tar-1.32.90 - en to nl translation catalogue (584 entries)

en: 
    *This* tar defaults to:
nl: 
    *Deze* tar gebruikt de volgende standaardwaarden:

en:   or:
nl:      of:

en:  !             Spawn a subshell
nl:  !           een subshell starten

en:  ?             Print this list
nl:  ?           dit lijstje tonen

en:  [OPTION...]
nl:  [OPTIE...]

en:  link to %s
nl:  koppeling naar %s

en:  n name        Give a new file name for the next (and subsequent) volume(s)
     q             Abort tar
     y or newline  Continue operation
nl:  n naam      een nieuwe bestandsnaam opgeven voor het volgende deel en de
                   daarop volgende delen
     q           tar afbreken
     y of Enter  doorgaan

en:  unknown file type %s
nl:  onbekende bestandssoort %s

en: %.*s: ARGP_HELP_FMT parameter requires a value
nl: %.*s: Parameter in ARGP_HELP_FMT vereist een waarde

en: %.*s: Unknown ARGP_HELP_FMT parameter
nl: %.*s: Onbekende parameter in ARGP_HELP_FMT

en: %s command failed
nl: Opdracht %s is mislukt

en: %s home page: <%s>
nl: Webpagina van %s: <%s>

en: %s is not continued on this volume
nl: %s gaat niet verder in dit deel

en: %s is possibly continued on this volume: header contains truncated name
nl: %s gaat mogelijk verder in dit deel: de kop bevat een afgekapte naam

en: %s is the wrong size (%s != %s + %s)
nl: %s heeft een verkeerde grootte (%s != %s + %s)

en: %s: Cannot %s
nl: %s: Functie %s() is mislukt

en: %s: Cannot change mode to %s
nl: %s: Kan modus niet wijzigen naar %s

en: %s: Cannot change ownership to uid %lu, gid %lu
nl: %s: Kan eigenaar niet wijzigen naar UID %lu, GID %lu

en: %s: Cannot create symlink to %s
nl: Kan geen symbolische koppeling maken van %s naar %s

en: %s: Cannot extract -- file is continued from another volume
nl: %s: Kan niet uitpakken -- bestand gaat door vanuit een ander deel

en: %s: Cannot hard link to %s
nl: Kan geen harde koppeling maken van %s naar %s

en: %s: Cannot remove
nl: %s: Kan niet verwijderen

en: %s: Cannot rename to %s
nl: Kan %s niet naar %s hernoemen

en: %s: Cannot seek to %s
nl: %s: Kan in bestand niet naar %s springen

en: %s: Deleting %s
nl: %s: Verwijderen van %s...

en: %s: Directory has been renamed
nl: %s: Map is hernoemd

en: %s: Directory has been renamed from %s
nl: %s: Map is hernoemd van %s

en: %s: Directory is new
nl: %s: Map is nieuw

en: %s: Directory renamed before its status could be extracted
nl: %s: Map werd hernoemd voordat de status ervan kon worden bepaald

en: %s: File removed before we read it
nl: %s: Bestand werd verwijderd voordat het gelezen kon worden

en: %s: File shrank by %s byte | %s: File shrank by %s bytes
nl[0]: %s: Bestand is gekrompen met %s byte
nl[1]: %s: Bestand is gekrompen met %s bytes

en: %s: File shrank by %s byte; padding with zeros | %s: File shrank by %s bytes; padding with zeros
nl[0]: %s: Bestand is gekrompen met %s byte; aangevuld met nullen
nl[1]: %s: Bestand is gekrompen met %s bytes; aangevuld met nullen

en: %s: Invalid archive format
nl: %s: Ongeldige archiefindeling

en: %s: Member name contains '..'
nl: %s: Lidnaam bevat '..'

en: %s: Not found in archive
nl: %s: Komt niet voor in archief

en: %s: Not purging directory: unable to stat
nl: %s: Map wordt niet leeggemaakt: kan de status ervan niet bepalen

en: %s: Omitting
nl: %s: Overgeslagen

en: %s: Read error at byte %s, while reading %lu byte | %s: Read error at byte %s, while reading %lu bytes
nl[0]: %s: Leesfout op byte %s, tijdens lezen van %lu byte
nl[1]: %s: Leesfout op byte %s, tijdens lezen van %lu bytes

en: %s: Required occurrence not found in archive
nl: %s: Is vereist maar komt niet voor in archief

en: %s: Too many arguments
nl: %s: Te veel argumenten

en: %s: Unexpected inconsistency when making directory
nl: %s: Onverwachte inconsistentie tijdens aanmaken van map

en: %s: Unknown file type '%c', diffed as normal file
nl: %s: Onbekende bestandssoort '%c'; gedifft als gewoon bestand

en: %s: Unknown file type '%c', extracted as normal file
nl: %s: Onbekende bestandssoort '%c'; uitgepakt als gewoon bestand

en: %s: Unknown file type; file ignored
nl: %s: Onbekende bestandssoort; bestand genegeerd

en: %s: Volume label is too long (limit is %lu byte) | %s: Volume label is too long (limit is %lu bytes)
nl[0]: %s: Deellabel is te lang (grens is %lu byte)
nl[1]: %s: Deellabel is te lang (grens is %lu bytes)

en: %s: Warning: Cannot %s
nl: %s: Waarschuwing: functie %s() is mislukt

en: %s: Warning: Cannot seek to %s
nl: %s: Waarschuwing: kan in bestand niet naar %s springen

en: %s: Warning: Read error at byte %s, while reading %lu byte | %s: Warning: Read error at byte %s, while reading %lu bytes
nl[0]: %s: Waarschuwing: leesfout op byte %s, tijdens lezen van %lu byte
nl[1]: %s: Waarschuwing: leesfout op byte %s, tijdens lezen van %lu bytes

en: %s: Was unable to backup this file
nl: %s: Kan geen reservekopie van dit bestand maken

en: %s: Wrote only %lu of %lu byte | %s: Wrote only %lu of %lu bytes
nl[0]: %s: Slechts %lu van %lu byte geschreven
nl[1]: %s: Slechts %lu van %lu bytes geschreven

en: %s: byte %s: %s %.*s... too long
nl: %s: byte %s: %s %.*s... te lang

en: %s: byte %s: %s %s followed by invalid byte 0x%02x
nl: %s: byte %s: %s %s wordt gevolgd door ongeldige byte 0x%02x

en: %s: byte %s: (valid range %s..%s)
    	%s %s
nl: %s: byte %s: (ongeldig bereik %s..%s)
        %s %s

en: %s: contains a cache directory tag %s; %s
nl: %s: map bevat cache-markering %s; %s

en: %s: contains invalid volume number
nl: %s: bevat een ongeldig deelnummer

en: %s: directory is on a different device: not purging
nl: %s: Map staat op een ander bestandssysteem; niet leeggemaakt

en: %s: directory is on a different filesystem; not dumped
nl: %s: bestand staat op een ander bestandssysteem; niet gearchiveerd

en: %s: door ignored
nl: %s: deur genegeerd

en: %s: file changed as we read it
nl: %s: bestand is gewijzigd tijdens het lezen

en: %s: file is on a different filesystem; not dumped
nl: %s: bestand staat op een ander bestandssysteem; niet gearchiveerd

en: %s: file is the archive; not dumped
nl: %s: bestand is het archief zelf; niet gearchiveerd

en: %s: file is unchanged; not dumped
nl: %s: bestand is ongewijzigd; niet gearchiveerd

en: %s: file list requested from %s already read from %s
nl: %s: verzochte bestandenlijst uit %s is al gelezen uit %s

en: %s: file name is too long (cannot be split); not dumped
nl: %s: bestandsnaam is te lang (kan niet worden gesplitst); niet gearchiveerd

en: %s: file name is too long (max %d); not dumped
nl: %s: bestandsnaam is te lang (max %d); niet gearchiveerd

