glib master - en to oc translation catalogue (994 entries)

en:   COMMAND   The (optional) command to explain
oc:   COMANDA   La comanda (facultativa) d'explicar

en:   FILE      An elf file (a binary or a shared library)
oc:   FICHIÈR      Un fichièr elf (un binari o una bibliotèca partejada)

en:   FILE      An elf file (a binary or a shared library)
                or a compiled resource file
oc:   FICHIÈR      Un fichièr elf (un binari o una bibliotèca partejada)
                o un fichièr ressorsa compilat

en:   KEY       The (optional) key within the schema
oc:   CLAU       La clau (opcionala) dins l'esquèma

en:   KEY       The key within the schema
oc:   CLAU       La clau dins l'esquèma

en:   PATH      A resource path
oc:   CAMIN      Un camin de ressorsa

en:   PATH      An (optional) resource path (may be partial)
oc:   CAMIN      Un camin (facultatiu) de ressorsa (pòt èsser parcial)

en:   SCHEMA    The name of the schema
      PATH      The path, for relocatable schemas
oc:   ESQUÈMA      Lo nom de l'esquèma
      CAMIN      Lo camin, pels esquèmas readreçables

en:   SCHEMADIR A directory to search for additional schemas
oc:   REPERTÒRI2ESQUÈMA Un repertòri de recèrca d'esquèmas suplementaris

en:   SECTION   An (optional) elf section name
oc:   SECCION   Un nom de seccion elf (facultatiu)

en:   VALUE     The value to set
oc:   VALOR    La valor a definir

en:  (invalid encoding)
oc:  (encodatge invalid)

en: %.1f EB
oc: %.1f Eo

en: %.1f GB
oc: %.1f Go

en: %.1f KB
oc: %.1f Ko

en: %.1f MB
oc: %.1f Mo

en: %.1f PB
oc: %.1f Po

en: %.1f TB
oc: %.1f To

en: %s bit | %s bits
oc[0]: %s octet
oc[1]: %s octets

en: %s byte | %s bytes
oc[0]: %s octet
oc[1]: %s octets

en: %s command requires an application id to directly follow
oc: La comanda %s exigís un identificant d'aplicacion de seguir dirèctament

en: %s filetype
oc: Tipe de fichièr %s

en: %s type
oc: Tipe %s

en: %s: overwrite “%s”?
oc: %s : remplaçar « %s » ?

en: %u byte | %u bytes
oc[0]: %u octet
oc[1]: %u octets

en: (*MARK) must have an argument
oc: (*MARK) deu aver un argument

en: (*VERB) not recognized
oc: (*VERB) pas reconegut

en: (Additionally, releasing the lock for “%s” also failed: %s)
oc: (en otra, lo relèvament del verrolh per « %s » a fracassat tanben : %s)

en: (Type any character to close this window)
oc: (sasissètz quin caractèr que siá per tampar aquesta fenèstra)

en: <%s id='%s'> already specified
oc: <%s id='%s'> es ja definit

en: <%s id='%s'> not (yet) defined.
oc: <%s id='%s'> pas (encara) definit.

en: <%s> contains a string not in <choices>
oc: <%s> conten una cadena absenta de <choices>

en: <%s> contains string not in the specified flags type
oc: <%s> conten una cadena absenta del tipe bandièra definit

en: <%s> is not a valid member of the specified enumerated type
oc: <%s> es pas un membre valid del tipe enumerat definit

en: <%s> is not contained in the specified range
oc: <%s> conten pas la plaja especificada

en: <%s> must contain at least one <value>
oc: <%s> deu conténer al mens una <value>

en: <alias value='%s'/> already specified
oc: <alias value='%s'/> es ja definit

en: <alias value='%s'/> given when <choice value='%s'/> was already given
oc: <alias value='%s'/> es estat donat mentre que <choice value='%s'/> es ja present

en: <alias value='%s'/> given when “%s” is already a member of the enumerated type
oc: <alias value='%s'/> es estat donat mentre que « %s » es ja un membre del tipe enumerat

en: <aliases> already specified for this key
oc: <aliases> es ja estada definida

en: <aliases> can only be specified for keys with enumerated or flags types or after <choices>
oc: <aliases> pòt pas èsser definit que per des claus de tipe enumerat o bandièra, o aprèp <choices>

en: <aliases> must contain at least one <alias>
oc: <aliases> deu conténer al mens un <alias>

en: <child name='%s'> already specified
oc: <child name='%s'> es ja estat definit

en: <choice value='%s'/> already given
oc: <choice value='%s'/> ja donada

en: <choices> already specified for this key
oc: <choices> ja definits per aquesta clau

en: <choices> cannot be specified for keys tagged as having an enumerated type
oc: <choices> pòt pas èsser definit per de claus marcadas coma essent del tipe enumerat

en: <choices> must contain at least one <choice>
oc: <choices> deu conténer al mens un <choice>

en: <choices> not allowed for keys of type “%s”
oc: <choices> pas autorizats per de claus del tipe « %s »

en: <key name='%s'> already specified
oc: <key name='%s'> a ja été definit

en: <key name='%s'> shadows <key name='%s'> in <schema id='%s'>; use <override> to modify value
oc: <key name='%s'> masque <key name='%s'> dins <schema id='%s'> ; utilizatz <override> per modificar la valor

en: <override name='%s'> already specified
oc: <override name='%s'> ja definit

en: <range/> already specified for this key
oc: <range/> ja especificada per aquesta clau

en: <range> not allowed for keys of type “%s”
oc: <range> pas autorizat per las claus de tipe « %s »

en: <range> specified minimum is greater than maximum
oc: lo minimum de <range> es mai grand que son maximum

en: <schema id='%s' list-of='%s'> extends <schema id='%s' list-of='%s'> but “%s” does not extend “%s”
oc: <schema id='%s' list-of='%s'> espandís <schema id='%s' list-of='%s'> mas « %s » espandís pas « %s »

en: <schema id='%s'> already specified
oc: <schema id='%s'> ja definit

en: <schema id='%s'> extends not yet existing schema “%s”
oc: <schema id='%s'> espandís l'esquèma « %s » qu'existís pas encara

en: <schema id='%s'> is a list, extending <schema id='%s'> which is not a list
oc: <schema id='%s'> es una lista ; espandís <schema id='%s'> qu'es pas una lista

en: <schema id='%s'> is list of not yet existing schema “%s”
oc: <schema id='%s'> es una lista de l'esquèma « %s » qu'existís pas encara

en: <value nick='%s'/> already specified
oc: <value nick='%s'/> es ja definit

en: A subtree is already exported for %s
oc: Una sosarborescéncia es ja exportada per « %s »

en: ACTION
oc: ACCION

en: APPID
oc: ID_APP

en: APPID ACTION [PARAMETER]
oc: ID_APP ACCION [PARAMÈTRE]

en: APPID [FILE…]
oc: ID_APP [FICHIÈR…]

en: ATTRIBUTE
oc: ATRIBUT

en: ATTRIBUTES
oc: ATRIBUTS

en: Abort on any errors in schemas
oc: Anullacion en cas d'errors dins d'esquèmas

en: Abstract UNIX domain socket addresses not supported on this system
oc: Las adreças abstraitas de connector ret de domeni UNIX son pas presas en carga sus aqueste sistèma

en: Activate an action
oc: Activar una accion

en: Added socket is closed
oc: Lo connector ret apondut es tampat

en: Address element “%s” does not contain a colon (:)
oc: L’element d’adreça « %s » compòrta pas de caractèr dos-punts (:)

en: Address has bits set beyond prefix length
oc: L'adreça possedís de bits definits al delà de la longor del prefix

en: Address to listen on
oc: Adreça a escotar

en: Allow interactive authorization
oc: Autorizar las autorizacions interactivas

en: Amount of memory required to process the write is larger than available address space
oc: La quantitat de memòria necessària per efectuar l'escritura es mai granda que l'espaci d'adressatge disponible

en: An object is already exported for the interface %s at %s
oc: Un objècte es ja exportat per l'interfàcia « %s » en « %s »

en: Anonymous access denied
oc: Accès anonim refusat

en: Append to end of file
oc: Apondre a la fin del fichièr

en: Application Options:
oc: Opcions de l'aplicacion :

en: Application identifier in D-Bus format (eg: org.example.viewer)
oc: Identificant d'aplicacion al format D-Bus (ex. : org.example.viewer)

en: Application information lacks an identifier
oc: Las informacions de l'aplicacion compòrtan pas d'identificant

en: Arguments:
oc: Paramètres :

en: Attribute not specified
oc: Atribut pas especificat

en: Attribute value must be non-NULL
oc: La valor d'atribut deu pas èsser « NULL »

en: Attribute “%s” of element “%s” not found
oc: L’atribut « %s » de l’element « %s » es introbable

en: Backup existing destination files
oc: Crear un salvament dels fichièrs de destinacion existents

en: Backup file creation failed
oc: La creacion del fichièr de salvament a fracassat

en: Bad HTTP proxy reply
oc: Marrida responsa del mandatari HTTP

en: C identifier name used for the generated source code
oc: Nom d'identificant C utilizat pel còdi font generat

en: COMMAND
oc: COMANDA

en: Cancellable initialization not supported
oc: Inicializacion anullabla pas presa en carga

en: Cancelled via GDBusAuthObserver::authorize-authenticated-peer
oc: Anullat via GDBusAuthObserver::authorize-authenticated-peer

en: Cannot add keys to a “list-of” schema
oc: Impossible d'apondre de claus a un esquèma « list-of »

en: Cannot autolaunch D-Bus without X11 $DISPLAY
oc: Impossible d'aviar automaticament D-Bus sens $DISPLAY X11

en: Cannot convert fallback “%s” to codeset “%s”
oc: Impossible de convertir lo caractèr de replec « %s » dins lo jòc de còdis « %s »

en: Cannot decrypt PEM-encoded private key
oc: Impossible de deschifrar la clau privada encodada-PEM

en: Cannot deserialize message:
oc: Impossible de deserializar lo messatge :

en: Cannot determine bus address because the DBUS_STARTER_BUS_TYPE environment variable is not set
oc: Impossible de determinar l'adreça del bus donat que la variabla d'environament DBUS_STARTER_BUS_TYPE es pas definida

en: Cannot determine bus address from DBUS_STARTER_BUS_TYPE environment variable — unknown value “%s”
oc: Impossible de determinar l’adreça del bus a partir de la variabla d’environament DBUS_STARTER_BUS_TYPE — valor desconeguda « %s »

en: Cannot determine session bus address (not implemented for this OS)
oc: Impossible de determinar l'adreça del bus de session (pas pres en carga per aqueste sistèma operatiu)

en: Cannot extend a schema with a path
oc: Impossible d’espandir un esquèma amb un camin

en: Cannot invoke method; proxy is for the well-known name %s without an owner, and proxy was constructed with the G_DBUS_PROXY_FLAGS_DO_NOT_AUTO_START flag
oc: Impossible d'apelar lo metòde ; lo servidor es mandatari d'un nom %s conegut sens proprietari mentre que lo proxy es estat construit amb lo marcador G_DBUS_PROXY_FLAGS_DO_NOT_AUTO_START

en: Cannot listen on unsupported transport “%s”
oc: Impossible d’escotar sul transpòrt « %s » pas pres en carga

en: Cannot parse double value “%s” for %s
oc: Impossible d'analisar la valor dobla « %s » per %s

en: Cannot parse integer value “%s” for %s
oc: Impossible d'analisar la valor entièra « %s » per %s

en: Cannot serialize message:
oc: Impossible de serializar lo messatge :

en: Cannot set permissions on symlinks
oc: Impossible de definir de permissions suls ligams simbolics

en: Cannot spawn a message bus without a machine-id:
oc: Impossible de generar dinamicament un bus messatges sens identificant maquina :

en: Cannot specify nonce file when creating a server
oc: Impossible de definir un fichièr de denominacion unica al moment de la creacion d'un servidor

en: Cannot truncate GBufferedInputStream
oc: Impossible de troncar GBufferedInputStream

en: Cannot truncate GMemoryInputStream
oc: Impossible de troncar GMemoryInputStream

en: Cannot use datagram operations on a non-datagram socket.
oc: Impossible d'utilizar d'operacions datagrama sus un connector non datagrama.

en: Cannot use datagram operations on a socket with a timeout set.
oc: Impossible d'utilizar d'operacions datagrama sus un connector dotat d'un relambi d'expiracion.

