dpkg 1.17.0 - en to nn translation catalogue (283 entries)

en: 
    Configuration file '%s', does not exist on system.
    Installing new config file as you requested.
nn: 
    Oppsettsfila «%s» finst ikkje på systemet.
    Installerer ny oppsettsfil sidan du ønskjer det.

en:      Version in package is the same as at last installation.
nn:      Versjonen i pakken er den same som ved siste installasjon.

en:      not a plain file          %.255s
nn:      ikkje ei vanleg fil          %.255s

en:   %.250s (version %.250s) is to be installed.
nn:   %.250s (versjon %.250s) vil verta installert.

en:   %.250s is %s.
nn: %.250s er %s.

en:   %.250s is installed, but is version %.250s.
nn:   %.250s er installert, men versjonen er %.250s.

en:   %.250s is not installed.
nn:   %.250s er ikkje installert.

en:   %.250s is to be deconfigured.
nn:   Oppsettet av %.250s vil verta fjerna.

en:   %.250s is to be installed, but is version %.250s.
nn:   %.250s skal installerast, men versjonen er %.250s.

en:   %.250s is to be removed.
nn:   %.250s vil verta fjerna.

en:   %.250s is unpacked, but has never been configured.
nn:   %.250s er pakka ut, men er aldri sett opp.

en:   %.250s is unpacked, but is version %.250s.
nn:   %.250s er pakka ut, men versjonen er %.250s.

en:   %.250s latest configured version is %.250s.
nn:   %.250s siste oppsette versjon er %.250s.

en:   %.250s provides %.250s and is to be installed.
nn:   %.250s tilbyr %.250s og skal installerast.

en:   %.250s provides %.250s but is %s.
nn:   %.250s tilbyr %.250s, men er %s.

en:   %.250s provides %.250s but is to be deconfigured.
nn:   %.250s tilbyr %.250s, men oppsettet skal fjernast.

en:   %.250s provides %.250s but is to be removed.
nn:   %.250s tilbyr %.250s, men skal fjernast.

en:  %d in %s:
nn:  %d i %s:

en:  %s (not a plain file)
nn:  %s (ikkje ei vanleg fil)

en:  ==> Keeping old config file as default.
nn:  ==> Tek vare på den gamle oppsettsfila som standard.

en:  ==> Package distributor has shipped an updated version.
nn:  ==> Pakkedistributøren har gjeve ut ein oppdatert versjon.

en:  ==> Using current old file as you requested.
nn:  ==> Brukar den gamle fila sidan du ønskjer det.

en:  ==> Using new config file as default.
nn:  ==> Brukar den nye oppsettsfila som standard.

en:  ==> Using new file as you requested.
nn:  ==> Brukar den nye fila sidan du ønskjer det.

en:  The default action is to install the new version.
nn:  Standardhandlinga er å installera den nye versjonen.

en:  The default action is to keep your current version.
nn:  Standardhandlinga er å ta vare på den versjonen som er installert.

en:  and
nn:  og

en:  depends on
nn:  krev

en: %s (subprocess): %s
nn: %s (underprosess): %s

en: '%s' field, invalid package name '%.255s': %s
nn: «%s»-felt, ugyldig pakkenamn «%.255s»: %s

en: '%s' field, missing package name, or garbage where package name expected
nn: «%s»-felt, manglande pakkenamn eller rot der det skulle vera eit pakkenamn

en: '%s' field, reference to '%.255s':
     '%c' is obsolete, use '%c=' or '%c%c' instead
nn: «%s»-felt, referanse til «%.255s»:
     «%c» er forelda, bruk «%c=» eller «%c%c» i staden

en: '%s' field, reference to '%.255s':
     bad version relationship %c%c
nn: «%s»-felt, referanse til «%.255s»:
     ugyldig versjonsforhold %c%c

en: '%s' field, reference to '%.255s':
     implicit exact match on version number, suggest using '=' instead
nn: «%s»-felt, referanse til «%.255s»:
     implisitt nøyaktig treff med versjonsnummer, føreslår «=» i staden