en: %s: file name read contains nul character
nl: %s: gelezen bestandsnaam bevat een NUL-teken

en: %s: file name too long to be stored in a GNU multivolume header, truncated
nl: %s: bestandsnaam is te lang om opgeslagen te worden in een GNU-meerdelenkop; afgekapt

en: %s: implausibly old time stamp %s
nl: %s: onwaarschijnlijk oud tijdsstempel %s

en: %s: invalid option -- '%c'
nl: %s: ongeldige optie -- '%c'

en: %s: link name is too long; not dumped
nl: %s: koppelingsnaam is te lang; niet gearchiveerd

en: %s: not a valid timeout
nl: %s: ongeldige tijdswaarde

en: %s: option '%s%s' doesn't allow an argument
nl: %s: optie '%s%s' staat geen argument toe

en: %s: option '%s%s' is ambiguous
nl: %s: optie '%s%s' is niet eenduidig

en: %s: option '%s%s' is ambiguous; possibilities:
nl: %s: optie '%s%s' is niet eenduidig; mogelijkheden zijn:

en: %s: option '%s%s' requires an argument
nl: %s: optie '%s%s' vereist een argument

en: %s: option requires an argument -- '%c'
nl: %s: optie vereist een argument -- '%c'

en: %s: skipping existing file
nl: %s: bestaand bestand wordt overgeslagen

en: %s: socket ignored
nl: %s: socket genegeerd

en: %s: time stamp %s is %s s in the future
nl: %s: tijdsstempel %s ligt %s seconden in de toekomst

en: %s: unknown checkpoint action
nl: %s: onbekende actie voor controlepunt

en: %s: unrecognized option '%s%s'
nl: %s: onbekende optie '%s%s'

en: %s:%lu: location of the error
nl: %s:%lu: locatie van de fout

en: '
nl: ’

en: '%s' cannot be used with '%s'
nl: optie '%s' gaat niet samen met '%s'

en: (C)
nl: ©

en: (PROGRAM ERROR) No version known!?
nl: **Interne programmafout**: geen versie bekend!?

en: (PROGRAM ERROR) Option should have been recognized!?
nl: **Interne programmafout**: optie had herkend moeten worden!?

en: (pipe)
nl: (pijp)

en: --%s %s has no effect
nl: --%s %s heeft geen effect

en: --%s has no effect
nl: --%s heeft geen effect

en: --Continued at byte %s--
nl: --Verder bij byte %s--

en: --Long Link--
nl: --Lange koppeling--

en: --Long Name--
nl: --Lange naam--

en: --Volume Header--
nl: --Deelkop--

en: --acls can be used only on POSIX archives
nl: Optie '--acls' kan alleen worden gebruikt bij POSIX-archieven

en: --atime-preserve='system' is not supported on this platform
nl: --atime-preserve='system' is op dit platform niet mogelijk

en: --checkpoint value is not an integer
nl: Waarde van '--checkpoint' is geen geheel getal

en: --clamp-mtime needs a date specified using --mtime
nl: Optie '--clamp-mtime' vereist een datum opgegeven via '--mtime'

en: --level is meaningless without --listed-incremental
nl: Optie '--level' is betekenisloos zonder '--listed-incremental'

en: --occurrence is meaningless without a file list
nl: Optie '--occurrence' betekent niets zonder een bestandenlijst

en: --pax-option can be used only on POSIX archives
nl: Optie '--pax' kan alleen worden gebruikt bij POSIX-archieven

en: --selinux can be used only on POSIX archives
nl: Optie '--selinux' kan alleen worden gebruikt bij POSIX-archieven

en: --stat requires file names
nl: Optie '--stat' vereist bestandsnamen

en: --xattrs can be used only on POSIX archives
nl: Optie '--xattrs' kan alleen worden gebruikt bij POSIX-archieven

en: -C %s has no effect
nl: -C %s heeft geen effect

en: -T reads file names verbatim (no escape or option handling)
nl: '-T' leest bestandsnamen verbatim (ziet geen opties noch escapes)

en: -T reads null-terminated names
nl: -T leest met NUL afgesloten namen

en: -T reads null-terminated names; implies --verbatim-files-from
nl: '-T' leest met NUL afgesloten namen; impliceert '--verbatim-files-from'

en: -T treats file names starting with dash as options (default)
nl: '-T' ziet bestandsnamen die beginnen met een streepje als opties (standaard)

en: A lone zero block at %s
nl: Een los blok met nullen op %s

en: ACTION
nl: ACTIE

en: ARCHIVE
nl: ARCHIEF

en: ARGP_HELP_FMT: %s value is less than or equal to %s
nl: ARGP_HELP_FMT: waarde voor '%s' is kleiner of gelijk aan %s

en: Append SIZE bytes to FILE. SIZE is given by previous --length option.
nl: BESTAND met GROOTTE aantal bytes vergroten; deze GROOTTE is met een voorafgaande optie '--length' opgegeven

en: Archive base-256 value is out of %s range
nl: Grondtal-256 waarde in archief valt buiten bereik voor %s

en: Archive contains %.*s where numeric %s value expected
nl: Archief bevat %.*s waar numerieke waarde voor %s werd verwacht

en: Archive contains file names with leading prefixes removed.
nl: Archief bevat bestandsnamen waarvan de prefixen verwijderd zijn.

en: Archive contains obsolescent base-64 headers
nl: Archief bevat ouderwetse grondtal-64 koppen

en: Archive contains transformed file names.
nl: Archief bevat getransformeerde bestandsnamen.

en: Archive format selection:
nl: Archiefindelingskeuze:

en: Archive is compressed. Use %s option
nl: Archief is gecomprimeerd.  Gebruik optie '%s'.

en: Archive label mismatch
nl: Archieflabel komt niet overeen

en: Archive not labeled to match %s
nl: Archief bevat geen label, kan niet overeenkomen met %s

en: Archive octal value %.*s is out of %s range
nl: Octaalwaarde %.*s in archief valt buiten bereik voor %s

en: Archive octal value %.*s is out of %s range; assuming two's complement
nl: Octaalwaarde %.*s in archief valt buiten bereik voor %s; 2-complement wordt aangenomen

en: Archive signed base-64 string %s is out of %s range
nl: Tekenreeks %s (met grondtal-64-met-teken) valt buiten bereik voor %s

en: Archive value %s is out of %s range %s..%s
nl: Waarde %s in archief valt buiten bereik voor %s (%s..%s)

en: At beginning of tape, quitting now
nl: Aan het begin van de band -- tar sluit nu af.

en: Attempting extraction of symbolic links as hard links
nl: Poging om symbolische koppelingen als harde koppelingen uit te pakken...

