virt-manager - en to tr translation catalogue (1375 entries)

en: 
    Starting install...
tr: 
    Kurulum başlatılıyor...

en:  (Use --check %s=off or --check all=off to override)
tr:  (Geçersiz kılmak için --check %s=off veya --check all=off kullanın)

en: %(bus)s Redirector %(index)d
tr: %(bus)s Yönlendirme %(index)d

en: %(bytesfree)s Free / <i>%(bytesinuse)s In Use</i>
tr: %(bytesfree)s Boş / <i>%(bytesinuse)s Kullanımda</i>

en: %(connection)s - Connecting...
tr: %(connection)s - Bağlanıyor...

en: %(connection)s - Connection Details
tr: %(connection)s - Bağlantı Ayrıntıları

en: %(connection)s - Not Connected
tr: %(connection)s - Bağlı Değil

en: %(current-memory)s of %(total-memory)s
tr: %(current-memory)s / %(total-memory)s

en: %(currentmem)s of %(maxmem)s
tr: %(currentmem)s / %(maxmem)s

en: %(device)s on %(address)s
tr: %(address)s üzerinde %(device)s

en: %(graphicstype)s Server
tr: %(graphicstype)s Sunucu

en: %(key)s must be 'yes' or 'no'
tr: %(key)s 'yes' veya 'no' olmalı

en: %(mem1)s M requested > %(mem2)s M available
tr: %(mem1)s M istenen > %(mem2)s M kullanılabilir

en: %(object)s rename failed. Attempting to recover also failed.
    
    Original error: %(origerror)s
    
    Recover error: %(recovererror)s
tr: %(object)s yeniden adlandırılamadı. Kurtarma denemesi de başarısız oldu.
    
    Asıl hata: %(origerror)s
    
    Kurtarma hatası: %(recovererror)s

en: %(objecttype)s name '%(name)s' can not contain '%(char)s' character.
tr: %(objecttype)s adı '%(name)s' '%(char)s' karakterini içeremez.

en: %(osname)s cannot use '%(loginname)s' as user-login.
tr: %(osname)s, oturum açmak için '%(loginname)s' kullanıcısını kullanamaz.

en: %(path)s may not be accessible by the hypervisor. You will need to grant the '%(user)s' user search permissions for the following directories: %(dirs)s
tr: %(path)s hipervizör tarafından erişilebilir olmayabilir. Şu dizinler için '%(user)s' kullanıcısına arama izinlerini vermeniz gerekecek: %(dirs)s

en: %(received)d %(units)s in
tr: %(received)d %(units)s gelen

en: %(received)d %(units)s read
tr: %(received)d %(units)s okuma

en: %(transferred)d %(units)s out
tr: %(transferred)d %(units)s giden

en: %(transferred)d %(units)s write
tr: %(transferred)d %(units)s yazma

en: %(uri)s (Disconnected)
tr: %(uri)s (Bağlantı kesildi)

en: %(uri)s (Double click to connect)
tr: %(uri)s (Bağlanmak için çift tıklayın)

en: %(uri)s (Hypervisors do not match)
tr: %(uri)s (Hipervizörler eşleşmiyor)

en: %(uri)s (Same connection)
tr: %(uri)s (Aynı bağlantı)

en: %(vm)s
    <span size='small'>VM State: %(state)s (External)</span>
tr: %(vm)s
    <span size='small'>SM Durumu: %(state)s (Harici)</span>

en: %(vm)s
    <span size='small'>VM State: %(state)s</span>
tr: %(vm)s
    <span size='small'>SM Durumu: %(state)s</span>

en: %(vm-name)s on %(connection-name)s
tr: %(connection-name)s üzerinde %(vm-name)s

en: %(xml)s
    
    Hotplug this device to the guest '%(domain)s'?
tr: %(xml)s
    
    Bu aygıt çalışan '%(domain)s' konuğuna takılsın mı?

en: %(xml)s
    
    Hotunplug this device from the guest '%(domain)s'?
tr: %(xml)s
    
    Bu aygıt çalışan '%(domain)s' konuğundan çıkarılsın mı?

en: %(xml)s
    
    Update this device for the guest '%(domain)s'?
tr: %(xml)s
    
    Bu aygıt '%(domain)s' konuğu için güncellensin mi?

en: %s Device
tr: %s Aygıtı

en: %s already has a USB controller attached.
    Adding more than one USB controller is not supported.
    You can change the USB controller type in the VM details screen.
tr: %s zaten bağlı bir USB denetleyicisine sahip.
    Birden fazla USB denetleyicisinin eklenmesi desteklenmiyor.
    USB denetleyici türünü SM ayrıntıları ekranında değiştirebilirsiniz.

en: %s available in the default location
tr: Öntanımlı konumda %s kullanılabilir

en: %s corresponds to multiple node devices
tr: %s birden fazla düğüm aygıtına karşılık geliyor

en: %s is not active in the host system.
    Please start the mdev in the host system before adding it to the guest.
tr: %s ana makine sisteminde etkin değil.
    Konuğa eklemeden önce lütfen ana sistemde mdev'i başlatın.

en: %s must be above 5900, or -1 for auto allocation
tr: %s 5900'ün üzerinde veya otomatik ayırma için -1 olmalıdır

en: %s network
tr: %s ağı

en: %s requires the admin-password to be set.
tr: %s, yönetici parolasının ayarlanmasını gerektiriyor.

en: %s requires the user-password to be set.
tr: %s, kullanıcı parolasının ayarlanmasını gerektiriyor.

en: '--edit %(number)s' requested but there's only %(max)s --%(type)s object in the XML | '--edit %(number)s' requested but there are only %(max)s --%(type)s objects in the XML
tr[0]: '--edit %(number)s' istendi ancak XML'de yalnızca %(max)s --%(type)s nesnesi var
tr[1]: '--edit %(number)s' istendi ancak XML'de yalnızca %(max)s --%(type)s nesnesi var

en: '--edit %(option)s' doesn't make sense with --%(objecttype)s, just use empty '--edit'
tr: '--edit %(option)s' ile --%(objecttype)s birlikte bir anlam ifade etmiyor, yalnızca boş '--edit' kullanın

en: (Insert host mem)
tr: (Ana makine belleğini gir)

en: --build-xml not supported for --%s
tr: --build-xml --%s için desteklenmiyor

en: --disk storage must be specified (override with --disk none)
tr: --disk ile depolama belirtilmelidir (--disk none ile geçersiz kılın)

en: --memory amount in MiB is required
tr: --memory ile MiB miktarı belirtilmesi gerekli

en: --os-type is deprecated and does nothing. Please stop using it.
tr: --os-type kullanımdan kaldırıldı ve hiçbir şey yapmıyor. Lütfen kullanmayı bırakın.

en: --os-variant/--osinfo OS name is required, but no value was
    set or detected.
tr: --os-variant/--osinfo İS adı gerekli, ancak hiçbir değer
    ayarlanmadı veya tespit edilmedi.

en: --os-variant/--osinfo is not supported with --build-xml
tr: --os-variant/--osinfo ile --build-xml birlikte desteklenmiyor

en: --os-variant/--osinfo is not supported with --edit
tr: --os-variant/--osinfo ile --edit birlikte desteklenmiyor

en: --os-variant/--osinfo is not supported with --remove-device
tr: --os-variant/--osinfo ile --remove-device birlikte desteklenmiyor

en: --xml can only be used with --edit
tr: --xml yalnızca --edit ile kullanılabilir

en: -c specified with what looks like a libvirt URI. Did you mean to use --connect? If not, use --cdrom instead
tr: -c ile birlikte libvirt URI'sine benzeyen bir argüman belirtildi. --connect seçeneğini mi kullanmak istediniz? Öyle değilse, bunun yerine --cdrom kullanın

en: 0 KiBytes/s 0 KiBytes/s
tr: 0 KiBayt/sn 0 KiBayt/sn

en: <b>%(volume)s's</b> available space: %(size)s
tr: <b>%(volume)s</b> üzerinde kullanılabilir alan: %(size)s

en: <b>Applications</b>
tr: <b>Uygulamalar</b>

en: <b>Autostart</b>
tr: <b>Otomatik başlatma</b>

en: <b>Basic Details</b>
tr: <b>Temel Ayrıntılar</b>

en: <b>Basic details</b>
tr: <b>Temel ayrıntılar</b>

en: <b>Boot device order</b>
tr: <b>Önyükleme aygıt sırası</b>

en: <b>CPU usage</b>
tr: <b>CPU kullanımı</b>

en: <b>CPUs</b>
tr: <b>CPU'lar</b>

en: <b>Configu_ration</b>
tr: <b>Yapılandı_rma</b>

en: <b>Confirmations</b>
tr: <b>Onaylamalar</b>

en: <b>Connectivity</b>
tr: <b>Bağlanabilirlik</b>

en: <b>Container init</b>
tr: <b>Konteyner başlatma</b>

en: <b>Controller</b>
tr: <b>Denetleyici</b>

en: <b>DNS domain name</b>
tr: <b>DNS etki alanı adı</b>

en: <b>Dir_ect kernel boot</b>
tr: <b>Doğrudan ç_ekirdek önyükleme</b>

en: <b>Disk I/O</b>
tr: <b>Disk G/Ç</b>

en: <b>Filesystem</b>
tr: <b>Dosya Sistemi</b>

en: <b>General</b>
tr: <b>Genel</b>

en: <b>Graphical Consoles</b>
tr: <b>Grafiksel Konsollar</b>

en: <b>Hypervisor Details</b>
tr: <b>Hipervizör Ayrıntıları</b>

en: <b>IPv_4 configuration</b>
tr: <b>IPv_4 yapılandırması</b>

en: <b>IPv_6 configuration</b>
tr: <b>IPv_6 yapılandırması</b>

en: <b>Memory usage</b>
tr: <b>Bellek kullanımı</b>

en: <b>Memory</b>
tr: <b>Bellek</b>

en: <b>Network I/O</b>
tr: <b>Ağ G/Ç</b>

en: <b>New VM Defaults</b>
tr: <b>Yeni SM Öntanımlıları</b>

en: <b>Operating Sys_tem</b>
tr: <b>İşletim Sis_temi</b>

en: <b>Panic Notifier</b>
tr: <b>Panik Bildirici</b>

en: <b>Random Number Generator</b>
tr: <b>Rastgele Sayı Oluşturucu</b>

en: <b>Redirected device</b>
tr: <b>Yönlendirilmiş aygıt</b>

en: <b>Smartcard Device</b>
tr: <b>Akıllı Kart Aygıtı</b>

en: <b>Snapshot '%(name)s':</b>
tr: <b>Anlık görüntü '%(name)s':</b>

en: <b>Sound Device</b>
tr: <b>Ses Aygıtı</b>

en: <b>Stats Options</b>
tr: <b>İstatistik Seçenekleri</b>

en: <b>Storage Volume Quota</b>
tr: <b>Depolama Birimi Kotası</b>

en: <b>TPM Device</b>
tr: <b>TPM Aygıtı</b>

en: <b>The console is currently unavailable</b>
tr: <b>Konsol şu anda kullanılabilir değil</b>

en: <b>To_pology</b>
tr: <b>To_poloji</b>

en: <b>Virtual Disk</b>
tr: <b>Sanal Disk</b>

en: <b>Virtual Input Device</b>
tr: <b>Sanal Girdi Aygıtı</b>

en: <b>Virtual Network Interface</b>
tr: <b>Sanal Ağ Arayüzü</b>

en: <b>Volumes</b>
tr: <b>Birimler</b>

en: <b>insert type</b>
tr: <b>türü gir</b>

en: <small><i>This was the most recently applied snapshot.</i></small>
tr: <small><i>Bu en son uygulanan anlık görüntüdür.</i></small>

en: <small>Failed to find a suitable default network.</small>
tr: <small>Uygun bir öntanımlı ağ bulunamadı.</small>

en: <small>In most configurations, macvtap does not work for host to guest network communication.</small>
tr: <small>macvtap, çoğu yapılandırmada ana makineden konuğa ağ iletişimi için çalışmamaktadır.</small>

en: <small>Kernel/initrd settings can be configured with 'Customize before install' on the final page.</small>
tr: <small>Çekirdek/initrd ayarları son sayfadaki 'Kurulumdan önce özelleştir' ile yapılandırılabilir.</small>

en: <small>Overcommitting vCPUs can hurt performance</small>
tr: <small>vCPU'ları aşırı kullanmak performansa zarar verebilir</small>

en: <small>QEMU usermode session is not the virt-manager
    default. It is likely that any pre-existing QEMU/KVM
    guests will not be available. Networking options
    are very limited. </small>
tr: <small>QEMU kullanıcı modu oturumu virt-manager için
    öntanımlı değer değildir. Önceden var olan herhangi bir
    QEMU/KVM konuğunun kullanılabilir olmaması muhtemeldir.
    Ağ oluşturma seçenekleri çok sınırlıdır.</small>

en: <small>The OS directory tree must already exist. Creating an OS directory tree for remote
    connections is not yet supported.</small>
tr: <small>İS dizin ağacı zaten mevcut olmalıdır. Uzak bağlantılar için bir İS dizin ağacı
    oluşturmak henüz desteklenmemektedir.</small>

en: <small>The OS directory tree must already exist. To enable OS directory tree creation,
    please install <a href="https://github.com/virt-manager/virt-bootstrap">virt-bootstrap</a></small>
tr: <small>İS dizin ağacı zaten mevcut olmalıdır. İS dizin ağacı oluşturmayı etkinleştirmek
    için lütfen <a href="https://github.com/virt-manager/virt-bootstrap">virt-bootstrap</a> kurun</small>

en: <small>This VM is currently running and will be forced off before being deleted</small>
tr: <small>Şu anda çalışan SM silinmeden önce kapanmaya zorlanacak</small>

en: <small>XML editing is disabled in 'Preferences'. Only enable it if you know what you are doing.</small>
tr: <small>XML düzenleme 'Tercihler'de devre dışı bırakıldı. Yalnızca ne yaptığınızı biliyorsanız etkinleştirin.</small>

en: <span size='large'>Clone virtual machine</span>
tr: <span size='large'>Sanal makine klonla</span>

en: <span size='large'>Create a new virtual machine</span>
tr: <span size='large'>Yeni bir sanal makine oluştur</span>

en: <span size='large'>Create snapshot</span>
tr: <span size='large'>Anlık görüntü oluştur</span>

en: <span size='large'>Create storage pool</span>
tr: <span size='large'>Depolama havuzu oluştur</span>

en: <span size='large'>Create storage volume</span>
tr: <span size='large'>Depolama birimi oluştur</span>

en: <span size='large'>Create virtual network</span>
tr: <span size='large'>Sanal ağ oluştur</span>

en: <span size='large'>Migrate '%(vm)s'</span>
tr: <span size='large'>'%(vm)s' taşı</span>

en: <span size='small'>Cloning does <u>not</u> alter the guest OS contents. If you need to do things
    like change passwords or static IPs, please see the virt-sysprep(1) tool.</span>
tr: <span size='small'>Klonlamak konuk İS'nin içeriğini <u>değiştirmez</u>. Parolaları veya statik IP'leri
    değiştirmek gibi şeyler yapmanız gerekiyorsa, lütfen virt-sysprep(1) aracına bakın.</span>

en: <span size='small'>Warning: %s</span>
tr: <span size='small'>Uyarı: %s</span>

en: A domain must be specified
tr: Bir etki alanı belirtilmelidir

en: A hostname is required for remote connections.
tr: Uzak bağlantılar için ana makine adı gerekli.

en: A name is required for the new virtual machine, use '--name NEW_VM_NAME' to specify one.
tr: Yeni sanal makine için bir ad gerekli, belirtmek için '--name YENİ_SM_ADI' seçeneğini kullanın.

en: A name must be specified for the %s
tr: %s için bir ad belirtilmelidir

en: A remotely accessible libvirt URI is required for tunneled migration, but the selected connection is a local URI. Libvirt will reject this unless you add a transport.
tr: Tünelli taşıma için uzaktan erişilebilen bir libvirt URI'si gerekli, ancak seçilen bağlantı yerel bir URI. Bir taşıma yöntemi eklemediğiniz sürece libvirt bunu reddedecek.

en: A storage path must be specified.
tr: Bir depolama yolu belirtmek zorunludur.

en: A storage path to import is required.
tr: İçe aktarılacak bir depolama yolu gerekli.

en: A template name is required.
tr: Bir şablon adı gerekli.

en: A valid destination connection must be selected.
tr: Geçerli bir hedef bağlantı seçilmesi zorunludur.

en: A virtualization connection can be manually added via File->Add Connection
tr: Dosya->Bağlantı Ekle aracılığıyla elle bir sanallaştırma bağlantısı eklenebilir

en: A_dd Hardware
tr: Don_anım Ekle

en: A_llow unsafe:
tr: Güven_li olmayana izin ver:

en: A_uto
tr: _Otomatik

en: A_uto (Port %(port)d)
tr: _Otomatik (%(port)d bağlantı noktası)

en: A_utoconnect:
tr: _Otomatik olarak bağlan:

en: A_utomatically detect from the installation media / source
tr: Kurulum ortamından / kaynağından otomatik olarak te_spit et

en: A_utostart:
tr: _Otomatik olarak başlat:

en: Aborted at user request
tr: Kullanıcı isteği üzerine sonlandırıldı

en: Absolute Movement
tr: Mutlak Hareket

en: Ac_tion:
tr: Eyle_m:

en: Active
tr: Etkin

en: Add Connection
tr: Bağlantı Ekle

en: Add Network
tr: Ağ Ekle

en: Add New Virtual Hardware
tr: Yeni Sanal Donanım Ekle

en: Add Pool
tr: Havuz Ekle

en: Add a New Storage Pool
tr: Yeni Depolama Havuzu Ekle

en: Add a Storage Volume
tr: Depolama Birimi Ekle

en: Add given file to root of initrd from --location
tr: Verilen dosyayı --location konumundan alınan initrd'nin köküne ekle

en: Add specified device. Example:
    --add-device --disk ...
tr: Belirtilen aygıtı ekle. Örnekler:
    --add-device --disk ...

