gsettings-desktop-schemas master - en to or translation catalogue (242 entries)

en: (Not implemented) Navigation works in terms of applications not windows
or: (କାର୍ଯ୍ଯକାରୀ ନୁହେଁ) ପଥପ୍ରଦର୍ଶନ ପ୍ରୟୋଗ ହିସାବରେ କାମ କରେ, ୱିଣ୍ଡୋ ହିସାବରେ ନୁହେଁ

en: Action on title bar double-click
or: ଶୀର୍ଷକ ପଟିରେ ମାଉସ୍ କୁ ଯୁଗ୍ନ ଭାବରେ ଦବାଇଲେ କି କାମ ଚାଳନ ହେବ

en: Action on title bar middle-click
or: ଶୀର୍ଷକ ପଟିରେ ମାଉସକୁ ମଝି-କ୍ଲିକ କରିବା ଦ୍ୱାରା ହେଉଥିବା କାର୍ଯ୍ୟ

en: Action on title bar right-click
or: ଶୀର୍ଷକ ପଟିରେ ମାଉସକୁ ଡାହାଣ-କ୍ଲିକ କରିବା ଦ୍ୱାରା ହେଉଥିବା କାର୍ଯ୍ୟ

en: Activate the window menu
or: ୱିଣ୍ଡୋ ତାଲିକାକୁ ସକ୍ରିୟ କରନ୍ତୁ

en: Arrangement of buttons on the titlebar
or: ଶୀର୍ଷକ ପଟିରେ ଚାବିର ସଜ୍ଜା

en: Arrangement of buttons on the titlebar. The value should be a string, such as "menu:minimize,maximize,spacer,close"; the colon separates the left corner of the window from the right corner, and the button names are comma-separated. Duplicate buttons are not allowed. Unknown button names are silently ignored so that buttons can be added in future metacity versions without breaking older versions. A special spacer tag can be used to insert some space between two adjacent buttons.
or: ଶୀର୍ଷକ ପଟିରେ ଚାବିଗୁଡ଼ିକର ସଜ୍ଜିକରଣ। ଏହି ମୂଲ୍ଯ ଗୌଟିଏ ବାକ୍ଯକଣ୍ଡ ହେବା ଉଚିତ, ଉଦାହରଣ ସ୍ବରୂପ, "ତାଲିକା:କ୍ଷୁଦ୍ରତମ କରନ୍ତୁ,ବୃହତ୍ତମ କରନ୍ତୁ,ବନ୍ଦ କରନ୍ତୁ"; ବିରାମ ଚିହ୍ନଟି ୱିଣ୍ଡୋର ବାମ ଓ ଡାହାଣ କଣକୁ ବିଭାଜନ କରେ, ଏବଂ ଚାବି ନାମଗୁଡ଼ିକ କମା ଦ୍ବାରା ବିଭାଜିତ। ଦ୍ବିଗୁଣିତ ଚାବି ନିଷେଧ। ଅଜଣା ଚାବି ନାମଗୁଡ଼ିକ ଚୁପଚାପ ଅଗ୍ରାହ୍ଯ କରାଯିବ, ଯାହା ଫଳରେ metacity ଆଗାମୀ ସଂସ୍କରଣଗୁଡ଼ିକୁ ପ୍ରଭାବିତ ନ କରି, ନୂଆ ସଂସ୍କରଣଗୁଡ଼ିକରେ ଚାବି ଯୋଡ଼ି ହୋଇପାରିବ।

en: Authenticate proxy server connections
or: ଛାୟା ସେବକ ସଂଯୋଗଗୁଡିକ ବୈଧ କରନ୍ତୁ

en: Automatic proxy configuration URL
or: ସ୍ୱୟଂଚାଳିତ ପ୍ରକ୍ସି ବିନ୍ୟାସ URL

en: Automatically raises the focused window
or: କେନ୍ଦ୍ରିତ ୱିଣ୍ଡୋକୁ ଆପେଆପେ ସାମନାକୁ ଆଣେ

en: Beep when a key is accepted
or: କି ଗ୍ରହଣ ହୋଇସାରିବା ପରେ ଶବ୍ଦ କରନ୍ତୁ

en: Beep when a key is first pressed
or: ଏକ କି କୁ ପ୍ରଥମ ଥର ଦବାଇଲେ ଶବ୍ଦ କରନ୍ତୁ

en: Beep when a key is rejected
or: କି କୁ ବାରଣ କଲେ ଶବ୍ଦ କରନ୍ତୁ

en: Beep when a keyboard accessibility feature changes
or: କିବୋର୍ଡ ଅଭିଗମ୍ଯତା ବିଶେଷତାରେ ପରିବର୍ତ୍ତନ ହେଲେ ଶବ୍ଦ କରନ୍ତୁ

en: Beep when a modifier is pressed.
or: ପରିବର୍ତ୍ତନକାରୀକୁ ଦବାଗଲେ ଶବ୍ଦ କରନ୍ତୁ।

en: Change brightness of blue
or: ନୀଳ ରଙ୍ଗର ଉଜ୍ଜ୍ବଳତା ପରିବର୍ତ୍ତନ କରନ୍ତୁ

en: Change brightness of green
or: ସବୁଜ ରଙ୍ଗର ଉଜ୍ଜ୍ବଳତା ପରିବର୍ତ୍ତନ କରନ୍ତୁ

en: Change brightness of red
or: ଲାଲି ରଙ୍ଗର ଉଜ୍ଜ୍ୱଳତାକୁ ପରିବର୍ତ୍ତନ କରନ୍ତୁ

en: Change contrast of blue
or: ନୀଳ ରଙ୍ଗର ସ୍ପଷ୍ଟତାକୁ ପରିବର୍ତ୍ତନ କରନ୍ତୁ

en: Change contrast of green
or: ସବୁଜ ରଙ୍ଗର ସ୍ପଷ୍ଟତାକୁ ପରିବର୍ତ୍ତନ କରନ୍ତୁ

en: Change contrast of red
or: ଲାଲି ରଙ୍ଗର ସ୍ପଷ୍ଟତାକୁ ପରିବର୍ତ୍ତନ କରନ୍ତୁ

en: Clip the crosshairs at the center
or: crosshairs କୁ ମଝିରେ ଲଗାନ୍ତୁ

en: Close window
or: ୱିଣ୍ଡୋ ବନ୍ଦ କରନ୍ତୁ

en: Color Saturation
or: ରଙ୍ଗ ପରିପୃକ୍ତତା

en: Color Shading Type
or: ରଙ୍ଗ ସହଭାଗ ପ୍ରକାର

en: Color of the crosshairs
or: crosshairs ର ରଙ୍ଗ

en: Control how new windows get focus
or: ନୂତନ ୱିଣ୍ଡୋଗୁଡ଼ିକ କିପରି ଲକ୍ଷ୍ୟ ସାଧନ କରିଥାନ୍ତି ତାହାକୁ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ କରନ୍ତୁ

en: Current theme
or: ସାମ୍ପ୍ରତିକ ପ୍ରସଙ୍ଗ

en: Cursor Blink
or: ଦର୍ଶିକା ମିଟିମିଟିକରଣ

en: Cursor Blink Time
or: ଦର୍ଶିକା ମିଟିମିଟିକରଣ ସମୟ

en: Cursor Blink Timeout
or: ଦର୍ଶିକା ମିଟିମିଟିକରଣ ସମୟ ସମାପ୍ତି

en: Cursor size
or: ସୂଚକ ଆକାର

en: Cursor theme
or: ସୂଚକ ପ୍ରସଙ୍ଗ

en: Default font
or: ପୂର୍ବନିର୍ଦ୍ଧାରିତ ଅକ୍ଷରରୂପ

en: Default tasks
or: ପୂର୍ବ ନିର୍ଦ୍ଧାରିତ କାର୍ଯ୍ୟଗୁଡ଼ିକ

en: Default tasks application.
or: ପୂର୍ବ ନିର୍ଦ୍ଧାରିତ କାର୍ଯ୍ୟ ପ୍ରୟୋଗ।

en: Delay in milliseconds for the auto raise option
or: ସ୍ବଂୟ ସାମନାକୁ ଆଣିବା ପାଇଁ ମିଲିସେକଣ୍ଡରେ ବିଳମ୍ବ

en: Determines whether applications or the system can generate audible 'beeps'; may be used in conjunction with 'visual bell' to allow silent 'beeps'.
or: ନିର୍ଦ୍ଧାରିତ କରେ ପ୍ରୟୋଗ ବା ତନ୍ତ୍ର ଶ୍ରାବ୍ଯ 'ବିପ' ସୃଷ୍ଟି କରିପାରିବ କି; ଏହା ସହିତ 'ଚାକ୍ଷୁଷ ଘଣ୍ଟି' ଚୟନକୁ ଯୋଡ଼ି ନିଃଶବ୍ଦ 'ବିପ' ହ୍ଯବହାର କରା ଯାଇରାରିବ.

