appstream-glib - en to oc translation catalogue (208 entries)

en: '%s' command
oc: comanda « %s »

en: (Alias: '%s')
oc: (Alias : « %s »)

en: ALL
oc: TOTES

en: Ability to spend real money in-app
oc: Possibilitat de despensar d'argent vertadièr dins l’aplicacion

en: Add-ons
oc: Extensions

en: Adults Only
oc: Adultes unicament

en: An utility to work with AppStream metadata
oc: Un utilitari per trabalhar amb las metadonadas AppStream

en: AppStream CLI
oc: Interfàcia en linha de comanda AppStream

en: AppStream Status:
oc: Estat d'AppStream :

en: AppStream version: %s
oc: Version d’AppStream : %s

en: Audio & Video
oc: Àudio e vidèo

en: Binaries
oc: Binaris

en: Brief artistic nudity
oc: Nud artistic de corta durada

en: Bundle
oc: Grop

en: Cache location '%s' is not writable.
oc: L’emplaçament de cache « %s » es pas accessible en escritura.

en: Cartoon characters in aggressive conflict
oc: Personatges de dessenh animat en conflicte agressiu

en: Cartoon characters in unsafe situations
oc: Personatges de dessenh animat en situacion de dangièr

en: Categories
oc: Categorias

[ctx: Category of Addons]
en: Fonts
oc: Poliças

[ctx: Category of Addons]
en: Input Sources
oc: Fonts d’entrada

[ctx: Category of Addons]
en: Language Packs
oc: Paquets de lenga

[ctx: Category of Addons]
en: Localization
oc: Localizacion

[ctx: Category of AudioVideo]
en: Audio Creation & Editing
oc: Creacion e edicion àudio

[ctx: Category of AudioVideo]
en: Featured
oc: Endavant

[ctx: Category of AudioVideo]
en: Music Players
oc: Lectors de musica

[ctx: Category of Communication]
en: Chat
oc: Messatjariá

[ctx: Category of Communication]
en: Featured
oc: Endavant

[ctx: Category of Communication]
en: News
oc: Actualitat

[ctx: Category of Communication]
en: Web Browsers
oc: Navegador web

[ctx: Category of Development]
en: Featured
oc: Endavant

[ctx: Category of Education]
en: Astronomy
oc: Astronomia

[ctx: Category of Education]
en: Chemistry
oc: Quimia

[ctx: Category of Education]
en: Languages
oc: Lengas

[ctx: Category of Education]
en: Math
oc: Matematicas

[ctx: Category of Games]
en: Action
oc: Accion

[ctx: Category of Games]
en: Adventure
oc: Aventura

[ctx: Category of Games]
en: Card
oc: Carta

[ctx: Category of Games]
en: Emulators
oc: Emuladors

[ctx: Category of Games]
en: Featured
oc: Endavant

[ctx: Category of Games]
en: Kids
oc: Mainatge

[ctx: Category of Games]
en: Logic
oc: Logica

[ctx: Category of Games]
en: Role Playing
oc: Jòcs de ròtle

[ctx: Category of Games]
en: Sports
oc: Espòrts

[ctx: Category of Games]
en: Strategy
oc: Estrategia

[ctx: Category of Graphics]
en: 3D Graphics
oc: Grafisme 3D

[ctx: Category of Graphics]
en: Photography
oc: Fotografia

[ctx: Category of Graphics]
en: Scanning
oc: Numerizacion

[ctx: Category of Graphics]
en: Vector Graphics
oc: Grafisme vectorial

[ctx: Category of Graphics]
en: Viewers
oc: Visuadors

[ctx: Category of Office]
en: Calendar
oc: Calendièr

[ctx: Category of Office]
en: Database
oc: Basa de donadas

[ctx: Category of Office]
en: Finance
oc: Finanças

[ctx: Category of Office]
en: Word Processor
oc: Tractament de tèxt

[ctx: Category of Science]
en: Artificial Intelligence
oc: Intelligéncia artificiala