en: Additional arguments to pass to the install kernel booted from --location
tr: --location konumundan önyüklenen kurulum çekirdeğine iletilecek ek argümanlar

en: Additionally, there were errors removing certain storage devices:
tr: Ek olarak, belirli depolama aygıtlarını kaldırırken hatalar oluştu:

en: Addr_ess:
tr: Adr_es:

en: Address
tr: Adres

en: Address:
tr: Adres:

en: Adva_nced options
tr: _Gelişmiş seçenekler

en: Advanced _options
tr: Gelişmiş _seçenekler

en: Advanced options
tr: Gelişmiş seçenekler

en: All interfaces
tr: Tüm arayüzler

en: Allocating '%(filename)s'
tr: '%(filename)s' ayrılıyor

en: Always
tr: Her zaman

en: An OS directory path is required.
tr: Bir İS dizin yolu gerekli.

en: An application path is required.
tr: Bir uygulama yolu gerekli.

en: An init path must be specified
tr: Bir başlatma yolu belirtilmelidir

en: An install media selection is required.
tr: Bir kurulum ortamı seçilmesi gerekmektedir.

en: An install method must be specified
    (%(methods)s)
tr: Kurulum yöntemi belirtilmelidir
    (%(methods)s)

en: An install tree is required.
tr: Bir kurulum ağacı gerekli.

en: An original machine name is required, use '--original src_name' and try again.
tr: Asıl makine adı gerekli, '--original kaynak_ad' kullanın ve tekrar deneyin.

en: Any physical device
tr: Herhangi bir fiziksel aygıt

en: Application Default
tr: Uygulama Öntanımlı Değeri

en: Application container
tr: Uygulama konteyneri

en: Application default
tr: Uygulama öntanımlı değeri

en: Apply changes to the running VM.
    With --add-device, this is a hotplug operation.
    With --remove-device, this is a hotunplug operation.
    With --edit, this is an update device operation.
tr: Değişiklikleri çalışan SM'ye uygula.
    --add-device ile, bu bir çalışırken takma işlemidir.
    --remove-device ile, bu bir çalışırken çıkarma işlemidir.
    --edit ile, bu bir aygıt güncelleme işlemidir.

en: Apply pool changes
tr: Havuz değişikliklerini uygula

en: Architecture '%s' is not installable
tr: '%s' mimarisi kurulabilir değil

en: Architecture options
tr: Mimari seçenekleri

en: Architecture:
tr: Mimari:

en: Are you sure you want to add this device?
tr: Bu aygıtı eklemek istediğinize emin misiniz?

en: Are you sure you want to delete the storage?
tr: Depolamayı silmek istediğinizden emin misiniz?

en: Are you sure you want to force poweroff '%s'?
tr: '%s' makinesini zorla kapatmak istediğinizden emin misiniz?

en: Are you sure you want to force reset '%s'?
tr: '%s' makinesini zorla sıfırlamak istediğinizden emin misiniz?

en: Are you sure you want to pause '%s'?
tr: '%s' makinesini duraklatmak istediğinizden emin misiniz?

en: Are you sure you want to permanently delete the network %s?
tr: %s ağını kalıcı olarak silmek istediğinizden emin misiniz?

en: Are you sure you want to permanently delete the pool %s?
tr: %s havuzunu kalıcı olarak silmek istediğinizden emin misiniz?

en: Are you sure you want to permanently delete the selected snapshots?
tr: Seçilen anlık görüntüleri kalıcı olarak silmek istediğinizden emin misiniz?

en: Are you sure you want to permanently delete the volume %s?
tr: %s birimini kalıcı olarak silmek istediğinizden emin misiniz?

en: Are you sure you want to poweroff '%s'?
tr: '%s' makinesinin gücünü kesmek istediğinizden emin misiniz?

en: Are you sure you want to reboot '%s'?
tr: '%s' makinesini yeniden başlatmak istediğinizden emin misiniz?

en: Are you sure you want to remove this device?
tr: Bu aygıtı kaldırmak istediğinizden emin misiniz?

en: Are you sure you want to run the snapshot '%(name)s'? All the disk and configuration changes since the last snapshot was created will be discarded.
tr: '%(name)s' anlık görüntüsünü çalıştırmak istediğinizden emin misiniz? Son anlık görüntünün oluşturulmasından bu yana yapılan tüm disk ve yapılandırma değişiklikleri atılacak.

en: Are you sure you want to run the snapshot '%(name)s'? All the disk changes since the last snapshot was created will be discarded.
tr: '%(name)s' anlık görüntüsünü çalıştırmak istediğinizden emin misiniz? Son anlık görüntünün oluşturulmasından bu yana yapılan tüm disk değişiklikleri atılacak.

en: Are you sure you want to save '%s'?
tr: '%s' makinesini kaydetmek istediğinizden emin misiniz?

en: Authentication required
tr: Kimlik doğrulama gerekli

en: Auto
tr: Otomatik

en: Auto _resize VM with window
tr: SM'yi pencereyle otomatik _yeniden boyutlandır

en: Auto generate clone name and storage paths from the original guest configuration.
tr: Asıl konuk yapılandırmasından klon adını ve depolama yollarını otomatik olarak oluştur.

en: Auto redirect on USB attach
tr: USB bağlandığında otomatik yeniden yönlendir

en: B_rowse
tr: Gö_z At

en: B_rowse...
tr: Göz a_t...

en: Begin Installation
tr: Kuruluma Başla

en: Bind host:
tr: Bağlanan ana makine:

en: Boot Options
tr: Önyükleme Seçenekleri

en: Boot from the network using the PXE protocol
tr: PXE iletişim kuralını kullanarak ağdan önyükle

en: Booted
tr: Başlatıldı

en: Bootstraping container
tr: Konteyner önyükleniyor

en: Bridge device...
tr: Köprü aygıtı...

en: Bro_wse
tr: G_öz At

en: Bro_wse...
tr: Göz _at...

en: Browse
tr: Göz at

en: Browse local filesystem
tr: Yerel dosya sistemine göz at

en: Build guest around an existing disk image
tr: Konuğu var olan bir disk kalıbı etrafında oluştur

en: Builtin RNG
tr: Yerleşik Rastgele Sayı Üreteci

en: By default libvirt will refuse to migrate a VM for certain configurations that could lead to malfunctioning guests, like if a disk's cache mode is not 'none'.
    
    Enabling this option tells libvirt to skip those checks.
tr: Öntanımlı olarak libvirt, bir diskin önbellek modunun 'none' olmaması gibi, düzgün çalışmayan konuklara yol açabilecek belirli yapılandırmalar için sanal makineyi taşımayı reddedecektir.
    
    Bu seçeneğin etkinleştirilmesi libvirt'e bu denetlemeleri atlamasını söyler.

en: By default, the migrated VM config is removed from the source host, and saved persistently on the destination host. The destination host is considered the new home of the VM.
    
    If 'temporary' is selected, the migration is considered only a temporary move: the source host maintains a copy of the VM config, and the running copy moved to the destination is only transient, and will disappear when it is shutdown.
tr: Öntanımlı olarak, taşınan SM yapılandırması kaynak ana makineden kaldırılır ve hedef ana makinede kalıcı olarak kaydedilir. Hedef ana makine, SM'nin yeni evi olarak kabul edilir.
    
    'Geçici' seçilirse, taşıma yalnızca geçici bir hareket olarak kabul edilir: kaynak ana makine SM yapılandırmasının bir kopyasını saklar ve hedefe taşınan çalışan kopya yalnızca geçicidir ve kapatıldığında kaybolacaktır.

en: CD-ROM installation media
tr: CD-ROM kurulum ortamı

en: CDROM device
tr: CDROM sürücü

en: CDROM media does not print to the text console by default, so you likely will not see text install output. You might want to use --location.
tr: CDROM ortamı öntanımlı olarak metin konsoluna yazdırmaz, bu nedenle büyük olasılıkla metin kurulum çıktısı görmeyeceksiniz. --location kullanmak isteyebilirsiniz.

en: CDROM/ISO installs not available for paravirt guests.
tr: CDROM/ISO kurulumları yarı sanal konuklar için kullanılamıyor.

en: CPU _default:
tr: CPU _öntanımlısı:

en: CPU model and features. Ex:
    --cpu coreduo,+x2apic
    --cpu host-passthrough
tr: CPU modeli ve özellikleri. Örnek:
    --cpu coreduo,+x2apic
    --cpu host-passthrough

en: CPU usage
tr: CPU kullanımı

en: CPUs
tr: CPU'lar

en: CPUs:
tr: CPU'lar:

en: C_PUs:
tr: C_PU:

en: C_hoose the operating system you are installing:
tr: Kurduğunuz işletim sistemini s_eçin:

en: C_lone
tr: K_lonla

en: C_onnection:
tr: Bağl_antı:

en: C_reate a disk image for the virtual machine
tr: Sanal makine için bir disk kalıbı oluştu_r

en: C_ustomize configuration before install
tr: Kur_ulumdan önce yapılandırmayı kişiselleştir

en: Ca_pacity:
tr: Ka_pasite:

en: Cac_he mode:
tr: Ön b_ellek modu:

en: Can not change shared memory setting when <numa> is configured.
tr: <numa> yapılandırıldığında paylaşılan bellek ayarı değiştirilemez.

en: Can't find the operating system you are looking for?
    Try selecting a similar distro or version, or use one of the 'Generic' options.
tr: Aradığınız işletim sistemini bulamıyor musunuz?
    Benzer bir dağıtım veya sürüm seçmeyi deneyin veya 'Genel' seçeneklerden birini kullanın.

en: Can't specify more than one of VNC, SDL, --graphics or --nographics
tr: VNC, SDL, --graphics veya --nographics seçeneklerinden yalnızca biri belirtilebilir

en: Can't use --confirm with stdin input.
tr: --confirm standart girdi (stdin) ile kullanılamaz.

en: Can't use --update with stdin input.
tr: --update standart girdi (stdin) ile kullanılamaz.

en: Cancel and close dialog
tr: İptal et ve iletişim kutusunu kapat

en: Cancelling job...
tr: İş iptal ediliyor...

en: Cannot access install tree on remote connection: %s
tr: Uzak bağlantıda kurulum ağacına erişilemiyor: %s

en: Cannot delete SCSI device.
tr: SCSI aygıtı silinemiyor.

en: Cannot delete iSCSI share.
tr: iSCSI paylaşımı silinemiyor.

en: Cannot delete unmanaged block device.
tr: Yönetilmeyen blok aygıtı silinemiyor.

en: Cannot delete unmanaged remote storage.
tr: Yönetilmeyen uzak depolama alanı silinemiyor.

en: Cannot display graphical console type '%s'
tr: '%s' grafiksel konsol türü görüntülenemiyor

en: Cannot inspect VM on remote connection
tr: Uzak bağlantıda SM incelenemiyor

en: Cannot mix --file, --nonsparse, or --file-size with --disk options. Use --disk PATH[,size=SIZE][,sparse=yes|no]
tr: --file, --nosparse veya --file-size parametreleriyle --disk seçenekleri birlikte kullanılamaz. --disk YOL[,size=BOYUT][,sparse=yes|no] kullanın

en: Cannot mix --graphics and old style graphical options
tr: --graphics ve eski tarz grafiksel seçenekler birlikte kullanılamaz

en: Cannot remove controller while devices are attached.
tr: Aygıtlar takılıyken denetleyici kaldırılamaz.

en: Cannot remove last video device while Graphics/Display is attached.
tr: Grafik/Ekran bağlıyken son video aygıtı kaldırılamaz.

en: Cannot set initrd without specifying a kernel path
tr: Bir çekirdek yolu belirtmeden initrd ayarlanamaz

en: Cannot set kernel arguments without specifying a kernel path
tr: Bir çekirdek yolu belirtmeden çekirdek argümanları ayarlanamaz

en: Cannot specify storage and use --nodisks
tr: Depolama belirtilip --nodisks kullanılamaz

en: Cannot use %(option1)s and %(option2)s at the same time
tr: %(option1)s ve %(option2)s seçenekleri aynı anda kullanılamaz

en: Cannot use --add-device with --%s
tr: --add-device ile --%s birlikte kullanılamaz

en: Cannot use --remove-device with --%s
tr: --remove-device ile --%s birlikte kullanılamaz

en: Cannot use local storage on remote connection.
tr: Uzak bağlantıda yerel depolama kullanılamaz.

en: Cannot use storage %(path)s: %(err)s
tr: %(path)s depolama alanı kullanılamıyor: %(err)s

en: Ch_oose Volume
tr: Birim _Seç

en: Change guest resolution when the guest window size is changed. Only works with properly configured guest using spice and the desktop agent.
tr: Konuk pencere boyutu değiştirildiğinde konuk çözünürlüğünü değiştir. Yalnızca düzgün yapılandırılmış, spice ve masaüstü aracısı kullanan konuklarda çalışır.

en: Change storage path
tr: Depolama yolunu değiştir

en: Change...
tr: Değiştir...

en: Changes will take effect after the domain is fully powered off.
tr: Etki alanı tamamen kapatıldıktan sonra değişiklikler geçerli olacak.

en: Channel
tr: Kanal

en: Channel %(name)s
tr: Kanal %(name)s

en: Channel %(type)s
tr: Kanal %(type)s

en: Channel Device
tr: Kanal Aygıtı

en: Check to save password, uncheck to forget password.
tr: Parolayı kaydetmek için seçin, unutmak için ise seçmeyin.

en: Checking for virtualization packages...
tr: Sanallaştırma paketleri denetleniyor...

en: Chipse_t:
tr: _Yonga Seti:

en: Choose Memory and CPU settings:
tr: Bellek ve CPU ayarlarını seç:

en: Choose Storage Volume
tr: Depolama Birimi Seç

en: Choose _ISO or CDROM install media:
tr: _ISO veya CDROM kurulum ortamını seç:

en: Choose how you would like to install the operating system
tr: İşletim sistemini nasıl kurmak istediğinizi seçin

en: Choose source path
tr: Kaynak yolunu seçin

en: Choose target directory
tr: Hedef dizini seçin

en: Choose the container type
tr: Konteyner türünü seç

en: Choose the selected volume
tr: Seçilen birimi seç

en: Choose virtualization type
tr: Sanallaştırma türü seç

en: Clear CPU configuration
tr: CPU yapılandırmasını temizle

en: Clone
tr: Klonla

en: Clone '%s' created successfully.
tr: '%s' klonu başarıyla oluşturuldu.

en: Clone Virtual Machine
tr: Sanal Makine Klonla

en: Clone onto existing storage volume is not currently supported: '%s'
tr: Var olan depolama birimine klonlama şu anda desteklenmiyor: '%s'

en: Clone this disk
tr: Bu diski klonla

en: Clone...
tr: Klonla...

en: Cloning %(srcfile)s
tr: %(srcfile)s klonlanıyor

en: Cloning rbd volumes is not yet supported.
tr: rbd birimlerinin klonlanması henüz desteklenmiyor.

en: Cloning will overwrite the existing file
tr: Klonlama eylemi var olan dosya üzerine yazmaya sebebiyet verecek

en: Co_nnect
tr: Bağ_lan

en: Co_nsoles
tr: Ko_nsollar

en: Configure SMBIOS System Information. Ex:
    --sysinfo host
    --sysinfo bios.vendor=MyVendor,bios.version=1.2.3,...
tr: SMBIOS sistem bilgilerini yapılandır. Örnek:
    --sysinfo host
    --sysinfo bios.vendor=Sağlayıcım,bios.version=1.2.3,...

en: Configure SSH key access for the remote host, or install an SSH askpass package locally.
tr: Uzak ana makine için SSH anahtarı erişimini yapılandırın veya yerel olarak bir SSH askpass paketi kurun.