en: Direction to perform a double click ('left', 'right', 'up', 'down).
or: ଦୁଇ ଥର କ୍ଲିକ କରିବାର ବିଧି ('ବାମ', 'ଡାହାଣ', 'ଉପର', 'ତଳ)।

en: Direction to perform a single click ('left', 'right', 'up', 'down).
or: ଥରେ କ୍ଲିକ କରିବାର ବିଧି ('ବାମ', 'ଡାହାଣ', 'ଉପର', 'ତଳ)।

en: Direction to perform dragging ('left', 'right', 'up', 'down).
or: ଟାଣିବାର ବିଧି ('ବାମ', 'ଡାହାଣ', 'ଉପର', 'ତଳ)।

en: Disable keyboard accessibility after a timeout
or: ସମୟ ସମାପ୍ତି ପରେ କିବୋର୍ଡ ଅଭିଗମ୍ୟତାକୁ ନିଷ୍କ୍ରିୟ କରନ୍ତୁ

en: Disable misfeatures that are required by old or broken applications
or: ପୁରୁଣା ବା ଅବୈଧ ପ୍ରୟୋଗ ପାଇଁ ଆବଶ୍ଯକ ଦୁର୍ଗୁଣଗୁଡ଼ିକୁ ଅସମର୍ଥ କରନ୍ତୁ

en: Disable when two keys are pressed at the same time
or: ଦୁଇଟି କି ଏକ ସମୟରେ ବଦାହେଲେ ନିଷ୍କ୍ରିୟ କରନ୍ତୁ

en: Distance in pixels before movement will be recognized.
or: ଗତି ପୂର୍ବରୁ ପିକସେଲର ଦୂରତାକୁ ଚିହ୍ନି ହେବ।

en: Do not accept a key as being pressed unless held for this many milliseconds.
or: ଉଲ୍ଲିଖିତ ମିଲି ସେକଣ୍ଡ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଦବା ନହେଲେ କୌଣସି କି କୁ ଗ୍ରହଣ କରନ୍ତୁ ନାହିଁ।

en: Draw Desktop Background
or: ଡେସ୍କଟପ ପୃଷ୍ଠଭୂମି ଅଙ୍କନ କରନ୍ତୁ

en: Duration of the disabling timeout
or: ସମୟ ସମାପ୍ତିକୁ ନିଷ୍କ୍ରିୟ କରିବା ଅବଧି

en: Duration of the timeout before disabling the keyboard accessibility.
or: କିବୋର୍ଡ ଅଭିଗମ୍ୟତାକୁ ନିଷ୍କ୍ରିୟ କରିବା ପୂର୍ବରୁ ସମୟ ସମାପ୍ତି ଅବଧି।

en: Dwell click mode
or: ଡ୍ୱେଲ କ୍ଲିକ ଧାରା

en: Dwell click time
or: ଡ୍ୱେଲ କ୍ଲିକ ସମୟ

en: Enable Animations
or: ଜୀବନାୟନ ସକ୍ରିୟ କରନ୍ତୁ

en: Enable Visual Bell
or: ଚାକ୍ଷୁଷ ଘଣ୍ଟିକୁ ସମର୍ଥ କରନ୍ତୁ

en: Enable accessibility keyboard shortcuts
or: ଅଭିଗମ୍ଯ କି ବୋର୍ଡ ସଂକ୍ଷିପ୍ତ ପଥକୁ ସକ୍ରିୟ କରନ୍ତୁ

en: Enable dwell clicks
or: ଡ୍ୱେଲ କ୍ଲିକ କୁ ସକ୍ରିୟ କରନ୍ତୁ

en: Enable dwell clicks.
or: ଡ୍ୱେଲ କ୍ଲିକ କୁ ସକ୍ରିୟ କରନ୍ତୁ।

en: Enable lens mode
or: ଲେନସ ଧାରାକୁ ସକ୍ରିୟ କରନ୍ତୁ

en: Enable mouse keys
or: ମାଉସ କିଗୁଡ଼ିକୁ ସକ୍ରିୟ କରନ୍ତୁ

en: Enable simulated secondary clicks
or: ନକଲି ଦ୍ୱିତୀୟକ କ୍ଲିକ କୁ ସକ୍ରିୟ କରନ୍ତୁ

en: Enable slow keys
or: ମନ୍ଥର କିଗୁଡ଼ିକୁ ସକ୍ରିୟ କରନ୍ତୁ

en: Enable sticky keys
or: ସାମୟିକ କିଗୁଡ଼ିକୁ ସକ୍ରିୟ କରନ୍ତୁ

en: Enable the bounce keys
or: ଡେଉଁଥିବା କିଗୁଡ଼ିକୁ ସକ୍ରିୟ କରନ୍ତୁ

en: Enable toggle keys
or: ଆଗପଛ ହେଉଥିବା କିଗୁଡ଼ିକୁ ସକ୍ରିୟ କରନ୍ତୁ

en: FTP proxy host name
or: FTP ପ୍ରକ୍ସି ଆଧାର ନାମ

en: FTP proxy port
or: FTP ପ୍ରକ୍ସି ସଂଯୋଗିକୀ

en: Gesture double click
or: ଦୁଇଥର କ୍ଲିକକୁ ଦେଖନ୍ତୁ

en: Gesture drag click
or: ଟଣା କ୍ଲିକ ସଂକେତ

en: Gesture single click
or: ଗୋଟିଏ ଥର କ୍ଲିକକୁ ଦେଖନ୍ତୁ

en: HTTP proxy host name
or: HTTP ପ୍ରକ୍ସି ଆଧାର ନାମ

en: HTTP proxy password
or: HTTP ପ୍ରକ୍ସି ପ୍ରବେଶ ସଂକେତ

en: HTTP proxy port
or: HTTP ପ୍ରକ୍ସି ସଂଯୋଗିକୀ

en: HTTP proxy username
or: HTTP ପ୍ରକ୍ସି ଚାଳକନାମ

en: Hide all normal windows
or: ସମସ୍ତ ସାଧାରଣ ୱିଣ୍ଡୋଗୁଡ଼ିକୁ ଲୁଚାନ୍ତୁ

en: How long to accelerate in milliseconds
or: ତ୍ୱରିତ କରିବା ପାଇଁ କେତେ ସମୟ ଲାଗେ ମିଲି ସେକେଣ୍ଡରେ

en: How many milliseconds it takes to go from 0 to maximum speed.
or: 0 ରୁ ସର୍ବାଧିକ ବେଗ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଯିବା ପାଇଁ କେତେ ସମୟ ଲାଗେ ମିଲି ସେକେଣ୍ଡରେ।

en: How many milliseconds to wait before mouse movement keys start to operate.
or: ମାଉସ ଗତି କି ଚାଲୁ ହେବା ପୂର୍ବରୁ କେତେ ମିଲି ସେକଣ୍ଡ ଅପେକ୍ଷା କରିବା ଉଚିତ।

en: How many pixels per second to move at the maximum speed.
or: ସର୍ବାଧିକ ବେଗରେ ପ୍ରତି ସେକଣ୍ଡରେ କେତେ ପିକସେଲ ପଠାଯିବା ଉଚିତ।

en: Icon Theme
or: ଚିତ୍ରସଂକେତ ପ୍ରସଙ୍ଗ

en: If set to true, and the focus mode is either "sloppy" or "mouse" then the focused window will be automatically raised after a delay specified by the auto-raise-delay key. This is not related to clicking on a window to raise it, nor to entering a window during drag-and-drop.
or: ଏହା true ହେଲେ, ଓ କେନ୍ଦ୍ରୀଭୂତ ଧାରା "ଅଯତ୍ନକୃତ" ବା "ମାଉସ" ଥିଲେ, କେନ୍ଦ୍ରିତ ୱିଣ୍ଡୋକୁ କିଛି ସମୟ ପରେ ଆପେଆପେ auto-raise-delay କି କୁ ବ୍ୟବହାର କରି ସାମନାକୁ ଅଣାଯିବ। ଏହା ବୃଦ୍ଧିକରା ପାଇଁ ୱିଣ୍ଡୋ ଉପରେ କ୍ଲିକ କରିବା ସହିତ ସମ୍ପୃକ୍ତ ନୁହଁ, ଅଥବା ଟାଣିବା-ଏବଂ ପକାଇବା ସମୟରେ ୱିଣ୍ଡୋରେ ପ୍ରବେଶ କରି।

