virt-manager - en to sk translation catalogue (599 entries)

en: 
    Starting install...
sk: 
    Spúšťa sa inštalácia...

en: %(current-memory)s of %(total-memory)s
sk: %(current-memory)s z %(total-memory)s

en: %(currentmem)s of %(maxmem)s
sk: %(currentmem)s z %(maxmem)s

en: %(graphicstype)s Server
sk: Server %(graphicstype)s

en: %(received)d %(units)s in
sk: %(received)d %(units)s prijatých

en: %(received)d %(units)s read
sk: %(received)d %(units)s načítané

en: %(vm-name)s on %(connection-name)s
sk: %(vm-name)s na %(connection-name)s

en: %s Device
sk: Zariadenie %s

en: (Insert host mem)
sk: (vložte pamäť hostiteľa)

en: --build-xml not supported for --%s
sk: --build-xml nie je podporované pre --%s

en: --memory amount in MiB is required
sk: --memory s veľkosťou v MiB je požadované

en: <b>Autostart</b>
sk: <b>Automatické spustenie</b>

en: <b>Basic Details</b>
sk: <b>Základné informácie</b>

en: <b>Basic details</b>
sk: <b>Základné informácie</b>

en: <b>Boot device order</b>
sk: <b>Poradie zariadení pri zavádzaní</b>

en: <b>CPU usage</b>
sk: <b>Využitie procesora</b>

en: <b>CPUs</b>
sk: <b>Procesory</b>

en: <b>Confirmations</b>
sk: <b>Potvrdzovať</b>

en: <b>Connectivity</b>
sk: <b>Konektivita</b>

en: <b>General</b>
sk: <b>Všeobecné</b>

en: <b>Hypervisor Details</b>
sk: <b>Podrobnosti o hypervízore</b>

en: <b>Memory usage</b>
sk: <b>Využitie pamäte</b>

en: <b>Memory</b>
sk: <b>Pamäť</b>

en: <b>New VM Defaults</b>
sk: <b>Nové predvoľby VPC</b>

en: <b>Redirected device</b>
sk: <b>Presmerované zariadenie</b>

en: <b>Sound Device</b>
sk: <b>Zvukové zariadenie</b>

en: <b>Stats Options</b>
sk: <b>Možnosti štatistík</b>

en: <b>The console is currently unavailable</b>
sk: <b>Konzola momentálne nie je dostupná</b>

en: <b>Virtual Disk</b>
sk: <b>Virtuálny disk</b>

en: <b>Virtual Network Interface</b>
sk: <b>Rozhranie virtuálnej siete</b>

en: <b>Volumes</b>
sk: <b>Zväzky</b>

en: <b>insert type</b>
sk: <b>zadajte typ</b>

en: <span size='small'>Cloning does <u>not</u> alter the guest OS contents. If you need to do things
    like change passwords or static IPs, please see the virt-sysprep(1) tool.</span>
sk: <span size='small'>Klonovanie <u>nemení</u> obsah OS hosťa. Ak potrebujete veci ako zmena hesiel alebo statických IP, prosím, pozrite sa na nástroj virt-sysprep(1).</span>

en: A hostname is required for remote connections.
sk: Pre vzdialené pripojenia je vyžadovaný názov hostiteľa.

en: A name is required for the new virtual machine, use '--name NEW_VM_NAME' to specify one.
sk: Nový virtuálny počítač vyžaduje názov, na jeho zadanie použite '--name NÁZOV_NOVEJ_VM'

en: A storage path must be specified.
sk: Musí byť zadaná cesta k úložisku.

en: A valid destination connection must be selected.
sk: Musí byť vybrané platné cieľové pripojenie.

en: A_dd Hardware
sk: Pri_dať hardvér

en: A_llow unsafe:
sk: Povo_liť nebezpečnú:

en: A_utoconnect:
sk: A_utopripojenie:

en: A_utostart:
sk: A_uto. spustenie:

en: Aborted at user request
sk: Predčasne ukončené na žiadosť používateľa

en: Absolute Movement
sk: Absolútny pohyb

en: Ac_tion:
sk: Operá_cia:

en: Active
sk: Aktívny

en: Add Connection
sk: Pridať pripojenie

en: Add Network
sk: Pridať sieť

en: Add New Virtual Hardware
sk: Pridať nový virtuálny hardvér

en: Add Pool
sk: Pridať zoskupenie

en: Add a New Storage Pool
sk: Pridať nové zoskupenie úložísk

en: Add a Storage Volume
sk: Pridať zväzok úložiska

en: Add given file to root of initrd from --location
sk: Pridať zadaný súbor do koreňa initrd z umiestnenia --location

en: Additional arguments to pass to the install kernel booted from --location
sk: Dodatočné parametre pre inštalačné jadro spustené voľbou --location

en: Additionally, there were errors removing certain storage devices:
sk: Okrem toho nastali chyby pri odstraňovaní niektorých zariadení úložísk:

en: Address:
sk: Adresa:

en: Advanced options
sk: Rozšírené možnosti

en: All interfaces
sk: Všetky rozhrania

en: Always
sk: Vždy

en: An OS directory path is required.
sk: Je potrebná adresárová cesta OS.

en: An application path is required.
sk: Je potrebná aplikačná cesta.

en: An install media selection is required.
sk: Je potrebné vybrať inštalačné médium.

en: An install tree is required.
sk: Je potrebný inštalačný strom.

en: Any physical device
sk: Akékoľvek fyzické zariadenie

en: Application Default
sk: Predvolené aplikáciou

en: Application container
sk: Aplikačný kontajner

en: Architecture '%s' is not installable
sk: Architektúra „%s“ nie je inštalovateľná

en: Architecture options
sk: Možnosti architektúry

en: Architecture:
sk: Architektúra:

en: Are you sure you want to add this device?
sk: Naozaj chcete pridať toto zariadenie?