en: BLOCKS
nl: BLOKKEN

en: BLOCKS x 512 bytes per record
nl: BLOKKEN x 512 bytes per record

en: Bad incremental file format
nl: Onjuiste incrementele bestandsindeling

en: Blanks in header where numeric %s value expected
nl: Witruimte in kop waar numerieke waarde voor %s werd verwacht

en: Byte count out of range
nl: Byte-aantal valt buiten bereik

en: CHANGES
nl: WIJZIGINGEN

en: COMMAND
nl: OPDRACHT

en: CONTROL
nl: MANIER

en: Cannot backspace archive file; it may be unreadable without -i
nl: Kan niet terugzoeken in archiefbestand; het kan onleesbaar zijn zonder -i

en: Cannot concatenate compressed archives
nl: Kan ingepakte archieven niet samenvoegen

en: Cannot connect to %s: resolve failed
nl: Kan geen verbinding maken met %s: herleiding is mislukt

en: Cannot create temporary directory using template %s
nl: Kan met sjabloon %s geen tijdelijke map aanmaken

en: Cannot deduce top-level directory name; please set it explicitly with --one-top-level=DIR
nl: Kan naam van topmap niet achterhalen; zet deze expliciet met '--one-top-level=MAP'

en: Cannot execute remote shell
nl: Kan gindse shell niet uitvoeren

en: Cannot redirect files for remote shell
nl: Kan geen bestanden omleiden voor shell op afstand

en: Cannot rename %s to %s
nl: Kan %s niet tot %s hernoemen

en: Cannot update compressed archives
nl: Kan ingepakte archieven niet bijwerken

en: Cannot use multi-volume compressed archives
nl: Kan geen meerdelige ingepakte archieven verwerken

en: Cannot verify compressed archives
nl: Kan ingepakte archieven niet verifiëren

en: Cannot verify multi-volume archives
nl: Kan meerdelige archieven niet verifiëren

en: Cannot verify stdin/stdout archive
nl: Kan archieven op standaardinvoer of -uitvoer niet verifiëren

en: Command dumped core
nl: Opdracht resulteerde in een core-dump

en: Command exited successfully
nl: Opdracht is succesvol afgesloten

en: Command failed with status %d
nl: Opdracht is mislukt met afsluitwaarde %d

en: Command stopped on signal %d
nl: Opdracht is gestopt door signaal %d

en: Command terminated
nl: Opdracht is afgebroken

en: Command terminated on signal %d
nl: Opdracht is afgebroken door signaal %d

en: Compatibility options:
nl: Compatibiliteitsopties:

en: Compression options:
nl: Compressie-opties:

en: Conflicting compression options
nl: Conflicterende compressie-opties

en: Contents differ
nl: Inhouden verschillen

en: Could only read %lu of %lu byte | Could only read %lu of %lu bytes
nl[0]: Kon slechts %lu van %lu byte lezen
nl[1]: Kon slechts %lu van %lu bytes lezen

en: Cowardly refusing to create an empty archive
nl: Een compleet leeg archief wordt niet aangemaakt

en: Create file of the given SIZE
nl: een bestand van de gegeven GROOTTE aanmaken

en: Creating directory:
nl: Aanmaken van map:

en: Current %s is newer or same age
nl: Huidige %s is nieuwer of even oud

en: DATE
nl: DATUM

en: DATE-OR-FILE
nl: DATUM-OF-BESTAND

en: DIR
nl: MAP

en: Date sample file not found
nl: Voorbeeldbestand voor tijdsstempel niet gevonden

en: Delete FILE
nl: BESTAND verwijderen

en: Deleting non-header from archive
nl: Niet-kop wordt uit archief verwijderd

en: Device blocking:
nl: Blokverwerking:

en: Device number differs
nl: Apparaatnummer verschilt

en: Device selection and switching:
nl: Apparaatselectie en -wisseling:

en: Disable extended attributes support
nl: Ondersteuning voor uitgebreide kenmerken uitschakelen

en: Disable the POSIX ACLs support
nl: Ondersteuning voor POSIX ACL's uitschakelen

en: Disable the SELinux context support
nl: Ondersteuning voor SELinux-contexten uitschakelen

en: Display executed checkpoints and exit status of COMMAND
nl: de uitgevoerde controlepunten en de afsluitwaarde van OPDRACHT tonen

en: EOF where user reply was expected
nl: een lege tekst, terwijl gebruikersinvoer werd verwacht

en: EXPRESSION
nl: EXPRESSIE

en: Enable extended attributes support
nl: Ondersteuning voor uitgebreide kenmerken inschakelen

en: Enable the POSIX ACLs support
nl: Ondersteuning voor POSIX ACL's inschakelen

en: Enable the SELinux context support
nl: Ondersteuning voor SELinux-contexten inschakelen

en: Error parsing number near `%s'
nl: Fout tijdens getalsontleding, nabij '%s'

en: Execute ARGS. Trigger checkpoints every Nth record (default 1). Useful with --checkpoint and one of --cut, --append, --touch, --unlink
nl: gegeven ARGUMENTEN uitvoeren; elk Nde record (standaard 1) een controlepunt triggeren; dit is nuttig bij '--checkpoint' samen met één van '--cut', '--append', '--touch', of '--unlink'

en: Execute COMMAND
nl: OPDRACHT uitvoeren

en: Exiting with failure status due to previous errors
nl: Gestopt in fouttoestand vanwege eerdere fouten

en: Extended header %s=%s is out of range %s..%s
nl: Waarde %2$s in uitgebreide kop valt buiten bereik voor %1$s (%3$s..%4$s)

en: Extended header length %*s is out of range
nl: Lengte %*s van uitgebreide kop valt buiten bereik

en: Extracting contiguous files as regular files
nl: Aaneengesloten bestanden worden uitgepakt als gewone bestanden

en: FILE
nl: BESTAND

en: FORMAT
nl: INDELING

en: FORMAT is one of the following:
nl: INDELING is een van de volgende:

en: File creation options:
nl: Bestandsaanmaak-opties:

en: File name matching options (affect both exclude and include patterns):
nl: Bestandsnaamselectie-opties (voor zowel in- als uitsluitingspatronen):

en: File name not specified. Try again.
nl: Geen bestandsnaam opgegeven.  Probeer het nog eens.

en: File name transformations:
nl: Bestandsnaam-transformaties:

en: File statistics options:
nl: Bestandsstatistieken-opties:

en: File type differs
nl: Bestandssoort verschilt

en: Fill the file with the given PATTERN. PATTERN is 'default' or 'zeros'
nl: het bestand met het gegeven PATROON vullen; PATROON is 'default' (standaard) of 'zeros' (nullen)

en: GNU 'tar' saves many files together into a single tape or disk archive, and can restore individual files from the archive.
    
    Examples:
      tar -cf archive.tar foo bar  # Create archive.tar from files foo and bar.
      tar -tvf archive.tar         # List all files in archive.tar verbosely.
      tar -xf archive.tar          # Extract all files from archive.tar.
nl: GNU 'tar' bewaart veel bestanden samen op een enkele magneetband of in een enkel schijfarchief, en kan individuele bestanden uit het archief herstellen.
    
    Voorbeelden:
      tar -cf archief.tar foo bar  # Bestand archief.tar aanmaken van foo en bar.
      tar -tvf archief.tar         # Alle bestanden in archief.tar opsommen.
      tar -xf archief.tar          # Alle bestanden van archief.tar uitpakken.

en: GNU features wanted on incompatible archive format
nl: GNU-functies gevraagd bij een incompatibele archiefindeling

en: GNU format as per tar <= 1.12
nl: GNU-indeling van tar <= 1.12

en: GNU tar 1.13.x format
nl: GNU-indeling van tar 1.13.x

en: Garbage command
nl: Ongeldige opdracht

en: Garbage in ARGP_HELP_FMT: %s
nl: Rommel in ARGP_HELP_FMT: %s

en: Generate sparse file. Rest of the command line gives the file map.
nl: luchtig bestand genereren; de rest van de opdrachtregel specificeert de indeling

en: Generated keyword/value pair is too long (keyword=%s, length=%s)
nl: Aangemaakt paar van sleutelwoord en waarde is te lang (sleutelwoord=%s, lengte=%s)

en: Generating negative octal headers
nl: Er worden negatieve octale koppen gemaakt

en: Gid differs
nl: GID verschilt

en: Handling of extended file attributes:
nl: Behandeling van uitgebreide bestandskenmerken:

en: Handling of file attributes:
nl: Behandeling van bestandskenmerken:

en: Ignoring unknown extended header keyword '%s'
nl: Genegeerd: onbekend sleutelwoord '%s' in uitgebreide kop

en: Informative output:
nl: Informatieve uitvoer:

en: Invalid blocking factor
nl: Ongeldige blokkenfactor

en: Invalid byte count
nl: Ongeldig byte-aantal

en: Invalid device number
nl: Ongeldig apparaatnummer

en: Invalid incremental level value
nl: Onjuiste waarde van incrementeel niveau

en: Invalid inode number
nl: Ongeldig inode-nummer

en: Invalid input. Type ? for help.
nl: Ongeldige invoer.  Typ ? voor hulp.