en: If true, display date in the clock, in addition to time.
or: ସତ ଥିଲେ, ଘଣ୍ଟାରେ ସମୟ ସହିତ ତାରିଖ ଦେଖାନ୍ତୁ।

en: If true, then the WM works in terms of applications rather than windows. The concept is a bit abstract, but in general an application-based setup is more like the Mac and less like Windows. When you focus a window in application-based mode, all the windows in the application will be raised. Also, in application-based mode, focus clicks are not passed through to windows in other applications. Application-based mode is, however, largely unimplemented at the moment.
or: ଯଦି ଏହା true, ତେବେ WM ୱିଣ୍ଡୋ ବଦଳରେ ପ୍ରୟୋଗ ଭାବରେ କାମ କରେ। ଏହି ଧାରଣାଟି ଟିକେ ଅମୂର୍ତ୍ତ, କିନ୍ତୁ ସାଧାରଣରେ ପ୍ରୟୋଗ-ଆଧାରିତ ବ୍ଯବସ୍ଥାଟି ଅଧିକ ମାକ୍ ଭଳି ଓ କମ ମାଇକ୍ରୋସଫ୍ଟ ୱିଣ୍ଡୋଜ ଭଳି। ପ୍ରୟୋଗ-ଆଧାରିତ ବ୍ଯବସ୍ଥାରେ ଆପଣ ଗୋଟିଏ ୱିଣ୍ଡୋକୁ କେନ୍ଦ୍ରିତ କଲେ, ପ୍ରୟୋଗର ସବୁ ୱିଣ୍ଡୋଗୁଡ଼ିକ ସାମନାକୁ ଅଣାଯିବ। ପ୍ରୟୋଗ-ଆଧାରିତ ବ୍ଯବସ୍ଥାରେ ମଧ୍ଯ କେନ୍ଦ୍ରୀଭୂତ ମାଉସ୍ ଚାପ ଅଲଗା ପ୍ରୟୋଗର ୱିଣ୍ଡୋଗୁଡ଼ିକ ବଢ଼ାଇ ଦିଆଯାଏ ନାହିଁ। ଏହି ବିନ୍ଯାସର ଅସ୍ତିତ୍ବ କିଛିଟି ସନ୍ଦେହଜନକ। କିନ୍ତୁ,  ପ୍ରୟୋଗ-ଆଧାରିତ ଓ ୱିଣ୍ଡୋ-ଆଧାରିତ ଧାରାର ସବୁ ବିସ୍ତୃତ ବିବରଣୀ ପାଇଁ ଅଲଗା ବିନ୍ଯାସ ରଖିବା ଅପେକ୍ଷା, ଏହା ଅଧିକ ଭଲ। ଏହି ସମୟରେ, ପ୍ରୟୋଗ-ଆଧାରିତ ଧାରା ମୁଖ୍ଯତଃ ଅକାର୍ଯ୍ଯକାରୀ ରହିଛି।

en: Ignore multiple presses of the same key within this many milliseconds.
or: ଏକ କି ର ଏକାଧିକ ପ୍ରକ୍ରିୟାକୁ ପ୍ରଦତ୍ତ ମିଲି ସେକଣ୍ଡ ସମୟ ଅବଧି ମଧ୍ଯରେ ଅଗ୍ରାହ୍ୟ କରନ୍ତୁ।

en: Initial delay in milliseconds
or: ପ୍ରାରମ୍ଭିକ ବିଳମ୍ବ ମିଲି ସେକେଣ୍ଡରେ

en: Inverse lightness
or: ପ୍ରତିକୂଳ ଆଲୋକ

en: Length of the crosshairs in pixels
or: କ୍ରସ ହେୟରର ଲମ୍ବ ପିକସେଲରେ

en: Length of the cursor blink cycle, in milliseconds.
or: ଦର୍ଶିକା ମିଟିମିଟିକରଣ ଆବୃତ୍ତି ସମୟ, ମିଲିସେକେଣ୍ଡରେ।

en: Lower window below other windows
or: ୱିଣ୍ଡୋକୁ ଅଲଗା ୱିଣ୍ଡୋ ପଛକୁ ନିଅନ୍ତୁ

en: Magnification factor
or: ଆବର୍ଦ୍ଧନ ଉତ୍ପାଦକ

en: Maximize window
or: ୱିଣ୍ଡୋକୁ ଯଥାସମ୍ଭବ ବଢ଼ାନ୍ତୁ

en: Maximize window horizontally
or: ୱିଣ୍ଡୋକୁ ଭୂସମାନ୍ତର ଭାବରେ ଯଥାସମ୍ଭବ ବଢ଼ାନ୍ତୁ

en: Maximize window vertically
or: ୱିଣ୍ଡୋକୁ ଭୂଲମ୍ବ ଭାବରେ ଯଥାସମ୍ଭବ ବଢ଼ାନ୍ତୁ

en: Minimize window
or: ୱିଣ୍ଡୋକୁ ଯଥାସମ୍ଭବ ଛୋଟ କରନ୍ତୁ

en: Minimum interval in milliseconds
or: ସର୍ବନିମ୍ନ  ଅନ୍ତରାଳ ସେକଣ୍ଡରେ

en: Modifier to use for modified window click actions
or: ରୂପାନ୍ତରିତ ୱିଣ୍ଡୋର ମାଉସ୍ ଚାପ କାର୍ଯ୍ଯଗୁଡ଼ିକ ପାଇଁ ରୂପାନ୍ତରକ

en: Mouse Tracking Mode
or: ମାଉସ ଅନୁସରଣ ଧାରା

en: Move window
or: ୱିଣ୍ଡୋକୁ ଘୁଞ୍ଚାନ୍ତୁ

en: Move window one workspace down
or: ୱିଣ୍ଡୋକୁ ଗୋଟିଏ କାର୍ଯ୍ଯକ୍ଷେତ୍ର ତଳକୁ ଘୁଞ୍ଚାନ୍ତୁ

en: Move window one workspace to the left
or: ୱିଣ୍ଡୋକୁ ଗୋଟିଏ କାର୍ଯ୍ଯକ୍ଷେତ୍ର ବାମକୁ ଘୁଞ୍ଚାନ୍ତୁ

en: Move window one workspace to the right
or: ୱିଣ୍ଡୋକୁ ଗୋଟିଏ କାର୍ଯ୍ଯକ୍ଷେତ୍ର ଡାହାଣକୁ ଘୁଞ୍ଚାନ୍ତୁ

en: Move window one workspace up
or: ୱିଣ୍ଡୋକୁ ଗୋଟିଏ କାର୍ଯ୍ଯକ୍ଷେତ୍ର ଉପରକୁ ଘୁଞ୍ଚାନ୍ତୁ

en: Move window to bottom edge of screen
or: ୱିଣ୍ଡୋକୁ ପରଦାର ତଳ ପାଖକୁ ଘୁଞ୍ଚାନ୍ତୁ

en: Move window to bottom left corner
or: ୱିଣ୍ଡୋକୁ ବାମପଟ ତଳ କୋଣକୁ ଘୁଞ୍ଚାନ୍ତୁ

en: Move window to bottom right corner
or: ୱିଣ୍ଡୋକୁ ଡାହାଣ ପଟ ତଳ କୋଣକୁ ଘୁଞ୍ଚାନ୍ତୁ

en: Move window to center of screen
or: ୱିଣ୍ଡୋକୁ ପରଦାର କେନ୍ଦ୍ରକୁ ଘୁଞ୍ଚାନ୍ତୁ

en: Move window to left side of screen
or: ୱିଣ୍ଡୋକୁ ପରଦାର ବାମ ପାଖକୁ ଘୁଞ୍ଚାନ୍ତୁ

en: Move window to right side of screen
or: ୱିଣ୍ଡୋକୁ ପରଦାର ଡାହାଣ ପାର୍ଶ୍ୱକୁ ଘୁଞ୍ଚାନ୍ତୁ