en: '%s' field, reference to '%.255s':
     version value starts with non-alphanumeric, suggest adding a space
nn: «%s»-felt, referanse til «%.255s»:
     versjonsverdien startar med eit ikkje-alfanumerisk teikn, føreslår å leggja til eit mellomrom

en: '%s' field, reference to '%.255s': version unterminated
nn: «%s»-felt, referanse til «%.255s»: versjon ikkje avslutta

en: '%s' field, syntax error after reference to package '%.255s'
nn: «%s»-felt, syntaksfeil etter referanse til pakken «%.255s»

en: (Noting disappearance of %s, which has been completely replaced.)
nn: (Legg merke til at %s er forsvunnen, og fullstendig erstatta.)

en: (Reading database ...
nn: (Les database ...

en: (no description available)
nn: (inga skildring tilgjengeleg)

en: -%c option does not take a value
nn: valet -%c skal ikkje ha nokon parameter

en: -%c option takes a value
nn: valet -%c treng ein parameter

en: --%s --pending does not take any non-option arguments
nn: --%s --pending tek ingen ikkje-valparametrar

en: --%s --recursive needs at least one path argument
nn: --%s --recursive treng minst éin stigparameter

en: --%s needs a .deb filename argument
nn: --%s krev eit .deb-filnamn som parameter

en: --%s needs a target directory.
    Perhaps you should be using dpkg --install ?
nn: --%s krev ein målkatalog.
    Kan det henda du meinte å bruka «dpkg --install»?

en: --%s needs at least one package archive file argument
nn: --%s treng minst éi pakkearkivfil som parameter

en: --%s needs at least one package name argument
nn: --%s treng minst eitt pakkenamn som parameter

en: --%s option does not take a value
nn: valet --%s skal ikkje ha nokon parameter

en: --%s option takes a value
nn: valet --%s treng ein parameter

en: --%s takes at most two arguments (.deb and directory)
nn: --%s tek høgst to parametrar (.deb og katalog)

en: --%s takes no arguments
nn: --%s tek ingen parametrar

en: --%s takes only one argument (.deb filename)
nn: --%s tek berre éin parameter (.deb-filnamn)

en: --auto requires exactly one part file argument
nn: --auto krev nøyaktig éin delfilparameter

en: --auto requires the use of the --output option
nn: --auto krev at du brukar alternativet --output

en: --compare-versions bad relation
nn: --compare-versions ugyldig relasjon

en: --compare-versions takes three arguments: <version> <relation> <version>
nn: --compare-versions tek tre argument: <versjon> <relasjon> <versjon>

en: --search needs at least one file name pattern argument
nn: --search krev minst eitt filnamnsmønster som parameter

en: --split needs a source filename argument
nn: --split krev ei kjeldefil som parameter

en: --split takes at most a source filename and destination prefix
nn: --split tek høgst eitt kjeldefilnamn og målprefiks

en: ; however:
nn: . Men:

en: Authenticating %s ...
nn: Godkjenner %s ...

en: Deleted %s.
nn: Sletta %s.

en: Description
nn: Skildring

en: Errors were encountered while processing:
nn: Det oppstod feil ved behandlinga av:

en: File '%.250s' is not part of a multipart archive.
nn: Fila «%.250s» er ikkje ein del av eit oppdelt arkiv.

en: Installing new version of config file %s ...
nn: Installerer ny versjon av oppsettsfila %s ...

en: Junk files left around in the depot directory:
nn: Bosfiler som ligg att i depotkatalogen:

en: More than one copy of package %s has been unpacked
     in this run !  Only configuring it once.
nn: Fleire kopiar av pakken %s er pakka ut i denne
     omgangen. Set berre opp éin gong.

en: Name
nn: Namn

en: Package %s is on hold, not touching it.  Use --force-hold to override.
nn: Pakken %s er halden tilbake, og vert ikkje rørt. Bruk --force-hold for å tvinga gjennom behandling.

en: Package %s listed more than once, only processing once.
nn: Pakken %s er nemnt fleire gonger, behandlar berre éin gong.