en: Invalid mode given on option
nl: Ongeldige modus gegeven bij optie

en: Invalid modification time
nl: Ongeldige wijzigingstijd

en: Invalid modification time (nanoseconds)
nl: Ongeldige wijzigingstijd (nanoseconden)

en: Invalid number
nl: Ongeldig nummer

en: Invalid number of elements
nl: Ongeldig aantal elementen

en: Invalid operation code
nl: Ongeldige bewerkingscode

en: Invalid owner or group ID
nl: Ongeldige eigenaar of groeps-ID

en: Invalid record size
nl: Ongeldige recordgrootte

en: Invalid seek direction
nl: Ongeldige sprongrichting

en: Invalid seek offset
nl: Ongeldige sprongpositie

en: Invalid size: %s
nl: Ongeldige grootte: %s

en: Invalid sparse version value
nl: Ongeldig versienummer voor luchtige indeling

en: Invalid tape length
nl: Ongeldige bandlengte

en: Invalid time stamp
nl: Ongeldig tijdsstempel

en: Invalid value for record_size
nl: Ongeldige waarde voor recordgrootte

en: KEYWORD
nl: SLEUTELWOORD

en: Keyword %s cannot be overridden
nl: Sleutelwoord %s kan niet worden overstegen

en: Keyword %s is unknown or not yet implemented
nl: Sleutelwoord %s is onbekend of nog niet geïmplementeerd

en: Local file name selection:
nl: Lokale bestandsnaamkeuze:

en: Local file selection:
nl: Lokale bestandskeuze:

en: MAJOR[.MINOR]
nl: HOOFD[.SUB]

en: MASK
nl: MASKER

en: MEMBER-NAME
nl: LIDNAAM

en: METHOD
nl: MANIER

en: Main operation mode:
nl: Hoofdbewerkingen:

en: Malformed density argument: %s
nl: Ongeldig dichtheidsargument: %s

en: Malformed dumpdir: 'T' not preceded by 'R'
nl: Onjuiste archiveringsmap: 'T' werd niet voorafgegaan door 'R'

en: Malformed dumpdir: 'X' duplicated
nl: Onjuiste archiveringsmap: 'X' staat er dubbel

en: Malformed dumpdir: 'X' never used
nl: Onjuiste archiveringsmap: 'X' is nergens gebruikt

en: Malformed dumpdir: empty name in 'R'
nl: Onjuiste archiveringsmap: lege naam in 'R'

en: Malformed dumpdir: empty name in 'T'
nl: Onjuiste archiveringsmap: lege naam in 'T'

en: Malformed dumpdir: expected '%c' but found %#3o
nl: Onjuiste archiveringsmap: '%c' werd verwacht maar %#3o gevonden

en: Malformed dumpdir: expected '%c' but found end of data
nl: Onjuiste archiveringsmap: '%c' werd verwacht, maar de gegevens houden op

en: Malformed extended header: excess %s=%s
nl: Onjuiste uitgebreide kop: overtollige %s=%s

en: Malformed extended header: invalid %s: odd number of values
nl: Onjuiste uitgebreide kop: ongeldige %s: oneven aantal waarden

en: Malformed extended header: invalid %s: unexpected delimiter %c
nl: Onjuiste uitgebreide kop: ongeldige %s: onverwacht scheidingsteken %c

en: Malformed extended header: invalid %s=%s
nl: Onjuiste uitgebreide kop: ongeldige %s=%s

en: Malformed extended header: missing blank after length
nl: Onjuiste uitgebreide kop: ontbrekende witruimte na de lengte

en: Malformed extended header: missing equal sign
nl: Onjuiste uitgebreide kop: ontbrekend isgelijkteken

en: Malformed extended header: missing length
nl: Onjuiste uitgebreide kop: ontbrekende lengte

en: Malformed extended header: missing newline
nl: Onjuiste uitgebreide kop: ontbrekend regeleinde

en: Malformed pax option: %s
nl: Onjuiste pax-optie: %s

en: Mandatory or optional arguments to long options are also mandatory or optional for any corresponding short options.
nl: Een argument dat verplicht of optioneel is voor een lange optie, is dat
    ook voor de overeenkomstige korte optie.

en: Manipulate a tape drive, accepting commands from a remote process
nl: Een magneetband manipuleren, en opdrachten accepteren van een ander proces.

en: Missing links to %s.
nl: Ontbrekende koppelingen naar %s.

en: Missing record terminator
nl: Ontbrekende record-afsluiting

en: Mod time differs
nl: Wijzigingstijd verschilt

en: Mode differs
nl: Modus verschilt

en: More than one threshold date
nl: Meerdere drempeldata

en: Multiple archive files require '-M' option
nl: Voor meerdere archiefbestanden is de optie '-M' vereist

en: NAME
nl: NAAM

en: NUMBER
nl: AANTAL

en: NUMBER of bytes per record, multiple of 512
nl: AANTAL bytes per record (een veelvoud van 512)

en: Negative size: %s
nl: Negatieve grootte: %s

en: No archive name given
nl: Geen archiefnaam opgegeven

en: No new volume; exiting.
nl: Geen nieuw deel -- tar sluit af.

en: Not linked to %s
nl: Niet gekoppeld aan %s

en: Number out of allowed range: %s
nl: Getal valt buiten toegestaan bereik: %s

en: OFFSET
nl: POSITIE

en: ORDER
nl: VOLGORDE

en: Old option '%c' requires an argument.
nl: Oude optie '%c' vereist een argument.

en: Only one --to-command option allowed
nl: Slechts één optie '--to-command' is toegestaan

en: Only one -C option is allowed with --listed-incremental
nl: Met '--listed-incremental' is slechts één '-C' toegestaan

en: Operation modifiers:
nl: Werkingsaanpassers:

en: Operation not supported
nl: Bewerking wordt niet ondersteund

en: Option %s: Treating date '%s' as %s
nl: Optie %s: datum '%s' wordt begrepen als %s

en: Options '%s' and '%s' both want standard input
nl: Opties '%s' en '%s' willen beide standaardinvoer gebruiken

en: Options '-Aru' are incompatible with '-f -'
nl: Opties '-Aru' gaan niet samen met '-f -'

en: Options '-[0-7][lmh]' not supported by *this* tar
nl: Opties '-[0-7][lmh]' worden niet ondersteund door *deze* tar

en: Other options:
nl: Andere opties:

en: Overwrite control:
nl: Overschrijvingsopties:

en: PATTERN
nl: PATROON

en: POSIX 1003.1-1988 (ustar) format
nl: POSIX 1003.1-1988 (ustar-indeling)

en: POSIX 1003.1-2001 (pax) format
nl: POSIX 1003.1-2001 (pax-indeling)

en: PROG
nl: PROGRAMMA

en: Packaged by %s
nl: In pakketvorm gebracht door %s

en: Packaged by %s (%s)
nl: In pakketvorm gebracht door %s (%s)

en: Pattern %s cannot be used
nl: Patroon %s kan niet worden gebruikt

en: Pattern matching characters used in file names
nl: Bestandsnamen bevatten jokertekens.