en: Configure VM launch security (e.g. SEV memory encryption). Ex:
    --launchSecurity type=sev,cbitpos=47,reducedPhysBits=1,policy=0x0001,dhCert=BASE64CERT
    --launchSecurity sev
tr: SM başlatma güvenliğini yapılandır (örn. SEV bellek şifreleme). Örnek:
    --launchSecurity type=sev,cbitpos=47,reducedPhysBits=1,policy=0x0001,dhCert=BASE64CERT
    --launchSecurity sev

en: Configure VM lifecycle management policy
tr: SM yaşam döngüsü yönetimi politikasını yapılandır

en: Configure VM power management features
tr: SM güç yönetimi özelliklerini yapılandır

en: Configure VM resource partitioning (cgroups)
tr: SM kaynak bölümlendirmesini (cgroups) yapılandır

en: Configure a guest RNG device. Ex:
    --rng /dev/urandom
tr: Konuk RNG aygıtı yapılandır. Örnek:
    --rng /dev/urandom

en: Configure a guest TPM device. Ex:
    --tpm /dev/tpm
tr: Konuk TPM aygıtı yapılandır. Örnek:
    --tpm /dev/tpm

en: Configure a guest communication channel
tr: Konuk iletişim kanalı yapılandır

en: Configure a guest controller device. Ex:
    --controller type=usb,model=qemu-xhci
    --controller type=scsi,model=virtio-scsi
tr: Konuk denetleyici aygıtını yapılandır. Örnek:
    --controller type=usb,model=qemu-xhci
    --controller type=scsi,model=virtio-scsi

en: Configure a guest input device. Ex:
    --input tablet
    --input keyboard,bus=usb
tr: Konuk giriş aygıtını yapılandır. Örnek:
    --input tablet
    --input keyboard,bus=usb

en: Configure a guest memballoon device. Ex:
    --memballoon model=virtio
tr: Konuk bellek balonu aygıtı yapılandır. Örnek:
    --memballoon model=virtio

en: Configure a guest memory device. Ex:
    --memdev dimm,target.size=1024
tr: Konuk bellek aygıtı yapılandır. Örnek:
    --memdev dimm,target.size=1024

en: Configure a guest network interface. Ex:
    --network bridge=mybr0
    --network network=my_libvirt_virtual_net
    --network network=mynet,model=virtio,mac=00:11...
    --network none
    --network help
tr: Konuk ağ arayüzünü yapılandır. Örnek:
    --network bridge=mybr0
    --network network=my_libvirt_virtual_net
    --network network=mynet,model=virtio,mac=00:11...
    --network none
    --network help

en: Configure a guest panic device. Ex:
    --panic default
tr: Konuk panik aygıtı yapılandır. Örnek:
    --panic default

en: Configure a guest parallel device
tr: Konuk paralel aygıtı yapılandır

en: Configure a guest redirection device. Ex:
    --redirdev usb,type=tcp,server=192.168.1.1:4000
tr: Konuk yönlendirme aygıtı yapılandır. Örnek:
    --redirdev usb,type=tcp,server=192.168.1.1:4000

en: Configure a guest serial device
tr: Konuk seri aygıtı yapılandır

en: Configure a guest shared memory device. Ex:
    --shmem name=shmem0
tr: Konuk ile paylaşılan bir bellek aygıtı yapılandır. Örnek:
    --shmem name=shmem0

en: Configure a guest smartcard device. Ex:
    --smartcard mode=passthrough
tr: Konuk akıllı kart aygıtını yapılandır. Örnek:
    --smartcard mode=passthrough

en: Configure a guest watchdog device
tr: Konuk için bir gözlemci aygıt yapılandır

en: Configure a text console connection between the guest and host
tr: Konuk ve ana makine arasında bir metin konsolu bağlantısı yapılandır

en: Configure an IOMMU device. Ex:
    --iommu model=intel,driver.aw_bits=48
tr: IOMMU aygıtı yapılandır. Örnek:
    --iommu model=intel,driver.aw_bits=48

en: Configure grab key combination
tr: Yakalama tuş dizisini yapılandır

en: Configure guest boot settings. Ex:
    --boot hd,cdrom,menu=on
    --boot init=/sbin/init (for containers)
tr: Konuk önyükleme ayarlarını yapılandır. Örnek:
    --boot hd,cdrom,menu=on
    --boot init=/sbin/init (konteynerler için)

en: Configure guest console auto connect. Example:
    --autoconsole text
    --autoconsole graphical
    --autoconsole none
tr: Konuk konsoluna otomatik bağlanmayı yapılandır. Örnek:
    --autoconsole text
    --autoconsole graphical
    --autoconsole none

en: Configure guest display settings. Ex:
    --graphics spice
    --graphics vnc,port=5901,listen=0.0.0.0
    --graphics none
tr: Konuk görüntüleme ayarlarını yapılandır. Örnek:
    --graphics spice
    --graphics vnc,port=5901,listen=0.0.0.0
    --graphics none

en: Configure guest memory allocation. Ex:
    --memory 1024 (in MiB)
    --memory memory=1024,currentMemory=512
tr: Konuk bellek ayırmasını yapılandır. Örnek:
    --memory 1024 (MiB olarak)
    --memory memory=1024,currentMemory=512

en: Configure guest metadata. Ex:
    --metadata name=foo,title="My pretty title",uuid=...
    --metadata description="My nice long description"
tr: Konuk üst verilerini yapılandır. Örnek:
    --metadata name=foo,title="Benim güzel başlığım",uuid=...
    --metadata description="Benim güzel uzun tanımım"

en: Configure guest sound device emulation
tr: Konuk ses aygıtı öykünmesini yapılandır

en: Configure guest video hardware.
tr: Konuk video donanımını yapılandır.

en: Configure guest vsock sockets. Ex:
    --vsock cid.auto=yes
    --vsock cid.address=7
tr: Konuk vsock soketlerini yapılandır. Örnek:
    --vsock cid.auto=yes
    --vsock cid.address=7

en: Configure host audio backend for sound devices
tr: Ses aygıtarı için ana makine ses arka ucunu yapılandır

en: Configure physical USB/PCI/etc host devices to be shared with the guest
tr: Konukla paylaşılacak fiziksel USB/PCI/vb. ana makine aygıtlarını yapılandır

en: Conflicting options %s
tr: Çakışan seçenekler %s

en: Connect to _remote host over SSH
tr: SSH üzerinden _uzak ana makineye bağlan

en: Connect to hypervisor with libvirt URI
tr: Libvirt URI ile hipervizöre bağlan

en: Connecting
tr: Bağlanıyor

en: Connecting to graphical console for guest
tr: Konuk için grafiksel konsola bağlanılıyor

en: Connection does not support host device enumeration
tr: Bağlantı, ana makine aygıtları numaralandırmayı desteklemiyor

en: Connection does not support storage management.
tr: Bağlantı depolama yönetimini desteklememektedir.

en: Connection not active.
tr: Bağlantı etkin değil.

en: Connection:
tr: Bağlantı:

en: Conso_le
tr: Konso_l

en: Console
tr: Konsol

en: Console %(num)d
tr: Konsol %(num)d

en: Console Device
tr: Konsol Aygıtı

en: Console autoconnec_t:
tr: Konsola o_tomatik bağlan:

en: Console command returned failure.
tr: Konsol komutu başarısız oldu.

en: Console for device type '%s' is not supported
tr: '%s' aygıt türü için konsol desteklenmiyor

en: Controller
tr: Denetleyici

en: Controller %(controller)s
tr: Denetleyici %(controller)s

en: Controller %(controller)s %(index)s
tr: Denetleyici %(controller)s %(index)s

en: Copy Volume Path
tr: Birim Yolunu Kopyala

en: Copy host CP_U configuration
tr: Ana makine CP_U yapılandırmasını kopyala

en: Copyright (C) 2006-2020 Red Hat Inc.
tr: Telif Hakkı (C) 2006-2020 Red Hat Inc.

en: Cor_es:
tr: Ç_ekirdekler:

en: Could not build storage pool: %s
tr: Depolama havuzu oluşturulamadı: %s

en: Could not define storage pool: %s
tr: Depolama havuzu tanımlanamadı: %s

en: Could not detect a default hypervisor. Make sure the appropriate QEMU/KVM virtualization packages are installed to manage virtualization on this host.
tr: Öntanımlı bir hipervizör tespit edilemedi. Bu ana makinede sanallaştırmayı yönetmek için uygun QEMU/KVM sanallaştırma paketlerinin kurulu olduğundan emin olun.

en: Could not detect a local session: if you are running virt-manager over ssh -X or VNC, you may not be able to connect to libvirt as a regular user. Try running as root.
tr: Yerel bir oturum tespit edilemedi: ssh -X veya VNC üzerinden virt-manager çalıştırıyorsanız, libvirt'e normal bir kullanıcı olarak bağlanamayabilirsiniz. Root olarak çalıştırmayı deneyin.

en: Could not determine original disk information: %s
tr: Asıl disk bilgileri belirlenemedi: %s

en: Could not find an installable distribution at URL '%s'
tr: '%s' adresinde kurulabilir bir dağıtım bulunamadı

en: Could not find domain '%(domain)s': %(error)s
tr: '%(domain)s' etki alanı bulunamadı: %(error)s

en: Could not find specified device in the inactive VM configuration: %s
tr: Etkin olmayan sanal makine yapılandırmasında belirtilen aygıt bulunamadı: %s

en: Could not remove old vm '%(vm)s': %(error)s
tr: Eski SM '%(vm)s' kaldırılamadı: %(error)s

en: Could not set pool autostart flag: %s
tr: Havuz otomatik başlatma işareti ayarlanamadı: %s

en: Could not start storage pool: %s
tr: Depolama havuzu başlatılamadı: %s

en: Could not start virtual network '%(device)s': %(error)s
tr: '%(device)s' sanal ağı başlatılamadı: %(error)s

en: Could not use path '%(path)s' for cloning: %(error)s
tr: '%(path)s' yolu klonlamak için kullanılamadı: %(error)s

en: Couldn't acquire file %(url)s: %(error)s
tr: %(url)s dosyası alınamadı: %(error)s

en: Couldn't create default storage pool '%(path)s': %(error)s
tr: '%(path)s' öntanımlı depolama havuzu oluşturulamadı: %(error)s

en: Couldn't find kernel for install tree.
tr: Kurulum ağacı için çekirdek bulunamadı.

en: Crashed
tr: Çöktü

en: Create OS directory tree from container image
tr: Konteyner kalıbından İS dizin ağacı oluştur

en: Create a new disk (c_lone) for the virtual machine
tr: Sanal makine için yeni bir disk(k_lon) oluşturun

en: Create a new virtual machine
tr: Yeni sanal makine oluştur

en: Create a new virtual machine from specified install media.
tr: Belirtilen kurulum ortamından yeni bir sanal makine oluştur.

en: Create a new virtual network
tr: Yeni bir sanal ağ oluştur

en: Create a storage unit to be used directly by a virtual machine.
tr: Doğrudan sanal makinenin kullanacağı bir depolama birimi oluştur.

en: Create a transient domain.
tr: Geçici bir etki alanı oluştur.

en: Create new snapshot
tr: Yeni anlık görüntü oluştur

en: Create new volume
tr: Yeni birim oluştur

en: Create snapshot
tr: Anlık görüntü oluştur

en: Creating Virtual Machine
tr: Sanal Makine Oluşturuluyor

en: Creating device
tr: Aygıt oluşturuluyor

en: Creating domain...
tr: Alan oluşturuluyor...

en: Creating root file system in a non-empty directory might fail due to file conflicts.
    Would you like to continue?
tr: Boş olmayan bir dizinde kök dosya sistemi oluşturmak, dosya çakışmaları nedeniyle başarısız olabilir.
    Devam etmek istiyor musunuz?

en: Creating snapshot
tr: Anlık görüntü oluşturuluyor

en: Creating storage pool...
tr: Depolama havuzu oluşturuluyor...

en: Creating storage volume...
tr: Depolama birimi oluşturuluyor...

en: Creating the storage pool may take a while...
tr: Depolama havuzunun oluşturulması biraz zaman alabilir...

en: Creating the storage volume may take a while...
tr: Depolama biriminin oluşturulması biraz zaman alabilir...

en: Creating the virtual network may take a while...
tr: Sanal ağın oluşturulması biraz zaman alabilir...

en: Creating virtual machine clone '%s'
tr: Sanal makine klonu oluşturuluyor '%s'

en: Creating virtual machine clone '%s' and selected storage (this may take a while)
tr: '%s' sanal makine klonu ve seçilen depolama alanı oluşturuluyor (bu biraz zaman alabilir)

en: Creating virtual machine snapshot
tr: Sanal makine anlık görüntüsü oluşturuluyor

en: Creating virtual network...
tr: Sanal ağ oluşturuluyor...

en: Credentials for accessing the source registry
tr: Kaynak kayıt defterine erişim için kimlik bilgileri

en: Cu_stom URI:
tr: _Özel URI:

en: Current a_llocation:
tr: Şu anki _ayrılan:

en: Cust_om
tr: Ö_zel

en: Custom URI...
tr: Özel URI...

en: Custom: %(path)s
tr: Özel: %(path)s

en: DHCP range:
tr: DHCP aralığı:

en: D_TB path:
tr: D_TB yolu:

en: D_escription:
tr: A_çıklama:

en: De_lete
tr: _Sil

en: De_vice name:
tr: Ay_gıt adı:

en: De_vice:
tr: Ay_gıt:

en: Default
tr: Öntanımlı

en: Default CPU setting for new VMs. This is typically a tradeoff between performance
    and migration compatibility: if using the 'copy host' option, your servers will need
    identical CPUs in order to migrate the VM.
tr: Yeni SM'ler için öntanımlı CPU ayarı. Bu genellikle performans ve taşıma uyumluluğu
    arasında bir ödünleşmedir: eğer 'ana makineyi kopyala' seçeneği kullanılırsa
    SM'nin taşınacağı sunucuların da aynı CPU'lara sahip olması gerekecektir.

en: Default Firmware for new VMs. Boot using either BIOS or UEFI.
tr: Yeni SM'ler için öntanımlı ürün yazılımı. BIOS veya UEFI kullanarak önyükleme yapın.

en: Default storage format for new disk images.
tr: Yeni disk kalıpları için öntanımlı depolama biçimi.

en: Define '%s' with the changed XML?
tr: '%s' değiştirilen XML ile tanımlansın mı?

en: Delete '%(vmname)s'
tr: '%(vmname)s' sil

en: Delete Network
tr: Ağı Sil

en: Delete Pool
tr: Havuzu Sil

en: Delete Virtual Machine
tr: Sanal Makineyi Sil

en: Delete _associated storage files
tr: İlgili depol_ama dosyalarını sil

en: Delete selected snapshot
tr: Seçilen anlık görüntüyü sil

en: Delete volume
tr: Birimi sil

en: Deleting path '%s'
tr: '%s' yolu siliniyor

en: Deleting snapshot
tr: Anlık görüntü siliniyor

en: Deleting snapshot '%s'
tr: '%s' anlık görüntüsü siliniyor

en: Deleting virtual machine '%s'
tr: '%s' sanal makinesi siliniyor

en: Deleting virtual machine '%s' and selected storage (this may take a while)
tr: '%s' sanal makinesi ve seçilen depolama alanı siliniyor (bu biraz zaman alabilir)

en: Depending on the device, this may take a few minutes to complete.
tr: Aygıta bağlı olarak bu işlemin tamamlanması birkaç dakika sürebilir.

en: Description:
tr: Açıklama:

en: Destination path is not directory: %s
tr: Hedef yolu dizin değil: %s

en: Destroyed
tr: Yok edildi

en: Details
tr: Ayrıntılar

en: Detecting...
tr: Tespit ediliyor...

en: Device Options
tr: Aygıt Seçenekleri

en: Device _List:
tr: Aygıt _Listesi:

en: Device _Path:
tr: Aygıt _Yolu:

en: Device _Type:
tr: Aygıt _Türü:

en: Device could not be removed from the running machine
tr: Çalışmakta olan makineden aygıt kaldırılamadı

en: Device hotplug successful.
tr: Aygıt başarıyla takıldı.

en: Device hotunplug successful.
tr: Aygıt başarıyla çıkarıldı.

en: Device mode_l:
tr: Aygıt mode_li:

en: Device re_moval:
tr: Aygıt kaldır_ma:

en: Device type '%s' requires a path
tr: '%s' aygıt türü bir yol gerektiriyor

en: Device type:
tr: Aygıt türü:

en: Device update successful.
tr: Aygıt başarıyla güncellendi.

en: Device:
tr: Aygıt:

en: Devices:
tr: Aygıtlar:

en: Did not find a matching node device for '%s'
tr: '%s' için eşleşen bir düğüm aygıtı bulunmadı

en: Did not find any UEFI binary path for arch '%s'
tr: '%s' mimarisi için herhangi bir UEFI ikili dosya yolu bulunamadı

en: Direct
tr: Doğrudan

en: Directory tree installs typically do not work unless extra kernel args are passed to point the installer at a network accessible install tree.
tr: Dizin ağacı kurulumları, kurucuyu ağdan erişilebilen bir kurulum ağacına yönlendirmek için ek çekirdek argümanları iletilmedikçe genellikle çalışmaz.

en: Dis_connect
tr: Bağlantıyı _kes

en: Disabled
tr: Devre Dışı

en: Disabled in preferences dialog.
tr: Tercihler iletişim kutusunda devre dışı bırakıldı.

en: Discard mod_e:
tr: Atma mod_u:

en: Disconnected
tr: Bağlantı kesildi

en: Disk %(path)s is already in use by other guests %(names)s.
tr: %(path)s diski zaten diğer konuklar (%(names)s) tarafından kullanılıyor.

en: Disk '%(path)s' is already in use by other guests %(names)s
tr: '%(path)s' diski zaten diğer konuklar (%(names)s) tarafından kullanılıyor

en: Disk I/O
tr: Disk G/Ç

en: Disk b_us:
tr: Disk veri yol_u:

en: Disk bus:
tr: Disk veri yolu:

en: Disk device
tr: Disk sürücü

en: Disk network type '%s' is not cloneable.
tr: '%s' disk ağ türü klonlanabilir değil.

en: Disk path '%s' does not exist.
tr: '%s' disk yolu mevcut değil.

en: Disk target: %s
tr: Disk hedefi: %s

en: Display %s
tr: Ekran %s

en: Distro install URL, eg. https://host/path. See man page for specific distro examples.
tr: Dağıtım kurulum URL'si, örn. https://anamakine/yol. Belirli dağıtım örnekleri için kılavuz sayfasına bakın.

en: Do not clone storage contents to specified file paths, their contents will be left untouched. This requires specifying existing paths for every cloneable disk image.
tr: Depolama içeriğini belirtilen dosya yollarına klonlama, içerikleri dokunulmadan bırakılacak. Bu, klonlanabilir her disk kalıbı için var olan yolların belirtilmesini gerektirir.

en: Do not use a sparse file for the clone's disk image
tr: Klonun disk kalıbı için seyrek dosya kullanma

en: Do not verify TLS certificates of registry
tr: Kayıt defterinin TLS sertifikalarını doğrulama

en: Do you really want to use the device?
tr: Aygıtı gerçekten kullanmak istiyor musunuz?

en: Do you really want to use the disk?
tr: Diski gerçekten kullanmak istiyor musunuz?

en: Do you want to correct this now?
tr: Bunu şimdi düzeltmek ister misiniz?