en: Package '%s' does not contain any files (!)
nn: Pakken «%s» inneheld ingen filer (!)

en: Packages not yet reassembled:
nn: Pakkar som ikkje er sette saman att:

en: Part %d of package %s filed (still want
nn: Del %d av pakken %s er lagra (ønskjer endå

en: Processing was halted because there were too many errors.
nn: Behandlinga vart stoppa på grunn av for mange feil.

en: Recorded info about %s from %s.
nn: Teke vare på informasjon om %s frå %s.

en: Replacing available packages info, using %s.
nn: Byter ut informasjon om tilgjengelege pakkar, ved hjelp av %s.

en: Setting up %s (%s) ...
nn: Set opp %s (%s) ...

en: The following packages are in a mess due to serious problems during
    installation.  They must be reinstalled for them (and any packages
    that depend on them) to function properly:
nn: Dei følgjande pakkane er i uorden grunna alvorlege problem under
    installasjonen. Dei må installerast på nytt for at dei (og eventuelle pakkar
    som er avhengige av dei) skal verka skikkeleg:

en: The following packages are only half configured, probably due to problems
    configuring them the first time.  The configuration should be retried using
    dpkg --configure <package> or the configure menu option in dselect:
nn: Dei følgjande pakkane er berre halvvegs oppsette, sannsynlegvis fordi
    det oppstod problem første gongen dei vart sette opp. Pakkane bør setjast
    opp på nytt med «dpkg --configure <pakke>» eller oppsettsmenyen i dselect.

en: The following packages are only half installed, due to problems during
    installation.  The installation can probably be completed by retrying it;
    the packages can be removed using dselect or dpkg --remove:
nn: Dei følgjande pakkane er berre halvvegs installerte, fordi det oppstod
    problem under installasjonen. Installasjonen kan sannsynlegvis gjennomførast
    ved å prøva på nytt. Pakkane kan fjernast med dselect eller «dpkg --remove»:

en: The following packages have been unpacked but not yet configured.
    They must be configured using dpkg --configure or the configure
    menu option in dselect for them to work:
nn: Dei følgjande pakkane er pakka ut, men er ikkje sette opp enno.
    Dei må setjast opp med «dpkg --configure» eller frå oppsettsmenyen
    i dselect for at dei skal verka:

en: Type 'exit' when you're done.
nn: Skriv «exit» når du er ferdig.

en: Type dpkg-deb --help for help about manipulating *.deb files;
    Type dpkg --help for help about installing and deinstalling packages.
nn: Skriv «dpkg-deb --help» for hjelp med endring av *.deb-filer.
    Skriv «dpkg --help» for hjelp med å installera og avinstallera pakkar.

en: Type dpkg-split --help for help.
nn: Skriv «dpkg-split --help» for hjelp.

en: Updating available packages info, using %s.
nn: Oppdaterer opplysningar om tilgjengelege pakkar, ved hjelp av %s.

en: Version
nn: Versjon

en: [default=N]
nn: [standard=N]

en: [default=Y]
nn: [standard=Y]

en: [no default]
nn: [inga standardhandling]

en: archive contained object '%.255s' of unknown type 0x%x
nn: arkivet inneheldt objektet «%.255s» med ukjend type 0x%x

en: archive has no newlines in header
nn: arkivet manglar linjeskift i hovudet

en: broken due to postinst failure
nn: øydelagd på grunn av etterinstallasjonsfeil

en: can't mmap package info file '%.255s'
nn: klarte ikkje køyra «mmap» på pakkeinfofila «%.255s»

en: can't remove old postrm script
nn: klarte ikkje fjerna gammalt etterfjerningsskript

en: can't stat package info file '%.255s'
nn: finn ikkje pakkeinfofila «%.255s»

en: cannot open '%.255s' (in '%.255s')
nn: klarte ikkje opna «%.255s» (i «%.255s»)

en: cannot open archive part file '%.250s'
nn: klarte ikkje opna arkivdelfila «%.250s»

en: cannot read info directory
nn: klarte ikkje lesa infokatalogen

en: cannot remove '%.250s'
nn: klarte ikkje fjerna «%.250s»