en: Perform given action (see below) upon reaching checkpoint NUMBER
nl: de gegeven actie uitvoeren (zie verderop) bij bereiken van het AANTALste controlepunt

en: Premature eof
nl: Voortijdig einde van bestand

en: Prepare volume #%d for %s and hit return:
nl: Zet deel #%d voor %s klaar en druk op Enter:

en: Print contents of struct stat for each given file. Default FORMAT is:
nl: voor elk gegeven bestand de inhoud van de struct 'stat' printen; de standaard INDELING is:

en: Read checkpoint %u
nl: Leescontrolepunt %u

en: Read file names from FILE
nl: bestandsnamen uit BESTAND lezen

en: Record size = %lu block | Record size = %lu blocks
nl[0]: Recordgrootte = %lu blok
nl[1]: Recordgrootte = %lu blokken

en: Record size must be a multiple of %d.
nl: Recordgrootte moet een veelvoud zijn van %d.

en: Refusing to read archive contents from terminal (missing -f option?)
nl: Archiefinhoud wordt niet van terminal gelezen (ontbrekende optie '-f'?)

en: Refusing to write archive contents to terminal (missing -f option?)
nl: Archiefinhoud wordt niet naar terminal geschreven (ontbrekende optie '-f'?)

en: Removing leading `%s' from hard link targets
nl: Leidende '%s' wordt uit doelen van harde koppelingen weggelaten

en: Removing leading `%s' from member names
nl: Leidende '%s' wordt uit lidnamen weggelaten

en: Renaming %s back to %s
nl: Hernoemen van %s terug naar %s...

en: Renaming %s to %s
nl: Hernoemen van %s naar %s...

en: Report %s bugs to: %s
nl: Rapporteer gebreken in het programma '%s' aan <%s>;
    meld fouten in de vertaling aan <vertaling@vrijschrift.org>.

en: Report bugs to %s.
nl: Rapporteer gebreken in het programma aan %s;
    meld fouten in de vertaling aan <vertaling@vrijschrift.org>.

en: SECS
nl: SECONDEN

en: SIGNAL
nl: SIGNAAL

en: SIZE
nl: GROOTTE

en: STRING
nl: TEKENREEKS

en: STYLE
nl: STIJL

en: Seek direction out of range
nl: Sprongrichting valt buiten bereik

en: Seek offset out of range
nl: Sprongpositie valt buiten bereik

en: Seek to the given offset before writing data
nl: naar deze positie springen alvorens met schrijven te beginnen

en: Select output stream:
nl: Selecteren van uitvoerkanaal:

en: Set date for next --touch option
nl: de datum voor de volgende '--touch'

en: Size differs
nl: Grootte verschilt

en: Size of a block for sparse file
nl: blokgrootte voor luchtig bestand

en: Skipping to next header
nl: Alles tot aan volgende kop wordt overgeslagen

en: Substituting %s for unknown date format %s
nl: Onbekende datumopmaak %2$s wordt vervangen door %1$s

en: Substituting `.' for empty hard link target
nl: Lege doelnaam van harde koppeling wordt vervangen door '.'

en: Substituting `.' for empty member name
nl: Lege lidnaam wordt vervangen door '.'

en: Suppress non-fatal diagnostic messages
nl: niet-fatale foutmeldingen onderdrukken

en: Symlink differs
nl: Symbolische koppeling verschilt

en: Synchronous execution actions. These are executed when checkpoint number given by --checkpoint option is reached.
nl: Synchroon uit te voeren acties.  Deze worden uitgevoerd bij het bereiken van het controlepunt opgegeven met de optie '--checkpoint'.

en: Synchronous execution options:
nl: Synchrone-uitvoer-opties:

en: TEXT
nl: TEKST

en: TYPE
nl: METHODE

en: The backup suffix is '~', unless set with --suffix or SIMPLE_BACKUP_SUFFIX.
    The version control may be set with --backup or VERSION_CONTROL, values are:
    
      none, off       never make backups
      t, numbered     make numbered backups
      nil, existing   numbered if numbered backups exist, simple otherwise
      never, simple   always make simple backups
nl: Het reservekopie-achtervoegsel is '~', tenzij anders ingesteld met
    '--suffix' of met omgevingsvariabele SIMPLE_BACKUP_SUFFIX.
    Het versiebeheer kan worden ingesteld met '--backup' of met
    omgevingsvariabele VERSION_CONTROL; mogelijke waarden zijn:
    
      none, off       nooit reservekopieën maken
      t, numbered     genummerde reservekopieën maken
      nil, existing   genummerd als ze al bestaan, anders simpel
      never, simple   altijd simpele reservekopieën maken

en: The following options were used after any non-optional arguments in archive create or update mode.  These options are positional and affect only arguments that follow them.  Please, rearrange them properly.
nl: De volgende opties werden gebruikt na non-optie argumenten in aanmaak- of bijwerkingsmodus.  Deze opties zijn positie-afhankelijk en hebben alleen invloed op de nakomende argumenten.  Herschik de opties voor het gewenste effect.

en: This does not look like a tar archive
nl: Dit ziet er niet uit als een tar-archief

en: This volume is out of sequence (%s - %s != %s)
nl: Dit deel valt buiten de reeks (%s - %s != %s)

en: Time stamp is out of allowed range
nl: Tijdsstempel valt buiten toegestaan bereik

en: Too many errors, quitting
nl: Te veel fouten -- tar sluit nu af.

en: Total bytes deleted
nl: Totaal aantal verwijderde bytes

en: Total bytes read
nl: Totaal aantal gelezen bytes

en: Total bytes written
nl: Totaal aantal geschreven bytes

en: Truncate FILE to the size specified by previous --length option (or 0, if it is not given)
nl: BESTAND afkappen tot de grootte opgegeven met een voorafgaande optie '--length' (of 0 als niet gegeven)

en: Try '%s --help' or '%s --usage' for more information.
nl: Typ '%s --help' of '%s --usage' voor meer informatie.

en: Uid differs
nl: UID verschilt

en: Unaligned block (%lu byte) in archive | Unaligned block (%lu bytes) in archive
nl[0]: Niet-uitgelijnd blok (%lu byte) in archief
nl[1]: Niet-uitgelijnd blok (%lu bytes) in archief

en: Unexpected EOF in archive
nl: Onverwacht einde-van-bestand in archief

en: Unexpected EOF in snapshot file
nl: Onverwacht einde-van-bestand in snapshot-bestand

en: Unexpected arguments
nl: Onverwachte argumenten

en: Unexpected long name header
nl: Onverwachte langenaamkop

en: Unknown date format
nl: Onbekende datumopmaak

en: Unknown density: '%c'
nl: Onbekende dichtheid: '%c'

en: Unknown field `%s'
nl: Onbekend veld '%s'

en: Unknown quoting style '%s'. Try '%s --quoting-style=help' to get a list.
nl: Onbekende aanhalingsstijl '%s'.  Probeer '%s --quoting-style=help' voor een overzicht.

en: Unknown signal name: %s
nl: Onbekende signaalnaam: %s

en: Unknown system error
nl: Onbekende systeemfout

en: Update the access and modification times of FILE
nl: de toegangs- en wijzigingstijdsstempels van BESTAND bijwerken

en: Usage:
nl: Gebruik:

en: Use --wildcards to enable pattern matching, or --no-wildcards to suppress this warning
nl: Gebruik '--wildcards' om patroonovereenkomsten in te schakelen,
    of '--no-wildcards' om deze waarschuwing te onderdrukken.

en: Using -C option inside file list is not allowed with --listed-incremental
nl: Met '--listed-incremental' is '-C' niet toegestaan binnen een bestandenlijst

en: VERIFY FAILURE: %d invalid header detected | VERIFY FAILURE: %d invalid headers detected
nl[0]: Verificatie is MISLUKT: %d ongeldige kop gevonden
nl[1]: Verificatie is MISLUKT: %d ongeldige koppen gevonden

en: Valid arguments are:
nl: Geldige argumenten zijn:

en: Valid arguments for the --quoting-style option are:
nl: Geldige argumenten van de optie '--quoting-style' zijn:

en: Verification may fail to locate original files.
nl: Een verificatie kan mogelijk de originele bestanden niet vinden.

