virt-manager - en to pl translation catalogue (1388 entries)

en: 
    Starting install...
pl: 
    Rozpoczynanie instalacji…

en:  (Use --check %s=off or --check all=off to override)
pl:  (Użycie --check %s=off lub --check all=off zastępuje)

en: %(bus)s %(device)s %(index)d
pl: %(index)d. %(device)s %(bus)s

en: %(bus)s CDROM %(index)d
pl: %(index)d. CD-ROM %(bus)s

en: %(bus)s Disk %(index)d
pl: %(index)d. dysk %(bus)s

en: %(bus)s Redirector %(index)d
pl: %(index)d. przekierowanie %(bus)s

en: %(bytesfree)s Free / <i>%(bytesinuse)s In Use</i>
pl: Wolne: %(bytesfree)s/<i>używane: %(bytesinuse)s</i>

en: %(connection)s - Connecting...
pl: %(connection)s — łączenie…

en: %(connection)s - Connection Details
pl: %(connection)s — informacje o połączeniu

en: %(connection)s - Not Connected
pl: %(connection)s — niepołączone

en: %(current-memory)s of %(total-memory)s
pl: %(current-memory)s z %(total-memory)s

en: %(currentmem)s of %(maxmem)s
pl: %(currentmem)s z %(maxmem)s

en: %(device)s on %(address)s
pl: %(device)s na %(address)s

en: %(graphicstype)s Server
pl: Serwer %(graphicstype)s

en: %(input_bus)s %(input_type)s
pl: %(input_type)s %(input_bus)s

en: %(key)s must be 'yes' or 'no'
pl: %(key)s musi wynosić „yes” lub „no”

en: %(mem1)s M requested > %(mem2)s M available
pl: %(mem1)s M zażądano > %(mem2)s M dostępne

en: %(object)s rename failed. Attempting to recover also failed.
    
    Original error: %(origerror)s
    
    Recover error: %(recovererror)s
pl: Zmiana nazwy %(object)s się nie powiodła. Próba przywrócenia także się nie powiodła.
    
    Pierwotny błąd: %(origerror)s
    
    Błąd przywrócenia: %(recovererror)s

en: %(objecttype)s name '%(name)s' can not contain '%(char)s' character.
pl: %(objecttype)s nazwa „%(name)s” nie może zawierać znaku „%(char)s”.

en: %(osname)s cannot use '%(loginname)s' as user-login.
pl: %(osname)s nie może używać „%(loginname)s” jako loginu użytkownika.

en: %(path)s may not be accessible by the hypervisor. You will need to grant the '%(user)s' user search permissions for the following directories: %(dirs)s
pl: %(path)s może nie być dostępne dla nadzorcy. Należy nadać użytkownikowi „%(user)s” uprawnienia przeszukiwania do następujących katalogów: %(dirs)s

en: %(received)d %(units)s in
pl: Przychodzące %(received)d %(units)s

en: %(received)d %(units)s read
pl: Odczyt %(received)d %(units)s

en: %(summary)s ...
pl: %(summary)s…

en: %(transferred)d %(units)s out
pl: Wychodzące %(transferred)d %(units)s

en: %(transferred)d %(units)s write
pl: Zapis %(transferred)d %(units)s

en: %(uri)s (Disconnected)
pl: %(uri)s (rozłączono)

en: %(uri)s (Double click to connect)
pl: %(uri)s (naciśnięcie dwa razy połączy)

en: %(uri)s (Hypervisors do not match)
pl: %(uri)s (nadzorcy się nie zgadzają)

en: %(uri)s (Same connection)
pl: %(uri)s (to samo połączenie)

en: %(vm)s
    <span size='small'>VM State: %(state)s (External)</span>
pl: %(vm)s
    <span size='small'>Stan maszyny wirtualnej: %(state)s (zewnętrzne)</span>

en: %(vm)s
    <span size='small'>VM State: %(state)s</span>
pl: %(vm)s
    <span size='small'>Stan maszyny wirtualnej: %(state)s</span>

en: %(vm-name)s on %(connection-name)s
pl: %(vm-name)s na %(connection-name)s

en: %(xml)s
    
    Hotplug this device to the guest '%(domain)s'?
pl: %(xml)s
    
    Podłączyć to urządzenie w czasie działania do gościa „%(domain)s”?

en: %(xml)s
    
    Hotunplug this device from the guest '%(domain)s'?
pl: %(xml)s
    
    Odłączyć to urządzenie w czasie działania od gościa „%(domain)s”?

en: %(xml)s
    
    Update this device for the guest '%(domain)s'?
pl: %(xml)s
    
    Zaktualizować to urządzenie dla gościa „%(domain)s”?

en: %.1f GiB
pl: %.1f GiB

en: %d MiB
pl: %d MiB

en: %s Device
pl: Urządzenie %s

en: %s already has a USB controller attached.
    Adding more than one USB controller is not supported.
    You can change the USB controller type in the VM details screen.
pl: %s ma już podłączony kontroler USB.
    Dodanie więcej niż jednego kontrolera USB nie jest obsługiwane.
    Można zmienić typ kontrolera USB na ekranie szczegółów maszyny wirtualnej.

en: %s available in the default location
pl: %s jest dostępne w domyślnym położeniu

en: %s corresponds to multiple node devices
pl: %s odpowiada wielu urządzeniom węzła

en: %s is not active in the host system.
    Please start the mdev in the host system before adding it to the guest.
pl: %s nie jest aktywne w systemie gospodarza.
    Proszę uruchomić mdev w systemie gospodarza przed dodaniem go do gościa.

en: %s must be above 5900, or -1 for auto allocation
pl: %s musi wynosić ponad 5900 lub -1 dla automatycznego przydzielenia

en: %s network
pl: Sieć %s

en: %s requires the admin-password to be set.
pl: %s wymaga ustawienia hasła administratora.

en: %s requires the user-password to be set.
pl: %s wymaga ustawienia hasła użytkownika.

en: '--edit %(number)s' requested but there's only %(max)s --%(type)s object in the XML | '--edit %(number)s' requested but there are only %(max)s --%(type)s objects in the XML
pl[0]: Zażądano „--edit %(number)s”, ale w pliku XML jest tylko %(max)s obiekt --%(type)s
pl[1]: Zażądano „--edit %(number)s”, ale w pliku XML jest są tylko %(max)s obiekty --%(type)s
pl[2]: Zażądano „--edit %(number)s”, ale w pliku XML jest tylko %(max)s obiektów --%(type)s

en: '--edit %(option)s' doesn't make sense with --%(objecttype)s, just use empty '--edit'
pl: „--edit %(option)s” nie ma sensu z --%(objecttype)s, należy użyć tylko pustego „--edit”

en: (Insert host mem)
pl: (Proszę podać pamięć gospodarza)

en: --build-xml not supported for --%s
pl: --build-xml nie jest obsługiwane dla --%s

en: --disk storage must be specified (override with --disk none)
pl: Pamięć masowa --disk musi zostać podana (należy użyć --disk none, aby zastąpić)

en: --memory amount in MiB is required
pl: Ilość pamięci --memory w MiB jest wymagana

en: --os-type is deprecated and does nothing. Please stop using it.
pl: Opcja --os-type jest przestarzała i nic nie robi. Proszę przestać jej używać.

en: --os-variant/--osinfo OS name is required, but no value was
    set or detected.
pl: Wymagana jest opcja „--os-variant/--osinfo nazwa systemu operacyjnego”,
    ale nie ustawiono ani nie wykryto żadnej wartości.

en: --os-variant/--osinfo is not supported with --build-xml
pl: --os-variant/--osinfo nie jest obsługiwane z --build-xml

en: --os-variant/--osinfo is not supported with --edit
pl: --os-variant/--osinfo nie jest obsługiwane z --edit

en: --os-variant/--osinfo is not supported with --remove-device
pl: --os-variant/--osinfo nie jest obsługiwane z --remove-device

en: --xml can only be used with --edit
pl: --xml może być używane tylko z --edit

en: -c specified with what looks like a libvirt URI. Did you mean to use --connect? If not, use --cdrom instead
pl: Podano opcję -c z adresem URI biblioteki libvirt. Czy chodziło o opcję --connect? Jeśli nie, to należy użyć opcji --cdrom zamiast tego

en: 0 KiBytes/s 0 KiBytes/s
pl: 0 KiB/s 0 KiB/s

en: 0.0
pl: 0,0

en: 1.0
pl: 1,0

en: <b>%(volume)s's</b> available space: %(size)s
pl: <b>Dostępne miejsce na woluminie %(volume)s</b>: %(size)s

en: <b>Applications</b>
pl: <b>Aplikacje</b>

en: <b>Autostart</b>
pl: <b>Automatyczne uruchamianie</b>

en: <b>Basic Details</b>
pl: <b>Podstawowe informacje</b>

en: <b>Basic details</b>
pl: <b>Podstawowe informacje</b>

en: <b>Boot device order</b>
pl: <b>Kolejność urządzeń startowych</b>

en: <b>CPU usage</b>
pl: <b>Użycie procesora</b>

en: <b>CPUs</b>
pl: <b>Procesory</b>

en: <b>Configu_ration</b>
pl: <b>K_onfiguracja</b>

en: <b>Confirmations</b>
pl: <b>Potwierdzenia</b>

en: <b>Connectivity</b>
pl: <b>Łączność</b>

en: <b>Container init</b>
pl: <b>Init kontenera</b>

en: <b>Controller</b>
pl: <b>Kontroler</b>

en: <b>DNS domain name</b>
pl: <b>Nazwa domeny DNS</b>

en: <b>Dir_ect kernel boot</b>
pl: <b>B_ezpośrednie uruchamianie jądra</b>

en: <b>Disk I/O</b>
pl: <b>Wejście/wyjście dysku</b>

en: <b>Filesystem</b>
pl: <b>System plików</b>

en: <b>General</b>
pl: <b>Ogólne</b>

en: <b>Graphical Consoles</b>
pl: <b>Konsole graficzne</b>

en: <b>Hypervisor Details</b>
pl: <b>Informacje o nadzorcy</b>

en: <b>IPv_4 configuration</b>
pl: <b>Konfiguracja IPv_4</b>

en: <b>IPv_6 configuration</b>
pl: <b>Konfiguracja IPv_6</b>

en: <b>Memory usage</b>
pl: <b>Użycie pamięci</b>

en: <b>Memory</b>
pl: <b>Pamięć</b>

en: <b>Network I/O</b>
pl: <b>Wejście/wyjście sieci</b>

en: <b>New VM Defaults</b>
pl: <b>Nowe domyślne maszyny wirtualnej</b>

en: <b>Operating Sys_tem</b>
pl: <b>Sys_tem operacyjny</b>

en: <b>Panic Notifier</b>
pl: <b>Powiadomienia o awariach</b>

en: <b>Random Number Generator</b>
pl: <b>Generator liczb losowych</b>

en: <b>Redirected device</b>
pl: <b>Przekierowane urządzenie</b>

en: <b>Smartcard Device</b>
pl: <b>Urządzenie smartcard</b>

en: <b>Snapshot '%(name)s':</b>
pl: <b>Migawka „%(name)s”:</b>

en: <b>Sound Device</b>
pl: <b>Urządzenie dźwiękowe</b>

en: <b>Stats Options</b>
pl: <b>Opcje statystyk</b>

en: <b>Storage Volume Quota</b>
pl: <b>Ograniczenie woluminu pamięci masowej</b>

en: <b>TPM Device</b>
pl: <b>Urządzenie TPM</b>

en: <b>The console is currently unavailable</b>
pl: <b>Konsola jest obecnie niedostępna</b>

en: <b>To_pology</b>
pl: <b>To_pologia</b>

en: <b>Video</b>
pl: <b>Grafika</b>

en: <b>Virtual Disk</b>
pl: <b>Dysk wirtualny</b>

en: <b>Virtual Input Device</b>
pl: <b>Wirtualne urządzenie wejścia</b>

en: <b>Virtual Network Interface</b>
pl: <b>Wirtualny interfejs sieciowy</b>

en: <b>Volumes</b>
pl: <b>Woluminy</b>

en: <b>insert type</b>
pl: <b>proszę podać typ</b>

en: <small><i>This was the most recently applied snapshot.</i></small>
pl: <small><i>Była to ostatnia zastosowana migawka.</i></small>

en: <small>Failed to find a suitable default network.</small>
pl: <small>Odnalezienie odpowiedniej domyślnej sieci się nie powiodło.</small>

en: <small>In most configurations, macvtap does not work for host to guest network communication.</small>
pl: <small>W przypadku większości konfiguracji, macvtap nie działa dla gospodarza w celu komunikacji sieciowej gościa.</small>

en: <small>Kernel/initrd settings can be configured with 'Customize before install' on the final page.</small>
pl: <small>Ustawienia jądra/initrd można skonfigurować za pomocą opcji „Dostosowanie konfiguracji przed instalacją” na ostatniej stronie.</small>

en: <small>Overcommitting vCPUs can hurt performance</small>
pl: <small>Wpisanie za dużej ilości wirtualnych procesorów może zmniejszyć wydajność</small>

en: <small>QEMU usermode session is not the virt-manager
    default. It is likely that any pre-existing QEMU/KVM
    guests will not be available. Networking options
    are very limited. </small>
pl: <small>Tryb użytkownika QEMU nie jest domyślnym
    trybem programu virt-manager. Prawdopodobnie już
    istniejące goście QEMU/KVM nie będą dostępne.
    Opcje sieciowe są bardzo ograniczone. </small>

en: <small>The OS directory tree must already exist. Creating an OS directory tree for remote
    connections is not yet supported.</small>
pl: <small>Drzewo katalogów systemu operacyjnego musi już istnieć. Tworzenie drzewa katalogów
    systemu operacyjnego dla zdalnych połączeń nie jest jeszcze obsługiwane.</small>

en: <small>The OS directory tree must already exist. To enable OS directory tree creation,
    please install <a href="https://github.com/virt-manager/virt-bootstrap">virt-bootstrap</a></small>
pl: <small>Drzewo katalogów systemu operacyjnego musi już istnieć. Aby włączyć tworzenie drzewa katalogów
    systemu operacyjnego, proszę zainstalować pakiet <a href="https://github.com/virt-manager/virt-bootstrap">virt-bootstrap</a></small>

en: <small>This VM is currently running and will be forced off before being deleted</small>
pl: <small>Ta maszyna wirtualna jest obecnie uruchomiona i przed jej usunięciem zostanie wymuszone jej wyłączenie</small>

en: <small>XML editing is disabled in 'Preferences'. Only enable it if you know what you are doing.</small>
pl: <small>Edycja kodu XML jest wyłączona w preferencjach. Włączenie jest polecane tylko dla zaawansowanych użytkowników.</small>

en: <span size='large'>Clone virtual machine</span>
pl: <span size='large'>Sklonowanie maszyny wirtualnej</span>

en: <span size='large'>Create a new virtual machine</span>
pl: <span size='large'>Utworzenie nowej maszyny wirtualnej</span>

en: <span size='large'>Create snapshot</span>
pl: <span size='large'>Utworzenie migawki</span>

en: <span size='large'>Create storage pool</span>
pl: <span size='large'>Utworzenie puli pamięci masowej</span>

en: <span size='large'>Create storage volume</span>
pl: <span size='large'>Utworzenie woluminu pamięci masowej</span>

en: <span size='large'>Create virtual network</span>
pl: <span size='large'>Utworzenie sieci wirtualnej</span>

en: <span size='large'>Migrate '%(vm)s'</span>
pl: <span size='large'>Migracja „%(vm)s”</span>

en: <span size='small'>Cloning does <u>not</u> alter the guest OS contents. If you need to do things
    like change passwords or static IPs, please see the virt-sysprep(1) tool.</span>
pl: <span size='small'>Klonowanie <u>nie</u> zmienia zawartości systemu operacyjnego gościa. Jeśli trzeba
    zmienić hasła lub statyczne adresy IP, to należy użyć narzędzia virt-sysprep(1).</span>

en: <span size='small'>Warning: %s</span>
pl: <span size='small'>Ostrzeżenie: %s</span>

en: A domain must be specified
pl: Należy podać domenę

en: A hostname is required for remote connections.
pl: Wymagana jest nazwa gospodarza dla zdalnych połączeń.

en: A name is required for the new virtual machine, use '--name NEW_VM_NAME' to specify one.
pl: Nazwa nowej maszyny wirtualnej jest wymagana, należy użyć „--name NAZWA_NOWEJ_MASZYNY” do jej podania.

en: A name must be specified for the %s
pl: Należy podać nazwę dla %s

en: A remotely accessible libvirt URI is required for tunneled migration, but the selected connection is a local URI. Libvirt will reject this unless you add a transport.
pl: Do tunelowanej migracji wymagany jest zdalnie dostępny adres URI biblioteki libvirt , ale wybrane połączenie jest lokalnym adresem URI. Biblioteka libvirt odrzuci go, jeśli nie dodany zostanie transport.

en: A storage path must be specified.
pl: Należy podać ścieżkę do pamięci masowej.

en: A storage path to import is required.
pl: Wymagana jest ścieżka pamięci masowej do importu.

en: A template name is required.
pl: Wymagana jest nazwa szablonu.

en: A valid destination connection must be selected.
pl: Należy wybrać prawidłowe połączenie docelowe.