en: cannot remove old backup config file '%.250s' (of '%.250s')
nn: klarte ikkje fjerna den gamle sikringskopien av oppsettsfila «%.250s» (frå «%.250s»)

en: cannot remove old config file '%.250s' (= '%.250s')
nn: klarte ikkje fjerna den gamle oppsettsfila «%.250s» (= «%.250s»)

en: cannot remove old files list
nn: klarte ikkje fjerna gammal filliste

en: cannot satisfy pre-dependencies for %.250s (wanted due to %.250s)
nn: kan ikkje oppfylla førkrav for %.250s (ønskt grunna %.250s)

en: cannot scan directory '%.255s'
nn: klarte ikkje skanna katalogen «%.255s»

en: cannot scan updates directory '%.255s'
nn: klarte ikkje skanna oppdateringskatalogen «%.255s»

en: cannot stat '%.255s' (in '%.255s')
nn: fann ikkje «%.255s» (i «%.255s»)

en: conffile '%.250s' does not appear in package
nn: oppsettsfila «%.250s» finst ikkje i pakken

en: conffile '%.250s' is not stattable
nn: finn ikkje oppsettsfila «%.250s»

en: conflicting diversions involving '%.250s' or '%.250s'
nn: omdirigeringar i konflikt med kvarandre, involverer «%.250s» eller «%.250s»

en: conflicting packages - not installing %.250s
nn: pakkar i konflikt - installerer ikkje %.250s

en: control directory has bad permissions %03lo (must be >=0755 and <=0775)
nn: kontrollkatalogen har feil tilgangsløyve %03lo (må vera >=0755 og <=0775)

en: couldn't open '%i' for stream
nn: klarte ikkje opna «%i» for straum

en: dependency problems - leaving unconfigured
nn: kravproblem - set ikkje opp pakken

en: dependency problems - not removing
nn: kravproblem - fjernar ikkje

en: done
nn: ferdig

en: duplicate value for '%s' field
nn: verdien for feltet «%s» finst meir enn éin gong

en: duplicate value for user-defined field '%.*s'
nn: det brukardefinerte feltet «%.*s» finst meir enn éin gong

en: empty string from fgets reading conffiles
nn: tom streng frå «fgets» ved lesing av oppsettsfiler

en: epoch in version is not number
nn: epoken i versjonen er ikkje eit tal

en: error closing %.250s
nn: feil ved lukking av %.250s

en: error closing configuration file '%.255s'
nn: feil ved lukking av oppsettsfila «%.255s»

en: error closing/writing '%.255s'
nn: feil ved lukking/skriving av «%.255s»

en: error creating device '%.255s'
nn: feil ved oppretting av eining «%.255s»

en: error creating directory '%.255s'
nn: feil ved oppretting av katalogen «%.255s»

en: error creating hard link '%.255s'
nn: feil ved oppretting av hard lenkje «%.255s»

en: error creating pipe '%.255s'
nn: feil ved oppretting av røyr «%.255s»

en: error creating symbolic link '%.255s'
nn: feil ved oppretting av symbolsk lenkje «%.255s»

en: error ensuring '%.250s' doesn't exist
nn: klarte ikkje sikra at «%.250s» ikkje finst

en: error opening conffiles file
nn: feil ved opning av «conffiles»-fila

en: error reading %.250s
nn: feil ved lesing av %.250s

en: error reading conffiles file
nn: feil ved lesing av «conffiles»-fila

en: error reading from dpkg-deb pipe
nn: feil ved lesing frå dpkg-deb-røyr

en: error setting ownership of '%.255s'
nn: feil ved setjing av eigarskap for «%.255s»

en: error setting ownership of symlink '%.255s'
nn: feil ved setjing av eigarskap for den symbolske lenkja «%.255s»

en: error setting permissions of '%.255s'
nn: feil ved setjing av filrettar for «%.255s»

en: error setting timestamps of '%.255s'
nn: feil ved setjing av tidsmerke for «%.255s»