en: Are you sure you want to delete the storage?
sk: Ste si istý, že chcete odstrániť toto úložisko?

en: Are you sure you want to force poweroff '%s'?
sk: Naozaj chcete natvrdo vypnúť „%s“?

en: Are you sure you want to force reset '%s'?
sk: Ste si istý, že chcete vynútiť reštart „%s“?

en: Are you sure you want to pause '%s'?
sk: Naozaj chcete pozastaviť  „%s“?

en: Are you sure you want to permanently delete the network %s?
sk: Naozaj chcete natrvalo odstrániť sieť s názvom %s?

en: Are you sure you want to permanently delete the pool %s?
sk: Naozaj chcete nenávratne odstrániť zoskupenie %s?

en: Are you sure you want to permanently delete the volume %s?
sk: Naozaj chcete nenávratne odstrániť zväzok %s?

en: Are you sure you want to poweroff '%s'?
sk: Naozaj chcete vypnúť „%s“?

en: Are you sure you want to reboot '%s'?
sk: Naozaj chcete reštartovať „%s“?

en: Are you sure you want to remove this device?
sk: Naozaj chcete odstrániť toto zariadenie?

en: Are you sure you want to save '%s'?
sk: Ste si istý, že chcete uložiť „%s“?

en: Authentication required
sk: Vyžadované je overenie totožnosti

en: Auto
sk: Automaticky

en: Auto _resize VM with window
sk: Automaticky meniť veľkosť zobrazenia virtuálneho počítača spolu s veľkosťou okna:

en: B_rowse
sk: P_rechádzať

en: B_rowse...
sk: P_rechádzať...

en: Boot Options
sk: Voľby zavádzania

en: Boot from the network using the PXE protocol
sk: Zaviesť systém zo siete protokolom PXE

en: Booted
sk: Zavedený

en: Bro_wse
sk: _Prechádzať

en: Bro_wse...
sk: _Prechádzať...

en: Build guest around an existing disk image
sk: Zostaviť hosťa na základe existujúceho obrazu disku

en: CD-ROM installation media
sk: Inštalačné médium CD-ROM

en: CDROM device
sk: Zariadenie CDROM

en: CPU _default:
sk: Pre_dvoľby procesora:

en: CPU usage
sk: Využitie procesora

en: CPUs
sk: Procesory

en: C_PUs:
sk: _Procesory:

en: C_lone
sk: K_lonovať

en: C_onnection:
sk: _Pripojenie:

en: C_ustomize configuration before install
sk: P_rispôsobiť konfiguráciu pred inštaláciou

en: Can't specify more than one of VNC, SDL, --graphics or --nographics
sk: Nie je možné určiť viac ako jednu z možností VNC, SDL, --graphics a --nographics

en: Cancelling job...
sk: Ruší sa úloha...

en: Cannot delete unmanaged block device.
sk: Nedá sa odstrániť nespravované blokové zariadenie.

en: Cannot delete unmanaged remote storage.
sk: Nedá sa odstrániť nespravované vzdialené úložisko.

en: Cannot mix --file, --nonsparse, or --file-size with --disk options. Use --disk PATH[,size=SIZE][,sparse=yes|no]
sk: Nie je možné miešať voľby --file, --nonsparse alebo --file-size s voľbou --disk. Použite --disk CESTA[,size=VEĽKOSŤ][,sparse=yes|no]

en: Cannot mix --graphics and old style graphical options
sk: Nie je možné použiť --graphics s voľbami starého štýlu pre grafiku

en: Cannot set initrd without specifying a kernel path
sk: Nemožno nastaviť initrd bez zadania cesty k jadru

en: Cannot set kernel arguments without specifying a kernel path
sk: Nemožno nastaviť parametre jadra bez zadania cesty k jadru

en: Cannot specify storage and use --nodisks
sk: Nie je možné zadať úložisko a zároveň použiť --nodisks

en: Cannot use --add-device with --%s
sk: Nie je možné použiť --add-device s --%s

en: Cannot use --remove-device with --%s
sk: Nie je možné použiť --remove-device s --%s

en: Cannot use local storage on remote connection.
sk: Lokálne úložisko sa nedá použiť pri vzdialenom pripojení.

en: Change storage path
sk: Zmeniť cestu k úložisku

en: Change...
sk: Zmeniť...

en: Channel
sk: Kanál

en: Channel Device
sk: Zariadenie kanálu

en: Choose Storage Volume
sk: Vybrať zväzok úložiska

en: Choose how you would like to install the operating system
sk: Vyberte si, akým spôsobom budete inštalovať operačný systém

en: Choose source path
sk: Zvoľte zdrojovú cestu

en: Choose target directory
sk: Zvoľte cieľový priečinok

en: Clear CPU configuration
sk: Vyčistiť konfiguráciu CPU

en: Clone '%s' created successfully.
sk: Klon „%s“ bol úspešne vytvorený.

en: Clone Virtual Machine
sk: Klonovať virtuálny počítač

en: Clone this disk
sk: Klonovať tento disk

en: Clone...
sk: Klonovať...

en: Cloning will overwrite the existing file
sk: Klonovanie nahradí existujúci súbor

en: Co_nnect
sk: _Pripojiť

en: Configure a guest redirection device. Ex:
    --redirdev usb,type=tcp,server=192.168.1.1:4000
sk: Nastavte zariadenie presmerovania hosťa. Napr.:
    --redirdev usb,type=tcp,server=192.168.1.1:4000

en: Configure grab key combination
sk: Nastaviť zachytávanie kombinácií klávesov

en: Conflicting options %s
sk: Protikladné voľby %s

en: Connecting
sk: Pripája sa

en: Connecting to graphical console for guest
sk: Pripája sa ku grafickej konzole hosťa

en: Connection does not support host device enumeration
sk: Pripojenie nepodporuje vymenovanie zariadení hostiteľa

en: Connection does not support storage management.
sk: Pripojenie nepodporuje správu úložiska.