en: Can’t copy directory over directory
oc: Impossible d’espotir un repertòri per un autre repertòri

en: Can’t copy over directory
oc: Impossible d’espotir un repertòri

en: Can’t copy special file
oc: Impossible de copiar lo fichièr especial

en: Can’t create user MIME configuration folder %s: %s
oc: Impossible de crear lo dorsièr de configuracion utilizaire MIME %s : %s

en: Can’t create user application configuration folder %s: %s
oc: Impossible de crear lo dorsièr de configuracion utilizaire d’aplicacion %s : %s

en: Can’t create user desktop file %s
oc: Impossible de crear lo fichièr .desktop utilizaire %s

en: Can’t do a raw read in g_io_channel_read_line_string
oc: Lectura de donadas brutas impossibla dins g_io_channel_read_line_string

en: Can’t do a raw read in g_io_channel_read_to_end
oc: Lectura de donadas brutas impossibla dins g_io_channel_read_to_end

en: Can’t handle the supplied version of the icon encoding
oc: Impossible de gerir la version provesida de l'encodatge de l’icòna

en: Can’t handle version %d of GEmblem encoding
oc: Impossible de gerir la version %d de l'encodatge GEmblem

en: Can’t handle version %d of GEmblemedIcon encoding
oc: Impossible de gerir la version %d de l'encodatge GEmblemedIcon

en: Can’t handle version %d of GFileIcon encoding
oc: Impossible de gerir la version %d de l'encodatge de GFileIcon

en: Can’t handle version %d of GThemedIcon encoding
oc: Impossible de gerir la version %d de l'encodatge GThemedIcon

en: Can’t move directory over directory
oc: Impossible de desplaçar un repertòri per dessús un autre

en: Can’t recursively copy directory
oc: Impossible de copiar recursivament un repertòri

en: Can’t rename file, filename already exists
oc: Impossible de renomenar lo fichièr, lo nom de fichièr existís ja

en: Can’t rename root directory
oc: Impossible de renomenar lo repertòri raiç

en: Channel terminates in a partial character
oc: La canal s'acaba amb un caractèr parcial

en: Character out of range for UTF-16
oc: Caractèr fòra plaja per UTF-16

en: Character out of range for UTF-8
oc: Caractèr fòra plaja per UTF-8

en: Check if KEY is writable
oc: Testar se CLAU es inscriptible

en: Child process exited abnormally
oc: Lo processus filh s'es acabat anormalement

en: Child process exited with code %ld
oc: Lo processus filh s'es acabat amb lo còdi %ld

en: Child process killed by signal %ld
oc: Lo processus filh es estat tuat pel senhal %ld

en: Child process stopped by signal %ld
oc: Lo processus filh es estat arrestat pel senhal %ld

en: Commands:
oc: Comandas :

en: Commands:
oc: Comandas :

en: Compile a resource specification into a resource file.
    Resource specification files have the extension .gresource.xml,
    and the resource file have the extension called .gresource.
oc: Compilar una especificacion de ressorsa dins un fichièr de ressorsa.
    Los fichièrs d'especificacion de ressorsa possedisson l'extension .gresource.xml
    e lo fichièr de ressorsa possedís l'extension .gresource.

en: Compile all GSettings schema files into a schema cache.
    Schema files are required to have the extension .gschema.xml,
    and the cache file is called gschemas.compiled.
oc: Compilar totes los fichièrs esquèmas GSettings dins un cache.
    L'extension .gschema.xml es requesida pels fichièrs esquèmas,
    e lo fichièr cache es nomenat gschemas.compiled.

en: Concatenate files and print to standard output.
oc: Concatenar de fichièrs e afichar cap a la sortida estandarda.

en: Concatenate files to standard output
oc: Concatenar los fichièrs cap a la sortida estandarda

en: Connect to given D-Bus address
oc: Connexion a l'adreça D-Bus donada

en: Connect to the session bus
oc: Connexion al bus de session

en: Connect to the system bus
oc: Connexion al bus sistèma

en: Connection Endpoint Options:
oc: Opcions de connexion al punt terminal :

en: Connection in progress
oc: Connexion en cors

en: Connection refused through SOCKSv5 proxy.
oc: Connexion a travèrs lo servidor mandatari SOCKSv5 refusada.

en: Connection through SOCKSv4 server was rejected
oc: La connexion a travèrs lo servidor SOCKSv4 es estada regetada

en: Containing mount does not exist
oc: Lo punt de montatge contenidor existís pas

en: Containing mount for file %s not found
oc: Lo punt de montatge contenidor pel fichièr %s es introbable

en: Conversion from character set “%s” to “%s” is not supported
oc: La conversion del jòc de caractèrs « %s » cap a « %s » es pas presa en carga

en: Copy (reflink/clone) between mounts is not supported
oc: La còpia (reflink/clone) entre punts de montatge es pas presa en carga

en: Copy (reflink/clone) is not supported or didn’t work
oc: La còpia (reflink/clone) es pas presa en carga o a pas foncionat

en: Copy (reflink/clone) is not supported or invalid
oc: La còpia (reflink/clone) es pas presa en carga o es pas valida

en: Copy one or more files
oc: Copiar un o mantun fichièr

en: Copy one or more files from SOURCE to DESTINATION.
oc: Copiar un o mantun fichièr de FONT cap a DESTINACION.

en: Copy with file
oc: Copiar amb lo fichièr

en: Could not allocate %lu byte to read file “%s” | Could not allocate %lu bytes to read file “%s”
oc[0]: Impossible d'atribuir %lu octet per legir lo fichièr « %s »
oc[1]: Impossible d'atribuir %lu octetq per legir lo fichièr « %s »

en: Could not connect to %s:
oc: Impossible de se connectar a %s :

en: Could not connect to proxy server %s:
oc: Impossible de se connectar al servidor mandatari %s :

en: Could not connect:
oc: Impossible de se connectar :

en: Could not create network monitor:
oc: Impossible de crear lo monitor de ret :

en: Could not create network monitor: %s
oc: Impossible de crear lo monitor de ret : %s

en: Could not determine the disk usage of %s: %s
oc: Impossible de determinar l'utilizacion disc de %s : %s

en: Could not get network status:
oc: Impossible d'obténer l'estatut de la ret :

en: Could not load schemas from %s: %s
oc: Impossible de cargar los esquèmas dempuèi %s : %s

en: Could not open converter from “%s” to “%s”
oc: Impossible de dobrir lo convertidor de « %s » cap a « %s »

en: Could not open converter from “%s” to “%s”: %s
oc: Impossible de dobrir lo convertidor de « %s » cap a « %s » : %s

en: Could not parse PEM-encoded certificate
oc: Impossible d'analisar lo certificat encodat-PEM

en: Could not parse PEM-encoded private key
oc: Impossible d'analisar la clau privada encodada-PEM

en: Could not parse port ‘%.*s’ in URI
oc: Impossible d’analisar lo pòrt « %.*s » dins l’URI

en: Could not parse “%s” as IP address mask
oc: Impossible d’analisar « %s » coma masqueta d’adreça IP

en: Create directories
oc: Crear de repertòris

en: Create directories.
oc: Crear de repertòris.

en: Create parent directories
oc: Crear de repertòris parents

en: Credentials spoofing is not possible on this OS
oc: L'usurpacion d'identitat es pas possible sus aqueste sistèma operatiu

en: Custom definition for %s
oc: Definicion personnalisée per %s

en: DEFINE group contains more than one branch
oc: lo grop DEFINE conten mai d'una branca

en: DESTINATION
oc: DESTINACION

en: DEVICE
oc: PERIFERIC

en: DIRECTORY
oc: REPERTÒRI

en: DTLS support is not available
oc: La presa en carga DTLS es pas disponibla

en: Default application for “%s”: %s
oc: Aplicacion per defaut per « %s » : %s

en: Delete one or more files
oc: Suprimir un o mantun fichièr

en: Delete the given files.
oc: Suprimir los fichièrs indicats.

en: Desktop file didn’t specify Exec field
oc: Lo fichièr .desktop a pas precisat son camp Exec

en: Destination %s is not a directory
oc: La destinacion « %s » es pas un repertòri

en: Destination name to introspect
oc: Nom de la destinacion d'examinar en intèrne

en: Destination name to invoke method on
oc: Nom de la destinacion sus la quala apelar un metòde

en: Destination name to monitor
oc: Nom de la destinacion de susvelhar

en: Didn’t find cookie with id %d in the keyring at “%s”
oc: Impossible de trobar un cookie amb l’identificant %d dins lo trossèl de claus de « %s »

en: Do not enforce key name restrictions
oc: Aplicar pas las limitacions de nom de clau

en: Do not write the gschema.compiled file
oc: Escriure pas cap de fichièr gschema.compiled

en: Document ended unexpectedly after the equals sign following an attribute name; no attribute value
oc: Lo document s'es acabat d'un biais imprevist aprèp lo signe egal que seguis un nom d'atribut ; pas cap de valor d'atribut

en: Document ended unexpectedly inside a comment or processing instruction
oc: Lo document s'es acabat d'un biais imprevist a l'interior d'un comentari o d'una instruccion de tractament

en: Document ended unexpectedly inside an attribute name
oc: Lo document s'es acabat d'un biais imprevist a l'interior d'un nom d'atribut

en: Document ended unexpectedly inside an element name
oc: Lo document s'es acabat d'un biais imprevist a l'interior d'un nom d'element

en: Document ended unexpectedly inside an element-opening tag.
oc: Lo document s'es acabat d'un biais imprevist a l'interior d'una balisa de dobertura d'element.

en: Document ended unexpectedly inside the close tag for an unopened element
oc: Lo document s’es acabat d'un biais imprevist a l’interior de la balisa de tampadura per un element non dobèrt

en: Document ended unexpectedly while inside an attribute value
oc: Lo document s'es acabat d'un biais imprevist mentre qu'èra a l'interior d'una valor d'atribut

en: Document ended unexpectedly, expected to see a close angle bracket ending the tag <%s/>
oc: Lo document s'es acabat d'un biais imprevist, un crochet fermant per la balisa <%s/> es requesit

en: Document must begin with an element (e.g. <book>)
oc: Lo document deu començar amb un element (per ex. <book>)

en: Document was empty or contained only whitespace
oc: Lo document èra void o conteniá pas que d'espacis

en: Don’t export functions; declare them G_GNUC_INTERNAL
oc: Exportar pas las foncions ; las declarar G_GNUC_INTERNAL

en: Don’t use copy and delete fallback
oc: Utilizar pas la còpia o la supression de replec

en: Double value “%s” for %s out of range
oc: La valor dobla « %s » per %s es fòra plaja

en: EB
oc: Eo

en: ERROR message: REPLY_SERIAL or ERROR_NAME header field is missing
oc: Messatge d'ERROR : camp d'entèsta REPLY_SERIAL o ERROR_NAME mancant

en: EiB
oc: Eio

en: Eject
oc: Ejectar

en: Element <%s> not allowed at the top level
oc: Element <%s> interdit al primièr nivèl

en: Element <%s> not allowed at toplevel
oc: Element <%s> interdit al primièr nivèl

en: Element <%s> not allowed inside <%s>
oc: Element <%s> interdit dins <%s>

en: Element <default> is required in <key>
oc: Element <default> obligatòri dins <key>

en: Emit a signal.
oc: Emet un senhal.

en: Empty names are not permitted
oc: Los noms voids son pas autorizats

en: Empty path given.
oc: Camin indicat void.

en: Empty schema name given
oc: Nom d'esquèma provesit void

en: Empty string is not a number
oc: Una cadena voida es pas un nombre

en: Empty the trash
oc: Voidar l'escobilhièr

en: Encountered array of length %u byte. Maximum length is 2<<26 bytes (64 MiB). | Encountered array of length %u bytes. Maximum length is 2<<26 bytes (64 MiB).
oc[0]: Un tablèu de %u octet de long es estat trobat. La longor maximala es de 2<<26 octets (64 Mo).
oc[1]: Un tablèu de %u octets de long es estat trobat. La longor maximala es de 2<<26 octets (64 Mo).

