gst-plugins-base 1.19.2 - en to tr translation catalogue (199 entries)

en: %s decoder
tr: %s kod çözücü

en: %s encoder
tr: %s kodlayıcı

en: %s protocol source
tr: %s protokol kaynağı

en: 35 mm equivalent focal length of the lens used capturing the image, in mm
tr: resim çekerken kullanılan merceğin 35 mm eşdeğer odak uzaklığı, mm bazında

en: < or b
tr: < veya b

en: > or n
tr: > veya n

en: A GL error occurred
tr: Bir GL hatası oluştu

en: APE tag
tr: APE etiketi

en: About to finish, preparing next title: %s
tr: Bitmek üzere, sonraki başlık hazırlanıyor: %s

en: AcoustID ID
tr: AcoustID Kimliği

en: AcoustID fingerprint (chromaprint)
tr: AcoustID parmak izi (kromabaskı)

en: Audio CD source
tr: Ses CD'si kaynağı

en: Audio sink to use (default is autoaudiosink)
tr: Kullanılacak ses alıcı (varsayılan autoaudiosink)

en: Both autoaudiosink and %s elements are missing.
tr: Hem autoaudiosink hem de %s ögelerinin ikisi de kayıp.

en: Both autoaudiosink and %s elements are not working.
tr: Hem autoaudiosink hem de %s ögelerinin ikisi de çalışmıyor.

en: Both autovideosink and %s elements are missing.
tr: Hem autovideosink hem de % s öğeleri eksik.

en: Both autovideosink and %s elements are not working.
tr: Hem autovideosink hem de %s ögelerinin ikisi de çalışmıyor.

en: Buffering...
tr: Tampon belleğe alınıyor...

en: CEA 608 Closed Caption
tr: CEA 608 Kapalı Başlık

en: CEA 708 Closed Caption
tr: CEA 708 Kapalı Başlık

en: CYUV Lossless
tr: CYUV Kayıpsız

en: Can't play a text file without video or visualizations.
tr: Video veya görsellik olmadan metin dosyasını oynatamaz.

en: Can't record audio fast enough
tr: Sesi yeterince hızlı kaydedemiyor

en: Clock lost, selecting a new one
tr: Saat kayboldu, yenisi seçiliyor

en: Configured audiosink %s is not working.
tr: Yapılandırılmış olan audiosink ögesi %s çalışmıyor.

en: Configured videosink %s is not working.
tr: Yapılandırılmış olan videosink ögesi %s çalışmıyor.

en: Control playback behaviour setting playbin 'flags' property
tr: Oynatma davranışını kontrol etme ayarı playbin 'bayrakları' özelliği

en: Could not change playback rate to %.2f
tr: Oynatma hızı %.2f'e değiştirilemiyor

en: Could not create "uridecodebin" element.
tr: "uridecodebin" ögesi oluşturulamıyor.

en: Could not determine type of stream
tr: Akışın türü belirlenemiyor

en: Could not open CD device for reading.
tr: Okumak için CD aygıtı açılamıyor.

en: Could not open audio device for playback.
tr: Aygıtı çalma için açamıyor.

en: Could not open audio device for playback. Device is being used by another application.
tr: Aygıtı çalmak için için açamıyor. Aygıt başka bir uygulama tarafından kullanılmakta.

en: Could not open audio device for recording.
tr: Kayıt için ses aygıtı açılamıyor.

en: Could not open audio device for recording. Device is being used by another application.
tr: Aygıtı kaydetmek için açamıyor. Aygıt başka bir uygulama tarafından kullanılmakta.

en: Could not open device for playback in %d-channel mode.
tr: Aygıtı %d- kanal kipinde çalmak için açamıyor.

en: Could not open device for playback in mono mode.
tr: Mono kipte çalmak için aygıt açılamıyor.

en: Could not open device for playback in stereo mode.
tr: Stereo kipte çalmak için aygıt açılamıyor.

en: Could not open device for recording in %d-channel mode
tr: Aygıtı %d-kanal kipinde kaydetmek için açamıyor

en: Could not open device for recording in mono mode.
tr: Mono kipte kaydetmek için aygıtı açamıyor.

en: Could not open device for recording in stereo mode.
tr: Stereo kipte kaydetmek için aygıtı açamıyor.

en: Could not read CD.
tr: CD okunamıyor.

en: Could not seek CD.
tr: CD bulunamıyor.

en: Custom text sink element is not usable.
tr: Özel metin gömme ögesi kullanılamaz durumda.