en: Connection not active.
sk: Pripojenie nie je aktívne.

en: Console
sk: Konzola

en: Console Device
sk: Zariadenie konzoly

en: Controller
sk: Radič

en: Copy Volume Path
sk: Kópia cesty ku zväzku

en: Crashed
sk: Havaroval

en: Create a new disk (c_lone) for the virtual machine
sk: Vytvoriť nový disk (k_lon) pre tento virtuálny počítač

en: Create a new virtual machine
sk: Vytvoriť nový virtuálny počítač

en: Create a new virtual machine from specified install media.
sk: Vytvoriť nový virtuálny počítač z určeného inštalačného média.

en: Create a new virtual network
sk: Vytvoriť novú virtuálnu sieť

en: Create a transient domain.
sk: Vytvoriť dočasnú doménu.

en: Creating Virtual Machine
sk: Vytvára sa virtuálny počítač

en: Creating device
sk: Vytvára sa zariadenie

en: Creating domain...
sk: Vytvára sa doména...

en: Creating snapshot
sk: Vytvára sa snímka

en: Creating storage pool...
sk: Vytváranie zoskupenia úložísk...

en: Creating storage volume...
sk: Vytvára sa zväzok úložiska...

en: Creating the storage pool may take a while...
sk: Vytváranie zoskupenia úložísk môže chvíľu trvať...

en: Creating the storage volume may take a while...
sk: Vytváranie zväzku úložiska môže chvíľu trvať...

en: Creating the virtual network may take a while...
sk: Vytváranie virtuálnej siete môže chvíľu trvať...

en: Creating virtual machine clone '%s'
sk: Vytváranie klonu virtuálneho počítača „%s“

en: Creating virtual machine snapshot
sk: Vytvára sa snímka stavu virtuálneho počítača

en: Creating virtual network...
sk: Vytvára sa virtuálna sieť...

en: Default CPU setting for new VMs. This is typically a tradeoff between performance
    and migration compatibility: if using the 'copy host' option, your servers will need
    identical CPUs in order to migrate the VM.
sk: Predvolené nastavenie procesora pre nový virtuáne počítače. Je typicky kompromisom medzi výkonom a kompatibilitou z dôvodu migrácie. Ak používate voľbu „Skopírovať definíciu procesora hostiteľa“, vaše servery budú musieť mať rovnaký typ procesora, aby ste medzi nimi mohli virtuálny počítač presťahovať.

en: Define '%s' with the changed XML?
sk: Definovať „%s“ na základe zmeneného XML?

en: Delete Network
sk: Odstrániť sieť

en: Delete Pool
sk: Odstrániť zoskupenie

en: Delete _associated storage files
sk: Odstrániť _pridružené úložiská

en: Deleting path '%s'
sk: Odstraňovanie cesty „%s“

en: Deleting snapshot '%s'
sk: Odstraňuje sa snímka „%s“

en: Deleting virtual machine '%s'
sk: Odstraňovanie virtuálneho počítača „%s“

en: Depending on the device, this may take a few minutes to complete.
sk: V závislosti od zariadenia toto môže trvať zopár minút.

en: Description:
sk: Popis:

en: Destroyed
sk: Zničený

en: Details
sk: Podrobnosti

en: Device Options
sk: Voľby zariadenia

en: Device _Type:
sk: _Typ zariadenia:

en: Device could not be removed from the running machine
sk: Zariadenie nemôže byť odobrané bežiacemu virtuálnemu počítaču

en: Device re_moval:
sk: _Odstránenie zariadenia:

en: Device type:
sk: Typ zariadenia:

en: Device:
sk: Zariadenie:

en: Direct
sk: Priame

en: Disabled
sk: Vypnuté

en: Disabled in preferences dialog.
sk: Zakázané v nastaveniach.

en: Disconnected
sk: Odpojené

en: Disk I/O
sk: Aktivita diskov

en: Disk device
sk: Diskové zariadenie

en: Display %s
sk: Displej %s

en: Do you really want to use the device?
sk: Naozaj chcete použiť toto zariadenie?

en: Do you really want to use the disk?
sk: Naozaj chcete disk použiť?

en: Do you want to correct this now?
sk: Chcete to teraz opraviť?

en: Domain '%s' defined successfully.
sk: Doména „%s“ bola úspešne definovaná.

en: Domain creation completed.
sk: Vytváranie domény dokončené.

en: Domain has shutdown. Continuing.
sk: Doména bola vypnutá. Pokračuje sa.

en: Domain install interrupted.
sk: Inštalácia domény prerušená.

en: Domain name, id, or uuid
sk: Názov domény, id alebo uuid

en: Don't ask about these directories again.
sk: Viac sa to pri týchto priečinkoch nepýtať.

en: Don't ask me again
sk: Už sa ma viac nepýtať

en: Don't warn me again.
sk: Viac ma už neupozorňovať.

en: Dry run completed successfully
sk: Skúšobný beh prebehol úspešne.

en: Dumping
sk: Odkladá sa

en: Edit libvirt XML using command line options.
sk: Editovať XML pre libvirt použitím nástrojov príkazového riadku.

en: Either --auto-clone or --file is required, use '--auto-clone or --file' and try again.
sk: Vyžadované je buď --auto-clone, alebo --file. Zadajte „--auto-clone“ alebo „--file“ a skúste znova.