en: Domain '%s' defined successfully.
tr: '%s' etki alanı başarıyla tanımlandı.

en: Domain '%s' started successfully.
tr: '%s' etki alanı başarıyla başlatıldı.

en: Domain '%s' was not found.
tr: '%s' alanı bulunamadı.

en: Domain creation completed.
tr: Etki alanı oluşturma tamamlandı.

en: Domain has crashed.
tr: Etki alanı çöktü.

en: Domain has shutdown. Continuing.
tr: Etki alanı kapatıldı. Devam ediliyor.

en: Domain install interrupted.
tr: Etki alanı kurulumu yarıda kesildi.

en: Domain installation does not appear to have been successful.
    If it was, you can restart your domain by running:
      %s
    otherwise, please restart your installation.
tr: Etki alanı kurulumu başarılı görünmüyor.
    Öyleyse, aşağıdaki komutu çalıştırarak alanınızı yeniden başlatabilirsiniz:
       %s
    değilse, lütfen kurulumunuzu yeniden başlatın.

en: Domain is still running. Installation may be in progress.
tr: Etki alanı hala çalışıyor. Kurulum devam ediyor olabilir.

en: Domain name, id, or uuid
tr: Etki alanı adı, kimlik veya uuid

en: Domain to clone must be shutoff.
tr: Klonlanacak alan kapatılmalıdır.

en: Domain type 'vz' doesn't support transient installs.
tr: 'vz' etki alanı türü geçici kurulumları desteklemiyor.

en: Domain:
tr: Etki alanı:

en: Don't ask about these directories again.
tr: Bir daha bu dizinler hakkında soru sorma.

en: Don't ask me again
tr: Bir daha sorma

en: Don't automatically try to connect to the guest console
tr: Konuk konsoluna otomatik olarak bağlanmayı deneme

en: Don't boot guest after completing install.
tr: Kurulum tamamlandıktan sonra konuğu başlatma.

en: Don't check name collision, overwrite any guest with the same name.
tr: Ad çakışmasını denetleme, aynı ada sahip herhangi bir konuğun üzerine yaz.

en: Don't know how to --update for --%s
tr: --%s için nasıl --update yapılacağı bilinmiyor

en: Don't know how to create storage for path '%s'. Use libvirt APIs to manage the parent directory as a pool first.
tr: '%s' yolu için nasıl depolama oluşturulacağı bilinmiyor. İlk önce ana dizini bir havuz olarak yönetmek için libvirt API'lerini kullanın.

en: Don't know how to generate nodedev for mdev type id '%s'
tr: '%s' mdev tür kimliği için nasıl nodedev oluşturulacağı bilinmiyor

en: Don't know how to match device type '%(device_type)s' property '%(property_name)s'
tr: '%(device_type)s' aygıt türü '%(property_name)s' özelliği ile nasıl eşleştirileceği bilinmiyor

en: Don't know how to setup UEFI for arch '%s'
tr: '%s' mimarisi için UEFI'nin nasıl ayarlanacağı bilinmiyor

en: Don't warn me again.
tr: Beni bir daha uyarma.

en: Dry run completed successfully
tr: Kuru çalıştırma başarıyla tamamlandı

en: Dump guest memory core
tr: Konuğun bellek içeriğini dök

en: Dumping
tr: Dökülüyor

en: Duplicate a virtual machine, changing all the unique host side configuration like MAC address, name, etc. 
    
    The VM contents are NOT altered: virt-clone does not change anything _inside_ the guest OS, it only duplicates disks and does host side changes. So things like changing passwords, changing static IP address, etc are outside the scope of this tool. For these types of changes, please see virt-sysprep(1).
tr: MAC adresi, ad, vb. gibi tüm benzersiz ana makine tarafı yapılandırmalarını değiştirerek bir sanal makineyi çoğaltın. 
    
    SM içerikleri DEĞİŞTİRİLMEZ: virt-clone, konuk İS _içindeki_ hiçbir şeyi değiştirmez, yalnızca diskleri kopyalar ve ana makine tarafı değişiklikleri yapar. Dolayısıyla parolaları, statik IP adresini değiştirmek vb. gibi şeyler bu aracın kapsamı dışındadır. Bu tür değişiklikler için lütfen virt-sysprep(1) komutuna bakın.

en: E_xport filesystem as readonly mount
tr: Dosya sistemini salt okunur bağlama noktası olarak dışa a_ktar

en: Edit VM XML. Examples:
    --edit --disk ...     (edit first disk device)
    --edit 2 --disk ...   (edit second disk device)
    --edit all --disk ... (edit all disk devices)
    --edit target=hda --disk ... (edit disk 'hda')
tr: Sanal makine XML'ini düzenle. Örnekler:
    --edit --disk ...     (ilk disk aygıtını düzenle)
    --edit 2 --disk ...   (ikinci disk aygıtını düzenle)
    --edit all --disk ... (tüm disk aygıtlarını düzenle)
    --edit target=hda --disk ... ('hda' diskini düzenle)

en: Edit libvirt XML using command line options.
tr: Komut satırı seçeneklerini kullanarak libvirt XML'ini düzenle.

en: Either --auto-clone or --file is required, use '--auto-clone or --file' and try again.
tr: --auto-clone veya --file seçeneklerinden biri gerekli, '--auto-clone' veya '--file' kullanın ve tekrar deneyin.

en: Emulated
tr: Öykünülmüş

en: Emulator:
tr: Öykünücü:

en: Ena_ble direct kernel boot
tr: Doğrudan çekirdek önyüklemeyi etki_nleştir

en: Enable DHCPv4
tr: DHCPv4 Etkinleştir

en: Enable DHCPv6
tr: DHCPv6 Etkinleştir

en: Enable _XML editing
tr: _XML düzenlemeyi etkinleştir

en: Enable _system tray icon
tr: _Sistem tepsisi simgesini etkinleştir

en: Enable available CPU security flaw mitigations
tr: Kullanılabilir CPU güvenlik açığı azaltmalarını etkinleştir

en: Enable boot me_nu
tr: Önyükleme me_nüsünü etkinleştir

en: Enable libgues_tfs VM introspection
tr: libgues_tfs SM içgözlemini etkinleştir

en: Enable or disable validation checks. Example:
    --check path_in_use=off
    --check all=off
tr: Doğrulama denetimlerini etkinleştir veya devre dışı bırak. Örnek:
    --check path_in_use=off
    --check all=off

en: Enable shared _memory
tr: Paylaşılan _belleği etkinleştir

en: Enable user namespace for LXC container. Ex:
    --idmap uid.start=0,uid.target=1000,uid.count=10
tr: LXC konteyneri için kullanıcı ad uzayını etkinleştir. Örnek:
    --idmap uid.start=0,uid.target=1000,uid.count=10

en: Encountered SPICE %(error-name)s
tr: SPICE %(error-name)s ile karşılaşıldı

en: End:
tr: Bitiş:

en: Entropy Gathering Daemon
tr: Entropi Toplama Hizmeti

en: Error Removing Device: %s
tr: Aygıt Kaldırılırken Hata Oluştu: %s

en: Error applying changes: %s
tr: Değişiklikler uygulanırken hata oluştu: %s

en: Error attempting device hotplug: %(error)s
tr: Aygıtı takmayı denerken hata oluştu: %(error)s

en: Error attempting device hotunplug: %(error)s
tr: Aygıtı çıkarmayı denerken hata oluştu: %(error)s

en: Error attempting device update: %(error)s
tr: Aygıtı güncellemeyi denerken hata oluştu: %(error)s

en: Error building XML: %s
tr: XML derlenirken hata oluştu: %s

en: Error building device XML: %s
tr: Aygıt XML'i derlenirken hata oluştu: %s

en: Error cancelling migrate job: %s
tr: Taşıma işi iptal edilirken hata oluştu: %s

en: Error cancelling save job: %s
tr: Kaydetme görevi iptal edilirken hata oluştu: %s

en: Error changing VM configuration: %s
tr: SM yapılandırması değiştirilirken hata: %s

en: Error changing autostart value: %s
tr: Otomatik başlatma değeri değiştirilirken hata oluştu: %s

en: Error changing network settings: %s
tr: Ağ ayarları değiştirilirken hata oluştu: %s

en: Error changing pool settings: %s
tr: Havuz ayarları değiştirilirken hata oluştu: %s

en: Error cloning diskimage %(inputpath)s to %(outputpath)s: %(error)s
tr: %(inputpath)s disk kalıbı, %(outputpath)s adresine klonlanırken hata oluştu: %(error)s

en: Error connecting to graphical console:
    %s
tr: Grafiksel konsola bağlanırken hata oluştu:
    %s

en: Error connecting to text console: %s
tr: Metin konsola bağlanırken hata oluştu: %s

en: Error continuing install: %s
tr: Kuruluma devam edilirken hata oluştu: %s

en: Error creating pool: %s
tr: Havuz oluştururken hata oluştu: %s

en: Error creating snapshot: %s
tr: Anlık görüntü oluştururken hata oluştu: %s

en: Error creating virtual machine clone '%(vm)s': %(error)s
tr: '%(vm)s' sanal makinesi klonu oluşturulurken hata oluştu: %(error)s

en: Error creating virtual network: %s
tr: Sanal ağ oluşturulurken hata: %s

en: Error creating vol: %s
tr: Birim oluştururken hata oluştu: %s

en: Error deleting network '%s'
tr: '%s' ağı silinirken hata oluştu

en: Error deleting pool '%s'
tr: '%s' havuzu silinirken hata oluştu

en: Error deleting snapshot '%s'
tr: '%s' anlık görüntüsü silinirken hata oluştu

en: Error deleting virtual machine '%(vm)s': %(error)s
tr: '%(vm)s' sanal makinesi silinirken hata oluştu: %(error)s

en: Error deleting volume '%s'
tr: '%s' birimi silinirken hata oluştu

en: Error initializing spice USB device widget
tr: Spice USB aygıt widget'ı başlatılırken hata oluştu

en: Error inspection VM: %s
tr: SM incelenirken hata oluştu: %s

en: Error launching 'About' dialog: %s
tr: 'Hakkında' iletişim kutusu başlatılırken hata oluştu: %s

en: Error launching clone dialog: %s
tr: Klonlama iletişim kutusu başlatılırken hata oluştu: %s

en: Error launching connect dialog: %s
tr: Bağlantı iletişim kutusu başlatılırken hata oluştu: %s

en: Error launching create dialog: %s
tr: Oluşturma iletişim kutusu başlatılırken hata oluştu: %s

en: Error launching delete dialog: %s
tr: Silme iletişim kutusu başlatılırken hata oluştu: %s

en: Error launching details: %s
tr: Ayrıntılar başlatılırken hata oluştu: %s

en: Error launching hardware dialog: %s
tr: Donanım iletişim kutusu başlatılırken hata oluştu: %s

en: Error launching host dialog: %s
tr: Ana makine iletişim kutusu başlatılırken hata oluştu: %s

en: Error launching libguestfs appliance: %s
tr: libguestfs cihazı başlatılırken hata oluştu: %s

en: Error launching manager: %s
tr: Yönetici başlatılırken hata oluştu: %s

en: Error launching migrate dialog: %s
tr: Taşıma iletişim kutusu başlatılırken hata oluştu: %s

en: Error launching network wizard: %s
tr: Ağ sihirbazı başlatılırken hata oluştu: %s

en: Error launching pool wizard: %s
tr: Havuz sihirbazı başlatılırken hata oluşu: %s

en: Error launching preferences: %s
tr: Tercihler başlatılırken hata oluştu: %s

en: Error launching volume wizard: %s
tr: Birim sihirbazı başlatılırken hata oluşu: %s

en: Error pausing domain
tr: Alan duraklatılırken hata oluştu

en: Error populating summary page: %s
tr: Özet sayfası doldurulurken hata oluştu: %s

en: Error rebooting domain
tr: Alan yeniden başlatılırken hata oluştu

en: Error refreshing hardware page: %s
tr: Donanım sayfası yenilenirken hata oluştu: %s

en: Error refreshing pool '%s'
tr: '%s' havuzu yenilenirken hata oluştu

en: Error refreshing snapshot list: %s
tr: Anlık görüntü listesi yenilenirken hata oluştu: %s

en: Error removing domain state: %s
tr: Alan durumu kaldırılırken hata oluştu: %s

en: Error resetting domain
tr: Alan sıfırlanırken hata oluştu

en: Error restoring domain: %s
tr: Alan geri yüklenirken hata oluştu: %s

en: Error running snapshot '%s'
tr: '%s' anlık görüntüsü çalıştırılırken hata oluştu

en: Error saving domain: %s
tr: Alan kaydedilirken hata oluştu: %s

en: Error selecting network: %s
tr: Ağ seçilirken hata oluştu: %s

en: Error selecting pool: %s
tr: Havuz seçilirken hata oluştu: %s

en: Error selecting snapshot: %s
tr: Anlık görüntü seçilirken hata oluştu: %s

en: Error setting default name.
tr: Öntanımlı ad ayarlanırken hata oluştu.

en: Error setting installer parameters.
tr: Kurucu parametreleri ayarlanırken hata oluştu.

en: Error shutting down domain
tr: Alan kapatılırken hata oluştu

en: Error starting Virtual Machine Manager
tr: Virtual Machine Manager başlatılırken hata oluştu

en: Error starting Virtual Machine Manager: %(error)s
tr: Virtual Machine Manager başlatılırken hata oluştu: %(error)s

en: Error starting domain
tr: Alan başlatılırken hata oluştu

en: Error starting installation: %s
tr: Kurulum başlatılırken hata oluştu: %s

en: Error starting network '%s'
tr: '%s' ağı başlatılırken hata oluştu

en: Error starting pool '%s'
tr: '%s' havuzu başlatılırken hata oluştu

en: Error stopping network '%s'
tr: '%s' ağı durdurulurken hata oluştu

en: Error stopping pool '%s'
tr: '%s' havuzu durdurulurken hata oluştu

en: Error taking screenshot: %s
tr: Ekran görüntüsü alınırken hata oluştu: %s

en: Error unpausing domain
tr: Alan devam ettirilirken hata oluştu

en: Error validating device parameters: %s
tr: Aygıt parametreleri doğrulanırken hata oluştu: %s

en: Error validating install location: %s
tr: Kurulum konumu doğrulanırken hata oluştu: %s

en: Error validating network: %s
tr: Ağ doğrulanırken hata oluştu: %s

en: Error validating pool: %s
tr: Havuz doğrulanırken hata oluştu: %s

en: Error validating snapshot: %s
tr: Anlık görüntü doğrulanırken hata oluştu: %s

en: Error validating volume: %s
tr: Birim doğrulanırken hata oluştu: %s

en: Error with clone settings: %s
tr: Klonlama ayarlarında hata: %s

en: Error: %(cli_flag_name)s %(options)s: %(err)s
tr: Hata: %(cli_flag_name)s %(options)s: %(err)s

en: Error: %s
tr: Hata: %s

en: Errors encountered while removing certain storage devices.
tr: Belirli depolama aygıtlarını kaldırırken hatalar oluştu.

en: Errors were encountered changing permissions for the following directories:
tr: Aşağıdaki dizinler için izinler değiştirilirken hatalarla karşılaşıldı:

en: EvTouch USB Graphics Tablet
tr: EvTouct USB Grafik Tableti

en: Event wakeup
tr: Olay uyandırması

en: Existing disk
tr: Varolan disk

en: Expected PCI format string for '%s'
tr: '%s' için PCI biçim dizgesi bekleniyor

en: External disk and memory
tr: Harici disk ve bellek

en: External disk only
tr: Yalnızca harici disk

en: External memory only
tr: Yalnızca harici bellek

en: F_orce Reset
tr: Z_orla Sıfırla

en: F_ormat:
tr: Biçi_m:

en: Failed
tr: Başarısız oldu

en: Failed starting domain '%(domain)s': %(error)s
tr: '%(domain)s' etki alanı başlatılamadı: %(error)s

en: Failed to check disk usage conflict.
tr: Disk kullanım çakışması denetlenemedi.

en: Failed to get expanded CPU XML: %s
tr: Genişletilmiş CPU XML'i alınamadı: %s

en: Failed to setup UEFI: %s
    Install options are limited.
tr: UEFI ayarlanamadı: %s
    Kurulum seçenekleri sınırlı.

en: Feed_back
tr: Geri _bildirim

en: Filesystem
tr: Dosya Sistemi

en: Filesystem %(path)s
tr: Dosya Sistemi %(path)s

en: Filesystem Directory
tr: Dosya Sistemi Dizini

en: Filesystem Passthrough
tr: Dosya Sistemi Geçişi (Passthrough)

en: Filesystem target '%s' must be an absolute path
tr: '%s' dosya sistemi hedefi mutlak bir yol olmalıdır

en: Finish
tr: Bitir

en: Firm_ware:
tr: Ü_rün yazılımı:

en: Floppy
tr: Disket

en: Floppy %(index)d
tr: Disket %(index)d

en: Floppy device
tr: Disket sürücü

en: Fo_rward to:
tr: _Yönlendir:

en: Force defining the domain. Only required if a --print option was specified.
tr: Etki alanını tanımlamaya zorla. Yalnızca bir --print seçeneği belirtilmişse gereklidir.

en: Force not defining the domain.
tr: Etki alanını tanımlamamaya zorla.

en: Force power off the domain when the console viewer is closed.
tr: Konsol görüntüleyici kapatıldığında etki alanını kapatmaya zorla.