en: DKS subtitle format
tr: DKS alt yazı kipi

en: DVD source
tr: DVD kaynağı

en: Digital zoom ratio used when capturing an image
tr: Bir resim çekerken kullanılan sayısal yakınlaştırma oranı

en: Disable interactive control via the keyboard
tr: Klavye aracılığıyla etkileşimli denetimi devre dışı bırak

en: DivX MPEG-4 Version %d
tr: DivX MPEG-4 Versiyonu %d

en: Do not print any output (apart from errors)
tr: Herhangi bir çıktı yazdırma (hatalar dışında)

en: Don't exit after showing the initial device list, but wait for devices to added/removed.
tr: Başlangıç aygıt listesini gösterdikten sonra kapanma, eklenecek/çıkartılacak aygıtları bekle.

en: Enable gapless playback
tr: Aralıksız çalmayı etkinleştir

en: Error outputting to audio device. The device has been disconnected.
tr: Ses aygıtına çıktı gönderilirken hata. Aygıt bağlantısı kesildi.

en: Error recording from audio device. The device has been disconnected.
tr: Ses aygıtından kayıt sırasında hata. Aygıt bağlantısı kesildi.

en: Error while sending data to "%s:%d".
tr: Dosyayı şuraya gönderirken hata "%s:%d".

en: Failed to read tag: not enough data
tr: Etiketi okunamadı: yetersiz veri

en: Focal length of the lens used capturing the image, in mm
tr: Mm bazında, resim çekerken kullanılan odaksal uzunluk

en: Focal ratio (f-number) used when capturing the image
tr: Resim çekerken kullanılan odaksal oran (f-numarası)

en: GStreamer element %s
tr: GStreamer ögesi %s

en: ICY internet radio
tr: ICY internet radyosu

en: ID3 tag
tr: ID3 etiketi

en: ID3v2 frame
tr: ID3v2 çerçevesi

en: If the flash fired while capturing an image
tr: Bir resim çekerken eğer flaş patlamışsa

en: Include devices from hidden device providers.
tr: Gizli cihaz sağlayıcılarından cihazları ekleyin.

en: Initial key in which the sound starts
tr: Sesin başladığı başlangıç anahtarı

en: Interactive mode - keyboard controls:
tr: Etkileşimli kip - klavye denetimleri:

en: Invalid URI "%s".
tr: Geçersiz URI "%s".

en: Kate subtitle format
tr: Kate alt yazı kipi

en: Keep showing the last frame on EOS until quit or playlist change command (gapless is ignored)
tr: Çıkma veya çalma listesi değiştirme komutuna kadar son kareyi EOS'da göstermeye devam et (boşluksuz göz ardı edilir)

en: Lossless MSZH
tr: Kayıpsız MSZH

en: MPL2 subtitle format
tr: MPL2 alt yazı kipi

en: Media (image/video) intended horizontal pixel density in ppi
tr: Ortam (resim/video)'nın ppi değerinden yatay piksel yoğunluğu

en: Media (image/video) intended vertical pixel density in ppi
tr: Ortam (resim/video)'nun ppi değerinden dikey piksel yoğunluğu

en: Microsoft Media Server (MMS) protocol source
tr: Microsoft Ortam Sunucusu (MMS) protokol kaynağı

en: Missing element '%s' - check your GStreamer installation.
tr: Kayıp öge '%s' - GStreamer kurulumunu denetleyin.

en: MusicBrainz TRM ID
tr: MusicBrainz TRM BAŞLIĞI

en: MusicBrainz album ID
tr: MusicBrainz albümü KİMLİĞİ

en: MusicBrainz album artist ID
tr: MusicBrainz albüm sanatçısı KİMLİĞİ

en: MusicBrainz artist ID
tr: MusicBrainz sanatçı KİMLİĞİ

en: MusicBrainz release group ID
tr: MusicBrainz serbest bırakma grup ID'si

en: MusicBrainz release track ID
tr: MusicBrainz serbest bırakma iz ID'si

en: MusicBrainz track ID
tr: MusicBrainz iz KİMLİĞİ

en: Mute: off
tr: Ses kısma düzeni: kapalı

en: Mute: on
tr: Ses kısma düzeni: açık

en: No URI handler implemented for "%s".
tr: "%s" için hiçbir URI işleyicisi geliştirilmemiş.

en: No URI specified to play from.
tr: Çalmak için bir ağ adresi belirtilmedi.

en: No decoder available for type '%s'.
tr: '%s' türü için kod çözücü bulunamadı.