en: Emulator:
sk: Emulátor:

en: Enable _system tray icon
sk: Povoliť ikonu v _systémovej oblasti

en: Error Removing Device: %s
sk: Chyba pri odstraňovaní zariadenia: %s

en: Error cancelling migrate job: %s
sk: Chyba pri rušení úlohy presúvania: %s

en: Error cancelling save job: %s
sk: Chyba pri rušení úlohy ukladania: %s

en: Error changing VM configuration: %s
sk: Chyba pri nastavovaní VPC: %s

en: Error changing autostart value: %s
sk: Chyba pri zmene hodnoty autoštartu: %s

en: Error changing network settings: %s
sk: Chyba pri zmene nastavení siete: %s

en: Error creating pool: %s
sk: Chyba pri vytváraní zoskupenia: %s

en: Error creating snapshot: %s
sk: Chyba počas vytvárania snímky: %s

en: Error creating virtual network: %s
sk: Chyba pri vytváraní virtuálnej siete: %s

en: Error creating vol: %s
sk: Chyba pri vytváraní zväzku: %s

en: Error deleting network '%s'
sk: Chyba pri odstraňovaní siete „%s“

en: Error deleting pool '%s'
sk: Chyba pri odstraňovaní skupiny úložiska „%s“

en: Error deleting snapshot '%s'
sk: Chyba pri odstraňovaní snímky „%s“

en: Error initializing spice USB device widget
sk: Chyba inicializácie ovládacieho prvku USB zariadenia spice

en: Error launching hardware dialog: %s
sk: Chyba zahájenia dialógového okna hardvéru: %s

en: Error launching network wizard: %s
sk: Chyba pri spúšťaní sprievodcu sieťou: %s

en: Error launching pool wizard: %s
sk: Chyba pri spúšťaní sprievodcu vytvorením zoskupenia: %s

en: Error launching volume wizard: %s
sk: Chyba pri spúšťaní sprievodcu vytvorením zväzku: %s

en: Error pausing domain
sk: Chyba pri pozastavení domény

en: Error populating summary page: %s
sk: Chyba pri napĺňaní sumárnej stránky: %s

en: Error rebooting domain
sk: Chyba pri reštartovaní domény

en: Error refreshing hardware page: %s
sk: Chyba pri obnovovaní stránky s hardvérom: %s

en: Error refreshing pool '%s'
sk: Chyba pri obnovovaní skupiny úložiska „%s“

en: Error resetting domain
sk: Chyba pri reštartovaní domény

en: Error running snapshot '%s'
sk: Chyba pri spúšťaní snímky „%s“

en: Error saving domain: %s
sk: Chyba pri ukladaní domény: %s

en: Error selecting network: %s
sk: Chyba pri výbere siete: %s

en: Error selecting pool: %s
sk: Chyba pri vyberaní zoskupenia: %s

en: Error setting default name.
sk: Chyba pri nastavovaní predvoleného názvu.

en: Error setting installer parameters.
sk: Chyba pri nastavovaní parametrov inštalátora.

en: Error shutting down domain
sk: Chyba pri vypínaní domény

en: Error starting Virtual Machine Manager
sk: Chyba pri spúšťaní Správcu virtuálnych počítačov

en: Error starting domain
sk: Chyba pri spúšťaní domény

en: Error starting network '%s'
sk: Chyba pri spúšťaní siete „%s“

en: Error starting pool '%s'
sk: Chyba pri spúšťaní skupiny úložiska „%s“

en: Error stopping network '%s'
sk: Chyba pri zastavovaní siete „%s“

en: Error stopping pool '%s'
sk: Chyba pri zastavovaní skupiny úložiska „%s“

en: Error taking screenshot: %s
sk: Chyba získania snímky obrazovky: %s

en: Error unpausing domain
sk: Chyba pri opätovnom spustení domény

en: Error validating install location: %s
sk: Chyba pri validácii umiestnenia inštalácie: %s

en: Errors encountered while removing certain storage devices.
sk: Nastala chyba počas odstraňovania niektorých zariadení úložísk.

en: Errors were encountered changing permissions for the following directories:
sk: Nastali chyby pri zmene nastavení oprávnení pre nasledujúce priečinky:

en: EvTouch USB Graphics Tablet
sk: Grafický USB tablet EvTouch

en: Event wakeup
sk: Udalosť zobudenia

en: Existing disk
sk: Existujúci disk

en: F_ormat:
sk: F_ormát:

en: Failed
sk: Zlyhaný

en: Filesystem
sk: Súborový systém

en: Filesystem Passthrough
sk: Preposielanie súborového systému

en: Finish
sk: Dokončiť

en: Floppy device
sk: Zariadenie floppy disku

en: Format
sk: Formát

en: From snapshot
sk: Zo snímky

en: Fullscreen only
sk: Iba pri zobrazení na celú obrazovku

en: General Options
sk: Všeobecné nastavenia

en: Graphical Console
sk: Grafická konzola

en: Graphical console _scaling:
sk: Prispôsobovať _rozmery grafickej konzoly:

en: Graphical console not configured for guest
sk: Grafická konzola pre hosťa nebola nastavená

en: Graphics
sk: Zobrazovanie

en: Guest Configuration Options
sk: Voľby konfigurácie hosťa

en: Guest agent is not available.
sk: Hosťovský agent nie je dostupný.

en: Guest has crashed.
sk: Hosť havaroval.

en: Guest is not running.
sk: Hosť nie je spustený.

en: H_ostname:
sk: Názov p_očítača:

en: Hardware
sk: Hardvér

en: Have domain autostart on host boot up.
sk: Doména sa má naštartovať po spustení hostiteľa.

en: Host
sk: Hostiteľ

en: Host CPU usage
sk: Využitie procesora hostiteľa

en: Host Na_me:
sk: _Názov počítača:

en: Hypervisor Default
sk: Predvolené hypervízorom

en: Hypervisor default
sk: Predvolené hypervízorom

en: Hypervisor does not support removing this device
sk: Hypervízor nepodporuje odobratie tohto zariadenia

en: Hypervisor name to use (kvm, qemu, xen, ...)
sk: Názov hypervízora, ktorý sa použije (kvm, qemu, xen, ...)

