virt-manager - en to sr translation catalogue (284 entries)

en: %s Device
sr: %s уређај

en: %s already has a USB controller attached.
    Adding more than one USB controller is not supported.
    You can change the USB controller type in the VM details screen.
sr: %s већ има закачен USB контролер.
    Додавање више од једног USB контролера није подржано.
    Можете променити врсту USB контролера у прозору појединости ВМ-а.

en: --disk storage must be specified (override with --disk none)
sr: --disk складиште мора бити наведено (премостите са --disk none)

en: --memory amount in MiB is required
sr: --memory вредност у MiB јединици је потребна

en: <b>Autostart</b>
sr: <b>Самопокретање</b>

en: <b>Basic Details</b>
sr: <b>Основне појединости</b>

en: <b>Basic details</b>
sr: <b>Основне појединости</b>

en: <b>CPU usage</b>
sr: <b>Употреба процесора</b>

en: <b>CPUs</b>
sr: <b>Процесори</b>

en: <b>Disk I/O</b>
sr: <b>У/И диска</b>

en: <b>General</b>
sr: <b>Опште</b>

en: <b>Graphical Consoles</b>
sr: <b>Графичке конзоле</b>

en: <b>Memory usage</b>
sr: <b>Употреба меморије</b>

en: <b>Memory</b>
sr: <b>Меморија</b>

en: <b>Network I/O</b>
sr: <b>У/И мреже</b>

en: <b>The console is currently unavailable</b>
sr: <b>Конзола тренутно није доступна</b>

en: <b>Virtual Disk</b>
sr: <b>Виртуелни диск</b>

en: <b>Virtual Network Interface</b>
sr: <b>Виртуелна мрежна спрега</b>

en: <b>Volumes</b>
sr: <b>Волумени</b>

en: <small>This VM is currently running and will be forced off before being deleted</small>
sr: <small>Овај ВМ је тренутно покренути и биће насилно заустављен пре брисања</small>

en: <small>XML editing is disabled in 'Preferences'. Only enable it if you know what you are doing.</small>
sr: <small>XML уређивање је онемогућено у одељку „Поставке“. Омогућите ову могућност само ако знате шта радите.</small>

en: Active
sr: Активна

en: Add Connection
sr: Додај везу

en: Add Network
sr: Додај мрежу

en: All interfaces
sr: Сви интерфејси

en: Always
sr: Увек

en: An install method must be specified
    (%(methods)s)
sr: Начин инсталирања мора бити наведен
    (%(methods)s)

en: Architecture:
sr: Архитектура:

en: Are you sure you want to add this device?
sr: Да ли сте сигурни да желите додати овај уређај?

en: Auto _resize VM with window
sr: Самосразмеравај ВМ са прозором

en: Boot Options
sr: Опције подизања

en: Build guest around an existing disk image
sr: Изгради госта на основи постојеће слике диска

en: CDROM
sr: ЦД читач

en: CDROM device
sr: ЦД читач

en: CPU usage
sr: Употреба процесора

en: CPUs
sr: Процесори

en: Can't specify more than one of VNC, SDL, --graphics or --nographics
sr: Не може се навести више од једне ставке VNC, SDL, --graphics или --nographics

en: Cancel and close dialog
sr: Откажи и затвори прозорчић

en: Cannot mix --file, --nonsparse, or --file-size with --disk options. Use --disk PATH[,size=SIZE][,sparse=yes|no]
sr: Не можете мешати опције --file, --nonsparse или --file-size са опцијом --disk. Користите --disk ПУТАЊА[,size=ВЕЛИЧИНА][,sparse=yes|no]

en: Cannot mix --graphics and old style graphical options
sr: Не могу се мешати --graphics и старе графичке опције

en: Cannot specify storage and use --nodisks
sr: Не можете навести складиште и уједно користити --nodisks

en: Channel
sr: Канал

en: Choose how you would like to install the operating system
sr: Изаберите начин инсталирања оперативног система

en: Clear CPU configuration
sr: Очисти конфигурацију процесора

en: Clone Virtual Machine
sr: Клонирај виртуелну машину

en: Clone...
sr: Клонирај...

en: Co_nnect
sr: По_вежи се

en: Connecting
sr: Повезујем се

en: Connecting to graphical console for guest
sr: Повезујем се на графичку конзолу госта

en: Connection does not support host device enumeration
sr: Веза не подржава енумерацију уређаја на домаћину

en: Connection does not support storage management.
sr: Веза не подржава управљање складиштем.

