gtksourceview - en to ug translation catalogue (564 entries)

en: ASP Object
ug: ASP نەڭ

en: Accelerators
ug: تېزلەتكۈچ

en: Activation
ug: ئاكتىپلاش

en: Ada
ug: ئادا

en: Added line
ug: قوشۇلغان قۇر

en: Additional Category
ug: قوشۇمچە كاتېگورىيە

en: Address
ug: ئادرېس

en: Adverb
ug: رەۋىش

en: After
ug: داۋامى

en: Alignment Mode
ug: توغرىلاش ھالىتى

en: All
ug: ھەممىسى

en: Always
ug: ھەمىشە

en: Anchor
ug: قۇلۇپلا

en: Annotation
ug: %1 ئىلاۋە

en: Arbitrary base number
ug: خالىغان ئاساسىي سان

en: Assertion
ug: ھۆكۈم

en: Assignment Left Hand Side
ug: تەڭلىك بەلگىسىنىڭ سول تەرىپى

en: Assignment Operator
ug: قىممەت بېرىش ئەمەل بەلگىسى

en: Assignment Right Hand Side
ug: تەڭلىك بەلگىسىنىڭ ئوڭ تەرىپى

en: Atom
ug: ئاتوم

en: Attribute
ug: خاسلىق

en: Attribute Definition
ug: خاسلىق ئېنىقلىمىسى

en: Attribute Name
ug: خاسلىق ئاتى

en: Attribute Value
ug: خاسلىق قىممىتى

en: Attribute name
ug: خاسلىق ئاتى

en: Attribute value
ug: خاسلىق قىممىتى

en: Auto Complete Delay
ug: ئۆزلۈكىدىن تاماملاشنى كېچىكتۈرۈش

en: Auto Indentation
ug: ئۆزلۈكىدىن تارايتىش

en: Autoconf Macro
ug: Autoconf ماكرو

en: Automake Variable
ug: Automake ئۆزگەرگۈچى

en: Background
ug: تەگلىك

en: Background color
ug: تەگلىك رەڭگى

en: Background set
ug: تەگلىك تەڭشىكى

en: Backslash Escape
ug: تەتۈر يانتۇ سىزىق

en: Base-N Integer
ug: N ئاساسىدىكى پۈتۈن سان

en: Base-N number
ug: N ئاساسىدىكى سان

en: Before
ug: ئاۋۋال

en: Binary number
ug: ئىككىلىك سان

en: Bindings
ug: باغلانمىلار

en: Block
ug: بۆلەك

en: Block Elements
ug: بوش ئېلېمېنت

en: Blockquote Marker
ug: نەقىل بەلگىسى

en: Blue based color scheme
ug: كۆك رەڭ ئاساسىدىكى رەڭ لايىھىسى

en: Body Font Name
ug: گەۋدە خەت نۇسخا ئاتى

en: Bold
ug: توم

en: Bold set
ug: توم تەڭشىكى

en: Boolean
ug: بۇلىن

en: Boolean Value
ug: بۇلىن لوگىكىلىق قىممەت

en: Boolean value
ug: بۇلىن لوگىكىلىق قىممەت

en: Buffer
ug: يىغلەك

en: Built-in Target
ug: ئۆزىدىكى نىشان

en: Built-in identifier
ug: ئىچكى بەلگە

en: Builtin
ug: ئىچكى

en: Builtin Command
ug: ئىچكى بۇيرۇق

en: Builtin Constant
ug: ئىچكى تۇراقلىق سان

en: Builtin Function
ug: ئىچكى فۇنكسىيە

en: Builtin Object
ug: ئىچكى نەڭ

en: Builtin Variable
ug: ئىچكى ئۆزگەرگۈچى

en: Builtin-function keyword
ug: ئىچكى فۇنكسىيە ھالقىلىق سۆز

en: Bullet
ug: تۈر بەلگىسى

en: C/C++/ObjC Header
ug: C/C++/ObjC ھۆججەت بېشى

en: CDATA delimiter
ug: CDATA ئايرىش بەلگىسى

en: CG Shader Language
ug: CG Shader تىلى

en: Can redo
ug: قايتىلىغىلى بولىدۇ

en: Can undo
ug: يېنىۋالغىلى بولىدۇ

en: Cannot create a regex for all the transitions, the syntax highlighting process will be slower than usual.
    The error was: %s
ug: ھەممە ئايلاندۇرۇشقا مۇنتىزىم ئىپادە قۇرالمىدى، گرامماتىكا يورۇتۇش جەريانى ئادەتتىكى ئەھۋالدىن ئەھۋالدىن ئاستا.
    خاتالىق: %s

en: ChangeLog
ug: ئۆزگىرىش خاتىرىسى

en: Changed line
ug: ئۆزگەرگەن قۇر

en: Character
ug: ھەرپ

en: Class
ug: تىپ

en: Class Selector
ug: خىل تاللىغۇچ

en: Class names
ug: كىلاس ئاتلىرى

en: Class type
ug: تىپ ئاتى

en: Classic
ug: كلاسسىك

en: Classic color scheme
ug: كلاسسىك رەڭ لايىھىسى

en: Cobalt
ug: كوبالت

en: Code
ug: كودى

en: Code Block
ug: كود بۆلىكى

en: Color
ug: رەڭ

en: Color scheme used in the Kate text editor
ug: Kate تېكىست تەھرىرلىگۈچتە ئىشلەتكەن رەڭ لايىھىسىنى ئىشلىتىدۇ

