten

en: unable to create '%.255s'
nl: kan '%.255s' niet aanmaken

en: unable to create '%.255s' (while processing '%.255s')
nl: kan '%.255s' niet aanmaken (bij het verwerken van '%.255s')

en: unable to create file '%s'
nl: kan bestand '%s' niet aanmaken

en: unable to create new file '%.250s'
nl: kan nieuw bestand '%.250s' niet aanmaken

en: unable to create temporary directory
nl: aanmaken van een tijdelijke map is mislukt

en: unable to create triggers state directory '%.250s'
nl: kan triggerstatusmap '%.250s' niet aanmaken

en: unable to delete control info file '%.250s'
nl: kan controle-infobestand '%.250s' niet verwijderen

en: unable to delete old directory '%.250s': %s
nl: kan de oude map '%.250s' niet verwijderen: %s

en: unable to delete used-up depot file '%.250s'
nl: kan opgebruikt depotbestand '%.250s' niet verwijderen

en: unable to discard '%.250s'
nl: kan '%.250s' niet wegdoen

en: unable to execute %s (%s)
nl: %s (%s) kan niet uitgevoerd worden

en: unable to fill %.250s with padding
nl: kan %.250s niet opvullen met vulsel

en: unable to flush %.250s after padding
nl: kan %.250s niet doorspoelen na opvulling

en: unable to flush file '%s'
nl: kan bestand '%s' niet doorspoelen

en: unable to flush new file '%.250s'
nl: kan nieuw bestand '%.250s' niet doorspoelen

en: unable to flush updated status of '%.250s'
nl: kan de nieuwe status van '%.250s' niet doorspoelen

en: unable to fstat source file
nl: kan status van bronbestand niet bepalen met fstat

en: unable to fsync updated status of '%.250s'
nl: kan de nieuwe status van '%.250s' niet synchroniseren

en: unable to get file '%s%s' metadata
nl: kan metadata van bestand '%s%s' niet verkrijgen

en: unable to get file descriptor for directory '%s'
nl: kan bestandsindicator voor map '%s' niet verkrijgen

en: unable to ignore signal %s before running %.250s
nl: kan signaal %s niet negeren alvorens %.250s uit te voeren

en: unable to install '%.250s' as '%.250s'
nl: kan '%.250s' niet installeren als '%.250s'

en: unable to install (supposed) new info file '%.250s'
nl: kan (waarschijnlijk) nieuwe infobestand '%.250s' niet installeren

en: unable to install new info file '%.250s' as '%.250s'
nl: kan nieuw infobestand '%.250s' niet installeren als '%.250s'

en: unable to install new triggers deferred file '%.250s'
nl: kan nieuw bestand '%.250s' met uitgestelde triggers niet installeren

en: unable to install new version of '%.255s'
nl: kan de nieuwe versie van '%.255s' niet installeren

en: unable to install updated status of '%.250s'
nl: kan de nieuwe status van '%.250s' niet installeren

en: unable to lock %s
nl: kan %s niet vergrendelen

en: unable to make backup link of '%.255s' before installing new version
nl: kan geen reservekoppeling van '%.255s' maken alvorens een nieuwe versie te installeren

en: unable to make backup symlink for '%.255s'
nl: kan geen reservekoppeling maken voor '%.255s'

en: unable to move aside '%.255s' to install new version
nl: kan '%.255s' niet opzij zetten om een nieuwe versie te installeren

en: unable to open '%.255s'
nl: kan '%.255s' niet openen

en: unable to open directory '%s'
nl: kan map '%s' niet openen

en: unable to open file '%s'
nl: kan bestand '%s' niet openen

en: unable to open new depot file '%.250s'
nl: kan nieuw depotbestand '%.250s' niet openen

en: unable to open output file '%.250s'
nl: kan uitvoerbestand '%.250s' niet openen

en: unable to open source file '%.250s'
nl: kan bronbestand '%.250s' niet openen

en: unable to open temp control directory
nl: kan tijdelijke controlemap niet openen

en: unable to open triggers ci file '%.250s'
nl: kan ci-triggerbestand '%.250s' niet openen

en: unable to open triggers deferred file '%.250s'
nl: kan bestand '%.250s' met uitgestelde triggers niet openen

en: unable to open/create dpkg database lock file for directory %s
nl: kan het dpkg-databasevergrendelingsbestand voor map %s niet openen/aanmaken

en: unable to open/create dpkg frontend lock for directory %s
nl: kan de frontend-vergrendeling voor map %s niet openen/aanmaken

en: unable to open/create new triggers deferred file '%.250s'
nl: kan nieuw bestand '%.250s' met uitgestelde triggers niet openen/aanmaken