[ctx: Category of Science]
en: Astronomy
oc: Astronomia

[ctx: Category of Science]
en: Chemistry
oc: Quimia

[ctx: Category of Science]
en: Featured
oc: Endavant

[ctx: Category of Science]
en: Math
oc: Matematicas

[ctx: Category of Science]
en: Robotics
oc: Robotica

[ctx: Category of Utility]
en: Featured
oc: Endavant

[ctx: Category of Utility]
en: File System
oc: Sistèma de fichièrs

[ctx: Category of Utility]
en: Security
oc: Seguretat

[ctx: Category of Utility]
en: Terminal Emulators
oc: Emulador de terminal

[ctx: Category of Utility]
en: Text Editors
oc: Editors de tèxt

en: Characters in aggressive conflict easily distinguishable from reality
oc: Personatges en situacion de conflicte agressiu francament irreal

en: Characters in unsafe situations easily distinguishable from reality
oc: Personatges en situacions dangierosas francament irrealas

en: Checking for the latest application version
oc: Verificacion se s’agís de la darrièra version de l’aplicacion

en: Communication & News
oc: Comunicacion e actualitat

en: Component
oc: Compausant

en: Compulsory for
oc: Obligatòri per

en: D-Bus Session Services
oc: Servicis de session D-Bus

en: D-Bus System Services
oc: Servicis del sistèma D-Bus

en: Dead human remains that are exposed to the elements
oc: Rèstas umanas expausadas als elements

en: Depictions of bloodshed and the mutilation of body parts
oc: Illustracions d'un chaple e de mutilacions corporalas

en: Depictions of modern-day human desecration
oc: Representacions d’actes de profanacion contemporanèus sus umans

en: Depictions of modern-day slavery
oc: Representacions d’esclavagisme contemporanèu

en: Depictions of or references to historical desecration
oc: Allusions o imatges de profanacions istoricas

en: Depictions of or references to historical slavery
oc: Representacions o allusions a l’esclavagisme istoric

en: Depictions of realistic characters in aggressive conflict
oc: Illustracions de personatges realistas en conflicte agressiu

en: Description
oc: Descripcion

en: Developer
oc: Desvolopaire

en: Developer Tools
oc: Aisinas pel desvolopament

en: Direct references to adultery
oc: Allusions dirèctas a l’adultèri

en: Direct references to prostitution
oc: Allusions dirèctas a la prostitucion

en: Discrimination designed to cause emotional harm
oc: Discriminacions destinadas a nafrar emocionalament

en: Do not use network access.
oc: Utilizar pas l’accès a la ret.

en: Early Childhood
oc: Bas atge

en: Education
oc: Educacion

en: Everyone
oc: Tot lo monde

en: Everyone 10+
oc: 10 ans e mai

en: Explicit discrimination based on gender, sexuality, race or religion
oc: Discriminacions explicitas basadas sul genre, lo sèxe, la raça e la religion

en: Explicit references to specific brands or trademarked products
oc: Allusions explicitas a de produits de marca especifica e depausada

en: Failed to download due to server limit
oc: Fracàs del telecargament a causa del temps de responsa del servidor

en: Failed to download file: %s
oc: Fracàs del telecargament del fichièr : %s

en: File '%s' does not exist.
oc: Lo fichièr « %s » existís pas.

en: Fonts
oc: Poliças

en: Gambling on random events using tokens or credits
oc: Pariatges sus d'eveniments aleatòris amb l'ajuda de getons e a crèdit

en: Gambling using real money
oc: Pariatges amb d'argent vertadièr

en: Gambling using “play” money
oc: Pariatges amb de moneda « fictiva »

en: Games
oc: Jòcs

en: Graphic depictions of desecration of human bodies
oc: Imatges de profanacions sus de còsses umans

en: Graphic depictions of modern-day desecration
oc: Imatges d’actes de profanacion contemporanèus sus umans

en: Graphic depictions of modern-day slavery
oc: Imatges d’esclavagisme contemporanèu

en: Graphic depictions of the act of adultery
oc: Imatges d’actes d’adultèri

en: Graphic depictions of the act of prostitution
oc: Imatges d’actes de prostitucion