en: Color scheme using Tango color palette
ug: Tango رەڭ تاختىسىدىكى رەڭ لايىھىسىنى ئىشلىتىدۇ

en: Command
ug: بۇيرۇق

en: Command Macro
ug: بۇيرۇق ماكرو

en: Commands
ug: بۇيرۇقلار

en: Comment
ug: ئىزاھات

en: Common Commands
ug: ئادەتتىكى بۇيرۇقلار

en: Common Defines
ug: ئادەتتىكى ئېنىقلىمىلار

en: Common Function
ug: ئادەتتىكى فۇنكسىيە

en: Compiler Directive
ug: تەرجىمە-تەھرىرلىگۈچ بۇيرۇقى

en: Completion
ug: تاماملاش

en: Completion Info
ug: تاماملاش ئۇچۇرى

en: Completion popup delay for interactive completion
ug: تەسىرلىشىشچان تاماملاشتىكى تولۇقلاش تىزىملىك كېچىكتۈرۈش

en: Complex number
ug: مۇرەككەپ سان

en: Conditional Macro
ug: شەرت ماكرو

en: Conjunction
ug: باغلىغۇچى

en: Constant
ug: تۇراقلىق سان

en: Constructors
ug: قۇرغۇچ

en: Control
ug: تىزگىن

en: Control Keyword
ug: تىزگىن ھالقىلىق سۆز

en: DOS Batch
ug: Dos توپ بىر تەرەپ قىلىش

en: Dark color scheme using the Tango color palette
ug: Tango رەڭ تاختىسىدىكى تۇتۇق رەڭ لايىھىسىنى ئىشلىتىدۇ

en: Data Type
ug: سانلىق-مەلۇمات تىپى

en: Data Types
ug: سانلىق-ئاساس تىپى

en: Data type
ug: سانلىق-مەلۇمات تىپى

en: Date
ug: چېسلا

en: Debug
ug: سازلا

en: Debug Code
ug: سازلاش كودى

en: Decimal
ug: ئونلۇق كەسىر

en: Decimal number
ug: ئونلۇق سىستېمىدىكى سان

en: Declaration
ug: بايانات

en: Default Attribute
ug: كۆڭۈلدىكى خاسلىق

en: Defaults
ug: كۆڭۈلدىكى قىممەتلەر

en: Define
ug: بەلگىلە

en: Definition
ug: ئېنىقلىما

en: Definition list
ug: ئېنىقلىما تىزىملىكى

en: Delimiter
ug: ئايرىش بەلگىسى

en: Deprecated
ug: تاشلىۋېتىلگەن

en: Design by Contract
ug: توختام لايىھە

en: Device Cast
ug: ئۈسكۈنە قۇيۇش

en: Device Function
ug: ئۈسكۈنە ئىقتىدارى

en: Device Functions
ug: ئۈسكۈنە فۇنكسىيىسى

en: Diff
ug: سېلىشتۇرۇش(Diff)

en: Dimension
ug: ئۆلچەم

en: Directory Macro
ug: مۇندەرىجە ماكرو

en: Disabled
ug: ئىناۋەتسىز قىلىنغان

en: Document Words
ug: پۈتۈكتىكى سۆزلەر

en: Documentation comment
ug: پۈتۈك ئىزاھاتى

en: Documentation comment element
ug: پۈتۈك ئىزاھات ئېلېمېنتى

en: Draw Spaces
ug: بوشلۇق سىز

en: E-mail address
ug: ئېلخەت ئادرېسى

en: Element
ug: ئېلېمېنت

en: Element name
ug: ئېلېمېنت ئاتى

en: Email
ug: ئېلخەت

en: Emphasis
ug: تەكىتلەش

en: Encoding
ug: كودلاش

en: Entity
ug: ئەمەلىي گەۋدە

en: Entries
ug: تۈرلەر

en: Enumerated list
ug: ساناق تىزىملىكى

en: Erlang
ug: ئېرلاڭ

en: Error
ug: خاتالىق

en: Error Text
ug: خاتالىق تېكىستى

en: Escaped Character
ug: كود ئالماشتۇرۇش ھەرپى

en: Escaped Characters
ug: مەنە ئۆزگەرتىش ھەرپلىرى

en: Exception Handling
ug: مۇستەسنا بىر تەرەپ قىلىش

en: Exec parameter
ug: ئىجرا پارامېتىرى

en: Explicit Argument
ug: روشەن پارامېتىر

en: Explicit Noun Definition
ug: روشەن ئىسىم ئېنىقلىمىسى

en: External
ug: سىرتقى

en: Externals
ug: ياتلار(Externals)