en: Enter GApplication service mode (use from D-Bus service files)
oc: Entrar dins lo mòde de servici GApplication (utilizar a partir dels fichièrs de servici D-Bus)

en: Enumerator is closed
oc: L'enumerador es tampat

en: Error accepting connection: %s
oc: Error d'acceptacion de la connexion : %s

en: Error adding handle %d: %s
oc: Error d'apondon de l'identificador %d : %s

en: Error auto-launching:
oc: Error d'aviada automatica :

en: Error calling StartServiceByName for %s:
oc: Error al moment de l'apèl de StartServiceByName per %s :

en: Error checking if SO_PASSCRED is enabled for socket: %s
oc: Error al moment de la verificacion de l'activacion de SO_PASSCRED pel connector : %s

en: Error closing (unlinked) lock file “%s”: %s
oc: Error al moment de la tampadura del fichièr verrolh (pas ligat) « %s » : %s

en: Error closing file descriptor: %s
oc: Error de tampadura del descriptor de fichièr : %s

en: Error closing file: %s
oc: Error al moment de la tampadura del fichièr : %s

en: Error closing handle: %s
oc: Error de tampadura de l'identificador : %s

en: Error closing socket: %s
oc: Error al moment de la tampadura del connector : %s

en: Error compressing file %s
oc: Error a la compression del fichièr %s

en: Error connecting: %s
oc: Error de connexion : %s

en: Error creating backup copy: %s
oc: Error al moment de la creacion de la còpia de salvament : %s

en: Error creating directory %s: %s
oc: Error al moment de la creacion del repertòri %s : %s

en: Error creating directory “%s”: %s
oc: Error a la creacion del repertòri « %s » : %s

en: Error creating lock file “%s”: %s
oc: Error al moment de la creacion del fichièr verrolh « %s » : %s

en: Error deleting stale lock file “%s”: %s
oc: Error al moment de la destruccion de l’ancian fichièr verrolh « %s » : %s

en: Error deserializing GVariant with type string “%s” from the D-Bus wire format
oc: Error en deserializant lo GVariant en cadena de tipe « %s » a partir del format de transmission D-Bus

en: Error during conversion: %s
oc: Error al moment de la conversion : %s

en: Error enabling SO_PASSCRED: %s
oc: Error al moment de l'activacion de SO_PASSCRED : %s

en: Error flushing connection: %s
oc: Error de purge de la connexion : %s

en: Error getting filesystem info for %s: %s
oc: Error d'obtencion de las informacions del sistèma de fichièrs per %s : %s

en: Error in address “%s” — the host attribute is missing or malformed
oc: Error dins l’adreça « %s » — l’atribut de l’òste es mancant o malformat

en: Error in address “%s” — the noncefile attribute is missing or malformed
oc: Error dins l’adreça « %s » — l’atribut del fichièr amb denominacion unica es mancant o malformat

en: Error in address “%s” — the port attribute is missing or malformed
oc: Error dins l’adreça « %s » — l’atribut del pòrt es mancant o malformat

en: Error in address “%s” — the unix transport requires exactly one of the keys “path” or “abstract” to be set
oc: Error dins l’adreça « %s » — lo transpòrt Unix requerís que siá exactament definida una de las claus « path » o « abstract »

en: Error in address “%s” — the “%s” attribute is malformed
oc: Error dins l'adreça « %s » — l'atribut « %s » es mal format

en: Error joining multicast group: %s
oc: Error al moment de la connexion al grop multicast : %s

en: Error leaving multicast group: %s
oc: Error al moment de la desconnexion del grop multicast : %s

en: Error making symbolic link %s: %s
oc: Error al moment de la creacion del ligam simbolic %s : %s

en: Error moving file %s: %s
oc: Error al moment del desplaçament del fichièr %s : %s

en: Error on line %d char %d:
oc: Error a la linha %d, caractèr %d :

en: Error on line %d: %s
oc: Error a la linha %d : %s

en: Error opening directory “%s”: %s
oc: Error a la dobertura del repertòri « %s » : %s

en: Error opening file %s: %s
oc: Error al moment de la dobertura del fichièr %s : %s

en: Error opening file “%s”: %s
oc: Error al moment de la dobertura del fichièr « %s » : %s

en: Error opening keyring “%s” for reading:
oc: Error al moment de la dobertura del trossèl de claus « %s » en lectura :

en: Error opening keyring “%s” for writing:
oc: Error al moment de la dobertura del trossèl de claus « %s » en escritura :

en: Error opening nonce file “%s”: %s
oc: Error al moment de la dobertura del fichièr amb denominacion unica « %s » : %s

en: Error parsing introspection XML: %s
oc: Error al moment de l'analisi del XML d'introspection : %s

en: Error parsing option %s
oc: Error al moment de l'analisi de l'opcion %s

en: Error parsing parameter %d of type “%s”: %s
oc: Error d’analisi del paramètre %d de tipe « %s » : %s

en: Error parsing parameter %d: %s
oc: Error al moment de l'analisi del paramètre %d : %s

en: Error reading file %s: %s
oc: Error de lectura del fichièr %s : %s

en: Error reading file “%s”: %s
oc: Error de lectura del fichièr « %s » : %s

en: Error reading from file descriptor: %s
oc: Error de lectura a partir del descriptor de fichièr : %s

en: Error reading from file: %s
oc: Error al moment de la lectura del fichièr : %s

en: Error reading from handle: %s
oc: Error de lectura a partir de l'identificador : %s

en: Error reading from nonce file “%s”, expected 16 bytes, got %d
oc: Error de lectura del fichièr amb denominacion unica « %s », 16 octets esperats, %d recebuts

en: Error reading from nonce file “%s”: %s
oc: Error de lectura del fichièr amb denominacion unica « %s » : %s

en: Error reading from standard input
oc: Error de lectura a partir de l'entrada estandarda

en: Error receiving data: %s
oc: Error al moment de la recepcion de las donadas : %s

en: Error receiving message: %s
oc: Error al moment de la recepcion del messatge : %s

en: Error removing file %s: %s
oc: Error al moment de la supression del fichièr %s : %s

en: Error removing old backup link: %s
oc: Error al moment de la supression de l'ancian ligam de salvament : %s

en: Error removing old file: %s
oc: Error a la supression de l'ancian fichièr : %s

en: Error removing target file: %s
oc: Error al moment de la supression del fichièr cibla : %s

en: Error renaming file %s: %s
oc: Error de renomenatge del fichièr %s : %s

en: Error renaming temporary file: %s
oc: Error al moment del cambiament de nom del fichièr temporari : %s

en: Error resolving “%s”
oc: Error de resolucion de « %s »

en: Error resolving “%s”: %s
oc: Error de resolucion de « %s » : %s

en: Error return with empty body
oc: Retorn d'error amb un còs void

en: Error reverse-resolving “%s”: %s
oc: Error de resolucion invèrsa de « %s » : %s

en: Error seeking in file: %s
oc: Error de posicionament dins lo fichièr : %s

en: Error sending credentials:
oc: Error al moment del mandadís de l'identificacion :

en: Error sending data: %s
oc: Error al moment del mandadís de las donadas : %s

en: Error sending message: %s
oc: Error de mandadís de messatge : %s

en: Error serializing GVariant with type string “%s” to the D-Bus wire format
oc: Error en serializant lo GVariant en cadena de tipe « %s » dins lo format de transmission D-Bus

en: Error setting SELinux context: %s
oc: Error al moment de la definicion del contèxte SELinux : %s

en: Error setting extended attribute “%s”: %s
oc: Error al moment de la definicion de l’atribut espandit « %s » : %s

en: Error setting modification or access time for file “%s”: %lu
oc: Error pendent definicion de l'ora de modificacion o d'accès del fichièr « %s » : %lu

en: Error setting modification or access time: %s
oc: Error al moment de la definicion de l'ora de modificacion o d'accès : %s

en: Error setting owner: %s
oc: Error al moment de la definicion del proprietari : %s

en: Error setting permissions: %s
oc: Error al moment de la definicion de las permissions : %s

en: Error setting symlink: %s
oc: Error al moment de la definicion del ligam simbolic : %s

en: Error setting symlink: file is not a symlink
oc: Error al moment de la definicion del ligam simbolic : lo fichièr es pas un ligam simbolic

en: Error spawning command line “%s”:
oc: Error al moment de la generacion de la linha de comanda « %s » :

en: Error splicing file: %s
oc: Error al moment de l'operacion de « splicing » sul fichièr : %s

en: Error trashing file %s: %s
oc: Error al moment de la mesa a l'escobilhièr del fichièr %s : %s

en: Error truncating file: %s
oc: Error al moment de la troncadura del fichièr : %s

en: Error unescaping key or value in Key/Value pair %d, “%s”, in address element “%s”
oc: Error al moment del desencodatge de la clau o de la valor dins lo parelh clau/valor %d, « %s », dins l’element d’adreça « %s »

en: Error unlinking lock file “%s”: %s
oc: Error al moment de la supression del ligam amb lo fichièr verrolh « %s » : %s

en: Error when getting information for directory “%s”: %s
oc: Error al moment de la recuperacion d’informacion sul repertòri « %s » : %s

en: Error when getting information for file descriptor: %s
oc: Error al moment de l'obtencion de las informacions del descriptor de fichièr : %s

en: Error when getting information for file “%s”: %s
oc: Error al moment de l’obtencion de las informacions del fichièr « %s » : %s

en: Error while disabling SO_PASSCRED: %s
oc: Error al moment de la desactivacion de SO_PASSCRED : %s

en: Error while matching regular expression %s: %s
oc: Error al moment de la correspondéncia de l'expression regulara %s : %s

en: Error while parsing replacement text “%s” at char %lu: %s
oc: Error al moment de l’analisi del tèxte de substitucion « %s » al caractèr %lu : %s

en: Error writing contents of nonce file “%s” to stream:
oc: Error d’escritura del contengut del fichièr amb denominacion unica « %s » sul flux :

en: Error writing nonce file at “%s”: %s
oc: Error al moment de l’escritura del fichièr amb denominacion unica a « %s » : %s

en: Error writing to file descriptor: %s
oc: Error d'escritura cap a lo descriptor de fichièr : %s

en: Error writing to file: %s
oc: Error al moment de l'escritura del fichièr : %s

en: Error writing to handle: %s
oc: Error al moment de l'escritura cap a l'identificador : %s

en: Error writing to stdout
oc: Error al moment de l’escritura cap a stdout

en: Error: %s
oc: Error : %s

en: Error: %s is not a valid bus name
oc: Error : %s es pas un nom de bus valid

en: Error: %s is not a valid interface name
oc: Error : %s es pas un nom d'interfàcia valida

en: Error: %s is not a valid member name
oc: Error : %s es pas un nom de membre valid

en: Error: %s is not a valid name
oc: Error : %s es pas un nom valid

en: Error: %s is not a valid object path
oc: Error : « %s » es pas un camin d'objècte valid

en: Error: %s is not a valid unique bus name.
oc: Error : %s es pas un nom unic de bus valid.

en: Error: %s is not a valid well-known bus name.
oc: Error : %s es pas un nom de bus plan conegut valid

en: Error: A service to activate for must be specified.
oc: Error : un servici d'activar deu èsser indicat.

en: Error: A service to wait for must be specified.
oc: Error : un servici d'esperar deu èsser indicat.

en: Error: Destination is not specified
oc: Error : la destinacion es pas precisada

en: Error: Method name is not specified
oc: Error : lo nom del metòde es pas definit

en: Error: Method name “%s” is invalid
oc: Error : lo nom de metòde « %s » es pas valid

en: Error: Object path is not specified
oc: Error : lo camin per l'objècte es pas precisat

en: Error: Signal name is not specified
oc: Error : lo nom del senhal es pas definit

en: Error: Signal name “%s” is invalid
oc: Error : lo nom de senhal « %s » es pas valid

en: Error: Too many arguments.
oc: Error : tròp de paramètres.