en: A virtualization connection can be manually added via File->Add Connection
pl: Można ręcznie dodać połączenie wirtualizacji przez Plik→Dodaj połączenie

en: A_dd Hardware
pl: _Dodaj sprzęt

en: A_llow unsafe:
pl: _Zezwolenie na niezabezpieczoną migrację:

en: A_uto
pl: A_utomatyczne

en: A_uto (Port %(port)d)
pl: A_utomatyczne (port %(port)d)

en: A_utoconnect:
pl: A_utomatyczne połączenie:

en: A_utomatically detect from the installation media / source
pl: A_utomatyczne wykrywanie z nośnika/źródła instalacji

en: A_utostart:
pl: A_utomatyczne uruchamianie:

en: Aborted at user request
pl: Przerwano na żądanie użytkownika

en: Absolute Movement
pl: Ruch bezwzględny

en: Ac_tion:
pl: _Czynność:

en: Active
pl: Aktywacja

en: Add Connection
pl: Dodaj połączenie

en: Add Network
pl: Dodanie sieci

en: Add New Virtual Hardware
pl: Dodanie nowego sprzętu wirtualnego

en: Add Pool
pl: Dodanie puli

en: Add a New Storage Pool
pl: Dodanie nowej puli pamięci masowej

en: Add a Storage Volume
pl: Dodanie woluminu pamięci masowej

en: Add given file to root of initrd from --location
pl: Dodaje podany plik do roota obrazu initrd z --location

en: Add specified device. Example:
    --add-device --disk ...
pl: Dodaje podane urządzenie. Przykłady:
    --add-device --disk …

en: Additional arguments to pass to the install kernel booted from --location
pl: Dodatkowe parametry do przekazania do jądra instalacji uruchomionego z --location

en: Additionally, there were errors removing certain storage devices:
pl: Dodatkowo wystąpiły błędy podczas usuwania niektórych urządzeń pamięci masowych:

en: Addr_ess:
pl: Adr_es:

en: Address
pl: Adres

en: Address:
pl: Adres:

en: Adva_nced options
pl: Zaawa_nsowane opcje

en: Advanced _options
pl: Zaawansowane _opcje

en: Advanced options
pl: Zaawansowane opcje

en: All interfaces
pl: Wszystkie interfejsy

en: Allocating '%(filename)s'
pl: Przydzielanie „%(filename)s”

en: Always
pl: Zawsze

en: An OS directory path is required.
pl: Wymagana jest ścieżka do katalogu systemu operacyjnego.

en: An application path is required.
pl: Wymagana jest ścieżka aplikacji.

en: An init path must be specified
pl: Należy podać ścieżkę do init

en: An install media selection is required.
pl: Wymagany jest wybór nośnika instalacji.

en: An install method must be specified
    (%(methods)s)
pl: Metoda instalacji musi zostać podana
    (%(methods)s)

en: An install tree is required.
pl: Wymagane jest drzewo instalacji.

en: An original machine name is required, use '--original src_name' and try again.
pl: Pierwotna nazwa maszyny jest wymagana, należy użyć „--original nazwa_źródła” i spróbować ponownie.

en: Any physical device
pl: Dowolne urządzenie fizyczne

en: Application Default
pl: Domyślne aplikacji

en: Application container
pl: Kontener aplikacji

en: Application default
pl: Domyślne aplikacji

en: Apply changes to the running VM.
    With --add-device, this is a hotplug operation.
    With --remove-device, this is a hotunplug operation.
    With --edit, this is an update device operation.
pl: Zastosowuje zmiany uruchomionej maszyny wirtualnej.
    Za pomocą opcji --add-device jest to działanie podłączania w czasie działania.
    Za pomocą opcji --remove-device jest to działanie odłączania podczas działania.
    Za pomocą opcji --edit jest to działanie aktualizacji urządzenia.

en: Apply pool changes
pl: Zastosuj zmiany w puli

en: Architecture '%s' is not installable
pl: Nie można instalować architektury „%s”

en: Architecture options
pl: Opcje architektury

en: Architecture:
pl: Architektura:

en: Are you sure you want to add this device?
pl: Na pewno dodać to urządzenie?

en: Are you sure you want to delete the storage?
pl: Na pewno usunąć pamięć masową?

en: Are you sure you want to force poweroff '%s'?
pl: Na pewno wymusić wyłączenie „%s”?

en: Are you sure you want to force reset '%s'?
pl: Na pewno wymusić ponowne uruchomienie „%s”?

en: Are you sure you want to pause '%s'?
pl: Na pewno wstrzymać „%s”?

en: Are you sure you want to permanently delete the network %s?
pl: Na pewno trwale usunąć sieć %s?

en: Are you sure you want to permanently delete the pool %s?
pl: Na pewno trwale usunąć pulę %s?

en: Are you sure you want to permanently delete the selected snapshots?
pl: Na pewno trwale usunąć zaznaczone migawki?

en: Are you sure you want to permanently delete the volume %s?
pl: Na pewno trwale usunąć wolumin %s?

en: Are you sure you want to poweroff '%s'?
pl: Na pewno wyłączyć „%s”?

en: Are you sure you want to reboot '%s'?
pl: Na pewno ponownie uruchomić „%s”?

en: Are you sure you want to remove this device?
pl: Na pewno usunąć to urządzenie?

en: Are you sure you want to run the snapshot '%(name)s'? All the disk and configuration changes since the last snapshot was created will be discarded.
pl: Na pewno uruchomić migawkę „%(name)s”? Wszystkie zmiany na dysku i konfiguracji od utworzenia ostatniej migawki zostaną odrzucone.

en: Are you sure you want to run the snapshot '%(name)s'? All the disk changes since the last snapshot was created will be discarded.
pl: Na pewno uruchomić migawkę „%(name)s”? Wszystkie zmiany na dysku od utworzenia ostatniej migawki zostaną odrzucone.

en: Are you sure you want to save '%s'?
pl: Na pewno zapisać „%s”?

en: Authentication required
pl: Wymagane jest uwierzytelnienie

en: Auto
pl: Automatycznie

en: Auto _resize VM with window
pl: Automatyczne zmienianie _rozmiaru maszyny wirtualnej razem z oknem

en: Auto generate clone name and storage paths from the original guest configuration.
pl: Automatyczne utwórz nazwę klona i ścieżki pamięci masowej z oryginalnej konfiguracji gościa.

en: Auto redirect on USB attach
pl: Automatyczne przekierowanie po podłączeniu USB

en: B_rowse
pl: P_rzeglądaj

en: B_rowse...
pl: P_rzeglądaj…

en: Begin Installation
pl: Rozpocznij instalację

en: Bind host:
pl: Dowiązanie gospodarza:

en: Boot Options
pl: Opcje startowe

en: Boot from the network using the PXE protocol
pl: Uruchamia z sieci za pomocą protokołu PXE

en: Booted
pl: Po uruchomieniu

en: Bootstraping container
pl: Zakładanie kontenera

en: Bridge device...
pl: Urządzenie mostka…

en: Bro_wse
pl: Pr_zeglądaj

en: Bro_wse...
pl: Pr_zeglądaj…

en: Browse
pl: Przeglądaj

en: Browse local filesystem
pl: Przeglądaj lokalny system plików

en: Build guest around an existing disk image
pl: Buduje gościa na podstawie istniejącego obrazu dysku

en: Builtin RNG
pl: Wbudowane RNG

en: By default libvirt will refuse to migrate a VM for certain configurations that could lead to malfunctioning guests, like if a disk's cache mode is not 'none'.
    
    Enabling this option tells libvirt to skip those checks.
pl: Domyślnie biblioteka libvirt odmówi migracji maszyny wirtualnej w przypadku pewnych konfiguracji, które mogą prowadzić do błędnie działających gości, na przykład gdy tryb pamięci podręcznej dysku nie wynosi „none”.
    
    Włączenie tej opcji każe bibliotece libvirt pominąć sprawdzanie tego.

en: By default, the migrated VM config is removed from the source host, and saved persistently on the destination host. The destination host is considered the new home of the VM.
    
    If 'temporary' is selected, the migration is considered only a temporary move: the source host maintains a copy of the VM config, and the running copy moved to the destination is only transient, and will disappear when it is shutdown.
pl: Domyślnie konfiguracja migrowanej maszyny wirtualnej jest usuwana z gospodarza źródłowego i zapisywana na trwałe na gospodarzu docelowym. Gospodarz docelowy jest uznawany za nowe miejsce maszyny.
    
    Jeśli wybrano „temporary”, to migracja jest uznawana tylko za ruch tymczasowy: gospodarz źródłowy zachowuje kopię konfiguracji maszyny wirtualnej, a działająca kopia przenoszona do celu jest tylko tymczasowa, i zniknie po jej wyłączeniu.

en: CD-ROM installation media
pl: Nośnik instalacji CD-ROM

en: CDROM
pl: CD-ROM

en: CDROM device
pl: Urządzenie CD-ROM

en: CDROM media does not print to the text console by default, so you likely will not see text install output. You might want to use --location.
pl: Nośnik CD-ROM domyślnie nie wyświetla do konsoli tekstowej, więc prawdopodobnie wyjście tekstowe instalacji nie będzie widoczne. Warto rozważyć użycie opcji --location.

en: CDROM/ISO installs not available for paravirt guests.
pl: Instalacje CD-ROM/ISO nie są dostępne dla parawirtualizowanych gości.

en: CPU _default:
pl: Domyślny p_rocesor:

en: CPU model and features. Ex:
    --cpu coreduo,+x2apic
    --cpu host-passthrough
pl: Model i funkcje procesora. Przykłady:
    --cpu coreduo,+x2apic
    --cpu host-passthrough

en: CPU usage
pl: Użycie procesora

en: CPUs
pl: Procesory

en: CPUs:
pl: Procesory:

en: C_PUs:
pl: _Procesory:

en: C_hoose the operating system you are installing:
pl: _Proszę wybrać instalowany system operacyjny:

en: C_lone
pl: Sk_lonuj

en: C_onnection:
pl: P_ołączenie:

en: C_reate a disk image for the virtual machine
pl: U_tworzenie obrazu dysku dla maszyny wirtualnej

en: C_ustomize configuration before install
pl: Dostosowanie konfig_uracji przed instalacją

en: Ca_pacity:
pl: P_ojemność:

en: Cac_he mode:
pl: _Tryb pamięci podręcznej:

en: Can not change shared memory setting when <numa> is configured.
pl: Nie można zmienić ustawienia pamięci współdzielonej, kiedy <numa> jest skonfigurowane.

en: Can't find the operating system you are looking for?
    Try selecting a similar distro or version, or use one of the 'Generic' options.
pl: Na liście nie ma szukanego systemu operacyjnego?
    Należy spróbować wybrać podobną dystrybucję lub wersję, albo użyć jednej z opcji „Ogólne”.

en: Can't specify more than one of VNC, SDL, --graphics or --nographics
pl: Nie można podać więcej niż jedno z VNC, SDL, --graphics lub --nographics

en: Can't use --confirm with stdin input.
pl: Nie można używać --confirm razem ze standardowym wejściem.

en: Can't use --update with stdin input.
pl: Nie można używać --update razem ze standardowym wejściem.

en: Cancel and close dialog
pl: Anuluj i zamknij okno dialogowe

en: Cancelling job...
pl: Anulowanie zadania…

en: Cannot access install tree on remote connection: %s
pl: Nie można uzyskać dostępu do drzewa instalacji na zdalnym połączeniu: %s

en: Cannot delete SCSI device.
pl: Nie można usunąć urządzenia SCSI.

en: Cannot delete iSCSI share.
pl: Nie można usunąć udziału iSCSI.

en: Cannot delete unmanaged block device.
pl: Nie można usunąć niezarządzanego urządzenia blokowego.

en: Cannot delete unmanaged remote storage.
pl: Nie można usunąć niezarządzanej zdalnej pamięci masowej.

en: Cannot display graphical console type '%s'
pl: Nie można wyświetlić typu konsoli graficznej „%s”

en: Cannot inspect VM on remote connection
pl: Nie można zbadać maszyny wirtualnej na zdalnym połączeniu

en: Cannot mix --file, --nonsparse, or --file-size with --disk options. Use --disk PATH[,size=SIZE][,sparse=yes|no]
pl: Nie można mieszać --file, --nonsparse lub --file-size z opcjami --disk. Proszę użyć --disk ŚCIEŻKA[,size=ROZMIAR][,sparse=yes|no]

en: Cannot mix --graphics and old style graphical options
pl: Nie można mieszać opcji --graphics z opcjami graficznymi w starym stylu

en: Cannot remove controller while devices are attached.
pl: Nie można usunąć kontrolera, kiedy urządzenia są podłączone.

en: Cannot remove last video device while Graphics/Display is attached.
pl: Nie można usunąć ostatniego urządzenia wideo, kiedy karta grafiki/ekran jest podłączony.

en: Cannot set initrd without specifying a kernel path
pl: Nie można ustawić initrd bez określenia ścieżki do jądra

en: Cannot set kernel arguments without specifying a kernel path
pl: Nie można ustawić parametrów jądra bez określenia ścieżki do jądra

en: Cannot specify storage and use --nodisks
pl: Nie można podać pamięci masowej i użyć opcji --nodisks

en: Cannot use %(option1)s and %(option2)s at the same time
pl: Nie można używać opcji %(option1)s i %(option2)s jednocześnie

en: Cannot use --add-device with --%s
pl: Nie można używać --add-device razem z --%s

en: Cannot use --remove-device with --%s
pl: Nie można używać --remove-device razem z --%s

en: Cannot use local storage on remote connection.
pl: Nie można użyć lokalnej pamięci masowej na zdalnym połączeniu.

en: Cannot use storage %(path)s: %(err)s
pl: Nie można użyć pamięci masowej %(path)s: %(err)s

en: Ch_oose Volume
pl: _Wybierz wolumin

en: Change guest resolution when the guest window size is changed. Only works with properly configured guest using spice and the desktop agent.
pl: Zmiana rozdzielczości gościa, kiedy zmieniany jest rozmiar jego okna. Działa tylko z poprawnie skonfigurowanymi gośćmi za pomocą protokołu Spice i agenta pulpitu.

en: Change storage path
pl: Zmiana ścieżki pamięci masowej

en: Change...
pl: Zmień…

en: Changes will take effect after the domain is fully powered off.
pl: Zmiany zostaną uwzględnione po pełnym wyłączeniu domeny.

en: Channel
pl: Kanał

en: Channel %(name)s
pl: Kanał %(name)s

en: Channel %(type)s
pl: Kanał %(type)s

en: Channel Device
pl: Urządzenie kanału

en: Check to save password, uncheck to forget password.
pl: Zaznaczenie zapisze hasło, odznaczenie je zapomni.

en: Checking for virtualization packages...
pl: Wyszukiwanie pakietów wirtualizacji…

en: Choose Memory and CPU settings:
pl: Proszę wybrać ustawienia pamięci i procesora:

en: Choose Storage Volume
pl: Wybór woluminu pamięci masowej

en: Choose _ISO or CDROM install media:
pl: Proszę wybrać nośnik instalacji _ISO lub CD-ROM:

en: Choose how you would like to install the operating system
pl: Proszę wybrać, jak zainstalować system operacyjny

en: Choose source path
pl: Wybór ścieżki źródłowej

en: Choose target directory
pl: Wybór katalogu docelowego

en: Choose the container type
pl: Proszę wybrać typ kontenera

en: Choose the selected volume
pl: Wybierz zaznaczony wolumin

en: Choose virtualization type
pl: Proszę wybrać typ wirtualizacji

en: Clear CPU configuration
pl: Wyczyść konfigurację procesora

en: Clone
pl: Sklonuj

en: Clone '%s' created successfully.
pl: Klon „%s” został pomyślnie utworzony.

en: Clone Virtual Machine
pl: Sklonowanie maszyny wirtualnej

en: Clone onto existing storage volume is not currently supported: '%s'
pl: Klonowanie do istniejącego woluminu pamięci masowej jest obecnie nieobsługiwane: „%s”

en: Clone this disk
pl: Sklonuj ten dysk

en: Clone...
pl: Sklonuj…

en: Cloning %(srcfile)s
pl: Klonowanie %(srcfile)s

en: Cloning rbd volumes is not yet supported.
pl: Klonowanie woluminów rbd nie jest jeszcze obsługiwane.

en: Cloning will overwrite the existing file
pl: Klonowanie zastąpi istniejący plik

en: Co_nnect
pl: _Połącz

en: Co_nsoles
pl: Ko_nsole

en: Configure SMBIOS System Information. Ex:
    --sysinfo host
    --sysinfo bios.vendor=MyVendor,bios.version=1.2.3,...
pl: Konfiguruje informacje systemowe SMBIOS. Przykłady:
    --sysinfo host
    --sysinfo bios.vendor=MójProducent,bios.version=1.2.3,…

en: Configure SSH key access for the remote host, or install an SSH askpass package locally.
pl: Proszę skonfigurować dostęp do zdalnego gospodarza kluczem SSH lub zainstalować pakiet askpass dla SSH lokalnie.