en: error trying to open %.250s
nn: feil ved opning av %.250s

en: error un-catching signal %s: %s
nn: feil ved blokkering av signalet %s: %s

en: error writing '%s'
nn: feil ved skriving av «%s»

en: error writing to stderr, discovered before conffile prompt
nn: feil ved skriving til standardfeil, oppdaga før oppsettsfilprompt

en: failed to chdir to '%.255s'
nn: klarte ikkje skifta katalog til «%.255s»

en: failed to chdir to directory
nn: klarte ikkje skifta til katalog

en: failed to chroot to '%.250s'
nn: klarte ikkje skifta filrot til «%.250s»

en: failed to close after read: '%.255s'
nn: klarte ikkje lukka etter lesing: «%.255s»

en: failed to create directory
nn: klarte ikkje oppretta katalog

en: failed to create pipe
nn: klarte ikkje oppretta røyr

en: failed to dup for fd %d
nn: klarte ikkje utføra «dup» for fd %d

en: failed to dup for std%s
nn: klarte ikkje utføra «dup» for std%s

en: failed to fstat archive
nn: klarte ikkje køyra «fstat» på arkivet

en: failed to fstat diversions file
nn: klarte ikkje utføra «fstat» på omdirigeringsfila

en: failed to fstat statoverride file
nn: klarte ikkje utføra «fstat» på «statoverride»-fila

en: failed to open diversions file
nn: klarte ikkje opna omdirigeringsfil

en: failed to open package info file '%.255s' for reading
nn: klarte ikkje opna pakkeinfofila «%.255s» for lesing

en: failed to open statoverride file
nn: klarte ikkje opna «statoverride»-fila

en: failed to read '%.255s' (in '%.255s')
nn: klarte ikkje lesa «%.255s» (i «%.255s»)

en: failed to read archive '%.255s'
nn: klarte ikkje lesa arkivet «%.255s»

en: failed to remove incorporated update file %.255s
nn: klarte ikkje fjerna den innlemma oppdateringsfila %.255s

en: failed to remove my own update file %.255s
nn: klarte ikkje fjerna mi eiga oppdateringsfil %.255s

en: field name '%.*s' must be followed by colon
nn: feltnamnet «%.*s» skal følgjast av eit kolon

en: file '%.250s' is corrupt - %.250s missing
nn: fila «%.250s» er øydelagd - %.250s manglar

en: file '%.250s' is corrupt - bad MD5 checksum '%.250s'
nn: fila «%.250s» er øydelagd - ugyldig MD5-sjekksum «%.250s»

en: file '%.250s' is corrupt - bad digit (code %d) in %s
nn: fila «%.250s» er øydelagd - ugyldig siffer (kode %d) i %s

en: file '%.250s' is corrupt - bad magic at end of first header
nn: fila «%.250s» er øydelagd - ugyldig magisk nummer sist i det første hovudet

en: file '%.250s' is corrupt - bad magic at end of second header
nn: fila «%.250s» er øydelagd - ugyldig magisk nummer til slutt i det andre hovudet

en: file '%.250s' is corrupt - bad padding character (code %d)
nn: fila «%.250s» er øydelagd - ugyldig fyllteikn (kode %d)

en: file '%.250s' is corrupt - missing newline after %.250s
nn: fila «%.250s» er øydelagd - manglar linjeskift etter %.250s

en: file '%.250s' is corrupt - nulls in info section
nn: fila «%.250s» er øydelagd - nullar i informasjonsdelen

en: file '%.250s' is corrupt - second member is not data member
nn: fila «%.250s» er øydelagd - den andre medlemmen er ikkje ein datamedlem

en: file '%.250s' is corrupt - size is wrong for quoted part number
nn: fila «%.250s» er øydelagd - feil storleik i forhold til opplysningane

en: file '%.250s' is corrupt - too short
nn: fila «%.250s» er øydelagd - for kort

en: file '%.250s' is corrupt - wrong number of parts for quoted sizes
nn: fila «%.250s» er øydelagd - feil tal på delar i forhold til opplysningane