en: Verify
nl: Verifiëren

en: Volume %s does not match %s
nl: Deel %s komt niet overeen met %s

en: Volume length cannot be less than record size
nl: Deellengte kan niet kleiner zijn dan de recordgrootte

en: Volume number overflow
nl: Deelnummer-overloop

en: WARNING: Archive is incomplete
nl: WAARSCHUWING: Archief is onvolledig

en: Write checkpoint %u
nl: Schrijfcontrolepunt %u

en: Write to file NAME, instead of standard output
nl: naar het bestand NAAM schrijven i.p.v. naar standaarduitvoer

en: Written by %s and %s.
nl: Geschreven door %s en %s.

en: Written by %s, %s, %s,
    %s, %s, %s, %s,
    %s, %s, and others.
nl: Geschreven door %s, %s, %s,
    %s, %s, %s, %s,
    %s, %s en anderen.

en: Written by %s, %s, %s,
    %s, %s, %s, %s,
    %s, and %s.
nl: Geschreven door %s, %s, %s,
    %s, %s, %s, %s,
    %s en %s.

en: Written by %s, %s, %s,
    %s, %s, %s, %s,
    and %s.
nl: Geschreven door %s, %s, %s,
    %s, %s, %s, %s
    en %s.

en: Written by %s, %s, %s,
    %s, %s, %s, and %s.
nl: Geschreven door %s, %s, %s,
    %s, %s, %s en %s.

en: Written by %s, %s, %s,
    %s, %s, and %s.
nl: Geschreven door %s, %s, %s,
    %s, %s en %s.

en: Written by %s, %s, %s,
    %s, and %s.
nl: Geschreven door %s, %s, %s,
    %s en %s.

en: Written by %s, %s, %s,
    and %s.
nl: Geschreven door %s, %s, %s
    en %s.

en: Written by %s, %s, and %s.
nl: Geschreven door %s, %s en %s.

en: Written by %s.
nl: Geschreven door %s.

en: You may not specify more than one '-Acdtrux', '--delete' or  '--test-label' option
nl: Slechts één van de opties '-Acdtrux', '--delete', of '--test-label' is mogelijk

en: You must specify one of the '-Acdtrux', '--delete' or '--test-label' options
nl: U dient een van de opties '-Acdtrux', '--delete', of '--test-label' op te geven

en: [ARGS...]
nl: [ARGUMENTEN]...

en: [FILE]...
nl: [BESTAND]...

en: ^[yY]
nl: ^[jJyY]

en: `
nl: ‘

en: add given FILE to the archive (useful if its name starts with a dash)
nl: het gegeven BESTAND aan het archief toevoegen (handig als de naam begint met een '-')

en: additionally quote characters from STRING
nl: ook de tekens in TEKENREEKS aanhalen

en: always use numbers for user/group names
nl: altijd getallen gebruiken voor gebruikers- en groepsnamen

en: ambiguous argument %s for %s
nl: argument %s van %s is niet eenduidig

en: append files to the end of an archive
nl: bestanden aan het eind van een archief toevoegen

en: append tar files to an archive
nl: tar-bestanden aan een archief toevoegen

en: apply the user's umask when extracting permissions from the archive (default for ordinary users)
nl: de umask van de gebruiker toepassen bij het uitpakken van bestandspermissies (standaard voor gewone gebruikers)

en: archive file is local even if it has a colon
nl: archiefbestand is lokaal, zelfs als het een dubbele punt bevat

en: archive is not seekable
nl: in archief kan niet worden gesprongen

en: archive is seekable
nl: in archief kan worden gesprongen

en: ask for confirmation for every action
nl: bij elke actie om toestemming vragen

en: attempt to verify the archive after writing it
nl: het archief na het schrijven proberen te verifiëren

en: avoid descending automatically in directories
nl: niet automatisch afdalen in mappen

en: backup before removal, choose version CONTROL
nl: voor verwijdering een reservekopie maken, op de aangegeven MANIER

en: backup before removal, override usual suffix ('~' unless overridden by environment variable SIMPLE_BACKUP_SUFFIX)
nl: voor verwijdering een reservekopie maken, met TEKENREEKS als achtervoegsel (in plaats van '~', die standaard is tenzij door omgevingsvariable SIMPLE_BACKUP_SUFFIX veranderd)

en: begin at member MEMBER-NAME when reading the archive
nl: beginnen bij lid LIDNAAM tijdens lezen van het archief

en: block %s:
nl: blok %s:

en: block %s: ** Block of NULs **
nl: blok %s: ** Blok van NUL-tekens **

en: block %s: ** End of File **
nl: blok %s: ** Einde-van-bestand **

en: can't update global extended header record
nl: Kan een globaal uitgebreidekop-record niet bijwerken

en: cancel the effect of --delay-directory-restore option
nl: het effect van de optie --delay-directory-restore ongedaan maken

en: cannot generate sparse files on standard output, use --file option
nl: kan geen luchtige bestanden genereren op standaarduitvoer; gebruik de optie '--file'

en: cannot open %s
nl: kan %s niet openen

en: cannot open `%s'
nl: kan '%s' niet openen

en: cannot remove directory `%s'
nl: kan map '%s' niet verwijderen

en: cannot seek
nl: kan niet springen

en: cannot set time on `%s'
nl: kan tijdsstempel van '%s' niet zetten

en: cannot split TAR_OPTIONS: %s
nl: kan TAR_OPTIONS niet splitsen: %s

en: cannot split string '%s': %s
nl: kan tekenreeks '%s' niet splitsen: %s

en: cannot stat `%s'
nl: kan status van '%s' niet opvragen

en: cannot truncate `%s'
nl: kan '%s' niet afkappen

en: cannot unlink `%s'
nl: kan '%s' niet verwijderen

en: case sensitive matching (default)
nl: hoofdlettergevoelige vergelijking (standaard)

en: change tape after writing NUMBER x 1024 bytes
nl: band wisselen na schrijven van AANTAL x 1024 bytes

en: change to directory DIR
nl: naar MAP gaan

en: check device numbers when creating incremental archives (default)
nl: apparaatnummers controleren tijdens aanmaken van incrementele archieven (standaard)

en: child process
nl: dochterproces

en: command failed: %s
nl: opdracht %s is mislukt

en: command line
nl: opdrachtregel

en: compare date and time when data changed only
nl: datum en tijd alleen vergelijken wanneer gegevens veranderd zijn

en: contents not dumped
nl: inhoud niet gearchiveerd

en: control pax keywords
nl: het aangeven van pax-sleutelwoorden

en: create a new archive
nl: een nieuw archief aanmaken

en: create a subdirectory to avoid having loose files extracted
nl: een submap aanmaken om het uitpakken van losse bestanden te vermijden

en: create archive of the given format
nl: een archief maken in de gekozen indeling

en: create archive with volume name TEXT; at list/extract time, use TEXT as a globbing pattern for volume name
nl: een archief met deelnaam TEKST maken; bij opsommen/uitpakken TEKST als zoekpatroon voor de deelnaam gebruiken

en: create/list/extract multi-volume archive
nl: meerdelig archief aanmaken/opsommen/uitpakken

en: created file is not sparse
nl: aangemaakt bestand is niet luchtig

en: delay setting modification times and permissions of extracted directories until the end of extraction
nl: het zetten van permissies en tijdsstempels van mappen uitstellen tot na het uitpakken

en: delete from the archive (not on mag tapes!)
nl: uit het archief verwijderen (niet gebruiken bij magneetbanden!)