en: unable to open/create triggers lock file '%.250s'
nl: kan vergrendelingsbestand '%.250s' voor triggers niet openen/aanmaken

en: unable to parse timestamp '%.255s'
nl: kan tijdsaanduiding '%.255s' niet ontleden

en: unable to read depot directory '%.250s'
nl: kan depotmap '%.250s' niet lezen

en: unable to read file triggers file '%.250s'
nl: kan bestand '%.250s' met triggers voor bestanden niet lezen

en: unable to read filedescriptor flags for %.250s
nl: kan de opties van de bestandsindicator voor %.250s niet lezen

en: unable to read link '%.255s'
nl: kan koppeling '%.255s' niet lezen

en: unable to read link '%s%.255s'
nl: kan koppeling '%s%.255s' niet lezen

en: unable to read part file '%.250s'
nl: kan deelbestand '%.250s' niet lezen

en: unable to remove '%s'
nl: kan '%s' niet verwijderen

en: unable to remove backup copy of '%.250s'
nl: kan de reservekopie van '%.250s' niet verwijderen

en: unable to remove copied source file '%s'
nl: kan gekopieerd bronbestand '%s' niet verwijderen

en: unable to remove newly-extracted version of '%.250s'
nl: kan de pas uitgepakte versie van '%.250s' niet verwijderen

en: unable to remove newly-installed version of '%.250s'
nl: kan de pas geïnstalleerde versie van '%.250s' niet verwijderen

en: unable to remove newly-installed version of '%.250s' to allow reinstallation of backup copy
nl: kan de pas geïnstalleerde versie van '%.250s' niet verwijderen om de reservekopie opnieuw te laten installeren

en: unable to remove obsolete info file '%.250s'
nl: kan verouderd infobestand '%.250s' niet verwijderen

en: unable to rename new depot file '%.250s' to '%.250s'
nl: kan nieuw depotbestand niet hernoemen van '%.250s' naar '%.250s'

en: unable to reopen part file '%.250s'
nl: kan deelbestand '%.250s' niet opnieuw openen

en: unable to restore backup version of '%.250s'
nl: kan de reservekopie-versie van '%.250s' niet terugzetten

en: unable to securely remove '%.250s'
nl: kan '%.250s' niet veilig verwijderen

en: unable to securely remove '%.255s'
nl: kan '%.255s' niet op een veilige manier verwijderen

en: unable to securely remove old file '%.250s': %s
nl: kan het oude bestand '%.250s' niet veilig verwijderen: %s

en: unable to seek to start of %.250s after padding
nl: kan niet naar het begin van %.250s gaan na opvulling

en: unable to set buffering on %s database file
nl: kan geen buffer instellen op databasebestand %s

en: unable to set close-on-exec flag for %.250s
nl: kan de optie close-on-exec voor %.250s niet instellen

en: unable to set execute permissions on '%.250s'
nl: kan '%.250s' niet uitvoerbaar maken

en: unable to set mode of target file '%.250s'
nl: kan de modus van het doelbestand '%.250s' niet instellen

en: unable to setenv for maintainer script
nl: kan de omgevingsvariabelen voor het pakketbeheerdersscript niet instellen met setenv

en: unable to setenv for subprocesses
nl: kan setenv niet instellen voor subproces

en: unable to stat %s '%.250s'
nl: kan de status van %s '%.250s' niet opvragen

en: unable to stat %s '%.250s': %s
nl: kan de status van %s '%.250s' niet opvragen: %s

en: unable to stat '%.250s'
nl: kan status van '%.250s' niet opvragen

en: unable to stat '%.255s' (which was about to be installed)
nl: kan de status van '%.255s' niet opvragen (dat net geïnstalleerd zou worden)

en: unable to stat control directory
nl: kan status van controlemap niet opvragen

en: unable to stat current installed conffile '%.250s'
nl: kan de status van het momenteel geïnstalleerde configuratiebestand '%.250s' niet opvragen

en: unable to stat new distributed conffile '%.250s'
nl: kan de status van het pas gedistribueerde configuratiebestand '%.250s' niet opvragen

en: unable to stat other new file '%.250s'
nl: kan van het andere nieuwe bestand '%.250s' niet de status opvragen

en: unable to stat restored '%.255s' before installing another version
nl: kan de status van de teruggezette '%.255s' niet opvragen alvorens een nieuwe versie te installeren

en: unable to stat source file '%.250s'
nl: kan status van bronbestand '%.250s' niet opvragen

en: unable to stat triggers deferred file '%.250s'
nl: kan status van bestand '%.250s' met uitgestelde triggers niet opvragen