en: Configure VM launch security (e.g. SEV memory encryption). Ex:
    --launchSecurity type=sev,cbitpos=47,reducedPhysBits=1,policy=0x0001,dhCert=BASE64CERT
    --launchSecurity sev
pl: Konfiguruje zabezpieczenia uruchamiania maszyny wirtualnej (np. szyfrowanie pamięci SEV). Przykłady:
    --launchSecurity type=sev,cbitpos=47,reducedPhysBits=1,policy=0x0001,dhCert=BASE64CERT
    --launchSecurity sev

en: Configure VM lifecycle management policy
pl: Konfiguruje funkcje zarządzania działaniami cyklu życiowego maszyny wirtualnej

en: Configure VM power management features
pl: Konfiguruje funkcje zarządzania zasilaniem maszyny wirtualnej

en: Configure VM resource partitioning (cgroups)
pl: Konfiguruje partycjonowanie zasobów maszyny wirtualnej (cgroups)

en: Configure a guest RNG device. Ex:
    --rng /dev/urandom
pl: Konfiguruje urządzenie RNG gościa. Przykład:
    --rng /dev/urandom

en: Configure a guest TPM device. Ex:
    --tpm /dev/tpm
pl: Konfiguruje urządzenie TPM gościa. Przykład:
    --tpm /dev/tpm

en: Configure a guest communication channel
pl: Konfiguruje kanał komunikacji gościa

en: Configure a guest controller device. Ex:
    --controller type=usb,model=qemu-xhci
    --controller type=scsi,model=virtio-scsi
pl: Konfiguruje urządzenie kontrolera gościa. Przykłady:
    --controller type=usb,model=qemu-xhci
    --controller type=scsi,model=virtio-scsi

en: Configure a guest input device. Ex:
    --input tablet
    --input keyboard,bus=usb
pl: Konfiguruje urządzenie wejścia gościa. Przykłady:
    --input tablet
    --input keyboard,bus=usb

en: Configure a guest memballoon device. Ex:
    --memballoon model=virtio
pl: Konfiguruje urządzenie memballoon gościa. Przykład:
     --memballoon model=virtio

en: Configure a guest memory device. Ex:
    --memdev dimm,target.size=1024
pl: Konfiguruje urządzenie pamięci gościa. Przykład:
    --memdev dimm,target.size=1024

en: Configure a guest network interface. Ex:
    --network bridge=mybr0
    --network network=my_libvirt_virtual_net
    --network network=mynet,model=virtio,mac=00:11...
    --network none
    --network help
pl: Konfiguruje interfejs sieciowy gościa. Przykłady:
    --network bridge=mójmostek0
    --network network=moja_wirtualna_sieć_libvirt
    --network network=mojasieć,model=virtio,mac=00:11…
    --network none
    --network help

en: Configure a guest panic device. Ex:
    --panic default
pl: Konfiguruje urządzenie awarii gościa. Przykład:
    --panic default

en: Configure a guest parallel device
pl: Konfiguruje urządzenie równoległe gościa

en: Configure a guest redirection device. Ex:
    --redirdev usb,type=tcp,server=192.168.1.1:4000
pl: Konfiguruje urządzenie przekierowania gościa. Przykład:
    --redirdev usb,type=tcp,server=192.168.1.1:4000

en: Configure a guest serial device
pl: Konfiguruje urządzenie szeregowe gościa

en: Configure a guest shared memory device. Ex:
    --shmem name=shmem0
pl: Konfiguruje urządzenie pamięci współdzielonej gościa. Przykład:
    --shmem name=shmem0

en: Configure a guest smartcard device. Ex:
    --smartcard mode=passthrough
pl: Konfiguruje urządzenie smartcard gościa. Przykład:
    --smartcard mode=passthrough

en: Configure a guest watchdog device
pl: Konfiguruje urządzenie watchdog gościa

en: Configure a text console connection between the guest and host
pl: Konfiguruje połączenie konsoli tekstowej między gościem a gospodarzem

en: Configure an IOMMU device. Ex:
    --iommu model=intel,driver.aw_bits=48
pl: Konfiguruje urządzenie IOMMU. Przykład:
    --iommu model=intel,driver.aw_bits=48

en: Configure grab key combination
pl: Konfiguruje połączenie klawiszy przechwycenia

en: Configure guest boot settings. Ex:
    --boot hd,cdrom,menu=on
    --boot init=/sbin/init (for containers)
pl: Konfiguruje ustawienia uruchamiania gościa. Przykłady:
    --boot hd,cdrom,menu=on
    --boot init=/sbin/init (dla kontenerów)

en: Configure guest console auto connect. Example:
    --autoconsole text
    --autoconsole graphical
    --autoconsole none
pl: Konfiguruje automatyczne łączenie konsoli gościa. Przykłady:
    --autoconsole text
    --autoconsole graphical
    --autoconsole none

en: Configure guest display settings. Ex:
    --graphics spice
    --graphics vnc,port=5901,listen=0.0.0.0
    --graphics none
pl: Konfiguruje ustawienia wyświetlania gościa. Przykłady:
    --graphics spice
    --graphics vnc,port=5901,listen=0.0.0.0
    --graphics none

en: Configure guest memory allocation. Ex:
    --memory 1024 (in MiB)
    --memory memory=1024,currentMemory=512
pl: Konfiguruje przydzielanie pamięci gościa. Przykłady:
    --memory 1024 (w MiB)
    --memory memory=1024,currentMemory=512

en: Configure guest metadata. Ex:
    --metadata name=foo,title="My pretty title",uuid=...
    --metadata description="My nice long description"
pl: Konfiguruje metadane gościa. Przykłady:
    --metadata name=foo,title="Mój ładny tytuł",uuid=…
    --metadata description="Mój ładny, długi opis"

en: Configure guest sound device emulation
pl: Konfiguruje emulację urządzenia dźwiękowego gościa

en: Configure guest video hardware.
pl: Konfiguruje sprzęt wideo gościa.

en: Configure guest vsock sockets. Ex:
    --vsock cid.auto=yes
    --vsock cid.address=7
pl: Konfiguruje gniazda vsock gościa. Przykłady:
    --vsock cid.auto=yes
    --vsock cid.address=7

en: Configure host audio backend for sound devices
pl: Konfiguruje mechanizm dźwięku gospodarza dla urządzeń dźwiękowych

en: Configure physical USB/PCI/etc host devices to be shared with the guest
pl: Konfiguruje fizyczne urządzenia USB/PCI/itp. gospodarza współdzielone z gościem

en: Conflicting options %s
pl: Opcje %s są sprzeczne

en: Connect to _remote host over SSH
pl: Połączenie ze zdalnym gospoda_rzem przez SSH

en: Connect to hypervisor with libvirt URI
pl: Łączy z nadzorcą za pomocą adresu URI biblioteki libvirt

en: Connecting
pl: Łączenie

en: Connecting to graphical console for guest
pl: Łączenie się z konsolą graficzną gościa

en: Connection does not support host device enumeration
pl: Połączenie nie obsługuje wyliczania urządzeń gospodarza

en: Connection does not support storage management.
pl: Połączenie nie obsługuje zarządzania pamięcią masową.

en: Connection not active.
pl: Połączenie jest nieaktywne.

en: Connection:
pl: Połączenie:

en: Conso_le
pl: _Konsola

en: Console
pl: Konsola

en: Console %(num)d
pl: Konsola %(num)d

en: Console Device
pl: Urządzenie konsoli

en: Console autoconnec_t:
pl: A_utomatyczne łączenie z konsolą:

en: Console command returned failure.
pl: Polecenie konsoli zwróciło niepowodzenie.

en: Console for device type '%s' is not supported
pl: Konsola dla typu urządzenia „%s” nie jest obsługiwana

en: Controller
pl: Kontroler

en: Controller %(controller)s
pl: Kontroler %(controller)s

en: Controller %(controller)s %(index)s
pl: %(index)s. kontroler %(controller)s

en: Copy Volume Path
pl: Skopiowanie ścieżki do woluminu

en: Copy host CP_U configuration
pl: _Kopiuje konfigurację procesora gospodarza

en: Copyright (C) 2006-2020 Red Hat Inc.
pl: Copyright © 2006-2020 Red Hat Inc.

en: Cor_es:
pl: R_dzenie:

en: Could not build storage pool: %s
pl: Nie można zbudować puli pamięci masowej: %s

en: Could not define storage pool: %s
pl: Nie można określić puli pamięci masowej: %s

en: Could not detect a default hypervisor. Make sure the appropriate QEMU/KVM virtualization packages are installed to manage virtualization on this host.
pl: Nie można wykryć domyślnego nadzorcy. Należy upewnić się, że odpowiednie pakiety wirtualizacji QEMU/KVM są zainstalowane, aby zarządzać wirtualizacją na tym gospodarzu.

en: Could not detect a local session: if you are running virt-manager over ssh -X or VNC, you may not be able to connect to libvirt as a regular user. Try running as root.
pl: Nie można wykryć lokalnej sesji: jeśli program virt-manager jest uruchomiony przez ssh -X lub VNC, to nie będzie można połączyć się z biblioteką libvirt jako zwykły użytkownik. Proszę spróbować uruchomić jako root.

en: Could not determine original disk information: %s
pl: Nie można ustalić informacji o oryginalnym dysku: %s

en: Could not find an installable distribution at URL '%s'
pl: Nie można odnaleźć dystrybucji możliwej do zainstalowania pod adresem URL „%s”

en: Could not find domain '%(domain)s': %(error)s
pl: Nie można odnaleźć domeny „%(domain)s”: %(error)s

en: Could not find specified device in the inactive VM configuration: %s
pl: Nie można odnaleźć podanego urządzenie w nieaktywnej konfiguracji maszyny wirtualnej: %s

en: Could not remove old vm '%(vm)s': %(error)s
pl: Nie można usunąć starej maszyny wirtualnej „%(vm)s”: %(error)s

en: Could not set pool autostart flag: %s
pl: Nie można ustawić flagi automatycznego uruchamiania puli: %s

en: Could not start storage pool: %s
pl: Nie można uruchomić puli pamięci masowej: %s

en: Could not start virtual network '%(device)s': %(error)s
pl: Nie można uruchomić sieci wirtualnej „%(device)s”: %(error)s

en: Could not use path '%(path)s' for cloning: %(error)s
pl: Nie można użyć ścieżki „%(path)s” do sklonowania: %(error)s

en: Couldn't acquire file %(url)s: %(error)s
pl: Nie można pobrać pliku %(url)s: %(error)s

en: Couldn't create default storage pool '%(path)s': %(error)s
pl: Nie można utworzyć domyślnej puli pamięci masowej „%(path)s”: %(error)s

en: Couldn't find kernel for install tree.
pl: Nie można odnaleźć jądra dla drzewa instalacji.

en: Crashed
pl: Uległa awarii

en: Create OS directory tree from container image
pl: Utwórz drzewo katalogów systemu operacyjnego z obrazu kontenera

en: Create a new disk (c_lone) for the virtual machine
pl: Utworzenie nowego dysku (k_lona) dla maszyny wirtualnej

en: Create a new virtual machine
pl: Tworzy nową maszynę wirtualną

en: Create a new virtual machine from specified install media.
pl: Tworzy nową maszynę wirtualną z podanego nośnika instalacji.

en: Create a new virtual network
pl: Utworzenie nowej sieci wirtualnej

en: Create a storage unit to be used directly by a virtual machine.
pl: Utworzenie jednostki pamięci masowej do używania bezpośrednio przez maszynę wirtualną.

en: Create a transient domain.
pl: Utwórz przejściową domenę.

en: Create new snapshot
pl: Utwórz nową migawkę

en: Create new volume
pl: Utwórz nowy wolumin

en: Create snapshot
pl: Utwórz migawkę

en: Creating Virtual Machine
pl: Tworzenie maszyny wirtualnej

en: Creating device
pl: Tworzenie urządzenia

en: Creating domain...
pl: Tworzenie domeny…

en: Creating root file system in a non-empty directory might fail due to file conflicts.
    Would you like to continue?
pl: Utworzenie głównego systemu plików w niepustym katalogu może się nie powieść z powodu konfliktów plików.
    Kontynuować?

en: Creating snapshot
pl: Tworzenie migawki

en: Creating storage pool...
pl: Tworzenie puli pamięci masowej…

en: Creating storage volume...
pl: Tworzenie woluminu pamięci masowej…

en: Creating the storage pool may take a while...
pl: Tworzenie puli pamięci masowej może chwilę zająć…

en: Creating the storage volume may take a while...
pl: Tworzenie woluminu pamięci masowej może chwilę zająć…

en: Creating the virtual network may take a while...
pl: Tworzenie sieci wirtualnej może chwilę zająć…

en: Creating virtual machine clone '%s'
pl: Tworzenie klona maszyny wirtualnej „%s”

en: Creating virtual machine clone '%s' and selected storage (this may take a while)
pl: Tworzenie klona maszyny wirtualnej „%s” i wybranej pamięci masowej (może to chwilę zająć)

en: Creating virtual machine snapshot
pl: Tworzenie migawki maszyny wirtualnej

en: Creating virtual network...
pl: Tworzenie sieci wirtualnej…

en: Credentials for accessing the source registry
pl: Dane uwierzytelniania dostępu do rejestru źródłowego

en: Cu_stom URI:
pl: _Niestandardowy adres URI:

en: Current a_llocation:
pl: _Obecny przydział:

en: Cust_om
pl: _Niestandardowa

en: Custom URI...
pl: Niestandardowy adres URI…

en: Custom: %(path)s
pl: Własne: %(path)s

en: DHCP range:
pl: Zakres DHCP:

en: D_TB path:
pl: Ścieżka D_TB:

en: D_escription:
pl: _Opis:

en: De_lete
pl: _Usuń

en: De_vice name:
pl: _Nazwa urządzenia:

en: De_vice:
pl: _Urządzenie:

en: Default
pl: Domyślne

en: Default CPU setting for new VMs. This is typically a tradeoff between performance
    and migration compatibility: if using the 'copy host' option, your servers will need
    identical CPUs in order to migrate the VM.
pl: Domyślne ustawienia procesora dla nowej maszyny wirtualnej. Jest to zwykle równowaga
    między wydajnością i zgodnością migracji: jeśli używana jest opcja „skopiowania gospodarza”,
    to serwery będą wymagały identycznych procesorów, aby migrować maszynę.

en: Default Firmware for new VMs. Boot using either BIOS or UEFI.
pl: Domyślne oprogramowanie sprzętowe dla nowych maszyn wirtualnych. Uruchamia za pomocą BIOS-u lub UEFI.

en: Default storage format for new disk images.
pl: Domyślny format pamięci masowych dla nowych obrazów dysków.

en: Define '%s' with the changed XML?
pl: Określić „%s” za pomocą zmienionego pliku XML?

en: Delete '%(vmname)s'
pl: Usuń „%(vmname)s”

en: Delete Network
pl: Usunięcie sieci

en: Delete Pool
pl: Usunięcie puli

en: Delete Virtual Machine
pl: Usuń maszynę wirtualną

en: Delete _associated storage files
pl: Usunięcie powiąz_anych plików pamięci masowej

en: Delete selected snapshot
pl: Usuń zaznaczoną migawkę

en: Delete volume
pl: Usuń wolumin

en: Deleting path '%s'
pl: Usuwanie ścieżki „%s”

en: Deleting snapshot
pl: Usuwanie migawki

en: Deleting snapshot '%s'
pl: Usuwanie migawki „%s”

en: Deleting virtual machine '%s'
pl: Usuwanie maszyny wirtualnej „%s”

en: Deleting virtual machine '%s' and selected storage (this may take a while)
pl: Usuwanie maszyny wirtualnej „%s” i wybranej pamięci masowej (może to chwilę zająć)

en: Depending on the device, this may take a few minutes to complete.
pl: Może to zająć kilka minut w zależności od urządzenia.

en: Description:
pl: Opis:

en: Destination path is not directory: %s
pl: Ścieżka docelowa nie jest katalogiem: %s

en: Destroyed
pl: Zniszczona

en: Details
pl: Szczegóły

en: Detecting...
pl: Wykrywanie…

en: Device Options
pl: Opcje urządzenia

en: Device _List:
pl: _Lista urządzeń:

en: Device _Path:
pl: Ś_cieżka do urządzenia:

en: Device _Type:
pl: _Typ urządzenia:

en: Device could not be removed from the running machine
pl: Nie można usunąć urządzenia z uruchomionej maszyny

en: Device hotplug successful.
pl: Pomyślnie podłączono urządzenie w czasie działania.

en: Device hotunplug successful.
pl: Pomyślne odłączono urządzenie w czasie działania.

en: Device mode_l:
pl: Mode_l urządzenia:

en: Device re_moval:
pl: Usu_nięcie urządzenia:

en: Device type '%s' requires a path
pl: Typ urządzenia „%s” wymaga ścieżki

en: Device type:
pl: Typ urządzenia:

en: Device update successful.
pl: Pomyślne zaktualizowano urządzenie.

en: Device:
pl: Urządzenie:

en: Devices:
pl: Urządzenia:

en: Did not find a matching node device for '%s'
pl: Nie odnaleziono pasującego urządzenia węzła dla „%s”

en: Did not find any UEFI binary path for arch '%s'
pl: Nie odnaleziono żadnych ścieżek do plików binarnych UEFI dla architektury „%s”

en: Direct
pl: Bezpośrednio

en: Directory tree installs typically do not work unless extra kernel args are passed to point the installer at a network accessible install tree.
pl: Instalacje drzew katalogów zwykle do działania wymagają przekazania dodatkowych parametrów jądra wskazujących instalatorowi drzewo instalacji dostępne przez sieć.

en: Dis_connect
pl: _Rozłącz

en: Disabled
pl: Wyłączone

en: Disabled in preferences dialog.
pl: Wyłączono w oknie dialogowym preferencji.

en: Discard mod_e:
pl: Try_b odrzucania:

en: Disconnected
pl: Rozłączono

en: Disk %(path)s is already in use by other guests %(names)s.
pl: Dysk %(path)s jest już używany przez innych gości %(names)s.

en: Disk '%(path)s' is already in use by other guests %(names)s
pl: Dysk „%(path)s” jest już używany przez innych gości %(names)s

en: Disk I/O
pl: Wejście/wyjście dysku

en: Disk b_us:
pl: Magistrala _dysku:

en: Disk bus:
pl: Magistrala dysku:

en: Disk device
pl: Urządzenie dyskowe

en: Disk network type '%s' is not cloneable.
pl: Nie można klonować sieci dyskowej typu „%s”.

en: Disk path '%s' does not exist.
pl: Ścieżka do dysku „%s” nie istnieje.

en: Disk target: %s
pl: Dysk docelowy: %s

en: Display %s
pl: Ekran %s

en: Distro install URL, eg. https://host/path. See man page for specific distro examples.
pl: Adres URL instalacji dystrybucji, np. https://serwer/ścieżka. Strona podręcznika zawiera konkretne przykłady dystrybucji.

en: Do not clone storage contents to specified file paths, their contents will be left untouched. This requires specifying existing paths for every cloneable disk image.
pl: Nie klonuje zawartości pamięci masowej do podanych ścieżek do plików, ich zawartość nie zostanie naruszona. Wymaga to podania istniejących ścieżek dla każdego klonowalnego obrazu dysku.