en: directory not dumped
nl: map is niet gearchiveerd

en: directory sorting order: none (default) or name
nl: sorteervolgorde van mappen: 'none' (geen, standaard) of 'name' (naam)

en: directory sorting order: none (default), name or inode
nl: sorteervolgorde van mappen: 'none' (geen, standaard), 'name' (naam) of 'inode'

en: disable quoting for characters from STRING
nl: de tekens in TEKENREEKS niet aanhalen

en: disable the effect of the previous --null option
nl: het resultaat van de vorige '--null'-optie ongedaan maken

en: disable use of some potentially harmful options
nl: het gebruik van potentieel gevaarlijke opties of opdrachten uitschakelen

en: display progress messages every NUMBERth record (default 10)
nl: voortgangsberichten tonen voor elk AANTALste record (standaard 10)

en: do not check device numbers when creating incremental archives
nl: geen apparaatnummers controleren tijdens aanmaken van incrementele archieven

en: do not exit with nonzero on unreadable files
nl: niet afsluiten met een foutcode bij onleesbare bestanden

en: do not unquote input file or member names
nl: geen aanhalingstekens verwijderen rond invoerbestand of lidnamen

en: do not use archive suffix to determine the compression program
nl: compressieprogramma niet afleiden uit bestandsachtervoegsel

en: don't extract file modified time
nl: bestandswijzigingstijden niet uitpakken

en: don't replace existing files that are newer than their archive copies
nl: bestaande bestanden die nieuwer zijn dan die in het archief niet vervangen

en: don't replace existing files when extracting, silently skip over them
nl: bij het uitpakken bestaande bestanden niet vervangen; stilletjes overslaan

en: don't replace existing files when extracting, treat them as errors
nl: bij het uitpakken bestaande bestanden niet vervangen; behandelen als fouten

en: don't strip leading '/'s from file names
nl: leidende '/' niet uit bestandsnamen verwijderen

en: dump level for created listed-incremental archive
nl: dump-niveau voor aan te maken incrementeel archief

en: empty hierarchies prior to extracting directory
nl: bestaande mappen leegmaken alvorens eroverheen uit te pakken

en: error parsing %s
nl: fout bij ontleden van %s

en: exclude backup and lock files
nl: reservekopieën en vergrendelingsbestanden uitsluiten

en: exclude contents of directories containing CACHEDIR.TAG, except for the tag file itself
nl: inhoud van mappen die CACHEDIR.TAG bevatten uitsluiten, behalve CACHEDIR.TAG zelf

en: exclude contents of directories containing FILE, except for FILE itself
nl: inhoud van mappen die BESTAND bevatten uitsluiten, behalve BESTAND zelf

en: exclude directories containing CACHEDIR.TAG
nl: mappen die CACHEDIR.TAG bevatten uitsluiten

en: exclude directories containing FILE
nl: mappen die BESTAND bevatten uitsluiten

en: exclude everything under directories containing CACHEDIR.TAG
nl: alles onder mappen die CACHEDIR.TAG bevatten uitsluiten

en: exclude everything under directories containing FILE
nl: alles onder mappen die BESTAND bevatten uitsluiten

en: exclude files, given as a PATTERN
nl: bestanden uitsluiten, gegeven als een PATROON

en: exclude patterns listed in FILE
nl: uitsluitingspatronen staan opgesomd in BESTAND

en: exclude version control system directories
nl: systeemmappen van versiebeheer uitsluiten

en: exec/tcp: Service not available
nl: exec/tcp: Dienst is niet beschikbaar

en: execute ACTION on each checkpoint
nl: bij elk controlepunt deze ACTIE uitvoeren

en: extract files as yourself (default for ordinary users)
nl: bestanden uitpakken als uzelf (standaard voor gewone gebruikers)

en: extract files from an archive
nl: bestanden uit een archief uitpakken

en: extract files to standard output
nl: bestanden uitpakken naar standaarduitvoer

en: extract information about file permissions (default for superuser)
nl: bestandspermissies ook uitpakken (standaard voor root)

en: failed to return to initial working directory
nl: kan niet terugkeren naar de oorspronkelijke werkmap

en: file name contains null character
nl: bestandsnaam bevat een NUL-teken

en: filter the archive through %s
nl: het archief door '%s' filteren

en: filter through PROG (must accept -d)
nl: het archief door dit programma filteren (moet '-d' accepteren)

en: find differences between archive and file system
nl: verschillen tussen archief en bestandssyteem vinden

en: follow hard links; archive and dump the files they refer to
nl: harde koppelingen volgen; de bestanden waar ze naar verwijzen archiveren

en: follow symlinks; archive and dump the files they point to
nl: symbolische koppelingen volgen; de bestanden waar ze naar verwijzen archiveren

en: force (symbolic) mode CHANGES for added files
nl: toegevoegde bestanden krijgen (symbolische) WIJZIGINGEN in hun modus

en: force NAME as group for added files
nl: toegevoegde bestanden krijgen NAAM als groep

en: force NAME as owner for added files
nl: toegevoegde bestanden krijgen NAAM als eigenaar

en: genfile manipulates data files for GNU paxutils test suite.
    OPTIONS are:
nl: 'genfile' manipuleert gegevensbestanden voor de testreeksen van GNU paxutils.
    OPTIES zijn:

en: get names to extract or create from FILE
nl: namen van in of uit te pakken bestanden uit BESTAND halen

en: give a short usage message
nl: een korte gebruikssamenvatting tonen

en: give this help list
nl: deze hulptekst tonen

en: handle new GNU-format incremental backup
nl: nieuwe GNU-indeling van incrementeel archief verwerken

en: handle old GNU-format incremental backup
nl: oude GNU-indeling van incrementeel archief verwerken

en: handle sparse files efficiently
nl: luchtige bestanden efficiënt verwerken

en: hang for SECS seconds (default 3600)
nl: dit aantal seconden pauzeren (standaard 3600)

en: ignore case
nl: verschil tussen hoofd- en kleine letters negeren

en: ignore exit codes of children
nl: afsluitwaardes van dochterprocessen negeren

en: ignore zeroed blocks in archive (means EOF)
nl: blokken met nullen in archief negeren (betekenen einde-van-bestand)

en: incorrect mask (near `%s')
nl: onjuist masker (nabij '%s')

en: interprocess channel
nl: interproces-kanaal

en: invalid argument %s for %s
nl: ongeldig argument %s van %s

en: keyword[[:]=value][,keyword[[:]=value]]...
nl: sleutelwoord[[:]=waarde][,sleutelwoord[[:]=waarde]]...

en: list the contents of an archive
nl: de inhoud van een archief opsommen

en: member arguments are listed in the same order as the files in the archive
nl: lid-argumenten worden getoond in de volgorde die ze hebben in het archief

en: memory exhausted
nl: onvoldoende geheugen beschikbaar

en: non-option arguments in %s
nl: non-optie argumenten in %s

en: old V7 tar format
nl: oude V7 tar-indeling

en: only append files newer than copy in archive
nl: alleen bestanden toevoegen die nieuwer zijn dan hun versie in het archief

en: only set time when the file is more recent than what was given with --mtime
nl: tijdsstempel alleen zetten wanneer het bestand recenter is dan wat gegeven is met '--mtime'

en: only store files newer than DATE-OR-FILE
nl: alleen bestanden opslaan die nieuwer zijn dan DATUM-OF-BESTAND

en: overwrite existing files when extracting
nl: bestaande bestanden bij het uitpakken overschrijven

en: overwrite metadata of existing directories when extracting (default)
nl: de metagegevens van bestaande mappen bij het uitpakken overschrijven (standaard)

en: patterns match after any '/' (default for exclusion)
nl: patronen komen overeen met alles na een '/' (is standaard bij uitsluiting)

en: patterns match file name start
nl: patronen komen overeen met begin van bestandsnaam

en: pipe extracted files to another program
nl: uitgepakte bestanden via pijp naar gegeven programma sluizen

en: preserve access times on dumped files, either by restoring the times after reading (METHOD='replace'; default) or by not setting the times in the first place (METHOD='system')
nl: toegangstijdsstempels van gearchiveerde bestanden behouden: door het herstellen van de tijdsstempels na het lezen (MANIER='replace'; standaard), of door de tijdsstempels met rust te laten (MANIER='system')