en: Hypervisor:
sk: Hypervízor:

en: I/O error
sk: V/V chyba

en: Import _existing disk image
sk: Importovať _existujúci obraz disku

en: Import existing OS image
sk: Importovať existujúci obraz OS

en: Inactive
sk: Neaktívna

en: Input
sk: Vstup

en: Input Error
sk: Chyba vstupu

en: Install
sk: Nainštalovať

en: Installation Method Options
sk: Možnosti metódy inštalácie

en: Installation aborted at user request
sk: Inštalácia prerušená na žiadosť používateľa

en: Installation has exceeded specified time limit. Exiting application.
sk: Inštalácia prekročila určený časový limit. Aplikácia sa ukončí.

en: Invalid --edit option '%s'
sk: Neplatná voľba --edit „%s“

en: Invalid guest name
sk: Neplatný názov hosťa

en: Isolated network
sk: Izolovaná sieť

en: Isolated network, internal routing only
sk: Izolovaná sieť, len interné smerovanie

en: Isolated network, routing disabled
sk: Izolovaná sieť, smerovanie zakázané

en: KVM is not available. This may mean the KVM package is not installed, or the KVM kernel modules are not loaded. Your virtual machines may perform poorly.
sk: KVM nie je dostupné. Môže to byť tým, že balíky KVM nie sú nainštalované, alebo nie sú načítané KVM moduly jadra. Vaše virtuálne počítače môžu mať slabý výkon.

en: Keyboard
sk: Klávesnica

en: Leave fullscreen
sk: Opustiť režim celej obrazovky

en: Libvirt connection does not support snapshots.
sk: Spojenie libvirt nepodporuje snímky.

en: Libvirt connection does not support storage management.
sk: Pripojenie k libvirt nepodporuje správu úložiska.

en: Libvirt connection does not support virtual network management.
sk: Pripojenie k libvirt nepodporuje správu virtuálnej siete.

en: Libvirt did not detect any UEFI/OVMF firmware image installed on the host.
sk: Libvirt nedetegoval na hostiteľovi žiadny nainštalovaný obraz UEFI/OVMF firmvéru.

en: Libvirt or hypervisor does not support UEFI.
sk: Libvirt alebo hypervízor nepodporuje UEFI.

en: Libvirt version does not support remote URL installs.
sk: Táto verzia Libvirt nepodporuje vzdialené inštalácie pomocou URL.

en: Libvirt version does not support video devices.
sk: Táto verzia Libvirt nepodporuje video zariadenia.

en: Local CDROM/ISO
sk: Miestny CD-ROM/obraz ISO

en: Localhost only
sk: Iba lokálne

en: Locate ISO media
sk: Nájsť ISO obraz

en: Locate ISO media volume
sk: Nájsť ISO obraz zväzku

en: Locate existing storage
sk: Nájsť existujúce úložisko

en: Locate or create storage volume
sk: Vybrať alebo vytvoriť zväzok úložiska

en: Location:
sk: Umiestnenie:

en: Manage VM snapshots
sk: Spravovať snímky VPC

en: Media Unknown
sk: Neznáme médium

en: Memory
sk: Pamäť

en: Memory usage
sk: Využitie pamäte

en: Memory:
sk: Pamäť:

en: Migrate the virtual machine
sk: Presťahovať virtuálny počítač

en: Migrate...
sk: Presťahovať...

en: Migrated
sk: Presťahovaný

en: Migrating
sk: Migruje sa

en: Migrating VM '%s'
sk: Presúvanie VPC „%s“

en: Migrating domain
sk: Doména sa migruje

en: Migration canceled
sk: Migrácia zrušená

en: Miscellaneous Options
sk: Rôzne nastavenia

en: Mode:
sk: Režim:

en: Mouse
sk: Myš

en: NAT to %s
sk: NAT do %s

en: Name
sk: Názov

en: Name for the new guest
sk: Názov pre nového hosťa

en: Name of the guest instance
sk: Názov hosťovskej inštancie

en: Name:
sk: Názov:

en: Nearest host CPU model
sk: Najbližší model procesora

en: Network
sk: Sieť

en: Network (PXE)
sk: Sieť (PXE)

en: Network I/O
sk: Aktivita siete

en: Network:
sk: Sieť:

en: Networking Configuration
sk: Nastavenia zosieťovania

en: Networks
sk: Siete

en: Never
sk: Nikdy

en: New
sk: Nový

en: New VM
sk: Nový virtuálny počítač

en: New file to use as the disk image for the new guest
sk: Nový súbor na použitie ako obraz disku pre nového hosťa

en: No Devices Available
sk: Žiadne dostupné zariadenie

en: No active connection to install on.
sk: Nie je aktívne spojenie, kde by sa dalo inštalovať.

en: No bootable devices
sk: Žiadne zariadenia na zavedenie

en: No change specified.
sk: Nebola určená žiadna zmena.

en: No graphical console available
sk: Žiadna grafická konzola k dispozícií

en: No hypervisor options were found for this connection.
sk: Pre toto pripojenie neboli nájdené žiadne voľby hypervízora.

en: No install methods available for this connection.
sk: Pre toto pripojenie nie sú dostupné žiadne inštalačné metódy.

en: No media detected
sk: Žiadne médium nebolo zistené

en: No snapshot selected.
sk: Nebola vybraná žiadna snímka.

en: No storage pool selected.
sk: Žiadne vybrané zoskupenie úložísk.

en: No storage to clone.
sk: Neexistuje úložisko pre naklonovanie.

en: No text console available
sk: Žiadna textová konzola k dispozícií

en: No usable connections available.
sk: Nie sú dostupné žiadne použiteľné pripojenia.

en: No virtual network selected.
sk: Nebola vybraná virtuálna sieť.

en: No write access to parent directory.
sk: Chýba právo na zápis do nadradeného priečinka.

en: No write access to path.
sk: Cesta nemá právo na zápis.

en: None
sk: Žiadny

en: Not supported for containers
sk: Nie je podporované pre kontajnery

en: Not supported for this guest type.
sk: Nie je podporovaný pre tento typ hosťa.