en: Error: can’t monitor a non-message-bus connection
oc: Error : impossible de susvelhar una connexion qu'es pas un bus de messatges

en: Etag not available
oc: Etag pas disponible

en: Exactly one of “type”, “enum” or “flags” must be specified as an attribute to <key>
oc: <key> pòt pas recebre qu’un e un sol atribut demest « type », « enum » o « flags »

en: Exhausted all available authentication mechanisms (tried: %s) (available: %s)
oc: Totes los mecanismes d'autentificacion disponibles son estats agotats (temptats : %s) (disponibles : %s)

en: Expected a GEmblem for GEmblemedIcon
oc: Un GEmblem es esperat pel GEmblemedIcon

en: Expecting 1 control message, got %d | Expecting 1 control message, got %d
oc[0]: 1 messatge de contraròtle esperat, %d recebut
oc[1]: 1 messatge de contraròtle esperat, %d recebuts

en: Expecting one fd, but got %d
     | Expecting one fd, but got %d
oc[0]: Un descriptor de fichièr esperat, %d obtengut
oc[1]: Un descriptor de fichièr esperat, %d obtenguts

en: Expecting to read a single byte for receiving credentials but read zero bytes
oc: Lectura d'un unic octet esperada a la recepcion de l'identificacion, mas pas cap d'octet lu

en: Extract a resource file to stdout
oc: Extrai un fichièr ressorsa cap a la sortida estandarda

en: FILE
oc: FICHIÈR

en: FILE PATH
oc: CAMIN DEL FICHIÈR

en: FILE [PATH]
oc: FICHIÈR [CAMIN]

en: Failed to allocate memory
oc: Impossible d'alogar de la memòria

en: Failed to change to directory “%s” (%s)
oc: Lo cambiament de repertòri « %s » a fracassat (%s)

en: Failed to create file “%s”: %s
oc: La creacion del fichièr « %s » a fracassat : %s

en: Failed to create pipe for communicating with child process (%s)
oc: La creacion del tub de comunicacion amb lo processus filh a fracassat (%s)

en: Failed to execute child process (%s)
oc: L'execucion del processus filh a fracassat (%s)

en: Failed to execute child process “%s” (%s)
oc: L’execucion del processus filh « %s » a fracassat (%s)

en: Failed to execute helper program (%s)
oc: L'execucion del programa d'ajuda a fracassat (%s)

en: Failed to expand exec line “%s” with URI “%s”
oc: Fracàs del desvolopament de la linha de comanda « %s » per l’URI « %s »

en: Failed to fork (%s)
oc: Lo clonatge a fracassat (%s)

en: Failed to fork child process (%s)
oc: Lo clonatge del processus filh a fracassat (%s)

en: Failed to get attributes of file “%s%s%s%s”: fstat() failed: %s
oc: L’obtencion dels atributs del fichièr « %s%s%s%s » a fracassat : fracàs de fstat() : %s

en: Failed to get attributes of file “%s”: fstat() failed: %s
oc: L’obtencion dels atributs del fichièr « %s » a fracassat : fracàs de fstat() : %s

en: Failed to load info for handler “%s”
oc: Lo cargament de las informacions del gestionari « %s » a fracassat

en: Failed to locate “%s” in any source directory
oc: La localizacion de « %s » dins totes los repertòris font a fracassat

en: Failed to locate “%s” in current directory
oc: La localizacion de « %s » dins lo repertòri actual a fracassat

en: Failed to map %s%s%s%s: mmap() failed: %s
oc: Lo mappage %s%s%s%s a fracassat : fracàs de mmap() : %s

en: Failed to open file “%s”: %s
oc: La dobertura del fichièr « %s » a fracassat : %s

en: Failed to open file “%s”: fdopen() failed: %s
oc: La dobertura del fichièr « %s » a fracassat : fracàs de fdopen() : %s

en: Failed to open file “%s”: open() failed: %s
oc: La dobertura del fichièr « %s » a fracassat : fracàs de open() : %s

en: Failed to parse <default> value of type “%s”:
oc: Fracàs de l’analisi de la valor <default> del tipe « %s » :

en: Failed to parse DNS response for “%s”:
oc: Analisi impossibla de la responsa DNS per « %s » :

en: Failed to read data from child process
oc: La lectura de las donadas dempuèi lo processus filh a fracassat

en: Failed to read data from child process (%s)
oc: La lectura de las donadas dempuèi lo processus filh a fracassat (%s)

en: Failed to read enough data from child pid pipe (%s)
oc: Impossible de legir pro de donadas dempuèi lo tub del processus filh de pid (%s)

en: Failed to read from child pipe (%s)
oc: La lectura dempuèi un tub filh a fracassat (%s)

en: Failed to read from file “%s”: %s
oc: La lectura dempuèi lo fichièr « %s » a fracassat : %s

en: Failed to read the symbolic link “%s”: %s
oc: La lectura del ligam simbolic « %s » a fracassat : %s

en: Failed to rename file “%s” to “%s”: g_rename() failed: %s
oc: Lo cambiament de nom del fichièr « %s » cap a « %s » a fracassat : fracàs de g_rename() : %s

en: Failed to resize memory output stream
oc: Lo redimensionament del flux de sortida memòria a fracassat

en: Failed to set “%s” as the default handler for “%s”: %s
oc: La definicion de « %s » coma gestionari per defaut per « %s » a fracassat : %s

en: Failed to write file “%s”: fsync() failed: %s
oc: L’escritura dins lo fichièr « %s » a fracassat : fracàs de fsync() : %s

en: Failed to write file “%s”: write() failed: %s
oc: L’escritura dins lo fichièr « %s » a fracassat : fracàs de write() : %s

en: File %s appears multiple times in the resource
oc: Lo fichièr %s apareis mantun còp dins la ressorsa

en: File enumerator has outstanding operation
oc: L'enumerador de fichièrs es en cors d'operacion

en: File enumerator is already closed
oc: L'enumerador de fichièrs es ja tampat

en: File “%s” is too large
oc: Lo fichièr « %s » es tròp grand

en: Filesystem does not support symbolic links
oc: Lo sistèma de fichièrs gerís pas los ligams simbolics

en: Filesystem root
oc: Raiç del sistèma de fichièrs

en: Follow symbolic links, mounts and shortcuts
oc: Seguir los ligams simbolics, los montatges e los acorchis

en: GApplication options
oc: Opcions GApplication

en: GB
oc: Go

en: GCredentials contains invalid data
oc: GCredentials conten de donadas pas valablas

en: GCredentials does not contain a process ID on this OS
oc: GCredentials conten pas d'identificant de processus sus aqueste sistèma operatiu

en: GCredentials is not implemented on this OS
oc: GCredentials es pas implementat sus aqueste sistèma operatiu

[ctx: GDateTime]
en: %a %b %e %H:%M:%S %Y
oc: %a %d %b %Y %T %Z

[ctx: GDateTime]
en: %m/%d/%y
oc: %d/%m/%y

en: GSocketControlMessage not supported on Windows
oc: GSocketControlMessage es pas pres en carga per Windows

en: Generate dependency list
oc: Generar la lista de las dependéncias

en: Generate output in the format selected for by the target filename extension
oc: Generar la sortida dins lo format seleccionat per l'extension del nom de fichièr cibla

en: Generate source header
oc: Generar l'entèsta de la font

en: Get file system info
oc: Obténer las informacions del sistèma de fichièrs

en: Get or set the handler for a mimetype
oc: Obténer o definir lo gestionari d'un tipe MIME

en: Get or set the handler for a mimetype.
oc: Obten o definís lo gestionari d'un tipe MIME.

en: Get the value of KEY
oc: Obténer la valor de KEY

en: GiB
oc: Gio

en: HANDLER
oc: GESTIONARI

en: HTTP proxy authentication failed
oc: L'autentificacion auprès del mandatari HTTP a fracassat

en: HTTP proxy authentication required
oc: Autentificacion obligatòri pel mandatari HTTP

en: HTTP proxy connection failed: %i
oc: La connexion al mandatari HTTP a fracassat : %i

en: HTTP proxy connection not allowed
oc: Connexion al mandatari HTTP pas autorizada

en: HTTP proxy response too big
oc: Reponsa del mandatari HTTP tròp longa

en: HTTP proxy server closed connection unexpectedly.
oc: Lo servidor mandatari HTTP a acabat la connexion d'un biais imprevist.

en: Help Options:
oc: Opcions de l'ajuda :

en: Host unreachable
oc: Òste inaccessible

en: Host unreachable through SOCKSv5 server.
oc: L'òste es pas accessible a travèrs lo servidor SOCKSv5.

en: If no handler is given, lists registered and recommended applications
    for the mimetype. If a handler is given, it is set as the default
    handler for the mimetype.
oc: Se cap de gestionari es pas indicat, enumèra las aplicacions inscritas
    e recomandadas pel tipe MIME. Se un gestionari es indicat, il est
    défini coma gestionari per defaut pel tipe MIME.

en: Ignore nonexistent files, never prompt
oc: Ignorar los fichièrs non existents, demandar pas jamai

en: Ignore outstanding file operations when unmounting or ejecting
oc: Ignorar las operacions de fichièr en cors al moment del desmontatge o de l'ejeccion

en: Ignored, for compat with GTestDbus
oc: Ignorat, per compatibilitat amb GTestDbus

en: Ignoring this file.
oc: Aqueste fichièr es ignorat.

en: Illegal character in URI
oc: Caractèr defendut dins l’URI

en: Include phony targets in the generated dependency file
oc: Inclure las ciblas « phony » dins lo fichièr de dependéncias generat

en: Incomplete multibyte sequence in input
oc: Sequéncia multi-octet incompleta en entrada

en: Integer value “%s” for %s out of range
oc: La valor entièra « %s » per %s es fòra plaja

en: Integer value “%s” out of range
oc: La valor entièra « %s » es fòra plaja

en: Interface name too long
oc: Nom d’interfàcia tròp long

en: Interface not found: %s
oc: Interfàcia introbabla : %s

en: Internal SOCKSv5 proxy server error.
oc: Error intèrna de servidor mandatari SOCKSv5.

en: Internal error: %s
oc: Error intèrna : %s

en: Introspect a remote object.
oc: Examinar en intèrne un objècte distant.

en: Introspect children
oc: Examinar en intèrne los enfants

en: Invalid %-encoding in URI
oc: %-encoding invalid dins l'URI

en: Invalid GSeekType supplied
oc: Lo tipe GSeekTipe provesit es pas valid

en: Invalid GVariant type string “%s”
oc: Cadena de tipe GVariant « %s » invalida

en: Invalid IPv6 address ‘%.*s’ in URI
oc: Adreça IPv6 invalida « %.*s » dins l’URI

en: Invalid attribute type (byte string expected)
oc: Tipe d'atribut invalid (cadena d'octets esperada)

en: Invalid attribute type (uint32 expected)
oc: Tipe d'atribut invalid (uint32 esperat)

en: Invalid attribute type (uint64 expected)
oc: Tipe d'atribut invalid (uint64 esperat)

en: Invalid attribute type “%s”
oc: Tipe d’atribut « %s » invalid

en: Invalid byte sequence in conversion input
oc: Sequéncia d'octets incorrècta en entrada del convertidor

en: Invalid compressed data
oc: Donadas compressadas invalidas

en: Invalid domain
oc: Domeni invalid

en: Invalid endianness value. Expected 0x6c (“l”) or 0x42 (“B”) but found value 0x%02x
oc: Valor de botisme invalid. 0x6c (« l ») o 0x42 (« B ») esperats, mas 0x%02x trobat

en: Invalid extended attribute name
oc: Nom d'atribut espandit invalid

en: Invalid filename
oc: Nom de fichièr invalid

en: Invalid filename %s
oc: Nom de fichièr invalid : %s

en: Invalid group name: %s
oc: Nom de grop invalid : %s

en: Invalid hostname
oc: Nom d'òste invalid

en: Invalid key name: %.*s
oc: Nom de clau invalid : %.*s

en: Invalid major protocol version. Expected 1 but found %d
oc: Version majeure del protocòl invalida. 1 esperat, %d trobat

en: Invalid numeric value
oc: Valor numeric invalida

en: Invalid object, not initialized
oc: Objècte invalid, non inicializat

en: Invalid program name: %s
oc: Nom de programa invalid : %s

en: Invalid seek request
oc: Requête « seek » invalida

en: Invalid sequence in conversion input
oc: Sequéncia invalida dins l'entrada del convertidor

en: Invalid socket, initialization failed due to: %s
oc: Connector invalid, l'inicializacion a fracassat en rason de : %s

en: Invalid socket, not initialized
oc: Connector invalid, pas inicializat

en: Invalid string in argument vector at %d: %s
oc: Cadena invalida dins l'argument vector a %d : %s

en: Invalid string in environment: %s
oc: Cadena invalida dins l'environament : %s

en: Invalid symlink value given
oc: Valor de ligam simbolic donada invalida

en: Invalid working directory: %s
oc: Repertòri de trabalh invalid : %s

en: Invoke a method on a remote object.
oc: Apelar un metòde sus un objècte distant.

en: Invoke an action on the application
oc: Invocar una accion sus l'aplicacion

en: Keep with file when moved
oc: Conservar amb lo fichièr al moment del desplaçament

en: Key file contains escape character at end of line
oc: Lo fichièr de claus conten un caractèr d'escapament en fin de linha

en: Key file does not have group “%s”
oc: Lo fichièr de claus a pas de grop « %s »

en: Key file does not start with a group
oc: Lo fichièr de claus comença pas per un grop

en: Key “%s” in group “%s” has value “%s” where %s was expected
oc: La clau « %s » dins lo grop « %s » a una valor « %s » mentre que %s èra esperat

en: KiB
oc: Kio

en: LOCATION
oc: LOCALIZACION

en: Launch an application
oc: Aviar una aplicacion

en: Launch the application (with optional files to open)
oc: Aviar l'aplicacion (amb d'eventuals fichièrs de dobrir)

en: Leftover unconverted data in read buffer
oc: Donadas restantas pas convertidas dins lo tampon de lectura

en: Length %u is too long for address
oc: La longor %u es tròp importanta per l'adreça

en: Line %d of the keyring at “%s” with content “%s” is malformed
oc: La linha %d del trossèl de claus de « %s » amb lo contengut « %s » es malformada

en: List
oc: Enumerar

en: List applications
oc: Listar las aplicacions

en: List available actions
oc: Afichar las accions disponiblas

en: List contents of directories in a tree-like format.
oc: Afichar la lista del contengut de repertòris dins un format arborescent.