en: Console
sr: Конзола

en: Console %(num)d
sr: Конзола %(num)d

en: Console Device
sr: Конзолни уређај

en: Console autoconnec_t:
sr: С_амоповезивање на конзолу:

en: Controller
sr: Контролер

en: Crashed
sr: Крахирало

en: Create a new virtual machine
sr: Направи нову виртуелну машину

en: Create a new virtual network
sr: Направи нову виртуелну мрежу

en: Create new volume
sr: Направи нови волумен

en: Creating Virtual Machine
sr: Прављење виртуелне машине

en: Creating device
sr: Стварам уређај

en: Creating domain...
sr: Правим домен...

en: DHCP range:
sr: DHCP опсег:

en: Delete Network
sr: Обриши мрежу

en: Delete volume
sr: Обриши волумен

en: Depending on the device, this may take a few minutes to complete.
sr: Зависно од уређаја, ово може потрајати пар минута.

en: Details
sr: Појединости

en: Device:
sr: Уређај:

en: Disk I/O
sr: У/И диска

en: Disk device
sr: Диск уређај

en: Display %s
sr: Екран %s

en: Do not use a sparse file for the clone's disk image
sr: Немој користити празну датотеку за слику клонираног диска

en: Do you really want to use the device?
sr: Да ли заиста желите да користите уређај?

en: Don't automatically try to connect to the guest console
sr: Немој самостално покушавати да се повежеш на конзолу госта

en: Enable _XML editing
sr: Омогући уређивање _XML-а

en: Enable _system tray icon
sr: Омогући иконицу _системске касете

en: Enable libgues_tfs VM introspection
sr: Омогући libgues_tfs интроспекцију ВМ-а

en: Error changing VM configuration: %s
sr: Грешка при измени подешавања ВМ-а: %s

en: Error connecting to text console: %s
sr: Грешка при повезивању на текстуалну конзолу: %s

en: Error launching 'About' dialog: %s
sr: Грешка при покретању дијалога „О програму“: %s

en: Error shutting down domain
sr: Грешка при гашењу домена

en: Error starting Virtual Machine Manager
sr: Грешка приликом покретања Управника виртуелних машина

en: Error validating device parameters: %s
sr: Грешка при потврђивању параметара уређаја: %s

en: Error validating install location: %s
sr: Грешка при потврђивању инсталационог места: %s

en: Existing disk
sr: Постојећи диск

en: F_orce Reset
sr: Н_асилно ресетуј

en: Filesystem
sr: Систем датотека

en: Filesystem Directory
sr: Фасцикла на систему датотека

en: Filesystem Passthrough
sr: Пропуштање система датотека

en: Floppy
sr: Флопи

en: Floppy device
sr: Флопи уређај

en: Force to copy devices (eg, if 'hdc' is a readonly cdrom device, --force-copy=hdc)
sr: Приморај копирање уређаја (нпр, ако је „hdc“ случајан диск уређај, користити --force-copy=hdc)

en: Format
sr: Формат

en: Forwarding:
sr: Прослеђивање:

en: General Options
sr: Опште опције

en: Gracefully shutdown the guest
sr: Прописно угаси госта

en: Graphical Console
sr: Графичка конзола

en: Graphics
sr: Графика

en: Guest is not running.
sr: Гост није покренут.

en: H_ostname:
sr: Им_е машине:

en: Hardware
sr: Хардвер

en: Host
sr: Домаћин

en: Host CPU usage
sr: Употреба процесора домаћина

en: Hypervisor default
sr: Подразумевано хипервизора

en: Hypervisor:
sr: Хипервизор:

en: Import _existing disk image
sr: Ув_ези постојећу слику диска

en: Inactive
sr: Неактивна

en: Input
sr: Улаз

en: Installation aborted at user request
sr: Инсталацијa је обустављена на корисников захтев

en: Invalid name for new guest: %s
sr: Неисправно име за новог госта: %s

en: Keyboard
sr: Тастатура

en: LUN Passthrough
sr: LUN пропуштање

en: Libvirt URI:
sr: Либвирт УРИ:

en: Libvirt version does not support video devices.
sr: Издање libvirt-a не подржава видео уређаје.

en: Location:
sr: Место:

en: Logical host CPUs:
sr: Логички процесори домаћина:

en: Manage VM snapshots
sr: Управљај снимцима ВМ-ова

en: Memory
sr: Меморија

en: Memory usage
sr: Употреба меморије

en: Memory:
sr: Меморија:

en: Migrate...
sr: Мигрирај...