en: OS information
sk: Informácie o OS

en: Off
sk: Vypnuté

en: On
sk: Zapnuté

en: On Boot
sk: Pri zavádzaní

en: Only one change operation may be specified (conflicting options %s)
sk: Iba jedna operácia zmeny je povolená (protikladné voľby %s)

en: Operating system container
sk: Kontajner operačného systému

en: Operation in progress
sk: Prebieha operácia

en: Output options
sk: Voľby výstupu

en: Overview
sk: Prehľad

en: PCI Device
sk: Zariadenie PCI

en: PCI Host Device
sk: PCI zariadenie hostiteľa

en: PNG files
sk: Súbory PNG

en: Pa_ssword:
sk: He_slo:

en: Panic Notifier
sk: Ohlasovač zlyhania

en: Parallel
sk: Paralelné

en: Parallel Device
sk: Paralelné zariadenie

en: Passthrough
sk: Preposielanie

en: Path does not exist.
sk: Cesta neexistuje.

en: Pause
sk: Pozastaviť

en: Pause the virtual machine
sk: Pozastaviť virtuálny počítač

en: Paused
sk: Pozastavený

en: Performance
sk: Výkon

en: Physical %s Device
sk: Fyzické zariadenie %s

en: Please enter 'yes' or 'no'.
sk: Prosím zadajte „yes“ alebo „no“.

en: Please press desired grab key combination
sk: Prosím, stlačte požadovanú kombináciu klávesov, ktorú chcete zachytávať

en: Please wait a few moments...
sk: Prosím, chvíľu počkajte...

en: Poll C_PU usage
sk: Zisťovať využitie _procesora

en: Poll _Disk I/O
sk: Zisťovať _diskový V/V

en: Poll _Memory stats
sk: Zisťovať využitie pa_mäte

en: Poll _Network I/O
sk: Zisťovať _sieťový V/V

en: Power on the virtual machine
sk: Zapnúť virtuálny počítač

en: Powered by libvirt
sk: Tento program využíva libvirt

en: Poweroff/_Reboot/Save:
sk: Vypnúť/_Reštartovať/Uložiť:

en: Preferences
sk: Nastavenia

en: Press %s to release pointer.
sk: Na uvoľnenie kurzora stlačte %s.

en: Primary Console
sk: Hlavná konzola

en: Processing...
sk: Spracováva sa...

en: R_eadonly:
sk: _Iba na čítanie:

en: R_esume
sk: P_okračovať

en: Random Number Generator
sk: Generátor náhodných čísel

en: Read Only
sk: Iba na čítanie

en: Redirect host USB device to virtual machine with SPICE graphics.
sk: Presmerovať zariadenie USB hostiteľa do virtuálneho počítača pomocou grafiky SPICE.

en: Relative Movement
sk: Relatívny pohyb

en: Remove this device from the virtual machine
sk: Odstrániť toto zariadenie z virtuálneho počítača

en: Removing disk images
sk: Odoberanie obrazov diskov

en: Restarting guest.
sk: Hosť sa reštartuje.

en: Restored
sk: Obnovený

en: Restoring Virtual Machine
sk: Obnovuje sa virtuálny počítač

en: Restoring virtual machine memory from disk
sk: Obnovuje sa z disku pamäť virtuálneho počítača

en: Resume the virtual machine
sk: Pokračovať v behu virtuálneho počítača

en: Route to %s
sk: Smerovanie do %s

en: Routed
sk: Smerovanie

en: Routed network
sk: Smerovaná sieť

en: Run
sk: Spustiť

en: Running
sk: Beží

en: Running snapshot '%s'
sk: Spúšťa sa snímka „%s“

en: SSH tunnel error output: %s
sk: Chybový výstup SSH tunela: %s

en: Save Virtual Machine Screenshot
sk: Uložiť snímku obrazovky virtuálneho počítača

en: Save canceled
sk: Uloženie zrušené

en: Save updated snapshot metadata
sk: Uložiť aktualizované metadáta snímky

en: Saved
sk: Uložený

en: Saving
sk: Ukladá sa

en: Saving Virtual Machine
sk: Ukladanie virtuálneho počítača

en: Saving domain to disk
sk: Doména sa ukladá na disk

en: Saving virtual machine memory to disk
sk: Pamäť virtuálneho počítača sa ukladá na disk

en: See the man page for examples of using --location with CDROM media
sk: Príklady použidia --location s médiom CDROM sú uvedené v manuálovej stránke

en: Select USB devices for redirection
sk: Vyberte zariadenia USB, ktoré chcete presmerovať

en: Send _Key
sk: Poslať _kláves

en: Send key combination
sk: Odoslať kombináciu kláves

en: Serial
sk: Sériové

en: Serial %d
sk: Sériový %d

en: Serial Device
sk: Sériové zariadenie

en: Share disk with %s
sk: Zdieľať disk s %s

en: Sharea_ble:
sk: _Zdielateľný

en: Show the graphical console
sk: Zobraziť grafickú konzolu

en: Show the virtual machine console and details
sk: Zobraziť konzolu virtuálneho počítača s jeho náležitosťami

en: Show virtual hardware details
sk: Zobraziť podrobnosti o virtuálnom hardvéri

en: Shut Down
sk: Vypnúť

en: Shut down
sk: Vypnúť

en: Shutoff
sk: Vypnutý

en: Shutting Down
sk: Vypína sa

en: Shutting down
sk: Vypína sa

en: Size
sk: Veľkosť

en: Smartcard
sk: Smart karta

en: Snapshots
sk: Snímky

en: Snapshots are only supported if all writeable disks images allocated to the guest are qcow2 format.
sk: Snímkovanie je podporované iba ak majú všetky zapisovateľné obrazy diskov alokované hostiteľovi formát qcow2.

en: Snapshots require at least one writeable qcow2 disk image allocated to the guest.
sk: Snímkovanie vyžaduje aspoň jeden zapisovateľný obraz disku vo formáte qcow2 alokovaný hostiteľovi.