en: Force to copy devices (eg, if 'hdc' is a readonly cdrom device, --force-copy=hdc)
tr: Aygıtları kopyalamaya zorla (örn. 'hdc' salt okunur bir cdrom aygıtıysa, --force-copy=hdc)

en: Forcefully power off the guest
tr: Konuğu zorla kapat

en: Forcefully reset the guest
tr: Konuğu zorla sıfırla

en: Format
tr: Biçim

en: Format attribute not supported for this volume type
tr: Bu birim türü için biçim özniteliği desteklenmiyor

en: Forwarding:
tr: Yönlendirme:

en: From snapshot
tr: Anlık görüntüden

en: Fullscreen only
tr: Yalnızca tam ekran

en: GTK-VNC viewer is too old
tr: GTK-VNC görüntüleyici çok eski

en: General Options
tr: Genel Seçenekler

en: Generated URI:
tr: Oluşturulan URI:

en: Generic or unknown OS. Usage is not recommended.
tr: Genel veya bilinmeyen işletim sistemi. Kullanımı tavsiye edilmiyor.

en: Gluster Filesystem
tr: Gluster Dosya Sistemi

en: Gr_ab keys:
tr: Tuşları y_akala:

en: Gra_phics type:
tr: Gra_fik türü:

en: Gracefully shutdown the guest
tr: Konuğu düzgün bir şekilde kapat

en: Graphical Console
tr: Grafiksel Konsol

en: Graphical console _scaling:
tr: Grafiksel konsol _ölçekleme:

en: Graphical console connection for a virtual machine
tr: Bir sanal makine için grafiksel konsol bağlantısı

en: Graphical console not configured for guest
tr: Konuk için grafiksel konsol yapılandırılmadı

en: Graphically manage KVM, Xen, or LXC via libvirt
tr: KVM, Xen veya LXC'yi libvirt aracılığıyla grafiksel olarak yönetin

en: Graphics
tr: Grafikler

en: Graphics requested but DISPLAY is not set. Not running virt-viewer.
tr: Grafikler istendi ancak DISPLAY ayarlanmadı. virt-viewer çalıştırılmıyor.

en: Guest
tr: Konuk

en: Guest C_ID:
tr: Konuk C_ID:

en: Guest Configuration Options
tr: Konuk Yapılandırma Seçenekleri

en: Guest agent is not available.
tr: Konuk aracısı kullanılabilir değil.

en: Guest has crashed.
tr: Konuk çöktü.

en: Guest is configured for TLS only which does not work over SSH.
tr: Konuk yalnızca TLS için yapılandırıldı, bu nedenle SSH üzerinden çalışmaz.

en: Guest is not running.
tr: Konuk çalışmıyor.

en: Guest is on a remote host with transport '%s' but is only configured to listen locally. To connect remotely you will need to change the guest's listen address.
tr: Konuk, '%s' taşımasına sahip uzak bir ana makine üzerinde, ancak yalnızca yerel olarak dinlemek üzere yapılandırıldı. Uzaktan bağlanmak için konuğun dinleme adresini değiştirmeniz gerekecek.

en: Guest is on a remote host, but is only configured to allow local file descriptor connections.
tr: Konuk uzak bir ana makine üzerinde, ancak yalnızca yerel dosya tanımlayıcı bağlantılarına izin verecek şekilde yapılandırıldı.

en: Guest name '%s' is already in use.
tr: '%s' konuk adı zaten kullanılıyor.

en: H_ostname:
tr: Maki_ne Adı:

en: Hard Disk
tr: Sabit Disk

en: Hardware
tr: Donanım

en: Have domain autostart on host boot up.
tr: Ana makine önyüklendiğinde etki alanını otomatik başlat.

en: Host
tr: Ana makine

en: Host CPU usage
tr: Ana makine CPU kullanımı

en: Host Device:
tr: Ana Makine Aygıtı:

en: Host Na_me:
tr: Ana Makine A_dı:

en: Host _Device:
tr: Ana Makine _Aygıtı:

en: Host does not support any virtualization options
tr: Ana makine herhangi bir sanallaştırma seçeneğini desteklemiyor

en: Host does not support any virtualization options for architecture '%(arch)s'
tr: Ana makine, '%(arch)s' mimarisi için herhangi bir sanallaştırma seçeneğini desteklemiyor

en: Host does not support domain type %(domain)s for virtualization type '%(virttype)s' with architecture '%(arch)s'
tr: Ana makine, '%(arch)s' mimarisine sahip '%(virttype)s' sanallaştırma türü için %(domain)s etki alanı türünü desteklemiyor

en: Host does not support domain type %(domain)s with machine '%(machine)s' for virtualization type '%(virttype)s' with architecture '%(arch)s'
tr: Ana makine, '%(arch)s' mimarisine sahip '%(virttype)s' sanallaştırma türü için '%(machine)s' makine ile %(domain)s etki alanı türünü desteklemiyor

en: Host does not support virtualization type '%(virttype)s'
tr: Ana makine '%(virttype)s' sanallaştırma türünü desteklemiyor

en: Host does not support virtualization type '%(virttype)s' for architecture '%(arch)s'
tr: Ana makine, '%(arch)s' mimarisi için '%(virttype)s' sanallaştırma türünü desteklemiyor

en: Hypervisor Default
tr: Hipervizör Öntanımlı Değeri

en: Hypervisor default
tr: Hipervizör öntanımlı değeri

en: Hypervisor does not support removing this device
tr: Hipervizör bu aygıtı kaldırmayı desteklemiyor

en: Hypervisor name to use (kvm, qemu, xen, ...)
tr: Kullanılacak hipervizör adı (kvm, qemu, xen, ...)

en: Hypervisor:
tr: Hipervizör:

en: I/O error
tr: G/Ç hatası

en: I_P address:
tr: I_P adresi:

en: If disabled, the VM window will not automatically connect to the running VM graphical console.
tr: Devre dışı bırakılırsa, SM penceresi çalışan SM grafiksel konsoluna otomatik olarak bağlanmayacaktır.

en: If you expected virt-install to detect an OS name from the
    install media, you can set a fallback OS name with:
    
      --osinfo detect=on,name=OSNAME
tr: virt-install komutunun kurulum ortamından bir İS adı algılamasını
    bekliyorsanız, aşağıdaki komutla bir yedek İS adı ayarlayabilirsiniz:
    
      --osinfo detect=on,name=İS-ADI

en: If you just need to get the old behavior back, you can use:
    
      --osinfo detect=on,require=off
    
    Or export {env_var}=1
tr: Eski davranışı geri getirmeniz gerekiyorsa, şunu kullanabilirsiniz:
    
      --osinfo detect=on,require=off
    
    Veya {env_var}=1 ortam değişkenini ayarlayabilirsiniz.

en: If your Linux distro is not listed, try one of generic values
    such as: {oslist}
tr: Linux dağıtımınız listede yoksa, şu gibi genel değerlerden
    birini deneyin: {oslist}

en: Import _existing disk image
tr: _Mevcut disk kalıbını içe aktar

en: Import existing OS image
tr: Var olan İS kalıbını içe aktar

en: Improper value for 'size': %s
tr: 'size' için uygun olmayan değer: %s

en: Inactive
tr: Etkin değil

en: Include end of life operating systems
tr: Ömrü dolan işletim sistemlerini içer

en: Init _path:
tr: Başlatma _yolu:

en: Init ar_gs:
tr: Başlatma ar_gümanları:

en: Initiator _IQN:
tr: Başlatıcı _IQN:

en: Input
tr: Girdi

en: Input Error
tr: Girdi Hatası

en: Inspection found no operating systems.
tr: İnceleme hiçbir işletim sistemi bulamadı.

en: Install
tr: Kur

en: Install:
tr: Kur:

en: Installation Method Options
tr: Kurulum Yöntemi Seçenekleri

en: Installation aborted at user request
tr: Kurulum kullanıcı isteği üzerine sonlandırıldı

en: Installation has exceeded specified time limit. Exiting application.
tr: Kurulum belirlenen zaman sınırını geçti. Uygulamadan çıkılıyor.

en: Installation will continue in 10 seconds (press Enter to skip)...
tr: Kurulum 10 saniye içinde devam edecek (atlamak için Enter tuşuna basın)...

en: Interface %s
tr: %s arayüzü

en: Invalid --edit option '%s'
tr: Geçersiz --edit seçeneği '%s'

en: Invalid guest name
tr: Geçersiz konuk adı

en: Invalid name for new guest: %s
tr: Yeni konuk için geçersiz ad: %s

en: Isolated
tr: Yalıtılmış

en: Isolated network
tr: Yalıtılmış ağ

en: Isolated network, internal routing only
tr: Yalıtılmış ağ, yalnızca dahili yönlendirme

en: Isolated network, routing disabled
tr: Yalıtılmış ağ, yönlendirme devre dışı

en: KVM is not available. This may mean the KVM package is not installed, or the KVM kernel modules are not loaded. Your virtual machines may perform poorly.
tr: KVM kullanılabilir değil. Bunun anlamı KVM paketi kurulmamış ya da KVM çekirdek modülleri yüklenmemiş olmasıdır. Sanal makinelerinizin performansı düşük olabilir.

en: Ke_rnel path:
tr: Ke_rnel yolu:

en: Kerne_l options:
tr: Çekirde_k seçenekleri:

en: Kernel ar_gs:
tr: Çekirdek ar_gümanları:

en: Keyboard
tr: Klavye

en: LUN Passthrough
tr: LUN geçişi (passthrough)

en: LVM Volume Group
tr: LVM Birim Grubu

en: L_isten type:
tr: D_inleme türü:

en: Leave Fullscreen
tr: Tam Ekrandan Çık

en: Leave fullscreen
tr: Tam ekrandan çık

en: Let libvirt decide
tr: Kararı libvirt'e bırak

en: Libvirt URI:
tr: Libvirt URI'si:

en: Libvirt connection does not support snapshots.
tr: Libvirt bağlantısı anlık görüntüleri desteklemiyor.

en: Libvirt connection does not support storage management.
tr: Libvirt bağlantısı depolama yönetimini desteklememektedir.

en: Libvirt connection does not support virtual network management.
tr: Libvirt bağlantısı sanal ağ yönetimini desteklememektedir.

en: Libvirt did not detect any UEFI/OVMF firmware image installed on the host.
tr: Libvirt, ana makinede kurulu herhangi bir UEFI/OVMF ürün yazılımı kalıbı tespit edemedi.

en: Libvirt may not be new enough to support memfd.
tr: Libvirt, memfd destekleyecek kadar yeni olmayabilir.

en: Libvirt or hypervisor does not support UEFI.
tr: Libvirt veya hipervizör UEFI'yi desteklemiyor.

en: Libvirt version does not support UEFI.
tr: Libvirt sürümü UEFI'yi desteklemiyor.

en: Libvirt version does not support remote URL installs.
tr: Libvirt sürümü uzak URL kurulumlarını desteklemiyor.

en: Libvirt version does not support video devices.
tr: Libvirt sürümü video aygıtlarını desteklemiyor.

en: Link _state:
tr: Bağlantı _durumu:

en: Local CDROM/ISO
tr: Yerel CDROM/ISO

en: Localhost only
tr: Yalnızca localhost

en: Locate ISO media
tr: ISO ortamı bul

en: Locate ISO media volume
tr: ISO ortam birimi bul

en: Locate directory volume
tr: Dizin birimi bul

en: Locate existing storage
tr: Var olan depolamayı bul

en: Locate floppy media
tr: Disket ortamı bul

en: Locate floppy media volume
tr: Disket ortam birimi bul

en: Locate or create storage volume
tr: Depolama birimi bul veya oluştur

en: Location:
tr: Konum:

en: Logical host CPUs:
tr: Mantıksal ana makine CPU'ları:

en: MDEV Device
tr: MDEV Aygıtı

en: MDEV Host Device
tr: MDEV Ana Makine Aygıtı

en: M_ode:
tr: M_od:

en: Ma_nual install
tr: _Elle kurulum

en: Ma_ximum allocation:
tr: A_zami ayrılan:

en: Machine _Type:
tr: Makine _Türü:

en: Macvtap device...
tr: Macvtap aygıtı...

en: Main manager window
tr: Ana yönetici penceresi

en: Manage VM snapshots
tr: SM anlık görüntülerini yönetin

en: Manage virtual machines
tr: Sanal makineleri yönet

en: Manual install
tr: Elle kurulum

en: Manual redirect only
tr: Yalnızca elle yönlendir

en: Manuall_y set CPU topology
tr: CPU topolojisini _elle ayarla

en: Marked as shareable
tr: Paylaşılabilir olarak işaretlendi

en: Media Unknown
tr: Ortam Bilinmiyor

en: Memory
tr: Bellek

en: Memory usage
tr: Bellek kullanımı

en: Memory:
tr: Bellek:

en: Migrate the virtual machine
tr: Sanal makineyi taşı

en: Migrate...
tr: Taşı...

en: Migrated
tr: Taşındı

en: Migrating
tr: Taşınıyor

en: Migrating VM '%(name)s' to %(host)s. This may take a while.
tr: '%(name)s' sanal makinesi %(host)s ana makinesine taşınıyor. Bu biraz zaman alabilir.

en: Migrating VM '%s'
tr: '%s' sanal makinesi taşınıyor

en: Migrating VM:
tr: Taşınan sanal makine:

en: Migrating domain
tr: Alan taşınıyor

en: Migration canceled
tr: Taşıma iptal edildi

en: Minutes to wait for install to complete.
tr: Kurulumun tamamlanması için dakika cinsinden beklenecek süre.

en: Miscellaneous Options
tr: Çeşitli Seçenekler

en: Missing mandatory attribute 'type'
tr: 'type' zorunlu özniteliği eksik

en: Mode:
tr: Mod:

en: Mouse
tr: Fare

en: Multipath Device Enumerator
tr: Çok Yollu Aygıt Numaralandırıcı

en: Multiple snapshots selected.
tr: Birden fazla anlık görüntü seçildi.

en: Must specify storage creation parameters for non-existent path '%s'.
tr: Var olmayan '%s' yolu için depolama oluşturma parametreleri belirtilmelidir.

en: NAT to %s
tr: %s'e NAT

en: NAT to any device
tr: Herhangi bir aygıta NAT

en: N_etwork selection
tr: Ağ s_eçimi

en: N_ew VM
tr: Y_eni SM

en: Name
tr: Ad

en: Name '%s' already in use by another network.
tr: '%s adı zaten başka bir ağ tarafından kullanılıyor.

en: Name '%s' already in use by another pool.
tr: '%s' adı zaten başka bir havuz tarafından kullanılıyor.

en: Name '%s' already in use by another volume.
tr: '%s' adı zaten başka bir birim tarafından kullanılıyor.

en: Name for the new guest
tr: Yeni konuk için ad

en: Name of the guest instance
tr: Konuk örneğinin adı

en: Name of the original guest to clone.
tr: Klonlanacak asıl konuğun adı.

en: Name:
tr: Ad:

en: Nearest host CPU model
tr: En yakın ana makine CPU modeli

en: Network
tr: Ağ

en: Network (PXE)
tr: Ağ (PXE)

en: Network Exported Directory
tr: Ağda Dışa Aktarılan Dizin

en: Network I/O
tr: Ağ G/Ç

en: Network _Install (HTTP, HTTPS, or FTP)
tr: Ağ Üzerinden K_urulum (HTTP, HTTPS, veya FTP)

en: Network:
tr: Ağ:

en: Networking Configuration
tr: Ağ Yapılandırması

en: Networks
tr: Ağlar

en: Never
tr: Asla

en: New
tr: Yeni

en: New VM
tr: Yeni SM

en: New _Path:
tr: Yeni _Yol:

en: New _host:
tr: Yeni ana _makine:

en: New file to use as storage for nvram VARS
tr: nvram VARS için depolama alanı olarak kullanılacak yeni dosya

en: New file to use as the disk image for the new guest
tr: Yeni konuk için disk kalıbı olarak kullanılacak yeni dosya

en: New fixed MAC address for the clone guest. Default is a randomly generated MAC
tr: Klonlanan konuk için yeni sabit MAC adresi. Öntanımlı olarak, rastgele bir MAC adresi oluşturulur

en: New path: %s
tr: Yeni yol: %s

en: No --%s objects found in the XML
tr: XML'de --%s nesnesi bulunamadı

en: No Devices Available
tr: Uygun Aygıt Yok

en: No XML diff was generated. The requested changes will have no effect.
tr: XML farkı oluşturulmadı. İstenen değişikliklerin hiçbir etkisi olmayacak.

en: No action
tr: Eylem yok

en: No active connection to install on.
tr: Kurulum yapılacak etkin bağlantı yok.

en: No available device
tr: Kullanılabilir aygıt yok

en: No bootable devices
tr: Önyüklenebilir aygıt yok

en: No change specified.
tr: Değişiklik belirtilmedi.

en: No console to launch for the guest, defaulting to --wait -1
tr: Konuk için başlatılacak konsol yok, öntanımlı olarak --wait -1 kullanılıyor

en: No graphical console available
tr: Kullanılabilir grafiksel konsol yok

en: No hypervisor options were found for this connection.
tr: Bu bağlantı için herhangi bir hipervizör seçeneği bulunamadı.

en: No install methods available for this connection.
tr: Bu bağlantı için kullanılabilir kurulum yöntemi yok.

en: No matching objects found for %s
tr: %s için eşleşen nesne bulunamadı

en: No media detected
tr: Ortam tespit edilemedi

en: No media selected
tr: Ortam seçilmedi

en: No screenshot available
tr: Ekran görüntüsü yok

en: No snapshot selected.
tr: Anlık görüntü seçilmedi.

en: No storage pool selected.
tr: Depolama havuzu seçilmedi.

en: No storage to clone.
tr: Klonlanacak depolama yok.

en: No storage.
tr: Depolama yok.

en: No text console available
tr: Kullanılabilir metin konsolu yok

en: No usable connections available.
tr: Kullanılabilir bağlantı yok.

en: No virtual network selected.
tr: Sanal ağ seçilmedi.

en: No write access to parent directory.
tr: Üst dizine yazma izni yok.