en: No volume control found
tr: Ses denetimi bulunamadı

en: Now playing %s
tr: Şimdi %s oynatılıyor

en: Output status information and property notifications
tr: Çıktı durum bilgisi ve özellik bildirimleri

en: Paused
tr: Duraklatıldı

en: Playback rate: %.2f
tr: Oynatma hızı: %.2f

en: Playlist file containing input media files
tr: Çalma listesi dosyası girdi ortam dosyaları içeriyor

en: Plugin or element of unknown type
tr: Bilinmeyen türde eklenti veya öge

en: Press 'k' to see a list of keyboard shortcuts.
tr: Klavye kısayollarının bir listesini görmek için 'k'ye basın.

en: Print version information and exit
tr: Sürüm bilgisini yaz ve çık

en: QTtext subtitle format
tr: QTtext alt yazı kipi

en: Raw %d-bit %s audio
tr: Ham %d-bit %s audio

en: Reached end of play list.
tr: Çalma listesinin sonuna ulaşıldı.

en: Real Time Streaming Protocol (RTSP) source
tr: Gerçek Zamanlı Akış Protokolu (RTSP) kaynağı

en: Run-length encoding
tr: Çalıştırma-uzunluğu kodlaması

en: Sami subtitle format
tr: Sami alt yazı kipi

en: Shuffle playlist
tr: Çalma listesini karıştır

en: Shutter speed used when capturing an image, in seconds
tr: Saniye bazında, bir resim çekerken kullanılan objektif hızı

en: Source element is invalid.
tr: Kaynak ögesi geçersiz.

en: Start position in seconds.
tr: Pozisyonu saniyeler içinde başlatın.

en: Subtitle
tr: Alt yazı

en: TMPlayer subtitle format
tr: TMPlayer alt yazı kipi

en: The ISO speed used when capturing an image
tr: Bir resim çekerken kulllanılan ISO hızı

en: The autoaudiosink element is missing.
tr: Autoaudiosink ögesi kayıp.

en: The autoaudiosink element is not working.
tr: Autoaudiosink ögesi çalışmıyor.

en: The autovideosink element is missing.
tr: Autovideosink ögesi kayıp.

en: The autovideosink element is not working.
tr: Autovideosink ögesi çalışmıyor.

en: The direction of contrast processing applied when capturing an image
tr: Bir resim çekerken uygulanan zıtlık işleminin yönü

en: The direction of saturation processing applied when capturing an image
tr: Bir resim çekerken uygulanan doygunluk işleminin yönü

en: The direction of sharpness processing applied when capturing an image
tr: Bir resim çekerken uygulanan keskinlik işleminin yönü

en: The exposure compensation used when capturing an image
tr: Bir resim çekerken kullanılan pozlandırma kipi

en: The exposure mode used when capturing an image
tr: Bir resim çekerken kullanılan pozlandırma kipi

en: The exposure program used when capturing an image
tr: Bir resim çekerken kullanılan pozlandırma programı

en: The metering mode used while determining exposure for capturing an image
tr: Bir resim çekmek için pozlandırmanın metreleme kipi

en: The overall gain adjustment applied on an image
tr: Bir resime uygulanan kapsamlı kazanç ayarı

en: The scene capture mode used when capturing an image
tr: Bir resim çekerken kullanılan manzara yakalama kipi

en: The selected flash mode while capturing an image
tr: Bir resim çekerken kullanılan flaş kipi

en: The source or type of device used for the capture
tr: Resim çekerken kullanılan aygıtın kaynak türü

en: The white balance mode set when capturing an image
tr: Bir resim çekerken kullanılan beyaz dengesi kipi

en: This CD has no audio tracks
tr: Bu CD hiç ses izi içermiyor

en: This appears to be a text file
tr: Bu bir metin dosyasına benziyor

en: This stream type cannot be played yet.
tr: Bu akış türü henüz çalınamıyor.