en: Field
ug: سۆز بۆلىكى

en: File
ug: ھۆججەت

en: File Attributes
ug: ھۆججەت خاسلىقلىرى

en: File Descriptor
ug: ھۆججەت چۈشەندۈرگۈچ

en: Filename
ug: ھۆججەت ئاتى

en: Float
ug: لەيلىمە كەسىر سان

en: Floating Point
ug: لەيلىمە چېكىت

en: Floating Point number
ug: لەيلىمە چېكىت سان

en: Floating point number
ug: لەيلىمە چېكىت سان

en: Flow Conditional
ug: جەريان شەرتى

en: Footer Font Name
ug: بەت ئاستى خەت نۇسخا ئاتى

en: Foreground
ug: ئالدى كۆرۈنۈش

en: Foreground color
ug: ئالدى كۆرۈنۈش رەڭگى

en: Foreground set
ug: ئالدى كۆرۈنۈش تەڭشىكى

en: Format
ug: پىچىمى

en: Formatting Elements
ug: فورماتلاش ئېلېمېنتى

en: Frame Number
ug: كاندۇك نومۇرى

en: Function
ug: فۇنكسىيە

en: Function Name
ug: فۇنكسىيە ئاتى

en: Functions
ug: فۇنكسىيىلەر

en: Future Reserved Keywords
ug: كەلگۈسىگە قالدۇرۇلغان ئاچقۇچلۇق سۆز

en: Fuzzy
ug: مۈجمەل

en: GDB Log
ug: GDB خاتىرىسى

en: GUI Elements
ug: GUI ئېلېمېنتلىرى

en: Gate
ug: ئىشىك

en: Generated Content
ug: ھاسىل قىلىنغان مەزمۇن

en: Global
ug: ئومۇمىي دائىرىلىك

en: Global Function
ug: ئومۇمىيەت فۇنكسىيە

en: Global Functions
ug: ئومۇمىيەت فۇنكسىيە

en: Global Variable
ug: ئومۇمىيەت ئۆزگەرگۈچى

en: Global Variables
ug: ئومۇمىيەت ئۆزگەرگۈچى

en: Go
ug: يۆتكەل

en: Graphviz Dot
ug: Graphviz نۇقتا

en: Group
ug: گۇرۇپپا

en: HOME and END keys move to first/last non whitespace characters on line before going to the start/end of the line
ug: HOME ۋە END كۇنۇپكىسى قۇرنىڭ باش/ئاخىرىغا يۆتكىلىشتىن ئىلگىرى قۇر ئىچىدىكى بىرىنچى/ئاخىرقى ھەرپكە يۆتكىلىدۇ

en: Haddock Directive
ug: Haddock بۇيرۇقى

en: Header
ug: بەت قېشى

en: Header Elements
ug: ماۋزۇ ئېلېمېنتلىرى

en: Header Font Name
ug: بەت قاشنىڭ خەت نۇسخا ئاتى

en: Header Property
ug: قاش خاسلىقى

en: Heredoc Bound
ug: Heredoc باغلامى

en: Hex
ug: ئون ئالتىلىك سىستېما

en: Hexadecimal number
ug: ئون ئالتىلىك سىستېمىدىكى سان

en: Hidden
ug: يوشۇرۇن

en: Highlight Matching Brackets
ug: ماس تىرناقلارنى يورۇت

en: Highlight Syntax
ug: گرامماتىكا يورۇتۇش

en: Highlight current line
ug: ھازىرقى قۇرنى يورۇت

en: Highlighting a single line took too much time, syntax highlighting will be disabled
ug: پۈتۈن بىر قۇرنى يورۇتۇشقا كەتكەن ۋاقىت بەك كۆپ، گرامماتىكا يورۇتۇش چەكلىنىدۇ

en: Horizontal Rule
ug: توغرا سىزغۇچ

en: Hyperlinked Identifier
ug: ئۇلانمىلىق بەلگە

en: Hyperlinked Module Name
ug: ئۇلانمىلىق بۆلەك ئىسمى

en: ID Selector
ug: ID تاللىغۇچ

en: IEEE System Task
ug: IEEE سىستېما ۋەزىپىسى

en: Icon
ug: سىنبەلگە

en: Icon Name
ug: سىنبەلگە ئاتى

en: Icon to be shown for this item
ug: بۇ تۈرگە كۆرسىتىدىغان سىنبەلگە

en: Identifier
ug: بەلگە

en: Ignore
ug: پەرۋا قىلما

en: Image Marker
ug: سۈرەت بەلگىسى

en: Imaginary number
ug: مەۋھۇم سان

en: Import BVI
ug: BVI نى ئىمپورت قىل

en: Include
ug: ئىچىدە

en: Include Statement
ug: ئىچىدىكى جۈملە

en: Include directive
ug: بۇيرۇق ئىچىدە

en: Included File
ug: ئىچىدىكى ھۆججەت

en: Incomplete Sequence
ug: چالا تەرتىپ

en: Indent Width
ug: تارايتىش كەڭلىكى

en: Indent on tab
ug: tab دە تارايت

en: Individual
ug: ئۆزگىچە

en: Info
ug: ئۇچۇر

en: Info to be shown for this item
ug: بۇ تۈرگە كۆرسىتىدىغان ئۇچۇر

en: Inline Documentation Section
ug: ئىچكى پۈتۈك بۆلىكى

en: Inline Elements
ug: ئىچكى ئېلېمېنت

en: Inline Haddock Section
ug: ئىچكى Haddock بۆلىكى

en: Inline Math Mode
ug: ئىچكى ماتېماتىكا مودېلى

en: Insert Spaces Instead of Tabs
ug: Tab ئورنىغا بوشلۇق قىستۇرۇش

en: Integer Number
ug: پۈتۈن سان

en: Interactive Delay
ug: تەسىرلىشىشتىكى كېچىكتۈرۈش

en: Interval of printed line numbers (0 means no numbers)
ug: قۇر نومۇرىنى باسىدىغان دائىرە (0 قۇر نومۇرى يوقلۇقىنى بىلدۈرىدۇ)