en: No write access to path.
tr: Belirtilen yola yazma erişimi yok.

en: No write permissions for directory path: %s
tr: Dizin yolu için yazma izni yok: %s

en: None
tr: Yok

en: None detected
tr: Hiçbiri tespit edilmedi

en: Not supported
tr: Desteklenmiyor

en: Not supported for containers
tr: Konteynerler için desteklenmiyor

en: Not supported for this guest type.
tr: Bu konuk türü için desteklenmiyor.

en: Not supported for this hypervisor/libvirt/arch combination.
tr: Bu hipervizör/libvirt/mimari birleşimi için desteklenmiyor.

en: Number of vCPUs to configure for your guest. Ex:
    --vcpus 5
    --vcpus 5,maxvcpus=10,cpuset=1-4,6,8
    --vcpus sockets=2,cores=4,threads=2
tr: Konuğunuz için yapılandırılacak vCPU sayısı. Örnek:
    --vcpus 5
    --vcpus 5,maxvcpus=10,cpuset=1-4,6,8
    --vcpus sockets=2,cores=4,threads=2

en: OS '%(osname)s' does not have a URL location for the architecture '%(archname)s'
tr: '%(osname)s' işletim sistemi '%(archname)s' mimarisi için bir URL konumuna sahip değil

en: OS '%(osname)s' does not support required injection method '%(methodname)s'
tr: '%(osname)s' işletim sistemi, gerekli '%(methodname)s' enjeksiyon yöntemini desteklemiyor

en: OS '%(osname)s' does not support unattended installation for the '%(profilename)s' profile. Available profiles: %(profiles)s
tr: '%(osname)s' işletim sistemi '%(profilename)s' profili için katılımsız kurulumu desteklemiyor. Kullanılabilir profiller: %(profiles)s

en: OS '%s' does not have a URL location
tr: '%s' işletim sistemi bir URL konumuna sahip değil

en: OS '%s' does not support unattended installation.
tr: '%s' işletim sistemi katılımsız kurulumu desteklemiyor.

en: OS '%s' media does not support unattended installation
tr: '%s' işletim sistemi ortamı katılımsız kurulumu desteklemiyor

en: OS information
tr: İS bilgileri

en: OS options
tr: İS seçenekleri

en: OS root directory is not empty
tr: İS kök dizini boş değil

en: OS:
tr: İS:

en: O_perating system container
tr: İşletim _sistemi konteyneri

en: Off
tr: Kapalı

en: On
tr: Açık

en: On Boot
tr: Önyüklemede

en: One of %s must be specified.
tr: %s seçeneklerinden biri belirtilmelidir.

en: Only %(number)s disk for bus '%(bus)s' are supported | Only %(number)s disks for bus '%(bus)s' are supported
tr[0]: '%(bus)s' veri yolu için yalnızca %(number)s disk destekleniyor
tr[1]: '%(bus)s' veri yolu için yalnızca %(number)s disk destekleniyor

en: Only one change operation may be specified (conflicting options %s)
tr: Yalnızca bir değişiklik işlemi belirtilebilir (çakışan seçenekler %s)

en: Only print the requested change, in diff format
tr: Yalnızca istenen değişikliği fark (diff) biçiminde yazdır

en: Only print the requested change, in full XML format
tr: Yalnızca istenen değişikliği tam XML biçiminde yazdır

en: Open
tr: Açık

en: OpenGL only works with 'Listen type' value 'none'
tr: OpenGL yalnızca 'Dinleme türü' değeri 'hiçbiri' ile çalışmaktadır

en: OpenGL only works with 'virtio' graphics with '3D acceleration' enabled
tr: OpenGL yalnızca '3B hızlandırma' etkinleştirilmiş 'virtio' grafiklerle çalışmaktadır

en: Opening URL %(url)s failed: %(error)s
tr: %(url)s URL'si açılamadı: %(error)s

en: Operating system container
tr: İşletim sistemi konteyneri

en: Operation in progress
tr: İşlem devam ediyor

en: Original VM:
tr: Asıl SM:

en: Original host:
tr: Asıl ana makine:

en: Original path: %s
tr: Asıl yol: %s

en: Output built device XML. Domain is optional but recommended to ensure optimal defaults.
tr: Oluşturulan aygıt XML'ini yazdır. Etki alanı isteğe bağlıdır ancak en iyi öntanımlı değerleri sağlamak için tavsiye edilir.

en: Output options
tr: Çıktı seçenekleri

en: Output to a file
tr: Bir dosyaya çıktı al

en: Overriding memory to %(number)s MiB needed for %(osname)s network install.
tr: Ağ üzerinden %(osname)s kurulumu için bellek miktarı %(number)s MiB olarak değiştiriliyor.

en: Overview
tr: Genel Bakış

en: PCI Device
tr: PCI Aygıtı

en: PCI Host Device
tr: PCI Ana Aygıtı

en: PNG files
tr: PNG dosyaları

en: P_olling
tr: S_orgulama

en: Pa_ssword:
tr: Pa_rola:

en: Pa_th:
tr: Yo_l:

en: Panic Notifier
tr: Panik Bildirici

en: Panicked
tr: Panikledi

en: Parallel
tr: Paralel

en: Parallel %(num)d
tr: Paralel %(num)d

en: Parallel Device
tr: Paralel Aygıt

en: Pass arguments directly to the QEMU emulator. Ex:
    --qemu-commandline='-display gtk,gl=on'
    --qemu-commandline env=DISPLAY=:0.1
tr: Argümanları doğrudan QEMU öykünücüsüne ilet. Örnek:
    --qemu-commandline='-display gtk,gl=on'
    --qemu-commandline env=DISPLAY=:0.1

en: Pass host directory to the guest. Ex: 
    --filesystem /my/source/dir,/dir/in/guest
    --filesystem template_name,/,type=template
tr: Ana makine dizinini misafire ilet. Örnek: 
    --filesystem /kaynak/dizinim,/konuk/dizini
    --filesystem şablon_adı,/,type=template

en: Passthrough
tr: Geçiş (passthrough)

en: Password for first root login is: %s
tr: İlk root oturum açma parolası: %s

en: Password:
tr: Parola:

en: Path does not exist.
tr: Yol bulunamamaktadır.

en: Path:
tr: Yol:

en: Pause
tr: Duraklat

en: Pause the guest
tr: Konuğu duraklat

en: Pause the virtual machine
tr: Sanal makineyi duraktlat

en: Paused
tr: Duraklatıldı

en: Perform a cloud image installation, configuring cloud-init
tr: cloud-init yapılandırarak bir bulut kalıbı kurulumu gerçekleştir

en: Perform an unattended installation
tr: Katılımsız kurulum gerçekleştir

en: Perform raw XML XPath options on the final XML. Example:
    --xml ./cpu/@mode=host-passthrough
    --xml ./devices/disk[2]/serial=new-serial
    --xml xpath.delete=./clock
tr: Nihai XML'de ham XML XPath seçeneklerini gerçekleştir. Örnek:
    --xml ./cpu/@mode=host-passthrough
    --xml ./devices/disk[2]/serial=new-serial
    --xml xpath.delete=./clock

en: Performance
tr: Performans

en: Permissions on '%s' did not stick
tr: '%s' üzerinde izinler değiştirilemedi

en: Physical %s Device
tr: Fiziksel %s Aygıtı

en: Physical Disk Device
tr: Fiziksel Disk Aygıtı

en: Physical device...
tr: Fiziksel aygıt...

en: Please enter 'yes' or 'no'.
tr: Lütfen 'yes' veya 'no' girin.

en: Please press desired grab key combination
tr: Lütfen istenen tuş dizisine basın

en: Please specify password for accessing source registry
tr: Lütfen kaynak kayıt defterine erişmek için parola belirtin

en: Please wait a few moments...
tr: Lütfen bir kaç dakika bekleyiniz...

en: Poll C_PU usage
tr: C_PU kullanımını sorgula

en: Poll _Disk I/O
tr: _Disk G/Ç'sini sorgula

en: Poll _Memory stats
tr: _Bellek istatistiklerini sorgula

en: Poll _Network I/O
tr: _Ağ G/Ç'sini sorgula

en: Pool does not support volume creation
tr: Havuz, birim oluşturmayı desteklemiyor

en: Possible URL formats:
     * file:///path/to/rootfs.tar
     * docker://registry:port/image:tag
     * virt-builder://template
tr: Olası URL biçimleri::
     * file:///kök/dosya/sistemi/yolu.tar
     * docker://kayıt_defteri:bağlantı_noktası/kalıp:etiket
     * virt-builder://şablon

en: Power on the virtual machine
tr: Sanal makinenin gücünü aç

en: Powered by libvirt
tr: libvirt tarafından destekleniyor

en: Poweroff/_Reboot/Save:
tr: Kapat/_Yeniden Başlat/Kaydet:

en: Pre-Formatted Block Device
tr: Önceden Biçimlendirilmiş Blok Aygıtı

en: Preferences
tr: Tercihler

en: Press %s to release pointer.
tr: İşaretçiyi serbest bırakmak için %s'ye basın.

en: Primary Console
tr: Birincil Konsol

en: Print debugging information
tr: Hata ayıklama bilgilerini yazdır

en: Print the generated domain XML rather than create the guest.
tr: Konuk oluşturmak yerine, oluşturulan etki alanı XML'ini yazdır.

en: Processing...
tr: İşleniyor...

en: Provide the _application path:
tr: Uygulama yolunu belirtin:

en: Provide the existing OS root _directory:
tr: Mevcut İS kök _dizinini belirtin:

en: Provide the existing stora_ge path:
tr: Mevcut de_polama yolunu belirtin:

en: Provide the operating system install U_RL:
tr: İşletim sistemi kurulum U_RL'sini belirtin:

en: Pseudo TTY
tr: Sözde (Pseudo) TTY

en: RADOS Block Device/Ceph
tr: RADOS Blok Aygıtı/Ceph

en: R_eadonly:
tr: _Salt okunur:

en: R_esume
tr: D_evam Et

en: Random
tr: Rastgele

en: Random Number Generator
tr: Rastgele Sayı Üreteci

en: Read Only
tr: Salt Okunur

en: Ready to begin the installation
tr: Kuruluma başlamaya hazır

en: Redirect host USB device to virtual machine with SPICE graphics.
tr: Ana makine USB aygıtını SPICE grafikleriyle sanal makineye yönlendir.

en: Refresh
tr: Yenile

en: Refresh snapshot list
tr: Anlık görüntü listesini yenile

en: Refresh volume list
tr: Birim listesini yenile

en: Reinstall existing VM. Only install options are applied, all other VM configuration options are ignored.
tr: Var olan SM'yi yeniden kur. Yalnızca kurulum seçenekleri uygulanır, diğer tüm SM yapılandırma seçenekleri yok sayılır.

en: Relative Movement
tr: Göreceli Hareket

en: Removab_le:
tr: Silinebi_lir:

en: Remove Disk Device
tr: Disk Aygıtını Kaldır

en: Remove disk device '%(target)s'
tr: '%(target)s' disk aygıtını kaldır

en: Remove specified device. Examples:
    --remove-device --disk 1 (remove first disk)
    --remove-device --disk all (remove all disks)
    --remove-device --disk /some/path
tr: Belirtilen aygıtı kaldır. Örnekler:
    --remove-device --disk 1 (ilk diski kaldır)
    --remove-device --disk all (tüm diskleri kaldır)
    --remove-device --disk /disk/yolu

en: Remove this device from the virtual machine
tr: Bu aygıtı sanal makineden kaldır

en: Removing disk '%s'
tr: '%s' diski kaldırılıyor

en: Removing disk device '%s'
tr: '%s' disk aygıtı kaldırılıyor

en: Removing disk device '%s' and selected storage (this may take a while)
tr: '%s' disk aygıtı ve seçilen depolama alanı kaldırılıyor (bu biraz zaman alabilir)

en: Removing disk images
tr: Disk kalıpları kaldırılıyor

en: Removing disk images we created for this virtual machine.
tr: Bu sanal makine için oluşturduğumuz disk kalıpları kaldırılıyor.

en: Requested installation does not have XML step 2
tr: İstenen kurulumda XML adım 2 yok

en: Requested memory %(mem1)s MiB is less than the recommended %(mem2)s MiB for OS %(osname)s
tr: İstenen bellek %(mem1)s MiB, %(osname)s işletim sistemi için tavsiye edilen %(mem2)s MiB'den daha az

en: Requested memory %s MiB is abnormally low. Were you trying to specify GiB?
tr: İstenen bellek %s MiB anormal derecede düşük. GiB olarak mı belirtmeye çalışıyordunuz?

en: Require confirmation before saving any results.
tr: Herhangi bir sonucu kaydetmeden önce onay iste.

en: Restarting guest.
tr: Konuk yeniden başlatılıyor.

en: Restored
tr: Geri yüklendi

en: Restoring Virtual Machine
tr: Sanal Makine Geri Yükleniyor

en: Restoring virtual machine memory from disk
tr: Sanal makine belleği diskten geri yükleniyor

en: Resume the virtual machine
tr: Sanal makineyi devam ettir

en: Retrieving '%(filename)s'
tr: '%(filename)s' alınıyor

en: Root password:
tr: Root parolası:

en: Route to %s
tr: %s'ye yönlendir

en: Routed
tr: Yönlendirilen

en: Routed network
tr: Yönlendirilen ağ

en: Run
tr: Çalıştır

en: Run selected snapshot
tr: Seçilen anlık görüntüyü çalıştır

en: Run through install process, but do not create devices or define the guest.
tr: Kurulum sürecini gözden geçir, ancak aygıt oluşturma veya konuğu tanımlama.

en: Running
tr: Çalışıyor

en: Running graphical console command: %(command)s
tr: Grafiksel konsol komutu çalıştırılıyor: %(command)s

en: Running snapshot
tr: Anlık görüntü çalıştırılıyor

en: Running snapshot '%s'
tr: '%s' anlık görüntüsü çalıştırılıyor

en: Running text console command: %(command)s
tr: Metin konsolu komutu çalıştırılıyor: %(command)s

en: SCSI Host Adapter
tr: SCSI Ana Makine Bağdaştırıcısı

en: SEV launch security is not supported on this platform
tr: SEV başlatma güvenliği bu platformda desteklenmiyor

en: SEV launch security requires a Q35 UEFI machine
tr: SEV başlatma güvenliği bir Q35 UEFI makinesi gerektiriyor

en: SPICE _USB Redirection:
tr: SPICE _USB Yönlendirme:

en: SR-IOV pool
tr: SR-IOV havuzu

en: SSH tunnel error output: %s
tr: SSH tüneli hatası çıktısı: %s

en: Sa_ve
tr: Kay_det

en: Save Virtual Machine Screenshot
tr: Sanal Makina Ekran Görüntüsünü Kaydet

en: Save canceled
tr: Kaydetme iptal edildi

en: Save updated snapshot metadata
tr: Güncellenen anlık görüntü üst verisini kaydet

en: Saved
tr: Kaydedildi

en: Saved memory state will not be part of the snapshot
tr: Kaydedilen bellek durumu anlık görüntünün parçası olmayacak

en: Saved state will be removed to avoid filesystem corruption
tr: Dosya sisteminin bozulmasını önlemek için kaydedilen durum kaldırılacak

en: Saving
tr: Kaydediliyor

en: Saving Virtual Machine
tr: Sanal Makine Kaydediliyor

en: Saving domain to disk
tr: Alan diske kaydediliyor

en: Saving virtual machine memory to disk
tr: Sanal makine belleği diske kaydediliyor

en: Screenshot:
tr: Ekran Görüntüsü:

en: See man page for examples and full option syntax.
tr: Örnekler ve seçeneklerin tam söz dizimi için kılavuz sayfasına bakın.

en: See the man page for examples of using --location with CDROM media
tr: CDROM ortamıyla --location kullanma örnekleri için kılavuz sayfasına bakın

en: Select USB devices for redirection
tr: Yönlendirme için USB aygıtlarını seçin

en: Select _container template:
tr: _Konteyner şablonu seç:

en: Send _Key
tr: _Tuş Gönder

en: Send key combination
tr: Tuş dizisi gönder

en: Seria_l:
tr: Ser_i:

en: Serial
tr: Seri

en: Serial %(num)d
tr: Seri %(num)d

en: Serial %d
tr: Seri %d

en: Serial Device
tr: Seri Aygıt

en: Serial console not available for inactive guest
tr: Etkin olmayan konuk için seri konsol kullanılamıyor

en: Set domain <clock> XML. Ex:
    --clock offset=localtime,rtc_tickpolicy=catchup
tr: Etki alanının <clock> XML etiketini ayarla. Örnek:
    --clock offset=localtime,rtc_tickpolicy=catchup

en: Set domain <features> XML. Ex:
    --features acpi=off
    --features apic=on,apic.eoi=on
tr: Etki alanının <features> XML etiketini ayarla. Örnek:
    --features acpi=off
    --features apic=on,apic.eoi=on

en: Set domain <iothreads> and <iothreadids> configuration.
tr: Etki alanı <iothreads> ve <iothreadids> yapılandırmasını ayarla.

en: Set domain seclabel configuration.
tr: Etki alanı seclabel yapılandırmasını ayarla.

en: Set guest to perform the S390 cryptographic key management operations.
tr: Konuğu S390 şifreleme anahtarı yönetimi işlemlerini gerçekleştirecek şekilde ayarla.

en: Set memory backing policy for the domain process. Ex:
    --memorybacking hugepages=on
tr: Etki alanı işlemi için bellek yedekleme politikasını ayarla. Örnek:
    --memorybacking hugepages=on

en: Setting the graphics device port to autoport, in order to avoid conflicting.
tr: Çakışmayı önlemek için grafik aygıtı bağlantı noktası otomatik bağlantı noktasına ayarlanıyor.