en: Mouse
sr: Миш

en: Name
sr: Име

en: Name for the new guest
sr: Име за новог госта

en: Name of the guest instance
sr: Име инстанце госта

en: Name:
sr: Име:

en: Nearest host CPU model
sr: Најприближнији модел процесора домаћина

en: Network
sr: Мрежа

en: Network (PXE)
sr: Мрежа (PXE)

en: Network I/O
sr: У/И мреже

en: Network:
sr: Мрежа:

en: Never
sr: Никада

en: New file to use as the disk image for the new guest
sr: Нова датотека која ће се користити као слика диска за новог госта

en: New fixed MAC address for the clone guest. Default is a randomly generated MAC
sr: Нова фиксирана MAC адреса за клонираног госта. Случајно изабрана адреса је подразумевана

en: No Devices Available
sr: Нема доступних уређаја

en: No graphical console available
sr: Нема доступне графичке конзоле

en: No text console available
sr: Нема доступних текстуалних конзола

en: Not supported for containers
sr: Није подржано за контејнере

en: Not supported for this guest type.
sr: Није подржано за ову врсту госта.

en: Not supported for this hypervisor/libvirt/arch combination.
sr: Није подржано у овој комбинацији хипервизора, libvirt-a и архитектуре.

en: OS information
sr: Подаци о ОС-у

en: On Boot
sr: При подизању

en: Open
sr: Отвори

en: Operation in progress
sr: Радња у току

en: Overview
sr: Преглед

en: PCI Device
sr: PCI уређај

en: PCI Host Device
sr: PCI уређај домаћина

en: Panic Notifier
sr: Обавештавач о паници

en: Parallel
sr: Паралелно

en: Passthrough
sr: Пропуштање

en: Pause
sr: Пауза

en: Pause the virtual machine
sr: Паузирај виртуелну машину

en: Paused
sr: Паузирано

en: Performance
sr: Перформансе

en: Please wait a few moments...
sr: Молим сачекајте неколико тренутака...

en: Power on the virtual machine
sr: Покрени виртуелну машину

en: Powered by libvirt
sr: Покреће libvirt

en: Preferences
sr: Поставке

en: Print debugging information
sr: Одштампај податке о отклањању грешака

en: Processing...
sr: Обрађујем...

en: RNG
sr: ГНБ (RNG)

en: Random Number Generator
sr: Генератор насумичних бројева

en: Refresh volume list
sr: Освежи списак волумена

en: Restoring Virtual Machine
sr: Враћам виртуелну машину

en: Run
sr: Покрени

en: Running
sr: Покренуто

en: Sa_ve
sr: _Сачувај

en: Save Virtual Machine Screenshot
sr: Сачувај снимак екрана виртуелне машине

en: Saving Virtual Machine
sr: Чувам виртуелну машину

en: See the man page for examples of using --location with CDROM media
sr: Погледајте ман страницу за примере коришћења заставице --location са ЦД читачима

en: Send _Key
sr: Пошаљи _тастер

en: Serial
sr: Серијски

en: Serial %d
sr: Серијски %d

en: Serial Device
sr: Серијски уређај

en: Show the graphical console
sr: Прикажи графичку конзолу

en: Show the virtual machine console and details
sr: Прикажи конзоле виртуелне машине и појединости

en: Show virtual hardware details
sr: Прикажи појединости виртуелног хардвера

en: Shut Down
sr: Гашење

en: Shut down
sr: Угаси

en: Shut down the virtual machine
sr: Искључи виртуелну машину

en: Shutoff
sr: Искључи

en: Shutting Down
sr: Гашење у току

en: Shutting down
sr: Гашење у току

en: Size
sr: Величина

en: Size:
sr: Величина:

en: Smartcard
sr: Паметна картица

en: Sna_pshots
sr: Сни_мци

en: Snapshots
sr: Снимци

en: Sound
sr: Звук

en: Sound %s
sr: Звучна %s

en: Source path:
sr: Изворна путања:

en: Spice channel
sr: Spice канал

en: Start Network
sr: Покрени мрежу

en: State:
sr: Стање:

en: Status:
sr: Статус:

en: Step %(current_page)d of %(max_page)d
sr: Корак %(current_page)d од укупно %(max_page)d

en: Stop Network
sr: Заустави мрежу

en: Storage
sr: Складиште

en: Storage Configuration
sr: Подешавање складишта

en: Storage parameter error.
sr: Грешка у параметру складишта.

en: Storage size:
sr: Величина складишта:

en: T_oolbar
sr: Ала_тница

en: Tablet
sr: Таблица

en: The CPU architecture to simulate
sr: Архитектура процесора која ће се опонашати

en: The device is already in use by other guests %s
sr: Уређај се већ користи у другим гостима %s

en: These changes will take effect after the next guest shutdown.
sr: Ове измене ће ступити на снагу након следећег гашења госта.