en: Do not use a sparse file for the clone's disk image
pl: Nie używa plików zapasowych dla obrazu dysku klona

en: Do not verify TLS certificates of registry
pl: Bez sprawdzania poprawności certyfikatów TLS rejestru

en: Do you really want to use the device?
pl: Na pewno użyć urządzenia?

en: Do you really want to use the disk?
pl: Na pewno użyć dysku?

en: Do you want to correct this now?
pl: Naprawić to teraz?

en: Domain '%s' defined successfully.
pl: Pomyślnie określono domenę „%s”.

en: Domain '%s' started successfully.
pl: Pomyślnie uruchomiono domenę „%s”.

en: Domain '%s' was not found.
pl: Nie odnaleziono domeny „%s”.

en: Domain creation completed.
pl: Utworzenie domeny zostało ukończone.

en: Domain has crashed.
pl: Domena uległa awarii.

en: Domain has shutdown. Continuing.
pl: Domena została wyłączona. Kontynuowanie.

en: Domain install interrupted.
pl: Przerwano instalację domeny.

en: Domain installation does not appear to have been successful.
    If it was, you can restart your domain by running:
      %s
    otherwise, please restart your installation.
pl: Instalacja domeny się nie powiodła. Jeśli jednak się powiodła,
    można ponownie uruchomić domenę wykonując polecenie:
      %s
    w innym przypadku proszę ponownie uruchomić instalację.

en: Domain is still running. Installation may be in progress.
pl: Domena jest nadal uruchomiona. Może być w trakcie instalacji.

en: Domain name, id, or uuid
pl: Nazwa, identyfikator lub UUID domeny

en: Domain to clone must be shutoff.
pl: Domena do sklonowania musi być wyłączona.

en: Domain type 'vz' doesn't support transient installs.
pl: Typ domeny „vz” nie obsługuje przejściowych instalacji.

en: Domain:
pl: Domena:

en: Don't ask about these directories again.
pl: Bez pytania ponownie o te katalogi.

en: Don't ask me again
pl: Bez pytania ponownie

en: Don't automatically try to connect to the guest console
pl: Nie próbuje automatycznie łączyć się z konsolą gościa

en: Don't boot guest after completing install.
pl: Bez uruchamiania gościa po ukończeniu instalacji.

en: Don't check name collision, overwrite any guest with the same name.
pl: Bez sprawdzania kolizji nazw, zastępowanie każdego gościa tą samą nazwą.

en: Don't know how to --update for --%s
pl: Nie wiadomo, jak użyć --update dla --%s

en: Don't know how to create storage for path '%s'. Use libvirt APIs to manage the parent directory as a pool first.
pl: Nie wiadomo, jak utworzyć pamięć masową dla ścieżki „%s”. Należy użyć API biblioteki libvirt, aby najpierw zarządzać katalogiem nadrzędnym jako pulą.

en: Don't know how to generate nodedev for mdev type id '%s'
pl: Nie wiadomo, jak utworzyć nodedev dla identyfikatora typu mdev „%s”

en: Don't know how to match device type '%(device_type)s' property '%(property_name)s'
pl: Nie wiadomo, jak dopasować typ urządzenia „%(device_type)s” właściwości „%(property_name)s”

en: Don't know how to setup UEFI for arch '%s'
pl: Nie wiadomo, jak skonfigurować UEFI dla architektury „%s”

en: Don't warn me again.
pl: Bez ponownego ostrzegania.

en: Dry run completed successfully
pl: Uruchomienie na sucho zostało pomyślnie ukończone

en: Dump guest memory core
pl: Zrzut core pamięci gościa

en: Dumping
pl: Zrzucanie

en: Duplicate a virtual machine, changing all the unique host side configuration like MAC address, name, etc. 
    
    The VM contents are NOT altered: virt-clone does not change anything _inside_ the guest OS, it only duplicates disks and does host side changes. So things like changing passwords, changing static IP address, etc are outside the scope of this tool. For these types of changes, please see virt-sysprep(1).
pl: Duplikuje maszynę wirtualną, zmieniając całą unikalną konfigurację po stronie gospodarza, na przykład adres MAC, nazwę itp. 
    
    Zawartość maszyny NIE jest zmieniana: program virt-clone nie zmienia nic _wewnątrz_ systemu operacyjnego gościa, tylko duplikuje dyski i wprowadza zmiany po stronie gospodarza. Zmienianie haseł czy statycznych adresów IP jest poza zakresem działań tego narzędzia. Do wprowadzania tego typu zmian należy użyć programu virt-sysprep(1).

en: E_xport filesystem as readonly mount
pl: E_ksportowanie systemu plików jako punkt montowania tylko do odczytu

en: Edit VM XML. Examples:
    --edit --disk ...     (edit first disk device)
    --edit 2 --disk ...   (edit second disk device)
    --edit all --disk ... (edit all disk devices)
    --edit target=hda --disk ... (edit disk 'hda')
pl: Modyfikuje plik XML maszyny wirtualnej. Przykłady:
    --edit --disk ...     (modyfikuje pierwsze urządzenie dyskowe)
    --edit 2 --disk ...   (modyfikuje drugie urządzenie dyskowe)
    --edit all --disk ... (modyfikuje wszystkie urządzenia dyskowe)
    --edit target=hda --disk ... (modyfikuje dysk „hda”)

en: Edit libvirt XML using command line options.
pl: Modyfikowanie pliku XML biblioteki libvirt za pomocą opcji wiersza poleceń.

en: Either --auto-clone or --file is required, use '--auto-clone or --file' and try again.
pl: Wymagana jest opcja --auto-clone lub --file, należy użyć „--auto-clone lub --file” i spróbować ponownie.

en: Emulated
pl: Emulowane

en: Ena_ble direct kernel boot
pl: Włączenie _bezpośredniego uruchamiania jądra

en: Enable DHCPv4
pl: Włączenie DHCPv4

en: Enable DHCPv6
pl: Włączenie DHCPv6

en: Enable _XML editing
pl: Włączenie edycji kodu _XML

en: Enable _system tray icon
pl: Ikona ob_szaru powiadamiania

en: Enable available CPU security flaw mitigations
pl: Włączenie dostępnych poprawek zabezpieczeń procesora zmniejszających ryzyko

en: Enable boot me_nu
pl: Włączenie me_nu startowego

en: Enable libgues_tfs VM introspection
pl: Włączenie introspekcji maszyny wirtualnej biblioteki libgues_tfs

en: Enable or disable validation checks. Example:
    --check path_in_use=off
    --check all=off
pl: Włącza lub wyłącza sprawdzanie poprawności. Przykład:
    --check path_in_use=off
    --check all=off

en: Enable shared _memory
pl: Pamięć _współdzielona

en: Enable user namespace for LXC container. Ex:
    --idmap uid.start=0,uid.target=1000,uid.count=10
pl: Włącza przestrzeń użytkownika dla kontenera LXC. Przykład:
    --idmap uid.start=0,uid.target=1000,uid.count=10

en: Encountered SPICE %(error-name)s
pl: Wystąpiło „%(error-name)s” protokołu Spice

en: End:
pl: Koniec:

en: Entropy Gathering Daemon
pl: Usługa zbierania entropii

en: Error Removing Device: %s
pl: Błąd podczas usuwania urządzenia: %s

en: Error applying changes: %s
pl: Błąd podczas zastosowywania zmian: %s

en: Error attempting device hotplug: %(error)s
pl: Błąd podczas próbowania podłączenia urządzenia w czasie działania: %(error)s

en: Error attempting device hotunplug: %(error)s
pl: Błąd podczas próbowania odłączenia urządzenia w czasie działania: %(error)s

en: Error attempting device update: %(error)s
pl: Błąd podczas próbowania aktualizacji urządzenia: %(error)s

en: Error building XML: %s
pl: Błąd podczas budowania kodu XML: %s

en: Error building device XML: %s
pl: Błąd podczas budowania kodu XML urządzenia: %s

en: Error cancelling migrate job: %s
pl: Błąd podczas anulowania zadania migracji: %s

en: Error cancelling save job: %s
pl: Błąd podczas anulowania zadania zapisu: %s

en: Error changing VM configuration: %s
pl: Błąd podczas zmieniania konfiguracji maszyny wirtualnej: %s

en: Error changing autostart value: %s
pl: Błąd podczas zmieniania wartości automatycznego uruchamiania: %s

en: Error changing network settings: %s
pl: Błąd podczas zmieniania ustawień sieci: %s

en: Error changing pool settings: %s
pl: Błąd podczas zmieniania ustawień puli: %s

en: Error cloning diskimage %(inputpath)s to %(outputpath)s: %(error)s
pl: Błąd podczas klonowania obrazu dysku %(inputpath)s do %(outputpath)s: %(error)s

en: Error connecting to graphical console:
    %s
pl: Błąd podczas łączenia się z konsolą graficzną:
    %s

en: Error connecting to text console: %s
pl: Błąd podczas łączenia się z konsolą tekstową: %s

en: Error continuing install: %s
pl: Błąd podczas kontynuowania instalacji: %s

en: Error creating pool: %s
pl: Błąd podczas tworzenia puli: %s

en: Error creating snapshot: %s
pl: Błąd podczas tworzenia migawki: %s

en: Error creating virtual machine clone '%(vm)s': %(error)s
pl: Błąd podczas tworzenia klona maszyny wirtualnej „%(vm)s”: %(error)s

en: Error creating virtual network: %s
pl: Błąd podczas tworzenia sieci wirtualnej: %s

en: Error creating vol: %s
pl: Błąd podczas tworzenia woluminu: %s

en: Error deleting network '%s'
pl: Błąd podczas usuwania sieci „%s”

en: Error deleting pool '%s'
pl: Błąd podczas usuwania puli „%s”

en: Error deleting snapshot '%s'
pl: Błąd podczas usuwania migawki „%s”

en: Error deleting virtual machine '%(vm)s': %(error)s
pl: Błąd podczas usuwania maszyny wirtualnej „%(vm)s”: %(error)s

en: Error deleting volume '%s'
pl: Błąd podczas usuwania woluminu „%s”

en: Error initializing spice USB device widget
pl: Błąd podczas inicjowania widżetu urządzenia USB Spice

en: Error inspection VM: %s
pl: Błąd podczas badania maszyny wirtualnej: %s

en: Error launching 'About' dialog: %s
pl: Błąd podczas uruchamiania okna dialogowego „O programie”: %s

en: Error launching clone dialog: %s
pl: Błąd podczas uruchamiania okna dialogowego klonowania: %s

en: Error launching connect dialog: %s
pl: Błąd podczas uruchamiania okna dialogowego łączenia: %s

en: Error launching create dialog: %s
pl: Błąd podczas uruchamiania okna dialogowego tworzenia: %s

en: Error launching delete dialog: %s
pl: Błąd podczas uruchamiania okna dialogowego usuwania: %s

en: Error launching details: %s
pl: Błąd podczas uruchamiania szczegółów: %s

en: Error launching hardware dialog: %s
pl: Błąd podczas uruchamiania okna dialogowego sprzętu: %s

en: Error launching host dialog: %s
pl: Błąd podczas uruchamiania okna dialogowego gospodarza: %s

en: Error launching libguestfs appliance: %s
pl: Błąd podczas uruchamiania przyrządu biblioteki libguestfs: %s

en: Error launching manager: %s
pl: Błąd podczas uruchamiania menedżera: %s

en: Error launching migrate dialog: %s
pl: Błąd podczas uruchamiania okna dialogowego migracji: %s

en: Error launching network wizard: %s
pl: Błąd podczas uruchamiania kreatora sieci: %s

en: Error launching pool wizard: %s
pl: Błąd podczas uruchamiania kreatora puli: %s

en: Error launching preferences: %s
pl: Błąd podczas uruchamiania preferencji: %s

en: Error launching volume wizard: %s
pl: Błąd podczas uruchamiania kreatora woluminu: %s

en: Error pausing domain
pl: Błąd podczas wstrzymywania domeny

en: Error populating summary page: %s
pl: Błąd podczas wypełniania strony podsumowania: %s

en: Error rebooting domain
pl: Błąd podczas ponownego uruchamiania domeny

en: Error refreshing hardware page: %s
pl: Błąd podczas odświeżania strony sprzętu: %s

en: Error refreshing pool '%s'
pl: Błąd podczas odświeżania puli „%s”

en: Error refreshing snapshot list: %s
pl: Błąd podczas odświeżania listy migawek: %s

en: Error removing domain state: %s
pl: Błąd podczas usuwania stanu domeny: %s

en: Error resetting domain
pl: Błąd podczas ponownego uruchamiania domeny

en: Error restoring domain: %s
pl: Błąd podczas przywracania domeny: %s

en: Error running snapshot '%s'
pl: Błąd podczas uruchamiania migawki „%s”

en: Error saving domain: %s
pl: Błąd podczas zapisywania domeny: %s

en: Error selecting network: %s
pl: Błąd podczas wybierania sieci: %s

en: Error selecting pool: %s
pl: Błąd podczas wybierania puli: %s

en: Error selecting snapshot: %s
pl: Błąd podczas zaznaczania migawki: %s

en: Error setting default name.
pl: Błąd podczas ustawiania domyślnej nazwy.

en: Error setting installer parameters.
pl: Błąd podczas ustawiania parametrów instalatora.

en: Error shutting down domain
pl: Błąd podczas wyłączania domeny

en: Error starting Virtual Machine Manager
pl: Błąd podczas uruchamiania menedżera maszyn wirtualnych

en: Error starting Virtual Machine Manager: %(error)s
pl: Błąd podczas uruchamiania menedżera maszyn wirtualnych: %(error)s

en: Error starting domain
pl: Błąd podczas uruchamiania domeny

en: Error starting installation: %s
pl: Błąd podczas uruchamiania instalacji: %s

en: Error starting network '%s'
pl: Błąd podczas uruchamiania sieci „%s”

en: Error starting pool '%s'
pl: Błąd podczas uruchamiania puli „%s”

en: Error stopping network '%s'
pl: Błąd podczas zatrzymywania sieci „%s”

en: Error stopping pool '%s'
pl: Błąd podczas zatrzymywania puli „%s”

en: Error taking screenshot: %s
pl: Błąd podczas pobierania zrzutu ekranu: %s

en: Error unpausing domain
pl: Błąd podczas wznawiania domeny

en: Error validating device parameters: %s
pl: Błąd podczas sprawdzania poprawności parametrów urządzenia: %s

en: Error validating install location: %s
pl: Błąd podczas sprawdzania położenia instalacji: %s

en: Error validating network: %s
pl: Błąd podczas sprawdzania poprawności sieci: %s

en: Error validating pool: %s
pl: Błąd podczas sprawdzania poprawności puli: %s

en: Error validating snapshot: %s
pl: Błąd podczas sprawdzania migawki: %s

en: Error validating volume: %s
pl: Błąd podczas sprawdzania poprawności woluminu: %s

en: Error with clone settings: %s
pl: Błąd ustawień klonowania: %s

en: Error: %(cli_flag_name)s %(options)s: %(err)s
pl: Błąd: %(cli_flag_name)s %(options)s: %(err)s

en: Error: %s
pl: Błąd: %s

en: Errors encountered while removing certain storage devices.
pl: Wystąpiły błędy podczas usuwania niektórych urządzeń pamięci masowych.

en: Errors were encountered changing permissions for the following directories:
pl: Wystąpiły błędy podczas zmieniania uprawnień do następujących katalogów:

en: EvTouch USB Graphics Tablet
pl: Tablet graficzny USB EvTouch

en: Event wakeup
pl: Przebudzenie zdarzenia

en: Existing disk
pl: Istniejący dysk

en: Expected PCI format string for '%s'
pl: Oczekiwano ciągu w formacie PCI dla „%s”

en: External disk and memory
pl: Zewnętrzny dysk i pamięć

en: External disk only
pl: Tylko zewnętrzny dysk

en: External memory only
pl: Tylko zewnętrzna pamięć

en: F_orce Reset
pl: Wy_muś ponowne uruchomienie

en: Failed
pl: Nie powiodło się

en: Failed starting domain '%(domain)s': %(error)s
pl: Uruchomienie domeny „%(domain)s” się nie powiodło: %(error)s

en: Failed to check disk usage conflict.
pl: Sprawdzenie konfliktu użycia dysku się nie powiodło.

en: Failed to get expanded CPU XML: %s
pl: Uzyskanie rozwiniętego kodu XML procesora się nie powiodło: %s

en: Failed to setup UEFI: %s
    Install options are limited.
pl: Skonfigurowanie UEFI się nie powiodło: %s
    Opcje instalacji są ograniczone.

en: Feed_back
pl: _Opinie

en: Filesystem
pl: System plików

en: Filesystem %(path)s
pl: System plików %(path)s

en: Filesystem Directory
pl: Katalog systemu plików

en: Filesystem Passthrough
pl: Przejście systemu plików

en: Filesystem target '%s' must be an absolute path
pl: Docelowy system plików „%s” musi być ścieżką bezwzględną

en: Finish
pl: Ukończ

en: Firm_ware:
pl: _Oprogramowanie sprzętowe:

en: Floppy
pl: Dyskietka

en: Floppy %(index)d
pl: %(index)d. dyskietka

en: Floppy device
pl: Urządzenie dyskietki

en: Fo_rward to:
pl: _Przekazywanie do:

en: Force defining the domain. Only required if a --print option was specified.
pl: Wymusza określenie domeny. Jest wymagane tylko, jeśli podano opcję --print.

en: Force not defining the domain.
pl: Wymusza nieokreślenie domeny.

en: Force power off the domain when the console viewer is closed.
pl: Wymuszanie wyłączenia domeny po zamknięciu przeglądarki konsoli.