en: Move window to top edge of screen
or: ୱିଣ୍ଡୋକୁ ପରଦାର ଉପର ପାଖକୁ ଘୁଞ୍ଚାନ୍ତୁ

en: Move window to top left corner
or: ୱିଣ୍ଡୋକୁ ଉପରପଟ ବାମ କୋଣକୁ ଘୁଞ୍ଚାନ୍ତୁ

en: Move window to top right corner
or: ୱିଣ୍ଡୋକୁ ଉପରପଟ ଡାହାଣ କୋଣକୁ ଘୁଞ୍ଚାନ୍ତୁ

en: Move window to workspace 1
or: ୱିଣ୍ଡୋକୁ କାର୍ଯ୍ଯକ୍ଷେତ୍ର ୧କୁ ଘୁଞ୍ଚାନ୍ତୁ

en: Move window to workspace 10
or: ୱିଣ୍ଡୋକୁ କାର୍ଯ୍ଯକ୍ଷେତ୍ର ୧୦କୁ ଘୁଞ୍ଚାନ୍ତୁ

en: Move window to workspace 11
or: ୱିଣ୍ଡୋକୁ କାର୍ଯ୍ଯକ୍ଷେତ୍ର ୧୧କୁ ଘୁଞ୍ଚାନ୍ତୁ

en: Move window to workspace 12
or: ୱିଣ୍ଡୋକୁ କାର୍ଯ୍ଯକ୍ଷେତ୍ର ୧୨କୁ ଘୁଞ୍ଚାନ୍ତୁ

en: Move window to workspace 2
or: ୱିଣ୍ଡୋକୁ କାର୍ଯ୍ଯକ୍ଷେତ୍ର ୨କୁ ଘୁଞ୍ଚାନ୍ତୁ

en: Move window to workspace 3
or: ୱିଣ୍ଡୋକୁ କାର୍ଯ୍ଯକ୍ଷେତ୍ର ୩କୁ ଘୁଞ୍ଚାନ୍ତୁ

en: Move window to workspace 4
or: ୱିଣ୍ଡୋକୁ କାର୍ଯ୍ଯକ୍ଷେତ୍ର ୪କୁ ଘୁଞ୍ଚାନ୍ତୁ

en: Move window to workspace 5
or: ୱିଣ୍ଡୋକୁ କାର୍ଯ୍ଯକ୍ଷେତ୍ର ୫କୁ ଘୁଞ୍ଚାନ୍ତୁ

en: Move window to workspace 6
or: ୱିଣ୍ଡୋକୁ କାର୍ଯ୍ଯକ୍ଷେତ୍ର ୬କୁ ଘୁଞ୍ଚାନ୍ତୁ

en: Move window to workspace 7
or: ୱିଣ୍ଡୋକୁ କାର୍ଯ୍ଯକ୍ଷେତ୍ର ୭କୁ ଘୁଞ୍ଚାନ୍ତୁ

en: Move window to workspace 8
or: ୱିଣ୍ଡୋକୁ କାର୍ଯ୍ଯକ୍ଷେତ୍ର ୮କୁ ଘୁଞ୍ଚାନ୍ତୁ

en: Move window to workspace 9
or: ୱିଣ୍ଡୋକୁ କାର୍ଯ୍ଯକ୍ଷେତ୍ର ୯କୁ ଘୁଞ୍ଚାନ୍ତୁ

en: Movement threshold
or: ଗତି ପ୍ରଭାବସୀମା

en: Non-proxy hosts
or: ଅଣଛାୟା ଆଧାର

en: Number of workspaces
or: କାର୍ଯ୍ଯକ୍ଷେତ୍ରର ସଂଖ୍ଯା

en: Number of workspaces. Must be more than zero, and has a fixed maximum to prevent making the desktop unusable by accidentally asking for too many workspaces.
or: କାର୍ଯ୍ଯକ୍ଷେତ୍ରର ସଂଖ୍ଯା। ଏହା ଶୂନ୍ଯଠାରୁ ଅଧିକ ହେବା ବାଧ୍ଯ, ଓ ଏହାର ଗୋଟିଏ ସ୍ଥିର ସର୍ବାଧିକ ମୂଲ୍ଯ ଅଛି ଭୁଲ ବଶତଃ ଅତ୍ୟଧିକ କାର୍ଯ୍ଯକ୍ଷେତ୍ର ନିର୍ଦ୍ଦଷ୍ଟ କରି ନିଜ ଡେସ୍କଟପକୁ ନଷ୍ଟ କରିବାରୁ ରୋକିବା ପାଇଁ।

en: On-screen keyboard
or: ଅନସ୍କ୍ରିନ କି ବୋର୍ଡ

en: Opacity of the crosshairs
or: crosshairsର ସ୍ବଚ୍ଛତା

en: Password to pass as authentication when doing HTTP proxying.
or: HTTP ପ୍ରକ୍ସି ବେଳେ ବୈଧିକରଣ ପାଇଁ ପ୍ରବେଶ ସଂକେତ

en: Picture Opacity
or: ଚିତ୍ର ସ୍ୱଚ୍ଛତା

en: Picture Options
or: ଛବି ବିକଳ୍ପଗୁଡିକ

en: Picture URI
or: ଚିତ୍ର URI

en: Pixels per seconds
or: ସେକଣ୍ଡ ପ୍ରତି ପିକସେଲ

en: Primary Color
or: ପ୍ରାଥମିକ ରଙ୍ଗ

en: Proxy configuration mode
or: ପ୍ରକ୍ସି ବିନ୍ଯାସ ଅବସ୍ଥା

en: Raise window above other windows
or: ୱିଣ୍ଡୋକୁ ଅଲଗା ୱିଣ୍ଡୋଗୁଡ଼ିକର ସାମନାକୁ ଆଣନ୍ତୁ

en: Raise window if covered, otherwise lower it
or: ୱିଣ୍ଡୋ ଲୁଚାହୋଇଥିଲେ ତାହାକୁ ସାମନାକୁ ଆଣନ୍ତୁ, ନଚେତ ତାହାକୁ ତଳକୁ କରନ୍ତୁ

en: Represents a change to the color saturation, from 0.0 (grayscale) to 1.0 (full color).
or: ରଙ୍ଗ ପରିପୃକ୍ତତାରେ ପରିବର୍ତ୍ତନକୁ ଉପସ୍ଥାପନ କରିଥାଏ, 0.0 (grayscale) ରୁ 1.0 (full color) କୁ।

en: Represents a change to the default brightness for the blue component. Zero indicates no change, values less than zero indicate a decrease, and values greater than zero indicate an increase.
or: ପୂର୍ବନିର୍ଦ୍ଧାରିତ ନୀଳ ଉପାଦାନର ଉଜ୍ଜ୍ୱଳତାରେ ପରିବର୍ତ୍ତନକୁ ଉପସ୍ଥାପନ କରିଥାଏ। ଶୂନ ଅର୍ଥ କୌଣସି ପରିବର୍ତ୍ତନ ନାହିଁ, ଶୂନରୁ କମ ମୂଲ୍ୟ ଅର୍ଥ ହ୍ରାସ, ଏବଂ ଶୂନରୁ ଅଧିକ ଅର୍ଥ ବୃଦ୍ଧି।

en: Represents a change to the default brightness for the green component. Zero indicates no change, values less than zero indicate a decrease, and values greater than zero indicate an increase.
or: ପୂର୍ବନିର୍ଦ୍ଧାରିତ ସବୁଜ ଉପାଦାନର ଉଜ୍ଜ୍ୱଳତାରେ ପରିବର୍ତ୍ତନକୁ ଉପସ୍ଥାପନ କରିଥାଏ। ଶୂନ ଅର୍ଥ କୌଣସି ପରିବର୍ତ୍ତନ ନାହିଁ, ଶୂନରୁ କମ ମୂଲ୍ୟ ଅର୍ଥ ହ୍ରାସ, ଏବଂ ଶୂନରୁ ଅଧିକ ଅର୍ଥ ବୃଦ୍ଧି।

en: Represents a change to the default brightness of the red component. Zero indicates no change, values less than zero indicate a decrease, and values greater than zero indicate an increase.
or: ପୂର୍ବନିର୍ଦ୍ଧାରିତ ଲାଲି ଉପାଦାନର ଉଜ୍ଜ୍ୱଳତାରେ ପରିବର୍ତ୍ତନକୁ ଉପସ୍ଥାପନ କରିଥାଏ। ଶୂନ ଅର୍ଥ କୌଣସି ପରିବର୍ତ୍ତନ ନାହିଁ, ଶୂନରୁ କମ ମୂଲ୍ୟ ଅର୍ଥ ହ୍ରାସ, ଏବଂ ଶୂନରୁ ଅଧିକ ଅର୍ଥ ବୃଦ୍ଧି।

en: Represents a change to the default contrast of the blue component. Zero indicates no change in contrast, values less than zero indicate a decrease, and values greater than zero indicate an increase.
or: ପୂର୍ବନିର୍ଦ୍ଧାରିତ ନୀଳ ଉପାଦାନର ବିଭେଦନରେ ପରିବର୍ତ୍ତନକୁ ଉପସ୍ଥାପନ କରିଥାଏ। ଶୂନ ଅର୍ଥ କୌଣସି ପରିବର୍ତ୍ତନ ନାହିଁ, ଶୂନରୁ କମ ମୂଲ୍ୟ ଅର୍ଥ ହ୍ରାସ, ଏବଂ ଶୂନରୁ ଅଧିକ ଅର୍ଥ ବୃଦ୍ଧି।