en: Intrinsic function
ug: ئىچكى فۇنكسىيە

en: Italic
ug: يانتۇ

en: Italic set
ug: يانتۇ تەڭشىكى

en: Item text
ug: تۈر تېكىستى

en: Itemized list
ug: تۈر تىزىملىكى

en: Iterator
ug: تەكرارلىغۇچ

en: Key
ug: ئاچقۇچ

en: Keysymbol
ug: ھالقىلىق بەلگە

en: Keyword
ug: ھالقىلىق سۆز

en: Keywords
ug: ھالقىلىق سۆزلەر

en: Known Property Value
ug: مەلۇملۇق خاسلىق قىممىتى

en: LRM Additional System Task
ug: LRM قوشۇمچە سىستېما ۋەزىپىسى

en: Lab Text
ug: ئەن تېكىستى

en: Label
ug: ئەن

en: Label to be shown for this item
ug: بۇ تۈرگە كۆرسىتىدىغان ئەن

en: Labeled argument
ug: بەلگە سېلىنغان ئەركىن ئۆزگەرگۈچى

en: Language
ug: تىل

en: Language id
ug: تىل كىملىكى

en: Language ids
ug: تىل كىملىكلىرى

en: Language name
ug: تىل ئىسمى

en: Language object to get highlighting patterns from
ug: يورۇتۇپ كۆرسىتىش ھالىتىگە ئېرىشىشتە ئىشلىتىدىغان تىل نەڭى

en: Language section
ug: تىل بۆلىكى

en: Language specification directories
ug: تىل ئۆلچىمى مۇندەرىجىسى

en: Leading
ug: قۇر ئارىلىقى

en: Line Break
ug: قۇر ئالماشتۇرۇش بەلگىسى

en: Line Directive
ug: قۇر بۇيرۇقى

en: Line Numbers Font Name
ug: قۇر نومۇرى خەت نۇسخا ئاتى

en: Line background
ug: قۇر تەگلىكى

en: Line background color
ug: قۇر تەگلىك رەڭگى

en: Line background set
ug: قۇر تەگلىك تەڭشىكى

en: Link Text
ug: ئۇلانما تېكىستى

en: List Marker
ug: تىزىم بەلگىسى

en: List of directories and files where the style schemes are located
ug: ئۇسلۇب لايىھە تۇرۇشلۇق مۇندەرىجە ۋە ھۆججەتلەرنىڭ تىزىملىكى

en: List of directories where the language specification files (.lang) are located
ug: تىل ئۆلچىمى ھۆججىتى(.lang) تۇرۇشلۇق مۇندەرىجە

en: List of the ids of the available languages
ug: ئىشلەتكىلى بولىدىغان تىل كىملىك تىزىملىكى

en: List of the ids of the available style schemes
ug: مەۋجۇت ئۇسلۇب لايىھە كىملىكىنىڭ تىزىملىكى

en: Literal
ug: يېزىق

en: Literate Haskell
ug: ساۋاتلىق Haskell

en: Local
ug: يەرلىك

en: Location
ug: ئورنى

en: Macros
ug: ماكرولار

en: Main Category
ug: ئاساسىي كاتېگورىيە

en: Markup
ug: بەلگە

en: Markup to be shown for this item
ug: بۇ تۈرگە كۆرسىتىدىغان بەلگە

en: Math Mode
ug: ماتېماتىكا مودېلى

en: Maximum Undo Levels
ug: ئەڭ يۇقىرى يېنىۋېلىش دەرىجىسى

en: Metaparameters
ug: مېتا پارامېتىرلار

en: Minimum Word Size
ug: ئەڭ قىسقا سۆز چېكى

en: Missing main language definition (id = "%s".)
ug: ئاساسىي تىل ئېنىقلىمىسى كەم (id = «%s».)

en: Modifiers
ug: سۈپەتلىگۈچىلەر

en: Module Handler
ug: بۆلەك بىر تەرەپ قىلغۇچ

en: Module Path
ug: بۆلەك يولى

en: Module handler
ug: بۆلەك بىر تەرەپ قىلغۇچ

en: Module name, Variant, etc
ug: بۆلەك ئاتى، شالغۇتى قاتارلىق

en: Monospace
ug: تەڭ كەڭلىك

en: Multiline string
ug: كۆپ قۇرلۇق تېكىست

en: Name
ug: ئاتى

en: Name of the font to use for the line numbers (e.g. "Monospace 10")
ug: قۇر نومۇرى ئىشلىتىدىغان خەت نۇسخا ئاتى (مەسىلەن، "Monospace 10")

en: Name of the font to use for the page footer (e.g. "Monospace 10")
ug: بەت ئاستىغا ئىشلىتىدىغان خەت نۇسخا ئاتى (مەسىلەن، "Monospace 10")

en: Name of the font to use for the page header (e.g. "Monospace 10")
ug: بەت قاشقا ئىشلىتىدىغان خەت نۇسخا ئاتى (مەسىلەن، "Monospace 10")

en: Name of the font to use for the text body (e.g. "Monospace 10")
ug: تېكىست گەۋدىسى ئىشلىتىدىغان خەت نۇسخا ئاتى (مەسىلەن، "Monospace 10")

en: Namespace
ug: ئات بوشلۇقى

en: Newline
ug: يېڭى قۇر

en: Nil Constant
ug: Nil تۇراقلىق سان

en: No extra information available
ug: ئىشلەتكىلى بولىدىغان ئارتۇق ئۇچۇر يوق

en: No idea what it is
ug: ئۇ نېمىدۇ

en: Non Breaking Whitespace
ug: پارچىلانمايدىغان بوشلۇق

en: Note (FIXME, TODO, XXX, etc.)
ug: ئىزاھات (FIXME، TODO، XXX قاتارلىق)