en: Sound
sk: Zvuk

en: Source path:
sk: Zdrojová cesta:

en: Spice channel
sk: Kanál Spice

en: Spice server
sk: Server SPICE

en: Start Network
sk: Spustiť sieť

en: Start Pool
sk: Spustiť zoskupenie

en: Start virt_ual machine on host boot up
sk: Spustiť virt_uálny počítač pri zavádzaní hostiteľa

en: State:
sk: Stav:

en: Status:
sk: Stav:

en: Step %(current_page)d of %(max_page)d
sk: Krok %(current_page)d z %(max_page)d

en: Stop Network
sk: Zastaviť sieť

en: Stop Pool
sk: Zastaviť zoskupenie

en: Storage
sk: Úložiská

en: Storage Configuration
sk: Nastavenia úložiska

en: Storage Path
sk: Cesta k úložisku

en: Storage is marked as shareable.
sk: Úložisko je označené ako zdielateľné.

en: Storage is read-only.
sk: Úložisko je určené len na čítanie.

en: Storage parameter error.
sk: Chyba parametra úložiska.

en: Storage size:
sk: Veľkosť úložiska:

en: Suspended
sk: Pozastavený

en: Switch to fullscreen view
sk: Prepnúť na celú obrazovku

en: System default (%s)
sk: Predvoľba systému (%s)

en: T_oolbar
sk: Panel nástr_ojov

en: Target
sk: Cieľ

en: Te_mplate:
sk: Ša_blóna:

en: Text Console %d
sk: Textová konzola %d

en: The CPU architecture to simulate
sk: Architektúra CPU na simuláciu

en: The device is already in use by other guests %s
sk: Toto zariadenie je už používané inými hosťami %s

en: The emulator may not have search permissions for the path '%s'.
sk: Emulátor možno nemá právo na prechádzanie cesty „%s“.

en: The following paths will be deleted:
    
    %s
sk: Nasledujúce cesty budú odstránené:
    
    %s

en: The machine type to emulate
sk: Typ počítača, ktorý bude emulovaný

en: The virtual machine is now being created. Allocation of disk storage and retrieval of the installation images may take a few minutes to complete.
sk: Virtuálny počítač sa teraz vytvára. Rezervovanie diskového priestoru a získanie inštalačného obrazu môže trvať niekoľko minút.

en: There are unapplied changes. Would you like to apply them now?
sk: Urobili ste zmeny, ktoré zatiaľ neboli použité. Chcete ich použiť teraz?

en: These changes will take effect after the next guest shutdown.
sk: Tieto zmeny nadobudnú účinok až po najbližšom vypnutí hosťa.

en: This change will take effect after the next guest shutdown.
sk: Táto zmena nadobudne účinok až po najbližšom vypnutí hosťa.

en: This device could not be attached to the running machine. Would you like to make the device available after the next guest shutdown?
sk: Toto zariadenie nemôže byť pridané do bežiaceho počítača. Želáte si sprístupniť toto zariadenie po najbližšom vypnutí hosťa?

en: This guest should be a container guest
sk: Tento hosť by mal byť kontajnerový hosť

en: This guest should be a fully virtualized guest
sk: Tento hosť by mal byť plne virtualizovaný hosť

en: This guest should be a paravirtualized guest
sk: Tento hosť by mal byť paravirtualizovaný hosť

en: This usually means that QEMU or KVM is not installed on your machine, or the KVM kernel modules are not loaded.
sk: Väčšinou to znamená, že na vašom počítači nie je nainštalované KVM ani QEMU, alebo nie sú načítané KVM moduly jadra.

en: This will abort the installation. Are you sure?
sk: Týmto zrušíte inštaláciu. Naozaj to chcete?

en: This will immediately poweroff the VM without shutting down the OS and may cause data loss.
sk: Toto okamžite vypne VPC bez vypnutia OS a môže to spôsobiť stratu údajov.

en: This will immediately reset the VM without shutting down the OS and may cause data loss.
sk: Toto okamžite reštartuje VPC bez vypnutia OS a môže to spôsobiť stratu údajov.

en: This will remove the connection:
    
    %s
    
    Are you sure?
sk: Týmto odstránite pripojenie:
    
    %s
    
    Naozaj to chcete?

en: Total host memory:
sk: Celková pamäť hostiteľa:

en: Tunnelled
sk: Tunelované

en: Type:
sk: Typ:

en: URL Install Tree
sk: URL inštalačného úložiska

en: USB Device
sk: Zariadenie USB

en: USB Host Device
sk: USB zariadenie hostiteľa

en: USB Redirection
sk: Presmerovanie USB

en: USB redirection error
sk: Chyba presmerovania USB

en: Unable to add device: %s
sk: Nepodarilo sa pridať zariadenie: %s

en: Unable to complete install: '%s'
sk: Nepodarilo sa dokončiť inštaláciu: „%s“

en: Unable to migrate guest: %s
sk: Nie je možné presunúť hosťa: %s

en: Uncaught error validating input: %s
sk: Nezachytený chyba overenia vstupu: %s

en: Uncaught error validating install parameters: %s
sk: Nezachytená chyba pri overovaní inštalačných parametrov: %s

en: Unknown
sk: Neznámy

en: Unpaused
sk: Bez pozastavenia

en: Up to %(maxmem)s available on the host
sk: Na hostiteľovi je dostupných max. %(maxmem)s

en: Used By
sk: Používa

en: User
sk: Používateľ

en: User session
sk: Používateľská relácia

en: Usermode networking
sk: Sieť v používateľskom režime

en: Using an existing image will overwrite the path during the clone process. Are you sure you want to use this path?
sk: Pri použití existujúceho obrazu sa počas procesu klonovania obraz prepíše. Naozaj chcete použiť túto cestu?