en: Share disk with %s
tr: Diski %s ile paylaş

en: Sharea_ble:
tr: Paylaşıla_bilir:

en: Sharing storage may cause data to be overwritten.
tr: Depolamayı paylaşmak verilerin üzerine yazılmasına neden olabilir.

en: Sharing this storage is potentially dangerous.
tr: Bu depolamayı paylaşmak tehlikeli olabilir.

en: Sheepdog Filesystem
tr: Sheepdog Dosya Sistemi

en: Show passwor_d
tr: _Parolayı göster

en: Show the graphical console
tr: Grafiksel konsolu göster

en: Show the virtual machine console and details
tr: Sanal makinenin konsolunu ve ayrıntılarını göster

en: Show virtual hardware details
tr: Sanal donanım ayrıntılarını göster

en: Shut Down
tr: Kapatıldı

en: Shut down
tr: Gücü kapat

en: Shut down the virtual machine
tr: Sanal makinenin gücünü kapat

en: Shutoff
tr: Kapatıldı

en: Shutting Down
tr: Kapatılıyor

en: Shutting down
tr: Kapatılıyor

en: Size
tr: Boyut

en: Size must be specified for non existent volume '%s'
tr: Var olmayan '%s' birimi için boyut belirtilmelidir

en: Size:
tr: Boyut:

en: Skip copy of the device target. (eg, if 'vda' is a disk you don't want to copy and use the same path in the new VM, use --skip-copy=vda)
tr: Aygıt hedefini kopyalamayı atla. (örn. 'vda' kopyalamak istemediğiniz bir diskse ve yeni SM'de aynı yolu kullanıyorsa, --skip-copy=vda kullanın)

en: Smartcard
tr: Akıllı Kart

en: Sna_pshots
tr: Anlık _Görüntüler

en: Snapshot
tr: Anlık görüntü

en: Snapshot '%s' contains only disk and no memory state. Restoring the snapshot would leave the existing saved state in place, effectively switching a disk underneath a running system. Running the domain afterwards would likely result in extensive filesystem corruption. Therefore the saved state will be removed before restoring the snapshot.
tr: '%s' anlık görüntüsü yalnızca disk içeriyor, bellek durumu içermiyor. Anlık görüntünün geri yüklenmesi, mevcut kayıtlı durumu yerinde bırakarak, çalışan bir sistemin altındaki bir diski etkin bir şekilde değiştirir. Etki alanını daha sonra çalıştırmak büyük olasılıkla kapsamlı dosya sistemi bozulmasına neden olacaktır. Bu nedenle, anlık görüntü geri yüklenmeden önce kaydedilen durum kaldırılacaktır.

en: Snapshot Mode:
tr: Anlık Görüntü Modu:

en: Snapshots
tr: Anlık Görüntüler

en: Snapshots are only supported if all writeable disks images allocated to the guest are qcow2 format.
tr: Anlık görüntüler yalnızca konuğa ayrılan tüm yazılabilir disk görüntüleri qcow2 biçimindeyse desteklenir.

en: Snapshots require at least one writeable qcow2 disk image allocated to the guest.
tr: Anlık görüntüler, konuğa ayrılan en az bir yazılabilir qcow2 disk kalıbı gerektirmektedir.

en: Socke_ts:
tr: Soke_tler:

en: Sou_rce Name:
tr: Kaynak _Adı:

en: Sound
tr: Ses

en: Sound %s
tr: Ses %s

en: Source URI:
tr: Kaynak URI:

en: Source URL is required
tr: Kaynak URL gerekli

en: Source _path:
tr: Kaynak _yolu:

en: Source host:
tr: Kaynak ana makine:

en: Source path:
tr: Kaynak yol:

en: Sparse logical volumes are not supported, setting allocation equal to capacity
tr: Seyrek mantıksal birimler desteklenmiyor, ayırma miktarı kapasiteye eşit olarak ayarlanıyor

en: Specify fine grained install options
tr: Ayrıntılı kurulum seçeneklerini belirt

en: Specify storage with various options. Ex.
    --disk size=10 (new 10GiB image in default location)
    --disk /my/existing/disk,cache=none
    --disk device=cdrom,bus=scsi
    --disk=?
tr: Çeşitli seçeneklerle depolamayı belirt. Örnek.
    --disk size=10 (öntanımlı konumda yeni 10GiB kalıp)
    --disk /var/olan/diskim,cache=none
    --disk device=cdrom,bus=scsi
    --disk=?

en: Spice agent
tr: Spice aracısı

en: Spice channel
tr: Spice kanalı

en: Spice port
tr: Spice bağlantı noktası

en: Spice server
tr: Spice sunucusu

en: Start '%s' with the changed XML?
tr: '%s' değiştirilen XML ile başlatılsın mı?

en: Start Network
tr: Ağı Başlat

en: Start Pool
tr: Havuzu Başlat

en: Start the domain.
tr: Etki alanını başlat.

en: Start virt_ual machine on host boot up
tr: Ana makine önyüklendiğinde _sanal makineyi başlat

en: Start:
tr: Başlangıç:

en: State:
tr: Durum:

en: Status:
tr: Durum:

en: Step %(current_page)d of %(max_page)d
tr: Adım %(current_page)d / %(max_page)d

en: Stop Network
tr: Ağı Durdur

en: Stop Pool
tr: Havuzu Durdur

en: Storage
tr: Depolama

en: Storage Configuration
tr: Depolama Yapılandırması

en: Storage Path
tr: Depolama Yolu

en: Storage Pools
tr: Depolama Havuzları

en: Storage is a media device.
tr: Depolama bir ortam aygıtı.

en: Storage is in use by the following virtual machines
tr: Depolama aşağıdaki sanal makineler tarafından kullanılıyor

en: Storage is marked as shareable.
tr: Depolama paylaşılabilir olarak işaretlendi.

en: Storage is not cloneable: %(reason)s
tr: Depolama klonlanamaz: %(reason)s

en: Storage is read-only.
tr: Depolama salt okunur.

en: Storage is safe to share: %(reason)s
tr: Depolamanın paylaşılması güvenli: %(reason)s

en: Storage object
tr: Depolama nesnesi

en: Storage parameter error.
tr: Depolama parametresi hatası.

en: Storage size:
tr: Depolama boyutu:

en: Storage volume must be specified as vol=poolname/volname
tr: Depolama birimi vol=havuzadı/birimadı olarak belirtilmelidir

en: Storage will not be deleted.
tr: Depolama alanı silinmeyecek.

en: Storage:
tr: Depolama:

en: Suppress non-error output
tr: Hata olmayan çıktıyı gösterme

en: Suspended
tr: Beklemede

en: Switch to fullscreen view
tr: Tam ekran görünümüne geçiş yap

en: System default
tr: Sistem öntanımlı değeri

en: System default (%s)
tr: Sistem öntanımlı değeri (%s)

en: TCP net console
tr: TCP ağ konsolu

en: TPM v%(version)s
tr: TPM sürüm %(version)s

en: T_itle:
tr: _Başlık:

en: T_oolbar
tr: A_raç Çubuğu

en: T_ype:
tr: Tü_r:

en: Ta_rget path:
tr: He_def yol:

en: Tar_get Path:
tr: Hede_f Yolu:

en: Target
tr: Hedef

en: Target name:
tr: Hedef adı:

en: Target type:
tr: Hedef tür:

en: Target:
tr: Hedef:

en: Te_mplate:
tr: Ş_ablon:

en: Text Console %d
tr: Metin Konsolu %d

en: The CPU architecture to simulate
tr: Simüle edilecek CPU mimarisi

en: The MAC address '%s' is in use by another virtual machine.
tr: '%s' MAC adresi başka bir sanal makine tarafından kullanılıyor.

en: The OS being installed in the guest.
tr: Konukta kurulan işletim sistemi.

en: The OS installed in the guest.
tr: Konukta kurulu işletim sistemi.

en: The URL could not be accessed, maybe you mistyped?
tr: URL'ye erişilemedi, yanlış yazmış olabilir misiniz?

en: The VM is not running, --update is inapplicable.
tr: SM çalışmıyor, --update uygulanabilir değil.

en: The device is already in use by other guests %s
tr: Aygıt zaten diğer konuklar (%s) tarafından kullanılıyor

en: The domain could not be restored. Would you like
    to remove the saved state and perform a regular
    start up?
tr: Etki alanı geri yüklenemedi. Kaydedilmiş durumu
    kaldırmak ve normal bir başlatma gerçekleştirmek
    ister misiniz?

en: The domain is currently saved. Due to technical limitations that saved memory state will not become part of the snapshot. Running it later will be the same as having forced the system off mid-flight. It is recommended to snapshot either the running or shut down system instead.
tr: Alan şu anda kaydedildi. Teknik sınırlamalar nedeniyle kaydedilen bellek durumu anlık görüntünün bir parçası olmayacaktır. Daha sonra çalıştırmak, sistemi çalışma ortasında kapatmaya zorlamakla aynı olacaktır. Bunun yerine, çalışan veya kapatılan sistemin anlık görüntüsünü almanız tavsiye edilir.

en: The emulator may not have search permissions for the path '%s'.
tr: Öykünücünün '%s' yolu için arama izinleri olmayabilir.

en: The filesystem will not have enough free space to fully allocate the sparse file when the guest is running.
tr: Dosya sistemi, konuk çalışırken seyrek dosyayı tam olarak ayırmak için yeterli boş alana sahip olmayacak.

en: The following disk devices will be shared with %(vmname)s:
    
    %(pathlist)s
    Running the new guest could overwrite data in these disk images.
tr: Aşağıdaki disk aygıtları %(vmname)s ile paylaşılacak:
    
    %(pathlist)s
    Yeni konuğu çalıştırmak, bu disk kalıbındaki verilerin üzerine yazabilir.

en: The following paths will be deleted:
    
    %s
tr: Aşağıdaki yollar silinecek:
    
    %s

en: The guest's network configuration may not support PXE
tr: Konuğun ağ yapılandırması PXE'yi desteklemeyebilir

en: The import path must point to an existing storage.
tr: İçe aktarma yolu, var olan bir depolama alanını göstermelidir.

en: The libvirtd service does not appear to be installed. Install and run the libvirtd service to manage virtualization on this host.
tr: libvirtd hizmeti kurulu görünmüyor. Bu ana makinede sanallaştırmayı yönetmek için libvirtd hizmetini kurun ve çalıştırın.

en: The location must be the root directory of an install tree.
    See virt-install man page for various distro examples.
tr: Konum, bir kurulum ağacının kök dizini olmalıdır.
    Çeşitli dağıtım örnekleri için virt-install kılavuz sayfasına bakın.

en: The machine type to emulate
tr: Öykünülecek makine türü

en: The remote host requires a version of netcat/nc which supports the -U option.
tr: Uzak ana makine, -U seçeneğini destekleyen bir netcat/nc sürümü gerektiriyor.

en: The requested volume capacity will exceed the available pool space when the volume is fully allocated. (%(mem1)s M requested capacity > %(mem2)s M available)
tr: Birim tam olarak ayrıldığında, istenen birim kapasitesi kullanılabilir havuz alanını aşacak. (%(mem1)s M istenen ayırma > %(mem2)s M kullanılabilir)

en: The virtual machine is now being created. Allocation of disk storage and retrieval of the installation images may take a few minutes to complete.
tr: Sanal makine oluşturuluyor. Diskte depolama alanının ayrılması ve kurulum kalıplarının getirilmesi işleminin tamamlanması birkaç dakika sürebilir.

en: There are unapplied changes.
tr: Uygulanmamış değişiklikler var.

en: There are unapplied changes. Would you like to apply them now?
tr: Uygulanmamış değişiklikler var. Şimdi uygulamak ister misiniz?

en: There is not enough free space on the storage pool to create the volume. (%(mem1)s M requested allocation > %(mem2)s M available)
tr: Depolama havuzunda birimi oluşturmak için yeterli boş alan yok. (%(mem1)s M talep edilen ayırma > %(mem2)s M kullanılabilir)

en: There is not enough free space to create the disk.
tr: Diski oluşturmak için yeterli boş alan yok.

en: These changes will take effect after the next guest shutdown.
tr: Bu değişiklikler konuğun bir sonraki kapanışından sonra geçerli olacaktır.

en: This change will take effect after the next guest shutdown.
tr: Bu değişiklik konuğun bir sonraki kapanışından sonra geçerli olacaktır.

en: This device could not be attached to the running machine. Would you like to make the device available after the next guest shutdown?
tr: Bu aygıt çalışmakta olan bir makineye takılamadı. Konuğun bir sonraki kapanmasından sonra aygıtı kullanılabilir kılmak ister misiniz?

en: This guest should be a container guest
tr: Bu konuk bir konteyner konuğu olmalıdır

en: This guest should be a fully virtualized guest
tr: Bu konuk tamamen sanallaştırılmış bir konuk olmalıdır

en: This guest should be a paravirtualized guest
tr: Bu konuk yarı sanallaştırılmış bir konuk olmalıdır

en: This is now a fatal error. Specifying an OS name is required
    for modern, performant, and secure virtual machine defaults.
tr: Bu artık ölümcül bir hatadır. Modern, performanslı ve güvenli
    sanal makine öntanımlı değerleri için bir İS adı belirtmek gereklidir.

en: This is used for deciding optimal defaults like VirtIO.
    Example values: fedora29, rhel7.0, win10, ...
    Use '--osinfo list' to see a full list.
tr: Bu, VirtIO gibi en iyi öntanımlı değerlere karar vermek için kullanılır.
    Örnek değerler: fedora29, rhel7.0, win10, ...
    Tam listeyi görmek için '--osinfo list' kullanın.

en: This usually means that QEMU or KVM is not installed on your machine, or the KVM kernel modules are not loaded.
tr: Bunun anlamı genellikle QEMU veya KVM'in makinenizde kurulu olmaması yada KVM çekirdek modülleri yüklenmemiş olmamasıdır.

en: This will abort the installation. Are you sure?
tr: Bu, kurulumu sonlandıracaktır. Emin misiniz?

en: This will immediately poweroff the VM without shutting down the OS and may cause data loss.
tr: Bu, işletim sistemini kapatmadan sanal makinenin gücünü aniden kesecektir ve veri kaybına neden olabilir.

en: This will immediately reset the VM without shutting down the OS and may cause data loss.
tr: Bu, işletim sistemini kapatmadan sanal makineyi sıfırlayacaktır ve veri kaybına neden olabilir.

en: This will overwrite the existing path '%s'
tr: Bu, mevcut '%s' yolunun üzerine yazacak

en: This will remove the connection:
    
    %s
    
    Are you sure?
tr: Bu işlem bağlantıyı kaldıracak:
    
    %s
    
    Emin misiniz?

en: Thread_s:
tr: İ_ş parçacıkları:

en: Timestamp:
tr: Zaman Damgası:

en: Total CPUs implied by topology (sockets=%(sockets)d * dies=%(dies)d * cores=%(cores)d * threads=%(threads)d == %(total)d) does not match vCPU count %(vcpus)d
tr: Topoloji tarafından dolaylı olarak belirtilen toplam CPU (soket=%(sockets)d * zar=%(dies)d * çekirdek=%(cores)d * iş parçacığı=%(threads)d == %(total)d,) vCPU sayısıyla (%(vcpus)d) eşleşmiyor

en: Total host memory:
tr: Toplam ana makine belleği:

en: Transferring '%(filename)s'
tr: '%(filename)s' aktarılıyor

en: Tune CPU parameters for the domain process.
tr: Etki alanı işlemi için CPU parametrelerini ayarla.

en: Tune NUMA policy for the domain process.
tr: Etki alanı işlemi için NUMA politikasını ayarla.

en: Tune blkio policy for the domain process.
tr: Etki alanı işlemi için blkio politikasını ayarla.

en: Tune memory policy for the domain process.
tr: Etki alanı işlemi için bellek politikasını ayarla.

en: Tunnel migration through the libvirtd connection channel, rather than having the hypervisor open a separate network connection to the destination. The source libvirt instance connects directly to the destination libvirt instance.
    
    This can simplify setup since no additional firewall ports need to be open, and will encrypt migration traffic if your libvirt connection is encrypted. But it can be difficult to make this work with SSH transport.
tr: Hipervizörün hedefe ayrı bir ağ bağlantısı açmasını sağlamak yerine libvirtd bağlantı kanalı üzerinden tünel taşıması. Kaynak libvirt örneği doğrudan hedef libvirt örneğine bağlanır.
    