en: file '%.250s' is not an archive part
nn: fila «%.250s» er ikkje ein arkivdel

en: file '%s' is not an archive part
nn: fila «%s» er ingen arkivdel

en: files '%.250s' and '%.250s' are not parts of the same file
nn: filene «%.250s» og «%.250s» høyrer ikkje til den same fila

en: files list file for package '%.250s' contains empty filename
nn: fillistefila for pakken «%.250s» inneheld eit tomt filnamn

en: fork failed
nn: gafling mislukkast

en: illegal package name at line %d: %.250s
nn: ugyldig pakkenamn på linje %d: %.250s

en: installed
nn: installert

en: invalid integer for --%s: '%.250s'
nn: ugyldig heiltal for --%s: «%.250s»

en: maintainer script '%.50s' has bad permissions %03lo (must be >=0555 and <=0775)
nn: vedlikehaldarskriptet «%.50s» har feil tilgangsløyve %03lo (må vera >=0555 og <=0775)

en: maintainer script '%.50s' is not a plain file or symlink
nn: vedlikehaldarskriptet «%.50s» er verken ei rein fil eller ei symbolsk lenkje

en: maintainer script '%.50s' is not stattable
nn: finn ikkje vedlikehaldarskriptet «%.50s»

en: may not be empty string
nn: kan ikkje vera ein tom streng

en: need an action option
nn: treng eit handlingsval

en: newline in field name '%.*s'
nn: linjeskift i feltnamn «%.*s»

en: no package information in '%.255s'
nn: ingen pakkeinformasjon i «%.255s»

en: no package named '%s' is installed, cannot configure
nn: ingen pakke med namnet «%s» er installert, kan ikkje setja opp

en: not installed
nn: ikkje installert

en: not installed but configs remain
nn: ikkje installert, men oppsettet ligg inne

en: nothing after colon in version number
nn: ingenting etter kolonet i versjonsnummeret

en: old version of package has overly-long info file name starting '%.250s'
nn: den gamle versjonen av pakken har eit altfor langt filnamn som startar på «%.250s»

en: open component '%.255s' (in %.255s) failed in an unexpected way
nn: opning av komponenten «%.255s» (i %.255s) mislukkast på ein uventa måte

en: out of memory for new cleanup entry
nn: ikkje nok minne til ny oppryddingsoppføring

en: out of memory for new cleanup entry with many arguments
nn: ikkje nok minne til ny oppryddingsoppføring med mange parametrar

en: package %.250s is already installed and configured
nn: pakken %.250s er installert og sett opp frå før

en: package %.250s is not ready for configuration
     cannot configure (current status '%.250s')
nn: pakken %.250s er ikkje klar for oppsett
     kan ikkje setja opp (noverande status «%.250s»)

en: package architecture (%s) does not match system (%s)
nn: pakkearkitekturen (%s) passar ikkje til systemet (%s)

en: package contains overly-long control info file name (starting '%.50s')
nn: pakken inneheld eit altfor langt informasjonsfilnamn (startar med «%.50s»)

en: package control info contained directory '%.250s'
nn: pakkekontrollinformasjonen inneheld katalogen «%.250s»

en: package control info rmdir of '%.250s' didn't say not a dir
nn: pakkekontrollinformasjon, rmdir av «%.250s» sa ikkje «ingen katalog»

en: package name has characters that aren't lowercase alphanums or '-+.'
nn: pakkenamnet har teikn som verken er små bokstavar, tal eller «-+.»

en: part %d is missing
nn: delen %d manglar

en: part file '%.250s' is not a plain file
nn: delfila «%.250s» er ikkje ei vanleg fil

en: part size is far too large or is not positive
nn: delen er altfor stor eller storleiken er ikkje positiv

en: passed
nn: godkjent

en: pre-dependency problem - not installing %.250s
nn: problem med førkrav - installerer ikkje %.250s

en: read error in %.250s
nn: lesefeil i %.250s

en: read error in configuration file '%.255s'
nn: lesefeil i oppsettsfila «%.255s»

en: read error on standard input
nn: lesefeil frå standard-inn

en: read error on stdin at conffile prompt
nn: lesefeil på standard-inn ved oppsettsfilprompt