en: Represents a change to the default contrast of the green component. Zero indicates no change in contrast, values less than zero indicate a decrease, and values greater than zero indicate an increase.
or: ପୂର୍ବନିର୍ଦ୍ଧାରିତ ସବୁଜ ଉପାଦାନର ବିଭେଦନରେ ପରିବର୍ତ୍ତନକୁ ଉପସ୍ଥାପନ କରିଥାଏ। ଶୂନ ଅର୍ଥ କୌଣସି ପରିବର୍ତ୍ତନ ନାହିଁ, ଶୂନରୁ କମ ମୂଲ୍ୟ ଅର୍ଥ ହ୍ରାସ, ଏବଂ ଶୂନରୁ ଅଧିକ ଅର୍ଥ ବୃଦ୍ଧି।

en: Represents a change to the default contrast of the red component. Zero indicates no change in contrast, values less than zero indicate a decrease, and values greater than zero indicate an increase.
or: ପୂର୍ବନିର୍ଦ୍ଧାରିତ ଲାଲି ଉପାଦାନର ବିଭେଦନରେ ପରିବର୍ତ୍ତନକୁ ଉପସ୍ଥାପନ କରିଥାଏ। ଶୂନ ଅର୍ଥ କୌଣସି ପରିବର୍ତ୍ତନ ନାହିଁ, ଶୂନରୁ କମ ମୂଲ୍ୟ ଅର୍ଥ ହ୍ରାସ, ଏବଂ ଶୂନରୁ ଅଧିକ ଅର୍ଥ ବୃଦ୍ଧି।

en: Resize window
or: ୱିଣ୍ଡୋର ଆକାର ବଦଳାନ୍ତୁ

en: Restore window
or: ୱିଣ୍ଡୋକୁ ପୁନଃସ୍ଥାପନ କରନ୍ତୁ

en: Reverse switch applications
or: ପ୍ରୟୋଗଗୁଡ଼ିକୁ ଓଲଟା ଭାବରେ ବଦଳାନ୍ତୁ

en: Reverse switch system controls
or: ତନ୍ତ୍ର ନିୟନ୍ତ୍ରଣଗୁଡିକୁ ଓଲଟା ଭାବରେ ବଦଳାନ୍ତୁ

en: Reverse switch system controls directly
or: ତନ୍ତ୍ର ନିୟନ୍ତ୍ରଣଗୁଡିକୁ ସିଧାସଳଖ ଭାବରେ ଓଲଟା ଦିଗରେ ବଦଳାନ୍ତୁ

en: Reverse switch windows directly
or: ୱିଣ୍ଡୋଗୁଡ଼ିକୁ ଓଲଟା ଦିଗରେ ସିଧାସଳଖ ଭାବରେ ବଦଳାନ୍ତୁ

en: Reverse switch windows of an app directly
or: ଗୋଟିଏ ପ୍ରୟୋଗର ୱିଣ୍ଡୋଗୁଡ଼ିକୁ ଓଲଟା ଦିଗରେ ସିଧାସଳଖ ଭାବରେ ବଦଳାନ୍ତୁ

en: Reverse switch windows of an application
or: ଗୋଟିଏ ପ୍ରୟୋଗର ୱିଣ୍ଡୋଗୁଡ଼ିକ ମଧ୍ଯରେ ଚାଲନ୍ତୁ

en: SOCKS proxy host name
or: SOCKS ପ୍ରକ୍ସି ଆଧାର ନାମ

en: Screen magnifier
or: ପରଦା ଆକାର ବର୍ଦ୍ଧନକର୍ତ୍ତା

en: Screen position
or: ପରଦା ଅବସ୍ଥାନ

en: Screen reader
or: ପରଦା ପାଠକ

en: Secondary Color
or: ଦ୍ବିତୀୟକ ରଙ୍ଗ

en: Secure HTTP proxy host name
or: ସୁରକ୍ଷିତ HTTP ପ୍ରକ୍ସି ଆଧାର ନାମ

en: Secure HTTP proxy port
or: ସୁରକ୍ଷିତ HTTP ପ୍ରକ୍ସି ସଂଯୋଗିକୀ

en: Setting this option to false can lead to buggy behavior, so users are strongly discouraged from changing it from the default of true. Many actions (e.g. clicking in the client area, moving or resizing the window) normally raise the window as a side-effect. Setting this option to false, which is strongly discouraged, will decouple raising from other user actions, and ignore raise requests generated by applications. See http://bugzilla.gnome.org/show_bug.cgi?id=445447#c6. Even when this option is false, windows can still be raised by an alt-left-click anywhere on the window, a normal click on the window decorations, or by special messages from pagers, such as activation requests from tasklist applets. This option is currently disabled in click-to-focus mode. Note that the list of ways to raise windows when raise-on-click is false does not include programmatic requests from applications to raise windows; such requests will be ignored regardless of the reason for the request. If you are an application developer and have a user complaining that your application does not work with this setting disabled, tell them it is -their- fault for breaking their window manager and that they need to change this option back to true or live with the "bug" they requested.
or: ଏହି ବିକଳ୍ପକୁ false ସେଟ କରିବା ଫଳରେ ଏହା ତ୍ରୁଟିଯୁକ୍ତ ଆଚରଣ କରିଥାଏ, ତେଣୁ ଚାଳକମାନେ ଏହାକୁ ପୂର୍ବନିର୍ଦ୍ଧାରିତ ମୂଲ୍ୟ true ରୁ ପରିବର୍ତ୍ତନ କରିବା ପାଇଁ ବିରୋଧ କରିଥାନ୍ତି। ଅନେକ କାର୍ଯ୍ୟ(ଯେପରିକି, କ୍ଲାଏଣ୍ଟ କ୍ଷେତ୍ରରେ କ୍ଲିକ କରିବା, ୱିଣ୍ଡୋକୁ ଗତିକରାଇବା ଅଥବା ଆକାର ବଦଳାଇବା) ସାଧାରଣତଃ ପାର୍ଶ୍ୱ ପ୍ରଭାବକୁ ବୃଦ୍ଧି କରିଥାଏ। ଏହି ବିକଳ୍ପକୁ false ସେଟ କରିବା ଫଳରେ, ଯାହାକୁକି ଅତିରିକ୍ତ ବିରୋଧ କରାଯାଇଥାଏ, ତାହା ଅନ୍ୟ ଚାଳକ କାର୍ଯ୍ୟ ଅପେକ୍ଷା ବୃଦ୍ଧି ହୋଇଥାଏ, ଏବଂ ପ୍ରୟୋଗ ଅନୁରୋଧ ଦ୍ୱାରା ସୃଷ୍ଟି ବୃଦ୍ଧିକୁ ଅଗ୍ରାହ୍ୟ କରିଥାଏ। http://bugzilla.gnome.org/show_bug.cgi?id=445447#c6 କୁ ଦେଖନ୍ତୁ। ଯଦିଚ ଯେତେବେଳେ ଏହି ବିକଳ୍ପଟି false ହୋଇଥାଏ, ୱିଣ୍ଡୋଗୁଡ଼ିକ ମଧ୍ଯ alt-left-click ଦ୍ୱାରା ଯେକୌଣସି ଉପାୟରେ ବୃଦ୍ଧି କରିଥାଏ, ୱିଣ୍ଡୋ ସଜ୍ଜିକରଣରେ ଗୋଟିଏ ସାଧାରଣ କ୍ଲିକ, ଅଥବା ପେଜରରୁଗୋଟିଏ ବିଶେଷ ସନ୍ଦେଶ ଦ୍ୱାରା, ଯେପରିକି କାର୍ଯ୍ୟତାଲିକା ଆପଲେଟରୁ ସକ୍ରିୟଣ ଅନୁରୋଧ। ଏହି ବିକଳ୍ପକୁ click-to-focus ଧାରାରେ ବର୍ତ୍ତମାନ ନିଷ୍କ୍ରିୟ କରାହୋଇଛି। ମନେରଖନ୍ତୁ ଯେ ୱିଣ୍ଡୋଗୁଡ଼ିକୁ ବୃଦ୍ଧିକରିବା ପାଇଁ ପଥଗୁଡ଼ିକର ତାଲିକା ଯେତେବେଳେ raise-on-click false ହୋଇଥାଏ ସେତେବେଳେ ଏହା ପ୍ରଗ୍ରାମ ହୋଇଥିବା ଅନୁରୋଧକୁ ଅନ୍ତର୍ଭୁକ୍ତ କରିନଥାଏ; ସେହିପରି ଅନୁରୋଧଗୁଡ଼ିକୁ କାରଣ ଯାହା ହୋଇଥିଲେ ମଧ୍ଯ ଅଗ୍ରାହ୍ୟ କରାଯାଇଥାଏ। ଯଦି ଆପଣ ଜଣେ ପ୍ରୟୋଗ ବିକାଶକାରୀ ଏବଂ ଜଣେ ଚାଳକ ଅଭିଯୋଗ କରିଛି ଯେ ଏହି ସଂରଚନାକୁ ନିଷ୍କ୍ରିୟ କରିବା ଫଳରେ ସେହି ପ୍ରୟୋଗଟି କାର୍ଯ୍ୟ କରିନଥାଏ, ତେବେ ସେମାନଙ୍କୁ କୁହନ୍ତୁ ଯେ ୱିଣ୍ଡୋ ପରିଚାଳକକୁ ଭାଙ୍ଗିବା ସେମାନଙ୍କର ତ୍ରୁଟି ଏବଂ ସେମାନଙ୍କୁ ଏହି ବିକଳ୍ପକୁ ପୁଣି ପଛକୁ କରି true ଭାବରେ ପରିବର୍ତ୍ତନ କରିବା ଉଚିତ ଅଥବା ଅନୁରୋଧ କରିଥିବା ସେହି "bug" ସହିତ ରୁହନ୍ତୁ।