en: Force to copy devices (eg, if 'hdc' is a readonly cdrom device, --force-copy=hdc)
pl: Wymusza skopiowanie urządzeń (np. jeśli „hdc” jest urządzeniem CD-ROM tylko do odczytu, to należy użyć --force-copy=hdc)

en: Forcefully power off the guest
pl: Wymuszone wyłączenie gościa

en: Forcefully reset the guest
pl: Wymuszone ponowne uruchomienie gościa

en: Format attribute not supported for this volume type
pl: Atrybut formatu nie jest obsługiwany dla tego typu woluminu

en: Forwarding:
pl: Przekazywanie:

en: From snapshot
pl: Z migawki

en: Fullscreen only
pl: Tylko pełny ekran

en: GTK-VNC viewer is too old
pl: Przeglądarka GTK-VNC jest za stara

en: General Options
pl: Ogólne opcje

en: Generated URI:
pl: Utworzony adres URI:

en: Generic or unknown OS. Usage is not recommended.
pl: Ogólny lub nieznany system operacyjny. Niezalecane.

en: Gluster Filesystem
pl: System plików Gluster

en: Gr_ab keys:
pl: _Klawisze przechwycenia:

en: Gra_phics type:
pl: _Typ grafiki:

en: Gracefully shutdown the guest
pl: Normalne wyłączenie gościa

en: Graphical Console
pl: Konsola graficzna

en: Graphical console _scaling:
pl: _Skalowanie konsoli graficznej:

en: Graphical console connection for a virtual machine
pl: Połączenie konsoli graficznej dla maszyny wirtualnej

en: Graphical console not configured for guest
pl: Konsola graficzna nie została skonfigurowana dla gościa

en: Graphically manage KVM, Xen, or LXC via libvirt
pl: Graficzne zarządzanie maszynami KVM, Xen lub LXC przez bibliotekę libvirt

en: Graphics
pl: Grafika

en: Graphics requested but DISPLAY is not set. Not running virt-viewer.
pl: Zażądano grafiki, ale zmienna DISPLAY nie została ustawiona. Program virt-viewer nie zostanie uruchomiony.

en: Guest
pl: Gość

en: Guest C_ID:
pl: C_ID gościa:

en: Guest Configuration Options
pl: Opcje konfiguracji gościa

en: Guest agent is not available.
pl: Agent gościa jest niedostępny.

en: Guest has crashed.
pl: Gość uległ awarii.

en: Guest is configured for TLS only which does not work over SSH.
pl: Gość jest skonfigurowany tylko dla TLS, co nie działa przez SSH.

en: Guest is not running.
pl: Gość nie jest uruchomiony.

en: Guest is on a remote host with transport '%s' but is only configured to listen locally. To connect remotely you will need to change the guest's listen address.
pl: Gość znajduje się na zdalnym gospodarzu za pomocą transportu „%s”, ale jest skonfigurowany dla do nasłuchiwania lokalnie. Połączenie zdalne wymaga zmiany adresu nasłuchiwania gościa.

en: Guest is on a remote host, but is only configured to allow local file descriptor connections.
pl: Gość znajduje się na zdalnym gospodarzu, ale jest skonfigurowany na zezwalanie lokalnych połączeń deskryptorów plików.

en: Guest name '%s' is already in use.
pl: Nazwa gościa „%s” jest już używana.

en: H_ostname:
pl: Nazwa g_ospodarza:

en: Hard Disk
pl: Dysk twardy

en: Hardware
pl: Sprzęt

en: Have domain autostart on host boot up.
pl: Automatyczne uruchamianie domeny podczas uruchamiania gospodarza.

en: Host
pl: Gospodarz

en: Host CPU usage
pl: Użycie procesora gospodarza

en: Host Device:
pl: Urządzenie gospodarza:

en: Host Na_me:
pl: _Nazwa gospodarza:

en: Host _Device:
pl: Urządzenie gospo_darza:

en: Host does not support any virtualization options
pl: Gospodarz nie obsługuje żadnych opcji wirtualizacji

en: Host does not support any virtualization options for architecture '%(arch)s'
pl: Gospodarz nie obsługuje żadnych opcji wirtualizacji dla architektury „%(arch)s”

en: Host does not support domain type %(domain)s for virtualization type '%(virttype)s' with architecture '%(arch)s'
pl: Gospodarz nie obsługuje typu domeny %(domain)s dla typu wirtualizacji „%(virttype)s” z architekturą „%(arch)s”

en: Host does not support domain type %(domain)s with machine '%(machine)s' for virtualization type '%(virttype)s' with architecture '%(arch)s'
pl: Gospodarz nie obsługuje typu domeny %(domain)s za pomocą maszyny „%(machine)s” dla typu wirtualizacji „%(virttype)s” z architekturą „%(arch)s”

en: Host does not support virtualization type '%(virttype)s'
pl: Gospodarz nie obsługuje typu wirtualizacji „%(virttype)s”

en: Host does not support virtualization type '%(virttype)s' for architecture '%(arch)s'
pl: Gospodarz nie obsługuje typu wirtualizacji „%(virttype)s” dla architektury „%(arch)s”

en: Hypervisor Default
pl: Domyślne nadzorcy

en: Hypervisor default
pl: Domyślne nadzorcy

en: Hypervisor does not support removing this device
pl: Nadzorca nie obsługuje usuwania tego urządzenia

en: Hypervisor name to use (kvm, qemu, xen, ...)
pl: Nazwa użytego nadzorcy (KVM, QEMU, Xen…)

en: Hypervisor:
pl: Nadzorca:

en: I/O error
pl: Błąd wejścia/wyjścia

en: I_P address:
pl: Adres I_P:

en: If disabled, the VM window will not automatically connect to the running VM graphical console.
pl: Po wyłączeniu okno maszyny wirtualnej nie będzie automatycznie łączyło się z konsolą graficzną uruchomionej maszyny.

en: If you expected virt-install to detect an OS name from the
    install media, you can set a fallback OS name with:
    
      --osinfo detect=on,name=OSNAME
pl: Jeśli spodziewano się, że virt-install wykryje nazwę systemu operacyjnego
    z nośnika instalacji, to można ustawić zastępczą nazwę za pomocą:
    
      --osinfo detect=on,name=NAZWA_SYSTEMU

en: If you just need to get the old behavior back, you can use:
    
      --osinfo detect=on,require=off
    
    Or export {env_var}=1
pl: Można przywrócić poprzednie zachowanie za pomocą:
    
      --osinfo detect=on,require=off
    
    Lub wyeksportować zmienną {env_var}=1

en: If your Linux distro is not listed, try one of generic values
    such as: {oslist}
pl: Jeśli używanej dystrybucji systemu Linux nie ma na liście,
    to można spróbować jedną z ogólnych wartości, np.: {oslist}

en: Import _existing disk image
pl: Import istni_ejącego obrazu dysku

en: Import existing OS image
pl: Import istniejącego obrazu systemu operacyjnego

en: Improper value for 'size': %s
pl: Niewłaściwa wartość dla „size”: %s

en: Inactive
pl: Nieaktywne

en: Include end of life operating systems
pl: Dołączenie systemów operacyjnych z zakończonym cyklem wydawniczym

en: Init _path:
pl: Ś_cieżka do init:

en: Init ar_gs:
pl: _Parametry init:

en: Initiator _IQN:
pl: Inicjator _IQN:

en: Input
pl: Wejście

en: Input Error
pl: Błąd wejścia

en: Inspection found no operating systems.
pl: Badanie nie odnalazło żadnych systemów operacyjnych.

en: Install
pl: Instalacja

en: Install:
pl: Instalacja:

en: Installation Method Options
pl: Opcje metody instalacji

en: Installation aborted at user request
pl: Instalacja została przerwana na żądanie użytkownika

en: Installation has exceeded specified time limit. Exiting application.
pl: Instalacja przekroczyła podane ograniczenie czasu. Kończenie działania aplikacji.

en: Installation will continue in 10 seconds (press Enter to skip)...
pl: Instalacja będzie kontynuowana za 10 sekund (naciśnięcie klawisza Enter pominie)…

en: Interface %s
pl: Interfejs %s

en: Invalid --edit option '%s'
pl: Nieprawidłowa opcja --edit „%s”

en: Invalid guest name
pl: Nieprawidłowa nazwa gościa

en: Invalid name for new guest: %s
pl: Nieprawidłowa nazwa nowego gościa: %s

en: Isolated
pl: Odosobniona

en: Isolated network
pl: Odosobniona sieć

en: Isolated network, internal routing only
pl: Odosobniona sieć, tylko trasy wewnętrzne

en: Isolated network, routing disabled
pl: Odosobniona sieć, trasy wyłączone

en: KVM is not available. This may mean the KVM package is not installed, or the KVM kernel modules are not loaded. Your virtual machines may perform poorly.
pl: KVM nie jest dostępne. Może to oznaczać, że pakiet KVM nie jest zainstalowany lub moduły KVM jądra nie są wczytane. Wydajność maszyny wirtualnej może być niska.

en: Ke_rnel path:
pl: Ś_cieżka do jądra:

en: Kerne_l options:
pl: Op_cje jądra:

en: Kernel ar_gs:
pl: _Parametry jądra:

en: Keyboard
pl: Klawiatura

en: LUN Passthrough
pl: Przejście LUN

en: LVM Volume Group
pl: Grupa woluminów LVM

en: L_isten type:
pl: _Typ nasłuchiwania:

en: Leave Fullscreen
pl: Opuść pełny ekran

en: Leave fullscreen
pl: Opuść pełny ekran

en: Let libvirt decide
pl: Decyzja biblioteki libvirt

en: Libvirt URI:
pl: Adres URI biblioteki libvirt:

en: Libvirt connection does not support snapshots.
pl: Połączenie usługi libvirt nie obsługuje migawek.

en: Libvirt connection does not support storage management.
pl: Połączenie usługi libvirt nie obsługuje zarządzania pamięcią masową.

en: Libvirt connection does not support virtual network management.
pl: Połączenie usługi libvirt nie obsługuje zarządzania sieciami wirtualnymi.

en: Libvirt did not detect any UEFI/OVMF firmware image installed on the host.
pl: Biblioteka libvirt nie wykryła żadnego obrazu oprogramowania sprzętowego UEFI/OVMF zainstalowanego na gospodarzu.

en: Libvirt may not be new enough to support memfd.
pl: Biblioteka libvirt może nie być dość nowa, aby obsługiwać memfd.

en: Libvirt or hypervisor does not support UEFI.
pl: Biblioteka libvirt lub nadzorca nie obsługuje UEFI.

en: Libvirt version does not support UEFI.
pl: Ta wersja biblioteki libvirt nie obsługuje UEFI.

en: Libvirt version does not support remote URL installs.
pl: Wersja biblioteki libvirt nie obsługuje instalacji ze zdalnego adresu URL.

en: Libvirt version does not support video devices.
pl: Ta wersja biblioteki libvirt nie obsługuje urządzeń graficznych.

en: Link _state:
pl: _Stan łącza:

en: Local CDROM/ISO
pl: Lokalna płyta CD-ROM/plik ISO

en: Localhost only
pl: Tylko localhost

en: Locate ISO media
pl: Ustalenie położenia nośnika ISO

en: Locate ISO media volume
pl: Ustalenie położenia woluminu nośnika ISO

en: Locate directory volume
pl: Ustalenie położenia woluminu katalogu

en: Locate existing storage
pl: Ustalenie położenia istniejącej pamięci masowej

en: Locate floppy media
pl: Ustalenie położenia nośnika dyskietki

en: Locate floppy media volume
pl: Ustalenie położenia woluminu nośnika dyskietki

en: Locate or create storage volume
pl: Ustalenie położenia lub utworzenie woluminu pamięci masowej

en: Location:
pl: Położenie:

en: Logical host CPUs:
pl: Logiczne procesory gospodarza:

en: MDEV Device
pl: Urządzenie MDEV

en: MDEV Host Device
pl: Urządzenie gospodarza MDEV

en: M_ode:
pl: _Tryb:

en: Ma_nual install
pl: _Ręczna instalacja

en: Ma_ximum allocation:
pl: _Maksymalny przydział:

en: Machine _Type:
pl: _Typ maszyny:

en: Macvtap device...
pl: Urządzenie macvtap…

en: Main manager window
pl: Główne okno menedżera

en: Manage VM snapshots
pl: Zarządzanie migawkami maszyn wirtualnych

en: Manage virtual machines
pl: Zarządzanie maszynami wirtualnymi

en: Manual install
pl: Ręczna instalacja

en: Manual redirect only
pl: Tylko ręczne przekierowanie

en: Manuall_y set CPU topology
pl: _Ręcznie ustawia topologię procesora

en: Marked as shareable
pl: Oznaczona jako współdzielona

en: Media Unknown
pl: Nieznany nośnik

en: Memory
pl: Pamięć

en: Memory usage
pl: Użycie pamięci

en: Memory:
pl: Pamięć:

en: Migrate the virtual machine
pl: Migruje maszynę wirtualną

en: Migrate...
pl: Migruj…

en: Migrated
pl: Zmigrowana

en: Migrating
pl: Migrowanie

en: Migrating VM '%(name)s' to %(host)s. This may take a while.
pl: Migrowanie maszyny wirtualnej „%(name)s” do %(host)s. Może to chwilę zająć.

en: Migrating VM '%s'
pl: Migrowanie maszyny wirtualnej „%s”

en: Migrating VM:
pl: Migrowanie maszyny wirtualnej:

en: Migrating domain
pl: Migrowanie domeny

en: Migration canceled
pl: Anulowano migrację

en: Minutes to wait for install to complete.
pl: Minuty oczekiwania na ukończenie instalacji.

en: Miscellaneous Options
pl: Różne opcje

en: Missing mandatory attribute 'type'
pl: Brak obowiązkowego atrybutu „type”

en: Mode:
pl: Tryb:

en: Mouse
pl: Mysz

en: Multipath Device Enumerator
pl: Wyliczanie urządzeń wielościeżkowych

en: Multiple snapshots selected.
pl: Zaznaczono wiele migawek.

en: Must specify storage creation parameters for non-existent path '%s'.
pl: Należy podać parametry tworzenia pamięci masowej dla nieistniejącej ścieżki „%s”.

en: NAT to %s
pl: NAT do %s

en: NAT to any device
pl: NAT do dowolnego urządzenia

en: N_etwork selection
pl: Wybór _sieci

en: N_ew VM
pl: _Nowa maszyna wirtualna

en: Name
pl: Nazwa

en: Name '%s' already in use by another network.
pl: Nazwa „%s” jest już używana przez inną sieć.

en: Name '%s' already in use by another pool.
pl: Nazwa „%s” jest już używana przez inną pulę.

en: Name '%s' already in use by another volume.
pl: Nazwa „%s” jest już używana przez inny wolumin.

en: Name for the new guest
pl: Nazwa nowego gościa

en: Name of the guest instance
pl: Nazwa gościa

en: Name of the original guest to clone.
pl: Nazwa oryginalnego gościa do sklonowania.

en: Name:
pl: Nazwa:

en: Nearest host CPU model
pl: Najbliższy model procesora gospodarza

en: Network
pl: Sieć

en: Network (PXE)
pl: Sieć (PXE)

en: Network Exported Directory
pl: Katalog wyeksportowany przez sieć

en: Network I/O
pl: Wejście/wyjście sieci

en: Network _Install (HTTP, HTTPS, or FTP)
pl: _Instalacja sieciowa (HTTP, HTTPS lub FTP)

en: Network:
pl: Sieć:

en: Networking Configuration
pl: Konfiguracja sieci

en: Networks
pl: Sieci

en: Never
pl: Nigdy

en: New
pl: Nowa

en: New VM
pl: Nowa maszyna wirtualna

en: New _Path:
pl: Nowa ś_cieżka:

en: New _host:
pl: Nowy g_ospodarz:

en: New file to use as storage for nvram VARS
pl: Nowy plik do użycia jako pamięć masowa dla ZMIENNYCH NVRAM

en: New file to use as the disk image for the new guest
pl: Nowy plik do użycia jako obraz dysku dla nowego gościa

en: New fixed MAC address for the clone guest. Default is a randomly generated MAC
pl: Nowy stały adres MAC dla sklonowanego gościa. Domyślnie jest to losowo utworzony adres MAC

en: New path: %s
pl: Nowa ścieżka: %s

en: No --%s objects found in the XML
pl: Nie odnaleziono obiektów --%s w pliku XML

en: No Devices Available
pl: Brak dostępnych urządzeń

en: No XML diff was generated. The requested changes will have no effect.
pl: Nie utworzono różnicy kodu XML. Żądane zmiany nie będą uwzględnione.

en: No action
pl: Brak czynności

en: No active connection to install on.
pl: Brak dostępnych połączeń do zainstalowania.

en: No available device
pl: Brak dostępnego urządzenia

en: No bootable devices
pl: Brak urządzeń startowych

en: No change specified.
pl: Nie podano żadnej zmiany.

en: No console to launch for the guest, defaulting to --wait -1
pl: Brak konsoli do uruchomienia dla gościa, zostanie użyta domyślna opcja --wait -1

en: No graphical console available
pl: Brak dostępnej konsoli graficznej

en: No hypervisor options were found for this connection.
pl: Nie odnaleziono opcji nadzorcy dla tego połączenia.

en: No install methods available for this connection.
pl: Brak metod instalacji dostępnych dla tego połączenia.

en: No matching objects found for %s
pl: Nie odnaleziono pasujących obiektów dla %s

en: No media detected
pl: Nie wybrano żadnego nośnika

en: No media selected
pl: Nie wybrano nośnika

en: No screenshot available
pl: Zrzut ekranu jest niedostępny

en: No snapshot selected.
pl: Nie zaznaczono migawki.

en: No storage pool selected.
pl: Nie wybrano puli pamięci masowej.

en: No storage to clone.
pl: Brak pamięci masowej do sklonowania.

en: No storage.
pl: Brak pamięci masowej.

en: No text console available
pl: Brak dostępnej konsoli tekstowej

en: No usable connections available.
pl: Brak dostępnych używalnych połączeń.

en: No virtual network selected.
pl: Nie wybrano żadnej sieci wirtualnej.

en: No write access to parent directory.
pl: Brak uprawnienia do zapisu do katalogu nadrzędnego.

en: No write access to path.
pl: Brak uprawnień do zapisu do ścieżki.