en: reassembled package file
nn: pakkefil sett saman att

en: requested operation requires superuser privilege
nn: den ønskte handlinga krev superbrukartilgang

en: searched, but found no packages (files matching *.deb)
nn: søkte, men fann ingen pakkar (filer med namn *.deb)

en: several package info entries found, only one allowed
nn: fann fleire pakkeinformasjonsoppføringar, kan berre ha ei

en: source file '%.250s' not a plain file
nn: kjeldefila «%.250s» er inga vanleg fil

en: statoverride file contains empty line
nn: «statoverride»-fila inneheld ei tom linje

en: subprocess %s returned error exit status %d
nn: underprosessen %s returnerte feilstatus %d

en: target is directory - cannot skip control file check
nn: målet er ein katalog - kan ikkje hoppa over kontrollfilsjekk

en: there are several versions of part %d - at least '%.250s' and '%.250s'
nn: det finst fleire versjonar av delen %d - iallfall «%.250s» og «%.250s»

en: there is no script in the new version of the package - giving up
nn: det finst ingen skript i den nye versjonen av pakken - gjev opp

en: unable to (re)open input part file '%.250s'
nn: klarte ikkje (gjen)opna inndelfila «%.250s»

en: unable to check existence of '%.250s'
nn: klarte ikkje sjekka om «%.250s» finst

en: unable to check for existence of archive '%.250s'
nn: klarte ikkje sjekka om arkivet «%.250s» finst

en: unable to chown backup symlink for '%.255s'
nn: klarte ikkje endra eigarskapen til den symbolske lenkja «%.255s»

en: unable to clean up mess surrounding '%.255s' before installing another version
nn: klarte ikkje rydda opp i rotet rundt «%.255s» før ein annan versjon skulle installerast

en: unable to close updated status of '%.250s'
nn: klarte ikkje lukka oppdatert status for «%.250s»

en: unable to create '%.255s'
nn: klarte ikkje oppretta «%.255s»

en: unable to delete control info file '%.250s'
nn: klarte ikkje sletta kontrollinformasjonsfila «%.250s»

en: unable to delete used-up depot file '%.250s'
nn: klarte ikkje sletta den oppbrukte depotfila «%.250s»

en: unable to discard '%.250s'
nn: klarte ikkje sletta «%.250s»

en: unable to fill %.250s with padding
nn: klarte ikkje etterfylla %.250s

en: unable to flush updated status of '%.250s'
nn: klarte ikkje tømma oppdatert status for «%.250s»

en: unable to fstat source file
nn: klarte ikkje køyra «fstat» på kjeldefila

en: unable to fsync updated status of '%.250s'
nn: klarte ikkje synkronisera oppdatert status for «%.250s»

en: unable to install '%.250s' as '%.250s'
nn: klarte ikkje installera «%.250s» som «%.250s»

en: unable to install (supposed) new info file '%.250s'
nn: klarte ikkje installera den (visstnok) nye informasjonsfila «%.250s»

en: unable to install new info file '%.250s' as '%.250s'
nn: klarte ikkje installera ny informasjonsfil «%.250s» som «%.250s»

en: unable to install new version of '%.255s'
nn: klarte ikkje installera ny versjon av «%.255s»

en: unable to install updated status of '%.250s'
nn: klarte ikkje installera oppdatert status for «%.250s»

en: unable to make backup link of '%.255s' before installing new version
nn: klarte ikkje laga sikringskopi av lenkja «%.255s» før ein ny versjon skulle installerast

en: unable to make backup symlink for '%.255s'
nn: klarte ikkje laga sikringskopi av den symbolske lenkja «%.255s»

en: unable to move aside '%.255s' to install new version
nn: klarte ikkje flytta «%.255s» for å installera ein ny versjon

en: unable to open new depot file '%.250s'
nn: klarte ikkje opna den nye depotfila «%.250s»

en: unable to open output file '%.250s'
nn: klarte ikkje opna utfila «%.250s»