en: Timed Text
tr: Zamanlanmış Metin

en: Uncompressed %d-bit %s
tr: Şıkıştırılmamış %d-bit %s

en: Uncompressed audio
tr: Sıkıştırılmamış ses

en: Uncompressed gray
tr: Sıkıştırılmamış gri resim

en: Uncompressed packed YUV %s
tr: Sıkıştırılmamış paket YUV %s

en: Uncompressed palettized %d-bit %s
tr: Sıkıştırılmamış paletlenmiş %d-bit %s

en: Uncompressed planar YUV %s
tr: Sıkıştırılmamış düzlem YUV %s

en: Uncompressed semi-planar YUV %s
tr: Sıkıştırılmamış yarı düzlem YUV %s

en: Uncompressed video
tr: Sıkıştırılmamış video

en: Unknown decoder element
tr: Bilinmeyen kod çözücü ögesi

en: Unknown element
tr: Bilinmeyen öge

en: Unknown encoder element
tr: Bilinmeyen kodlama ögesi

en: Unknown sink element
tr: Bilinmeyen gömme ögesi

en: Unknown source element
tr: Bilinmeyen kaynak ögesi

en: Usage: %s FILE1|URI1 [FILE2|URI2] [FILE3|URI3] ...
tr: Kullanım: %s DOSYA1|URI1 [DOSYA2|URI2] [DOSYA3|URI3] ...

en: Use the experimental instant-rate-change flag when changing rate
tr: Hızı değiştirirken deneysel anlık-hız-değiştirme bayrağını kullanma

en: Video sink to use (default is autovideosink)
tr: Kullanılacak video alıcı (varsayılan autovideosink)

en: Volume
tr: Ses

en: Volume: %.0f%%
tr: Ses: %%%.0f

en: WebVTT subtitle format
tr: WebVTT alt yazı biçimi

en: Windows Media Speech
tr: Windows Media Hecelemesi

en: You must provide at least one filename or URI to play.
tr: Çalmak için en azından bir dosya adı veya URI sağlamalısınız.

en: album ID
tr: albüm KİMLİĞİ

en: album artist ID
tr: albüm sanatçısı KİMLİĞİ

en: artist ID
tr: sanatçı KİMLİĞİ

en: capturing 35 mm equivalent focal length
tr: 35 mm eşdeğer odak uzaklığı yakalıyor

en: capturing contrast
tr: zıtlık yakalanıyor

en: capturing digital zoom ratio
tr: sayısal zum oranını yakalıyor

en: capturing exposure compensation
tr: pozlandırma kipini yakalanıyor

en: capturing exposure mode
tr: pozlandırma kipini yakalıyor

en: capturing exposure program
tr: pozlandırma programını yakalıyor

en: capturing flash fired
tr: flaşın yanışı yakalanıyor

en: capturing flash mode
tr: flaş kipi yakalanıyor

en: capturing focal length
tr: odaksal uzunluğu yakalıyor

en: capturing focal ratio
tr: odaksal oranı yakalıyor

en: capturing gain adjustment
tr: kazanç ayarı yakalanıyor

en: capturing iso speed
tr: iso hızını yakalıyor

en: capturing metering mode
tr: metreleme kipi yakalanıyor

en: capturing saturation
tr: canlılık yakalanıyor

en: capturing scene capture type
tr: manzara çekme türünü yakalıyor

en: capturing sharpness
tr: keskinlik yakalanıyor

en: capturing shutter speed
tr: deklanşör hızını yakalıyor

en: capturing source
tr: kaynak yakalanıyor

en: capturing white balance
tr: beyaz dengesi yakalanıyor

en: change playback direction
tr: oynatma yönünü değiştir

en: decrease playback rate
tr: oynatma hızını azalt

en: enable/disable trick modes
tr: hile modularını etkinleştir/devre dışı bırak

en: failed to draw pattern
tr: desen çizilemedi

en: format wasn't negotiated before get function
tr: işlev alınmadan önce biçim anlaşması yapılmadı

en: image horizontal ppi
tr: yatay resim ppi değeri

en: image vertical ppi
tr: resim dikey ppi değeri

en: increase playback rate
tr: oynatma hızını artır

en: musical-key
tr: müzik anahtarı

en: pause/unpause
tr: duraklat/sürdür

en: play next
tr: sonrakini oynat

en: play previous
tr: öncekini oynat

en: q or ESC
tr: q veya ESC

en: quit
tr: çık

en: release group ID
tr: serbest bırakma grubu ID'si

en: release track ID
tr: serbest bırakma iz ID'si

en: seek backward
tr: geri sar

en: seek forward
tr: ileri sar

en: seek to beginning
tr: başa sar

en: show keyboard shortcuts
tr: klavye kısayollarını göster

en: space
tr: boşluk

en: toggle audio mute on/off
tr: ses kısma düzenini açık/kapalı olarak geçiş yapma

en: track ID
tr: iz KİMLİĞİ

en: track TRM ID
tr: iz TRM KİMLİĞİ

en: unparsed id3v2 tag frame
tr: ayrıştırılmamış id3v2 etiket çerçevesi

en: volume down
tr: sesi alçalt

en: volume up
tr: sesi yükselt