en: unable to sync directory '%s'
nl: kan map '%s' niet synchroniseren

en: unable to sync file '%.255s'
nl: kan bestand '%.255s' niet synchroniseren

en: unable to sync file '%s'
nl: kan bestand '%s' niet synchroniseren

en: unable to sync new file '%.250s'
nl: kan nieuw bestand '%.250s' niet synchroniseren

en: unable to truncate for updated status of '%.250s'
nl: kan niet afkappen voor de nieuwe status van '%.250s'

en: unable to unlock %s
nl: kan %s niet ontgrendelen

en: unable to write file '%s'
nl: kan het bestand '%s' niet wegschrijven

en: unable to write new file '%.250s'
nl: kan nieuw bestand '%.250s' niet wegschrijven

en: unable to write new triggers deferred file '%.250s'
nl: kan niet schrijven naar nieuw bestand '%.250s' met uitgestelde triggers

en: unable to write to status fd %d
nl: kan niet schrijven naar statusbestandsindicator %d

en: unable to write updated status of '%.250s'
nl: kan de nieuwe status van '%.250s' niet wegschrijven

en: unbalanced quotes in '%s'
nl: aanhalingstekens niet gesloten in '%s'

en: unexpected bzip2 error
nl: onverwachte fout van bzip2

en: unexpected data after package and selection at line %d
nl: onverwachte gegevens na pakket en selectie op regel %d

en: unexpected end of file after package name at line %d
nl: onverwacht bestandseinde na pakketnaam op regel %d

en: unexpected end of file before end of line %d
nl: onverwacht bestandseinde voor regeleinde %d

en: unexpected end of file in %s in %.255s
nl: onverwacht bestandseinde in %s op %.255s

en: unexpected end of file in package name at line %d
nl: onverwacht bestandseinde in pakketnaam op regel %d

en: unexpected end of file or stream
nl: onverwacht einde van bestand of stroom

en: unexpected end of file reading '%.250s'
nl: onverwacht bestandseinde in '%.250s'

en: unexpected end of file while trying to read %s
nl: onverwacht bestandseinde bij het proberen lezen van %s

en: unexpected end of input
nl: onverwacht invoereinde

en: unexpected end of line after package name at line %d
nl: onverwacht regeleinde na pakketnaam op regel %d

en: unexpected end of line in package name at line %d
nl: onverwacht regeleinde in pakketnaam op regel %d

en: unexpected end of line in statoverride file
nl: onverwacht regeleinde in het statusmodificatie-bestand

en: unexpected pre-existing pathname %s
nl: onverwachte reeds bestaande padnaam %s

en: unknown --%s-<feature>
nl: onbekende --%s-<functie>

en: unknown argument '%s'
nl: onbekend argument '%s'

en: unknown compression strategy
nl: onbekende compressiestrategie

en: unknown compression strategy '%s'!
nl: onbekende compressiestrategie '%s'!

en: unknown compression type '%s'!
nl: onbekend compressietype `%s'!

en: unknown deb format version: %s
nl: onbekend deb-formaat-versienummer: %s

en: unknown flag '%s' for conffile '%s'
nl: onbekende vlag '%s' voor configuratiebestand '%s'

en: unknown force/refuse option '%.*s'
nl: onbekende force/refuse optie '%.*s'

en: unknown option '%s'
nl: onbekende optie '%s'

en: unknown option -%c
nl: onbekende optie -%c

en: unknown option --%s
nl: onbekende optie --%s

en: unknown system group '%s' in statoverride file; the system group got removed
    before the override, which is most probably a packaging bug, to recover you
    can remove the override manually with %s
nl: onbekende systeemgroep '%s' in het statusmodificatie-bestand; de
    systeemgroep werd voor de modificatie verwijderd. Dit is
    hoogstwaarschijnlijk een verpakkingsbug. Om de zaak te herstellen kunt u de modificatie handmatig verwijderen met %s

en: unknown system user '%s' in statoverride file; the system user got removed
    before the override, which is most probably a packaging bug, to recover you
    can remove the override manually with %s
nl: onbekende systeemgebruiker '%s' in het statusmodificatie-bestand; de
    systeemgebruiker werd voor de modificatie verwijderd. Dit is
    hoogstwaarschijnlijk een verpakkingsbug. Om de zaak te herstellen kunt u
    de modificatie handmatig verwijderen met %s

en: unknown tar header type '%c'
nl: onbekend tar-archiefkoptype '%c'

en: unknown verify output format '%s'
nl: onbekend uitvoerformaat '%s' voor verify

en: unknown wanted status at line %d: %.250s
nl: onbekende gewenst-status op regel %d: %.250s

en: unpacked but not configured
nl: uitgepakt maar niet geconfigureerd

en: unrecoverable fatal error, aborting
nl: onherstelbare fatale fout; er wordt gestopt