en: unable to open source file '%.250s'
nn: klarte ikkje opna kjeldefila «%.250s»

en: unable to open temp control directory
nn: klarte ikkje opna den mellombelse kontrollkatalogen

en: unable to read depot directory '%.250s'
nn: klarte ikkje lesa depotkatalogen «%.250s»

en: unable to read filedescriptor flags for %.250s
nn: klarte ikkje lesa fildeskriptorflagg for %.250s

en: unable to read link '%.255s'
nn: klarte ikkje lesa lenkja «%.255s»

en: unable to read part file '%.250s'
nn: klarte ikkje lesa delfila «%.250s»

en: unable to remove newly-extracted version of '%.250s'
nn: klarte ikkje fjerna den nyutpakka versjonen av «%.250s»

en: unable to remove newly-installed version of '%.250s' to allow reinstallation of backup copy
nn: klarte ikkje fjerna den nyinstallerte versjonen av «%.250s» for å kunna installera sikringskopien på nytt

en: unable to remove obsolete info file '%.250s'
nn: klarte ikkje fjerna den forelda informasjonsfila «%.250s»

en: unable to rename new depot file '%.250s' to '%.250s'
nn: klarte ikkje endra namnet på den nye depotfila frå «%.250s» til «%.250s»

en: unable to reopen part file '%.250s'
nn: klarte ikkje opna delfila «%.250s» på nytt

en: unable to restore backup version of '%.250s'
nn: klarte ikkje gjenoppretta sikringskopien av «%.250s»

en: unable to set close-on-exec flag for %.250s
nn: klarte ikkje setja flagget «close-on-exec» for %.250s

en: unable to set execute permissions on '%.250s'
nn: klarte ikkje setja køyreløyve på «%.250s»

en: unable to stat %s '%.250s'
nn: finn ikkje %s «%.250s»

en: unable to stat '%.250s'
nn: fann ikkje «%.250s»

en: unable to stat current installed conffile '%.250s'
nn: fann ikkje den installerte oppsettsfila «%.250s»

en: unable to stat restored '%.255s' before installing another version
nn: fann ikkje gjenoppretta «%.255s» før ein annan versjon skulle installerast

en: unable to truncate for updated status of '%.250s'
nn: klarte ikkje klippa for oppdatert status for «%.250s»

en: unable to write updated status of '%.250s'
nn: klarte ikkje skriva oppdatert status for «%.250s»

en: unexpected data after package and selection at line %d
nn: uventa data etter pakke og val på linje %d

en: unexpected end of file in %s in %.255s
nn: uventa slutt på fil i %s i %.255s

en: unexpected end of line after package name at line %d
nn: uventa slutt på linje etter pakkenamnet på linje %d

en: unexpected end of line in package name at line %d
nn: uventa slutt på linje i pakkenamnet på linje %d

en: unknown compression type '%s'!
nn: ukjend komprimeringstype «%s»!

en: unknown force/refuse option '%.*s'
nn: ukjend tvingings-/avvisingsval «%.*s»

en: unknown option -%c
nn: ukjent val -%c

en: unknown option --%s
nn: ukjent val --%s

en: unknown wanted status at line %d: %.250s
nn: ukjend ønskt status på linje %d: %.250s

en: unpacked but not configured
nn: pakka ut, men ikkje sett opp

en: updates directory contains file '%.250s' whose name is too long (length=%d, max=%d)
nn: oppdateringskatalogen inneheld fila «%.250s», som har for langt namn (lengd=%d, maks=%d)

en: updates directory contains files with different length names (both %d and %d)
nn: oppdateringskatalogen inneheld filer med ulike namnelengder (både %d og %d)

en: user-defined field name '%.*s' too short
nn: det brukardefinerte feltnamnet «%.*s» er for kort

en: version string has embedded spaces
nn: versjonsstrengen inneheld mellomrom

en: version string is empty
nn: versjonsstrengen er tom

en: warning
nn: åtvaring

en: you must specify packages by their own names, not by quoting the names of the files they come in
nn: du må gi sjølve namnet på pakkane, ikkje namna på filene som pakkane ligg i