en: Show click type window
or: କ୍ଲିକ ପ୍ରକାର ୱିଣ୍ଡୋ ଦର୍ଶାନ୍ତୁ

en: Show click type window.
or: କ୍ଲିକ ପ୍ରକାର ୱିଣ୍ଡୋ ଦର୍ଶାନ୍ତୁ।

en: Show date in clock
or: ଘଣ୍ଟାରେ ତାରିଖ ଦେଖାନ୍ତୁ

en: Show or hide crosshairs
or: crosshairsକୁ ଦର୍ଶାନ୍ତୁ କିମ୍ବା ଲୁଚାନ୍ତୁ

en: Show the 'Input Methods' menu
or: 'ନିବେଶ ପ୍ରକ୍ରିୟା' ମେନୁ ପ୍ରଦର୍ଶିତ କରନ୍ତୁ

en: Show the activities overview
or: କାର୍ଯ୍ୟକଳାପଗୁଡ଼ିକର ସମୀକ୍ଷାକୁ ଦର୍ଶାନ୍ତୁ

en: Show the run command prompt
or: ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ପ୍ରମ୍ପଟକୁ ଚଲାନ୍ତୁକୁ ଦେଖାନ୍ତୁ

en: Some applications disregard specifications in ways that result in window manager misfeatures. This option puts the WM in a rigorously correct mode, which gives a more consistent user interface, provided one does not need to run any misbehaving applications.
or: କିଛି ପ୍ରୟୋଗଗୁଡ଼ିକ ନିର୍ଦ୍ଦେଶଗୁଡ଼ିକୁ ଅନାଦର କରିଥାଏ, ଫଳସ୍ୱରୂପ ୱିଣ୍ଡୋ ପରିଚାଳକ ଭୁଲ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିଥାଏ। ଏହି ବିକଳ୍ପWMକୁ ସଠିକ ଅବସ୍ଥାରେ ରଖିଥାଏ, ଯାହାକି ଅଧିକ ସ୍ଥାୟୀ ଚାଳକ ଅନ୍ତରାପୃଷ୍ଠ ପ୍ରଦାନ କରିଥାଏ, ଏହା ବ୍ୟତୀତ ଜଣେ ଖରାପ ଆଚରଣ କରୁଥିବା ପ୍ରୟୋଗଗୁଡ଼ିକୁ ଚଲାଇନଥାଏ।

en: Sound theme name
or: ଧ୍ୱନୀ ପ୍ରସଙ୍ଗ ନାମ

en: Switch applications
or: ପ୍ରୟୋଗଗୁଡ଼ିକୁ ବଦଳାନ୍ତୁ

en: Switch system controls
or: ତନ୍ତ୍ର ନିୟନ୍ତ୍ରଣଗୁଡିକୁ ବଦଳାନ୍ତୁ

en: Switch system controls directly
or: ତନ୍ତ୍ର ନିୟନ୍ତ୍ରଣଗୁଡିକୁ ସିଧାସଳଖ ଭାବରେ ବଦଳାନ୍ତୁ

en: Switch to workspace 1
or: କାର୍ଯ୍ଯକ୍ଷେତ୍ର ୧କୁ ଯାଆନ୍ତୁ

en: Switch to workspace 10
or: କାର୍ଯ୍ଯକ୍ଷେତ୍ର ୧୦କୁ ଯାଆନ୍ତୁ

en: Switch to workspace 11
or: କାର୍ଯ୍ଯକ୍ଷେତ୍ର ୧୧କୁ ଯାଆନ୍ତୁ

en: Switch to workspace 12
or: କାର୍ଯ୍ଯକ୍ଷେତ୍ର ୧୨କୁ ଯାଆନ୍ତୁ

en: Switch to workspace 2
or: କାର୍ଯ୍ଯକ୍ଷେତ୍ର ୨କୁ ଯାଆନ୍ତୁ

en: Switch to workspace 3
or: କାର୍ଯ୍ଯକ୍ଷେତ୍ର ୩କୁ ଯାଆନ୍ତୁ

en: Switch to workspace 4
or: କାର୍ଯ୍ଯକ୍ଷେତ୍ର ୪କୁ ଯାଆନ୍ତୁ

en: Switch to workspace 5
or: କାର୍ଯ୍ଯକ୍ଷେତ୍ର ୫କୁ ଯାଆନ୍ତୁ

en: Switch to workspace 6
or: କାର୍ଯ୍ଯକ୍ଷେତ୍ର ୬କୁ ଯାଆନ୍ତୁ

en: Switch to workspace 7
or: କାର୍ଯ୍ଯକ୍ଷେତ୍ର ୭କୁ ଯାଆନ୍ତୁ

en: Switch to workspace 8
or: କାର୍ଯ୍ଯକ୍ଷେତ୍ର ୮କୁ ଯାଆନ୍ତୁ

en: Switch to workspace 9
or: କାର୍ଯ୍ଯକ୍ଷେତ୍ର ୯କୁ ଯାଆନ୍ତୁ

en: Switch to workspace above
or: ଉପରେ ସ୍ଥିତ କାର୍ଯ୍ଯକ୍ଷେତ୍ରକୁ ଯାଆନ୍ତୁ

en: Switch to workspace below
or: ତଳେ ସ୍ଥିତ କାର୍ଯ୍ଯକ୍ଷେତ୍ରକୁ ଯାଆନ୍ତୁ

en: Switch to workspace left
or: ବାମ ପାଖ କାର୍ଯ୍ଯକ୍ଷେତ୍ରକୁ ଯାଆନ୍ତୁ

en: Switch to workspace right
or: ଡାହାଣ ପାଖ କାର୍ଯ୍ଯକ୍ଷେତ୍ରକୁ ଯାଆନ୍ତୁ

en: Switch windows directly
or: ୱିଣ୍ଡୋଗୁଡ଼ିକୁ ସିଧାସଳଖ ଭାବରେ ବଦଳାନ୍ତୁ

en: Switch windows of an app directly
or: ଗୋଟିଏ ପ୍ରୟୋଗର ୱିଣ୍ଡୋଗୁଡ଼ିକୁ ଓଲଟା ଭାବରେ ବଦଳାନ୍ତୁ

en: Switch windows of an application
or: ଗୋଟିଏ ପ୍ରୟୋଗର ୱିଣ୍ଡୋଗୁଡ଼ିକ ମଧ୍ଯରେ ଚାଲନ୍ତୁ