en: List keys and values, recursively
    If no SCHEMA is given, list all keys
oc: Listar las claus e las valors recursivament
    Se cap d'ESQUÈMA es pas indicat, listar totas las claus

en: List resources
    If SECTION is given, only list resources in this section
    If PATH is given, only list matching resources
oc: Enumèra las ressorsas
    Se SECCION es provesida, enumèra solament las ressorsas d'aquesta seccion
    Se CAMIN es provesit, enumèra solament las ressorsas correspondentas

en: List resources with details
    If SECTION is given, only list resources in this section
    If PATH is given, only list matching resources
    Details include the section, size and compression
oc: Enumèra las ressorsas en detalh
    Se SECCION es provesida, enumèra solament las ressorsas d'aquesta seccion
    Se CAMIN es provesit, enumèra solament las ressorsas correspondentas
    Los detalhs incluisson la seccion, la talha e la compression

en: List sections containing resources in an elf FILE
oc: Enumèra las seccions que contenon las ressorsas dins un fichièr « elf »

en: List static actions for an application (from .desktop file)
oc: Afichar la lista de las accions estaticas d'una aplicacion (a partir del fichièr .desktop)

en: List the children of SCHEMA
oc: Listar los enfants del ESQUÈMA

en: List the contents of locations
oc: Enumerar lo contengut dels emplaçaments

en: List the contents of the locations.
oc: Enumerar lo contengut dels emplaçaments.

en: List the installed (non-relocatable) schemas
oc: Listar los esquèmas (non-readreçables) installats

en: List the installed D-Bus activatable applications (by .desktop files)
oc: Afichar la lista de las aplicacions installadas activablas per D-Bus (per fichièrs .desktop)

en: List the installed relocatable schemas
oc: Listar los esquèmas readreçables installats

en: List the keys in SCHEMA
oc: Listar las claus del ESQUÈMA

en: List writable attributes
oc: Afichar los atributs en escritura

en: Listener is already closed
oc: Lo processus d'escota es ja tampat

en: Lists the contents of locations in a tree
oc: Enumerar lo contengut dels emplaçaments dins una arborescéncia

en: Location not specified
oc: Localizacion pas especificada

en: MB
oc: Mo

en: METHOD_CALL message: PATH or MEMBER header field is missing
oc: Messatge de METHOD_CALL : camp d'entèsta PATH o MEMBER mancant

en: METHOD_RETURN message: REPLY_SERIAL header field is missing
oc: Messatge de METHOD_RETURN : camp d'entèsta REPLY_SERIAL mancant

en: MIMETYPE
oc: TIPE_MIME

en: Malformed input data for GFileIcon
oc: Donadas d'entrada incorrèctas per GFileIcon

en: Malformed number of tokens (%d) in GEmblem encoding
oc: Nombre de getons incorrècte (%d) dins lo encodatge GEmblem

en: Malformed number of tokens (%d) in GEmblemedIcon encoding
oc: Nombre de getons incorrècte (%d) dins lo encodatge GEmblemedIcon

en: Malformed version number: %s
oc: Numèro de version incorrècte : %s

en: Memory output stream not resizable
oc: Lo flux de sortida memòria es pas redimensionable

en: Message body has signature “%s” but there is no signature header
oc: Lo còs del messatge a la signatura « %s », mas i a pas d’entèsta de signatura

en: Message body has type signature “%s” but signature in the header field is “%s”
oc: Lo còs del messatge a una signatura de tipe « %s », mas la dins lo camp d’entèsta es « %s »

en: Message body is empty but signature in the header field is “(%s)”
oc: Lo còs del messatge es void mas sa signatura dins lo camp d’entèsta es « (%s) »

en: Method and interface name
oc: Noms de metòde e d'interfàcia

en: MiB
oc: Mio

en: Missing argument
oc: Argument mancant

en: Missing argument for %s
oc: Argument mancant per %s

en: Monitor KEY for changes.
    If no KEY is specified, monitor all keys in SCHEMA.
    Use ^C to stop monitoring.
oc: Contrarotlar las modificacions de CLAU.
    Se CLAU es pas definit, contraròtla totas las claus dins ESQUÈMA.
    Quichar ^C per metre fin al contraròtle.

en: Monitor a directory (default: depends on type)
oc: Susvelha un repertòri (per defaut : en foncion del tipe)

en: Monitor a file (default: depends on type)
oc: Susvelha un fichièr (per defaut : en foncion del tipe)

en: Monitor a file directly (notices changes made via hardlinks)
oc: Susvelha un fichièr dirèctament (detècta las modificacions per ligams durs)

en: Monitor a remote object.
oc: Susvelhar un objècte distant.

en: Monitor events
oc: Susvelhar los eveniments

en: Monitor files and directories for changes
oc: Susvelhar las modificacions de fichièrs e de repertòris

en: Monitor files or directories for changes.
oc: Susvelha las modificacions de fichièrs o de repertòris.

en: Mount a TCRYPT hidden volume
oc: Montar un volume amagat TCRYPT

en: Mount a TCRYPT system volume
oc: Montar un volume sistèma TCRYPT

en: Mount as mountable
oc: Montar coma montable

en: Mount or unmount the locations
oc: Montar o desmontar los emplaçaments

en: Mount or unmount the locations.
oc: Montar o desmontar los emplaçaments.

en: Move between mounts not supported
oc: Lo desplaçament entre punts de montatge es pas pres en carga

en: Move files or directories to the trash
oc: Desplaçar de fichièrs o repertòris dins l'escobilhièr

en: Move one or more files
oc: Desplaçar un o mantun fichièr

en: Move one or more files from SOURCE to DEST.
oc: Desplaçar un o mantun fichièr de FONT cap a DEST.

en: Multiple connection endpoints specified
oc: Mantun punt terminals de connexion definits

en: Must specify a single mimetype, and maybe a handler
oc: Un seul tipe MIME deu èsser indicat, e potencialament un gestionari

en: NAME
oc: NOM

en: Need more input
oc: Entrada que necessita mai de donadas

en: Network unreachable
oc: Ret inaccessibla

en: Network unreachable through SOCKSv5 proxy.
oc: La ret es pas accessibla a travèrs lo proxy SOCKSv5.

en: NetworkManager not running
oc: NetworkManager es pas aviat

en: NetworkManager version too old
oc: La version de NetworkManager es tròp anciana

en: Never follow symbolic links
oc: Seguir pas jamai los ligams simbolics

en: No DNS record of the requested type for “%s”
oc: Pas cap d'enregistrament DNS del tipe demandat per « %s »

en: No PEM-encoded certificate found
oc: Cap de certificat encodat-PEM pas trobat

en: No PEM-encoded private key found
oc: Cap de clau privada pas encodada PEM trobada

en: No address specified
oc: Cap d'adreça pas indicada

en: No application is registered as handling this file
oc: Cap d'aplicacion es pas enregistrada per gerir aqueste fichièr

en: No application with name “%s” registered a bookmark for “%s”
oc: Cap d'aplicacion nomenada « %s » a pas enregistrat un signet per « %s »

en: No bookmark found for URI “%s”
oc: Cap de signet pas trobat per l'URI « %s »

en: No connection endpoint specified
oc: Cap de punt terminal de connexion pas definit

en: No desktop file given
oc: Cap de fichièr pas indicat

en: No destination given
oc: Cap de destinacion pas indicada

en: No drive for device file
oc: Pas cap de volum pel fichièr de periferic

en: No locations given
oc: Cap d'emplaçament pas indicat

en: No private flag has been defined in bookmark for URI “%s”
oc: Cap d'indicator privat es pas definit dins lo signet per l’URI « %s »

en: No recommended applications
oc: Pas d'aplicacions recomandadas :

en: No registered applications
oc: Pas d'aplicacions enregistradas

en: No schemas installed
oc: Cap de fichièr esquèma pas installat

en: No signature header in message but the message body is %u byte | No signature header in message but the message body is %u bytes
oc[0]: Pas de signatura d'entèsta dins lo messatge, mas lo còs del messatge es de %u octet
oc[1]: Pas de signatura d'entèsta dins lo messatge, mas lo còs del messatge es de %u octets

en: No such interface “%s”
oc: L’interfàcia « %s » existís pas

en: No such key “%s”
oc: La clau « %s » existís pas

en: No such property “%s”
oc: La proprietat « %s » existís pas

en: No such schema “%s”
oc: L'esquèma « %s » existís pas

en: No support for source-specific multicast
oc: Pas cap de presa en carga pel multicast especific a la font

en: No target directory
oc: Pas de repertòri cibla

en: No type for class name %s
oc: Pas cap de tipe pel nom de classa %s

en: No valid addresses were found
oc: Cap d'adreça valida es pas estada trobada

en: No valid bookmark file found in data dirs
oc: Impossible de trobar un fichièr de signets valid dins los repertòris de donadas

en: No volume for given ID
oc: Pas cap de volum per l'identificant donat

en: Non-UTF-8 characters in URI
oc: Caractèrs non-UTF-8 dins l'URI

en: Not a regular file
oc: Es pas un fichièr estandard

en: Not enough memory
oc: Memòria insufisenta

en: Not enough space for socket address
oc: Espaci insufisent per una adreça de connector ret

en: Not enough space in destination
oc: Espaci insufisent dins la destinacion

en: Not expecting control message, but got %d
oc: Pas de messatge de contraròtle esperat, %d recebut(s)

en: Number of file descriptors in message (%d) differs from header field (%d)
oc: Lo nombre de descriptors de fichièrs dins lo messatge (%d) diferís de lo del camp d’entèsta (%d)

en: Number “%s” is out of bounds [%s, %s]
oc: Lo nombre « %s » es fòra limits [%s, %s]

en: Object path to emit signal on
oc: Camin de l'objècte sul qual émetra lo senhal

en: Object path to introspect
oc: Camin de l'objècte d'examinar en intèrne

en: Object path to invoke method on
oc: Camin de l'objècte sul qual apelar un metòde

en: Object path to monitor
oc: Camin de l'objècte de susvelhar

en: Only create if not existing
oc: Crear solament se existís pas

en: Only one <%s> element allowed inside <%s>
oc: Un sol element <%s> es autorizat dins <%s>

en: Only print properties
oc: Afichar pas que las proprietats

en: Open files with the default application
oc: Dobrir de fichièrs amb l'aplicacion per defaut

en: Open files with the default application that
    is registered to handle files of this type.
oc: Dobrir los fichièrs amb l'aplicacion per defaut
    inscrita per gerir los fichièrs d'aqueste tipe.

en: Operation not supported
oc: Operacion pas presa en carga

en: Operation was cancelled
oc: L'operacion es estada anullada

en: Optional destination for signal (unique name)
oc: Destinacion facultativa pel senhal (nom unic)

en: Optional parameter to the action invocation, in GVariant format
oc: Paramètre facultatiu per l'invocacion de l'accion, al format GVariant

en: Optional relative or absolute filenames, or URIs to open
oc: Noms de fichièrs relatius o absoluts o URI de dobrir

en: Options specifying the connection endpoint
oc: Opcions que definisson la connexion al punt terminal

en: Options:
oc: Opcions :

en: PARAMETER
oc: PARAMÈTRE

en: PATH
oc: CAMIN

en: PB
oc: Po

en: PCRE library is compiled with incompatible options
oc: La bibliotèca PCRE es compilada amb d'opcions incompatiblas

en: PCRE library is compiled without UTF8 support
oc: La bibliotèca PCRE es compilada sens la presa en carga UTF-8

en: POSIX collating elements are not supported
oc: los elements d'interclassament POSIX son pas preses en carga

en: POSIX named classes are supported only within a class
oc: Las classas nomenadas segon la nòrma POSIX son unicament presas en carga dins una classa

en: Parsed value “%s” for variant is not a valid D-Bus signature
oc: La valor « %s » analisada en tant que variant es pas una signatura valida de D-Bus

en: Parsed value “%s” is not a valid D-Bus object path
oc: La valor analisada « %s » es pas un camin cap a un objècte D-Bus valid

en: Parsed value “%s” is not a valid D-Bus signature
oc: La valor analisada « %s » es pas una signatura D-Bus valida

en: Parsed value “%s” is not a valid D-Bus signature (for body)
oc: La valor analisada « %s » es pas una signatura valida de D-Bus (pel còs)

en: Partial character sequence at end of input
oc: Sequéncia de caractèrs incompleta en fin d'entrada

en: Path must begin with a slash (/)
oc: Un camin deu començar per una barra oblica (/)

en: Path must end with a slash (/)
oc: Un camin deu s'acabar per una barra oblica (/)

en: Path must not contain two adjacent slashes (//)
oc: Un camin deu pas conténer doas barras oblicas de seguida (//)

en: PiB
oc: Pio

en: Port ‘%.*s’ in URI is out of range
oc: Lo pòrt « %.*s » dins l’URI es fòra plaja

en: Preserve all attributes
oc: Preservar totes los atributs

en: Print XML
oc: Imprimir lo XML

en: Print address
oc: Imprimir l'adreça

en: Print address in shell mode
oc: Imprimir l'adreça en mòde shell

en: Print display names
oc: Afichar los noms d’afichatge

en: Print full URIs
oc: Afichar los URI complets

en: Print help
oc: Afichar l'ajuda

en: Print new etag at end
oc: Afichar lo novèl etag a la fin

en: Print version
oc: Afichar la version

en: Print version information and exit
oc: Afichar las informacions de version e quitar

en: Print version information and exit.
oc: Afichar las informacions de version e quitar.