en: No write permissions for directory path: %s
pl: Brak uprawnień do zapisu ścieżki do katalogu: %s

en: None
pl: Brak

en: None detected
pl: Nic nie wykryto

en: Not supported
pl: Nieobsługiwane

en: Not supported for containers
pl: Nieobsługiwane dla kontenerów

en: Not supported for this guest type.
pl: Nie jest obsługiwane dla tego typu gościa.

en: Not supported for this hypervisor/libvirt/arch combination.
pl: Nie jest obsługiwane dla tego połączenia nadzorcy/biblioteki libvirt/architektury.

en: Number of vCPUs to configure for your guest. Ex:
    --vcpus 5
    --vcpus 5,maxvcpus=10,cpuset=1-4,6,8
    --vcpus sockets=2,cores=4,threads=2
pl: Liczba wirtualnych procesorów do skonfigurowania dla gościa. Przykłady:
    --vcpus 5
    --vcpus 5,maxvcpus=10,cpuset=1-4,6,8
    --vcpus sockets=2,cores=4,threads=2

en: OS '%(osname)s' does not have a URL location for the architecture '%(archname)s'
pl: System operacyjny „%(osname)s” nie ma położenia URL dla architektury „%(archname)s”

en: OS '%(osname)s' does not support required injection method '%(methodname)s'
pl: System operacyjny „%(osname)s” nie obsługuje wymaganej metody wprowadzania „%(methodname)s”

en: OS '%(osname)s' does not support unattended installation for the '%(profilename)s' profile. Available profiles: %(profiles)s
pl: System operacyjny „%(osname)s” nie obsługuje nienadzorowanej instalacji dla profilu „%(profilename)s”. Dostępne profile: %(profiles)s

en: OS '%s' does not have a URL location
pl: System operacyjny „%s” nie ma położenia URL

en: OS '%s' does not support unattended installation.
pl: System operacyjny „%s” nie obsługuje nienadzorowanej instalacji.

en: OS '%s' media does not support unattended installation
pl: Nośnik systemu operacyjnego „%s” nie obsługuje nienadzorowanej instalacji

en: OS information
pl: System operacyjny

en: OS options
pl: Opcje systemu operacyjnego

en: OS root directory is not empty
pl: Główny katalog systemu operacyjnego nie jest pusty

en: OS:
pl: System operacyjny:

en: O_perating system container
pl: K_ontener systemu operacyjnego

en: Off
pl: Wyłącz

en: On
pl: Włącz

en: On Boot
pl: Podczas uruchamiania

en: One of %s must be specified.
pl: Należy podać jedno z %s.

en: Only %(number)s disk for bus '%(bus)s' are supported | Only %(number)s disks for bus '%(bus)s' are supported
pl[0]: Obsługiwany jest tylko %(number)s dysk dla magistrali „%(bus)s”
pl[1]: Obsługiwane są tylko %(number)s dyski dla magistrali „%(bus)s”
pl[2]: Obsługiwanych jest tylko %(number)s dysków dla magistrali „%(bus)s”

en: Only one change operation may be specified (conflicting options %s)
pl: Można podać tylko jedno działanie zmiany (opcje %s są sprzeczne)

en: Only print the requested change, in diff format
pl: Wyświetlanie tylko żądanej zmiany (w formacie różnicy)

en: Only print the requested change, in full XML format
pl: Wyświetlanie tylko żądanej zmiany (w pełnym formacie XML)

en: Open
pl: Otwarta

en: OpenGL only works with 'Listen type' value 'none'
pl: OpenGL działa tylko z wartością „none” „Typu nasłuchiwania”

en: OpenGL only works with 'virtio' graphics with '3D acceleration' enabled
pl: OpenGL działa tylko za pomocą grafiki „virtio” z włączonym „przyspieszaniem 3D”

en: Opening URL %(url)s failed: %(error)s
pl: Otwarcie adresu URL %(url)s się nie powiodło: %(error)s

en: Operating system container
pl: Kontener systemu operacyjnego

en: Operation in progress
pl: Działanie jest wykonywane

en: Original VM:
pl: Oryginalna maszyna wirtualna:

en: Original host:
pl: Oryginalny gospodarz:

en: Original path: %s
pl: Oryginalna ścieżka: %s

en: Output built device XML. Domain is optional but recommended to ensure optimal defaults.
pl: Wypisuje kod XML budowanego urządzenia. Domena jest opcjonalna, ale zalecana w celu zapewnienia optymalnych wartości domyślnych.

en: Output options
pl: Opcje wyjścia

en: Output to a file
pl: Wyjście do pliku

en: Overriding memory to %(number)s MiB needed for %(osname)s network install.
pl: Zastępowanie pamięci na %(number)s MiB wymaganej dla instalacji sieciowej %(osname)s.

en: Overview
pl: Przegląd

en: PCI Device
pl: Urządzenie PCI

en: PCI Host Device
pl: Urządzenie gospodarza PCI

en: PNG files
pl: Pliki PNG

en: P_olling
pl: _Sondaże

en: Pa_ssword:
pl: Ha_sło:

en: Pa_th:
pl: Ś_cieżka:

en: Panic Notifier
pl: Powiadamianie o awarii

en: Panicked
pl: Spanikowana

en: Parallel
pl: Równolegle

en: Parallel %(num)d
pl: Równoległe %(num)d

en: Parallel Device
pl: Urządzenie równoległe

en: Pass arguments directly to the QEMU emulator. Ex:
    --qemu-commandline='-display gtk,gl=on'
    --qemu-commandline env=DISPLAY=:0.1
pl: Przekazuje parametry bezpośrednio do emulatora QEMU. Przykłady:
    --qemu-commandline='-display gtk,gl=on'
    --qemu-commandline env=DISPLAY=:0.1

en: Pass host directory to the guest. Ex: 
    --filesystem /my/source/dir,/dir/in/guest
    --filesystem template_name,/,type=template
pl: Przekazuje katalog gospodarza do gościa. Przykłady: 
    --filesystem /mój/katalog/źródłowy,/katalog/w/gościu
    --filesystem nazwa_szablonu,/,type=szablon

en: Passthrough
pl: Przejście

en: Password for first root login is: %s
pl: Hasło do pierwszego logowania jako root: %s

en: Password:
pl: Hasło:

en: Path does not exist.
pl: Ścieżka nie istnieje.

en: Path:
pl: Ścieżka:

en: Pause
pl: Wstrzymaj

en: Pause the guest
pl: Wstrzymanie gościa

en: Pause the virtual machine
pl: Wstrzymuje maszynę wirtualną

en: Paused
pl: Wstrzymana

en: Perform a cloud image installation, configuring cloud-init
pl: Wykonuje instalację obrazu chmury, konfigurowanie cloud-init

en: Perform an unattended installation
pl: Wykonuje nienadzorowaną instalację

en: Perform raw XML XPath options on the final XML. Example:
    --xml ./cpu/@mode=host-passthrough
    --xml ./devices/disk[2]/serial=new-serial
    --xml xpath.delete=./clock
pl: Wykonuje opcje XPath surowego kodu XML na wynikowym kodzie XML. Przykład:
    --xml ./cpu/@mode=host-passthrough
    --xml ./devices/disk[2]/serial=new-serial
    --xml xpath.delete=./clock

en: Performance
pl: Wydajność

en: Permissions on '%s' did not stick
pl: Uprawnienia „%s” się nie utrzymały

en: Physical %s Device
pl: Fizyczne urządzenie %s

en: Physical Disk Device
pl: Fizyczne urządzenie dyskowe

en: Physical device...
pl: Urządzenie fizyczne…

en: Please enter 'yes' or 'no'.
pl: Proszę wpisać „yes” lub „no”.

en: Please press desired grab key combination
pl: Proszę nacisnąć żądane połączenie klawiszy przechwycenia

en: Please specify password for accessing source registry
pl: Proszę podać hasło dostępu do rejestru źródłowego

en: Please wait a few moments...
pl: Proszę chwilę poczekać…

en: Poll C_PU usage
pl: Sondaż użycia p_rocesora

en: Poll _Disk I/O
pl: Sondaż wejścia/wyjścia _dysku

en: Poll _Memory stats
pl: Statystyki sondażu pa_mięci

en: Poll _Network I/O
pl: Sondaż wejścia/wyjścia _sieci

en: Pool does not support volume creation
pl: Pula nie obsługuje tworzenia woluminów

en: Possible URL formats:
     * file:///path/to/rootfs.tar
     * docker://registry:port/image:tag
     * virt-builder://template
pl: Możliwe formaty adresów URL:
     * file:///ścieżka/do/głównego-systemu-plików.tar
     * docker://rejestr:port/obraz:etykieta
     * virt-builder://szablon

en: Power on the virtual machine
pl: Włącza maszynę wirtualną

en: Powered by libvirt
pl: Używa biblioteki libvirt

en: Poweroff/_Reboot/Save:
pl: Wyłączenie/ponowne u_ruchomienie/zapisanie:

en: Pre-Formatted Block Device
pl: Wcześniej sformatowane urządzenie blokowe

en: Preferences
pl: Preferencje

en: Press %s to release pointer.
pl: Naciśnięcie %s uwalnia wskaźnik.

en: Primary Console
pl: Pierwsza konsola

en: Print debugging information
pl: Wyświetla informacje o debugowaniu

en: Print the generated domain XML rather than create the guest.
pl: Wyświetla utworzony plik XML domeny, zamiast tworzyć gościa.

en: Processing...
pl: Przetwarzanie…

en: Provide the _application path:
pl: Proszę podać ścieżkę do _aplikacji:

en: Provide the existing OS root _directory:
pl: Proszę podać istniejący _katalog root systemu operacyjnego:

en: Provide the existing stora_ge path:
pl: Proszę podać ścieżkę do istniejącej pamięci _masowej:

en: Provide the operating system install U_RL:
pl: Proszę podać adres U_RL instalacji systemu operacyjnego:

en: RADOS Block Device/Ceph
pl: Urządzenie blokowe/Ceph RADOS

en: ROM _BAR:
pl: _BAR ROM:

en: R_eadonly:
pl: _Tylko do odczytu:

en: R_esume
pl: W_znów

en: Random
pl: Losowo

en: Random Number Generator
pl: Generator liczb losowych

en: Read Only
pl: Tylko do odczytu

en: Ready to begin the installation
pl: Instalacja jest gotowa do rozpoczęcia

en: Redirect host USB device to virtual machine with SPICE graphics.
pl: Przekierowanie urządzenia USB gospodarza do maszyny wirtualnej z grafiką Spice.

en: Refresh
pl: Odśwież

en: Refresh snapshot list
pl: Odśwież listę migawek

en: Refresh volume list
pl: Odświeża listę woluminów

en: Reinstall existing VM. Only install options are applied, all other VM configuration options are ignored.
pl: Ponownie instaluje istniejącą maszynę wirtualną. Zastosowywane są tylko opcje instalacji, wszystkie pozostałe opcje konfiguracji maszyny wirtualnej są ignorowane.

en: Relative Movement
pl: Ruch względny

en: Removab_le:
pl: Usuwa_lne:

en: Remove Disk Device
pl: Usuń urządzenie dyskowe

en: Remove disk device '%(target)s'
pl: Usuń urządzenie dyskowe „%(target)s”

en: Remove specified device. Examples:
    --remove-device --disk 1 (remove first disk)
    --remove-device --disk all (remove all disks)
    --remove-device --disk /some/path
pl: Usuwa podane urządzenie. Przykłady:
    --remove-device --disk 1 (usuwa pierwszy dysk)
    --remove-device --disk all (usuwa wszystkie dyski)
    --remove-device --disk /jakaś/ścieżka

en: Remove this device from the virtual machine
pl: Usuwa to urządzenie z maszyny wirtualnej

en: Removing disk '%s'
pl: Usuwanie dysku „%s”

en: Removing disk device '%s'
pl: Usuwanie urządzenia dyskowego „%s”

en: Removing disk device '%s' and selected storage (this may take a while)
pl: Usuwanie urządzenia dyskowego „%s” i wybranej pamięci masowej (może to chwilę zająć)

en: Removing disk images
pl: Usuwanie obrazów dysków

en: Removing disk images we created for this virtual machine.
pl: Usuwanie obrazów dysków utworzonych dla tej maszyny wirtualnej.

en: Requested installation does not have XML step 2
pl: Żądana instalacja nie ma XML kroku drugiego

en: Requested memory %(mem1)s MiB is less than the recommended %(mem2)s MiB for OS %(osname)s
pl: Żądana pamięć (%(mem1)s MiB) jest mniejsza niż zalecana (%(mem2)s MiB) dla systemu operacyjnego %(osname)s

en: Requested memory %s MiB is abnormally low. Were you trying to specify GiB?
pl: Żądana pamięć (%s MiB) jest nadzwyczajnie niska. Czy próbowano podać wartość w GiB?

en: Require confirmation before saving any results.
pl: Wymaganie potwierdzenia przed zapisaniem wyników.

en: Restarting guest.
pl: Ponowne uruchamianie gościa.

en: Restored
pl: Przywrócona

en: Restoring Virtual Machine
pl: Przywracanie maszyny wirtualnej

en: Restoring virtual machine memory from disk
pl: Przywracanie pamięci maszyny wirtualnej z dysku

en: Resume the virtual machine
pl: Wznawia maszynę wirtualną

en: Retrieving '%(filename)s'
pl: Pobieranie „%(filename)s”

en: Root password:
pl: Hasło roota:

en: Route to %s
pl: Trasa do %s

en: Routed
pl: Trasowana

en: Routed network
pl: Trasowana sieć

en: Run
pl: Uruchom

en: Run selected snapshot
pl: Uruchom zaznaczoną migawkę

en: Run through install process, but do not create devices or define the guest.
pl: Przechodzi przez proces instalacji, ale nie tworzy urządzeń ani nie określa gościa.

en: Running
pl: Uruchomiona

en: Running graphical console command: %(command)s
pl: Wykonywanie polecenia konsoli graficznej: %(command)s

en: Running snapshot
pl: Uruchamianie migawki

en: Running snapshot '%s'
pl: Uruchamianie migawki „%s”

en: Running text console command: %(command)s
pl: Wykonywanie polecenia konsoli tekstowej: %(command)s

en: SCSI Host Adapter
pl: Adapter SCSI gospodarza

en: SEV launch security is not supported on this platform
pl: Zabezpieczenie uruchamiania SEV nie jest obsługiwane na tej platformie

en: SEV launch security requires a Q35 UEFI machine
pl: Zabezpieczenie uruchamiania SEV wymaga maszyny UEFI Q35

en: SPICE _USB Redirection:
pl: Przekierowanie _USB Spice:

en: SR-IOV pool
pl: Pula SR-IOV

en: SSH tunnel error output: %s
pl: Wyjście błędu tunelu SSH: %s

en: Sa_ve
pl: Zapi_sz

en: Save Virtual Machine Screenshot
pl: Zapisanie zrzutu ekranu maszyny wirtualnej

en: Save canceled
pl: Anulowano zapisanie

en: Save updated snapshot metadata
pl: Zapisz zaktualizowane metadane migawki

en: Saved
pl: Zapisana

en: Saved memory state will not be part of the snapshot
pl: Zapisany stan pamięci nie będzie częścią migawki

en: Saved state will be removed to avoid filesystem corruption
pl: Zapisany stan zostanie usunięty, aby uniknąć uszkodzenia systemu plików

en: Saving
pl: Zapisywanie

en: Saving Virtual Machine
pl: Zapisywanie maszyny wirtualnej

en: Saving domain to disk
pl: Zapisywanie domeny na dysku

en: Saving virtual machine memory to disk
pl: Zapisywanie pamięci maszyny wirtualnej na dysku

en: Screenshot:
pl: Zrzut ekranu:

en: See man page for examples and full option syntax.
pl: Na stronie podręcznika znajdują się przykłady i pełna składnia opcji.

en: See the man page for examples of using --location with CDROM media
pl: Na stronie podręcznika znajdują się przykłady używania opcji --location z nośnikiem CD-ROM

en: Select USB devices for redirection
pl: Wybór urządzeń USB do przekierowania

en: Select _container template:
pl: Proszę wybrać szablon _kontenera:

en: Send _Key
pl: Wyślij _klawisz

en: Send key combination
pl: Wyślij połączenie klawiszy

en: Seria_l:
pl: _Szeregowo:

en: Serial
pl: Szeregowo

en: Serial %(num)d
pl: Szeregowe %(num)d

en: Serial %d
pl: Szeregowe %d

en: Serial Device
pl: Urządzenie szeregowe

en: Serial console not available for inactive guest
pl: Konsola szeregowa nie jest dostępna dla nieaktywnych gości

en: Set domain <clock> XML. Ex:
    --clock offset=localtime,rtc_tickpolicy=catchup
pl: Ustawia kod XML <clock> domeny. Przykład:
    --clock offset=localtime,rtc_tickpolicy=catchup

en: Set domain <features> XML. Ex:
    --features acpi=off
    --features apic=on,apic.eoi=on
pl: Ustawia kod XML <funkcje> domeny. Przykłady:
    --features acpi=off
    --features apic=on,apic.eoi=on

en: Set domain <iothreads> and <iothreadids> configuration.
pl: Ustawia konfigurację <iothreads> i <iothreadids> domeny.

en: Set domain seclabel configuration.
pl: Ustawia konfigurację seclabel domeny.

en: Set guest to perform the S390 cryptographic key management operations.
pl: Ustawia gościa na wykonywanie działań zarządzania kluczami kryptograficznymi S390.

en: Set memory backing policy for the domain process. Ex:
    --memorybacking hugepages=on
pl: Ustawia politykę zapasowej pamięci dla procesu domeny. Przykład:
    --memorybacking hugepages=on

en: Setting the graphics device port to autoport, in order to avoid conflicting.
pl: Ustawianie portu urządzenia graficznego na autoport, aby uniknąć konfliktu.