en: Noun
ug: ئىسىم

en: Null Value
ug: Null قىممەت

en: Number
ug: نومۇرى

en: Number of lines scanned in one batch
ug: بىر تۈركۈمدە تەكشۈرىدىغان قۇر سانى

en: Number of pages
ug: بەت سانى

en: Number of proposal accelerators to show
ug: كۆرسىتىدىغان تەكلىپ تېزلەتكۈچنىڭ سانى

en: Number of proposals added in one batch
ug: بىر تۈركۈمدە قوشىدىغان تەكلىپ سانى

en: Number of spaces to use for each step of indent
ug: ھەر قېتىم تارايتىدىغان بوشلۇق سانى

en: Number of undo levels for the buffer
ug: يىغلەكتىكى يېنىۋېلىش دەرىجىسى

en: Numeric literal
ug: ھەرپلىك سان

en: Obsolete Autoconf Macro
ug: ۋاقتى ئۆتكەن Autoconf ماكرو

en: Ocamldoc Comments
ug: Ocamldoc ئىزاھات

en: Octal
ug: سەككىزلىك

en: Octal number
ug: سەككىزلىك سىستېمىدىكى سان

en: OpenCL Constant
ug: OpenCL تۇراقلىق سان

en: OpenGL Shading Language
ug: OpenGL رەڭلەش تىلى

en: Operation operator
ug: مەشغۇلات ئەمەل بەلگىسى

en: Operator
ug: ئەمەل بەلگىسى

en: Optimized Out
ug: ئەلالاشتۇرۇپ چىقار

en: Option
ug: تاللانما

en: Option Name
ug: تاللانما ئىسمى

en: Optional Target
ug: تاللاشچان نىشان

en: Options
ug: تاللانما

en: Other Keyword
ug: باشقا ئاچقۇچ سۆزلەر

en: Other Macro
ug: باشقا ماكرو

en: Others
ug: باشقىلار

en: Others 2
ug: باشقا 2

en: Others 3
ug: باشقا 3

en: POD Escape
ug: POD ئايلاندۇرۇش

en: POD heading
ug: POD ماۋزۇ

en: POD keyword
ug: POD ئاچقۇچلۇق سۆز

en: Package Info
ug: بوغچا ئۇچۇرى

en: Package Manager
ug: بوغچا باشقۇرغۇ

en: Page Elements
ug: بەت ئېلېمېنتى

en: Parameter
ug: پارامېتىر

en: Parameters
ug: پارامېتىرلار

en: Parens
ug: تىرناقلار

en: Polymorphic Variant
ug: كۆپ شەكىللىك شالغۇت

en: Position of the right margin
ug: ئوڭ گىرۋەكنىڭ ئورنى

en: Predefined Variable
ug: ئالدىن ئېنىقلانغان ئۆزگەرگۈچى

en: Predicate
ug: مۆلچەرلەش

en: Prefix
ug: ئالدى قوشۇلغۇچى

en: Preprocessor
ug: ئالدىن بىر تەرەپ قىلغۇچ

en: Preprocessor directive
ug: ئالدىن بىر تەرەپ قىلىش بۇيرۇقى

en: Primary
ug: ئاساسىي

en: Primitive
ug: ئىپتىدائىي

en: Print Footer
ug: بەت ئاستىنى باس

en: Print Header
ug: بەت قېشىنى باس

en: Print Line Numbers
ug: قۇر نومۇرىنى باس

en: Priority
ug: مەرتىۋە

en: Processing instruction
ug: بىر تەرەپ قىلىش بۇيرۇقى

en: Prompt
ug: ئەسكەرت

en: Properties
ug: خاسلىق

en: Property Name
ug: خاسلىق ئاتى

en: Proposal Page Size
ug: تەكلىپ بەت چوڭلۇقى

en: Proposal scrolling page size
ug: تەكلىپ دومىلىما بەت چوڭلۇقى

en: Proposals Batch Size
ug: تەكلىپ تۈركۈم چوڭلۇقى

en: Provider
ug: تەمىنلىگۈچى

en: Provider Page Size
ug: تەمىنلىگۈچىنىڭ بەت چوڭلۇقى

en: Provider priority
ug: تەمىنلىگۈچىنىڭ مەرتىۋىسى

en: Provider scrolling page size
ug: تەمىنلىگۈچىنىڭ دومىلىما بەت چوڭلۇقى

en: RPM Variable
ug: RPM ئۆزگەرگۈچى

en: Real number
ug: ھەقىقىي سان

en: Regular Expression
ug: مۇنتىزىم ئىپادە

en: Release
ug: تارقاتقۇچى

en: Remember Info Visibility
ug: ئۇچۇرنىڭ كۆرۈنۈشچانلىقىنى ئەستە تۇت

en: Remember the last info window visibility state
ug: ئاخىرقى ئۇچۇر كۆزنىكىنىڭ كۆرۈنۈشچانلىقىنى ئەستە تۇت