    Bu, ek güvenlik duvarı bağlantı noktalarının açılmasını gerektirmediğinden kurulumu basitleştirebilir ve libvirt bağlantınız şifrelenmişse taşıma trafiğini şifreleyecektir. Ancak bunun SSH taşıması ile çalışmasını sağlamak zor olabilir.

en: Tunnelled
tr: Tünelli

en: Type to start searching...
tr: Aramaya başlamak için yazın...

en: Type:
tr: Tür:

en: UDP net console
tr: UDP ağ konsolu

en: UNIX socket
tr: UNIX soketi

en: URL Install Tree
tr: URL Kurulum Ağacı

en: URL _Options
tr: URL _Seçenekleri

en: USB Device
tr: USB Aygıtı

en: USB Host Device
tr: USB Ana Aygıtı

en: USB Redirection
tr: USB Yönlendirme

en: USB redirection error
tr: USB yönlendirme hatası

en: Unable to add device: %s
tr: Aygıt eklenemedi: %s

en: Unable to complete install: '%s'
tr: Kurulum tamamlanamadı: '%s'

en: Unable to connect to graphical console: virt-viewer not installed. Please install the 'virt-viewer' package.
tr: Grafiksel konsola bağlanılamıyor: virt-viewer kurulu değil. Lütfen 'virt-viewer' paketini kurun.

en: Unable to connect to libvirt %s.
tr: libvirt %s ile bağlantı kurulamıyor.

en: Unable to migrate guest: %s
tr: Konuk taşınamıyor: %s

en: Unable to provide requested credentials to the VNC server.
    The credential type %s is not supported
tr: VNC sunucusuna istenen kimlik bilgileri sağlanamıyor.
    %s kimlik bilgisi türü desteklenmiyor

en: Uncaught error validating input: %s
tr: Girdi doğrulanırken yakalanmayan hata: %s

en: Uncaught error validating install parameters: %s
tr: Kurulum parametreleri doğrulanırken yakalanmayan hata: %s

en: Unknown
tr: Bilinmeyen

en: Unknown %(optionflag)s options: %(string)s
tr: Bilinmeyen %(optionflag)s seçenekleri: %(string)s

en: Unknown '%(optionname)s' value '%(string)s'
tr: Bilinmeyen '%(optionname)s' değeri '%(string)s'

en: Unknown OS name '%s'. See `--osinfo list` for valid values.
tr: Bilinmeyen İS adı '%s'. Geçerli değerler için `--osinfo list` seçeneğine bakın.

en: Unknown XML step request '%s', must be 1, 2, or all
tr: Bilinmeyen XML adım isteği '%s'. 1, 2 veya "all" olmalıdır

en: Unknown autoconsole type '%s'
tr: Bilinmeyen otomatik konsol türü '%s'

en: Unknown libosinfo ID '%s'
tr: Bilinmeyen libosinfo kimliği '%s'

en: Unpaused
tr: Devam ettirildi

en: Unsupported node device type '%s'
tr: Desteklenmeyen düğüm aygıtı türü '%s'

en: Up to %(maxmem)s available on the host
tr: Ana makinede %(maxmem)s kadar bellek kullanılabilir durumda

en: Up to %(numcpus)d available | Up to %(numcpus)d available
tr[0]: %(numcpus)d'e kadar kullanılabilir
tr[1]: %(numcpus)d'e kadar kullanılabilir

en: Use '--option=?' or '--option help' to see available suboptions
tr: Kullanılabilir alt seçenekleri görmek için '--option=?' veya '--option help' seçeneklerini kullanın

en: Use net_work name
tr: Ağ a_dını kullan

en: Used By
tr: Tarafından Kullanılıyor

en: User
tr: Kullanıcı

en: User session
tr: Kullanıcı oturumu

en: User stopped the VM. Not rebooting.
tr: Kullanıcı SM'yi durdurdu. Yeniden başlatılmıyor.

en: Usermode networking
tr: Kullanıcı modu ağı

en: Username:
tr: Kullanıcı adı:

en: Using --osinfo {osname}, VM performance may suffer. Specify an accurate OS for optimal results.
tr: --osinfo {osname} kullanıldığında SM performansı düşebilir. En iyi sonuçlar için kesin bir İS belirtin.

en: Using an existing image will overwrite the path during the clone process. Are you sure you want to use this path?
tr: Var olan bir kalıbı kullanmak, klonlama işlemi sırasında yolun üzerine yazacaktır. Bu yolu kullanmak istediğinizden emin misiniz?

en: Using container default --memory {megabytes}
tr: Konteyner öntanımlı değeri --memory {megabytes} kullanılıyor

en: Using default --name {vm_name}
tr: Öntanımlı --name {vm_name} kullanılıyor

en: Using unattended profile '%s'
tr: '%s' katılımsız profili kullanılıyor

en: Using {os_name} default --disk {disk_options}
tr: {os_name} öntanımlı değeri --disk {disk_options} kullanılıyor

en: Using {os_name} default --memory {megabytes}
tr: {os_name} öntanımlı değeri --memory {megabytes} kullanılıyor

en: Using {osname} --location {url}
tr: {osname} --location {url} kullanılıyor

en: VM '%s' didn't show up after expected time.
tr: SM '%s' beklenen süreden sonra görünmedi.

en: VM Sockets
tr: SM Soketleri

en: VM State:
tr: SM Durumu:

en: VNC server
tr: VNC sunucusu

en: VZ templates
tr: VZ şablonları

en: Validating install media '%(media)s' failed: %(error)s
tr: '%(media)s' kurulum ortamı doğrulanamadı: %(error)s

en: Validation Error: %s
tr: Doğrulama Hatası: %s

en: Verify that the 'libvirtd' daemon is running on the remote host.
tr: 'libvirtd' arka plan programının uzak ana makinede çalıştığını doğrulayın.

en: Verify that the 'libvirtd' daemon is running.
tr: 'libvirtd' arka plan programının çalıştığını doğrulayın.

en: Verify that:
     - A Xen host kernel was booted
     - The Xen service has been started
tr: Aşağıdakileri doğrulayın:
     - Bir Xen ana makine çekirdeği önyüklendi
     - Xen hizmeti başlatıldı

en: Version
tr: Sürüm

en: Video Device
tr: Video Aygıtı

en: Viewer authentication error: %s
tr: Görüntüleyici kimlik doğrulama hatası: %s

en: Viewer is disconnecting.
tr: Görüntüleyicinin bağlantısı kesiliyor.

en: Viewer was disconnected.
tr: Görüntüleyicinin bağlantısı kesildi.

en: Viewer window closed.
tr: Görüntüleyicinin penceresi kapatıldı.

en: VirtIO Serial
tr: VirtIO Seri

en: Virtual Machine
tr: Sanal Makine

en: Virtual Machine Manager Connection Failure
tr: Virtual Machine Manager Bağlantı Hatası

en: Virtual Machine Manager provides a graphical tool for administering virtual machines for KVM, Xen, and LXC. Start, stop, add or remove virtual devices, connect to a graphical or serial console, and see resource usage statistics for existing VMs on local or remote machines. Uses libvirt as the backend management API.
tr: Virtual Machine Manager, KVM, Xen ve LXC için sanal makineleri yönetmek için grafiksel bir araç sağlar. Sanal aygıtları başlatın, durdurun, ekleyin veya kaldırın, bir grafiksel veya seri konsola bağlanın ve yerel veya uzak makinelerdeki mevcut sanal makineler için kaynak kullanım istatistiklerini görün. Arka uç yönetim API'si olarak libvirt kullanır.

en: Virtual Network '%s' is not active. Would you like to start the network now?
tr: '%s' sanal ağı etkin değil. Ağı şimdi başlatmak ister misiniz?

en: Virtual Network is not active.
tr: Sanal ağ etkin değil.

en: Virtual _Machine
tr: Sanal _Makine

en: Virtual machine configuration screen
tr: Sanal makine yapılandırma ekranı

en: Virtual network
tr: Sanal ağ

en: Virtualization Platform Options
tr: Sanallaştırma Platformu Seçenekleri

en: Virtuozzo container
tr: Virtuozzo konteyneri

en: Volg_roup Name:
tr: Birim Grubu _Adı:

en: Volumes
tr: Birimler

en: Waiting %(minutes)d minute for the installation to complete. | Waiting %(minutes)d minutes for the installation to complete.
tr[0]: Kurulumun tamamlanması için %(minutes)d dakika bekleniyor.
tr[1]: Kurulumun tamamlanması için %(minutes)d dakika bekleniyor.

en: Waiting for install media / source
tr: Kurulum ortamı / kaynağı bekleniyor

en: Waiting for the installation to complete.
tr: Kurulumun tamamlanması bekleniyor.

en: Watchdog
tr: Gözlemci

en: Watchdog Device
tr: Gözlemci Aygıt

en: Would you still like to remember this connection?
tr: Bu bağlantıyı hala hatırlamak istiyor musunuz?

en: XML actions
tr: XML eylemleri

en: XML did not change after domain define. You may have changed a value that libvirt is setting by default.
tr: XML, etki alanı tanımlandıktan sonra değişmedi. Libvirt'in öntanımlı olarak ayarladığı bir değeri değiştirmiş olabilirsiniz.

en: XML did not have expected root element name '%(expectname)s', found '%(foundname)s'
tr: XML beklenen '%(expectname)s' kök öge adına sahip değildi, '%(foundname)s' bulundu

en: XML file to use as the original guest.
tr: Asıl konuk olarak kullanılacak XML dosyası.

en: XML options
tr: XML seçenekleri

en: You can now define grab keys by pressing them.
    To confirm your selection please click OK button
    while you have desired keys pressed.
tr: Yakalama tuşlarını şimdi basarak tanımlayabilirsiniz.
    Seçiminizi onaylamak için lütfen istediğiniz tuşlara
    basarken Tamam düğmesine tıklayın.

en: You can reconnect to the console to complete the installation process.
tr: Kurulum işlemini tamamlamak için konsola yeniden bağlanabilirsiniz.

en: You can restart your domain by running:
      %s
tr: Şu komutu çalıştırarak etki alanını yeniden başlatabilirsiniz:
      %s

en: You can see a full list of possible OS name values with:
    
       virt-install --osinfo list
tr: Şu komutla olası İS adı değerlerinin tam listesini görebilirsiniz:
    
       virt-install --osinfo list

en: You can see additional information with:
    
      osinfo-query os
tr: Şu komutla ek bilgileri görebilirsiniz:
    
      osinfo-query os

en: You may need to 'Enable shared memory' on the 'Memory' screen.
tr: 'Bellek' ekranında 'Paylaşılan belleği etkinleştir' seçeneğine ihtiyacınız olabilir.

en: You must select an OS.
tr: Bir İS seçmelisiniz.

en: Your XML changes will be lost if you leave this tab. Really leave this tab?
tr: Bu sekmeden ayrılırsanız XML değişiklikleriniz kaybolacak. Bu sekmeden gerçekten ayrılmak istiyor musunuz?

en: Your changes will be lost if you leave this tab. Really leave this tab?
tr: Bu sekmeden ayrılırsanız değişiklikleriniz kaybolacak. Bu sekmeden gerçekten ayrılmak istiyor musunuz?

en: ZFS Pool
tr: ZFS Havuzu

en: _3D acceleration:
tr: _3B hızlandırma:

en: _About
tr: _Hakkında

en: _Add Connection...
tr: Bağlantı _Ekle...

en: _Add Hardware
tr: Don_anım Ekle

en: _Address:
tr: _Adres:

en: _Allocate entire volume now
tr: Tüm birimi şimdi _ayır

en: _Always
tr: Her zam_an

en: _Application container
tr: _Uygulama konteyneri

en: _Apply
tr: _Uygula

en: _Architecture:
tr: _Mimari:

en: _Auto socket:
tr: _Otomatik soket:

en: _Autoconnect
tr: _Otomatik Bağlan

en: _Autoconnect:
tr: _Otomatik Bağlan:

en: _Back
tr: _Geri

en: _Backing store
tr: _Yedekleme deposu

en: _Begin Installation
tr: Kuruluma _Başla

en: _Browse
tr: _Göz at

en: _Browse Local
tr: Yerele _Gözat

en: _Browse...
tr: _Göz at...

en: _Bus type:
tr: _Veri yolu türü:

en: _Cancel
tr: _İptal

en: _Cancel Installation
tr: Kurulumu _İptal Et

en: _Channel:
tr: _Kanal:

en: _Close
tr: _Kapat

en: _Connect
tr: _Bağlan

en: _Connect to console
tr: Konsola _bağlan

en: _Connection Details
tr: Bağlantı Det_ayları

en: _Console
tr: _Konsol

en: _Container
tr: _Konteyner

en: _Copy
tr: _Kopyala

en: _Delete
tr: _Sil

en: _Delete snapshot
tr: Anlık görüntüyü sil

en: _Deleting storage:
tr: Depolama _siliniyor:

en: _Description:
tr: _Açıklama:

en: _Details
tr: _Ayrıntılar

en: _Details...
tr: _Ayrıntılar...

en: _Device type:
tr: _Aygıt Türü:

en: _Disk I/O
tr: _Disk G/Ç

en: _Driver:
tr: _Sürücü:

en: _Edit
tr: _Düzenle

en: _Enable IPv4
tr: IPv4 _Etkinleştir

en: _Enable IPv6
tr: IPv6 _Etkinleştir

en: _Enable storage for this virtual machine
tr: Bu sanal makine için depolamayı etkinleştir

en: _File
tr: _Dosya

en: _Finish
tr: _Bitir

en: _Force Off
tr: _Zorla Kapat

en: _Force Poweroff:
tr: _Zorla Kapat:

en: _Format:
tr: _Biçim:

en: _Forward
tr: İ_leri

en: _Fullscreen
tr: _Tam Ekran

en: _General
tr: _Genel

en: _Graph
tr: _Grafik

en: _Guest CPU Usage
tr: _Konuk CPU Kullanımı

en: _Help
tr: _Yardım

en: _Host CPU Usage
tr: _Ana Makine CPU Kullanımı

en: _Hypervisor:
tr: _Hipervizör:

en: _Initrd path:
tr: _Initrd yolu:

en: _Local install media (ISO image or CDROM)
tr: _Yerel kurulum ortamı (ISO kalıbı veya CDROM)

en: _Login
tr: _Giriş Yap

en: _MAC address:
tr: _MAC adresi:

en: _Machine Type:
tr: _Makine Türü:

en: _Manage...
tr: _Yönet...

en: _Memory Usage
tr: _Bellek Kullanımı

en: _Memory:
tr: _Bellek:

en: _Migrate
tr: _Taşı

en: _Mode:
tr: _Mod:

en: _Name:
tr: _Ad:

en: _Network I/O
tr: _Ağ G/Ç

en: _Network source:
tr: _Ağ kaynağı:

en: _Network:
tr: _Ağ:

en: _Never
tr: _Asla

en: _New
tr: _Yeni

en: _New Virtual Machine
tr: _Yeni Sanal Makine

en: _OK
tr: _Tamam

en: _Only when Fullscreen
tr: _Yalnızca tam ekranken

en: _Open
tr: _Aç

en: _Overview
tr: Genel _Bakış

en: _Password:
tr: _Parola:

en: _Paste
tr: _Yapıştır

en: _Path:
tr: _Yol:

en: _Pause
tr: _Duraklat

en: _Pause:
tr: _Duraklat:

en: _Port:
tr: _Bağlantı noktası:

en: _Portgroup:
tr: _Bağlantı noktası grubu:

en: _Preferences
tr: _Tercihler

en: _Quit
tr: _Çıkış

en: _Reboot
tr: _Yeniden Başlat

en: _Redirect USB device
tr: USB aygıtı _yönlendir

en: _Remove
tr: _Kaldır

en: _Remove Hardware
tr: Donanım Ka_ldır

en: _Resize guest with window:
tr: Pencereyle konuğu yeniden _boyutlandır:

en: _Resize to VM
tr: SM'ye _Yeniden Boyutlandır

en: _Restore
tr: _Geri yükle

en: _Run
tr: Çalıştı_r

en: _Save this password in your keyring
tr: Bu parolayı anahtarlığınıza _kaydedin

en: _Scale Display
tr: Ekranı _Ölçekle

en: _Select or create custom storage
tr: Özel depolama alanı _seç veya oluştur

en: _Show Virtual Machine Manager
tr: Virtual Machine Manager'i Gö_ster

en: _Shut Down
tr: _Kapat

en: _Source Adapter:
tr: _Kaynak Bağdaştırıcı:

en: _Source IQN:
tr: _Kaynak IQN:

en: _Source Path:
tr: _Kaynal Yolu:

en: _Source path:
tr: _Kaynak yolu:

en: _Start snapshot
tr: _Anlık görüntüyü başlat

en: _Storage
tr: _Depolama

en: _Storage format:
tr: _Depolama biçimi:

en: _Take Screenshot
tr: Ekran Görün_tüsü Al

en: _Temporary move:
tr: _Geçici taşıma:

en: _Type:
tr: _Tür:

en: _Unapplied changes:
tr: _Uygulanmamış değişiklikler:

en: _Update status every
tr: D_urumu güncelle: her

en: _Username:
tr: _Kullanıcı Adı:

en: _Version:
tr: _Sürüm:

en: _View
tr: _Görünüm

en: _View Manager
tr: Yöneticiyi _Görüntüle

en: _Virt Type:
tr: _Virt Türü:

en: _Virtual Machine Details
tr: _Sanal Makine Ayrıntıları

en: _Virtual Networks
tr: _Sanal Ağlar

en: _Virtual machine
tr: _Sanal makine

en: _Xen Type:
tr: _Xen Türü:

en: active
tr: etkin

en: blah foo warning message
tr: bla foo uyarı mesajı

en: iSCSI Target
tr: iSCSI Hedefi

en: label
tr: etiket

en: label506
tr: etiket506

en: label507
tr: etiket507

en: label508
tr: etiket508

en: libosinfo or osinfo-db is too old to support unattended installs.
tr: libosinfo veya osinfo-db, katılımsız kurulumları desteklemeyecek kadar eski.

en: location kernel/initrd may only be specified with a location URL/path
tr: Çekirdek/initrd konumu yalnızca bir konum URL'si/yolu ile belirtilebilir

en: location kernel/initrd must be be specified as a pair
tr: Çekirdek/initrd konumu bir çift olarak belirtilmelidir

en: panic
tr: panik

en: python libguestfs support is not installed
tr: python libguestfs desteği kurulu değil

en: seconds
tr: saniye

en: size is required for non-existent disk '%s'
tr: var olmayan '%s' diski için boyut gerekli

en: use btrfs COW lightweight copy
tr: btrfs COW hafif kopyasını kullan

en: user session
tr: kullanıcı oturumu

en: vCPU a_llocation:
tr: _Ayrılan vCPU:

en: virt-manager does not support more than one graphical console
tr: virt-manager birden fazla grafiksel konsolu desteklemiyor

en: x86 _Firmware:
tr: x86 Ürün _yazılımı:

en: {env_var} set. Skipping fatal error.
tr: {env_var} ayarlandı. Ölümcül hata atlanıyor.