en: Prompt before overwrite
oc: Demandar abans d'espotir

en: Property “%s” is not readable
oc: La proprietat « %s » se pòt pas legir

en: Property “%s” is not writable
oc: La proprietat « %s » se pòt pas escriure

en: Proxying over a non-TCP connection is not supported.
oc: L'usatge d'un proxy es pas pres en carga dins una connexion non-TCP.

en: Query the description for KEY
oc: Demandar la descripcion per la CLAU

en: Query the range of valid values for KEY
oc: Demandar la plaja de validitat de las valors de la CLAU

en: Read from standard input and save
oc: Legir a partir de l'entrada estandard e enregistrar

en: Read from standard input and save to DEST.
oc: Legir a partir de l'entrada estandard e enregistrar cap a DEST.

en: Received invalid fd
oc: Lo descriptor de fichièr recebut es pas valid

en: Recommended applications:
oc: Aplicacions recomandadas :

en: Registered applications:
oc: Aplicacions enregistradas :

en: Rename a file
oc: Renomenar un fichièr

en: Rename a file.
oc: Renomenar un fichièr.

en: Rename successful. New uri: %s
oc: Lo renomenatge a capitat. Novèl uri : %s

en: Replace the running instance
oc: Remplaçar l’instància en cors

en: Report moves and renames as simple deleted/created events
oc: Senhala los desplaçaments e los renomenatges coma simples eveniments supression/creacion

en: Requested seek before the beginning of the stream
oc: Posicionament demandat abans lo començament del flux

en: Requested seek beyond the end of the stream
oc: Posicionament demandat aprèp la fin del flux

en: Reset KEY to its default value
oc: Restablir CLAU a sa valor per defaut

en: Reset all keys in SCHEMA to their defaults
oc: Reïnicializar totas las claus de ESQUÈMA a lors valors per defaut

en: Run a dbus service
oc: Executar un servici dbus

en: SCHEMA[:PATH]
oc: ESQUÈMA[:CAMIN]

en: SCHEMA[:PATH] KEY
oc: ESQUÈMA[:CAMIN] CLAU

en: SCHEMA[:PATH] KEY VALUE
oc: ESQUÈMA[:CAMIN] CLAU VALOR

en: SCHEMA[:PATH] [KEY]
oc: ESQUÈMA[:CAMIN] [CLAU]

en: SCHEME
oc: PROTOCÒL

en: SECTION
oc: SECCION

en: SELinux context must be non-NULL
oc: Lo contèxte SELinux deu pas èsser « NULL »

en: SELinux is not enabled on this system
oc: SELinux es pas activat sus aqueste sistèma

en: SIGNAL message: PATH, INTERFACE or MEMBER header field is missing
oc: Messatge de SIGNAL : camp d'entèsta PATH, INTERFACE o MEMBER mancant

en: SIGNAL message: The INTERFACE header field is using the reserved value org.freedesktop.DBus.Local
oc: Messatge de SIGNAL : lo camp d'entèsta INTERFACE utiliza la valor reservada org.freedesktop.DBus.Local

en: SIGNAL message: The PATH header field is using the reserved value /org/freedesktop/DBus/Local
oc: Messatge de SIGNAL : lo camp d'entèsta PATH utiliza la valor reservada /org/freedesktop/DBus/Local

en: SOCKSv5 authentication failed due to wrong username or password.
oc: L'autentificacion SOCKSv5 a fracassat a causa d'un marrit nom d'utilizaire o senhal.

en: SOCKSv5 connection not allowed by ruleset.
oc: La connexion SOCKSv5 es pas autorizada per la règla.

en: SOCKSv5 proxy does not support provided address type.
oc: Lo servidor mandatari SOCKSv5 pren pas en carga lo tipe d'adreça provesit.

en: SOURCE
oc: FONT

en: Schema “%s” is not relocatable (path must not be specified)
oc: L'esquèma « %s » es pas readreçable (lo camin deu pas èsser indicat)

en: Schema “%s” is relocatable (path must be specified)
oc: L'esquèma « %s » es readreçable (lo camin deu èsser indicat)

en: Seek not supported on base stream
oc: Lo posicionament es pas pres en carga sul flux de basa

en: Seek not supported on stream
oc: Lo posicionament es pas pres en carga sul flux

en: Service to activate before waiting for the other one (well-known name)
oc: Servici d'activar abans d’esperar l’autre (nom plan conegut)

en: Session dbus not running, and autolaunch failed
oc: La session dbus es pas aviada e autolaunch (l'aviada automatica) a fracassat

en: Set a file attribute
oc: Definir un atribut de fichièr

en: Set a file attribute of LOCATION.
oc: Definir un atribut de fichièr de l'EMPLAÇAMENT.

en: Set the value of KEY to VALUE
oc: Definir la valor de CLAU a VALOR

en: Settable attributes:
oc: Atributs que pòdon èsser definits :

en: Setting attribute %s not supported
oc: La definicion de l'atribut %s es pas presa en carga

en: Show GApplication options
oc: Afichar las opcions GApplication

en: Show all help options
oc: Aficha totas las opcions de l'ajuda

en: Show extra information
oc: Aficha las opcions de l'ajuda

en: Show help options
oc: Aficha las opcions de l'ajuda

en: Show hidden files
oc: Afichar los fichièrs amagats

en: Show information about locations
oc: Afichar l'informacion sus las localizacions

en: Show information about locations.
oc: Afichar d'informacions a prepaus dels emplaçaments.

en: Show program version and exit
oc: Aficha la version del programa e quita

en: Show progress
oc: Afichar la progression

en: Signal and interface name
oc: Noms de senhal e d'interfàcia

en: Socket I/O timed out
oc: Entradas/sortidas fòra relambi sul connector

en: Socket is already closed
oc: Lo connector es ja tampat

en: Source stream is already closed
oc: Lo flux font es ja tampat

en: Splice not supported
oc: L'operacion « splice » es pas presa en carga

en: Stream has outstanding operation
oc: Lo flux a una operacion en cors

en: Stream is already closed
oc: Lo flux es ja tampat

en: Symbolic links not supported
oc: Ligams simbolics pas preses en carga

en: TB
oc: To

en: TLS support is not available
oc: La presa en carga TLS es pas disponibla

en: TYPE
oc: TIPE

en: Target %s is not a directory
oc: La cibla %s es pas un repertòri

en: Target file exists
oc: Lo fichièr cibla existís

en: Target file is a directory
oc: Lo fichièr cibla es un repertòri

en: Target file is not a regular file
oc: Lo fichièr cibla es pas un fichièr estandard

en: Temporarily unable to resolve “%s”
oc: Impossible temporàriament de resòlvre « %s »

en: Text may not appear inside <%s>
oc: <%s> pòt pas conténer de tèxte

en: Text was empty (or contained only whitespace)
oc: Lo tèxte èra void (o conteniá pas que d'espacis)

en: The SOCKSv5 proxy requires an authentication method that is not supported by GLib.
oc: Lo protocòl SOCKSv5 necessita un metòde d'autentificacion qu'es pas presa en carga per GLib.

en: The SOCKSv5 proxy requires authentication.
oc: Lo servidor mandatari SOCKSv5 necessita una autentificacion.

en: The SOCKSv5 proxy server uses unknown address type.
oc: Lo servidor mandatari SOCKSv5 utiliza un tipe d'adreça desconegut.

en: The URI “%s” contains invalidly escaped characters
oc: L’URI « %s » conten de caractèrs d’escapament incorrèctes

en: The URI “%s” is invalid
oc: L’URI « %s » es pas valida

en: The URI “%s” is not an absolute URI using the “file” scheme
oc: L’URI « %s » es pas una URI absoluta qu'utilize lo protocòl « file »

en: The action name to invoke
oc: Nom de l'accion d'invocar

en: The attributes to get
oc: Los atributs d'obténer

en: The command to print detailed help for
oc: La comanda per la quala l'ajuda detalhada deu èsser afichada

en: The connection is closed
oc: La connexion es tampada

en: The etag of the file being overwritten
oc: L'etag del fichièr en cors d'espotiment

en: The file was externally modified
oc: Lo fichièr es estat modificat exteriorament

en: The given address is empty
oc: L'adreça indicada es voida

en: The key is not writable
oc: La clau pòt pas èsser escrita

en: The local file URI “%s” may not include a “#”
oc: L’URI de fichièr local « %s » pòt pas inclure un caractèr « # »

en: The password entered is incorrect.
oc: Lo senhal picat es incorrècte.

en: The path of a list must end with “:/”
oc: Lo camin d’una lista deu finir per « :/ »

en: The pathname “%s” is not an absolute path
oc: Lo nom de camin « %s » es pas un camin absolut

en: The provided value is outside of the valid range
oc: La valor donada es en defòra del domeni de validitat

en: The resource at “%s” does not exist
oc: La ressorsa dins « %s » existís pas

en: The resource at “%s” failed to decompress
oc: La descompression de la ressorsa dins « %s » a pas capitat

en: The resource at “%s” is not a directory
oc: La ressorsa dins « %s » es pas un repertòri

en: The server is not a SOCKSv4 proxy server.
oc: Lo servidor es pas un servidor mandatari SOCKSv4.

en: The server is not a SOCKSv5 proxy server.
oc: Lo servidor es pas un servidor mandatari SOCKSv5.

en: The string “%s” is not a valid D-Bus GUID
oc: La cadena « %s » es pas un GUID valid de D-Bus

en: There is no GCredentials support for your platform
oc: I a pas de presa en carga de GCredentials per vòstra plataforma

en: This entire file has been ignored.
oc: Lo fichièr entièr es estat ignorat.

en: This is the last chance to enter the password correctly before your access is locked out.
oc: Aquò es vòstra darrièra chança de picar un senhal corrècte abans que vòstre accès siá blocat.