en: preserve existing symlinks to directories when extracting
nl: bestaande symbolische koppelingen naar mappen behouden bij het uitpakken

en: preserve metadata of existing directories
nl: metagegevens van bestaande mappen behouden

en: print a message if not all links are dumped
nl: een bericht tonen als niet alle links gearchiveerd werden

en: print file modification times in UTC
nl: bestandswijzigingstijden in UTC tonen

en: print file time to its full resolution
nl: bestandstijden in volledige resolutie tonen

en: print program version
nl: programmaversie tonen

en: print total bytes after processing the archive; with an argument - print total bytes when this SIGNAL is delivered; Allowed signals are: SIGHUP, SIGQUIT, SIGINT, SIGUSR1 and SIGUSR2; the names without SIG prefix are also accepted
nl: na verwerking van het archief het totaal aantal bytes printen; als een argument gegeven is, dan het totaal aantal bytes printen als dit SIGNAAL ontvangen wordt; mogelijke signalen zijn: SIGHUP, SIGQUIT, SIGINT, SIGUSR1 en SIGUSR2; de namen zonder het voorvoegsel SIG worden ook geaccepteerd

en: process only the NUMBERth occurrence of each file in the archive; this option is valid only in conjunction with one of the subcommands --delete, --diff, --extract or --list and when a list of files is given either on the command line or via the -T option; NUMBER defaults to 1
nl: alleen het AANTALste voorkomen van elk bestand in het archief verwerken; deze optie is alleen geldig samen met een van de subopdrachten --delete, --diff, --extract of --list, en wanneer een lijst van bestanden gegeven is op de opdrachtregel of via optie -T; AANTAL is standaard 1

en: read
nl: lezen

en: read exclude patterns for each directory and its subdirectories from FILE, if it exists
nl: uitsluitingspatronen voor mappen en submappen uit BESTAND lezen, als deze bestaat

en: read exclude patterns for each directory from FILE, if it exists
nl: uitsluitingspatronen voor mappen uit BESTAND lezen, als deze bestaat

en: read exclude patterns from the VCS ignore files
nl: uitsluitingspatronen uit VCS-ignore-bestanden lezen

en: reblock as we read (for 4.2BSD pipes)
nl: doorgaan met lezen tot blok compleet is (voor 4.2BSD-pijpen)

en: recurse into directories (default)
nl: recursief in mappen afdalen (standaard)

en: remove each file prior to extracting over it
nl: elk bestand verwijderen alvorens eroverheen uit te pakken

en: remove files after adding them to the archive
nl: bestanden na hun toevoeging aan het archief verwijderen

en: requested file length %lu, actual %lu
nl: gevraagde bestandslengte is %lu, werkelijke is %lu

en: rmtlseek not stopped at a record boundary
nl: rmtlseek() is niet gestopt op een recordgrens

en: run script at end of each tape (implies -M)
nl: script uitvoeren aan einde van elke band (impliceert '-M')

en: same as --format=posix
nl: hetzelfde als --format=posix

en: same as --format=v7
nl: hetzelfde als --format=v7

en: same as pax
nl: hetzelfde als pax

en: send verbose output to FILE
nl: gedetailleerde uitvoer naar BESTAND sturen

en: set debug level
nl: debug-niveau instellen

en: set debug output file name
nl: naam van debug-uitvoerbestand instellen

en: set mtime for added files from DATE-OR-FILE
nl: wijzigingstijd zetten van bestanden die wegens DATUM-OF-BESTAND zijn toegevoegd

en: set name quoting style; see below for valid STYLE values
nl: aanhalingsstijl voor namen instellen (zie verderop voor geldige waarden van STIJL)

en: set the program name
nl: de programmanaam instellen

en: set version of the sparse format to use (implies --sparse)
nl: versie van te gebruiken luchtige indeling (impliceert '--sparse')

en: show block number within archive with each message
nl: bloknummer binnen archief tonen bij elk bericht

en: show file or archive names after transformation
nl: bestands- of archiefnamen na transformatie tonen

en: show tar defaults
nl: standaardinstellingen van 'tar' tonen

en: show valid ranges for snapshot-file fields
nl: geldige bereiken tonen voor snapshot-velden

en: specify drive and density
nl: schijf en dichtheid opgeven

en: specify the exclude pattern for xattr keys
nl: patroon van uit te sluiten xattr-sleutels

en: specify the include pattern for xattr keys
nl: patroon van in te sluiten xattr-sleutels

en: stat(%s) failed
nl: kan status van %s niet bepalen

en: stay in local file system when creating archive
nl: in het lokale bestandssysteem blijven bij maken van archief

en: stdin
nl: standaardinvoer

en: stdout
nl: standaarduitvoer

en: strip NUMBER leading components from file names on extraction
nl: dit AANTAL leidende componenten uit bestandsnamen verwijderen

en: technique to detect holes
nl: te gebruiken methode om gaten te detecteren

en: test the archive volume label and exit
nl: label van archiefdeel controleren en stoppen

en: too many arguments
nl: te veel argumenten

en: treat non-zero exit codes of children as error
nl: afsluitwaardes van dochterprocessen die niet nul zijn als fout behandelen

en: try extracting files with the same ownership as exists in the archive (default for superuser)
nl: bestanden proberen uit te pakken met dezelfde eigenaar als in het archief (standaard voor root)

en: unable to record current working directory
nl: kan de huidige werkmap niet vastleggen

en: unquote input file or member names (default)
nl: aanhalingstekens verwijderen rond invoerbestand of lidnamen (standaard)

en: use FILE to map file owner GIDs and names
nl: GID's en groepsnamen uit BESTAND halen

en: use FILE to map file owner UIDs and names
nl: UID's en gebruikersnamen uit BESTAND halen

en: use archive file or device ARCHIVE
nl: archiefbestand of apparaat ARCHIEF gebruiken

en: use archive suffix to determine the compression program
nl: compressieprogramma afleiden uit bestandsachtervoegsel

en: use given rmt COMMAND instead of rmt
nl: deze OPDRACHT gebruiken in plaats van 'rmt'

en: use remote COMMAND instead of rsh
nl: deze OPDRACHT gebruiken in plaats van 'rsh'

en: use sed replace EXPRESSION to transform file names
nl: deze vervangings-EXPRESSIE gebruiken om bestandsnamen met 'sed' te transformeren

en: use wildcards (default for exclusion)
nl: jokertekens gebruiken (is standaard bij uitsluiting)

en: use/update the volume number in FILE
nl: het deelnummer in BESTAND gebruiken/bijwerken

en: value %s out of %s range %s..%s
nl: waarde %s valt buiten bereik voor %s (%s..%s)

en: value %s out of %s range %s..%s; substituting %s
nl: waarde %s valt buiten bereik voor %s (%s..%s); wordt vervangen door %s

en: verbatim string matching
nl: exacte tekenreeksvergelijking

en: verbosely list files processed
nl: de verwerkte bestanden opsommen

en: warning control
nl: waarschuwingsbeleid

en: when creating, same as --old-archive; when extracting, same as --no-same-owner
nl: bij aanmaken hetzelfde als --old-archive; bij uitpakken hetzelfde als --no-same-owner

en: when listing or extracting, list each directory that does not match search criteria
nl: bij opsommen of uitpakken: elke map opsommen die niet aan zoekcriteria voldoet

en: wildcards do not match '/'
nl: jokertekens komen niet overeen met '/'

en: wildcards match '/' (default for exclusion)
nl: jokertekens komen overeen met '/' (is standaard bij uitsluiting)

en: write
nl: schrijven

en: write did not end on a block boundary
nl: schrijven is niet gestopt op een recordgrens

en: write error
nl: schrijffout