en: VM '%s' didn't show up after expected time.
sk: VPC „%s“ sa neobjavil po očakávanom čase.

en: VNC server
sk: Server VNC

en: Verify that the 'libvirtd' daemon is running.
sk: Overte si, že démon „libvirtd“ je spustený.

en: Version
sk: Verzia

en: Video Device
sk: Video zariadenie

en: Viewer was disconnected.
sk: Zobrazovač bol odpojený.

en: Virtual Machine
sk: Virtuálny počítač

en: Virtual Machine Manager
sk: Správca virtuálnych počítačov

en: Virtual Machine Manager Connection Failure
sk: Zlyhanie pripojenia k správcovi virtuálnych počítačov

en: Virtual Network '%s' is not active. Would you like to start the network now?
sk: Virtuálna sieť „%s“ nie je aktívna. Chcete, aby sa sieť spustila teraz?

en: Virtual Network is not active.
sk: Virtuálna sieť nie je aktívna.

en: Virtual _Machine
sk: Virtuálny _počítač

en: Virtual network
sk: Virtuálna sieť

en: Virtualization Platform Options
sk: Voľby virtualizačnej platformy

en: Watchdog
sk: Ochranný časovač

en: Watchdog Device
sk: Zariadenie ochranného časovača

en: Would you still like to remember this connection?
sk: Napriek tomu chcete uložiť toto pripojenie?

en: XML actions
sk: XML akcie

en: XML options
sk: Voľby XML

en: You can now define grab keys by pressing them.
    To confirm your selection please click OK button
    while you have desired keys pressed.
sk: Teraz môžete nastaviť zachytávané klávesy tým, že ich stlačíte.
    Svoj výber potvrdíte kliknutím na tlačidlo OK, kým držíte požadované klávesy stlačené.

en: You can restart your domain by running:
      %s
sk: Doménu môžete reštartovať spustením:
    %s

en: _Add Connection...
sk: _Pridať pripojenie...

en: _Add Hardware
sk: Prid_ať hardvér

en: _Address:
sk: _Adresa:

en: _Always
sk: _Vždy

en: _Architecture:
sk: _Architektúra:

en: _Browse Local
sk: _Prechádzať miestne

en: _Browse...
sk: _Prechádzať...

en: _Connection Details
sk: _Podrobnosti spojenia

en: _Console
sk: _Konzola

en: _Delete
sk: O_dstrániť

en: _Details
sk: Po_drobnosti

en: _Device type:
sk: Typ zaria_denia:

en: _Disk I/O
sk: Aktivita _diskov

en: _Edit
sk: _Upraviť

en: _Enable storage for this virtual machine
sk: _Povoliť tomuto virtuálnemu počítaču ukladanie

en: _File
sk: _Súbor

en: _Finish
sk: _Dokončiť

en: _Force Off
sk: _Natvrdo vypnúť

en: _Force Poweroff:
sk: _Tvrdé vypnutie:

en: _Format:
sk: _Formát:

en: _Fullscreen
sk: _Na celú obrazovku

en: _Graph
sk: _Graf

en: _Guest CPU Usage
sk: Využitie procesora h_osťa

en: _Help
sk: _Pomocník

en: _Host CPU Usage
sk: Využitie procesora _hostiteľa

en: _Hypervisor:
sk: _Hypervízor:

en: _Local install media (ISO image or CDROM)
sk: _Lokálne inštalačné médium (obraz ISO alebo CD-ROM)

en: _Login
sk: _Prihlásiť

en: _MAC address:
sk: _MAC adresa:

en: _Memory Usage
sk: Využitie pa_mäte

en: _Migrate
sk: _Presťahovať

en: _Mode:
sk: Reži_m:

en: _Name:
sk: _Názov:

en: _Network I/O
sk: Aktivita _siete

en: _Network:
sk: _Sieť:

en: _Never
sk: _Nikdy

en: _New Virtual Machine
sk: _Nový virtuálny počítač

en: _Only when Fullscreen
sk: _Iba pri zobrazení na celú obrazovku

en: _Open
sk: _Otvoriť

en: _Password:
sk: _Heslo:

en: _Path:
sk: _Cesta:

en: _Pause
sk: _Pozastaviť

en: _Pause:
sk: _Pozastavenie:

en: _Reboot
sk: _Reštartovať

en: _Redirect USB device
sk: P_resmerovanie zariadenia USB

en: _Remove Hardware
sk: O_dstrániť hardvér

en: _Resize guest with window:
sk: P_rispôsobovať hosťa veľkosti okna:

en: _Resize to VM
sk: P_rispôsobiť VPC

en: _Restore
sk: Ob_noviť

en: _Run
sk: _Spustiť

en: _Save this password in your keyring
sk: _Uložiť toto heslo do úložiska kľúčov

en: _Scale Display
sk: Pri_spôsobiť veľkosť displeja

en: _Shut Down
sk: _Vypnúť

en: _Source IQN:
sk: Z_drojové IQN:

en: _Source Path:
sk: Z_drojová cesta:

en: _Source path:
sk: _Zdrojová cesta:

en: _Storage format:
sk: Formát úloži_ska

en: _Take Screenshot
sk: Od_fotiť obrazovku

en: _Type:
sk: _Typ:

en: _Unapplied changes:
sk: Nepo_užité zmeny:

en: _Update status every
sk: Akt_ualizovať stav každých

en: _Username:
sk: Po_užívateľské meno:

en: _Version:
sk: _Verzia:

en: _View
sk: _Zobraziť

en: _View Manager
sk: _Zobraziť Správcu

en: _Virt Type:
sk: Typ _virtualizácie:

en: _Virtual Machine Details
sk: Podrobnosti o _Virtuálnom počítači

en: label
sk: označenie

en: seconds
sk: sekúnd

en: use btrfs COW lightweight copy
sk: použiť btrfs COW odľahčenú kópiu

en: user session
sk: používateľská relácia