en: System Bell is Audible
or: ତନ୍ତ୍ର ଘଣ୍ଟିଟି ଶ୍ରାବ୍ଯ

en: Tasks needs terminal
or: କାର୍ଯ୍ୟଗୁଡ଼ିକ ଟର୍ମିନାଲ ଆବଶ୍ୟକ କରିଥାଏ

en: Tells the WM how to implement the visual indication that the system bell or another application 'bell' indicator has been rung. Currently there are two valid values, "fullscreen-flash", which causes a fullscreen white-black flash, and "frame-flash" which causes the titlebar of the application which sent the bell signal to flash. If the application which sent the bell is unknown (as is usually the case for the default "system beep"), the currently focused window's titlebar is flashed.
or: ମେଟାସିଟି ପାଇଁ ନିର୍ଦ୍ଦିଷ୍ଟ କରେ ତନ୍ତ୍ରର ଘଣ୍ଟି ବା ଅନ୍ଯ ପ୍ରୟୋଗର ଘଣ୍ଟି ବାଜିବା କିପରି ଚାକ୍ଷୁଷ ଭାବରେ ସୂଚିତ କରାଯିବ। ବର୍ତ୍ରମାନ ଦୁଇଟି ବୈଧ ମୂଲ୍ଯ ଅଛି, "ପୂର୍ଣ୍ଣପରଦା" ଯେଉଁଟାକି ପୂର୍ଣ୍ଣ ପରଦାଟିକୁ ଧଳାରୁ କଳା ଝଲସି ଦିଏ, ଓ "ବନ୍ଧେଇ-ଝଲସା" ଯେଉଁଟାକି ଘଣ୍ଟି ସଙ୍କେତ ପଠାଇ ଥିବା ପ୍ରୟୋଗର ଶୀର୍ଷକ ପଟିକୁ ଝଲସି ଦିଏ। ଘଣ୍ଟି ପଠାଇ ଥିବା ପ୍ରୟୋଗ ଅଜଣା ଥିଲେ (ଯେଉଁଟାକି ପୂର୍ବନିର୍ଦ୍ଧାରିତ "ତନ୍ତ୍ର ବିପ୍" ପାଇଁ ସାଧାରଣରେ ଘଟଣା), ସାମ୍ପ୍ରତିକ କେନ୍ଦ୍ରିତ ୱିଣ୍ଡୋର ଶୀର୍ଷକ ପଟିକୁ ଝଲସି ଦିଆଯାଏ।

en: The machine name to proxy FTP through.
or: FTP ପ୍ରକ୍ସି ପାଇଁ ଯନ୍ତ୍ରର ନାମ।

en: The machine name to proxy HTTP through.
or: ଏଚ୍.ଟି.ଟି.ପି. ଛାୟା ପାଇଁ ଯନ୍ତ୍ରର ନାମ.

en: The machine name to proxy secure HTTP through.
or: ସୁରକ୍ଷିତ HTTP ପ୍ରକ୍ସି ପାଇଁ ଯନ୍ତ୍ରର ନାମ।

en: The names of the workspaces
or: କାର୍ଯ୍ଯକ୍ଷେତ୍ରର ନାମ

en: The port on the machine defined by "/system/proxy/ftp/host" that you proxy through.
or:  "/system/proxy/ftp/host" ଦ୍ୱାରା ବ୍ୟାଖ୍ୟା କରାଯାଇଥିବା ସଂଯୋଗିକୀ ଯାହା ମାଧ୍ଯମରେ ଆପଣ ପ୍ରକ୍ସି କରିଥାନ୍ତି।

en: The port on the machine defined by "/system/proxy/http/host" that you proxy through.
or: "/system/proxy/http/host"  ଦ୍ୱାରା ବ୍ୟାଖ୍ୟା କରାଯାଇଥିବା ସଂଯୋଗିକୀ ଯାହା ମାଧ୍ଯମରେ ଆପଣ ପ୍ରକ୍ସି କରିଥାନ୍ତି।

en: The port on the machine defined by "/system/proxy/https/host" that you proxy through.
or: "/system/proxy/https/host" ଦ୍ୱାରା ବ୍ୟାଖ୍ୟା କରାଯାଇଥିବା ସଂଯୋଗିକୀ ଯାହା ମାଧ୍ଯମରେ ଆପଣ ପ୍ରକ୍ସି କରିଥାନ୍ତି।

en: The theme determines the appearance of window borders, titlebar, and so forth.
or: ପ୍ରସଙ୍ଗଟି ୱିଣ୍ଡୋ ଧାର, ଶୀର୍ଷକପଟି, ଇତ୍ଯାଦିର ଚେହେରା ସ୍ଥିର କରେ।

en: The time delay before raising a window if auto-raise is set to true. The delay is given in thousandths of a second.
or: ଯଦି ସ୍ବଂୟ-ସାମନାକୁ ଆଣିବା ସତ ହୋଇଥାଏ, ୱିଣ୍ଡୋକୁ ସାମନାକୁ ଆଣିବା ପୂର୍ବରୁ ମଧ୍ଯବର୍ତ୍ତୀ ସମୟ। ବିଳମ୍ବଟି ମିଲିସେକଣ୍ଡରେ ନିର୍ଦ୍ଧିଷ୍ଟ ହୋଇଥାଏ।

en: The window focus mode indicates how windows are activated. It has three possible values; "click" means windows must be clicked in order to focus them, "sloppy" means windows are focused when the mouse enters the window, and "mouse" means windows are focused when the mouse enters the window and unfocused when the mouse leaves the window.
or: ୱିଣ୍ଡୋ କେନ୍ଦ୍ରୀଭୂତ ଧାରା ନିର୍ଦ୍ଧିଷ୍ଟ କରେ ୱିଣ୍ଡୋଗୁଡ଼ିକ କିପରି ସକ୍ରିୟ କରାଯିବ. ଏହାର ତିନୋଟି ମୂଲ୍ଯ ସମ୍ଭବ; "ଚାପ" ମାନେ ୱିଣ୍ଡୋଗୁଡ଼ିକ କେନ୍ଦ୍ରିତ କରିବା ପାଇଁ ତାଙ୍କ ଦେହରେ ମାଉସ୍ ଦବାଇବାକୁ ପଡ଼ିବ, "ଅଯତ୍ନକୃତ" ମାନେ ମାଉସ୍ ୱିଣ୍ଡୋରେ ପ୍ରବେଶ କଲେ ୱିଣ୍ଡୋଟି କେନ୍ଦ୍ରିତ ହେବ, ଓ "ମାଉସ" ମାନେ ମାଉସ୍ ୱିଣ୍ଡୋରେ ପ୍ରବେଶ କଲେ ୱିଣ୍ଡୋଟି କେନ୍ଦ୍ରିତ ହେବ ଏବଂ ୱିଣ୍ଡୋରୁ ବାହାରିଲେ ୱିଣ୍ଡୋଟି ଅକେନ୍ଦ୍ରିତ ହେବ.

en: Thickness of the crosshairs in pixels
or: କ୍ରସ ହେୟରର ମୋଟାଇ ପିକସେଲରେ

en: This key contains a list of hosts which are connected to directly, rather than via the proxy (if it is active). The values can be hostnames, domains (using an initial wildcard like *.foo.com), IP host addresses (both IPv4 and IPv6) and network addresses with a netmask (something like 192.168.0.0/24).
or: ଛାୟା ବଦଳରେ ସିଧାସଳଖ ଭାବରେ ସଂଯୁକ୍ତ ଆଧାରଗୁଡ଼ିକର ତାଲିକା ଏହି ଚାବିରେ ରଖାଯାଇଛି. ସମ୍ଭବତଃ ମୂଲ୍ଯଗୁଡି଼କ ହେଲା ଆଧାର ନାମ, ପରିସର (*.foo.com ଭଳି ପ୍ରାରମ୍ଭିକ ୱାଇଲ୍ଡ କାର୍ଡ ବ୍ଯବହାର କରି), ଆଇ.ପି. ଆଧାର ଠିକିଣା (ଆଇ.ପି.ଭି.୪ ଓ ଆଇ.ପି.ଭି.୬) ଓ ଜାଲକ ମୁଖା ସହିତ ଜାଲକ ଠିକଣା (୧୯୨.୧୬୮.୦.୦/୨୪ ଭଳି କିଛି).