en: TiB
oc: Tio

en: Timeout in seconds
oc: Relambi d'espèra en segondas

en: Timeout to wait for before exiting with an error (seconds); 0 for no timeout (default)
oc: Relambi d’espèra abans de quitar amb una error (segondas) ; 0 per cap relambi (per defaut)

en: Timeout was reached
oc: Lo relambi d'espèra es depassat

en: Too large count value passed to %s
oc: La valor de comptage provesida a %s es tròp granda

en: Too many arguments
oc: Tròp d'arguments

en: Transferred %s out of %s (%s/s)
oc: %s sus %s transferits (%s/s)

en: Trash not supported
oc: L'escobilhièr es pas presa en carga

en: Truncate not allowed on input stream
oc: La troncadura es pas autorizada sus un flux d'entrada

en: Truncate not supported on base stream
oc: La troncadura es pas presa en carga sul flux de basa

en: Truncate not supported on stream
oc: La troncadura es pas presa en carga sul flux

en: Type %s does not implement from_tokens() on the GIcon interface
oc: Lo tipe %s implementa pas la foncion from_tokens() de l'interfàcia GIcon

en: Type %s does not implement the GIcon interface
oc: Lo tipe %s implementa pas l'interfàcia GIcon

en: Type %s is not classed
oc: Lo tipe %s es pas classat

en: Type of the attribute
oc: Tipe de l'atribut

en: URI is not absolute, and no base URI was provided
oc: L'URI es pas absoluda, e cap d'URI de basa es pas estada provesida

en: URI ‘%s’ has no host component
oc: L’URI « %s » a pas de component òste

en: URI ‘%s’ is not an absolute URI
oc: L’URI « %s » es pas una URI absoluta

en: Unable to create socket: %s
oc: Impossible de crear lo connector : %s

en: Unable to create trashing info file for %s: %s
oc: Impossible de crear lo fichièr d'informacions de mesa a l'escobilhièr per %s : %s

en: Unable to find default local file monitor type
oc: Impossible de trobar lo tipe de monitor de fichièr local per defaut

en: Unable to find or create trash directory %s to trash %s
oc: Impossible de trobar o crear lo repertòri de l'escobilhièr %s per %s

en: Unable to find original path
oc: Impossible de trobar lo camin original

en: Unable to find terminal required for application
oc: Impossible de trobar lo terminal requesit per l'aplicacion

en: Unable to find toplevel directory to trash %s
oc: Impossible de trobar lo repertòri raiç per metre %s a l'escobilhièr

en: Unable to get Hardware profile: %s
oc: Impossible d'obténer lo perfil material : %s

en: Unable to get pending error:
oc: Impossible d'obténer l'error actuala :

en: Unable to launch application ‘%s’: %s
oc: Impossible d'aviar l'aplicacion « %s » : %s

en: Unable to load %s or %s:
oc: Cargament impossible de %s o %s :

en: Unable to load ‘%s‘: %s
oc: Cargament impossible de « %s » : %s

en: Unable to move file to its original location:
oc: Impossible de tornar lo fichièr a son emplaçament d’origina :

en: Unable to read socket credentials: %s
oc: Impossible de legir las donadas d'autentificacion del connector : %s

en: Unable to recreate original location:
oc: Impossible de recrear l’emplaçament original :

en: Unable to retrieve property %s.%s
oc: Impossible d'obténer la proprietat %s.%s

en: Unable to send message: %s
oc: Impossible d'enviar lo messatge : %s

en: Unable to set property %s.%s
oc: Impossible de definir la proprietat %s.%s

en: Unable to shutdown socket: %s
oc: Impossible de tampar lo connector : %s

en: Unable to trash file %s
oc: Impossible de metre a l'escobilhièr lo fichièr %s

en: Unable to trash file %s across filesystem boundaries
oc: Impossible de metre a l'escobilhièr lo fichièr %s de delà dels limits del sistèma de fichièrs

en: Unable to trash file %s: %s
oc: Impossible de metre a l'escobilhièr lo fichièr %s : %s

en: Unexpected attribute “%s” for element “%s”
oc: Atribut « %s » inesperat per l’element « %s »

en: Unexpected early end-of-stream
oc: Fin precòça de flux inesperada

en: Unexpected error in g_io_channel_win32_poll() reading data from a child process
oc: Error inesperada dins g_io_channel_win32_poll() al moment de la lectura de las donadas dempuèi un processus fils

en: Unexpected error in reading data from a child process (%s)
oc: Error inesperada dins select() a la lectura de las donadas dempuèi un processus filh (%s)

en: Unexpected error in waitpid() (%s)
oc: Error inesperada dins waitpid() (%s)

en: Unexpected lack of content trying to (safely) read a line
oc: Manca de contengut imprevist al moment de la temptativa de lectura (securizada) d'una linha

en: Unexpected lack of content trying to read a line
oc: Manca de contengut imprevist al moment de la temptativa de lectura d'una linha

en: Unexpected reply %d from StartServiceByName("%s") method
oc: Responsa %d inesperada del metòde StartServiceByName("%s")

en: Unexpected tag “%s” inside “%s”
oc: Balisa « %s » inesperada a l’interior de « %s »

en: Unexpected tag “%s”, tag “%s” expected
oc: Balisa « %s » inesperada. La balisa « %s » èra esperada

en: Unexpected type of ancillary data
oc: Tipe de donadas auxiliaras inesperat

en: Unknown SOCKSv5 proxy error.
oc: Error desconeguda del servidor mandatari SOCKSv5.

en: Unknown bus type %d
oc: Tipe de bus %d desconegut

en: Unknown command %s
oc: Comanda desconeguda %s

en: Unknown error executing child process “%s”
oc: Error desconeguda a l’execucion del processus filh « %s »

en: Unknown family was specified
oc: Indicacion d'una familha desconeguda

en: Unknown option %s
oc: Opcion desconeguda %s

en: Unknown protocol was specified
oc: Indicacion d'un protocòl desconegut

en: Unknown type
oc: Tipe desconegut

en: Unmatched quotation mark in command line or other shell-quoted text
oc: Verguetas de tampadura introbablas dins la linha de comanda o autre tèxte rapporté

en: Unmount
oc: Desmontar

en: Unmount all mounts with the given scheme
oc: Desmontar totes los montatges del protocòl donat

en: Unnamed
oc: Sens nom

en: Unsupported flags encountered when constructing a client-side connection
oc: Marcadors pas preses en carga rencontrats al moment de la construccion d'una connexion costat client

en: Unsupported socket address
oc: Adreça de connector ret pas presa en carga

en: Unsupported socket family
oc: Familha de connector ret pas presa en carga

en: Usage:
oc: Utilizacion :

en: Usage:
oc: Utilizacion :

en: Usage:
      gresource %s%s%s %s
    
    %s
oc: Utilizacion :
      gresource %s%s%s %s
    
    %s

en: Usage:
      gresource [--section SECTION] COMMAND [ARGS…]
    
    Commands:
      help                      Show this information
      sections                  List resource sections
      list                      List resources
      details                   List resources with details
      extract                   Extract a resource
    
    Use “gresource help COMMAND” to get detailed help.
oc: Utilizacion :
      gresource [--section SECCION] COMANDA [PARAMÈTRES…]
    
    Comandas :
      help                      Aficha aquesta informacion
      sections                  Enumèra las seccions de ressorsas
      list                      Enumèra las ressorsas
      details                   Enumèra las ressorsas en detalh
      extract                   Extrai una ressorsa
    
    Utilizatz « gresource help COMANDA » per obténer d’ajuda detalhada.

en: Usage:
      gsettings [--schemadir SCHEMADIR] %s %s
    
    %s
oc: Utilizacion :
      gsettings [--schemadir REPERTÒRI2ESQUÈMA] %s %s
    
    %s

en: Use %s to get detailed help.
oc: Utilizatz « %s » per obténer d'ajuda detalhada.

en: Use a long listing format
oc: Utilizar una mesa en forma de lista espandida

en: Use an anonymous user when authenticating
oc: Utilizar un utilizaire anonim al moment de l'authentification

en: Use “%s help COMMAND” to get detailed help.
oc: Utilizatz « %s help COMANDA » per obténer d’ajuda detalhada.

en: Username is too long for SOCKSv4 protocol
oc: Lo nom d'utilizaire es tròp long pel protocòl SOCKSv4

en: Username or password is too long for SOCKSv5 protocol.
oc: Lo nom d'utilizaire o lo senhal es tròp long pel protocòl SOCKSv5.

en: VALUE
oc: VALOR

en: Valid key file could not be found in search dirs
oc: Impossible de trobar un fichièr de claus valid dins los repertòris de recèrca

en: Value not specified
oc: Valor pas especificada

en: Value “%s” cannot be interpreted as a boolean.
oc: La valor « %s » pòt pas èsser interpretada coma un boolean.

en: Value “%s” cannot be interpreted as a float number.
oc: La valor « %s » pòt pas èsser interpretada coma un nombre amb virgula flotanta.

en: Value “%s” cannot be interpreted as a number.
oc: La valor « %s » pòt pas èsser interpretada coma un nombre.

en: Wait for a bus name to appear.
oc: Espèra l’aparicion d’un nom de bus.

en: Waiting for socket condition: %s
oc: En espèra de l'estat del connector : %s

en: Wanted to read %lu byte but only got %lu | Wanted to read %lu bytes but only got %lu
oc[0]: Lectura de %lu octet demandada, mas solament %lu recebut(s)
oc[1]: Lectura de %lu octets demandada, mas solament %lu recebut(s)

en: Warning: According to introspection data, interface “%s” does not exist
oc: Avertiment : segon las donadas de l’examèn intèrne, l’interfàcia « %s » existís pas

en: Warning: According to introspection data, method “%s” does not exist on interface “%s”
oc: Avertiment : segon las donadas de l’examèn intèrne, lo metòde « %s » existís pas sus l’interfàcia « %s »

en: Warning: undefined reference to <schema id='%s'/>
oc: Atencion : referéncia indefinida cap a <schema id='%s'/>

en: Watch for mount events
oc: Susvelha los eveniments de montatge

en: When creating, restrict access to the current user
oc: Al moment de la creacion, limitar l'accès a l'utilizaire actual

en: When replacing, replace as if the destination did not exist
oc: Al moment d'un remplaçament, remplaçar coma se la destinacion existissiá pas

en: Writable attribute namespaces:
oc: Espacis de noms dels atributs en escritura :

en: Wrong args
oc: Arguments incorrèctes

en: Wrong number of tokens (%d)
oc: Nombre de getons incorrècte (%d)

en: You should give exactly one directory name
oc: Devètz indicar exactament un nom de repertòri

en: You should give exactly one file name
oc: Vos cal indicar un e un sol nom de fichièr

en: [ARGS…]
oc: [PARAMS…]

en: [COMMAND]
oc: [COMANDA]

en: [OPTION…]
oc: [OPCION...]

en: [OPTION…] BUS-NAME
oc: [OPCION…] NOM-DE-BUS

en: [PATH]
oc: [CAMIN]

en: [SCHEMA[:PATH]]
oc: [ESQUÈMA[:CAMIN]]

en: \ at end of pattern
oc: \ a la fin del motiu

en: \C not allowed in lookbehind assertion
oc: \C es pas autorizat dins l'assercion « lookbehind »

en: \N is not supported in a class
oc: \N es pas pres en carga dins una classa

en: \c at end of pattern
oc: \c a la fin del motiu

en: \c must be followed by an ASCII character
oc: \c deu èsser seguit d'un caractèr ASCII

en: \g is not followed by a braced, angle-bracketed, or quoted name or number, or by a plain number
oc: \g es pas seguit d'un nom o nombre entre acoladas, cabirons, verguetas simplas o d'un nombre simple

en: \k is not followed by a braced, angle-bracketed, or quoted name
oc: \k es pas seguit d'un nom entre accolades, chevrons o verguetas simplas

en: a numbered reference must not be zero
oc: une referéncia numerotada deu pas èsser zèro

[ctx: abbreviated month name]
en: Apr
oc: abril

[ctx: abbreviated month name]
en: Aug
oc: agost

[ctx: abbreviated month name]
en: Dec
oc: dec.

[ctx: abbreviated month name]
en: Feb
oc: febr.

[ctx: abbreviated month name]
en: Jan
oc: gen.

[ctx: abbreviated month name]
en: Jul
oc: julh.

[ctx: abbreviated month name]
en: Jun
oc: junh

[ctx: abbreviated month name]
en: Mar
oc: març

[ctx: abbreviated month name]
en: May
oc: mai

[ctx: abbreviated month name]
en: Nov
oc: nov.

[ctx: abbreviated month name]
en: Oct
oc: oct.

[ctx: abbreviated month name]
en: Sep
oc: set.

[ctx: abbreviated month name with day]
en: Apr
oc: abril

[ctx: abbreviated month name with day]
en: Aug
oc: agost

[ctx: abbreviated month name with day]
en: Dec
oc: dec.

[ctx: abbreviated month name with day]
en: Feb
oc: febr.

[ctx: abbreviated month name with day]
en: Jan
oc: gen.

[ctx: abbreviated month name with day]
en: Jul
oc: julh.

[ctx: abbreviated month name with day]
en: Jun
oc: junh

[ctx: abbreviated month name with day]
en: Mar
oc: març

[ctx: abbreviated month name with day]
en: May
oc: mai

[ctx: abbreviated month name with day]
en: Nov
oc: nov.

[ctx: abbreviated month name with day]
en: Oct
oc: oct.

[ctx: abbreviated month name with day]
en: Sep
oc: set.