en: Removed line
ug: چىقىرىۋېتىلگەن قۇر

en: Reserved Category
ug: قالدۇرۇلغان كاتېگورىيە

en: Reserved Class
ug: قالدۇرۇلغان خىل

en: Reserved Constant
ug: قالدۇرۇلغان تۇراقلىق سان

en: Reserved Identifier
ug: قالدۇرۇلغان بەلگە

en: Reserved Keywords
ug: قالدۇرۇلغان ئاچقۇچلۇق سۆز

en: Reserved keyword
ug: قالدۇرۇلغان ئاچقۇچلۇق سۆز

en: Resources
ug: مەنبەلەر

en: Right Margin Position
ug: ئوڭ بوشلۇق ئورنى

en: Scan Batch Size
ug: تەكشۈرىدىغان تۈركۈم چوڭلۇقى

en: Scheme
ug: نۇسخا

en: Scheme ids
ug: لايىھە كىملىكلىرى

en: Scientific
ug: پەن-تېخنىكا

en: Scope Declaration
ug: تەسىر دائىرە ئېنىقلىمىسى

en: Scripts
ug: قوليازما

en: Secondary
ug: ئىككىنچى

en: Section
ug: گۇرۇپپىسى

en: Section 1
ug: 1-بۆلەك

en: Section 2
ug: 2-بۆلەك

en: Section 3
ug: 3-بۆلەك

en: Section 4
ug: 4-بۆلەك

en: Section 5
ug: 5-بۆلەك

en: Section Elements
ug: بۆلەك ئېلېمېنتى

en: Select first proposal when completion is shown
ug: كۆرسىتىش تاماملانغاندا بىرىنچى لايىھىنى تاللا

en: Select on Show
ug: تاللاپ كۆرسەت

en: Set if and how the spaces should be visualized
ug: بوشلۇقنى كۆرۈنىدىغان قىلىپ تەڭشەمدۇ يوق

en: Show Headers
ug: قاش ئۇچۇرىنى كۆرسەت

en: Show Icons
ug: سىنبەلگە كۆرسەت

en: Show Line Marks
ug: قۇر بەلگىسىنى كۆرسەت

en: Show Line Numbers
ug: قۇر نومۇرىنى كۆرسەت

en: Show Right Margin
ug: ئوڭ گىرۋەكنى كۆرسەت

en: Show detailed proposal information
ug: تەۋسىيە قىلىنغان تەپسىلىي ئۇچۇرلارنى كۆرسىتىش

en: Show provider and proposal icons in the completion popup
ug: تاماملاش تىزىملىكىدە تەمىنلىگۈچى ۋە تەكلىپ سىنبەلگىسىنى كۆرسەت

en: Show provider headers when proposals from multiple providers are available
ug: كۆپ تەمىنلىگۈچىنىڭ تەكلىپى بولسا تەمىنلىگۈچىنىڭ باش ئۇچۇرىنى كۆرسەت

en: Signal Name
ug: سىگنال ئىسمى

en: Signal name
ug: سىگنال ئىسمى

en: Since
ug: دىن

en: Size
ug: چوڭلۇقى

en: Smart Home/End
ug: ئىدراكلىق Home/End

en: Source Buffer
ug: ئەسلى يىغلەك

en: Sources
ug: مەنبەلەر

en: Space
ug: بوشلۇق

en: Spec Macro
ug: Spec ماكرو

en: Special
ug: ئالاھىدە

en: Special Constant
ug: ئالاھىدە تۇراقلىق سان

en: Special Token
ug: ئالاھىدە بەلگە

en: Special Variable
ug: ئالاھىدە ئۆزگەرگۈچى

en: Special case
ug: ئالاھىدە ئەھۋال

en: Special character (inside a string)
ug: ئالاھىدە ھەرپلەر (تېكىست ئىچىدە)

en: Special constant
ug: ئالاھىدە تۇراقلىق سان

en: Standard ML
ug: ئۆلچەملىك ML

en: Standard Modules
ug: ئۆلچەملىك ھالەت

en: Standard stream
ug: ئۆلچەملىك ئېقىم

en: Statement
ug: جۈملە

en: Stock Id
ug: stock Id

en: Storage Class
ug: ساقلاش خىلى

en: Storage Type
ug: ساقلاش تىپى

en: Strikethrough
ug: ئۆچۈرۈش سىزىقى

en: Strikethrough set
ug: ئۆچۈرۈش سىزىقىنى بەلگىلەش

en: String
ug: تېكىست

en: String Format
ug: تېكىست فورماتى

en: Strong Emphasis
ug: قاتتىق ئۇرغۇ

en: Structural Elements
ug: قۇرۇلمىلىق ئېلېمېنت

en: Style scheme
ug: ئۇسلۇب لايىھىسى

en: Style scheme description
ug: ئۇسلۇب لايىھە چۈشەندۈرۈشى

en: Style scheme filename
ug: ئۇسلۇب لايىھە ھۆججەت ئاتى

en: Style scheme id
ug: ئۇسلۇب لايىھە كىملىكى

en: Style scheme name
ug: ئۇسلۇب لايىھە ئاتى

en: Style scheme search path
ug: ئۇسلۇب لايىھە ئىزدەش يولى

en: Sub Keywords
ug: تارماق ھالقىلىق سۆزلەر

en: Subshell
ug: تارماق shell

en: Substitution
ug: ئالماشتۇرۇش

en: Switch
ug: ئالماشتۇرغۇچ

en: Swizzle operator
ug: Swizzle ئەمەل بەلگىسى

en: Symbol
ug: بەلگە

en: System Command
ug: سىستېما بۇيرۇقى

en: System Task
ug: سىستېما ۋەزىپە

en: Tab Width
ug: بەتكۈچ كەڭلىكى

en: Tag
ug: خەتكۈش

en: Tag Name Selector
ug: خەتكۈش ئاتى تاللىغۇچ

en: Text
ug: تېكىست

en: The GIcon
ug: بۇ GIcon

en: The GtkSourceBuffer object to print
ug: باسىدىغان GtkSourceBuffer نەڭ

en: The GtkSourceView bound to the completion
ug: GtkSourceView تاماملاش چېكى

en: The GtkTextIter at which the completion was invoked
ug: GtkTextIter دا تاماملاشنى يۆتكەپ ئىشلىتىدۇ