en: Share disk with %s
pl: Współdziel dysk z %s

en: Sharea_ble:
pl: _Współdzielone:

en: Sharing storage may cause data to be overwritten.
pl: Współdzielenie pamięci masowej może spowodować zastąpienie danych.

en: Sharing this storage is potentially dangerous.
pl: Współdzielenie tej pamięci masowej może być potencjalnie niebezpieczne.

en: Sheepdog Filesystem
pl: System plików Sheepdog

en: Show passwor_d
pl: Wyświetlanie _hasła

en: Show the graphical console
pl: Wyświetla konsolę graficzną

en: Show the virtual machine console and details
pl: Wyświetla konsolę i informacje o maszynie wirtualnej

en: Show virtual hardware details
pl: Wyświetla szczegóły sprzętu wirtualnego

en: Shut Down
pl: Wyłącz

en: Shut down
pl: Wyłącz

en: Shut down the virtual machine
pl: Wyłącz maszynę wirtualną

en: Shutoff
pl: Wyłączona

en: Shutting Down
pl: Wyłączanie

en: Shutting down
pl: Wyłączanie

en: Size
pl: Rozmiar

en: Size must be specified for non existent volume '%s'
pl: Rozmiar musi zostać podany dla nieistniejącego woluminu „%s”

en: Size:
pl: Rozmiar:

en: Skip copy of the device target. (eg, if 'vda' is a disk you don't want to copy and use the same path in the new VM, use --skip-copy=vda)
pl: Pomija kopiowanie celu urządzenia (np. jeśli „vda” jest dyskiem, który nie ma zostać skopiowany, a w nowej maszynie wirtualnej nie ma być używana ta sama ścieżka, to należy użyć --skip-copy=vda)

en: Sna_pshots
pl: _Migawki

en: Snapshot
pl: Migawka

en: Snapshot '%s' contains only disk and no memory state. Restoring the snapshot would leave the existing saved state in place, effectively switching a disk underneath a running system. Running the domain afterwards would likely result in extensive filesystem corruption. Therefore the saved state will be removed before restoring the snapshot.
pl: Migawka „%s” zawiera tylko dysk, ale nie stan pamięci. Przywrócenie migawki sprawiłoby pozostawienie istniejącego zapisanego stanu, skutkując wymianą dysku pod uruchomionym systemem. Uruchomienie domeny po tym prawdopodobnie spowodowałoby rozległe uszkodzenie systemu plików. Z tego powodu zapisany stan zostanie usunięty przed przywróceniem migawki.

en: Snapshot Mode:
pl: Tryb migawki:

en: Snapshots
pl: Migawki

en: Snapshots are only supported if all writeable disks images allocated to the guest are qcow2 format.
pl: Migawki są obsługiwane tylko, jeśli wszystkie zapisywalne obrazy dysków przydzielone do gościa są w formacie qcow2.

en: Snapshots require at least one writeable qcow2 disk image allocated to the guest.
pl: Migawki wymagają co najmniej jednego zapisywalnego obrazu dysku qcow2 przydzielonego do gościa.

en: Socke_ts:
pl: _Gniazda:

en: Sou_rce Name:
pl: _Nazwa źródłowa:

en: Sound
pl: Dźwięk

en: Sound %s
pl: Dźwięk %s

en: Source URI:
pl: Źródłowy adres URI:

en: Source URL is required
pl: Wymagany jest źródłowy adres URL

en: Source _path:
pl: Ś_cieżka źródłowa:

en: Source host:
pl: Gospodarz źródłowy:

en: Source path:
pl: Ścieżka źródłowa:

en: Sparse logical volumes are not supported, setting allocation equal to capacity
pl: Zapasowe woluminy logiczne nie są obsługiwane, ustawianie przydzielenia do pojemności

en: Specify fine grained install options
pl: Podaje szczegółowe opcje instalacji

en: Specify storage with various options. Ex.
    --disk size=10 (new 10GiB image in default location)
    --disk /my/existing/disk,cache=none
    --disk device=cdrom,bus=scsi
    --disk=?
pl: Określa pamięć masową za pomocą różnych opcji. Przykłady:
    --disk size=10 (nowy obraz o rozmiarze 10 GiB w domyślnym położeniu)
    --disk /mój/istniejący/dysk,cache=none
    --disk device=cdrom,bus=scsi
    --disk=?

en: Spice agent
pl: Agent Spice

en: Spice channel
pl: Kanał Spice

en: Spice port
pl: Port Spice

en: Spice server
pl: Serwer Spice

en: Start '%s' with the changed XML?
pl: Uruchomić „%s” za pomocą zmienionego pliku XML?

en: Start Network
pl: Uruchomienie sieci

en: Start Pool
pl: Uruchomienie puli

en: Start the domain.
pl: Uruchamia domenę.

en: Start virt_ual machine on host boot up
pl: _Uruchamianie maszyny wirtualnej podczas uruchamiania gospodarza

en: Start:
pl: Początek:

en: State:
pl: Stan:

en: Status:
pl: Stan:

en: Step %(current_page)d of %(max_page)d
pl: %(current_page)d. krok z %(max_page)d

en: Stop Network
pl: Zatrzymanie sieci

en: Stop Pool
pl: Zatrzymanie puli

en: Storage
pl: Pamięć masowa

en: Storage Configuration
pl: Konfiguracja pamięci masowej

en: Storage Path
pl: Ścieżka do pamięci masowej

en: Storage Pools
pl: Pule pamięci masowych

en: Storage is a media device.
pl: Pamięć masowa jest nośnikiem.

en: Storage is in use by the following virtual machines
pl: Pamięć masowa jest używana przez następujące maszyny wirtualne

en: Storage is marked as shareable.
pl: Pamięć masowa jest oznaczona jako współdzielona.

en: Storage is not cloneable: %(reason)s
pl: Pamięci masowej nie można klonować: %(reason)s

en: Storage is read-only.
pl: Pamięć masowa jest tylko do odczytu.

en: Storage is safe to share: %(reason)s
pl: Pamięć masowa jest bezpieczna do współdzielenia: %(reason)s

en: Storage object
pl: Obiekt pamięci masowej

en: Storage parameter error.
pl: Błąd parametru pamięci masowej.

en: Storage size:
pl: Rozmiar pamięci masowej:

en: Storage volume must be specified as vol=poolname/volname
pl: Wolumin pamięci masowej musi zostać podany jako vol=nazwa_puli/nazwa_woluminu

en: Storage will not be deleted.
pl: Pamięć masowa nie zostanie usunięta.

en: Storage:
pl: Pamięć masowa:

en: Suppress non-error output
pl: Bez wyświetlania wyjścia poza błędami

en: Suspended
pl: Wstrzymana

en: Switch to fullscreen view
pl: Przełącza na widok pełnoekranowy

en: System default
pl: Domyślne systemu

en: System default (%s)
pl: Domyślne systemu (%s)

en: TCP net console
pl: Konsola sieci TCP

en: TPM v%(version)s
pl: TPM w wersji %(version)s

en: T_itle:
pl: Tyt_uł:

en: T_oolbar
pl: Pasek narzędzi_owy

en: T_ype:
pl: _Typ:

en: Ta_rget path:
pl: Ścieżka _docelowa:

en: Tar_get Path:
pl: Ścieżka _docelowa:

en: Target
pl: Cel

en: Target name:
pl: Nazwa docelowa:

en: Target type:
pl: Typ docelowy:

en: Target:
pl: Cel:

en: Te_mplate:
pl: _Szablon:

en: Text Console %d
pl: Konsola tekstowa %d

en: The CPU architecture to simulate
pl: Symulowana architektura procesora

en: The MAC address '%s' is in use by another virtual machine.
pl: Adres MAC „%s” jest używany przez inną maszynę wirtualną.

en: The OS being installed in the guest.
pl: System operacyjny instalowany na gościu.

en: The OS installed in the guest.
pl: System operacyjny zainstalowany na gościu.

en: The URL could not be accessed, maybe you mistyped?
pl: Nie można uzyskać dostępu do adresu URL, może został błędnie wpisany?

en: The VM is not running, --update is inapplicable.
pl: Maszyna wirtualna nie jest uruchomiona, --update nie ma zastosowania.

en: The device is already in use by other guests %s
pl: Urządzenie jest już używane przez innych gości %s

en: The domain could not be restored. Would you like
    to remove the saved state and perform a regular
    start up?
pl: Nie można przywrócić domeny. Usunąć zapisany stan
    i wykonać zwykłe uruchomienie?

en: The domain is currently saved. Due to technical limitations that saved memory state will not become part of the snapshot. Running it later will be the same as having forced the system off mid-flight. It is recommended to snapshot either the running or shut down system instead.
pl: Domena jest obecnie zapisana. Z powodu ograniczeń technicznych ten zapisany stan pamięci nie stanie się częścią migawki. Uruchomienie jej później będzie tożsame z wymuszeniem wyłączenia systemu w trakcie jego działania. Zalecane jest wykonanie migawki uruchomionego lub wyłączonego systemu.

en: The emulator may not have search permissions for the path '%s'.
pl: Emulator może nie mieć uprawnień do wyszukiwania w ścieżce „%s”.

en: The filesystem will not have enough free space to fully allocate the sparse file when the guest is running.
pl: System plików nie będzie miał wystarczającej ilości wolnego miejsca, aby w pełni przydzielić plik zapasowy, kiedy gość jest uruchomiony.

en: The following disk devices will be shared with %(vmname)s:
    
    %(pathlist)s
    Running the new guest could overwrite data in these disk images.
pl: Następujące urządzenia dysków będą współdzielone z maszyną %(vmname)s:
    
    %(pathlist)s
    Uruchomienie nowego gościa może zastąpić dane w tych obrazach dysków.

en: The following paths will be deleted:
    
    %s
pl: Następujące ścieżki zostaną usunięte:
    
    %s

en: The guest's network configuration may not support PXE
pl: Konfiguracja sieci gościa może nie obsługiwać PXE

en: The import path must point to an existing storage.
pl: Ścieżka importu musi wskazywać na istniejącą pamięć masową.

en: The libvirtd service does not appear to be installed. Install and run the libvirtd service to manage virtualization on this host.
pl: Usługa libvirtd nie jest zainstalowana. Proszę ją zainstalować i uruchomić, aby zarządzać wirtualizacją na tym gospodarzu.

en: The location must be the root directory of an install tree.
    See virt-install man page for various distro examples.
pl: Położenie musi być katalogiem root drzewa instalacji.
    Strona podręcznika virt-install zawiera przykłady różnych dystrybucji.

en: The machine type to emulate
pl: Emulowany typ maszyny

en: The remote host requires a version of netcat/nc which supports the -U option.
pl: Zdalny gospodarz wymaga wersji poleceń netcat/nc obsługujących opcję -U.

en: The requested volume capacity will exceed the available pool space when the volume is fully allocated. (%(mem1)s M requested capacity > %(mem2)s M available)
pl: Zażądana pojemność woluminu przekroczy dostępne miejsce puli, kiedy wolumin jest w pełni przydzielony (%(mem1)s M żądanego przydziału > %(mem2)s M dostępne).

en: The virtual machine is now being created. Allocation of disk storage and retrieval of the installation images may take a few minutes to complete.
pl: Maszyna wirtualna jest teraz tworzona. Przydzielenie pamięci masowej dysku i pobranie obrazów instalacji może zająć kilka minut.

en: There are unapplied changes.
pl: Zostały niezastosowane zmiany.

en: There are unapplied changes. Would you like to apply them now?
pl: Zostały niezastosowane zmiany. Zastosować je teraz?

en: There is not enough free space on the storage pool to create the volume. (%(mem1)s M requested allocation > %(mem2)s M available)
pl: Nie ma wystarczającej ilości wolnego miejsca w puli pamięci masowej, aby utworzyć wolumin (%(mem1)s M żądanego przydziału > %(mem2)s M dostępne).

en: There is not enough free space to create the disk.
pl: Nie ma wystarczającej ilości wolnego miejsca na dysku.

en: These changes will take effect after the next guest shutdown.
pl: Te zmiany zostaną uwzględnione po następnym wyłączeniu gościa.

en: This change will take effect after the next guest shutdown.
pl: Ta zmiana zostanie uwzględniona po następnym wyłączeniu gościa.

en: This device could not be attached to the running machine. Would you like to make the device available after the next guest shutdown?
pl: To urządzenie nie może zostać podłączone do uruchomionej maszyny. Czy ma być dostępne po następnym wyłączeniu maszyny wirtualnej?

en: This guest should be a container guest
pl: Ten gość powinien być gościem kontenerem

en: This guest should be a fully virtualized guest
pl: Ten gość powinien być w pełni wirtualizowanym gościem

en: This guest should be a paravirtualized guest
pl: Ten gość powinien być parawirtualizowany

en: This is now a fatal error. Specifying an OS name is required
    for modern, performant, and secure virtual machine defaults.
pl: To teraz błąd krytyczny. Podanie nazwy systemu operacyjnego jest wymagane,
    aby uzyskać nowoczesne, wydajne i bezpieczne domyślne ustawienia maszyny wirtualnej.

en: This is used for deciding optimal defaults like VirtIO.
    Example values: fedora29, rhel7.0, win10, ...
    Use '--osinfo list' to see a full list.
pl: Jest to używane do ustalania optymalnych wartości domyślnych, takich jak VirtIO.
    Przykładowe wartości: fedora29, rhel7.0, win10…
    „--osinfo list” wyświetli pełną listę.

en: This usually means that QEMU or KVM is not installed on your machine, or the KVM kernel modules are not loaded.
pl: Zwykle oznacza to, że QEMU lub KVM nie jest zainstalowane w komputerze lub moduł jądra KVM nie jest wczytany.

en: This will abort the installation. Are you sure?
pl: To przerwie instalację. Na pewno?

en: This will immediately poweroff the VM without shutting down the OS and may cause data loss.
pl: To natychmiast wyłączy maszynę wirtualną bez wyłączania systemu operacyjnego i może spowodować utratę danych.

en: This will immediately reset the VM without shutting down the OS and may cause data loss.
pl: Spowoduje to natychmiastowe ponowne uruchomienie maszyny wirtualnej bez wyłączania systemu operacyjnego i może spowodować utratę danych.

en: This will overwrite the existing path '%s'
pl: To zastąpi istniejącą ścieżkę „%s”

en: This will remove the connection:
    
    %s
    
    Are you sure?
pl: To usunie połączenie:
    
    %s
    
    Na pewno?

en: Thread_s:
pl: _Wątki:

en: Timestamp:
pl: Czas:

en: Total CPUs implied by topology (sockets=%(sockets)d * dies=%(dies)d * cores=%(cores)d * threads=%(threads)d == %(total)d) does not match vCPU count %(vcpus)d
pl: Całkowita liczba procesorów wskazana przez topologię (gniazda=%(sockets)d * kości=%(dies)d * rdzenie=%(cores)d * wątki=%(threads)d == %(total)d) nie zgadza się z liczbą wirtualnych procesorów, %(vcpus)d

en: Total host memory:
pl: Całkowita pamięć gospodarza:

en: Transferring '%(filename)s'
pl: Przesyłanie „%(filename)s”

en: Tune CPU parameters for the domain process.
pl: Dostraja parametry procesora dla procesu domeny.

en: Tune NUMA policy for the domain process.
pl: Dostraja politykę NUMA dla procesu domeny.

en: Tune blkio policy for the domain process.
pl: Dostraja politykę blkio dla procesu domeny.

en: Tune memory policy for the domain process.
pl: Dostraja politykę pamięci dla procesu domeny.

en: Tunnel migration through the libvirtd connection channel, rather than having the hypervisor open a separate network connection to the destination. The source libvirt instance connects directly to the destination libvirt instance.
    
    This can simplify setup since no additional firewall ports need to be open, and will encrypt migration traffic if your libvirt connection is encrypted. But it can be difficult to make this work with SSH transport.
pl: Migracja tunelowa przez kanał połączenia biblioteki libvirt, zamiast otwierania oddzielnego połączenia sieciowego do celu przez nadzorcę. Źródłowa instancja biblioteki libvirt łączy się bezpośrednio z docelową instancją biblioteki libvirt.
    