en: unsupported GNU tar header type '%c'
nl: niet-ondersteund GNU tar-archiefkoptype '%c'

en: unsupported PAX tar header type '%c'
nl: niet-ondersteund PAX tar-archiefkoptype '%c'

en: unsupported Solaris tar header type '%c'
nl: niet-ondersteund Solaris tar-archiefkoptype '%c'

en: unsupported compression preset
nl: voorinstelling van onbekend compressietype

en: unsupported compression type '%s' with uniform compression
nl: niet-ondersteund compressietype '%s' met een uniforme compressie

en: unsupported options in file header
nl: onbekende opties in bestandskop

en: unsupported type of integrity check
nl: onbekend type integriteitstoets

en: updates directory contains file '%.250s' whose name is too long (length=%d, max=%d)
nl: de map met bijwerkingen bevat bestand `%.250s' met een te lange naam (lengte=%d, max=%d)

en: updates directory contains files with different length names (both %d and %d)
nl: de map met bijwerkingen bevat bestanden met namen van verschillende lengte (zowel %d als %d)

en: updating alternative %s because link group %s has changed slave links
nl: alternatief %s wordt bijgewerkt omdat koppelingsgroep %s gewijzigde slaafkoppelingen bevat

en: user '%s' does not exist
nl: gebruiker '%s' bestaat niet

en: user-defined field name '%.*s' too short
nl: door gebruiker gedefinieerde veldnaam '%.*s' is te kort

en: using %s to provide %s (%s) in auto mode
nl: %s wordt gebruikt om in de automatische modus in %s (%s) te voorzien

en: using %s to provide %s (%s) in manual mode
nl: %s wordt gebruikt om in de handmatige modus in %s (%s) te voorzien

en: value for '%s' field has line starting with non-space '%c'
nl: waarde voor veld '%s' heeft een regel die niet begint met een spatie '%c'

en: value for '%s' field has malformed line '%.*s'
nl: waarde voor veld '%s' heeft een verkeerd opgemaakte regel '%.*s'

en: value for '%s' field not allowed in this context
nl: waarde voor veld '%s' is niet toegestaan in deze context

en: verification on package %s failed!
nl: verificatie van pakket %s is mislukt!

en: verification on package %s failed; but installing anyway as you requested
nl: verificatie van pakket %s is mislukt, maar wordt zoals gevraagd toch geïnstalleerd

[ctx: version]
en: <none>
nl: <geen>

en: version %.250s of %.250s already installed, skipping
nl: versie %.250s van %.250s is reeds geïnstalleerd; wordt overgeslagen

en: version '%s' has bad syntax
nl: versie '%s' heeft verkeerde syntaxis

en: version '%s' has bad syntax: %s
nl: versie '%s' heeft verkeerde syntaxis: %s

en: version number does not start with digit
nl: versienummer begint niet met een cijfer

en: version number is empty
nl: het versienummer is leeg

en: version string has embedded spaces
nl: de tekenreeks met het versienummer bevat spaties

en: version string is empty
nl: het versienummer is een lege tekenreeks

en: versioned relationships in the Provides field
nl: versiegebonden relaties in het Provides-veld

en: wait for %s subprocess failed
nl: wachten op subproces %s is mislukt

en: wait for subprocess %s failed
nl: wachten op subproces %s is mislukt

en: warning
nl: waarschuwing

en: while reading %s: %s
nl: tijdens het lezen van %s: %s

en: while removing %.250s, directory '%.250s' not empty so not removed
nl: tijdens verwijderen van %.250s blijkt map '%.250s' niet leeg en wordt dus niet verwijderd

en: while removing %.250s, unable to remove directory '%.250s': %s - directory may be a mount point?
nl: tijdens verwijderen van %.250s kan de map '%.250s' niet verwijderd worden: %s - zou deze map een aanhechtingspunt zijn?

en: will not downgrade %.250s from %.250s to %.250s, skipping
nl: zal %.250s niet degraderen van %.250s naar %.250s; wordt overgeslagen

en: word in '%s' field: %s
nl: woord in het veld '%s': %s

en: yes, will deconfigure %s (broken by %s)
nl: ja, de configuratie van %s (defect gemaakt door %s) wordt afgebouwd

en: yes, will remove %s in favour of %s
nl: ja, zal %s verwijderen ten gunste van %s

en: you do not have permission to lock the dpkg database directory %s
nl: u heeft niet de benodigde rechten om de dpkg-databasemap %s te vergrendelen

en: you must specify packages by their own names, not by quoting the names of the files they come in
nl: u dient pakketten bij hun eigen naam op te geven, en dus niet met de naam van het bestand waarin ze zitten