en: The View
ug: كۆرۈنۈش

en: The alignment mode
ug: توغرىلاش ھالىتىدە

en: The background
ug: تەگلىك

en: The buffer undo manager
ug: يىغلەك يېنىۋېلىشنى باشقۇرغۇچ

en: The completion object associated with the view
ug: بۇ كۆرگۈچكە مۇناسىۋەتلىك تاماملاش نەڭ

en: The completion object to which the context belongs
ug: تىل ئورامى تەۋە بولغان تاماملاش نەڭ

en: The delay before initiating interactive completion
ug: تاماملاشتا تەسىرلىشىشتىن ئىلگىرىكى كېچىكتۈرۈش

en: The gicon
ug: بۇ GIcon

en: The gutters text window type
ug: gutters تېكىست كۆزنەك تىپى

en: The gutters' GtkSourceView
ug: gutters نىڭ GtkSourceView

en: The icon name
ug: سىنبەلگىنىڭ ئاتى

en: The mark category
ug: بەلگە كاتېگورىيە

en: The markup
ug: بۇ بەلگە

en: The minimum word size to complete
ug: تاماملاشنىڭ ئەڭ قىسقا سۆز چېكى

en: The number of pages in the document (-1 means the document has not been completely paginated).
ug: پۈتۈكتىكى بەت سانى (-1 پۈتۈكنىڭ تولۇق بەتكە ئايرىلمىغانلىقىنى بىلدۈرىدۇ)

en: The pixbuf
ug: بۇ pixbuf

en: The provider icon
ug: تەمىنلىگۈچى سىنبەلگىسى

en: The provider name
ug: تەمىنلىگۈچى ئاتى

en: The size
ug: چوڭلۇقى

en: The stock id
ug: قالدۇرۇلغان Id

en: The text
ug: بۇ تېكىست

en: The text buffer to add undo support on
ug: يېنىۋېلىش مەشغۇلاتىنى قوللاشقا ئىشلىتىدىغان تېكىست غەملەك

en: The type of activation
ug: ئاكتىپلاش تىپى

en: The view
ug: كۆرۈنۈش

en: The window type
ug: كۆزنەك تىپى

en: The x-alignment
ug: X توغرىلاشتا

en: The x-padding
ug: X تولدۇرۇشتا

en: The y-alignment
ug: Y توغرىلاشتا

en: The y-padding
ug: Y تولدۇرۇشتا

en: Thread Action
ug: جەريان مەشغۇلاتى

en: Thread Header
ug: جەريان بېشى

en: Trailing
ug: ئەگەشمە

en: Trailing Tab
ug: ئەگەشمە Tab

en: Translation
ug: تەرجىمىسى

en: Type
ug: تىپى

en: Type Operators
ug: تىپ ئەمەل بەلگىسى

en: Type Variable
ug: تىپ ئۆزگەرگۈچى

en: Type, module or object keyword
ug: تىپ، بۆلەك ياكى نەڭ ھالقىلىق سۆز

en: Undefined Value
ug: ئېنىقلانمىغان قىممەت

en: Underline
ug: ئاستى سىزىق

en: Underline set
ug: ئاستى سىزىقىنى بەلگىلەش

en: Underlined
ug: ئاستى سىزىق

en: Undo manager
ug: يېنىۋېلىش باشقۇرغۇچ

en: Unknown id '%s' in regex '%s'
ug: ‘%2$s مۇنتىزىم ئىپادىدىكى نامەلۇم كىملىك ‘%1$s

en: VBScript and ADO constants
ug: VBScript ۋە ADO تۇراقلىق سان

en: Values
ug: قىممەتلەر

en: Variable
ug: ئۆزگىرىشچان

en: Variable Definition
ug: ئۆزگەرگۈچى ئېنىقلىمىسى

en: Variables
ug: ئۆزگەرگۈچىلەر

en: Variant Constructor
ug: شالغۇت ياسىغۇچ

en: Verb
ug: پېئىل

en: Verbatim
ug: خەتمۇ-خەت

en: Verbatim Block
ug: Verbatim بۆلەك

en: View
ug: كۆرۈنۈش

en: Visibility
ug: كۆرۈشچانلىقى

en: Visible
ug: كۆرۈنۈشچان

en: Void Value
ug: Void قىممەت

en: Warning
ug: ئاگاھلاندۇرۇش

en: Whether Redo operation is possible
ug: قايتىلىغىلى بولامدۇ يوق

en: Whether Undo operation is possible
ug: يېنىۋالغىلى بولامدۇ يوق

en: Whether background color is set
ug: تەگلىك رەڭگى تەڭشىلەمدۇ يوق

en: Whether bold attribute is set
ug: توم خاسلىق تەڭشىلەمدۇ يوق

en: Whether foreground color is set
ug: ئالدى كۆرۈنۈش رەڭگى تەڭشىلەمدۇ يوق

en: Whether italic attribute is set
ug: يانتۇ خاسلىق تەڭشىلەمدۇ يوق

en: Whether line background color is set
ug: قۇر تەگلىك رەڭگى تەڭشىلەمدۇ يوق

en: Whether strikethrough attribute is set
ug: ئۆچۈرۈش سىزىق خاسلىقى تەڭشىلەمدۇ يوق