    Może to uprościć konfigurację, ponieważ nie trzeba otwierać dodatkowych portów zapory sieciowej, a ruch migracji będzie szyfrowany, jeśli połączenie z biblioteką libvirt jest zaszyfrowane. Używanie tego jednocześnie z transportem SSH może być trudne.

en: Tunnelled
pl: Tunelowanie

en: Type to start searching...
pl: Wyszukiwanie…

en: Type:
pl: Typ:

en: UDP net console
pl: Konsola sieci UDP

en: UNIX socket
pl: Gniazdo uniksowe

en: URL
pl: Adres URL

en: URL Install Tree
pl: Adres URL drzewa instalacji

en: URL _Options
pl: _Opcje adresu URL

en: USB Device
pl: Urządzenie USB

en: USB Host Device
pl: Urządzenie gospodarza USB

en: USB Redirection
pl: Przekierowanie USB

en: USB redirection error
pl: Błąd przekierowania USB

en: Unable to add device: %s
pl: Nie można dodać urządzenia: %s

en: Unable to complete install: '%s'
pl: Nie można ukończyć instalacji: „%s”

en: Unable to connect to graphical console: virt-viewer not installed. Please install the 'virt-viewer' package.
pl: Nie można połączyć się z konsolą graficzną: nie zainstalowano pakietu virt-viewer. Proszę zainstalować pakiet „virt-viewer”.

en: Unable to connect to libvirt %s.
pl: Nie można połączyć się z biblioteką libvirt %s.

en: Unable to migrate guest: %s
pl: Nie można migrować gościa: %s

en: Unable to provide requested credentials to the VNC server.
    The credential type %s is not supported
pl: Nie można dostarczyć wymaganych danych uwierzytelniających do serwera VNC.
    Typ danych uwierzytelniających %s nie jest obsługiwany

en: Uncaught error validating input: %s
pl: Nieprzechwycony błąd podczas sprawdzania wejścia: %s

en: Uncaught error validating install parameters: %s
pl: Nieprzechwycony błąd podczas sprawdzania parametrów instalacji: %s

en: Unknown
pl: Nieznane

en: Unknown %(optionflag)s options: %(string)s
pl: Nieznane opcje %(optionflag)s: %(string)s

en: Unknown '%(optionname)s' value '%(string)s'
pl: Nieznana „%(optionname)s” wartość „%(string)s”

en: Unknown OS name '%s'. See `--osinfo list` for valid values.
pl: Nieznana nazwa systemu operacyjnego „%s”. „--osinfo list” wyświetli prawidłowe wartości.

en: Unknown XML step request '%s', must be 1, 2, or all
pl: Nieznane żądanie XML kroku „%s”, musi wynosić 1, 2 lub wszystko

en: Unknown autoconsole type '%s'
pl: Nieznany typ automatycznej konsoli „%s”

en: Unknown libosinfo ID '%s'
pl: Nieznany identyfikator libosinfo „%s”

en: Unpaused
pl: Niewstrzymana

en: Unsupported node device type '%s'
pl: Nieobsługiwany typ urządzenia węzła „%s”

en: Up to %(maxmem)s available on the host
pl: Do %(maxmem)s dostępnej na gospodarzu

en: Up to %(numcpus)d available | Up to %(numcpus)d available
pl[0]: Do %(numcpus)d dostępnego
pl[1]: Do %(numcpus)d dostępnych
pl[2]: Do %(numcpus)d dostępnych

en: Use '--option=?' or '--option help' to see available suboptions
pl: Należy użyć „--opcja=?” lub „--opcja help”, aby wyświetlić dostępne podopcje

en: Use net_work name
pl: _Użycie nazwy sieci

en: Used By
pl: Używane przez

en: User
pl: Użytkownik

en: User session
pl: Sesja użytkownika

en: User stopped the VM. Not rebooting.
pl: Użytkownik zatrzymał maszynę wirtualną. Nie zostanie ponownie uruchomiona.

en: Usermode networking
pl: Sieć w trybie użytkownika

en: Username:
pl: Nazwa użytkownika:

en: Using --osinfo {osname}, VM performance may suffer. Specify an accurate OS for optimal results.
pl: Użycie --osinfo {osname} może ograniczyć wydajność maszyny wirtualnej. Proszę podać dokładny system operacyjny, aby uzyskać optymalną wydajność.

en: Using an existing image will overwrite the path during the clone process. Are you sure you want to use this path?
pl: Użycie istniejącego obrazu zastąpi ścieżkę podczas procesu klonowania. Na pewno użyć tej ścieżki?

en: Using container default --memory {megabytes}
pl: Używanie domyślnego --memory {megabytes} kontenera

en: Using default --name {vm_name}
pl: Używanie domyślnego --name {vm_name}

en: Using unattended profile '%s'
pl: Używanie nienadzorowanego profilu „%s”

en: Using {os_name} default --disk {disk_options}
pl: Używanie domyślnego --disk {disk_options} systemu {os_name}

en: Using {os_name} default --memory {megabytes}
pl: Używanie domyślnego --memory {megabytes} systemu {os_name}

en: Using {osname} --location {url}
pl: Używanie {osname} --location {url}

en: VM '%s' didn't show up after expected time.
pl: Maszyna wirtualna „%s” nie pojawiła się po oczekiwanym czasie.

en: VM Sockets
pl: Gniazda maszyny wirtualnej

en: VM State:
pl: Stan maszyny wirtualnej:

en: VNC server
pl: Serwer VNC

en: VZ templates
pl: Szablony VZ

en: Validating install media '%(media)s' failed: %(error)s
pl: Sprawdzenie poprawności nośnika instalacji „%(media)s” się nie powiodło: %(error)s

en: Validation Error: %s
pl: Błąd sprawdzania poprawności: %s

en: Verify that the 'libvirtd' daemon is running on the remote host.
pl: Proszę sprawdzić, czy usługa „libvirtd” jest uruchomiona na zdalnym gospodarzu.

en: Verify that the 'libvirtd' daemon is running.
pl: Proszę sprawdzić, czy usługa „libvirtd” jest uruchomiona.

en: Verify that:
     - A Xen host kernel was booted
     - The Xen service has been started
pl: Proszę sprawdzić, czy:
     • Jądro gospodarza Xen zostało uruchomione
     • Usługa Xen została uruchomiona

en: Version
pl: Wersja

en: Video
pl: Obraz

en: Video %s
pl: Wideo %s

en: Video Device
pl: Urządzenie graficzne

en: Viewer authentication error: %s
pl: Błąd uwierzytelnienia przeglądarki: %s

en: Viewer is disconnecting.
pl: Przeglądarka się rozłącza.

en: Viewer was disconnected.
pl: Przeglądarka została rozłączona.

en: Viewer window closed.
pl: Okno przeglądarki zostało zamknięte.

en: VirtIO SCSI
pl: SCSI VirtIO

en: VirtIO Serial
pl: Szeregowe VirtIO

en: VirtIO VSOCK
pl: VSOCK VirtIO

en: Virtual Machine
pl: Maszyna wirtualna

en: Virtual Machine Manager
pl: Menedżer maszyn wirtualnych

en: Virtual Machine Manager Connection Failure
pl: Połączenie menedżera maszyn wirtualnych się nie powiodło

en: Virtual Machine Manager provides a graphical tool for administering virtual machines for KVM, Xen, and LXC. Start, stop, add or remove virtual devices, connect to a graphical or serial console, and see resource usage statistics for existing VMs on local or remote machines. Uses libvirt as the backend management API.
pl: Menedżer maszyn wirtualnych dostarcza graficzne narzędzie do administrowania maszynami wirtualnymi dla KVM, Xen i LXC. Umożliwia uruchamianie, zatrzymywanie, dodawanie i usuwanie urządzeń wirtualnych, łączenie z konsolą graficzną lub szeregową oraz wyświetlanie statystyk użycia zasobów istniejących maszyn wirtualnych na lokalnych lub zdalnych maszynach. Używa biblioteki libvirt jako API zarządzania.

en: Virtual Network '%s' is not active. Would you like to start the network now?
pl: Sieć wirtualna „%s” jest nieaktywna. Uruchomić sieć teraz?

en: Virtual Network is not active.
pl: Sieć wirtualna jest nieaktywna.

en: Virtual _Machine
pl: _Maszyna wirtualna

en: Virtual machine configuration screen
pl: Ekran konfiguracji maszyny wirtualnej

en: Virtual network
pl: Sieć wirtualna

en: Virtualization Platform Options
pl: Opcje platformy wirtualizacji

en: Virtuozzo container
pl: Kontener Virtuozzo

en: Volg_roup Name:
pl: _Nazwa grupy woluminów:

en: Volumes
pl: Woluminy

en: Waiting %(minutes)d minute for the installation to complete. | Waiting %(minutes)d minutes for the installation to complete.
pl[0]: Oczekiwanie %(minutes)d minutę na ukończenie instalacji.
pl[1]: Oczekiwanie %(minutes)d minuty na ukończenie instalacji.
pl[2]: Oczekiwanie %(minutes)d minut na ukończenie instalacji.

en: Waiting for install media / source
pl: Oczekiwanie na nośnik/źródło instalacji

en: Waiting for the installation to complete.
pl: Oczekiwanie na ukończenie instalacji.

en: Watchdog Device
pl: Urządzenie watchdoga

en: Would you still like to remember this connection?
pl: Zapamiętać to połączenie?

en: XML actions
pl: Działania pliku XML

en: XML did not change after domain define. You may have changed a value that libvirt is setting by default.
pl: Kod XML nie uległ zmianie po określeniu domeny. Mogła zostać zmieniona wartość domyślnie ustawiana przez bibliotekę libvirt.

en: XML did not have expected root element name '%(expectname)s', found '%(foundname)s'
pl: XML nie ma oczekiwanego głównego elementu o nazwie „%(expectname)s”, odnaleziono „%(foundname)s”

en: XML file to use as the original guest.
pl: Plik XML do użycia jako oryginalny gość.

en: XML options
pl: Opcje pliku XML

en: You can now define grab keys by pressing them.
    To confirm your selection please click OK button
    while you have desired keys pressed.
pl: Można teraz określić klawisze przechwycenia przez
    wciśnięcie ich. Aby potwierdzić wybór, proszę
    nacisnąć przycisk OK, podczas gdy żądane klawisze
    są wciśnięte.

en: You can reconnect to the console to complete the installation process.
pl: Można ponownie połączyć się z konsolą, aby ukończyć proces instalacji.

en: You can restart your domain by running:
      %s
pl: Można ponownie uruchomić domenę wykonując polecenie:
      %s

en: You can see a full list of possible OS name values with:
    
       virt-install --osinfo list
pl: Można wyświetlić pełną listę możliwych wartości nazw systemów operacyjnych za pomocą:
    
       virt-install --osinfo list

en: You can see additional information with:
    
      osinfo-query os
pl: Można wyświetlić dodatkowe informacje za pomocą:
    
      osinfo-query os

en: You may need to 'Enable shared memory' on the 'Memory' screen.
pl: Może być wymagane włączenie opcji „Pamięć współdzielona” na ekranie „Pamięć”.

en: You must select an OS.
pl: Należy wybrać system operacyjny.

en: Your XML changes will be lost if you leave this tab. Really leave this tab?
pl: Opuszczenie tej karty spowoduje utratę zmian kodu XML. Na pewno to zrobić?

en: Your changes will be lost if you leave this tab. Really leave this tab?
pl: Opuszczenie tej karty spowoduje utratę zmian. Na pewno to zrobić?

en: ZFS Pool
pl: Pula ZFS

en: _3D acceleration:
pl: Przyspieszanie _3D:

en: _About
pl: _O programie

en: _Add Connection...
pl: _Dodaj połączenie…

en: _Add Hardware
pl: _Dodaj sprzęt

en: _Address:
pl: _Adres:

en: _Allocate entire volume now
pl: _Przydzielenie całego woluminu

en: _Always
pl: Z_awsze

en: _Application container
pl: _Kontener aplikacji

en: _Apply
pl: _Zastosuj

en: _Architecture:
pl: _Architektura:

en: _Auto socket:
pl: _Automatyczne gniazdo:

en: _Autoconnect
pl: Łączenie _automatyczne

en: _Autoconnect:
pl: _Automatyczne połączenie:

en: _Back
pl: _Wstecz

en: _Backing store
pl: _Zapasowa przechowalnia

en: _Begin Installation
pl: _Rozpocznij instalację

en: _Browse
pl: _Przeglądaj

en: _Browse Local
pl: _Przeglądaj lokalne

en: _Browse...
pl: _Przeglądaj…

en: _Bus type:
pl: Typ _magistrali:

en: _Cancel
pl: _Anuluj

en: _Cancel Installation
pl: _Anuluj instalację

en: _Channel:
pl: _Kanał:

en: _Close
pl: Za_mknij

en: _Connect
pl: _Połącz

en: _Connect to console
pl: _Połącz z konsolą

en: _Connection Details
pl: _Informacje o połączeniu

en: _Console
pl: _Konsola

en: _Container
pl: _Kontener

en: _Copy
pl: S_kopiuj

en: _Delete
pl: _Usuń

en: _Delete snapshot
pl: _Usuń migawkę

en: _Deleting storage:
pl: _Usuwanie pamięci masowej:

en: _Description:
pl: _Opis:

en: _Details
pl: _Szczegóły

en: _Details...
pl: _Szczegóły…

en: _Device type:
pl: Typ urzą_dzenia:

en: _Disk I/O
pl: Wejście/wyjście _dysku

en: _Driver:
pl: _Sterownik:

en: _Edit
pl: _Edycja

en: _Enable IPv4
pl: _Włączenie IPv4

en: _Enable IPv6
pl: _Włączenie IPv6

en: _Enable storage for this virtual machine
pl: Włącz_enie pamięci masowej dla tej maszyny wirtualnej

en: _File
pl: _Plik

en: _Finish
pl: _Ukończ

en: _Force Off
pl: Wy_muś wyłączenie

en: _Force Poweroff:
pl: Wy_muszenie wyłączenia:

en: _Forward
pl: _Dalej

en: _Fullscreen
pl: _Pełny ekran

en: _General
pl: _Ogólne

en: _Graph
pl: _Graf

en: _Guest CPU Usage
pl: Użycie procesora g_ościa

en: _Help
pl: Pomo_c

en: _Host CPU Usage
pl: Użycie procesora go_spodarza

en: _Hypervisor:
pl: _Nadzorca:

en: _Initrd path:
pl: Ścieżka do _initrd:

en: _Local install media (ISO image or CDROM)
pl: _Lokalny nośnik instalacji (obraz ISO lub płyta CD-ROM)

en: _Login
pl: Za_loguj

en: _MAC address:
pl: Adres _MAC:

en: _Machine Type:
pl: _Typ maszyny:

en: _Manage...
pl: _Zarządzaj…

en: _Memory Usage
pl: _Użycie pamięci

en: _Memory:
pl: _Pamięć:

en: _Migrate
pl: _Migruj

en: _Mode:
pl: _Tryb:

en: _Name:
pl: _Nazwa:

en: _Network I/O
pl: Wejście/wyjście _sieci

en: _Network source:
pl: Źródło _sieci:

en: _Network:
pl: Si_eć:

en: _Never
pl: _Nigdy

en: _New
pl: _Nowa

en: _New Virtual Machine
pl: _Nowa maszyna wirtualna

en: _Only when Fullscreen
pl: Tylk_o na pełnym ekranie

en: _Open
pl: _Otwórz

en: _Overview
pl: _Przegląd

en: _Password:
pl: _Hasło:

en: _Paste
pl: Wkl_ej

en: _Path:
pl: Ś_cieżka:

en: _Pause
pl: _Wstrzymaj

en: _Pause:
pl: _Wstrzymanie:

en: _Portgroup:
pl: _Grupa portów:

en: _Preferences
pl: _Preferencje

en: _Quit
pl: Za_kończ

en: _Reboot
pl: U_ruchom ponownie

en: _Redirect USB device
pl: _Przekierowanie urządzenia USB

en: _Remove
pl: _Usuń

en: _Remove Hardware
pl: _Usuń sprzęt

en: _Resize guest with window:
pl: Zmienianie _rozmiaru gościa razem z oknem:

en: _Resize to VM
pl: Zmień _rozmiar na maszynę wirtualną

en: _Restore
pl: _Przywróć

en: _Run
pl: _Uruchom

en: _Save this password in your keyring
pl: Zapi_sanie hasła w bazie kluczy

en: _Scale Display
pl: _Skalowanie ekranu

en: _Select or create custom storage
pl: _Wybranie lub utworzenie własnej pamięci masowej

en: _Show Virtual Machine Manager
pl: _Wyświetlanie menedżera maszyn wirtualnych

en: _Shut Down
pl: Wyłą_cz

en: _Source Adapter:
pl: _Adapter źródłowy:

en: _Source IQN:
pl: Źródłowe _IQN:

en: _Source Path:
pl: Ś_cieżka źródłowa:

en: _Source path:
pl: Ś_cieżka źródłowa:

en: _Start snapshot
pl: _Uruchom migawkę

en: _Storage
pl: _Pamięć masowa

en: _Storage format:
pl: _Format pamięci masowej:

en: _Take Screenshot
pl: _Wykonaj zrzut ekranu

en: _Temporary move:
pl: _Przeniesienie tymczasowe:

en: _Type:
pl: _Typ:

en: _URI:
pl: Adres _URI:

en: _Unapplied changes:
pl: _Niezastosowane zmiany:

en: _Update status every
pl: Akt_ualizacja stanu co

en: _Username:
pl: Nazwa _użytkownika:

en: _Version:
pl: _Wersja:

en: _View
pl: _Widok

en: _View Manager
pl: _Wyświetlanie menedżera

en: _Virt Type:
pl: Typ _wirtualizacji:

en: _Virtual Machine Details
pl: Informacje o maszynie _wirtualnej

en: _Virtual Networks
pl: Sieci _wirtualne

en: _Virtual machine
pl: _Maszyna wirtualna

en: _Xen Type:
pl: Typ _Xen:

en: active
pl: aktywne

en: blah foo warning message
pl: takie tam ostrzeżenie

en: ctrl
pl: Ctrl

en: disk-bus-label
pl: etykieta-magistrali-dysku

en: iSCSI Target
pl: Cel iSCSI

en: label
pl: etykieta

en: label506
pl: etykieta506

en: label507
pl: etykieta507

en: label508
pl: etykieta508

en: libosinfo or osinfo-db is too old to support unattended installs.
pl: Biblioteka libosinfo lub baza osinfo-db jest za stara, aby obsługiwać nienadzorowane instalacje.

en: location kernel/initrd may only be specified with a location URL/path
pl: jądro/initrd położenia mogą być podawane tylko za pomocą adresu URL/ścieżki położenia

en: location kernel/initrd must be be specified as a pair
pl: jądro/initrd położenia muszą być podane jako para

en: panic
pl: awaria

en: panic-model
pl: model-paniki

en: python libguestfs support is not installed
pl: obsługa języka Python przez bibliotekę libguestfs nie jest zainstalowana

en: rng
pl: RNG

en: seconds
pl: s

en: size is required for non-existent disk '%s'
pl: rozmiar jest wymagany dla nieistniejącego dysku „%s”

en: use btrfs COW lightweight copy
pl: używa lekkiego kopiowania COW systemu plików btrfs

en: user session
pl: sesja użytkownika

en: vCPU a_llocation:
pl: _Przydział procesorów wirtualnych:

en: virt-manager does not support more than one graphical console
pl: virt-manager nie obsługuje więcej niż jednej konsoli graficznej

en: x86 _Firmware:
pl: _Oprogramowanie sprzętowe x86:

en: {env_var} set. Skipping fatal error.
pl: Ustawiono zmienną {env_var}. Pomijanie błędu krytycznego.