en: Graphic sexual behavior
oc: Illustracions de compòrtaments sexuals

en: Graphic sexual behavior between people of the same gender
oc: Imatges de comportaments sexuals entre personas d’un meteis sèxe

en: Graphic violence easily distinguishable from reality
oc: Illustracion violenta francament irreala

en: Graphic violence involving cartoon characters
oc: Illustracion de violéncias implicant los personatges del dessenh animat

en: Graphic violence involving realistic characters
oc: Illustracions de violéncias implicant de personatges realistas

en: Graphics & Photography
oc: Grafisme e fotografia

en: Group
oc: Grop

en: Homepage
oc: Pagina d'acuèlh

en: Icon
oc: Icòna

en: Iconsets
oc: Jòcs d’icònas

en: Indirect references to adultery
oc: Allusions indirèctas a l’adultèri

en: Indirect references to homosexuality
oc: Allusions indirèctas a l’omosexualitat

en: Indirect references to prostitution
oc: Allusions indirèctas a la prostitucion

en: Kissing between people of the same gender
oc: Estrentas entre personas d’un meteis sèxe

en: Libraries
oc: Bibliiotècas

en: License
oc: Licéncia

en: Mature
oc: Matur

en: Mature or sexual humor
oc: Umor per adultes e sexual

en: Media types
oc: Tipes de mèdias

en: Metadata files have errors:
oc: Los fichièrs de metadonadas an d’errors :

en: Mild or infrequent use of profanity
oc: Utilizacion moderada e ocasionnala d'injúrias

en: Mildly realistic characters in unsafe situations
oc: Personatges mejanament realistas en situacion dangierosa

en: Moderate use of profanity
oc: Utilizacion moderada d'injúrias

en: Moderated chat functionality between users
oc: Possibilitat moderada de discutir entre utilizaires

en: Name
oc: Nom

en: Negativity towards a specific group of people
oc: Actituds negativas de cap a de gropes especifics de gents

en: No ability to spend money
oc: Pas cap de possibilitat de despensar d'argent

en: No advertising of any kind
oc: Pas cap de publicitat, de cap de mena

en: No bloodshed
oc: Pas cap de massacre

en: No cartoon violence
oc: Pas cap de violéncia de dessenhs animats

en: No discriminatory language of any kind
oc: Pas cap d'allusion discriminatòria, de cap de mena

en: No fantasy violence
oc: Pas de violéncias fantasticas

en: No gambling of any kind
oc: Pas cap de pariatge, de cap de mena

en: No inappropriate humor
oc: Pas cap d'umor desplaçat

en: No nudity of any sort
oc: Pas cap de nud, de cap de mena

en: No profanity of any kind
oc: Pas cap de profanacion, de cap de mena

en: No realistic violence
oc: Pas cap de violéncia realista

en: No references to adultery
oc: Pas cap d'allusion a l’adultèri

en: No references to alcohol
oc: Pas cap d'allusion a de bevendas alcoolizadas

en: No references to desecration
oc: Pas cap d'allusion a de profanacion

en: No references to homosexuality
oc: Pas cap d'allusion a l’omosexualitat

en: No references to illicit drugs
oc: Pas cap d'allusion a de drògas illicitas

en: No references to or depictions of sexual nature
oc: Pas cap d'allusion o d'imatge amb caractèr sexual

en: No references to prostitution
oc: Pas cap d'allusion a la prostitucion

en: No references to slavery
oc: Pas cap d'allusion a l’esclavagisme

en: No references to tobacco products
oc: Cap d’allusions als produits derivats del tabat

en: No sexual violence
oc: Pas cap de violéncia sexuala

en: No sexualized characters
oc: Representacions umanas amb caractèr non sexual

en: No sharing of physical location with other users
oc: Pas cap de partiment de geolocalizacion amb los autres utilizaires

en: No sharing of social network usernames or email addresses
oc: Pas cap de partiment dels noms d'utilizaire de rets socialas o d'adreças electronicas

en: No sharing of user information with third parties
oc: Pas cap de partiment dels identificants d’utilizaire amb de tèrças partidas