en: This device could not be attached to the running machine. Would you like to make the device available after the next guest shutdown?
sr: Овај уређај се не може закачити на покренуту машину. Да ли желите да учините уређај доступним након следећег гашења госта?

en: This guest should be a fully virtualized guest
sr: Овај гост би требало да буде потпуно виртуализован гост

en: This guest should be a paravirtualized guest
sr: Овај гост би требало да буде паравиртуализован гост

en: This will immediately poweroff the VM without shutting down the OS and may cause data loss.
sr: Ова радња ће одмах угасити ВМ без гашења ОС-а и то може узроковати губитак података.

en: This will immediately reset the VM without shutting down the OS and may cause data loss.
sr: Ова радња ће одмах ресетовати ВМ без гашења ОС-а и то може узроковати губитак података.

en: Type:
sr: Врста:

en: USB Device
sr: USB уређај

en: USB Host Device
sr: USB уређај домаћина

en: USB Redirection
sr: USB преусмеравање

en: Unable to add device: %s
sr: Не могу да додам уређај: %s

en: Unable to complete install: '%s'
sr: Не могу да завршим инсталацију: „%s“

en: Unable to connect to graphical console: virt-viewer not installed. Please install the 'virt-viewer' package.
sr: Не могу да се повежем на графичку конзолу: virt-viewer није инсталиран. Молим, инсталирајте пакет „virt-viewer“.

en: Unknown
sr: Непознато

en: Unpaused
sr: Непаузирано

en: Used By
sr: Користи

en: Usermode networking
sr: Корисничко умрежавање

en: Username:
sr: Корисничко име:

en: Version
sr: Издање

en: Video
sr: Видео

en: Video %s
sr: Видео %s

en: Video Device
sr: Видео уређај

en: Virtual Machine Manager
sr: Управник виртуелне машине

en: Virtual Machine Manager Connection Failure
sr: Неуспело повезивање управника виртуелне машине

en: Virtual _Machine
sr: Виртуелна _машина

en: Virtual network
sr: Виртуелна мрежа

en: Volumes
sr: Волумени

en: Watchdog
sr: Чувар-кућа

en: Watchdog Device
sr: Уређај чувар-куће

en: _Add Connection...
sr: Дод_ај везу...

en: _Add Hardware
sr: Дод_ај хардвер

en: _Address:
sr: _Адреса:

en: _Always
sr: _Увек

en: _Autoconnect:
sr: С_амоповезивање:

en: _Browse...
sr: _Разгледај...

en: _Cancel Installation
sr: От_кажи инсталирање

en: _Connect to console
sr: Повежи се на _конзолу

en: _Connection Details
sr: _Појединости везе

en: _Console
sr: _Конзола

en: _Delete
sr: О_бриши

en: _Details
sr: Де_таљи

en: _Disk I/O
sr: У/И _диска

en: _Edit
sr: _Уреди

en: _File
sr: _Датотека

en: _Finish
sr: _Заврши

en: _Force Off
sr: _Насилно угаси

en: _Fullscreen
sr: Пре_ко целог екрана

en: _General
sr: Опш_те

en: _Graph
sr: _Графици

en: _Guest CPU Usage
sr: Употреба процесора _госта

en: _Help
sr: _Помоћ

en: _Host CPU Usage
sr: Употреба процесора _домаћина

en: _Local install media (ISO image or CDROM)
sr: _Локални инсталациони медијум (ISO слика или CDROM)

en: _Memory Usage
sr: Употреба _меморије

en: _Mode:
sr: _Режим:

en: _Name:
sr: _Назив:

en: _Network I/O
sr: У/И _мреже

en: _Network:
sr: М_режа:

en: _Never
sr: _Никада

en: _New Virtual Machine
sr: _Нова виртуелна машина

en: _Only when Fullscreen
sr: Само када прек_о целог екрана

en: _Open
sr: _Отвори

en: _Overview
sr: _Преглед

en: _Pause
sr: Пау_за

en: _Reboot
sr: _Поново покрени

en: _Redirect USB device
sr: П_реусмери УСБ уређај

en: _Remove Hardware
sr: _Уклони хардвер

en: _Resize to VM
sr: С_размери на ВМ

en: _Run
sr: По_крени

en: _Scale Display
sr: _Сразмеравање приказа

en: _Shut Down
sr: _Угаси

en: _Take Screenshot
sr: Сними _екран

en: _Username:
sr: К_орисничко име:

en: _View
sr: Пре_глед

en: _View Manager
sr: _Погледај управника

en: _Virtual Machine Details
sr: Појединости _виртуелне машине

en: _Virtual Networks
sr: _Виртуелне мреже

en: seconds
sr: секунди