en: This option provides additional control over how newly created windows get focus. It has two possible values; "smart" applies the user's normal focus mode, and "strict" results in windows started from a terminal not being given focus.
or: ଏହି ବିକଳ୍ପଟି ନୂତନ ଭାବରେ ନିର୍ମିତ ୱିଣ୍ଡୋଗୁଡ଼ିକରେ କେନ୍ଦ୍ରିଭୁତ କରିବା ପାଇଁ ଅତିରିକ୍ତ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ ପ୍ରଦାନ କରିଥାଏ। ଏହାର ଦୁଇଟି ସମ୍ଭାବ୍ୟ ମୂଲ୍ୟ ଅଛି; "smart" ଚାଳକର ସାଧାରଣ ଲକ୍ଷ୍ୟ ଅବସ୍ଥାକୁ ପ୍ରୟୋଗ କରିଥାଏ, ଏବଂ "strict" ଦ୍ୱାରା ଫଳସ୍ୱରୂପ ୱିଣ୍ଡୋଗୁଡ଼ିକୁ ଟର୍ମିନାଲରେ ଲକ୍ଷ୍ୟ କରାଯାଏନାହିଁ।

en: Time after which the cursor stops blinking, in seconds.
or: ସୂଚକ ଦପଦପ ବନ୍ଦହେବା ପାଇଁ ଲାଗୁଥିବା ସମୟ, ସେକଣ୍ଡରେ।

en: Time in seconds before a click is triggered.
or: କ୍ଲିକ ପୂର୍ବରୁ ଅପେକ୍ଷା କରିବାକୁ ଥିବା ସମୟ।

en: Toggle fullscreen mode
or: ପୂର୍ଣ୍ମପରଦା ଧାରା ଅଦଳବଦଳ କରନ୍ତୁ

en: Toggle maximization state
or: ବୃହତ୍ତମ ଅବସ୍ଥା ଅଦଳବଦଳ କରନ୍ତୁ

en: Toggle shaded state
or: ଘୋଡାହୋଇଥିବା ଅବସ୍ଥା ଅଦଳବଦଳ କରନ୍ତୁ

en: Toggle window always appearing on top
or: ହଲୁଥିବା ୱିଣ୍ଡୋ ସର୍ବଦା ଉପରେ ଦେଖାଯାଏ

en: Toggle window on all workspaces or one
or: ହଲୁଥିବା ୱିଣ୍ଡୋ ସବୁ କାର୍ଯ୍ଯକ୍ଷେତ୍ରରେ ଅଛି ଅଥବା କେବଳ ଗୋଟିକରେ ଅଛି

en: Toolbar Icon Size
or: ସାଧନ ପଟି ଟିତ୍ରସଂଙ୍କେତର ଆକାର

en: Toolbar Style
or: ସାଧନ ପଟି ଶୈଳୀ

en: Turns on a visual indication when an application or the system issues a 'bell' or 'beep'; useful for the hard-of-hearing and for use in noisy environments.
or: ଗୋଟିଏ ପ୍ରୟୋଗ ବା ତନ୍ତ୍ର 'ଘଣ୍ଟି' ବା 'ବିପ' କଲେ, ଏକ ଚାକ୍ଷୁଷ ସୂଚକ ବ୍ଯବହାର କରେ; ଏହା କାଲ ଲୋକଙ୍କ ପାଇଁ ବା କୋଲାହଳପୂର୍ଣ୍ଣ ପରିବେଶରେ ବା 'ଶ୍ରାବ୍ଯ ଘଣ୍ଟି' ଚାଲୁ ନ ଥିଲେ ଉପକାରୀ ହୋଇଥାଏ।

en: Unused; ignore
or: ଅବ୍ୟବହୃତ; ଅଗ୍ରାହ୍ୟ

en: Use standard system font in window titles
or: ୱିଣ୍ଡୋ ଶୀର୍ଷକରେ ତନ୍ତ୍ରର ସାଧାରଣ ଅକ୍ଷରରୂପ ବ୍ଯବହାର କରନ୍ତୁ

en: User name to pass as authentication when doing HTTP proxying.
or: HTTP ପ୍ରକ୍ସି ବେଳେ ବୈଧିକରଣ ପାଇଁ ପ୍ରବେଶ ସଂକେତ

en: Visual Bell Type
or: ଚାକ୍ଷୁଷ ଘଣ୍ଟି ପ୍ରକାର

en: Whether raising should be a side-effect of other user interactions
or: ସାମନାକୁ ଆଣିବା ଅନ୍ଯ ବ୍ଯବହାରକାରୀ ପାରସ୍ପରିକ କ୍ରିୟାର ଅବାଂଛିତ ପ୍ରତିକ୍ରିୟା ହେବା ଉଚିତ କି

en: Whether the bounce keys keyboard accessibility feature is turned on.
or: କି ଗୁଡ଼ିକର କିବୋର୍ଡ ଅଭିଗମ୍ୟତାକୁ ଡେଇଁବା ବିଶେଷତା ଅନ ହୋଇଛି କି ନାହିଁ।

en: Whether the context menus of entries and text views should offer to change the input method.
or: ଭରଣ ଓ ପାଠ୍ଯ ଦୃଶ୍ଯର ପ୍ରସଙ୍ଗ ମେନୁଗୁଡ଼ିକ ନିବେଶ ଧାରା ବଦଳାଇବାର ସମ୍ଭାବନା ଦେବା  ଉଚିତ କି।

en: Whether the context menus of entries and text views should offer to insert control characters.
or: ଭରଣ ଓ ପାଠ୍ଯ ଦୃଶ୍ଯର ପ୍ରସଙ୍ଗ ମେନୁଗୁଡ଼ିକ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ ଅକ୍ଷର ଯୋଡ଼ିବାର ସମ୍ଭାବନା ଦେବା  ଉଚିତ କି।

en: Whether the cursor should blink.
or: ଦର୍ଶିକା ମିଟିମିଟି କରିବା ଉଚିତ କି।

en: Whether the mouse keys accessibility feature is turned on.
or: ମାଉସ କି ଅଭିଗମ୍ୟତା ବିଶେଷତାକୁ ଅନ କରାଯାଇଛି କି ନାହିଁ।

en: Whether the on-screen keyboard is turned on.
or: ଅନସ୍କ୍ରିନ କିବୋର୍ଡଟି ଅନ ଅଛି କି।

en: Whether the screen magnifier is turned on.
or: ପରଦା ଆକାର ବର୍ଦ୍ଧକକୁ ଅନ କରାଯାଇଛି କି।

en: Whether the screen reader is turned on.
or: ପରଦା ପାଠକକୁ ଅନ କରାଯାଇଛି କି ନାହିଁ।

en: Whether the slow keys accessibility feature is turned on.
or: ମନ୍ଥର କି ଅଭିଗମ୍ୟ ବିଶେଷତାକୁ ଅନ କରାଯାଇଛି କି ନାହିଁ।

en: Whether the sticky keys accessibility feature is turned on.
or: ସାମୟିକ କିର ଅଭିଗମ୍ୟତା ବିଶେଷତାକୁ ଅନ କରାଯାଇଛି କି ନାହିଁ।

en: Whether the toggle keys accessibility feature is turned on.
or: ଆଗପଛ କରିବା କିର ଅଭିଗମ୍ୟତା ବିଶେଷତାକୁ ଅନ ହୋଇଛି କି ନାହିଁ।

en: Whether to beep when a key is accepted.
or: କି ଗ୍ରହଣ ହୋଇସାରିବା ପରେ ଶବ୍ଦ କରିବା ଉଚିତ କି।

en: Whether to beep when a key is first pressed.
or: କି କୁ ପ୍ରଥମ ଥର ଦବା ହେଲେ ଶବ୍ଦ କରିବା ଉଚିତ କି।

en: Whether to beep when a key is rejected.
or: କି କୁ ବାରଣ କଲେ ଶବ୍ଦ କରିବା ଉଚିତ କି।

en: Whether to beep when a keyboard accessibility feature is enabled or disabled.
or: କିବୋର୍ଡ ଅଭିଗମ୍ଯତା ବିଶେଷତାକୁ ସକ୍ରିୟ କିମ୍ବା ନିଷ୍କ୍ରିୟ କଲେ ଶବ୍ଦ କରିବା ଉଚିତ କି ନୁହଁ।

en: Whether to beep when a modifier key is pressed.
or: ପରିବର୍ତ୍ତନକାରୀକୁ ଦବାଗଲେ ଶବ୍ଦ କରିବା ଉଚିତ କି ନୁହଁ।

en: Whether to disable keyboard accessibility after a timeout, useful for shared machines.
or: ସମୟ ସମାପ୍ତି ହେବା ପରେ କିବୋର୍ଡ ଅଭିଗମ୍ୟତାକୁ ନିଷ୍କ୍ରିୟ କରିବା ଉଚିତ କି ନୁହଁ, ସହଭାଗୀ ଯନ୍ତ୍ରଗୁଡ଼ିକ ପାଇଁ ଉପଯୋଗୀ।

en: Whether to disable sticky keys if two keys are pressed at the same time.
or: ଦୁଇଟି କି ଏକ ସମୟରେ ବଦାହେଲେ ନିଷ୍କ୍ରିୟ କରିବା ଉଚିତ କି ନୁହଁ।

en: Whether to resize with the right button
or: ଡ଼ାହାଣ ବଟନ ଦ୍ୱାରା ଆକାର ପରିବର୍ତ୍ତନ କରାଯିବ କି

en: Window focus mode
or: ୱିଣ୍ଡୋ କେନ୍ଦ୍ରୀଭୂତ ଧାରା

en: Window title font
or: ୱିଣ୍ଡୋ ଶୀର୍ଷକ ଅକ୍ଷରରୂପ