en: No visible dead human remains
oc: Pas cap d'imatge de rèstas umanas

en: No way to chat with other users
oc: Pas cap de possibilitat de discutir amb los autres utilizaires

en: No way to talk with other users
oc: Pas cap de mejan de parlar amb los autres utilizaires

en: Office
oc: Burotica

en: Overtly sexualized human characters
oc: Representacions umanas amb caractèr dobèrtament sexual

en: Package
oc: Paquetatge

en: Product placement
oc: Gestion de projècte

en: Prolonged nudity
oc: Nuditat perlongada

en: Provocative references or depictions
oc: Allusions e imatges provocators

en: Rape or other violent sexual behavior
oc: Viòl e autre compòrtament sexual violent

en: Realistic bloodshed
oc: Chaple realista

en: References to alcoholic beverages
oc: Allusions a de bevendas alcoolizadas

en: References to illicit drugs
oc: Allusions a de drògas illicitas

en: References to tobacco products
oc: Allusions a de produits derivats del tabat

en: Retrieved file size was zero.
oc: La talha del fichièr recebut es nulla.

en: Scantily clad human characters
oc: Representacions umanas leugièrament vestidas

en: Science
oc: Sciéncia

en: Sexual references or depictions
oc: Recercar d'aplicacions

en: Sharing diagnostic data that does not let others identify the user
oc: Partiment de las donadas de diagnostic que permet pas l’identification de l’utilizaire

en: Sharing information that lets others identify the user
oc: Partiment d’informacions que permet l’identificacion de l’utilizaire

en: Sharing physical location with other users
oc: Partiment de geolocalizacion amb los autres utilizaires

en: Sharing social network usernames or email addresses
oc: Partiment dels noms d'utilizaire de rets socialas e de las adreças corrièr electronic

en: Show the program version.
oc: Afichar la version del programa.

en: Slapstick humor
oc: Umor burlèsc

en: Strong or frequent use of profanity
oc: Utilizacion fòrta e frequenta d'injúrias

en: Subcommands:
oc: Soscomandas :

en: Summary
oc: Resumit

en: Summary:
oc: Resumit :

en: Teen
oc: Adolescents

en: The .desktop file '%s' does not exist.
oc: Lo fichièr .desktop « %s » existís pas.

en: URL format is invalid.
oc: Lo format de l’URL es invalid.

en: URL was not found on the server.
oc: URL pas trobada al servidor.

en: Unable to read file.
oc: Lectura impossibla del fichièr.

en: Unable to spawn package manager: %s
oc: Lançament impossibla del gestionari de paquets : %s

en: Uncontrolled audio or video chat functionality between users
oc: Possibilitat de discutir o se veire sens contròtle entre utilizaires

en: Uncontrolled chat functionality between users
oc: Possibilitat de discutir sens contròtle entre utilizaires

en: Unexpected status code: %ld
oc: Còdi d’estat inesperat : %ld

en: Unrealistic bloodshed
oc: Chaple irrealista

en: Use of alcoholic beverages
oc: Usatge de bevendas alcoolicas

en: Use of illicit drugs
oc: Usatge de drògas illicitas

en: Use of tobacco products
oc: Referéncia al tabat

en: User-to-user interactions without chat functionality
oc: Interaccions entre utilizaires sens possibilitat de discussion

en: Users are encouraged to donate real money
oc: Los utilizaires son encoratjats a donar d’argent real

en: Users are encouraged to purchase specific real-world items
oc: Los utilizaires son encoratjats a crompar d'elements especifics del monde real

en: Utilities
oc: Utilitaris

en: Version: %s
oc: Version : %s

en: Visible dead human remains
oc: Imatges de rèstas umanas

en: Vulgar or bathroom humor
oc: Umor vulgar e de regòla

en: app;application;package;program;programme;suite;tool
oc: app;aplicacion;paquet;programa;program;seguida;aisina;otis

en: graphics tablet
oc: tauleta grafica

en: infos: %lu
oc: informacions : %lu

en: keyboard
oc: clavièr