en: Whether the language should be hidden from the user
ug: ئىشلەتكۈچىگە نىسبەتەن تىلنى يوشۇرامدۇ يوق

en: Whether to display line mark pixbufs
ug: قۇر بەلگىسى pixbufs نى كۆرسىتەمدۇ يوق

en: Whether to display line numbers
ug: قۇر نومۇرىنى كۆرسىتەمدۇ يوق

en: Whether to display the right margin
ug: ئوڭ گىرۋەكنى كۆرسىتەمدۇ يوق

en: Whether to enable auto indentation
ug: ئۆزلۈكىدىن تارايتىشقا يول قويامدۇ يوق

en: Whether to highlight matching brackets
ug: ماس كەلگەن تىرناقنى يورۇتۇپ كۆرسىتەمدۇ يوق

en: Whether to highlight syntax in the buffer
ug: يىغلەكتە گرامماتىكىنى يورۇتۇپ كۆرسىتەمدۇ يوق

en: Whether to highlight the current line
ug: نۆۋەتتىكى قۇرنى يورۇتامدۇ يوق

en: Whether to indent the selected text when the tab key is pressed
ug: tab كۇنۇپكىسىنى باسقاندا تاللانغان تېكىستنى تارايت

en: Whether to insert spaces instead of tabs
ug: Tab ئورنىغا بوشلۇق قىستۇرامدۇ يوق

en: Whether to print a footer in each page
ug: ھەر بىر بەتنىڭ بەت ئاستىنى باسامدۇ يوق

en: Whether to print a header in each page
ug: ھەر بىر بەتنىڭ بەت قېشىنى باسامدۇ يوق

en: Whether to print the document with highlighted syntax
ug: گرامماتىكا يورۇتقان ھالەتتە پۈتۈكنى باسامدۇ يوق

en: Whether to wrap lines never, at word boundaries, or at character boundaries.
ug: قۇر قاتلامدۇ يوق، ھەرگىز، سۆز چېگراسى ياكى ھەرپ چېگراسىدا

en: Whether underline attribute is set
ug: ئاستى سىزىق خاسلىقى تەڭشىلەمدۇ يوق

en: Widget State
ug: كىچىك ئەپ ھالىتى

en: Width of a tab character expressed in spaces
ug: بوشلۇق بىلەن خاتىرىلىنىدىغان tab ھەرپىنىڭ كەڭلىكى

en: Window Type
ug: كۆزنەك تىپى

en: Wrap Mode
ug: قاتلاش ھالىتى

en: X Alignment
ug: X توغرىلاش

en: X Padding
ug: X تولدۇرۇش

en: Y Alignment
ug: Y توغرىلاش

en: Y Padding
ug: Y تولدۇرۇش

en: ['UTF-8', 'CURRENT', 'ISO-8859-15', 'UTF-16']
ug: ['UTF-8'، 'CURRENT'، 'ISO-8859-15'، 'UTF-16']

en: _Details...
ug: تەپسىلاتلار(_D)…

en: at-rules
ug: at قائىدىسى

en: category
ug: كاتېگورىيە

en: command
ug: بۇيرۇق

en: context '%s' cannot contain a \%%{...@start} command
ug: ‹%s› تىل ئورامى \%%{...@start} بۇيرۇقىنى ئۆز ئىچىگە ئالمايدۇ

en: duplicated context id '%s'
ug: تەكرارلانغان تىل ئورام id ‹%s›

en: entity
ug: ئەمەلىي گەۋدە

en: error
ug: خاتالىق

en: function
ug: فۇنكسىيە

en: gettext translation
ug: gettext تەرجىمە

en: in regex '%s': backreferences are not supported
ug: مۇنتىزىم ئىپادە ‹%s› دىكى: ئارقا نەقىلنى قوللىمايدۇ

en: invalid context reference '%s'
ug: ئىناۋەتسىز تىل ئورامى نەقىلى ‹%s›

en: keyword
ug: ئاچقۇچلۇق سۆز

en: m4 Macro
ug: m4 ماكرو

en: m4-comment
ug: m4 ئىزاھات

en: math-bound
ug: ماتېماتىكىلىق باغلىنىش

en: prereq
ug: شەرت

en: printf Conversion
ug: printf ئايلاندۇرۇش

en: quoted-value
ug: نەقىل قىممەت

en: rule
ug: قائىدە

en: string-conversion
ug: تېكىست ئايلاندۇرۇش

en: style override used with wildcard context reference in language '%s' in ref '%s'
ug: ‹%s› تىلى ‹%s› دىن پايدىلانغاندا ئورتاق بەلگە تىل ئورامى بىلەن بىللە ئىشلىتىدىغان ئۇسلۇب قاپلىنىدۇ

en: targets
ug: نىشان

en: token-type
ug: بەلگە تىپى

en: unknown context '%s'
ug: نامەلۇم تىل ئورامى ‹%s›

en: using \C is not supported in language definitions
ug: تىل ئېنىقلىمىسىدا \C ئىشلىتىشنى قوللىمايدۇ