[ctx: abbreviated weekday name]
en: Fri
oc: Dv

[ctx: abbreviated weekday name]
en: Mon
oc: Dl

[ctx: abbreviated weekday name]
en: Sat
oc: Ds

[ctx: abbreviated weekday name]
en: Sun
oc: Dg

[ctx: abbreviated weekday name]
en: Thu
oc: Dj

[ctx: abbreviated weekday name]
en: Tue
oc: Dm

[ctx: abbreviated weekday name]
en: Wed
oc: Dc

en: action name must be given after application id
oc: un nom d'accion deu èsser indicat aprèp l'identificant d'aplicacion

en: actions accept a maximum of one parameter
oc: las accions accèptan pas mai d'un paramètre

en: alias target “%s” is not in <choices>
oc: la cibla d'aliàs « %s » es pas dins <choices>

en: alias target “%s” is not in enumerated type
oc: la cibla d'aliàs « %s » es pas dins lo tipe enumerat

en: an argument is not allowed for (*ACCEPT), (*FAIL), or (*COMMIT)
oc: un argument es pas permés per (*ACCEPT), (*FAIL) o (*COMMIT)

en: assertion expected after (?(
oc: une assercion es esperada aprèp (?(

en: attributes:
oc: atributs :

en: back references as conditions are not supported for partial matching
oc: las referéncias inverses utilizadas coma condicions son pas presas en carga per una correspondéncia parciala

en: backtracking limit reached
oc: limit de seguiment arrièr atent

en: bad offset
oc: marrit décalage

en: byte | bytes
oc[0]: octet
oc[1]: octets

en: character value in \x{...} sequence is too large
oc: la valor del caractèr dins la sequéncia \x{...} es tròp granda

en: code overflow
oc: depassament de còdi

en: conditional group contains more than two branches
oc: un grop condicional conten mai de doas brancas

en: corrupted object
oc: objècte damatjat

en: could not get local address: %s
oc: impossible d'obténer l'adreça locala : %s

en: could not get remote address: %s
oc: impossible d'obténer l'adreça distanta : %s

en: could not listen: %s
oc: impossible d'escotar : %s

en: creating GSocket from fd: %s
oc: creacion de GSocket a partir del descriptor de fichièr : %s

en: different names for subpatterns of the same number are not allowed
oc: es pas permés d'aver de noms diferents per de sosmotius del meteis nombre

en: digit expected
oc: chifra esperada

en: display name: %s
oc: nom d'afichatge : %s

en: error parsing action parameter: %s
oc: error d'analisi del paramètre d'accion : %s

en: error sending %s message to application: %s
oc: error de mandadís del messatge %s a l'aplicacion : %s

en: flags values must have at most 1 bit set
oc: las valors de bandièras devon aver al mens un bit definit

[ctx: full month name]
en: April
oc: abril

[ctx: full month name]
en: August
oc: agost

[ctx: full month name]
en: December
oc: decembre

[ctx: full month name]
en: February
oc: febrièr

[ctx: full month name]
en: January
oc: genièr

[ctx: full month name]
en: July
oc: julhet

[ctx: full month name]
en: June
oc: junh

[ctx: full month name]
en: March
oc: març

[ctx: full month name]
en: May
oc: mai

[ctx: full month name]
en: November
oc: novembre

[ctx: full month name]
en: October
oc: octobre

[ctx: full month name]
en: September
oc: setembre

[ctx: full month name with day]
en: April
oc: abril

[ctx: full month name with day]
en: August
oc: agost

[ctx: full month name with day]
en: December
oc: decembre

[ctx: full month name with day]
en: February
oc: febrièr

[ctx: full month name with day]
en: January
oc: genièr

[ctx: full month name with day]
en: July
oc: julhet

[ctx: full month name with day]
en: June
oc: junh

[ctx: full month name with day]
en: March
oc: març

[ctx: full month name with day]
en: May
oc: mai

[ctx: full month name with day]
en: November
oc: novembre

[ctx: full month name with day]
en: October
oc: octobre

[ctx: full month name with day]
en: September
oc: setembre

[ctx: full weekday name]
en: Friday
oc: divendres

[ctx: full weekday name]
en: Monday
oc: diluns

[ctx: full weekday name]
en: Saturday
oc: dissabte

[ctx: full weekday name]
en: Sunday
oc: dimenge

[ctx: full weekday name]
en: Thursday
oc: dijòus

[ctx: full weekday name]
en: Tuesday
oc: dimars

[ctx: full weekday name]
en: Wednesday
oc: dimècres

en: g_socket_get_credentials not implemented for this OS
oc: g_socket_get_credentials es pas implementat sus aqueste sistèma operatiu

en: gio cat works just like the traditional cat utility, but using GIO
    locations instead of local files: for example, you can use something
    like smb://server/resource/file.txt as location.
oc: gio cat fonciona coma l'utilitari tradicional cat, mas en
    utilizant d'emplaçaments GIO al luòc de fichièrs locals : per exemple,
    se pòt indicar un emplaçament coma smb://servidor/ressorsa/fichièr.txt.

en: gio copy is similar to the traditional cp utility, but using GIO
    locations instead of local files: for example, you can use something
    like smb://server/resource/file.txt as location.
oc: gio copy fonciona coma l'utilitari tradicional cp, mas en
    utilizant d'emplaçaments GIO al luòc de fichièrs locals : per exemple,
    se pòt indicar un emplaçament coma smb://servidor/ressorsa/fichièr.txt.

en: gio info is similar to the traditional ls utility, but using GIO
    locations instead of local files: for example, you can use something
    like smb://server/resource/file.txt as location. File attributes can
    be specified with their GIO name, e.g. standard::icon, or just by
    namespace, e.g. unix, or by “*”, which matches all attributes
oc: gio info fonciona coma l’utilitari tradicional ls, mas en
    utilizant d'emplaçaments GIO al luòc de fichièrs locals : per exemple,
    se pòt indicar un emplaçament coma smb://servidor/ressorsa/fichièr.txt.
    Los atributs de fichièrs pòdon èsser indicats per lor nom GIO (exemple :
    standard::icon), per lor espaci de nom (exemple : unix) o per « * » qui
    correspond a totes los atributs

en: gio list is similar to the traditional ls utility, but using GIO
    locations instead of local files: for example, you can use something
    like smb://server/resource/file.txt as location. File attributes can
    be specified with their GIO name, e.g. standard::icon
oc: gio list fonciona coma l'utilitari tradicional ls, mas en
    utilizant d'emplaçaments GIO al luòc de fichièrs locals : per exemple,
    se pòt indicar un emplaçament coma smb://servidor/ressorsa/fichièr.txt.
    Los atributs de fichièrs pòdon èsser indicats per lor nom GIO (exemple :
    standard::icon)

en: gio mkdir is similar to the traditional mkdir utility, but using GIO
    locations instead of local files: for example, you can use something
    like smb://server/resource/mydir as location.
oc: gio mkdir fonciona coma l'utilitari tradicional mkdir, mas en
    utilizant d'emplaçaments GIO al luòc de fichièrs locals : per exemple,
    se pòt indicar un emplaçament coma smb://servidor/ressorsa/repertòri.

en: gio move is similar to the traditional mv utility, but using GIO
    locations instead of local files: for example, you can use something
    like smb://server/resource/file.txt as location
oc: gio move fonciona coma l'utilitari tradicional mv, mas en
    utilizant d'emplaçaments GIO al luòc de fichièrs locals : per exemple,
    se pòt indicar un emplaçament coma smb://servidor/ressorsa/fichièr.txt

en: hexadecimal digit expected
oc: chifra exadecimala esperat

en: hidden
oc: amagat

en: illegal symbolic reference
oc: referéncia simbolica illegala

en: inconsistent NEWLINE options
oc: opcions NEWLINE inconsistentas

en: internal error
oc: error intèrna

en: invalid application id: “%s”
oc: identificant d'aplicacion invalid : « %s »

en: invalid escape sequence in character class
oc: sequéncia d'escapament invalida dins la classa de caractèr

en: kB
oc: Ko

en: l10n requested, but no gettext domain given
oc: l10n demandada, mas cap de domeni gettext pas indicat

en: list-actions command takes only the application id
oc: la comanda list-actions accèpta pas que l'identificant de l'aplicacion

en: local path: %s
oc: camin local : %s

en: lookbehind assertion is not fixed length
oc: l'assercion « lookbehind » a pas de longor fixe

en: malformed \P or \p sequence
oc: sequéncia \P o \p mal formada

en: malformed number or name after (?(
oc: nom o nombre non confòrme aprèp (?(

en: missing ) after comment
oc: « ) » mancanta aprèp un comentari

en: missing subpattern name after (?&
oc: nom de sosmotiu mancant aprèp (?&

en: missing terminating )
oc: ) de terminason mancanta

en: missing terminating ] for character class
oc: caractèr terminason ] mancant per la classa de caractèr

en: missing terminator in subpattern name
oc: terminason mancanta dins lo nom del sosmotiu

en: missing “<” in symbolic reference
oc: « < » mancant dins la referéncia simbolica

en: name is too long in (*MARK), (*PRUNE), (*SKIP), or (*THEN)
oc: lo nom es tròp long dins (*MARK), (*PRUNE), (*SKIP) o (*THEN)

en: name: %s
oc: nom : %s

en: nick must be a minimum of 2 characters
oc: l'escais deu conténer al minimum 2 caractèrs

en: nothing to repeat
oc: pas res de repetir

en: number is too big
oc: lo nombre es tròp grand

en: number too big in {} quantifier
oc: nombre tròp grand dins lo quantificador {}

en: numbers out of order in {} quantifier
oc: nombres en desòrdre dins lo quantificador {}

en: octal value is greater than \377
oc: la valor octala es mai granda que \377

en: out of memory
oc: memòria insufisenta

en: overran compiling workspace
oc: depassament de capacitat en compilant l'espaci de trabalh

en: previously-checked referenced subpattern not found
oc: un sosmotiu referenciat e precedentament verificat es pas estat trobat

en: range out of order in character class
oc: plaja déclassada dins la classa de caractèr

en: recursion limit reached
oc: limit de recursivitat atent

en: recursion loop
oc: bocla recursiva

en: reference to non-existent subpattern
oc: referéncia a un sosmotiu inexistent

en: regular expression is too large
oc: l'expression regulara es tròp granda

en: size:
oc: talha :

en: source-specific not an IPv4 address
oc: source-specific es pas una adreça IPv4

en: subpattern name is too long (maximum 32 characters)
oc: lo nom del sosmotiu es tròp long (32 caractèrs maximum)

en: symlink must be non-NULL
oc: un ligam simbolic deu pas èsser « NULL »

en: text may not appear inside <%s>
oc: <%s> pòt pas conténer de tèxte

en: the pattern contains items not supported for partial matching
oc: lo motiu conten d'elements pas preses en carga per una correspondéncia parciala

en: too many named subpatterns (maximum 10,000)
oc: tròp de sosmotius nomenats (10 000 maximum)

en: translation context given for value without l10n enabled
oc: contèxte de traduccion donat per una valor sens activacion de l10n

en: two named subpatterns have the same name
oc: dos sosmotius nomenats possedisson lo meteis nom

en: type is INVALID
oc: lo tipe es « INVALID »

en: type: %s
oc: tipe : %s

en: unable to connect to D-Bus: %s
oc: impossible de se connectar a D-Bus : %s

en: unable to find desktop file for application %s
oc: impossible de trobar lo fichièr desktop per l'aplicacion %s

en: unfinished symbolic reference
oc: referéncia simbolica pas acabada

en: unix mount: %s%s %s %s %s
oc: montatge unix : %s%s %s %s %s

en: unknown POSIX class name
oc: nom de classa POSIX desconegut

en: unknown error
oc: error desconeguda

en: unknown escape sequence
oc: sequéncia d'escapament desconeguda

en: unknown property name after \P or \p
oc: nom de proprietat desconegut aprèp \P o \p

en: unrecognised command: %s
oc: comanda pas reconeguda : %s

en: unrecognized character after (? or (?-
oc: caractèr pas reconegut aprèp (? o (?-

en: unrecognized character after (?P
oc: caractèr pas reconegut aprèp (?P

en: unrecognized character following \
oc: un caractèr pas reconegut suit \

en: unsupported l10n category: %s
oc: categoria l10n pas presa en carga : %s

en: uri: %s
oc: uri : %s

en: value='%s' already specified
oc: value='%s' es ja estada definida

en: volume doesn’t implement eject
oc: lo volum implementa pas l'ejeccion (« eject »)

en: volume doesn’t implement mount
oc: lo volum implementa pas lo montatge

en: zero-length symbolic reference
oc: referéncia simbolica de longor nulla

en: “%s” is not a signed number
oc: « %s » es pas un nombre valid

en: “%s” is not a valid name
oc: « %s » es pas un nom valid

en: “%s” is not a valid name: “%c”
oc: « %s » es pas un nom valid : « %c »

en: “%s” is not an unsigned number
oc: « %s » es pas un nombre pas signat

en: “%s” takes no arguments
oc: « %s » accèpta pas cap de paramètre

en: “version” takes no arguments
oc: « version » accèpta pas cap de paramètre
